Heeren-Overhemd Hit Overhemd Heeren-Overhemd Heeren-Overhemd ZIJDEN DAMESKOUSEN SLOKKERS HALLEN DANSEN Heeren-Overhemden BETREK Zijden Zelfbinders Lj 300 stuks zijden Zelfbinders WOLLLEN DEKENS BETREKKINGEN BETREKKINGEN „HELDERSCHE COURANT" DIVERSEN TE KOOP 1.39 1.19 van 1.50 en 1.25 nu 39 en 29 ct. van 2.29 hedenavond BLOKKERS HALLEN, HELDERSCHECOURANT J. B. DUINKER Twea kinderen omgekomen bij brand. Be zaak Skiarek. !NVORD£R!NG V&N BELA5TÉNGEN. Burgerlijke Stand van Den Helder Postvluchten van en naar Indië Radiografisch Wsarbericht. Stoom vaartberichten. Laatste berichten. GEVESTIGD ten huize van J. B. PROOST arts Zaterdag en Zondag YHÜtLiA TFÏÏüüR HEDENAVOND GEVRAAGD AANGEBODEN LOOPJONGENS. Voor het bezorgen van de worden eenige netteJongens gevraagd. Aanmelding aan ons Kantoor. DE ADMINISTRATIE en Gestreepte fantasie met boord ct. met zijden borst Extra fijn gestreept met 2 boorden Extra fijn met 2 boorden WIE NU WIL PROFITEEREN NOG 200 PAAR EXTRA FIJNE met pijl Gt. Goedkoop Fruit. Hedenavond 30% korting op al onze LOSSE NUMMERS SPOORSTRAAT Dit stuk hout heeft hq bq zich ge stoken en vervolgens is hij op de flets van zijn vrouw gestapt, waarop hij naar Zetten gereden is en daarna langs een binnenpaadje naar Hemmen. Dij het huis van mej. van Brakel, aan wie hij nogal eens visch verkocht ihq was een van de weinige menschen, met wie zij nog wel eens een praatje maakte is hij van zijn fiets ge-tapt, die hij onder het raam neerzette en vervolgens de woning binnen gegaan. Geruimen tijd heeft hij in de kamer zitten praten met juffrouw van Brakel, heeft een paar kopjes koffie met haar gedronken en een sigaar, die zij hem aangeboden had, voor een deel opgerookt. Juffrouw van Brakel is daarop,naar de keuken gegaan om de koffiekopjes af te wasschen en H., die in de kamer ge- bleven was, heeft toen op tafel haai portemonnaie zien liggen, waarin zich ruim 50 gulden bevond. In plaats van het weid weg te nemen en er mee van door te gaan, is bij juffrouw van Brakel naar de keuken gevolgd, waar hij, na nog even met haar gepraat te hebben, plotseling den meegebrachten stok voor den dag haalde en haar er eensklaps mee op het hoofd sloeg. In ontzetting riep de aangevallene toen hit: „Wat doe je nou". Doch onmiddel lijk daarop gaf H. haar opnieuw een klap, waarop zij neerviel. Toen juffrouw van Brakel eenmaal op den grond lag, heeft «je vischventer haar nog drie klappen op het achterhoofd gegeven. Daarop heeft Èij de portemonnaie van de tafel genomen èn het huisje verlaten. Hij is echter niet dadelijk op de fiets gestapt om naar huis terug te keeren, aoch is eenigen tijd om het huis rond blijven dwalen. Toen hij daarbij bemerkte, dat het licht fog brandde, is hij opnieuw de woning innen gegaan, om het licht in de kamer j&n de gang uit te draaien. Daarna pas :%eeft hij de fiets genomen, waarmee hij $en paar kilometer den weg naar Op- '•heusden is opgereden. Daar, tusschen Pemmen en Doodewaard, in de nabijheid Fan het woonwagenkamp, dat zich hier lévindt, heeft hij den stok, waarmee hij Jen aanslag volvoerd had, aan den sloot kant achter een boom verstopt. Vervol- zens is hij naar zijn woning gefietst, waar Jiij zijn handen gewasschen heeft, waarop fcieh een bloedvlek bevond, en na het geld Verstopt te hebben, de portemonnaie ge wikkeld in een krant, verbrandde. Den Zondag, waarop de moord ontdekt Werd, heeft hij zijn woning niet verlaten, doch den volgenden dag is hij weer op de gewone wijze de deur uitgegaan om Visch te venten. Toen hij hoorde, dat hij gezocht werd om aan