EM m\ VIJFDE EN LAATSTE BLAD. SCIH! Bmnswitoyw iiynioci STADSNIEUWS VAN no^rERDAG 31 DECEMBER 1931 Langs de Straat. De laatste kans 4ULIANADORP. Visscherij. Oudejaarsavond 1931 Hotel „Den Burg" De inbrekers gevat Vergaderingen, vermakelijkheden enz. PREDIKBEURTEN BARSINGERHORN CALLANTSOOG. BREEZAND. ANNA PAULOWNA. SCHAGEN. voor Licht op alle voertuigen: Wintertijd Donderdag 81 16.24 uur Vrijdag 1 Jan16"26 8AAMHOORIGHEID. Het jaar is ten einde, een jaar van vele moeilijkheden, een jaar van veel nood en ellende. 81 December is een mijlpaal, waarbij we even stilstaan en achter ons kijken, maar ook voor ons uit. Wij herhalen het, Den Helder is geluk kig een kleine oase in de woestijn van de crisis. Maar toch zijn er nog meer dan menigeen denkt, die dringend geholpen dienen te worden. En wij kunnen nog niet helpen, omdat de middelen nog in on voldoende mate ontbreken. Moeten die slachtoffers nu wachten, omdat „men" denkt, dat het hier, in onze Gemeente niet noodig zal zijn? Op dezen laatsten dag van het jaar her halen wij ons dringend verzoek om uw hulp en steun. Begint' het nieuwe jaar met een goede daad en bedenkt het toch: Geven is zaliger dan ontvangen! Stort uw bijdrage op de rekening van onzen Penningmeester: M. A. Grunwald bij de Ned. Middenstandsbank Twentsche Bank Rottordamsche Bankvereeniging, of op Postrekening No. 121146. Crisis-Comité Den Helder. Ontvangen werd nog van: firma Vroom en Dreesmann, alhier, 250 bons a 1. „Heldersche Post" 10.Ned. Aan- nemersbond, afd. Den Helder 10.per maand. Op 9 Januari a.s. zal de Kon. Bond van Oud-Officieren in Casino een uitvoering geven, waarvan de baten zullen vloeien hi de kas van het Crisis-Comité. zijn verloftijd met acht dagen overschre den heeft om zijn ontdekking te kunnen bestudeeren, laat Platoff hem voor zich verschijnen en maakt hem in beleedigen- de termen voor een lafaard uit. Driftig en zenuwachtig van aard, laat Sablin deze beleediging niet over zich heen gaan, doch grijpt een rijzweep en wil den ge neraal aanvliegen. Platoff gelast zijn ar restatie en de krijgsraad veroordeelt hem ter dood. Hoe Marya er in slaagt haar man te redden, en hoe zij daarna dezen gevrees- den en stuggen generaal lief krijgt en die liefde later aan haar man bekent, laat ons de film zien. En nu de slag bij Bademiinde. In dit Oostzee-badplaatsje is een geneeskrach tige bron ontdekt, welke feestelijk ont huld wordt. De feestvreugde stijgt ten top als eenige oorlogsschepen op de reede verschijnen en de jantjes zich ver broederen met de mooie meisjes van Bademünde. Maar langs een reeks van ingewikkeldheden, die hier niet allemaal kunnen worden vermeld, ontwikkelen zich twee vijandige partijen: leger en marine, die tenslotte elkander te lijf gaan met strandstoelen enz. Een feest aan boord van een der oorlogsschepen ver zoent tenslotte de kemphanen weer. Een aantal spelers vervult in deze film een rol, de tekst is Duitsch. Binnenkort komt in dit theater de „Walzertraum" met Ernst Lubitsch in de hoofdrol. INBRAAK IN DE BREEWATER STRAAT. Dinsdagavond om veilleeren. Dag en nacht bevinden zij zich op het pad, in weer en wind. Soms liggen zij des nachts uren lang op den loer om nader tot hun doel te geraken en het is dan ook te betreuren, dat het publiek dit niet weet te waardeeren, al zal dit wel voor het grootste gedeelte zijn oorzaak vinden, dat men niet juist weet wat door onze politie wordt verricht. Het arresteeren van deze inbrekers heeft heel veel voorbereidend werk ge kost. Men zal soms denken, dat de politie alleen maar het terrein van een inbraak opneemt en het dan maar verder aan het toeval overlaat; dit is echter allerminst het geval. Nauwkeurig wordt elke inbraak gereconstrueerd, waarbij precies de weg wordt gevolgd, dien men kan