HEDENMIDDAG TIELEMANS' WIJNHANDEL wmm MAHLER-BESSÊ C,E o VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS BORDEAUX WliNHANDELARtN WHISKY JCHNNIE WALKER Gele tanden bij rockers VAN ZATERDAG 23 JANUARI 1932 Wintertijd. AGENTSCHAP DEN HELDER GEMEENTERAAD. Heeft U Dames-Japonnen van den geheel naar de eischen des tijds jngerichten wijnhandel Iedere kooper ontvangt AARDIGE SURPRISE PREDIKBEURTEN KOMT U OOK EENS KIJKEN Vergaderingen, vermakelijkheden enz. Jim Op -en ondergang van Zon- en SVSaan en tijd van hoogwater (Texel). Maan Jan. Z 24 M 25 I) 26 W 27 JD 28 V 29 Z 30 ond. 8.48 9.05 9.79 9.30 9.42 9.54 0.55 10.09 op: 17.35 19.05 20.33 22.00 23.26 een doorgangsstadium voor het kind dat*1 ingesteld is bepaalde exameSclZ aan heMr k mmmer de gezinsliefde hh il! kan geven. Het is goed, dat ht zoo is, maar het brengt zijn moeilijk-1 leden mee: het vreedzaam samengaan j an beide, school en huisgezin, gaa'. niet vanzelf. Haar is allereerst de schooltueht: iets gansch anders dan de gezinstucht. Daar door wordt de school wel eens te kritisch bekeken en de ouders leeren de school dan ook niet van de gunstigste zijde ken nen: het vele huiswerk, de straffen en de rapporten zijn daarvan de oorzaak. Voor- al laakt men het, dat het huiswerk en de Hoogwater i straffen beslag leggen op den vrijen tijd 01)ond- 1 van het kind- Maai' de sch°o1 beschikt nu 7 -o i' eenmaal niet over andere dan deze - van i.t>z 16.29 9.21 9.41 j huis uit gebrekkige tuchtmiddelen. Er 7.51 16.30 10.01 10.20 komt nog bij, en dit geldt vooral voor de 7.49 16.32 10.40 11.01 7.48 16.34 11.22 11 44 7.46 16.36 0.06 7.45 16.38 0.27 0.49 7.44 16.40 1.12 1.36 Zon Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Zaterdag 23 Jan Zondag 24 Maandag 25 16.57 uur 16.59 17.- Onze stadgenoot, de heer J. Smit Qzn., slaagde voor het op 14, 15 en 16 Dec. alhier gehouden examen voor het diploma boekhouden der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. EEN JUBILARIS IN ONZE DRUKKERIJ. Vrijdag 22 dezer was het 25 jaar gele den, dat de heer P. van Strijen aangesteld werd in ons bedrijf, aföeeling binderij en brocheerderii, als 2e klasse binder. Hij is thans voorman-binder en heeft als zoo danig een verantwoordelijke en belang rijke positie. Dit zilveren jubileum zal hedenmiddag worden herdaoht ten kantore der druk kerij, waar zich te 4 uur het personeel zal vereenigen om aan den populairen „Piet" hun gelukwensch te brengen. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, apotheker, Binnen haven. Van Maandag 25 Jan. tot 1 Febr. wordt avond- en Zondagsdienst waarge nomen door de firma Smeets—Snel, Weststraat. ORGELBESPELING, AAFJE KAMP. Luthersche Kerk (Weezenstraat 68). Maandagavond a.s. zal er van 8.30- 9.30 uur een Orgelbespeling gegeven worden door de orgeliste der Luth. Kerk. Ds. P. H. Borgers zal daarbij een kort wijdingswoord spreken over het onder werp „Rust". Het programma bevat werken van; Cécar Franck, Guilmant en de Praelu- dïum und .Fuge iiber R. A. C. H. van 'Fr. Liszt. Men zie de advertentie. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Op Maandag 1 Februari zal ds. Borgers In „Musis Sacrum" een lezing houden over: „Moederfiguren". Deze lezing is voor een ieder toegan kelijk, men leze binnenkort de adverten tie in dit blad. OUDERAVOND H. B. S. Het instituut der ouderavonden is bij de wet geregeld. Doch het betreft uit fluitend de lagere school, het middelbaar onderwijs kent deze ouderavonden niet. Kr zijn nochtans enkele middelbare scho len, waar ze bestaan, en de nieuwe direc teur van onze Hoogere Burgerschool, dr. Loen, had gemeend voor de ouders van zijn leerlingen ook eens zoo'n avond te moeten beleggen, waar men elkander kon leeren kennen en eens over allerlei kwes ties in verband met zijn kinderen, kon spreken. Door een toeval eigenlijk een mis- verstand geraakten wij op dien ouder