"""Abdijsiroop HERMAN NYPELS Een heester heeft Abdijsiroop noodig! Laat U niet beprat en naar hooge prijzen Goedkoop en Goed ateliars Eigen Radiografisch Weerbericht* China en Japan. Het ontvoerde kind. Een droevig geval. «V Koopt Uw Heerenkleeding en Modertikelen bij Confectiecosiuums vanaf 15 00 tot 55.°° Cosfuums n. maat 45.00 tot 95 00 TIJDSCHRIFTEN EN WEEK BLADEN Burgerlijke Stand van Den Helder Vissch e rij berichten. Haven van Nieuwediep. VAS OIAZ. Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel U het spreken moeilijk maakt, als Uw borst vol slijm zit. dat niet los wil komen, als U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof er een blok op Uw borst ligt: dan hebt Gij Abdijsiroop ncodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar overtuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. Wordt door hare aangenaam slijmoplos- sende, verzachtende, hoeststillende werking geroemd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. ,,Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Fl. 2J75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) NEDERLAND EN DE TOESTAND TE SJANGHAI. De ster-correspondent van de „N. Rott. Crt." meldde gisteravond uit Geneve: Nadat de resolutie van de Assemblée van den Volkenbond, waarvan onder de j rubriek Buitenland melding wordt ge-, maakt, aangenomen was, heeft de minis ter van buitenlandsche zaken onmiddel-! lyk aan onze consul-generaal te Sjanghai telegrafisch last gegeven 0111 aan het ver-! zoek van de Assemblée aan de „mogend- heden, die speciale belangen in de vesti-J ging van Sjanghai hebben", uitgedrukt in het tweede lid van bedoelde resolutie, te voldoen. DE SPOORWEGTARIEVEN VOOR LAND- EN TUINBOUWPRODUCTEN VOOR EXPORT NAAR HET BUITENLAND. Op vragen van het Tweede Kamerlid D u y s Heeft de minister thans reeds een be slissing genomen in verband met het vraagstuk der verlaging van spoorweg tarieven voor land- en tuinbouwproduc ten, bestemd voor den export naar het buitenland? Zoo neen, is de minister niet van oor deel, dat zijn bij de behandeling der Wa- terstaatsbegrooting gedane toezegging had mogen doen verwachten, dat in ieder geval thans reeds een beslissing door hem ge nomen zou zijn? Indien nog geen beslissing genomen is, kan de minister dan mededeelen. wanneer deze te verwachten is? heeft de Minister van Waterstaat ge antwoord: 1. De eerste vraag wordt ontkennend beantwoord. 2. Uit den aard der zaak en zooals ook op grond van de bedoelde begrootings- debatten moeilijk kon worden verwacht, wenscht de minister omtrent verlaging van spoorwegtarieven voor tot export be stemde land- en tuinbouwproducten geen beslissing te nemen dan nadat hij zal heb ben kunnen kennis nemen van 't rapport der bepaaldelijk voor deze zaak ingestelde commissie, welk rapport hem zeer tot zijn leedwezen nog niet heeft bereikt. 3. Daar bedoeld rapport, waarvan de "vaststelling o. m. door ziekte van den voor zitter dier commissie is vertraagd, thans zeer binnenkort zal worden uitgebracht, vertrouwt hij zijn beslissing te dezer zake spoedig te kunnen nemen. PHILIPS GLOEILAMPENFABRIEK. lijstje der regeering staan en voorwerp Philips wint de twee octrooi- uitmaken van ernstig onderzoek, processen tegen Hyalos. Drastische maatregelen ten opzichte van bezuiniging zijn bij de regeering in De N. V. Philips Gloeilampenfabriek,overweging. De minister zegt voorts te was zoowel in Nederland als in Frankrijk 1 beschikken over gegevens, waaruit blijkt, geering op aan alle schrielheid te ver mijden. De heer Boom (lib.) is dankbaar dat thans het besluit van Amsterdam inzake een bijslag voor schilderswerk vernietigd is. Wil men den gulden op peil houden, dan moet men geen uitgaven doen als Amsterdam in deze aangelegenheid wilde. Spr. betoogt, dat naast de loonen der arbeiders ook de prijzen der materialen en het ondememersloon factoren zijn, die meetellen. De motie-Hiemstra