aannemen, dat de inbrekers zijn gegaan. Zijn deze door een raam gekropen, de politie gaat dit na. Zijn zij over een schutting ge klommen, de politie volgt voor zoover noodig ook dezen weg en dat hierdoor soms waardevolle gegevens aan het licht komen, zal straks nader worden uiteen gezet. Natuurlijk heeft de politie een lijst van personen, die niet al te gunstig bekend staan en waar zij een wakend oog op houdt. Is er nu een inbraak gepleegd en heeft de politie eenige verdenking, dan worden in stilte de gangen van den verdachte na gegaan. Geprobeerd wordt vast te stellen waar hij zich op het tijdstip van de in braak heeft bevonden en verder wordt er op al zijn handelingen acht geslagen, n.1. ongeveer 9 uur is of hij niet iets doet, dat met de inbraak wanscht al hare Lezeressen en Lezers aangifte gedaan door den heer Bakker, in verband kan worden gebracht. dat ingebroken is in zijn kantoor, in de Breewaterstraat. Toen de heer B. gisteren avond om ongeveer half negen op kan toor kwam, hoorde hij gerucht in de werkplaats- Hij waarschuwde een van zijn buren, doch toen zij gezamenlijk de werkplaats onderzochten, bleek de vogel gevlogen. Het geheele kantoor was door zocht en twee bankbiljetten van 10 gul- Dat de politie zich dan ook op bij zonder terrein, zooals kroegen enz. moet bewegen, spreekt vanzelf. Het tweetal, dat thans gearresteerd is, was al geruimen tijd onder de loupe ge nomen en is tenslotte tegen de lamp ge- vlogen. Toen de inbraak bij de fa. Keiler en De heer J. Groenendaal, ambtenaar P.T.T. te Medemblik, wordt 1 Januari overgeplaatst naar het postkantoor alhier. De heer D. Heijblok, besteller P.T.T. alhier, is bevorderd tot kantoorknecht aan het postkantoor alhier. Op de Nat. Pluimveetentoonstelling te Helmond op 12 en 13 Dec. 1,1., behaalde de heer J. Nieuwkamp met een no. Java Kriel, en een no. Wïtrock Hagenaar 2 le prijzen, benevens 4 eereprijzen. Op de Pluimveetentoonstelling te Alk maar op 25 en 26 Dec. 1.1. behaalden Gebr. Wiering met twee no. Brahma's 2e le prijzen. Beide heeren zijn lid van de PI. Ver. „Helder en Omstreken". NEDERLANDSCHE BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In de bestuursvergaderingen van bo- vengenoemden bond, is de heer L. Band- sma, alhier, de voorzitter van de Helder sche Zwemvereeniging, benoemd tot con sul voor Den Helder. APOTHEKEN. Van hedenavond 8 uur tot Zaterdag morgen is alleen geopend do apotheek van H. J. Rootlieb, apotheker, Binnen haven. DORUS RIJKERS NIET VERGETEN. Naar wij vernemen heeft het Dorus Rijkers-comité van een onbekenden ge- ver van buiten een belangrijke gift ont- vangen voor het fonds, terwijl door den zelfden goeden gever opdracht werd ver- strekt voor het strooien van bloemen, op den oudejaarsdag, op het graf van wijlen „opa Rijkers". Dorus is dus nog niet vergeten! FONDS TOT ONDERWIJV AAN ZIEKE KINDEREN. Tot ons leedwezen is in het ingezon den stukje, opgenomen in ons vorig num mer, onderteekend door mej. de Vries, Singel en de heeren Veth, Ruyghweg en Marinus, Binnenhaven, het' opschrift weggevallen, dat vermeldde dat het hier bedoelde fondsje was ten bate van het onderwijs aan zieke kinderen. ONS FILM-PROGRAMMA. Witte Bioscoop. Twee hoofdnummers deze week: „De slag bij Bademünde", een marine-klucht en „Generaal Platoff", met Conrad Veidt en Olga Tsechowa in de hoofdrollen, een bewerking van een tooneelstuk van Llajos Zilahy. Professor Victor Sablin is een zeer be- gaaf medicus, die hard werkt aan een ontdekking, die van het grootste belang voor de medische wetenschap en de lij dende menschheid zal zijn. De mooie Marya Iwanowa, ofschoon den jongen ge leerde niet beminnend, besluit toch zijn huwelijksaanzoek aan te nemen. Wel voelt zij een warme vriendschap voor hem. Dan breekt de oorlog los en