!T M SPEL r&cJ(opro<0r&mm& i Lakken of Spuiten van Uw auto is: JULIANADORP Voetbaloverzicht (Westen). •JULIANADORP. UW ADRES voor het laten Speciaal ingericht voor spuitwerk. Ie klas werk tegen CONCURREERENDEN PRIJS. BREEZAND. ANNA PAULOWNA. aanbesteding slootwerk. politie. Burgerlijke Stand van Den Helder De eerste stagnatie7 wedstrijden in het Westen. - Een onaangenamen wedstrijd in Rotterdam tusschen Xerxes en Feijenoord. - Ajax kraakt 't Gooi. - Storm vogels „struikelt" op eigen veld. - Hilversum wint verdiend, maar blijft hekkesluiter. - Een spannende strijd in ZaandamZ.F.C slaat Blauw-wit met 3-2. - Een blanco spel bij H.B.S. en H.V.V. - Een ferme overwinning van West-Frisia. ri a.D.O. Marineberiohten. Legerberfclvten Men adresseere OPVOERING VAN „DE SHOWBOAT". Zondagavond werd door de N.-H. Cinema in het café „Prins Hendrik" van den lieer A. Kossen bovengenoemde kunstfilm, bestaande uit elf acten, opge voerd. Omtrent het verloop van dezen avond deelde men ons het volgende mede: Dat niettegenstaande menigeen geen iiooge verwachtingen van een dergelijke vertooning alhier koesterde, was het be zoek vrjj goed te noemen en niet alleen dat, maar het gebodene is zoozeer in den smaak gevallen, dat reeds overwogen schijnt te zijn om binnenkort nog een dergelijken avond te organiseeren. De verschillende beelden werden scherp en duidelijk op het witte doek weergegeven, zoodat het volgen van alles wat „Het Ko mediantenschip" het publiek te zien gaf, in het geheel geen moeilijkheden oplever de, en aan het slot ieder ten hoogste vol daan was over de opvoering. Het toestel werkte zonder eenige stoornis, en wij kun nen er bovendien aan toevoegen, dat brandgevaar niet behoeft gevreesd te worden. Tot slot nog een dansje na, zoodat alles bijeen genomen het een genoegelijke avond is geweest. n T. SPEUR Beleefd aanbevelend. BILJARTSEANCE. De vorige week gaf de bekende matador biljarter v. d. Laan alhier, bij den heer C. Modder een billart-seance met de be kende 450 car. voorgift op een partij van 600 car. cadre. Tegen v. d. Laan speelde dezen avond de heer P. Vader Cz. De uitslag luidde als volgt: J. v. d. Laan. P. Vader. Totaal. Serie. Beurten. Serie. Totaal. 26 3 0 8 86 1 2 8 4 5 1 0 «B 80 1 17 1 4 2 1 8 38 0 0 2 9 79 fö 30 6 0 36 12 18 Ï4 16 16 l'7 19 i 28 24 25 26 5 i 1 4 6 7 15 53 53 53 65 64 74 81 86 87 88 6 94 18 112 7 119 7 126 6 182 4 136 0 136 4 140 4 144 8 147 2 149 De partij is dus door v/d Laan ge wonnen, terwijl de Heer Vader er slechts een punt te kort kwam, er kon zoodoen- de van een beslist spannende wedstrijd j gesproken worden, waarbij v/d Laan echter slecht op dreef was daar zijn hoogste serie slechts 93 car. bedroeg terwijl hij de vorige week te Kolhorn nog een serie van ruim 370 maakte. Na afloop der partij volgden de beken de kunststooten waarin v/d Laan een meester is. Bij de aanbesteding van het slootwerk j in den Anna Paulownapolder (verdeeld in 6 perceelen) hebben ingeschrevenD. Kooy, J. Voorthvizen, G. Jongejan, Gebr. 1 Slikker (Oudesluis), G. Bakker, J. Cor- nelissen Hzn., A. Korver (Oude Niedorp) en C. Borst. Dijkgraaf en Heemraden hebben het werk aan de laagste inschrijvers gegund en wel: perceel I aan G. Jongejan tegen t 0.35, perceel II aan J. Voorthuizen tegen f 0.15, perceel III aan J. Voort huizen tegen f 0.17, perceel IV aan Gebr. Slikker tegen f 0.14i, perceel V aan A. Korver tegen f 0.15, perceel IV aan A. Korver tegen f 0.16 per strekken de meter. Gevonden: Een slinger van een auto. Verloren: Een meetlat. van 31 Dec. 1931, 2 en 4 Jan. 1932. BEVALLENL. v. WeltSimpelaar z.; J. S. C. Markus—v. Looeke, z.; M. v BavestejjnVerburg. d.; A. Geerligs Bruin, d.; M. Kapteijn—Geerlings.z.; A. G. v. d. Voort—Zwetsloot, d.; H. C. MeijerSwaters, z.; M. Stamv. Straaten, d.; H. J. AngenentGeerden, d.; A. L. G. M. v. Beekv. Beek, z. ONDERTROUWD: W. F. Waterland en A. M. W. v. Gijn. GETROUWD: G. J. Stolk en Ph.M. Orelio. p. Rijers en R. Esman. J. de Roode en N. Stark. J. Dijkshoorn en P. t. Gras. OVERLEDEN: p. Baas 69 j.; M. LuidingaKoster, 51 H. J. Seeboldt, 65 j. AFDEELING III. K. N. V. B. AFDEELING I. xe klasse. Ajax't Gooi 92. RCHWest-Frisia 25- HBSHVV 00. StormvogelsHe.