acht spr. een slag in de lucht. De heer Van den Tempel (s.d.) zegt, dat de minister het Amsterdamsche besluit een economische zonde lieeft genoemd, maar de regeering neemt zelve een reeks maatregelen, die economische zonden zijn. Contingenteeringswet (e.d.) De heer Kupers (s.d.) krijgt het aan den stok met den communist de Visser die hem uitnoodigt met hem naar Jubbega te gaan om daar te informeeren of hij de Visser inderdaad de arbeiders heeft gezet tot staking, zooals Kupers beweerde. Uit 's Ministers antwoord noteeren wij, dat de door den heer Hiemstra genoemde werkverschaffingsobjecten reeds op het door de firma Hyalos A.G. te Schaff- hausen aangevallen, wegens inbreuk op de octrooien dezer firma, betr. de machinale vervaardiging van glazen buizen en sta ven. De Hooge Raad heeft, naar Philips Gloeilampenfabr. mededeelt, gisteren be vestigd het arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage, waarbij de vordering van Hyalos geheel is ontzegd, en Philips het recht is toegekend om, ongehinderd door de octrooien van Hyalos, met haar machi nes en werkwijzen verder te fabriceeren. Hyalos had de verordeeling van Philips geëischt tot een schadevergoeding van bijna 2000 per dag, voor elk dag dat Philips glas volgens hare octrooien fabri ceerde, te rekenen van Juli 1932 af, met verbod tot verdere gebruikmaking van de. machines. In het begin dezer week heeft in de Fransche procedure het Hof van Appèl te Parijs de Fransche octrooien van Hyalos nietig verklaard, omdat de inhoud daarvan reeds voor de aanmelding was gepubli ceerd. De tegen Philips gestelde eisch tot j betaling van hooge schadevergoeding en de in beslagneming van hare producten is afgewezen. dat de loonen in den nieuwen bouw te Amsterdam gemiddeld tusschen 50 en 60 gld. liggen. Hij geeft tenslotte ver schillende cijfers van reeds gedane uit betalingen inzake werkverschaffing, waar omtrent de heer Van den Tempel nadere gedetailleerde gegevens verzoekt. De eerste motie-Hiemstra is voor de regee ring volkomen aannemelijk, en spr. zou gaarne zien, dat de Kamer haar aannam. Ook tegen de tweede motie heeft spr. geen bezwaar,hoewel erin wordt gevraagd van alle kassen, terwijl de regeering be reid is het gevraagde te geven voor het overgroote deel der kassen. De heer Hiemstra wijzigt zijn motie eenigszins, maar heeft niet veel hoop dat de Kamer ze beide zal aanvaarden. Vrijdag wordt over de moties gestemd: de eerste, betreflende de tarieven bij de werkverschaffingen, wordt met 53 tegen 22 stemmen verworpen; die betreffende steun aan werkeloozenkassen wordt aan genomen. Ook de motie-Joekes wordt aangenomen. Nadat Vrijdag een groot aantal kleine wetsontwerpen zijn aangenomen, komt aan de orde de Vergadering van Donderdag 3 Maart. Bij de voortzetting van de behandeling van de interpellatie-Hiemstra inzake de werkverschaffingen en den werkloozen- steun vraagt mej. De Jong (s.-d.) een steunregeling ten behoeve van werklooze arbeidsters. Het gaat niet aan, zoo zegt zy, deze vrouwen naar het armbestuur te verwijzen. De heer De Visser (comm.) beschouwt als opruiers niet de arbeiders, die bij ongeregeldheden van werkloozen waren betrokken, doch de heeren achter de re- geeringstafel. HU dient een motie in, strekkende tot verhooging van de mini- mumloonen bij de werkverschaffing, en een tot intrekking van de vervolging van te-werk-gestelden naar aanleiding van ongeregeldheden in Friesland. Deze moties worden niet voldoende ondersteund, om in behandeling te kunnen komen. De heer J o e k e s (v.d.) wenscht nadere gegevens omtrent het bedrag, dat aan werkloozensteun en maatschappelijk hulp betoon wordt uitgekeerd, en bepleit op neming van de werkloozenkassen van de bouwvakarbeiders, van wie er 43 tot ruim 50 pet. werkloos zyn, in de regeling voor crisiswerkloosheid. Spr. dient een motie van deze strekking in. Hjj steunt de motie-Hiemstra inzake hulp aan