een verhoor te worden onder worpen, heeft hij zich uit eigen beweging op het gemeentehuis van Hemmen aan gemeld. Naar een zuster van de verslagene, die in Doodewaard woont, verklaarde, is H. Öien ochtend nog bij haar aan de deur geweest met visch. Toen ze samen over den moord praatten, waarover het gerucht Zich inmiddels door de geheele omgeving verspreide, heeft H. nog gezegd„Jonge, jonge, hoe ze daar toch toe in staat kunnen zijn". Over zijn arrestatie was ieder in de buurt van Hemmen verwonderd geweest. Niemand achtte hem tot een dergelijk misdrijf in staat. Toen zijn vrouw, die eiken dag het derde kind kan verwach ten, van zijn aanhouding vernam, was zij hevig ontsteld. Na zijn bekentenis werd H. naar Hem men overgebracht, waar hij in het huisje precies heeft verteld, hoe de sombere geschiedenis zich heeft afgespeeld. Daar na heeft hij zijn begeleiders den boom gewezen, waarachter hij den stok, waar mee hij den doodslag gepleegd heeft, verborgen had. Het stuk hout werd inder daad achter den boom gevonden. Volgens zijn verklaring heeft het niet in H.'s bedoeling gelegen de vrouw te dooden; hij wilde haar slechts bewuste loos slaan om zich vrijelijk met het geld iiit de voeten te kunnen maken. Door deze bekentenis is de sluier, die over de vreeselijke daad hing, opgetrok ken en de spanning, die de geheele week !$n Hemmen en omgeving geheerscht heeft, geweken. GAS VERSTIKKING. De bewoner van het benedenhuis Sophia- laan 34 te Amsterdam is gistermorgen Vroeg in zijn badkamer bewusteloos ge- venden tengevolge van uitstroomend gas uit den geyser. Pogingen om hem weer t bewustzijn te brengen, mochten niet aten. VAN HET DAK GEVALLEN. i Gisterenmorgen wilde de 60-jarige schoenmaker P. G. Brijer uit de Van Alkemadestraat, Rotterdam zijn antenne, die op het dak van zijn woning staat, repareeren. Hij is uitgegleden en op straat gevallen. Hij was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cool- Bingel vervoerd. jes aan de Oostbuurt te De Lier. toen hij van een vrachtauto, waarop hij meereed, afsprong, overreden. Het slachtofrer zat vlak achter de cabine en sprong in de ver keerde richting van den auto. waardoor een der wielen over hem heen ging. Hij werd op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Buitenland. Bij een brand te Brixton, Londen S.W., zijn twee kinderen om het leven gekomen. Een hunner, een jongetje van zeven jaar, was nog door een politieagent uit het brandende huis gehaald, doch is in het ziekenhuis bezweken. Het andere kind, een jongetje van drie, werd gestikt op bed gevonden. De vader en moeder waren op het dak gevlucht. Zij moesten ook in het ziekenhuis opgenomen worden, waar de man nog altqd in levensgevaar ver keert. De vrouw is nog zoo van streek, dat men haar den dood van haar oudste zoontje nog niet heeft durven meedeelen. BOB-ONGELUK. Te Oberhohenelbe, waar kort geleden reeds twee ernstige bob-ongelukken plaats vonden, waarbij 6 personen zwaar werden gewond, heeft thans een nieuw bobongeluk i 6 gewonden gemaakt- Een bobslede met gymnasiasten, die op den beijzelden weg geen stuur meer hadden over de slede, botste tegen een steen en sloeg om. De vijf gymnasiasten sloegen over den langs den weg loopenden muur en vielen in een diepte van 5 M. Allen werden gewond, twee hunner zwaar. GROOTE BRAND TE RIJSEL. Twee slachtoffers. In de Taverne, het grootste café van Rijsel, is Donderdagmiddag laat een brand uitgebroken, die niet alleen het geheele gebouw vernielde, doch tevens twee slachtoffers maakte. De vrouw van een