-aies-DWS OI. De Ajax-voorhoede, Ten HaveVolkers van ReenenHuldersStrijbosch, was weer uitnemend op dreef, ondanks een zeer zwaar en glad terrein. De Hilversummers, in hun element op een hard zandterrein, waren in deze omstandigheden wèl gehandicapt en kon den lang niet dat geven wat onder andere om standigheden mogelijk was geweest. Voor rust ging het nog. Wel gaf van Deijck zijn club met een mooi schot de leiding; ook daarna kreeg keeper Cohen nog heel wat te doen, maar toen na een kwartier 't Gooi uit een harer gevaarlijke uitvallen door Meilof fraai gelijk maakte eij, midden in een sterk Ajax-over- wicht, 10 minuten later zelfs de leiding nam, kreeg de strijd een geheel ander karakter. Wel bleef Ajax sterker, doch het gladde veld be lemmerde de aanvallers meer dan de verdedi gers, zoodat uit menige schermutseling voor het 't Gooi-doel Hassing c.s. zegevierend te voorschijn traden. De aanhoudende druk werd tenslotte toch te zwaar, en nadat van Kol een strafschop gemist had, was het Volkers die de partijen op gelijken voet bracht, en de zelfde was het ook die den stand op 32 bracht. Nog voor rust bracht van Reenen den stand op 42. De 2e helft kenmerkte zich door een sterk Ajax-overwicht. 't Gooi hield dapper vol maar kon niet verhinderen v. Ree nen (2), Ten Have, Volkers en Mulders den stand tot 92 opvoerden. Er werd in de beste verstandhouding gespeeld. Een keurige verrichting leverde West- Frisia, want een 52 zege op RCH in eigen home blijft nog altijd een goed stuk werk. De weersomstandigheden waren verre van ideaal. Stelling gaf na 10 min. spelen zijn club de leiding. RCH probeerde van alles, maar kon er niet inkomen en Verkerk zoowel als Smit verknoeiden de mooiste kansen. In de Haar- lemsche achterhoede rammelde het geweldig en de aanvallen der bezoekers waren daardoor zeer gevaarlijk. Het was de handige Zymni, die met een ver schot Kos nogmaals wist te passeeren. Na de hervatting kregen de Racers den wind mee, maar hun spel werd er niet beter op; ze bleef ook nu in de minderheid en in korten tijd scoorde Symni tweemaal ach tereen, zoodat West-Frisia een 40 voor sprong had. Langen tijd had het spel toen weinig om het lijf, de bezoekers teerden op hun voorsprong. Er kwam echter wat meer leven in de brouwerij, toen Verkerk een voor zet van Hanse schitterend benutte, terwijl even later deze ex-Schoten-speler van der Zei nogmaals wist te passeeren. Een plotse linge uitval van West-Frisia deed vervolgens de Haarlemsche illusies in rook opgaan, want Stelling wist met een fraai schot den eind stand op 52 te brengen. West-Frisia bezet nu de 2e plaats. De groote Haagsche derby, op Houtrust ge speeld, die naar schatting door 6000 toe schouwers werd bijgewoond, is in een o0 uitslag geëindigd. De match heeft maar wei nig voldoening geschonken en onderscheidde zich vooral door weinig spanning. In het kort kan gezegd worden, dat het een strijd is geweest van twee machtelooze voorhoeden tegen twee sterk spelende verdedigingen. Voor rust gaven de Kraaien den toon aan en daarna had HVV het beste van het spel. De Stormvogels speelden nog zonder Tol en Groeneveld, voor wie Langbroek en Struis invielen. Hermes miste Nolet. De thuisclub liep aanstonds hard van stapel maar juist in deze periode waren het de Schiedammers, die na nauwelijks 6 minuten spelen, met een kop bal van Bergkotte, het eenige doelpunt van de match scoorde. De gastheeren hieven echter domineeren, maar de Hermes-midden linie smoorde door haar vasthoudend spel tal rijke attaques. Na rusti s Hermes veelal in het offensief geweest, naar het einde kwam