VAN WILLIGEN GEMEENTERAAD. WIERiNGEN. EEN GLOEDNIEUWE COLLECTIE ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN. CALLANTSOOG. Ernstige Brand. TEXEL. OPENSTELLING VAN HET POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON KANTOOR OP DEN A.S. GOEDEN VRIJDAG. Op Vrijdag 25 Maart a.s. zal het hoofd- posttelegraaf- en telefoonkantoor alhier ua 14 uur voor den postdienst gesloten zyn. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst blijft gehandhaafd als op andere werkdagen. Met bij-post, telegraaf- en telefoonkan toor Nieuwediep zal na 14 uur voor de drie diensten gesloten zijn. Verschenen is een vervolgagenda van den Raad der gemeente op hedenavond. Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 26, 27, 28 en 29 Jan. 19o_. Ingekomen stukken. Afschrift van het besluit van Gedep. Staten op het beroepschrift van N. Oud, te Den Helder, tegen het besluit van den Raad van 29 Oct. 1931 tot het verleenen van tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen). Kennisgeving van overlijden vah den heer Isaak Korver, oud lid van den Raad en oud-schoolopziener. (Medegedeeld wordt, dat de gemeente bij de begrafenis is vertegenwoordigd ge weest door een der leden van ons Col lege). Straatverlichting. Voorstel tot verbeteren van straatver lichting. Erfpachtsuitgifte en verkoop. Voorsteilen tot uitgifte van grond in erfpacht aan J. J. Schoeffelenberger, C. Bot, J. Geurts, C. van der Holst en C. J. de Roode, alsmede tot verkoop van grond aan H. A. Steinroth. Kasmiddelen. Voorstel tot het tijdelijk beleggen van overtollige kasmiddelen. Onderwijs. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan school 9. De voordracht luidt: 1. J. Molenaar, onderwijzer, Oude- schild. 2. W. N. A. F. K. H. Lodewijk, tijd. onderwijzer, Den Helder. B. P. A. Hinze, tijd. onderwijzer, Haar lem. Erfpacht en verkoop van groud. B. en W. stellen voor ten behoeve van den bouw van vier woningen in erfpacht geven den Officier van Justitie werd toegezon- d<D'e Justitie heeft echter, zooals uit ter inzage verstrekte stukken verdei gebleken na ingesteld onderzoek geen termen gevonden tot het verleenen van rechtsingang. Voor zoover kan worden nagegaan, is de beschuldiging in het nu door den heer Schoeffelenberger overgelegde stuk ge uit, geheel identiek aan die, waarvan in het genoemde schrijven van den Verifi cateur sprake is. De Burgemeester vindt du* geen termen om ter zake alsnog nadere maatregelen te treffen. Belegging van kasmiddelen. B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals u bekend is had op 16 Maart 1932 de inschrijving plaats op de geldlee- ning dezer gemeente ad 1.000.000. De leening is volteekend geworden, zoodat wij op 1 April a.s. over de gelden zullen kunnen beschikken. Niet aanstonds hebben wij het geheele bedrag noodig, weshalve een deel daar van op een soliede wijze rentegevend kan worden belegd. j Belegging van gelden bij Bankinstel lingen geeft een zoodanig geringe rente vergoeding, dat deze belegging zoo mo gelijk moet worden voorkomen. In verband met een en ander komt het HR. MS. „PRINS VAN ORANJE". Blijkens bij het departement van defen sie ingekomen bericht is Hr. Ms. myn- legger „Prins van Oranje" ,op weg naar Ned.-Indië, gisterochtend te gekomen. MOTORRIJDER GESLIPT Tunis aan- Gisteravond pl.m. 7 uur wilde een kor poraal-vliegenier, zekeren 'den mende van de Hoofdgracht, per motoi den nieuwen oprit van het Havenplein opry- den toen hij door het nemen van een te korte bocht aan den linkerkant van den weg tegen het trottoir opreed. De motor sloeg over den kop en de man werd een meter of zes weggeshngerd en kvam op en hoogstwaarschijnlijk een gebroken sleutelbeen naar het hospitaal vervoerd. AUTO-BOTSING. Zaterdagavond, op een van de drukste o ogenblik ken in de Spoorstraat, werden de wandelaars plotseling kt. door een harden slag, met dat alles in de richting van straat holde. Het bleek, opgeschrikt als gevolg, de Koning dat een auto, kemende uit de Koningstraat, eem