muziekdirigent, die korten tijd geleden uit het ziekenhuis was ontslagen, kon niet tijdig haar kamer verlaten en kwam in de vlammen om. Ook een andere vrouw, die naar haar kamer terug was gekeerd om nog een bedrag van 5000 frank te redden, kon niet meer ontsnappen. Een aantal gasten uit het café liepen ernstige brandwonden op. De schade wordt geschat op eenige millioenen frank. onderzoek instelde en toen het drama ontdekte. Delal'fé is Woensdag terugge keerd en dadelijk aangehouden. Aan vankelijk ontkende hij van iets af te weten. VERDRONKEN. De landbouwer J. Meunink, uit de buurtschap Vragender, die gisteravond per fiets een vergadering te Lichten voorde bezocht, is bij het naar huis gaan door de duisternis misleid in een sloot geraakt en verdronken. EEN SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. In Spork bij Dinxperlo hebben de Duitsche kommiezen gisteren een auto in beslag genomen, welke oogenschijnlijk geheel leeg was. Tusschen spatbord, zit tingen en wanden waren echter geheime vakken aangebracht, waaruit 95 pond ge smokkelde tabak werd gehaald. De beide passagiers werden gevangen genomen. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Rijksambtenaren en politie hebben ten huize van M. P. te Groninger Opende beslag gelegd op een distilleertoestel en èen hoeveelheid alcohol. DOODELIJK ONGELUK. Gisterenmorgen omstreeks zeven uur is de 27-jarige timmerman v. d. S. uit Delft, werkzaam aan den bouw van eenige huis- De spilzucht van de heeren. De zaak Skiarek duurt maar eindeloos voort en over het algemeen zijn de recht zittingen aan de zaak gewijd, voor wie er geen studie van maakt, maar matig inte ressant. Donderdag was het evenwel an ders, daar toen de spilzucht van de heeren aan de orde kwam. Daarbij bleek o.a„ dat Willy en Leo Skiarek voor verbouwing en inrichting van hun huizen in de jaren 1925'29 elk ongeveer 150.000 mark heb ben uitgegeven, waarbij alleen al 5000 mark voor het marmer van een badkamer. Voorts had Willy o.a. 544 mark betaald voor een dozijn hemden naar maat, 190 mark voor twee stel zijden onderkleeren, 150 mark voor drie zijden onderbroeken. In vijf maanden tijds gaf hij 5000 mark uit aan lekkernijen, in twee jaar tijds 30.000 mark aan wijn. Leo heeft van 1 tot 7 September 1929 vier en een half pond caviaar verbruikt voor 70 mark per pond. Men rookte siga ren van ten minste een mark, en soms van meer, tot 3Yi mark toe. Eenmaal zijn bü Horcher zelfs sigaren gerookt van 10 mark per stuk. Leo kocht van 1924 tot 1926 sieraden tot een bedrag van 60.000 mark en betaalde te St. Moritz 260 frs. pension per dag. De paardenstoeterij kostte de heeren 600.000 mark. In zes jaren tijds hebben de drie Skla- reks met elkaar 13.5 millioen mark ver teerd, dat is per hoofd 700.000 mark 's jaars. DE „M 2." Naar de admiraliteit mededeelt, is er bij het onderzoek van het wrak van de M 2 door de duikers niets gevonden, dat er op wijzen zou, dat er nog eenige aföeeling in de duikboot bewoonbaar is gebleven, nadat zij gezonken was. Er hebben negen vaartuigen gezocht ter plaatse met het deel na te gaan of er eenig geklop of ander sein te hooren was, zonder resultaat. Bü dat onderzoek is gebruik gemaakt van een echo peilinrichting en dit schijnt de ver klaring, dat er van zekeren kant gemeld is, dat men geklop had nieenen te hooren. Tot dusver is er nog geen enkel lijk ont dekt of gezien in de M 2. EEN HONDERDVIFJARIGE. In het dorpje Baumbach in het Wester woud vierde de landbouwer Peter Schupp Donderdag zqn honderd en vqfden ver jaardag. Schupp is het