*t ZAND WIERINGEN Langs de Straat Ingezonden mededeeling. Westerland. PROTESTVERGADERING. De derde protestvergadering van het Comité van Actie, afd. Volksonderwijs, inzake wetsontwerp-Terpstra, werd j.1. Vrijdagavond in het café van den heer Jb. Duijnker aan den Poel weg te Wester land gehouden. De voorzitter onzer af- deeling, de heer C. J. Bosker, heeft hier de groote bezwaren, welke voornoemd wetsontwerp met zich brengt, in een duidelijk betoog uiteengezet en werd na afloop de bekende motie aangenomen. De zaal was vol belangstellenden. Door een der aanwezige dames werd nog naar voren gebracht om den ouderavond te Wester land nieuw leven in te blazen, opdat deze weer eens haar ouderovond gaat beleggen. Het bestuur deed toezegging haar mede werking hierbij te verleenen, waarna do vergadering uiteenging. Den Oever. ZANGVEREENIGING „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging gaf Zon dagavond j.1. een openbare uitvoering in de zaal van den heer Tjjsen, te Den Oever. Voor deze uitvoering bestond veel animo; de zaal was geheel gevuld toen de voorzitter van „Excelsior", de heer M. Bosker, een woord van welkom tot de aan wezigen sprak. In zijn openingswoord gaf de heer Bosker een kort overzicht van het programma. Tot mijn spijt, aldus spreker, zie ik slechts drie zangnummers op het programma staan en daar „Excelsior" een zangvereeniging is, hoop ik dan ook, dat op de volgende uitvoering er meer zang nummers op het programma komen te staan; tevens hoopt spreker, dat deze drie nummers goed zullen worden uitgevoerd. De heer Bosker besluit zijn openings woord met „Excelsior" succes toe te wen- schen en in het bijzonder den directeur, den heer Aij. Allereerst werden de drie zangnummers uitgevoerd, n.1. „Morgen hymne", Levenslust" en „Zangers- marsch", vooral het laatste nummer werd uitstekend gezongen. Na de zang kregen we een dramatische schets, in één bedrijf, Levensdwang", die goed vertolkt werd. Dan volgt er een blijspel, in één bedrijf, getiteld „Eindelijk", dat zeer veel succes oogstte. Als laatste nummer van het pro gramma kwamen een tweetal voordrach ten. De eerste voordracht „Mijnheer Pum mel heeft trouwplannen" werd op keurige wijze weergegeven, de aanwezigen heb ben dan ook geschaterd van het lachen en een langdurig applaus was het loon voor de meespelenden. Ook de laatste voor dracht „De oude Zuigelingenclub" werd' met een langdurig applaus beloond. De directeur, de heer Aij, besloot het pro gramma met een woord van dank voor de medewerking aan allen. De avond werd met een gezellig bal be sloten. FEESTAVOND J. V. O. Op 20 Februari a.s. geeft de J. V. O. een feestavond in de zaal van den heer Bruul, te Hippolytushoef. Het programma bevat zang, muziek, volksdansen, tooneel en declamatie. Den Oever. KOLENDAMP VERGIFTIGIN G. In een woonwagen van de fam. B., staande op het terrein aan de Gesterweg, had, door dat men de kachel 's nachts had laten branden, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. zich in het slaap vertrek kolendamp verzameld. Gelukkig dat de heer B. wakker werd en 't onheil ontdekte. Zoo goed hij kon en half be wusteloos verliet hij zijn bed en wist deuren en ramen open te krijgen om de dampen te laten ontsnappen en frissche lucht toe te laten. Spoedig ging hij naar de andere huisgenooten kijken, ook deze waren al gedeeltelijk bewusteloos.De heer B. was echter spoedig bij, voor de anderen werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch eer die aanwezig was waren de overigen allen bij kennis gekomen en geen hunner had nadeelige gevolgen er van gehouden, zoodat alles ten slotte er best af kwam. Ten overstaan van notaris Obreen had Zaterdag 13 Febr. j.1., des avonds 8 uur, in het café van den heer Jb. Duijnker, ten verzoeke van de erven van wijlen de echtlieden D. Post Jz. en Gr. Wiegman de openbare verkooping plaats van de na volgende onroerende goederen: le. Een huis en aanbehooren, groot 0.02.80 H.A., gecombineerd met 2e. Tuin grond, groot 0.08.35 H.A. Hoogste bieder de heer J. Post te Van Ewijcksluis voor 1260; afgemijnd door den heer P. Rotgans Sz. te Westerland op 1290. 