juist passeerenden luxe wagen in de Spoor- Straat had aangereden. Natuurlijk geven ons met het oog op de rentevergoeding en ,jereej«^e automanipulaties altijd veel voorts ook met het oog op de veiligheid commentaar. van de te beleggen gelden het meest ge wenscht voor dat de gemeente hare voon loopige overtollige ongeveer het bedrag, hetwelk meer is ge leend dan aanvankelijk de bedoeling was en dat behoort tot de „beschikbare mid delen der bedrijven, belegt in effecten v, De een beweerde dat de andere „veels gemeente hare vooivj hard„ den hoek omvi00g en de andere kasmiddelen,^ zynde beweerde dat de eene ook niet goed reed, waarop de eene weer zus en de andere weer zoo redeneerde, enz. enz. enz. Enfin, het bleek dat de auto, die uit - J ""STZl de Koningstraat kwam een deuk in het van het Ryk, de Ned. Provinciën of de linkerspatbord had en aangezien erin zoo vooiaeeng veIden of wegen een dienaar van de H. Hermandad te bekennen viel, ging de bestuurder met zijn gedeukte wagen er maar gauw van door. En onder gejuich van de aanwezigen zette ook de aangereden wagen, welke evenwel geen stukken had, zich in be weging in de richting Tivoli. 2 minuten later was de Spoor straat weer in haar Zaterdagavondrust verzonken ONDERWIJZERSBENOEMING. De heer J. J. R. Groos, in de laatste raadsvergadering benoemd totonderw ijzer aan de O. L. school te H'hoef heeft zijn benoeming aangenomen en zal reeds op 22 Maart in functie treden. LEGER DES HEILS. Het Legor des Heils uit Den Helder is voornemens om op tweeden Paaschdag openluchtsamenkomsten met muziek en zang te houden te Den Oever en H'hoef. WONINGBOUW. Voor rekening van den heer P. Wieg man Az. zal aan den Koningsweg een woonhuis worden gebouwd door den aan nemer S. Blaauboer. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstpl. M. Westerbeke van de lichting 1926 is opgeroepen om op 7 November voor 20 dagen op te komen bij het le Reg. Huzaren te Ütrecht. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. Op 20 April a.s. zal door den directeur- generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed het bouwen van 15 bruggen in gewapend beton in de Wieringermeer, met bijkomende werken. Raming f 200.000.-. HEBBEN WIJ ZOO JUIST ONTVANGEN. Wat wij U brengen in VOILES en MARQUISETTES vindt U nergens, tenzij U graag teveel betaalt en tevreden bent met weinig keus. Als U niet graag teveel betaalt... en als U houdt van kiezen uit groote sorteering dan komt U bij ons en koopt U bij Ned. Gemeenten tegen een mogelijken koers. Voorgesteld wordt in dezen geest te be> sluiten. Verbeterde straatverlichting. B. en W. schrijven aan den Raad: De verlichting van de voornaamste winkelstraten van onze stad voldoet, naar onze meening, niet meer aan de eischen, die in den tegenwoordigen tijd aan een goede straatverlichting mogen worden gesteld. Vooral des Zondagsavond, wan neer de étalages van de meeste winkels in die straten niet verlicht zijn, komen de gebreken van de huidige straatver lichting sterk naar voren. Groote ge deelten van deze straten zijn dan beslist onvoldoende verlicht. Om deze reden hebben wij den direc teur der water- en licht bedrijven opge dragen een plan tot vernieuwing der ver lichting van de Keizerstraat, de Spoor straat en van de Koningstraat te ont- uit te geven aan J. P. van Os, alhier, een werpen, terrein aan de Javastraat, groot 1110 m2, Volgens dit plan zal de huidige paal- canons 60 en 25 cent; verlichting plaats moeten maken voor ondershands te 'verkoopen aan J. eene verlichting, door middel van over- Dijkslioorn, alhier, een stuk grond aan de spanningen aan te brengen. De lichtpun- Joubertstraat, groot 115 m2 voor den ten zullen aan de overspanningen wor- bouw van een woonhuis. Koopprijs 6. per m2; in erfpacht uit te geven aan G. J. de Wit, alhier, voor den bouw van een woon huis terrein in de Joubertstraat, groot 180 m2, canon 45 ct.; aan G. Groot, alhier, voor drie woon huizen terrein aan de Joubertstraat, groot 345 