oudste lid van den Duitschen Turnbond. Reeds toen hq hon derd jaar werd, werden hem gelukwen- schn gezonden door den rijkspresident, de rijksregeering en talrijke vereenigingen en bonden. Schupp is nog goed gezond. DE ZESVOUDIGE MOORD BIJ AGEN. De moordenaar heeft bekend. Na een lang verhoor heeft Pierre Delaffé, de bewoner van de boerderq te Moirax bq Agen, waar een oude vrouw, naar dochter, haar zoon en een schoon dochter van de dochter met haar beide kinderen vermoord zqn, bekend de daad gepleegd te hebben. Delaffé schünt vaak ruzie met zün nog jonge vrouw gehad te hebben. Dat hq met haar en de twee kin deren, waarvan er een uit een vorig hu- welqk was, ook zqn moeder, oom en grootmoeder vermoord heeft, staat vast, doch de reden van deze slachting wordt nog niet meegedeeld. Delaffé moet Zon dag zqn daad gepleegd hebben en is toen van huis gegaan. Buren, ongerust door dat het twee dagen stil bleef op de boer derij, waarschuwden de politie, die een IV. VERZET DOOR DERDEN. Wanneer er ter invordering van belas tingschulden bq iemand beslag op zqn roerende goederen wordt gelegd, dan kan het geval zich voordoen, dat zich onder die roerende goederen voorwerpen bevinden, die aan een ander toebehooren. Op welke wijze en in hoeverre die ander zich tegen den aangekondigden verkoop ook van de hem toebehoorende goederen kan verzet ten, leert ons art 16 van de wet op de in vordering. Ingeval, aldus dan art. 16, bq een in be slagneming van roerende goederen, der den op de daarin begrepen voorwerpen geheel of gedeeltelqk recht meenen te hebben, kunnen zq hunne bezwaarschri! ten te dier zake, door tusschenkomst van den Ontvanger en tegen een door denzel ven af te geven bewqs, indienen bü den Commissaris der Koningin. De Commis saris dient dan zoodra mogelqk en uiter- lqk binnen acht dagen eene beschikking te nemen. De verkoqp van het in beslag- genomene mag niet plaats hebben dan acht dagen na de beteekening dier be schikking aan den reclamant en aan den genen, tegen wien het beslag is gelegd, met nadere bepaling van den dag van den verkoop. Dit verzet geldt alleen bq beslag op roe rende goederen. T. a. v. onroerende goe deren gelden de regelen van het Wetboek van Burgerlqke Rechtsvordering, neerge legd in de artikelen 538 e.v. In het alge meen zq'n n.L, zoodra een dwangbevel is uitgevaardigd, alle regelen van het ge wone burgerlijk recht toepasselq'k. Eene uitzondering bestaat hierop alleen voor datgene, waaromtrent de wet op de invor dering eene speciale bepaling bevat. Mocht de Commissaris het verzet afwq- zen, dan kan degene, die tegen het beslag opkomt, de zaak voor den gewonen rech ter brengen, mits de dagvaarding binnen drie dagen na de beteekening van de be slissing van den Commissaris gedaan wordt. Op het bovenstaande bestaat evenwel eene belangrijke uitzondering. In het laat ste lid van meergenoemd art. 16 wordt n.1. bepaald in welke gevallen derden zich niet tegen de Inbeslagneming kunnen verzetten. Derden kunnen n.L, aldus dit voor schrift, behoudens het recht van terugvor dering, toegekend bq art. 2014 van het Burgerlük Wetboek en bq' art. 230 e.v. van het Wetboek van Koophandel, geen be zwaren inbrengen, noch eenig verzet in rechten doen tegen de in beslagneming terzake van alle directe belastingen mei uitzondering van de grondbelasting, wan.