avond, die Donderdagavond werd gehou- den in het Militair Tehuis aan den Ka- naalweg, verzeild. En wij zijn werkelijk het toeval dankbaar, dat ons hier bracht, omdat wij nu constateeren konden hoe buitengewoon groot de animo was en hoe uitstekend deze avond geslaagd is. i-°®n eenmaal de „officieele" opening, tie overigens weinig officieels had, was ge schied, werd het een gezellig onderonsje, en de leeraressen en leeraren der school hadden den ganschen avond lange files van geduldig wachtende ouders om zich heen. Dr. Loen heette den talrijken aanwezi gen welkom en zette uiteen, dat de bedoe ling van dezen avond was onderlinge be spreking met de docenten. Het is nuttig lil noodig gezin en school nader tot elkaar te brengen; beide hebben een eigen taak te vervullen. Die van het gezin is de be langrijkste, het kind vormt er een essen tieel deel van, vergroeit ermede. Maar dat gezin moetworden aangevuld met de schooi In de eerste plaats omdat het ge7-1'6 fe aan de school moet overlöten het knui voor te bereiden voor zijn beroep, en in <le tweede plaats ook voor de maatschap- Pij- Het gezin kan dat niet; het gezin is Uit den aard der zaak eenzijdig. Het kind komt er uitsluitend met gelijkdenkenden hi aanraking, weet niets omtrent andere denkwijzen en andere levensbeschouwin gen. ftet gezin is de gemeenschap, waartoe het kind van nature behoort; tiet kan ei niet van worden los gemaakt, het ont vangt er de liefde van. De school is ook een gemeenschap, maar zij vormt meer middelbare school, dat het kind daar komt in den moeilijken overgangsleeftijd, de puberteitsperiode, die gepaard gaat met geestelijke schokken. Het gevolg is: grootdoenerij, het kind wordt lastig en onhandelbaar. En dit wordt dan dikwijls aan de school toegeschreven. Daar komt nog bij, dat de ouders hun kennis om trent schoolzaken uitsluitend putten uit de mededeelingen van hun kind. die uit den aard der zaak gekleurd zijn. De school, die zichzelf begrijpt, zal dan ook samenwerking zoeken met de ouders. Er moet tusschen ouders en leeraren on derling vertrouwen zijn, begrip van elkan ders taak. Evenwel mag een dergelijk contact niet ontaarden tot een klachten bureau. Voorwaarde is allereerst het on derlinge vertrouwen; de school is altijd de zwakste partij omdat zij nu eenmaal slechts een doorgangsinstituut is. Een dergelijk contact bestaat, ook voor het middelbaar onderwijs, reeds in groote steden in het buitenland, en heeft in de praktijk goede vruchten afgeworpen. Spr. eindigt met den wensch, dat hedenavond de eerste stap moge worden gezet in de goede richting en dat ouders en leeraren elkanders werk zullen ieeren begrijpen en waardeeren. Zooals gezegd, was de bedoeling van den avond verder onderlinge besprekin gen met de leeraren, zoodat, na de rede van den directeur, de bijeenkomst reeds onmiddellijk een zeer onofficieel karak ter kreeg, doordat de leeraren van alle kanten werden bestormd door de ouders. En zeker is deze eerste ouderavond van de H.B.S. als geslaagd te noemen. Vertegenwoordiger J. HOFSTRA Polderweg 42 Telefoon no. 531 Kelder Hoofdgracht 77 D. VAN DOK, Telefoon no. 520 de vergadering met een hartelijk woord van dank aan den spreker en aan de aan wezigen werd gesloten. RADIO-AVOND BIJZONDERE VRIJW. LANDSTORM. TIMMEREN IN DE SCHOOL. Lezing en demonstratie P. v. Leeuwen. Woensdag 20 Januari j.1. werd in de bovenzaal van café „Centraal" voor de afd. „Den Helder" van de Vereen, tot be vordering van het onderwijs in handen arbeid in Nederland een lezing en demon stratie gehouden door den heer P. v. Leeuwen Jr., uit Den Haag, over: „Tim meren in de school". De voorzitter, de heer Joh. W. Steven- son, opende de vergadering met een har telijk welkom aan de aanwezigen en aan den spreker en drukte er zijn spijt over uit, dat maar weinigen gekomen waren om nu eens iets van den handenarbeid te hooren. Hij gaf