de werk loozenkassen in 1932. De heer Kuiper (r.k.) betoogt, dat by een dalend bedrag der volkshuishou ding tegelijk de draagkracht van den staat verminderd. De werkeloosheids- De Japanners bezetten Na.»iao. Naar Reuter uit Sjanghai meldt, heb ben de Japanners tengevolge van een i valsch gerucht Nantao bezet. De bewo ners vluchtten bij duizenden in de Fran sche concessie, waar men de voorzorgen om niet overweldigd te worden door dien inval heeft verdubbeld Volgens een officieel bericht hebben 'de Chineesche troepen bevel gekregen liet vechten te staken, zoolang zy met ge- tart worden. Geen nieuwe Japansche eischen. Reuter meldt uit Tokio, dat de Japan sche regeering verklaard heeft niet voor nemens te zijn nieuwe eischen aan China te stellen. Wang Tsln-wei elscht terugtrek king der Japansche troepen uit Mantsjoerije. De Chineesche premier Wang Tsin-wei heeft verklaard, dat de Chineesche regee ring niet geneigd is de Japansche voor stellen aan te nemen. Japan heeft eenige malen de internationale verdragen en de Chineesche souvereiniteit geschonden. De Chineesche regeering zal slechts dan on derhandelingen met Japan aanknoopen, indien zij de zekerheid heeft dat Japan zijn troepen uit Mantsjoerije en Sjanghai terugtrekt. Voor China is er geen bizon- dere Mantsjoerijsche kwestie, doch slechts een algemeen probleem. Indien Japan niet zijn troepen uit Mantsjoerije terug trekt, zal China den verdedigingsstrijd verder voortzetten. Een leger van 200.000 man? Het officieele telegraaf-agentschap Gomyn deelt mede, dat de Chineesche re geering thans een leger van 200.000 man op de been wil brengen, ter bevrijding van Mantsjoerije. Het hoofdkwartier wordt te Peking gevestigd. De verwoestingen ln Tsjapel. 8000 burgers gedood. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat in Tsja- pei 5000 huizen in de asch zijn gelegd, terwijl gedurende den strijd van de afge- loopen weken 8000 burgers zijn gedood. De meeste lijken liggen nog in de straten. Het Chineesche stadsbestuur heeft zich thans tot het Japansche opperbevel ge wend, met het verzoek voor de teraarde bestelling van de slachtoffers te willen zorg dragen. De toestand van het oogenblik. Blijkens berichten uit betrouwbare Chi neesche bron zou gisteren ten westen van Nantsjiang een hevig gevecht voortduren. China's weigering. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chi neesche minister van buitenlandsche zaken aan zijn vertegenwoordiger te Sjanghai heeft opgedragen, aan admiraal Kelly mee te doelen, dat China de nieu we eischen van Japan niet kan aanvaar den. Het Japansche hoofdkwartier dit echter officieel tegen. Indische begrooting. De heer Cramer <s.-d.) erkent, dat de financieele toestanden van Indië on gunstig zijn; voor paniekstemming is evenwel geen reden. Hij dient een motie in ten gunste van een bezuiniging op de militaire uitgaven met 25 pet; de kosten der vloot drukken op de inlanders. Spr. bepleit een krachtige welvaartspolitiek, die geld kost, maar waarvan de rente dubbel en dwars verzekerd is. Tientallen millioenen worden in Nederland gebruikt voor wegen, bruggen en Zuiderzeewerken. Terecht, maar waarom doet men zooiets niet in Indië? Ook voor de Indische werkeloozen wordt niets gedaan. Hij waar schuwt tegen het tegenwoordig fascistisch regiem en vraagt inlichtingen omtrent de niet-toelating in het land van Edo Fimmen. De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam (c.h.) bespreekt het denk beeld van instelling van een raad van experts voor de overzeesche gewesten, maar verwacht daar niet veel heil van. Voorkomen moet worden, dat de bezui- nigingspolitiek ontaardt in een afbraak- politiek. Wie is verantwoordelijk voor den schier hopeloozen flnancieelen toe stand van Indië, vraagt spr. Het is ge makkelijk de schuld te geven aan de malaise, maar daarnaast moet ook wor den gewezen op de matelooze uitzetting van uitgaven onder den vorigen land voogd. Spr. zegt niet voor de motie- Cramer te kunnen stemmen. T 5®. ^eer F eb er (r.