met onveranderden stand. De stand is nu: n es si SC SC verl. goals v.t. pnt 11 8 0 8 33—26 16 12 7 2 3 36—20 16 11 7 1 3 28-15 15 11 7 0 4 32-23 14 12 5 3 4 35—37 13 12 4 3 5 20—28 11 11 4 2 5 30-24 10 11 1 3 7 15—31 5 11 1 0 10 17—42 2 D, 9 ii <0 73 73 goals <D A. C V.t. 0, 60 60 60 Ajax 13 11 2 0 54—20 24 West Frisia 13 4 7 2 39-26 15 Stormvogels 13 6 8 4 34—27 15 R.C.H. 13 6 1 6 34- 33 13 Hermes-D.V.S. 13 4 4 5 26—28 12 K.F.C. 12 4 8 5 30—27 11 H.B.S. 13 3 5 5 85—39 11 't Gooi 13 4 8 6 31—41 11 Sparta 12 2 4 6 17—36 8 H.V.V. 13 2 4 7 29—51 8 ae klasse A. DWS trof het niet met haar uitwedstrijd tegen Bloemendaal, want prof. Snapper, die den wedstrijd zou leiden, was thuisgebleven. Er werd toen besloten vriendschappelijk te spelen, welke ontmoeting door de Amster dammers met S2 werd gewonnen. De matches WFCWA en Kinheim HRC werden niet gespeeld daar de terreinen afgekeurd waren. Wel werd gespeeld AlcmariaHaarlem; ten tweede male zegevierden de oud-ie klas- sers, die de club van Bos met 53 sloegen. De Haarlemsche kampioenskans is nu be duidend gestegen; we zouden haast zeggen, dat ze van de ie plaats niet meer te verdrin gen is. Haarlem heeft nog te spelen: „thuis" tegen Bloemendaal, Kinheim en HRC en „uit" tegen de Spartaan en Bloemendaal. De club heeft thans 23 punten. DWS en Alcmaria hebben 17 punten uit hetzelfde aantal wed strijden (13). Spartaan, welke het jaar besloot met een overwinning op Bloemendaal, leed thans op eigen veld een groote nederlaag tegen ZVV (51) De positie der Amsterdammers is hierdoor hoogst bedenkelijk geworden; ze hebben nu 6 punten uit 14 wedstrijden en ZW 9 punten uit hetzelfde aantal wedstrijden; VVA 7 punten uit 12 wedstrijden. ae klasse B. Zandvoort—DEC 1—4, AFC—Velox 5—3, Baarn—BFC I—1, EDO—TOG (afgek.). 3e klasse A. Hier vond één wedstrijd doorgang; Hol- landia nam schitterend revanche, want op eigen veld werd KW met 8—0 ingemaakt. (In Krommenie verloor H. met 53.) Hierbij de stand: Assendelft Hollandia Kennemers O.S.V. K.V.V. Zaandijk Helder Meervogels Q.S.C-. 3e klasse B. SchotenZeemeeuwen 23. Reserve ae klasse A. KFC 2—VSV 2 5—3, HRC 2De Spartaan 2 43. K.F.C. II 13 10 1 2 48—18 21 H.R.C. II n 902 3824 18 R.C.H. II 12 9 O 3 4423 18 AFDEELING II. re klasse. XerxesFeijenoord 52, ZFCBlauw Wit 32, HilversumADO 42. Opnieuw heeft Feijenoord een zware neder- laaag geleden, tezwaarder, omdat een harer beste spelers, aanvoerder van Heel, ernstig geblesseerd werd, toen hij tegelijk met Lagen- 1 daal naar den bal kopte. In plaats van den bal, raakte Lagendaal van Heel's hoofd, met het noodlottig guvolg, dat de laatste een kaakbeen brak. Hij moest naar het zieken huis vervoerd worden. Op dat moment (na rust) was de stand nog gelijk (22), maar Feijenoord's weerstand was door het uitval len van haar aanvoerder geheel gebroken. Hoewel dit ongeval uitsluitend aan een nood lottig toeval is te wijten, waren er toch voor dien tal van onaangename incidenten gebeurd, waardoor deze belangrijke kamp sportief een mislukkig in geworden. Feijenoord veroverde reeds spoedig de leiding, na een prachtig uitgevoerde attaque. Xerxes had het spel toen geruimen tijd in handen, wat uitstekend com bineerde. Twee schoten van Lagendaal wer den magnifiek gekeerd en van Dijke werkte voor drie. 20 minuten lang weerstond deze verdediging de stormloopen van Xerxes. Een schitterende lage kopbal van Lagendaal bracht daarna den gelijkmaker. Vlak daarop gaf van Heel zijn club uit een penalty weer de leiding. Vermoedelijk werden de Xfrxes- spelers hierdoor eenigszins geprikkeld;: het werd nog erger, toen Frenk even later u,t het veld moest worden gedragen en werd vervangen. Lagendaal en Bul kregen het her haaldelijk met elkaar ana den stok en beide spelers deden dingen, die niet door den beu gel konden. De Xerxes-midvoor kreeg ten slotte een waarschuwing. Na de hervatting werd er iets kalmer gespeeld. Evenmin