een overzicht over de werkzaamheden van de afdeeling, wat betreft cursussen, die gegeven worden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de af deeling weldra uit den ruimtenood mocht worden verlost en dat het gemeentebe stuur in navolging van zoovele andere gemeenten de actie van de Vereen, van handenarbeid ook daadwerkelijk zou wil len steunen en gaf vervolgens het woord aan den heer Van Leeuwen. De handenarbeid, aldus de spreker, staat tegenwoordig jn het teeken der be langstelling, al zou de geringe opkomst van dezen avond dat niet doen vermoe den. Het huidige onderwijs leidt niet op voor het leven! Het geeft het kind niet, wat het noodig heeft om zich straks goed in het leven te kunnen redden! Met diver se pakkende voorbeelden werd dit aan getoond. Juist het zich rekenschap geven van al zijn daden en handelingen vormt de handige, die zich door alle moeilijk heden weet heen te werken, over dat zich rekenschap geven bekommert de school zich maar weinig. Heeft dit alles nu verband met han denarbeid? Ja, juist de handenarbeid in de school is één der vakken, die de han digheid in algemeenen zin sterk bevor deren, omdat dit vak den leerling ieder moment weer stelt voor moeilijkheden, die opgelost moeten worden. Wanneer we in staat zijn de jeugd nut tige en leerzame bezigheid te verschaf fen, die ze graag doen, dan zijn we op den goeden weg en dan kunnen we ze juist daardoor van vele ondeugden afhouden. Inzonderheid ook voor de rijpere jeugd heeft handenarbeid een groote beteeke- nis. Daarvoor is de schaafbank onnoodig en spreker zal dezen avond aantoonen, dat men zelfs zonder futselplank en tim- mertoestel op een aanrecht of oude kist met succes timmeren kan. Juist het vast zetten voor allerlei bewerkingen geeft moeilijkheden en die op te lossen en te overwinnen is een genoegen. Het zelf- uitvinden van de goede manier is een zegen en de school moet meehelpen het kind te leeren tot dat uitvinden van goede oplossingen te komen. Vervolgens demonstreert de sprekei de wijze van werken op de futselplank en de werking van klemmen en wig, waar door allerlei bewerkingen kunnen wor den uitgevoerd. Het toestel, dat zeer een voudig en zeer goedkoop is, bevat zooveel mogelijkheden, dat het gebruik ervan tel kens weer voor verrassingen stelt en juist dat zal het kind kunnen toepassen thuis Volgens spreker is de vare han- diïhêid 3/4 goed gebruik der hersenen en 1/4 goed gebruik der gereedschappen De wijze van timmeren door den hee Van Leeuwen gedemonstreerd, zal me nalaten vaï de jongens denkende wezen te maken. Als er een schakel ontbreekt in de aansluiting van school en levtn, dan wordt die schakel grootendeels ge vormd door het goed lesgeven in handen arbeid. De uren aan goed hand(jna' besteed, zijn gewonnen uren 1n het behandelt spreker nog het nimertoest Hii eindigt met de hoop uit te spreken, dat hetgeen hij gezegd heeft, maar n bedoelt een bewandelen van een ande* weg, maar het wil handenarbeid propa- geeren als een middel tot opvoeding* zoo wel in als buiten de school. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd nog gebruik gemaakt, waarna Woensdagavond zal over Huizen een radio-avond worden uitgezonden, welke gehouden wordt in het Concertgebouw te Amsterdam, door het korps Stelling Amsterdam, aldaar. Het Stafmuziekcorps, met de tambours en pijpers, zal een groote militaire taptoe spelen, wat dus voor onze stadgenooten speciaal een attractie zal zijn. Verder vermeld het programma o.a. een rede van Z. E. Mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, rede van Mr. J. Schok king, rede van Mr. G. A. Boon, zang van het Chr. Mannenkoor Adema van Schelta- ma«, orgelspel, rede van Jhr. J. Th. Alting von Geusau en een slotwoord van den voorzitter van de Nationale Landstorm commissie, L. F. Duijmaer van Twist. Het openingswoord zal uitgesproken wor den door