-k.) zegt, dat er in indië een politieke overspanning is ont staanmen heeft geleefd in den waan, dat de hoogconjunctuur van de laatste vyf jaar zich zou voortzetten tot in lengte i van dagen. Zijn er te veel ambtenaren?! De flnantieele politiek, die gevoerd is I zou misschien juist zijn geweest bij een permanent voortduren van do hoogcon junctuur. Ook deze spr. zal niet stemmen voor de motie-Cramer. Spr. betwijfelt, of de welvaartsbronnen van Indië, zooals in het voorloopig verslag staat, wel on aangetast zijn gebleven. De rijkdom aan mineralen enz. is wel onverminderd, maar geenszins het rendement Toch nog weer ernstige vuur gevechten bij Sjanghai. Ook de Chineesche regeering heeft Donderdagavond den opperbevelhebber der troepen nabij Sjanghai bevel gegeven, de vijandelijkheden te staken, indien zij niet door de Japanners worden aange vallen. Volgens mededeeling van het Chinee sche hoofdkwartier hebben de Japanners echter Donderdagavond bij Nansjiang de vijandelijkheden voortgezet, waarbij het weer tot ernstige vuurgevechten is geko men. Bovendien ontstonden weer gevech ten bij Lioeho aan den oever van de Jangt- se, waar Japansche versterkingen tracht ten te landen. De hoofdmacht van het Chineesche leger trekt terug op Quinsan. De bevel hebber van het 19de Chineesche leger heeft verklaard, dat de voortzetting van den Japanschen opmarsch ten westen van Tsjapei zijn troepen gedwongen heeft zich terug te trekken in een tweede verdedi gingslinie, die echter tot den laatste man en den laatsten kogel verdedigd zal wor den. Hedenmorgen nieuwe vijande lijkheden. Vrijdagmorgen tegen 10 uur (pl. tijd) hebben Japansche troepen nabij Nansjiang een aanval gedaan op de Chineesche loop graven te Wangthoe. Van beide zijden werd heftig geschoten. Binnenland. DE VERDUISTERINGEN RIJ HET LIMB. „GROENE KRUIS". De N. R. Ct. verneemt, dat de vroe gere secretaris-penningmeester van het Limburgsche Groene Kruis, die sedert drie weken voortvluchtig was en die ver dacht wordt van verduistering ten na- deele van deze vereeniging ten bedrage van meer dan f 10.000, zich vrijwillig bij den officier van justitie te Maastricht heeft gemeld en aldaar in het huis van bewaring is opgesloten. BRAND TE LOTTUM. Donderdagavond te 7 uur is te Lottum (L.) brand uitgebroken in de boerderij bewoond door den landman G. aan het Marktplein. De brand greep snel om zich heen, zoodat zeer spoedig het geheele pand in vlammen stond. Aan blusschen viel niet te denken, ook wegens water gebrek. De inboedel ging geheel verloren. Het aangrenzende huis van den bakker en herbergier S. kon door nathouden van het dak behouden blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. De verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Buitenland. BENZINE-ONTPLOFFING Twee dooden, drie zwaar ge wonden. Terwijl een chauffeur te Niort bezig was met het vullen van zijn tank met benzine had hij de onvoorzichtigheid een buurman, die hem om licht verzocht, een brandende kaars over te reiken. Plotse ling volgde een hevige ontploffing. De beide mannen en de drie kinderen van den chauffeur, die bij het vullenstonden te kijken geleken in een oogwenk levende fakkels. Buren die te hulp schoten slaag den erin het vuur te dooven. Twee kin deren overleden kort na hun aankomst in het ziekenhuis, terwijl de chauffeur, de buurman en hetderde kind met ernstige brandwonden in het ziekenhuis werden opgenomen. Een tweede dreigbrief. Lindbergh heeft een tweeden brief spreekt ontvangen. Ditmaal wordt hijzelf met den dood bedreigd, indien het geëischte los geld niet wordt betaald. De politie hecht veel waarde aan dezen tweeden brief, want het handschrift komt overeen met dat van den brief, die na de vermissing van het kind in de kinder kamer was gevonden. In verband met de ontvoering van