m2, canon 45 ct.; aan A. Geervliet, alhier voor drie woon huizen terrein aan de Van Galenstraat, groot 400 m2, canon 45 en 25 ct.; aan J. J. Schoeffelenberger, alhier, voor den bouw van drie woningen terrein aan de Hector Treubstraat, groot 635 m2, canon 45 en 25 ct.; aan C. Bot voor zes woningen terrein aan de Goudsbloemstraat, groot 900 m2, canon 25 ct.; aan J. Geurts voor zeven woonhuizen terrein aan de Begoniastraat, groot 1300 m2, canon 25 ct.; aan C. v. d. Holst voor één woonhuis terrein aan de Begoniastraat, groot 180 m\ canon 25 ct.; den bevestigd in het midden der straten, I op een hoogte van 6 meter boven het straatdek, terwijl de onderlinge afstan den der overspanningen zullen varieeren tusschen 30 en 35 meter. Alleen op het kruispunt Spoorstraat, Molenstraat en Vlamingstraat zal, in plaats van eene overspanning, die aldaar te veel moeilijkheden zou opleveren, eene driearmige terrazzopaal, van het het zelfde type als is geplaatst op het Ko ningsplein, moeten worden aangebracht. Deze paal zal eene lichtpunthoogte van 7 meter verkrijgen. Voorts zal het nood zakelijk zijn, dat in de bocht van de Kei zerstraat een zoogenaamde spanmast wordt geplaatst, omdat het gebouw waaraan de overspanning zou moeten worden be- J vestigd, daarvoor te laag is. Wij achten de door den directeur dei- water- en lichtbedrijven voorgestelde wijze j van verlichting eene zeer goede, omdat daarmede eene gelijkmatige bestraling van het geheele straatoppervlak in tegenstelling met het tegenwoordige De winkel van Sïijkerman tot den grond toe afgebrand. Een telefoontje van een goede kennis was oorzaak dat we gistermiddag in den tijd van minder dan een kwartier in Callantsoog zalen. Het bericht dat er een ernstige brand was uitgebroken deed de Chevrolet in snelle vaart langs de gladde Polderwegen stuiven. Van verre klommen de zwarte rookkolommen boven de duinen, de snelheidsmeter schoot boven de tachtig en zoo renden we het dorps plein op, waar de vrijwillige brandweer stond te zwoegen aan een voor-historisch handpompje. De heele dorpsbevolking stond om het nog fel brandende perceel van den bakker P. Sïijkerman. J. V. O.-BERICHTEN. In verband met de Paaschvacantie alleen de volgende bijeenkomsten: op den tweeden Paaschdag, 'smidnags drie uur, voor leden en meisjes-adsp. in »De Vonk*. Na Paschen gaat de gymnastiek weer geregeld door, de eerste Vrijdag na Paschen voor jongens-leden en jongens- adsp. Bijeenkomsien meisjes-adsp. groep II (Westerland) volgens mededeelingen leidster. Hippolytushoef. houden; hiermee zal een aanvang worden gemaakt in Mei. Als laatste punt van de agenda: Be spreking volgend leerjaar Daar het gebleken is, dat twee leeraren voor drie klassen lastig is, wordt besloten den vol genden cursus met drie leeraren te doen aanvangen. De leeraren deelen mede, dat er geen wijzigingen in de cursussen zullen worden aangebracht. Onder leiding van de leeraren zullen dezen zomer excursies orden gemaaktde eerste excursie over drie weken en wel naar de kunstwerken te den Oever. Ook zal getracht worden om by het sluiten van de Vlieter aan wezig te zijn. De heer Steininetz verklaart zich bereid om eenige middagen met de leerlingen te gaan landmeten en water passendit geldt ook voor de gediplo meerde leden. Na de rondvraag sluit de voorzitter, de heer Bosker, met een woord van dank de vergadering. „DE FEE AAN DE BRON". Een góed geslaagde eerste uit voering van „Den Oevers Kinder koor". Het kinderkoor te Den Oever dat on geveer een half jaar geleden is opgericht door den heer Jb. J. Hovenier heeft Zaterdagavond zijn eerste uitvoering ge geven, in de zaal van den heer Jurrie Lont. Opgevoerd werd de bekende kinder operette „De fee van de bron", woorden van Jac. Wilson, muziek van G. Koning. Het zal voor den heer Hovenier een verblijdend gevoel geweest zijn, dat van de zijde van het publiek, vooral van de ouders der kinderen groote belangstelling werd betoond. Kon dus de heer Hovenier op een goed gevulde zaal