als voor rust wilde het in de Feijenoord-voor- heode maar niet vlotten; tot een behoorlijk gericht schot kwam het maar zelden. Lang zamerhand kwam bovendien de onaangename sfeer van de eerste helft weer terug en aan beide kanten werden tal van vrije scnoppen uitgedeeld. Uit een vrije schop wist de Jong gelijk te maken, en kort daarop viel het inci dent met van Heer voor. Pijl kwam als inval ler in het veld, die middenvoor ging spelen. Maar de fut was er na dit ongeval uit en Xerxes beheerschte het spel daarna volko men. De Jong en Lagendaal brachten toen den stand op 52; de laatste goal uit een penalty voor natrappen. Twee volledige ploegen, ZFC en Blauw Wit, bonden op een zeer zwaar te bespelen terrein den strijd tegen elkander aan. Goed spel scheen onmogelijk. Toch hebben de gast heeren zoowel als de bezoekers zich goed spel, met aan weerskanten talrrijke kansen, en meermalen kon worden genoten van fraaie, snelle aanvallen. Maar hij tijden was het ook een hopeloos „gewurm" om het leder eenige meters weg te krijgen. Reeds in de 2e minuut van den wedstrijd had een treffer van De Maar Succes. Het ZFC-offensief duurde niet al te lang, want spoedig was het een verdeeld spel, met ana weerskanten talrijke kansen, er vele door het slechte terrein verloren gin gen. B.W. wist na goed doorzetten van Do renbos gelijk te maken en dezelfde club had pech toen Litzen een strafschop miste. De tweede speelhelft was van minder kwaliteit dan de eerste. B.W._ was het eerst aanvallend, maar wist dat niet in doelpunten uit te druk ken. Toen ZFC in den aanval kwam, bleek haar voorhoede gevaarlijker; kort achter elkaar scoorden v. d. Kolf en Hoogmoed, zoodat de Zaandammers plotseling een 31 voorsprong hadden. B.W. gaf nochtans niet op. In het laatste kwartier drongen de Zebra's onweerstanabaar op en bestookten het Zaan- sche doel op felle wijze. Het bleef echter bij een doelpunt van den voet van Gerritse, zoo dat ZFC dezen uiterst spannenden strijd met 32 won. In een vlot gespeelden, aantrekkelijken wed strijd, is Hilversum er in geslaagd twee kost bare punten te veroveren, waarvan ADO het slachtoffer werd. Reeds met draaien had de thuisclub een 30 voorsprong, terwijl de Hilv. keeper een strafschop gestopt had. Na rust hield geen van beide partijen het spel goed open en de productiviteit leed daar on der. Wim Tap schiep herhaaldelijk mooie kansen, maar zijn nevenspelers faalden her haaldelijk. Hij probeerde het toen zelf eens, en met succes. Een fout in de Haagsche de fensie kostte daarna een doelpunt. Kort voor het einde scoorde ADO haar 2e doelpunt. Met 42 kwam het einde. DFCVSV vond geen doorgang. De stand is: gesp. D 60 60 verl. goals v.t. E O, D.F.C. 12 9 Ir 2 41—15 19 Feyenoord 13 9 1 8 29—21 19 Z.F.C. 13 7 3 8 32—24 17 V.S.V. 12 7 2 8 23—23 16 Blauw-Wit 13 3 4 6 25-28 10 13 4 2 7 25—32 10 Xerxes 13 4 2 7 22—30 10 Hilversum 13 3 1 8 28—38 9 V.U.C. 12 2 4 6 26—28 8 H.F.C. 12 3 2 7 13—25 8 X6 KIS SC Wageningen—AGOVV 4-2, Robur et Ve- locitasZAC 3 AFDEELING IV. ie klasse. EindhovenLONGA 2O. H.R.C. II—DE SPARTAAN II 4—3- De Racers winnen op 't kantje af, na tweemaal een achterstand inge- loopen te hebben. Het weder was weinig aanlokkelijk, maar toch was er nog vrij veel belangstelling voor het eerste treffen van het pas begonnen jaar tusschen de reserves van HRC en die van De Spartaan. De volledige Racing-ploeg kan terugzien op een zwaarbevochten zege, na tweemaal een achterstand te hebben gehad. Het vertoonde spel van de thuisclub was hijwijlen zeer ver dienstelijk, maar had veel te lijden van den wind en het gladde terrein. Er werd boven dien vooral vóór rust nog wel eens te kort gespeeld, waardoor vanzelf het spel te peuterig en onproductief was. De achterhoede speelde niet in haar besten vorm, ze was niet doortastend genoeg en speelde wel eens dom ook. De gasten zijn niet tegengevallen, ze on derhielden