liet zoontje van Charles Lindbergh heeft de politie gisteren vier personen aan een streng verhoor onderworpen. De politie bewaart omtrent het resultaat van dit verhoor het strengste stilzwijgen. In den eersten brief, die werd achter gelaten in het raam van de kinderkamer, werd gezegd, dat de ontvoerders binnen een week iets van zich zouden laten hooren. In den brief, waarin een losgeld van 50.000 dollar werd geeischt, werd niet gezegd tot wie Lindbergh zich moest wenden of waar het geld gedeponeerd moest worden. De Lindbergh's hebben thans dóór middel van de radio den ont voerders verzocht, zich in elk geval met hen in verbinding te willen stellen. Naar thans wordt medegedeeld, zou men uit taal en stijl van den gevonden brief kunnen opmaken, dat deze moet zijn verzonden door weinig ontwikkelde Italianen. Ex-keizer Poe-ji niet bereid tot aanvaarding van het president schap van Mantsjoerije? De correspondent te Moekden van de Daily Express seint aan zijn blad, van zeer goed ingelichte zijde te hebben vernomen, dat de voormalige Chineesche keizer Poe- ji zou hebben geweigerd het president schap te aanvaarden van de Mantsjoerijsche regeering. nieuwe Het kind onvindbaar Een nader Reuterbericht meldt, dat on danks den oproep van Lindbergh en zijn vrouw en de ijverige nasporingen van de politie het kind onvindbaar blijft. verzekering -----«..vriv.cr- ujaui geenszins net renaement. Hii he- Voor den rechter te Marylebone, ver scheen Donderdag een vrouw van 52 jaar, die betrapt was op diefstal uit een win kel. Toen zij gearresteerd werd, bestond haar heele bezit uit vier stuivers. De vrouw was getrouwd geweest met een welvarend zakenman en had hard met hem samengewerkt in de zaak. Toen zij eenige jaren getrouwd waren, werd de man verliefd op een jong meisje, waar mee hij ging samenwonen. Hij gaf zyn vrouw 2 pond in de week. In 1930 stierf h(j en toen bleek, dat hij zijn heele bezit van 6000 6000 pond aan het meisje had nagelaten. Zijn weduwe bezat geen cent. Het meisje gaf haar aanvankelijk nog eenigen tijd 15 shilling per week, doch hield spoedig daarmee op. Daar de vrouw haar familie niet wilde lastig vallen, nam zij alle werk aan, dat zij krijgen kon om aan den kost te komen. Het viel op haar leeftijd niet gemakkelijk werk te vinden Telkens was zy zonder werk en al haar bezittingen verdwenen stuk voor stuk naar de bank van leening, tot haar trouw ring toe. Toen zij ten einde raad was, had zij den winkeldiefstal gepleegd. Een zuster van wijlen haarman beloofde voor den rechter, dat zij de vrouw in huis zou nemen Mijn broer", zei zy, „heeft haar schandelyk behandeld en ik wil trachten net goed te maken". De rechter ver- oordeelde de, vrouw voorwaardelijk met een proefiijd. Namens de vrouw'dankte haar verdediger den speurder, die haar aangehouden had voorde hoffelijke en vriendelijke wijze waarop hij zich de heele jZaak door gedragen had. EEN TWAALF-JARIGE „BEROEPSMISDADIGER'. Het kwam door de bioscoop. Te Croydon heeft Donderdag een 12- jarige schooljongen terecht gestaan, be klaagd van diefstal van juweelen ter waaide van 328 pond van mevrouw Austin aldaar, bij wie hij een paar uur per_dag werkte als knechtje voor poetswerk. I oen de jongen gearresteerd werd, zei hij, dat hij zijn buit, bij verschillende gelegen heden verzameld, verborgen had in een naburigen spoordijk. Op de aangegeven plek vond men een zak met het meeren- deel der sieraden en een kaart met den naam van den jongen en de toevoeging „beroepsmisdadiger". De overige juwee len werden bij hem thuis en bij een vriendje gevonden. Toen de jongen aan gehouden werd, was hij in het bezit van een klappertjespistool. Aan den rechter, die vroeg hoe hij tot zijn diefstallen ge komen was, zei de jongen, dat het kwam van de bioscoop. Hy kreeg een proeftijd van drie jaar. i De onbewaakte overwegen. Gisteren is op den onbwaakten over weg aan den Zwarteweg op de lijn