neer zien, toen hij een kort woordje ter inleiding van de avond sprak. Aan het slot van den avond mocht hij zich in een opgotogen stemming van het Door bovengenoemde vereeniging wordt publiek verheugen, men was één en al Zyper Courant heeft thans zijn 4e uit gave laten verschijnen in den Wieringer- meerpolder, onder 't hoofd van „De Wie- ringermeerbode", zoodat de nieuwe pol der ook al zijn eigen courant bezit. VROEG VOORJAAR. Een menigte kieviten zijn in de laat ste dagen in verschillende polders, alhier, neergestreken. Arbeiders in den Wieringermeerpolder hadden ook daar al vele kieviten ge zien, zoodat zij op de uitgestrekte velden wel zullen nestelen en broeden. FILMAVOND „T. O. V." De TOONEELAVOND. moderne arbeidersbeweging gaat aan C. J. de Roode voor één woonhuis systeem zal worden verkregen, terrein aan de Begoniastraat, groot 180 Ten behoeve van deze verlichting zul m2, canon 25 ct.; in verkoop aan H. A. Steinroth een ter rein in de Joubertstraat, groot 180 m2, waarop reeds een woning is gebouwd. Koopprijs 6.en 4.per m2. Gordi,jnen enz. Chr. School Koegras. B. en W. stellen voor uit de gemeente kas de noodige gelden te verstrekken voor de aanschaffing van gordijnen, een vloer mat en het maken van een bergplaats voor kolen, enz., ten behoeve van de School met den Bijbel te Koegras. Subsidie Bewaarscholen. Voorgesteld wordt ten behoeve van de i len, behalve de bovengenoemde terrazzo- mast nabij »Tivoli«, eene hoeveelheid van pl.m. 1270 meter grondkabel en 33 com plete overspanningen, waarvan 1 met spanmast, benoodigd zijn. De kosten van deze verlichtingsinstallatie zullen in totaal f 5967.20 bedragen. In de nieuwjaarsrede werd o.a. mede gedeeld, dat U in den loop van dit jaar nieuwe plannen tot verbetering en ver fraaiing van de stad zouden bereiken. Behalve het plan der bovenbehandelde verbetering van de verlichting der voor naamste winkelstraten, bestond bij ons college het voornemen om de verlichting Bewaarscholen in deze gemeente de vol- gende subsidies te verleenen: aan de school Vischmarkt 4079.37, school Laan 3215.31, de Chr. Bewaar school Hoogstraat 3023.75, de R.-K. Be waarschool 3215.—. Totaal 13.533.43. De heer Schoeffelenberger contra den Directeur der Water- en Lichtbedrijven. Ter voldoening aan de in openbare raadsvergadering van Woensdag 28 Jan. gedane toezegging in verband met het door den heer J. J. Schoeffelenberger overgelegd schrijven, onderteekend met den naam J. S. Nieuwbuurt, omtrent be- w eerde corruptieve handelingen van den heer J. N. E. Teune, Directeur der Water en Lichtbedrijven, deelt de Burgemeester liet volgende mede: Naar aanleiding van een aan B. en W. gericht schrijven van 18 Februari 1928 van den Verificateur der Gemeente-fi- nanciën, waarin medegedeeld wordt, dat J. S. Nieuwbuurt, vroeger werkzaam aan de gasfabriek, aan evengenoemden hoofd ambtenaar had verklaard, dat de heer Teune zich in 1922 aan corruptie zou heb ben schuldig gemaakt, heeft, op verzoek van den toenmaligen Burgemeester, den heer Houwing, door den Commissaris van Politie een breedvoerig onderzoek plaats gehad. Van de verhooren, o.a. van de heeren Nieuwbuurt, en Teune voormeld, Kraak en Schellinger, huisschilders en behangers, De Boer en Schoeffelenber ger, leilen van den Kastelijn en Directeur van Gemeentewerken, is toen door den Commissaris van Politie pro- ces-vei baal opgemaakt, welk proces-ver- baal met verschillende bewijsstukken aan I' gemeenteraad, en Dokter, achtereenvolgens een bedrag van f 6000.— is toeg staan, het Westplein en van den Singel te mo- derniseeren. In verband daarmede heeft de direc teur der water- en lichtbedrijven eene kostenberekening gemaakt. Blijkens deze kostenberekening, zullen op het West plein en den Singel in totaal 52 terazzo- palen moeten worden geplaatst. De licht punten zullen in den kop van de paler. worden aangebracht. Deze verbetering zal in totaal eene uitgave vorderen van f 7500.