een goed open spel, waarin de vleugels niet verwaarloosd werden. Snel was deze ploeg ook, maar toen HRC na rust met 32 kwam voor te staan, begon ze in tempo te verslappen en raakte vermoeid. Over het spel in het kort dit: Voor rust speelde de thuisclub met den wind in het nadeel, maar heeft niettemin dank zij haar goed steunende middenlinie met den spil als de bezielende factor vele malen een overwicht gehad, waarin het voor de vijandelijke veste nu en dan geducht spande. Telkens plaatsten de vleugels, vooral de rechtsbuitent, den hal accuraat voor doel, maar Schaepenkötter c.s. vonden steeds een secuur werkend backstel tegenover zich, wat het te korte spel der roodjes herhaaldelijk in de war bracht en voor opluchting zorgde. Toch is de Sp.-keeper vele malen op een zware proef gesteld, tot tweemaal toe was hij reeds gepasseerd, toen een back nog als redder optrad.Aan den anderen kant was de Spartaan-aanval evenmin werkloos; hare meer open aanvallen, goed opgezet, brachten de Amsterdammers meer dan eens voor het i heiligdom van Van Es; hoeewei de roode achterhoede, zooals reeds gezegd, niet be paald safe was, viel het schieten met dezen harden wind niet mee, veel ballen gingen over en naast het doel, en slechts een paar maal dat de H.-keeper het te kwaad kreeg. Na een half uur had de Spartaan-rechtsbuiten met een als voorzet bedoeld schot succes. Na rust veranderde H. van tactiek; de voorhoede hield evenals die van de gasten het spel meer open. En vandaar ook beter kansen. Zoo van den aftrap, wanneer Kunst den bal opvangt en doorloopt, scoort hij met een on houdbaar schot den gelijkmaker. Een paar vlugge tegenaanvallen volgen dan, voorname lijk van links, tweemaal moet van Es optre den, maar den derden keer wordt hij van dichtbij gepasseerd, een doorbraak van links wordt n.1. onderschept, maar de rechtsbinnen j vangt den bal op een scoorde onhoudbaar. De 2e helft was 7 minuten oud toen de Am sterdammers weer de leiding kregen. Een spel van dikwijls geestdriftig gehalte, afgewis seld door werkelijk saaie momenten, volgde daarna. De roodbroeken scoren weer, maar in buitenspel positie. Onmiddellijk hierop pikte de H.-rechtsbuiten den bal mee en met een hoog schot de keeper kon het leder niet goed in zijn macht krijgen was de stand wederom gelijk. 26 minuten voor het einde slaagde H. er in zich van de leiding te ver zekeren, toen na een hoekschop den hal inge schoten werd. Spartaan appèleerde voor bui tenspel, maar de referee gaf goal. De roodjes hebben toen tot het einde een sterke meer derheid gehad, maar ook hier ondervond de voorhoede dat het niet meevalt om zuiver te schieten, als men de wind in het voordeel heeft. Heel wat ballen bereikten niet hun bestemming, totdat 5 minuten na den 3en goal de spil met een ver schot, dat den keeper verraste, succes had. 7 min. voor het einde wist Sp. den achterstand te verkleinen, na subliem solospel van een harer spelers. Hierbij is het gebleven; het einde kwam alzoo met een 43 overwinning voor HRC 2, wat precies de verhouding is. KinheimHRC ging niet door, daar het terrein afgekeurd was. D.W.S.-nieuws. DWS 1 en 2 trokken Nieuwjaarsdag naar Julianadorp, om daar resp. JVC 2 en A te bekampen. Wegens terreinomstandigheden bleek JVC A echter niet aanwezig te zijn, zoodat het 2e elftal onverrichterzake terug kon keeren, een uur later gevolgd door het ie elftal, wiens wedstrijd tegen JVC 2 ongeveer een kwartier na rust met den stand 11 gestaakt werd, wegens de sneeuw. DWS 1 speelde Zondag 1.1. tegen NASB 2 en won met 100. Mede door de overwinning van Zeemeeu wen op Sp.h. bezet DWS j nu weer de eer ste plaats. De stand der drie leiders is nu als volgt: D.W.S. I 6501 8210 10 Sp.b. I 5401 3511 8 Zeemeeuw I 3 3 0 2 2510 6 ZEEMEEUW I—SPORTBOND I 3—9. Zondagmiddag half één heeft b.g. match plaats gehad. Het terrein was door den regen kort daarvoor flink glad