Gou daUtrecht de bejaarde marskramer v. d. Neut gegrepen door de locomotief van een trein uit de richting Utrecht. Het kistje met koopwaren werd den man van het lijf gerukt. Hy werd eenige meters verder tegen den grond geslingerd. De man liep eenige kneuzingen aan een der armen op. Het uitzicht ter plaatse op de spoorbaan is goed. Jongen overreden en gedood. Gisterenmorgen, omstreeks 10 uur, is te Bolnes een ernstig ongeluk met doo- delijken afloop gebeurd. De 15-jarige A. Kooyman uit Bolnes wilde op een zware aanhangwagen, getrokken door een trac tor der N.V. Kalkzandsteenfabriek van Dijk Co. te Dordrecht, springen. Hy kwam daarby te vallen, met het gevolg, dat hij voor de wielen terecht kwam. Deze gingen over zyn hoofd, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Den chauffeur treft geen schuld. Ernstige aanrijding te Oss. Donderdagavond 8 uur heeft op den Berghemscheweg te Oss een ernstige aanrijding plaats gehad. De vrachtauto van den expediteur T. H. reed in de richting van Berghem, toen plotseling een voetganger, vlak voor den auto den weg overstak. Een aanrijding was on vermijdelijk. De voetganger, de 50-jarige H. uit Den Bosch, kwam onder den auto terecht. Hij is met een hersenschudding en verschillende andere kwetsuren aan armen en beenen, naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. Daar het slachtoffer doof is, heeft hij het signaal van den auto niet gehoord. Zijn toestand is zorgelijk. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en den vrachtauto in beslag genomen. Een ongeluk, dat goed afliep. Gisterenmorgen is op den onbewaak- ten overweg, nabij de Haar, een ernstig ongeval gebeurd, dat bijzonder goed is afgeloopen. De heer C. van Dijk, een schilder uit Leersum, reed met zijn auto in de richting van Amerongen. By den overweg moest hy zjjn aandacht besteden aan een kind, dat voor hem uit over de rails liep. Toen hij den overweg wilde oversteken, naderde in volle vaart de sneltrein van 8.50. De trein heeft den auto gegrepen en tegen een der langs de lijn staande ijzeren palen geworpen. De bestuurder van Dijk kwam als door een wonder met den schrik vrij. De wagen is grootendeels vernield. Het uitzicht ter plaatse wordt bijna geheel belemmerd door het posthuisje. De trein ondervond ongeveer 10 minuten vertraging. morgen van 5 Maart. Naar waarnemingen verricht in den Medegedeeld door liet Ivo». Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 765.6 te Rija. Laagste stand 732.8 te Scydisfjord. Verwachting: Zwakke tot matige Westel wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. vol bestaan leiden, maar zich ook dikwijls door de moeilijkheden van het leven dapper weten heen te slaan. Uit Amsterdam zijn er opnamen omtrent de saneering van verschil lende staddeelen, uit de provincie nieuws van allerlei aard. Voorts is er film- en tooneel- nieuws, een straatscène uit Tunis, een gezicht op de rots van Gibraltar, een serie photo's van boven af genanten, een dito van Spitsbergen, uit China, een mooie overzichtsfoto van de Schotsche westkust, plaatjes uit Beverwijk en IJmuiden en nog veel ander fotonieuws, waar onder een plaatje van de trambus, het nieuw ste in Amsterdam (briefvervoer per tram). van 3 en 4 Maait. ONDERTROUWD: W. Spaarenburg en G. Prins. W. Schimider en C. C. Keesman. J. v. d. Knoop en D. Nieuwbuurt. GETROUWD: D. Christiani en C. D. van Twujjver. A. H. M. Jansen en H. Kwast. W. Roos en M. Roomeyer. BEVALLEN: C. C. H. Venix—Heyer- man, d. H. A. M. Goes—Ran, d. P. Win terSnijder, d. J. P. van Amersfoort Dito, 2 d. A. C. Schilder—Klooster, z. OVERLEDEN: G. A. J. Joriszen, 11 mnd. Wed. J. Grooff, 80 j. 3 Maart. Aangebracht door haringvisschers: 1502 tal haring p. tal 3-302.30 Door garnalenvisschers: 5796 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.26—0.21 38 kisten bot p. k. 14.00—1200 47 kisten schar 2201.00 4 Maart. Aangebracht door haringvisschers: 