Victor wordt als reserve-officier onder de wa pens geroepen. Marya is overtuigd, dat 1,1 zijn laboratorium zijn land aan li f1?61" fle{1.s*'ei1 kan bewijzen dan hef i,6 rV, ZÜ brengt een bezoek aan PPitnff wartier, en generaal Gregori °1?1 zÜn strenge discipline ge- weigert Victor van den militai- en dienst vrij te stellen. Luitenant Sablin s een slecht soldaat; zijn hartstochtelijke '•langstelling jn wetenschappelijke na- ori'l8en is oorzaak, dat hij zijn militai- Phchten verwaarloost. Wanneer hü den werden vermist. Vermoedelijk is de Bakker was gebeurd, hebben de recher- dader, of zijn de daders, binnen geko- cheurs op de hierboven omschreven wijze men aan den achterkant van de werk- den weg van de inbrekers gevolgd. Daar af; Wrf ali &6n r'"/ hebben uitge-j bij heeft een hunner groenachtig vuij aan sneden. De deur van de brandsteeg, die a y toegang tot de werkpaats geeft, was niet °P9eloJ°PeLn e* dj gevolgtrekking gesloten, zoodat het nog al gemakkelijk 9 voor de hand, dat de inbrekers was binnen te komen. j ook op dergelijke wijze moesten zijn ge- teekend. EEN ONGELUKKIGE VAL. De rechercheurs begaven zich daarop naar een woning, waarvan men wist, dat Dinsdagavond, om ongeveer half elf,een der verdachten zich daar ophield, werd de aandacht van eenige wandelaars Daar vernam men, dat de bedoelde per- op de Hoofdgracht getrokken door hulp- soon inderdaad met een vuile jas was geroep. Eerst meenden zij dat er iemand thuisgekomen, terwijl men ook nog andere in de gracht lag en snelden daarheen. aanwj:zinapn ontdekte Gelukkig was dit niet het geval en bleek, j' ot ut het geroep uit een woning te komen,1 Tot arrestatie van den 21-jangen bank- waarvan de deur op een kier openstond.werker B. K. is toen overgegaan, riij Men ging naar binnen en vond de be- werd in een café, waar hij aan het biljar- woonster in de gang liggen, die op de ten was, aangetroffen en ingerekend. De trap was gestruikeld en naar beneden ge- recherche toog toen op het pad om den vallen. Zij had daarbij vermoedelijk een tweeden verdachte, den 19-jarigen los- been gebroken. Geneeskundige hulp werkman S. R„ deqene die zijn ruq be weid ingeroepen. vuild had, in te rekenen. Deze werd op het Koningsplein gearresteerd. Met deze twee personen heeft de po- Twee Heldersche jongens, de 21-jarige 'itie de hand gelegd op de daders van B. v. Vliet en zijn 15-jarig broertje' C. v.1 de vier laatste inbraken, te weten bij de Vliet gingen de vorige week Donderdag- Volharding, bij de fa. Govers op de avond om 71/2 u. van hier op stap naar Westgracht, bij den heer v. d. Heuvel in Vlissingen. De jongens hadden het geluk de Oostslootstraat en bij de fa. Keiler en dat ze met hun vehikel met een vracht- Bakker in de Breewaterstraat. Of het auto mee mochten rijden, tot Leiden.tweetal aan meerdere inbraken debet Daar stapten ze op hun karretjes en ped-1 delden naar Rotterdam, waar ze 's nachts is'^al 1nolmoe^Lworden uJlt9emaakt EEN KRANIGE FIETSTOCHT. Pardon Dinsdagavond aan de Weststraat, een troostelooze regen, die af en toe door de windvlagen zoo akelig in het gelaat kan striemen. Brniets geen weer om in aangename beschouwingen a la Amor door te brengen. Want al hebben de dames tegenwoordig nog zulke snoezige laarsjes comca Russia, wanneer het regent blijven zij maar lekker bij de kachel en moeten van hun a.s. heer en meester dan ook niets hebben, tenminstebuiten niet. Een verliefde jongeling van zoo in en om de 24 lentes denkt daar schijnbaar anders over want trots regen en wind, blijft hij zoowat iedere minuut op z'n hor loge kijkend, bij de Werfbrug op en neer ijsberen. 