3e. Een perceeltje land, groot 0.27.30 H.A. Hoogste bieder de heer C. Vermeu len te Westerland voor 606. In combinatie werd huis, tuin en land gemijnd door den heer J. Scheltus Jz. te Hollebalg voor een totaal bedrag van 1891. TIJDELIJK ONDERWIJZER. Met ingang van 16 Febr. zal als tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te H'hoef in dienst treden, in verband met het vertrek van mej. Dito, de heer J. G. Keuss van Alkmaar. REISGENEUGTEN ORKESTUITVOERING EN GEMASKERD BAL. Zaterdagmiddag op het station De trein staat gereed om te vertrek ken en velen spoeden zich stationwaarts om nog op het allerlaatste oogenblik gauw-gauw een kaartje te nemen en dan holderde-bolder den trein in te wippen. Een methode echter, die nu juist niet voor zenuwachtige menschen aan te raden is, doch een feit zal het ook wel altijd blijven, dat, zoolang er roetspu- wende machines over de glinsterende banen van ons schoone Hollandje voort razen, er ook net op het nippertje komen de menschen zullen zijn. Zoo ook die oude juffrouw Zaterdagmiddag Geagiteerd staat zij daar in de wach tende rij voor het loket. In de eene hand houdt zij krampachtig een boxleeren va liesje en haar andere arm houdt stevig omklemd een bewegelijk pinchertje vast, die met zijn kraaloogjes de omgeving scherp opneemt Eindelijk is ook zij dan tot voor het loketje gekomen en haar hoofd voor het loketje buigende, vraagt zij: „Een tweede Alkmaar". De beambte haast zich aan haar ver langen te voldoen. Op het moment dat hij haar het kaartje op het schuifbord wil toeschuiven, ziet hij het hondje en belang stellend vragend informeert hij: „Wou u dat beestje ook meenemen, mevrouw?" „Zeker, mijnheer". „Dan zult u nog een kaartje moeten nemen, mevrouw; want, voor'dieren is het volle bedrag verschuldigd". „Maar ik houd mijn lievelingetje toch op mijn schoot?" Als je vereeniging niet groot is en de kas heeft een aanvulling noodig, „dan moet je wel eens wat doen", om aan de dubbeltjes te komen. Dan móét je wel eens wat doen. Zoo is het inderdaad. Er moet een uitvoering gegeven worden, hoe wel men er niet klaar voor is; men moet oude paardje-s van stal halen, we bedoelen reeds eerder uitgevoerde nummers nog even gauw onderhanden nemen om een programma te kunnen samenstellen en de een of andere attractie moet eigen tekort komingen maar goed maken. Elke vereeniging weet er op haar beurt MARKTOVERZICHT De veehandel in deze gemeente heeft gedurende de geheele week vrijwel ge heel stilgelegen. Ook in den varkenshan del, die hier geleidelijk zoo 't geheele jaar op de boerderijen doorgaat, was niets te doen. De marktprijs, 14 ct. per pond, kan de boeren niet bekoren hun dieren te verhandelen, zelfs kunnen de slagers voor 16 cent nog bijna geen dier los krijgen, de boeren willen liever de risico op beier prijzen staan, 't Is te werischen dat ze spoedig komen ook, voor 14 cent is 't varkensfokken ook al niet loonend meer. De heden (Maandag) aangevoerde nuch tere kalveren deden een prijs van plm. f 12.—. Ook werden enkele vette kalve ren aangevoerd, die door elkander 40 opbrachten, een zwaar dier werd ge taxeerd op ongeveer f 60. Met de eierenprijzen was 't ook heden leelijk mis, zelfs werd door elkander nog iets minder betaald dan vorige week de middenprijs, eieren gemengd van 60 KG. bedroeg thans f 3.10 per 100 stuks. Evenals vorige week, waren de kleine eieren ook nu weer in verhouding het hoogst in prijs. De burgerij, die anders den eierenhandel voornamelijk aan de handelaren overlaat, begint bij deze lage prijzen, .ook meer belangstelling voor de veiling te toonen.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6