-} neer de ingeoogste of nog niet ingeoogste vruchten of roerende goederen tot stot- feering van een huis of landhoeve of tot bebouwing of gebruik van het land zich tqdens de in beslagneming op den bodem van den belastingschuldige bevinden. Eenig commentaar op deze ingrijpende uitzondering komt niet overbodig voor. De redactie komt vrijwel geheel overeen met die van art. 1186 B. W„ welke bepa ling de goederen aanwüst, waarop een verhuurder voorrang heeft voor zqne huurpenningen, en waarbq het onver schillig is, of die voorwerpen al dan niet aan den huurder toebehooren. Wanneer de goederen, zooals de uitzon deringsbepaling deze omschrqft, zich op den bodem van den belastingschuldige be vinden, kan een derde zich niet tegen de inbeslagneming verzetten. Wat is te verstaan onder „bodem"? Volgens de leer van den H. R. kan men van iemands bodem spreken, wanneer het huis of een gedeelte daarvan of een stuk grond in gebruik is bü den belastingschul dige en deze er de beschikking over heeft met uitsluiting van anderen. Bq de beant woording der vraag of inbeslaggenomen goederen zich op den bodem van den be lastingschuldige bevinden, doet het, aldus de H. R. elders, niet af wie de eigenaar van die goederen of van het huis is, noch door wien dit is gehuurd, doch is uitslui tend beslissend de feitelijke verhou ding van den belastingschuldige tot het perceel, waarin het in beslag genomen goed zich bevindt. Is die feitelqke verhou ding nu van dien aard, dat de belasting schuldige de eenige gebruiker is van en de uitsluitende beschikking heeft over de woning waarin de inbeslaggenomen goe deren zich bevinden, dan staan deze goe deren op den bodem van den belasting schuldige, zoodat de daarop aanwezige tot stoffeering dienende goederen voor zün belastingschuld in beslag genomen kun nen worden, onverschillig of ze hem al dan niet in eigendom toebehooren. De vol gende voorbeelden mogen dit nader il- lustreeren. Woont een ongehuwde zoon bij zijn vader in, dan kunnen de meubelen van den vader niet in beslag genomen wor den voor belastingschulden van den zoon. Immers de meubels staan niet op den bodem van den belastingplichtige (de zoon), maar op dien van den vader. Omge keerd zullen de roerende goederen, die aan den zoon toebehooren w e 1 in beslag genomen kunnen worden voor belasting schulden van den vader. Want de derde (de zoon) kan zich niet verzetten tegen in beslagneming van roerende goederen, wanneer deze zich op den bodem van den belastingschuldige (den vader) bevinden. Maar heeft deze zelfde zoon een motor rijwiel, dan is daar voor de belasting schuld van den vader geen beslag op mo gelijk, want dit motorrijwiel behoort niet tot de roerende goederen, die dienen tot stoffeering van het huis (den bodem) van den vader. Woont men ergens op kamers, dan is men van het gehuurde gedeelte van het huis de gebruiker en heeft men er de uit sluitende beschikking over; men heeft daarop een van de toestemming der hos pita onafhankelq'k recht. De kamers zün derhalve als bodem aan te merken. Voor belastingschulden van de hospita kunnen dus de aan den kamerbewoner toebehoo rende meubels niet in beslag worden ge nomen, omdat deze meubels zich niet be vinden op den bodem van de belasting schuldige hospita. Maar is men commen saal in dien zin, dat men niet over een be paald gedeelte van het huis tot zqn ge bruik kan beschikken, dan kan deze kost ganger zich niet tegen beslag op zqn roerende goederen, die dienen tot sto.tee ring van het huis, verzetten, omdat rech tens geen bepaald gedeelte van het huis als zqn bodem kan worden aangemerkt. Omgekeerd is geen beslag voor belasting schuld van den kostganger op de meubels van de hospita mogelqk, omdat haar meu bels zich niet bevinden op den bodem van den