5 minuten10 minuten 15 minutenener komt niets en niemand. „Verdikkeme", zucht de jonge ling en loopt maar eens de Weststraat in om bij een van de winkels z'n troost te zoeken. Aandachtig bekijkt hij de etalages en droomt bij het aanschouwen van al die meubeltjes van z'n eigen home en Van den kant van de Zuidstraat na dert een struische visschersvrouw met breede en plompe stappen. Een jonske, schijnbaar haar zoontje, heeft moeite haar bij te houden en kleppert met z'n klompjes dan ook haastig mee. Op het moment dat de visschersvrouw en zoon de boven genoemde verliefde jongeling genaderd zijn draait deze zich plotseling om, om nog eens naar z'n langverwachte uit te zien. doch het visschersjochie kan hem niet meer ontwijken en botst tegen hem op met als gevolg dat het arme pilow- broekske tegen den grond kwakt. „Par don", stamelt de jongeling verschrikt. „Wat pardonval om met je par donheit die snneus daar wat aan nou die in de goot leit. Wat denk je wel kale snuffert kijk beter uit je doppen dan hei je niks te pardonneeren", schreewt de de visschersvrouw verontwaardigd en resoluut pakt zij zoonlief in z'n kraag en zet hem op z'n beenen. Een heel klein vies woordje klinkt uit het pilowbroekskes mond aan het adres van den jongeling en het jongske klepperdepleppert maar weer gauw met z'n moeder mee Verdikkeme zucht de jongeling Puck. om nog een abonnement op de Helder sche Courant te nemen in het oude jaar» is heden. Doe het dus nu! De gebeurte nissen in onzen tijd zijn te belangrijk dan dat u er geen kennis van zoudt nemen. Dat kunt u doen door u te abonneeren op de Heldersche Courant, die het bin nen- en buitenlandsch nieuws in be- knopten en overzichtelijken vorm geeft. Het is, vooral nu, noodig om met uw tijd op de hoogte te blijven. De Heldersche Courant geeft echter ook het niéuws uit de plaats uwer inwo ning volledig en aantrekkelijk. Zij heeft goede en actieve correspondenten. Bovendien ontvangt u iederen Zater- I dag een populair bijvoegsel, dat voor de heeren interessante artikelen bevat en aardige fuilletons en onze dames inlicht over opvoedkundige problemen én an dere, voor de huisvrouw actueele onder werpen, terwijl daarbij nog steeds een modepraatje om de aandacht vraagt Uw kinderen grijpen daarbij naar „Het Kin derhoekje", waaraan zij zelf kunnen mee werken en waarbij zij mooie boeken kun nen winnen. Dat is nog niet alles, in de Heldersche Courant verschijnen regelmatig weten schappelijke artikelen in populairen vorm, door bekende schrijvers. Zij geeft bovendien een boeiende fuilleton en het „Gemengd nieuws" zoo volledig mogelijk. De abonnementsprijs voor de Helder sche Courant bedraagt slechts 1.65 per drie maanden voor Koegras, Anna Pau lowna, Breezand, Wieringen en Texel. BILJARTWEDSTRIJD. De uitslagen van de twee gespeelde partijen biljart in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen luiden als volgt om 1 uur aankwamen. Na een uurtje rust De beide verdachten werden aan een stapten ze om twee uur weer op het sta-stevig verhoor onderworpen, met als len ros, om na een oponthoud van een uur j resultaat, dat B. K. het eerst de inbraken te Dordrecht en twee uur aan den Moer- i bekende. S. R. weigerde aanvankelijk iets dijk, Vrijdagmiddag om half drie te Vlis- te zeggen en trachtte de rechercheurs te singen te arriveeren. overbluffen, doch, toen hij met B. K. ge- Dinsdagmorgen om 9 uur aanvaardden confronteerd werd en hij vernam, dat z;j den terugtocht, 's midadgs om 5 uur i aireeds had bekend oaf hü ook toe waren ze in Rotterdam, vanwaar zy deze alreeds had bekend, gat hij ook toe gisterenmorgen om 8 uur vertrokken. Om aaa inbraken schuldig te zijn. 4.15 u. werden ze gistermiddag thuis met Verschillende overtuigmgsstukken zijn open armen ontvangen. En dat mocht dan in beslag genomen. Allereerst eenige in- ook wel. brekerswerktuigen, waarvan kon worden vastgesteld dat zij bij de laatste inbraken waren