geworden, waarvan vooral de l.back nogal last had. Als beide elftalen zich opstellen, zien we Z. volledig en telt Sp.b. twee invallers voor den keeper en den linksbuiten. Direct na den aftrap zien we et? aarüg spel, met heide om beurten in den aanval. Na ongeveer 15 min. spelen weet uit één der aanvallen van Sp.b. de midvoor z'n club de leiding te geven. Kort daarna weet dezelfde speler met een mooi schot er 20 van te maken. In deze epriode heeft Sp.b. het beste van het spel, doch als Z. ten aanval trekt, beoordeelt de keeper den bal verkeerd en het is 21. Sp.b. blijft steeds meer in den aanval en weet dit offensief tot aan de rust te houden. In deze periode verdiende Sp.b. zeker een doelpunt, doch de voorhoede van Sp.b. wist den keeper niet te passeeren. De rust gaal dan ook met 21 voor Sp.b. in. Na rust zien we een heel ander spel. Z. be gint direct ruw op te treden, hetgeen de scheidsrechter jammerlijk niet weet te onder drukken. Z. overrompelt dan ook Sp.b. ge heel met dit spel en we zien talrijke momen ten, dat de Sp.b. te hang zijn om op een ba! in te loopen. Dit was dan ook de oorzaak, dat Sp.b. een nederlaag kreeg. Als uit een aanval van Z. de l.back van Sp.b. zijn gezicht beschermt en zoodoende den bal met de hand aanraakt, krijgt Z. een strafschop te nemen. Hieruit maakt Z. gelijk (2—2). Sp.b. kan nu haar spel niet meer spelen en is steeds te bang voor het spel van Z. Als kort voor het einde de l.buiten van Z. den r.hack van Sp.b. weet te passeeren en de l.back door den mid voor wordt genomen (hetgeen den scheids rechter zeker ontging?) doelpunt de l.buiten van Z. het winnende doelpunt. Met een 32 overwinning voor Z. omt het einde. EEN NIEUWE VOETBALVEREENIGING. Dezer dagen werd opgericht de voetbal- vereeniging „Atlas". De club bestaat uit jonge voetballers, die veel vrijen tjjd voor training beschikbaar hebben. Succes-nieuws. Voor Zondag j.1. had de N.-H. V. B. al zijn te spelen wedstrijden afgelast. Voor Succes was vastgesteld de wedstrijd Succes 1 BKC 1. Toch is het nog gelukt om deze wedstrijd vriendschappelijk te laten doorgaan. Om rul™ 2 uur blaast scheidsrechter Metselaar de elf- tallen in het veld Het terrein is uitstekend bespeelbaar. Beide elftallen zijn volledig. S. heeft eerst de schuin over het veld staande wind mee. De eerste aanvallen zijn vo®r en moet de B.-verdediging reeds dadelijk krachtig ingrijpen, wat hen voorloopig goe afgaat. Dan is de beurt aan de B.-voorhoede, welke steeds goed samenspelend op doel ai- komt; voor doel is het schot echter zoek. Aan den anderen kant is het de S.-midvoor welke den B.-keeper het nakijken geeft (n-o). Even later weet de B.-keeper op goede wijze te red den. Wanneer dan de B.-achterhoede niet voldoende ingrijpt, maakt de S.-midvoor 2 o. Nu pakken de BKC-ers toch iets beter aan en krijgt de S.-verdediging soms volop werk; eenmaal weet de keeper een hard schot te stoppen ten koste van een corner. Deze, K06*! genomen, zweeft gevaarlijk voor doei, doch wordt weer het veld in gewerkt. Even later komt de B.-linksbinnen alleen voor den S.- keeper, een schot volgt, doch juist in handen van den keeper, welke den bal het veld in werkt. Hierna is het spoedig rusten en is de stand 2o voor S. Na de thee is weer de beurt aan S., welke voortdurend in den aanval is. Het is wederom de S.-midvoor welke 3o maakt. Even later krijgt S. een vrije schop te nemen; Rijkers schiet den bal hard op doel, waar de B.-back den bal van richting verandert en in doel verdwijnt (4o). B. laat den moed eenigszins zakken. Even later geeft J. Lont een schot op doel, waar de B.-keeper den bal binnen de palen werkt (5o). Nu vinden de S.-ers het blijkbaar welletjes en wordt tenminste niet zoo hard gewerkt. Hiervan weet R te p.ofiteeren en maakt tij een strubbeling voor het S.-doel 5I. Even later een mooi schot van den B.-linksbuiten en de bal verdwijnt over den S.