belastingplichtigen kostganger. Wanneer twee of meerdere personen te samen een huis huren, dan is het ge heele huis voor elk der huurders als de bodem aan te merken, zoodat men op alle meubels voor de belastingschuld van elk hunner beslag kan leggen. De bepaling van dit laatste lid van art. 16 vindt haar grond in het door den wet gever aangenomen vermoeden, dat de daarin bedoelde goederen, indien zq zich op den bodem van den belastingschuldige bevinden, dezen ook toebehooren. Men wilde tegengaan, dat door de bewering, dat een en ander aan een derde toebe hoorde, het beslag zou worden verijdeld, m.a.w. men wenschte te waken tegen ver zonnen overeenkomsten wegens over dracht van meubels, De bovenbesproken uitzonderingsbepa ling geldt t.a.v. de roerende goederen, die tot stoffeering van een huis of landhoeve dienen. Wanneer men dus een gedeelte van zijn meubels bij een ander op den zol der laat opbergen, dan kan wegens belas tingschuld van dien ander op de gebor gen meubels geen beslag gelegd worden, omdat deze de woning niet „stoffeeren' Tot stoffeering van een huis dienen ook niet kleeren, rijwielen, e.d. Behalve voor de goederen, welke tot stoffeering dienen, is ook geen verzet van derden mogelqk, wanneer het de inge oogste of nog niet ingeoogste vruchten be of gebruik van het land. Men denke bü dit laatste aan de landbouwgereedschap pen, paarden, en den verderen veestapel. Derden kunnen tenslotte altijd in ver zet komen, wanneer er voor grondbelas ting beslag bq een ander gelegd wordt Waar de grondbelasting betrekkingjieeft op onroerende goederen, werd de beper king van de aanspraken door derden met het oog op den aard dezer goederen zelve onnoodig geacht. 10 Febr. GETROUWD: S. Snitjer en T. Backer. 11 en 12 Febr. ONDERTROUWD: A. H. Overmans en I). Rietveld. J. Fransen en J. C. Vlas polder. GETROUWD: J. P. Janse en C. de Vries. W. O. Smit en A. W. Koene. R. Rijf en A. W. Wolters. BEVALLEN: E. A. P. Westerveld— Nqland Visser, d. C. H. v. d. Lans— Reeuwqk, z. M. Lastdrager—Smit, z. Xuchtvaart. I)e „Ekster" te Calcutta. De „Ekster" (uitreis) is Donderdagoch tend 6.44 uit Jodhpoer vertrokken en na een tusschenlanding te Alahabad, om 15.53 te Calcutta aangekomen. De „Reiger" te Marseille. Wü vernemen, dat het Donderdagoch tend van Amsterdam vertrokken Indië- vliegtuig „Reiger" des middags 14.30 te Marseille is aangekomen. De „Raaf" te Bagdad. De „Raaf" vertrok Donderdagmorgen 6.10 uit Boesjir en landde te 12.50 te Bagdad. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 776.1 te Stornoway. Laagste stand 758.4 te Andanes. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit N.W. rich tingen, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, nog weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt in het Z.O., in het N.W. tempertuur om treft of" roerende goederen tot bebouwing I het vriespunt tot lichte dool. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens ,u., 11 Febr. te Genua. Enggano, u„ pass. io Febr. Gibraltar. Poelau Roebiah. t., 11 Febr. te Suez. Tanimbar, u., 10 Febr. v. Belawan. Tabian. t., 12 Febr. te Genua. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeng 11 Febr. v. Hamburg Baloeran, u., pass. 12 Febr Penfn. Binnendijk, 12 Febr. te R dam. Blitar, u„ n Febr. v. Catama. Kcdoe, t., pass. 11 Febr. Kaap del Arml. Kota Tjandi, t„ 10 Febr. v. Singapore. Sibajak, t., 12 Febr. v. Singapore. Kota Nopan, 12 Febr. te Liverpool. Kota Inten, u., pass. 12 Febr. Point de Galle. Insulinde, tt., 12 Febr. te Suez. DE EERSTE SLACHTOFFERS VAN HET IJSVERMAAK. Twee jongetjes verdronken. WESTZAAN, 13 Februari. Vrijdagavond waren de achtjarige Henk Mol en de negenjarige Freddie Kuiper met een slee in de nabqheid van_ hun woning. Zq kwamen in de nabqheid van het breede water „De Reef". Daar waren nog veel wakken. De jongens zqn in een van deze wakken terecht gekomen en verdronken. Ongeveer een half uur later zqn zq gevonden. Pogingen inge steld door dr. De Jong om door toepas sing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, zqn mislukt. H. SCHÜRiïflANN arts, Zuidstr. 13 in S'3 99 Gevraagd flink, net MEISJE, j Extern. Zondags vrij. Adres: Spoorstraat 109. Hulp huishouding gevraagd. Zondags vrij. 's Avonds 7 uur. Adres: Dahliastraat 17. AANGEBODEN HUISDUINEN. Te huur gunstig gelegen perceelen GROND. Brieven onder Nr. 224, aan het Bureau van dit blad. - SmJRvSÖSpsJ ISQfo tf SPECIALE AANBIEDING Net KOSTHUIS gevraagd door net persoon met 1 kind. Liefst bq Juffrouw of Wed. tusschen 30 en 40 jaar. Brieven onder Nr. 338, aan het Bureau van dit blad. Net Kosthuis aangeboden, vrqe Kamer, voor Juffrouw met huiselqk verkeer. Adres: Bureau van dit blad. taammassaaaaxaB GfVR Biedt zich aan gediplomeerd KRAAMVERZORGSTER. Adres: G. BROUWER, Oudeschild 140, Texel. Welbespraakt IEMAND gezocht voor 't colporteeren en aanbrengen van orders van practisch huisüoudelqk artikel met goede referentie's. Brieven franco onder Nr. 335, aan het Bureau van dit blad. Te huur een perceel Weiland, groot 1 H.A., 5 A.,30c.A„ aan den Huisduinerstraatweg. Te bevr. büH. VAN PELT, j Keizerstraat 100. Te huur 2 mooie Slaapkamers met gebruik van Zitkamer, voor Heeren K. M. Brieven onder Nr. 299, aan het Bureau van dit blad. Te huur aangeboden gem. ZIT- en SLAAPKAMER. Mooi uitzicht. Adres: HOETMER, Binnenhaven 6. Te huur ruim, modern BOVENHUIS Violenstraat 62 hoek Begoniastraat. Rian, uitzicht, groot plat. Direct te aanvaarden. Huurp. f 7.50 p. w. Te bevragen bü Makelaar R. DIJKSHOORN, Molengracht 35. P AANGEBODEN Te koop zoo goed als nieuwe „Singer" Hand-Naaimachine Adres: Dahliastraat 47. Te koop nog eenige Inboedel, w.o.: Stofzuiger, Th eek ast, Kachel enz. Adres: Trompstraat 35. Te koop een Radio-Toestel (3-lamps) met toebeh., f 20.-, met Loudspeaker f 30. Adres: Keizerstraat 90. Nette Dienstbode gevraagd, niet beneden 18 jaar, z. z. k. werken en koken. Adres: Parallelweg 70. Een GEZELSCHAPMEISJE gevraagd,eenigszinskuntiende verstellen. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een Foxterrier, goede waakhond, een Pincher en een jonge Herder, bq: BREMER, Keizerstraat 59. Te koop aangeboden Essex AUTO, jaar 1928, 6 cylinder, 2-deurs, Sedan. In prima staat. Adres: Kerkgracht 49. Gevraagd, voor Den Helder en Omgeving, solide Agenten voor den verkoop van Unie- Obligatie's. Ruime provisie. Brieven onder Nr. 343, aan het Bureau van dit blad. Flinke DAG DIENSTBODE gevraagd Adres: Prins Hendriklaan 14 Een flink Meisje gevraagd voor de foto-af deeling. Adres: H. W. ZEGEL, Koningstraat 73. KOOPT HET BESTE. Calts-Heeren-Molières, zw. of bruin, f 4.90 en f 5.75 p.p., Calfsbottines voor gevoelige voeten slechts 16.75 p.p. in: Schoenenmagazqn „De Kleine Winst", Koningstraat 31. goedkoops Groenten en Fruit. Nergens beter. Nergens goedkooper. Alleen vandaag Iedere kooper van 75 ct. of meer 6 savcye kolen cadeau. Wq verkoopen uitsluitend tste kwaliteit. Sreewaterstraat 78 en Van Galenstraat 31. TELEFOON 615. SAUIIEVUSEItf. ip VAN DE ZIJN VOORTAAN OOK VER KRIJGBAAR BIJ BOEKHANDEL

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6