1978 tal haring p. tal 2.401.95 Door garnalenvisschers: 5490 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.290.25 58 kisten bot p. k. „14.00—10.00 47 kisten schar 2.20l.oo Actueel Wereldnieuws, 30 Januari heeft een prachtige foto van kratonvrouwen aan het hof van den Soesoehoenan van Soerakarta, een photo, die duidelijk de prachtige figuur en fiere houding dezer inlandschen doet uit komen. Aan het 40—jarige jubileum van den vorst is een artikel gewijd, dat ook verder rijk geïllustreerd is. De aankomst van minister Deckers is op eenige photos vereeuwigd, waar onder een mooie opname van de „Sumatra". Mevr. van Huut-Kardos heeft een houtsnede ter reproductie afgestaan, een inlander met zijn vrouw aan den kalikant. Johan Broedelet be handelt Hollandsch tooneel-nouveauté's; ver der nog allerlei society-nieuws. „Sport in Beeld", 1 Maart. Op den omsla), een opname van de Engelsche zwemsters, die deze week in Rotterdam zijn uitgekomen, op de voorpagina het Veendammer elftal, dat het kampioenschap van de Noordelijke Eerste klasse verwierf, jachtsportopnamen, billard- tournooi te Hillegersberg, hondenkieken eveneens naar aanleiding van jachtpartijen, Noorsche ijssportopnamen, verder hockey- en tennissport, en aantal voetbalkieken, nog maals de zwemsters, een wandelclub uit Haar lem, worstelsport, en de oude tijd in beeld. Tekst: Oefengelegenheden en Overheidsplicht, door P. W. Scharroo, Schaatsenrijden door Jo ris van den Bergh, Iets naar aanleiding van de rubriek „De oude Tijd in Beeld" door H. A. Meerum Terwogt, en de wckelijksche ru brieken. „Revue der Sporten", 23 Februari. Inhoud: £-e\TT?ï>ln an> Revue-interviews: Wat de K.N V.B.-praeses vertelde. Korfbal: D.O.S. oostelijk afdeelingskampioen. De Holland- sche sportleeraar(es) door G. L. Walpot. Potloodkrabbels, door G. A. W. Een sen- sationeele kampioensfinale door H. Stempels, j }?.ze, "'teraationale vertegenwoordigers, door C J. Groothoff. Watersport: Een on derhoud met Karei Meijer. Soussa kam pioen van Europa (biljart). - Korfbal van vroeger en thans. -.De Stad Amsterdam", 4 Maart heeft een geïllustreerd artikel over dc Russische groot- •teden die na de revolutie naar het buitenland •i| uitgeweken en daar veelal een kommer- 2 Maart 1932. Hr. Ms. „Z 2" is binnengekomen reis naar Noorwegen. van dc En nu volgen persberichten, Hier, Vaz Dias aan het woord. In het Oosten werden gister, Weer een duizend man vermoord. Naar men meldt ons uit het Westen, Zijn vier dokters in de weer, Om het leven wat te rekken, Van een zieken, ouden heer. Een berichtje uit het Zuiden, Daar verkocht een zekere hij. Voor goed veertig duizend gulden. Een meter Rembrandt-schilderij. Uit een stadje in het Noorden, Hebben wij 't bericht gehaald, Dat op de markt voor vette varkens, Twaalf cent per kilo wordt betaald. Uit een ander deel der wereld, Komt bericht van overvloed, Zoodat men veel etenswaren, Daar tot mest verwerken moet. Verder deelt men ons nog mede, Ergens in een modern land, Maakte iemand door den honger Al zijn kinderen van kant. En hier nog een filmnieuwtje, Een wonderkind, naam onbekend, Zes jaar oud, het krijgt maar wekelijks Twaalfduizend gulden aan traktement. Door de mijnen Iooncommissie, Werd ons heden nog gemeld, Is het loon, voor goede werkers, Op twintig gulden 's weeks gesteld. Nu volgt hier een sportberichtje, Een boksers trio in den ring, Eiken vuistslag duizend gulden, En bloemen toen het scherm op ging. Dan deelt nog de rechtbank mede, Dat de uitspraak viel zoo juist, En de man die kreeg drie maanden, Voor het dreigen met zijn vuist. Nu de koersen, loco, tarwe, Daarvoor ben ik nog te dom, 'k Grijp dus maar den condensator, En draai het knopje een stukje om. Wanneer kan Vaz Dias melden. Berichten van een ander soort? 'k Bedoel dan zulke, die een ieder 's Avonds met een lach aanhoort? WALBOGM.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6