Dr. I. H. J. de Vos. De uitzending begint om 8 uur; van 7 uur 15 tot den aanvang zal het Stafmuziekcorps met de tambours en pijpers een concert geven. De Woensdagavond wordt dus voor de Heidersche Luisteraars zeker interessant. Voor leden van het korps Den Helder zal de ontvangst te beluisteren zijn in j Militair Tehuis aan den Kanaalweg. Men zie de advertentie in dit nummer. DE KWESTIE D. C. A. DE ZWART. En de behandeling der begroeting. Reeds hebben wij medegedeeld, dat met de behandeling der begrooting, welke in verband met de bekende voor vallen niet deze week kon worden behan deld, thans zal worden aangevangen a.s. Dinsdagmiddag 2 uur. De portefeuilles van den heer de Zwart zullen, zoo lang nog niet in de vacature is voorzien, door den Burgemeester worden beheerd. In verband met den wettelijken termijn van acht dagen heeft de installatie en beëediging van het nieuw gekozen lid, den heer D. van der Mast, plaats in de vergadering van Donderdagavond. In deze zelfde vergadering zullen, naar wij vernemen, in voorafgaand comité, vra gen worden gesteld naar aanleiding van het plotseling aftreden van den wethou der. Een protest. In het „Volksblad" van Donderdag 21 dezer is het communiqué, dat wij op namen in het „Advertentieblad", en in de „Heidersche Courant" van Donderdag in eenigszins andere bewoordingen opgeno men. De kwalificatie, als zou onze bericht geving „tendentieus en onjuist" zijn is in bedoeld „Volksblad"-communiqué eenigs zins aangedikt en als een „schandelijke leugen" gekenschetst. Waar wij in ons onderschrift bereids hebben uiteengezet, dat de kwalificatie „tendentieus" aller minst op onze mededeelingen van toepas sing is, wenschen wij tegen een bericht geving als de hierboven genoemde in het „Volksblad" te protesteeren. Wij kunnen hier verder nog aan toevoegen, dat wij onze mededeelingen betreffende het be danken van leden uit een voor ons alles zins betrouwbare bron hadden, welke allerminst als arbeidersvijandig is te kwalificeeren. Nog een protest. Ditmaal van „vele onderofficieren". Zij protesteeren ertegen, dat de Bond van Korporaals in gebreke is gebleven de plaatselijke pers, in casu dus de „Heider sche Courant", op de hoogte te houden van de gebeurtenissen welke tot de be kende eatastrophe hebben geleid. M.i. aldus de woordvoerder dezer onderoffi cieren is het een grove fout geweest van het Hoofdbestuur van den Bond van Marine-schepelingen om de plaatselijke pers niet voldoende in te lichten. Deze had daar minstens evenveel recht op als het „Volksblad". (Waar het hier een voor aanstaande figuur in het bestuur der ge meente betrof, zelfs méér. Red. „H. Crt."). Inzender protesteert er voorts tegen, dat de indruk thans gewekt wordt alsof het „Volksblad" de bazuin is van den Bond van Marine-schepelingen en merkt voorts op „Wat aangaa het „tendentieuse" in Uw „berichtgeving, we hebben het er nog „eens op nagelezen, maar we kunnen het „er niet in vinden. Eerder hooren we als „ondertoon hetzelfde als de burgemees ter in de laatste raadsvergadering over „de zaak-De Zwart heeft gezegd en „waarmede we het volkomen eens zijn. „Aan het Hoofdbestuur van den Bond „van Marine-schepelingen is het blijk baar ontgaan, dat een onjuiste mede- „deeling daarom nog niet tendentieus is. „En aan 't onjuiste van Uw berichtgeving „heeft juist dat Hoofdbestuur de meeste „schuld". Het is ons bekend, dat het bovenstaan de de meening weergeeft van het over- groote deel onzer bevolking. Wij willen er nog aan toevoegen, dat wellicht de eatastrophe, indien al niet te voorkomen, toch een minder scherp karakter zou heb ben aangenomen, indien men ons tijdig op de hoogte hadde gebracht van de feiten. Verkoop en erfpachtsuitgifte. B. en W. stellen voor ondershands te verkoopen aan A. Nieuwenburg, W. J. M. van Oostrum en L, F. M. Spetter alhier een stuk grond gelegen aan den Ruijgh- weg, groot