gebruikt. Zij passen n.1. precies in de sporen van braak, die in de verschil lende perceelen zijn aangetroffen. Dan heeft de politie ook nog geld, af komstig van de inbraken, gevonden. Dat het ook hier veel geduld en moeite ver- eischt om iets dergelijks op te sporen, moge blijken, dat ten huize van een hun ner een gedeelte van het geld werd ge vonden in een snijbooneninmaakpot, waar het geld onder de snijboonen was ver stopt. Een ander gedeelte vond men on der het zeil van een kamer. De beide verdachten, die werkloos zijn, zijn op het politiebureau ingesloten, waar zij, indien dit noodig is, nog nader ver hoord zullen worden. Wij kunnen de politie, en speciaal de beide rechercheurs, feliciteeren met hun succes, dat zij geheel alleen hebben moe ten opbouwen. Wij vernamen n.1. dat de medewerking van het publiek, veel, zoo niet alles te wenschen overlaat, een paar uitzonderingen niet medegerekend. Wij hebben er reeds verscheidene malen op gewezen, dat het publiek hier soms zeer goede diensten kan bewijzen, doch tot nu toe is men zeker nog te bang zich met politiezaken in te laten. Voor de politie is het echter een goed besluit van 1931 en geeft nieuwen moed voor het volgend jaar, wanneer soms nieuwe gevallen zich voor mochten doen. Hors d'oeuvre varië, Huzaren- Zalm-, Haring- en Kreeften- Salade's, Croquettes, Pasteitjes, Champagne V.M. per flesch f 2.25. Bovenstaande schotels bezorgen wij aan huis. Telefoon 55 De garnalenvisscherij laat nog veel, bijna alles, te wenschen over. De vangsten zijn niet groot en de prijs wil niet omhoog. Er was een kleine stijging in prijs, maar die bleef niet stabiel en zakte weer spoe dig naar een heel laag niveau, die on mogelijk het bedrijf loonend kan maken. Ook de botvisscherjj levert weinig resul taat. Vangst is er ook weinig en niet tegenstaande dat daalde ook daarvan de prijs. Veel garnalenzaad komt er ook niet aan den wal. Noordzeevisscherij is er nauwelijks, omdat het weer te ongestadig is om in gerustheid zee te kiezen. Vermoedelijk wordt ook deze visscherij weinig aange moedigd door de thans weer mindere platvischprijzen. Na onvermoeid werken van de politie. Den Helder kan weer rustig zijn. De inbrekers, die den laatsten tijd onze stad onveilig maakten, zijn door de politie ge arresteerd. Het valt niet te ontkennen, dat door de herhaalde inbraken van den laatsten tijd eenigermate onrust onder de bevol king was ontstaan. Met meerdere zorg dan gewoonlijk sloot men de deuren of trof men andere maatregelen, ter afwering van ongewenscht bezoek. Thans kunnen wij mededeelen, dat men zich niet meer ongerust behoeft te maken, althans niet meer voor de twee die zoo juist zijn gevat. Dat dit gebeurd is, is te danken aan het onvermoeide werken van de politie en speciaal aan dat van onze twee recher cheurs, de heeren Beukers en Sprengers. Het werk van de recherche komt wel niet zoozeer naar buiten, doch niettemin wordt er in stilte hard gewerkt. Waar op de grootere plaatsen speciale afdeelingen zijn voor elke soort van be strijding der criminaliteit, nemen de twee rechercheurs hier alles voor hun rekening. - - - juctuur heeft het thans alsnog besloten Behalve het vele bureauwerk, moet ei g0;ree Heldors Mannenkoor, Casino 8 uur j de reductie van het weiland te bepalen ook veel practisch werk op straat worden Soiree Bond van Oud-Onderofficieren op 55 verzet en hieronder verstaan wij het sur-1 teu bate Crisis comité- M"sis 8 uu» Zaterdag 2 januari. Uitvoering Zangver. „Morgenrood", Ca sino, 8 uur. Zondag 3 Januari. Tooneelvoorstelling „Georgie als film held", Casino, 8 uur. Tooneeluitvoering „Het Nonnetje" R. K. Volksbond, 8 uur. Zaterdag 9 Januari. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Agenda voor de Openbare ledenvergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, te hou den op Woensdag 6 Januari 1932 des n.m. ten 3.30 in het Stadhuis te Alkmaar o.m. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. Verkiezing van den algemeen-voorzitter en onder-voorzitter voor het jaar 1932. Onder de ingekomen stukken wordt o.m. vermeld: Een antwoord van het Gemeentebestuur van Den Helder op de door de Kamer ge stelde vraag, welke maatregelen door de Gemeente Den Helder zijn genomen ter voorkoming van een verdere strandver- vuiling te Texel door huisvuil, afkomstig van den Helderschen reinigingsdienst. (Zie het antwoord onder Texel.) Schrijven van het Gemeentebestuur te Warmenhuizen met verzoek om steun aan de actie dezer Gemeente om indeeling te verkrijgen bij het Kantongerecht te Alk maar in de plaats van Schagen. Verslag van den voorzitter der Zuider- zeecommissie, den heer G. Nobel, omtrent de gehouden vergadering ter bespreking van de vraag of het al dan niet wensche- lijk is de afsluiting over den afsluitdijk be spoedigd moet worden. En onder de uitgegane stukken: Een adres aan den Minister van Water staat inzake de voorgenomen opheffing van den tramdienst SchagenWarmen huizen. J. J. Constant. J. van der Laan Serie. Totaal. Beurt. Serie. Totaal. 7 7 J 0 0 3 10 2 O 0 2 12 3 47 47 7 19 4 O 47 7 26 5 O 47 11 37 6 8 55 14 Si 7 20 75 IS 66 8 s 80 s 7i 9 70 150 32 103 IO 7 157 IO 113 11 33 190 6 119 12 O 190 0 119 13 19 209 20 139 14 17 226 6 145 IS 89 315 0 145 16 18 333 4 149 17 O 333 O 149 18 76 409 150 19 Daar deze partij gespeeld 150600 caram boles, werd deze door den heer J. J. Con- stand gewonnen. De volgende partij ging om hetzelfde aantal caramboles als volgt: A. Vader. J. van der Laan. Serie. Totaal. Beurt. Serie. Totaal. O O 1 92 92 1 1 2 18 IIO 2 3 3 2 112 2 5 4 51 163 12 17 5 117 280 2 19 6 O 280 4 23 7 6 286 6 29 8 0 286 2 31 9 1 287 3 34 IO 2 289 3 37 11 1 290 IO 47 12 121 411 9 56 13 2 413 I 57 14 11 424 28 85 15 40 464 15 IOO 16 1 465 20 120 17 99 564 IO 130 18 36 600 Deze partij werd dus door den heer van 31 December 1 Januari DEN HELDER 1>M. Her». oe,„. <Nw. Kcrk WesK Oudejaarsavond- 's Avonds 7 Ds. H. A. Enklaav Geref. Kerk (Julianapark). Oudejaarsavond: 's Avonds 8 uur, Ds. Meynen Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg)' Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). Oudejaarsavond: 's Avonds 7.30 uur, dienst Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 10 uur, dienst Chr. Geref. Kerk (Stoengracht). Oudejaarsavond: 's Avonds 7 30 uur, leesdienst Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 10 uur, leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gom. (Weezenstr.) Oudejaarsavond: 's Avonds 7.30 uur, Ds. P. H. Borgers Nieuwjaarsmorgen: Geen dienst Doopsgez. Gem. Oudejaarsavond: 's Avonds 7 uur, Ds. P J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). Oudejaarsavond: 's Avonds 7 u., Ds. R.C. W. J.Hoek Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). Oudejaarsavond: 's Avonds 7 u., Oudejaarsavonddienst Past. Th. Moleman Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 10 uur kerkdienst Past. Th. Moleman Leger des Heils. Oudejaarsavond: 11 uur, aanvang van den halven nacht van gebed. Nieuwjaarsdag: 's Avonds 8 uur, openbare Verlos' singssamenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst VERLAGING PACHTPRIJZEN. Het bestuur van de Doopsgezinde Ge meente te Barsingerhorn heeft voor eenige weken besloten een reductie te verleenen op de pachtprijzen van 40 voor weiland en 60 voor bouwland. Met het oog op de verslechting der con- juctuur heeft het thans der Laan gewonnen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Oudejaarsavond 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Oudejaarsavond: 's Avonds 7 uur, de