-keeper in het doel. Even later weet B. nog 53 te maken, waarmede spoe dig het einde komt en is de stand 53 voor S. Het was een prettig gespeelden wedstrijd. B.K.C.-nieuws. We geven hieronder de elftallen voor Januari. B.K.C. 1. Doel: R. J. Blauboer; achter: W. en R. Pijnakker; midden: M. van Teulingen Hz., L. Wiggers en W. Hoep; voor: G. van Wees, H. Tauber, T. Post, J. Huisman en Jac. van Wees. Huisman wordt tijdens zijn schorsing ver vangen door Jac. Hendrikse en Jac. Wiggers. B.K.C. 2. Doel: M. Koster; achter: M. van Teulingen Jz. en L. Pijnakker; midden: C. van Dijk, P. v. d. Burg en J. Maatjes; voor: J. Steenvoorden, R. Blom, P. Blanken, C. An- gevare en G. van Loon. Reserve: Jac. Wiggers. B.K.C. 3. Doel: J. Mulder; achter: S. de Jong en H. Sasburg; midden: J. Cornelissen, R. v. d. Burg en K. Steenvoorden; voor: P. Oelen, P. Harder, J .de Schipper Jz., J. de Schipper Az., Jac. Steenvoorden. De adspiranten tenslotte: Doel: H. Borst; achter: H. Hijman en A. Kaan; midden: W. Pist, N. Keyzer en H. Paardekoper; voor: M. Bakker, H. Blauboer, G. Meerehoer, A. de Graaf en M. v. d. Wer ken. O.i. kunnen alle elftallen nog best enkele punten vergaren in dit seizoen. Als het derde elftal even uitkijkt, behoeft ook dat elftal niet onderaan te komen. Zondag trok een BKC-combinatie naar Wieringen en verloor met 53 van een com binatie van Succes, die tot vlak voor het einde met 50 voor stond. A.s. Zondag: 12.30: BKC AHRC D; 2 uur: BKC 3Callantsoog. HR. MS, „RIGEL". Bij het departement van defensie is bericht ontvangen dat Hr. Ms. Rigel, op uitreis naar Ned.-Indië, Zaterdag te Alexandrië is aangekomen. Off. van den M.S.D. ie kl. J. van Rugge, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt na expiratie van het hem verleende verlof geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. Thuisvaren. Ondervolgende schepelingen zijn 22 Decem ber 1931 per s.s. Marnix van St. Aldegonde in Nederland teruggekeerd: Opperschipper R. v. d. Steen; kwartier meester A. J. v. d. Zalm; matroos ie kl. C. Meinema, id. A. H. Jonker, id. J. H. Ever{, id. P. F. Streefkerk, id. C. M. Valkhoff, ia. J. A. van Tol, id. G. Bosch; matroos 2e kl. F. N. M. van Reijsen, id. M. E. Kleijn, id. J. van Straaten; marinier ie kl. A. Eenkhoorn, id. J. C. van Beusichem. Ondervolgende korporaals machinist zijn geslaagd voor het examen v. serg.-machinist: H. van Son, M. de Bruijne, S. R. Markus, M. W. v. Orlemans, M. Bisschop, 3. de Groot, G. J. in Leijden, H. Plekkenpol, G. R. Renar, J. van 't Hoff, W. van Langen, A. J. Sorel. Ondervolgende mariniers ie kl. worden met ingang van I Januari 1932 bevorderd tot kor poraal der mariniers: L. van Hoek, T. C. A. van Gerve 1, J. H. van Beek, L. Bekkers, J. A. Tamiaam, W. A. v. d. Heijden, J. Leisner, C. Koens, T. H. Dichjans, A. P. C. Kempen, A. P. v. d. Steen oven, J. G. Nicolaas, J. Goethart, J. J. A. v. d. Neut, L. J. J. van Espen, J. Bisma, H. G. Wieman, J. Bleeker. Pijper ie kl. E. J. Walder. Bevordering. Met 1 December 1931: Korp.-bottelier W. Muste tot serg.-bot- telier. Met 20 December 1931: Korp. der mariniers M. J. Rentmeester tof serg. der mariniers. Met 1 Januari 1930: Korp. der mariniers J. H. Kramers tot serg. der mariniers; id. J. Kerkhof tot id. 11 Jan.: schipper H. Binksma van Wacht schip Willemsoord naar O.zeed.kazerne. OOS7-INDIE. Overgeplaatst van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Tydeman de luit. ter zee der ie kl. A. J. van Hemert, belast met de functie van oud sten officier. Bij K. B. van 15 Decmber 1931 zijn benoemd tot reserve 2e luit. bij het reg. kust-art. de vaandrigs H. Winkel, J. Haanstra, C. J. Carrière, L. Vermaas en D. C. Stam. Bij K.B. is de ie luit. L. C. Rietveld van den staf der infanterie, werkzaam op het D. v. D., eervol ontslagen uit den mil. dienst, en benoemd tot hoofdcommies hij het D. v. D. Bij K.B. is aan de reserve ie luits. N. Knip- scheer en