resp. 100, 110 en 95 m2, voor den bouw van elk een woonhuis. Koop prijs 4 per nr. Verder ten behoeve van den bouw van drie woonhuizen in erfpacht uit te geven aan de firma Minneboo en Walboom al hier een terrein aan den Ruijghweg, groot ongeveer 340 m2. Canon 25 cent, en aan J. Zwagerman alhier ten behoeve van den houw van een woonhuis terrein aan den Ruijghweg, groot ongeveer 105 m2, canon 25 cent. Aan J. en C. Roomeijer alhier een ter rein aan de Jan Blankenstraat, groot on geveer 1275 m2, voor den bouw van acht woonhuizen. Erfpachtscanon 25 cent. Straataanleg. De Commissie van Bijstand, voor Pu blieke Werken geeft aan B. en W. in over weging te bevorderen, dat overgegaan wordt tot den aanleg van de Jan Blanken straat en de Hector Treubstraat, waarvan de kosten door den Directeur van Ge meentewerken worden geraamd op 17.000. B. en W. vragen aan den Raad machtiging om ter zake het noodige te doen verrichten. onze collectie voorjaar 1932 al gezien? Wij hadden met deze modellen reeds veel succes. 1 1 WINKELNIEUWS. De overbuurman van onze drukkerij, de lieer Tielemans, heeft zijn wijnhandel een aïgeheele verjongingskuur doen onder gaan; het pand is geheel voor den grond geweest, grooter en fraaier natuurlijk dan het geweest is en opnieuw weer opge bouwd. Het is nu een keurige winkel ge worden met een groote étalage-ruimte, frisch geschilderd en prettig aandoend. Het inwendige is behandeld met 'n nieuw procédé en bespoten met watervaste verf; het is de heer H. Thiel, die het verzorgd heeft. De firma Quak heeft de betimme ring uitgevoerd. Hedenmiddag wordt de nieuwe zaak heropend. WEER EEN AANRIJDING. Er zijn heele volksstammen, die het nooit leeren. Wat? Wel, de regels van het verkeer. Donderdagmiddag zijn er weer twee wielrijders slachtoffer geworden van de nalatigheid van een van hen. Deze eene, een man, reed in de Walvischstraat, richting Singel. Bij het passeeren van de Laan reed hij hard en gaf geen signaal. Op de Laan reed ook een wielrijder en deze had wel signaal gegeven en passeer de de Walvischstraat gelijktijdig met nummer één. Een botsing bleef niet uit. Volgens on- HEROPENING een zen berichtgever waren de fietsen flink beschadigd en zat de veroorzaker van het onheil „in de glut in de prut te bagge ren, met een gat in z'n broek", en was er „voor de rest niks bizonders". ONZE JEUGDHERBERG. Niet afgehaalde prijzen. Verschillende priizen, waaronder, o wonder! ook de hoofdprijs, het blin kende, fonkelnieuwe rijwiel, zijn nog niet afgehaald. Wij wijzen er de rechthebben den op, dat hiervoor alsnog gelegenheid bestaat Maandag en Dinsdag tusschen 4 en 7 uur aan de Jeugdherberg. VISSCHERIJ. Rectificatie. In ons vorig bericht staat, dat den laat- steii tijd de vischprijzen buitengewoon zijn „omlaag" gegaan. Dat moet zijn omhoog. Uit hetgeen verder volgde, was dat ook wel op te merken, maar ter voorkoming van verkeerde gevolgtrekking, meenden we toch deze rectificatie te moeten geven. Met de zware mist hield het grootste gedeelte der vloot de haven. Die schui ten, welke nog vischten, hadden tamelijk wat bot, die steeds nog goeden prijs houdt. Garnalenvangst is er niet veel en de prijs blijft nog steeds aan den lagen kant. Voor haringvisscherij was ook niet veel gelegenheid, de vangsten bleven zeer be perkt en de prijs tamelijk hoog. Platvisch werd weinig aangevoerd; de prijs was bovendien van voor eenigen tijd. HOLLAND—DUITSCHLAND 1—1. Waarde lezer, wanneer men eens dag in dag uit langs Helder's straat zou loo- pen zou men verbaasd staan van de vele gehoorde en ongehoorde dingen die men aanschouwen zou. Botsingen en aanrijdin gen op allerlei gebied (en dit gebied is zeer uitgebreid) kibbel- en vechtpartijen enz. enz., te veel om op te noemen. Laten we ons nu even bepalen tot zoo'n soorte ment openbaar kibbelpartijtje, dat eenigs zins overhelde naar een