heer Ph. Looij, van Zwijndrecht. KERSTFEESTVIERING. Maandagavond j.1. vond in de Ned. Herv. Kerk alhier de Kerstfeestviering plaats voor de catechisanten van ds. E. R. Damsté. Hoewel ds. Damsté op het appèl ont brak, vond het feest toch doorgang. Ge heel belangeloos nam mevr. Brouwer Meijer de leiding op zich. Het Kerstver haal werd eveneens door haar verteld. Mevr. Breebaart—v. d. Horst bespeelde het orgel. Dit Kerstfeestje is dus ondanks alles goed geslaagd. OPENING O. L. SCHOOL. Maandagmiddag 4 Jan. a.s. om half 3! zal de ofi'icieele opening plaats vinden van de verbouwde O. L. school. Een aan tal gasten is door het Gemeentebestuur uitgenoodigd. Na de opening zullen allen zich naar het Gemeentehuis begeven, om aldaar eenige verfrisschingen te gebruiken. Voor de ouders bestaat eveneens dien middag de gelegenheid om de school te bezichtigen. PREDIKBEURTEN. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: mej. G. Croos van Den Helder; P. Smit en echtg. van Den Hel der; C. Rezel van Vlissingen. Vertrokken: P. Melius naar Lange Ruigeweide; mej. M. A. Kranenburg naar Den Helder; F. J. van Hese naar Goes; A. J. P. Moerel naar Vught. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Dirk, z. v. H. v. Twuyver en A. O. Kossen; Geertruida Maria, d. v. Th. C. Swakman en H. van Kampen; Joost, z. v. L. Arendse en A. D. Goed- bloed. ONDERTROUWD: P. Hoenson en G. Looii; E. Groet en A. Dienaar; O. Kooij en R. Minenma; Th. R. Rothröchel en A. Heueis. Gevonden: Een heerenpantoffel en een handschoen. BIJDRAGE VOOR DE WEGVERBETERING. De wegencommissie van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. heeft aan B. en W. bericht, dat deze vereenigingen geza menlijk een bijdrage van 150 verleenen voor de verbetering van den weg West- Friesland—Den Helder (bedoeld Is de verbetering van de bocht bjj het perceel van A. Dekker aan de Kleine Sluis). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Oudejaarsavond: n.m. 7 uur Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. Oudejaarsavond: n.m. 7.30 uur, Ds. S. U. Zuidema Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 10 u., Ds. S. U. Zuidema Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Oudejaarsavond: 's Avonds 7 uur, de heer P. Boon Nieuwjaarsmorgen: 's Morgens 1,0 uur, de heer P. Boon VLEESCHKEURIN GSDIENST. Verslag van de vergadering van de Commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Bar singerhorn. Tegenwoordg waren de vertegenwoor digers van alle gemeenten. Na opening door den voorzitter wor den de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Met de overheidsorganen, welke des- tructoren stichten of in stam» houden in Nederland is tot samenwerking besloten. Aangesloten zijn: Winterswijk, Gelder- malsen, Midwoud, Purmerend en Bar singerhorn en is een federatieve com missie ingesteld, waarin elk orgaan is vertegenwoordigd, benevens de veearts (hoofd van den dienst) als adviseerend lid. Het doel van de samenwerking is be hartiging van gemeenschappelijke be langen, het instellen van een centraal archief en het nemen van maatregelen om een gunstige exploitatie te bevor deren. Het Veevoederbureau in Noord-Hol land heeft aan de Coöperatieve aankoop- vereenigingen geadviseerd het vischmeel voor een derde gedeelte of voor de helft te vervangen door diermeel. Het verzoek om reductie van landhuur wordt afgewezen, daar de huur voor een jaar was vastgesteld. Het land zal op nieuw voor een jaar bij inschrijving wor den verhuurd. Met de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Wieringen zal een overeen komst worden aangegaan voor 5 jaren en zullen de gemeenten maximaal resp. 600.200.en 200.bijdragen, indien de inrichting met verlies werkt.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 17