U. J. W. Sibmacher van Nooten resp. van het 6e en 5e reg. veld-art., een ont slag uit den dienst verleend. De dienstplichtigen ie ploeg 1932 onder officiersopleiding en toegewezen aan het reg. kust-art. zullen op 18 Januari a.s. ingelijfd worden. De dienstplichtigen lichting 1932 ie ploeg onbereden artillerie, bestemd voor het oefe ningsdetachement voor de school voor reser ve-officieren der onbereden artillerie, zullen op 18 dezer voor eerste oefening in werke- lijken dienst komen. De sergeant-majoor-instructeur J. L. Jo- hannisse van het depot politietroepen Nieu- wersluis is overgeplaatst bij de 2e comp. politietroepen en als zoodanig aangesteld als commandant van de groep politietroepen te Den Helder. aan de Redactie alle stukken betreffende den inhoud van de krant aan de Administratie alles aangaande abonnementen, advertentiën, boekhou ding, klachten over de bezorging van de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kan stoornis en grootever traging tengevolge hebben. WOENSDAG 6 JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitz. 10.00 VPRO. 6.457.30 Gymnastiek. 8.00 Grammofoon. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Concert. Trio Drukker. J. v. Oogen, de clamatie. 11.00 Radio-Volksuniversiteit. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Concert. VARA-septet. I.45 Pauze. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Concert (zang en piano). 3.30 „De straatmuzikanten", hoorspel voor kinderen. 4.30 Grammofoon. 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.30 Amsterdamsch solistenkwintet. 6.00 G. Stuiveling: Onze toekomst. 6.10 Vervolg concert. 6.30 Radio-Volksuniversiteit. 7.00 Vervolg concert. 7.30 „Novotny financiert", hoorspel door het Groot Volkstooneel. 9.15 Concert. VAR A-orkest. 10.00 „Wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit". 10.15 Vervolg concert. II.00 Persber. n. 10 Vervolg concert. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-uitz. 8.00 Bijbellezen. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Koorzang. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumbespeling. 12.15 Grammofoon. 12.30 Solistenconcert (sopraan, harmonium, clarinet, piano). 2.00 Grammofoon. 2.30 Voorlezen. 3.00 Concert. Het Delftsche trio. 4.30 Grammofoon. 4.45 Pauze. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 7.00 Uitzending. 7-45 Persber. 8.00 Concert door het vrijw. muziekcorps ie Regt. Huzaren 9.00 A. Iemhoff: Hoenderloo. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persber. 10.30 Grammofoonpl. DONDERDAG 7 JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitz. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Pianoconcert. Egb. Veen. 11.00 Kniples. 11.30 Grammofoon. 12.00 Concert. Omroeporkest o.l.v. N. Treeg, 2.00 Pauze. 2.30 Grammofoon. 3-00 Kniples. 3-45 Grammofoon. 4.00 Mevr. Ant. v. Dijk, voor de zieken. 5.00 Kovacs Lajos en zijnorkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Cavelli's accordeonspelers. 7-30 Engelsche les. 8.00 Grammofoon. 8.15 Concert door het Residentie-orkest o.!.V< P. v. Anroy. W. Amdriesse, piano. Mari® Baska, zang. 10.30 Persber. 10.4512.00 Grammofoon. Huizen, 298 M. 8.00 NCRV, 11.00 KRO, 3.00 NCRV. 8.00 KRO. Grammofoon. 10.00 NCRV. Grammofoon. 10.15 Morgenwijding. NCRV. 10.45 NCRV. Grammofoon. 11.00 KRO. Grammofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. KRO-orkest. 2.00 Handwerkles. 3.00 Grammofoon. 3.15 Voor de vrouw. 3-45 Pauze. 4.00 Ziekenuurtje (orgel, bariton, preek). 5.00 Knutseluurtje. 5-45 Cello-concert door A. de Swarte. 6.45 Kniples. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7-45 Persber. 8.00 Concert. The English Quartet (sopraan* alt, tenor, bas). Strijkkwartet. 9.00 J. Bakker: Kerkvoogdijen. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Persber. 10.4011.30 grammofoon.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6