id. knokpartijtje. Deze Helderschokkende gebeurtenis had plaats Vrijdagmiddag in de straat tusschen twee dames. Deze dames kon men onderverdeelen, het lijkt notabene wel een an'atomische les, in een Nieuwe- diepster, een rasechte, en een Duitsche. De kinderen van Miss Holland speelden dan, Iet wel, dit was de oorzaak van het drama, op het schoone stoepie van Miss Moffrika, terwijl ze met hun lang niet schoone onderdanen het trottoirtje meer en meer besmeurden. Dit ging zoo lang goed tot de Duitsche Fraulin naar buiten stoof, met de lang niet vriendelijk klin kende woorden „Zek schmutzige snot- nase ka weg ob ik kebe dich einen hengst om deine ohren". Moederooren hooren scherp, zoo ook de ooren van de moeder der twee jongelui, die naar buiten kwam stormen met de woordjes „Zeg wijf loop jij na je gore Duitse familie. Dink jij hier de boel te kunnen opscheppen? Nou dan hei je het mis, dan moj je vroeger opstaan. Jonges ga jullie nou maar gerus op dat straatje spele en as dat mins er wat zegt, dan zal ik der een doedas om der Berliner bol verkoopen, die niet mis is". „Das dürfen sie nicht". „Wat je zigt, dat durf ik niet, jij sal wete wat ik niet durf, la na je kijke, uit gedroogde tang". Al heftiger werd de woordenstrijd, al vuriger de gebaren. Jonges zouen we nou nog es een echt rospartijtje te zien krijge, 'zal me mee valle met al die malaise, zei er eentje van de omstanders. Nou dan hoop ik maar dat die er van langs krijgt, zei een ander, die op Madame Ia Hollande wees, want dat wijf is een echt loeder, ze heit vroeger in mijn buurt gewoond. Het liep anders uit den verwacht werd. Als na een plotselinge storm kwam de wind stilte en trokken de golven zich terug. Rust, zoete rust heerschte er weer in de straat. DENK OM UW WASCHGOED. Naar wij vernamen is Dinsdagavond in de Hoogerwerfstraat een stuk wasch- goed, dat aan een lijn hing te drogen, gestolen. Om pl.m. 11 u., zoo vertelde men ons, hoorde men eenige beweging op het plaatsje en toen men kort daarop ging kijken ontbrak van de lijn eendirectoir. Zondag 24 Januari 1932 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (N\v. Kerk, Weststraat). 's Avonds 6.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Groei". (Luc. 2:40) Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens I0.30uur, Ds. E. R. Damsté Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 u., Ds. Meynen Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur Ds. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. de heer N. van der Kraats Donderdag 7 30 uur, N. v d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Stcengracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 'sMorgens 10 uur, Eerw.Heer W.F. ten Rouwelaar, Proponent te A'dam. Woensdag 27 Januari, nam. 8 uur Ds. P. H. Borgers - Bijbellezing Onderwerp: Romeinenbrief. Donderdag 28 Jan. nam. 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. Ds. R. C. W. J. Hoek 's Avonds 5.30 uUr, J. Makkelie, van Amsterdam, met lichtbeelden. Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. Hoek Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). Septuagesima. 'sMorgens 10 uur kerkdienst Past. Th. Moleman Leger des Hells. Geen opgaaf ontvangen Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN, Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damstd wordt naar gestreefd den gids gelijktijdig met de officieele spoorwegdienstregeling, dus tweemaal 's jaars, te doen uitkomen. Deze gids, uit den aard der zaak een lijvig boekdeeltje vormend 430 bladzij den druks is zeer practisch ingedeeld in provincies. Voor elke provincie is een overzichtskaartje van gekleurd karton in gevoegd, dat tevens een afscheiding vormt en het raadplegen vergemakkelijkt. Pro- vinciesgewüs zijn de routes genummerd; de provincie Noord-Holland bijvoorbeeld is gemerkt VII, en men vindt achterin een naamregister, waaruit men ziet, dat men voor Den Helder raadplegen moet de routes VII-27, 65. 66, 67 en 68. Namen van de ondernemers zijn weggelaten, al leen de diensten zijn aangegeven. Het is een handig boekje, dat door ve len zal worden geraadpleegd. Als men nu inderdaad ook maar op de dienstregelin gen aan k. n* wij bedoelen dit, dat de par ticuliere ondernemingen, als er eens wei nig of geen reizigers zijn, wel eens een dienst overslaan. Dit geldt natuurlijk niet voor de drukke routes, maar juist voor meer afgelegen streken nraan kan geen officieele dienstregeling iets veran deren. We krijgen overigens met dit boekje wel een goed overzicht van den enörmen omvang van dit bedrijf, dat spe ciaal voor geï rde streken van ons vaderland uitkomst heeft gebracht. De gids wordt uitgegeven door de Drukkerij V.D.E. te Eindhoven en is, zooals wü zei den, aan de kiosken verkrijgbaar. Nage komen ,izigin,~"" zullen door het gratis verkrijgbaar stellen van supplementen aan de stationskiosken ter kennis van het publiek worden gebracht. „Niettegenstaande de uiterste zorg. aan de san. istellir"- besteed, zullen", aldus de samenstellers, „in dezen eersten lande- lijken autobusreisgids vermoedelijk nog wei enkele tekortkomingen oniuisthe- den worden aangetroffen, die bij het prac tisch gebruik aan liet licht zullen treden". Ongetwijfeld, maar de ondernemers zul len gaan inzien welk groot belang de uit gave van dezen gids is en zullen dan ook wel zelf deze zaken uit de wereld helpen. Wij hebben "emeend beetje uitvoe rig bij deze nieuwe uitgave te moeten stil staan, omdat zij werkelijk in een bestaande behoefte voorziet en naar onze meening succes dan ook bij ^oprbaat verzekerd is. „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik voor mijn tanden noodig heb! Nadat ik het drie maal hnewJi J wa'-en m'l'n tanden helder wit, hoewel zij er door het vele rooken bruin en leeliik hadden u.tgezien. Ik zal geen ander merk melr gebruiken dan Chlorodont." B„ Horst Berg mtl roort T/ de ®Cl,te Chlorodont-tandpasta ei fin ,W® g^rantiestroob, tube 35 cent en 60 cent! Overal verkrijgbaar. De welbekende zeer goedkoope aanbiedingen zijn tevens weder ver krijgbaar Ruime sorteering in alle wijnen, likeuren Bols en Fockink Gedistilleerd wordt gaarne op bestelling thuisbezorgd KONINGSTRAAT 85 TELEFOON 492 REISGIDS VOOR AUTOBUSSEN. Eindelijk is verschenen waar ongetwij- |eid zeer vele landgenooten, en wel spe- I ciaal die van het platteland, reikhalzend naar uitgezien hebben: een reisgids voor j autobusdiensten. Immers, het groote be zwaar was altijd als men gebruik wildo maken van een bus, dat men hieromtrent geen dienstregelingen bezat voor anders plaatsen. De Nederlandsche Bond van Autobusdienstondernemers heeft nu het groote werk ondernomen een „officieelen algemeenen autobusreisgids" samen te stellen en tegen lagen prijs in den handel te brengen; hij vond de directie der spoor- wegen bereid dezen gids ten verkoop aan de stationskiosken toe te laten, zoodat men als aanvulling van zijn spoorboekje ook in het bezit kan komen van deze dienstregeling. Groot waren de moeilijk heden, die overwonnen moesten worden, I speciaal voor deze eerste uitgave, zoo zegt het bestuur in een voorwoord, en het neemt dan ook geen verantwoordeliikheid 'op zich voor mogelijke onjuistheden. Erl Zaterdag 23 Januari. Friesche vereeniging. Musis, 8 uur. Soirée Tooneelver. „Tavenu", Casino, 8 u. Zondag 24 Januari. Cabaret Louis Davids, Casino, 8 uur. Maaandag 25 Januari. Vierde -abonnementsvoorstelling „Da Wonderdoktoor", Casino, 81/, uur. Dinsdag 26 Januari. Arbeiders tooneelvereeniging, Musis, 8 u. Donderdag 28 Januari. Tooneelvoorstelling „Dolle Hans" ten bate Pi. Crisis Comité, Casino, 8.15 uur. Filmavond R.K. Volksbond, 8 uur. Zaterdag 30 Januari. Uhvoering Tooneelv- Excelsior, Casino^ 8 uur.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9