— De by eventueele uitvoering van dit plan vrijkomende straatlantaarns de kunnen, evenals die, in de Keizer-, Spoor- en Koningstraat zijn geplaatst, gebruikt worden voor de normale uitbreiding van het bestaande straatverlichtingsnet en voor de verlich ting van de in aanleg zijnde en nog aan te leggen straten. Daar B. en W. van oordeel zijn, dat; met de verwezenlijking van de hierboven genoemde verbeteringen der verlichting van een aantal der voornaamste straten in onze stad, het vraagstuk van de mo- De vrouwen en meisjes glunderden toen ze den fotograaf zagen. Ze stootten elkaar aan. „Achterom kyke, dan kome we der op". Weg was de aandacht voor de brandende bakkerij en er was bij het vrouwelijk schoon van Callantsoog alleen nog belangstelling voor den fotograaf, die in twee tellen op het dak zat van een tegenover liggende schuur,zijn toestel richtte en. .tik...den brand en de meisjes vereeuwigde. De brand, in het perceel van den heer Sïijkerman, was gisterenmiddag om onge veer twee uur, door onbekende oorzaak, ontstaan en vermoedelijk op zolder aan gekomen. Aanvankelijk deed hij zich niet ernstig aanzien en wanneer men goede middelen had gehad en spoedig ter plaatse was geweest, was misschien alles met een sisser afgeloopen. Doch moderne brandbluschmiddelen kent men in Callantsoog alleen bij naam en een handpomp moest den strijd met het vuur aanbinden. Dat was een ongelijke en wanhopige strijd. In de bakkerij alles kurkdroog en daar waren veel brandbare artikelen, waarin het vuur gretig voedsel vond. In betrekkelijk korten tijd stond het dubbele perceel, dat bewoond was door de families P. Sïijker man en J. Hoek in lichte laaie en in een uur tijds was het met den grond gelijk gemaakt, toen was er niets over dan een smeulende en rookende massa. Om kwart over drieën werden de twee hooge schoor- steenen neergehaald. Met donderend ge weld sloegen ze neer, in hun val een gedeelte van den muur meenemend. Van den inboedel was zoo goed als niets gered. By den arbeider Hoek was nog een theemeubel en een dressoir naar buiten gesleept en van Sïijkerman had men nog een waschmachine in stukken naar buiten kunnen brengen. Dat was alles. Gelukkig waren zoowel het perceel als de beide inboedels verzekerd. Op het terrein van den brand was o.m. aanwezig: wethouder Kruisveld. Het blusschingswerk stond onder leiding van brandmeester P. Vos. Het afgebrande perceel was een van fraaiste van het dorpsplein en als welkt m?melltee!zodanig beteekent het ook een verlies. op Wieringen behoefte gevoelen aan een eigen gebouw. Teneinde hiervoor de be- noodigde gelden te verkrijgen worden allerlei middelen gebezigd. Zoo heeft men onlangs een loterij ge organiseerd, welke, naar wy meenen, goed is geslaagd. Doch ook het houden van een tooneel- avond staat op het programma. Zondagavond werd een dergelijke avond gehouden, nadat de vorige poging wegens gebrek aan publiek niet door kon gaan. Ook nu was de opkomst van het pu bliek niet groot, doch in ieder geval j voldoende om te spelen. Er zullen dezen avond echter, naar wij vermoeden, weinig steenen voor het gebouw bijeen zijn gebracht. Niettemin is het stuk, »de gebroeders Kalkoenwat werd opgevoerd, ver dienstelijk voor het voetlicht gebracht. Voor de hoofdfiguren had men zich verzekerd van de beproefde krachten, welke by iedere gelegenheid, die zich voor doet in het vereenigingsleven, steeds weer worden bereid gevonden te helpen. Het stuk is natuurlijk overbekend en wij onthouden ons ook nu weer van details. In de gebroeders had men twee per sonen, n.m. Jb. Bakker als Jacob en D. Oden als Hendrik Kalkoen, welke geheel voor deze rollen geschikt waren. Onbe daarlijk is er gelachen om de situaties waar het tweetal verstrikt geraakte. Deze beide heeren speelde werkelijk boven Zaterdagavond hield bovengenoemde het peil wat men aan een dilletant mag vereeniging een vergadering in de zaal stellen. van den heer Alb. Klein te Oosterland. Mevr. M. Mijes Maars als Truus was Aanwezig waren zestien leden, waaronder weer eenig, terwijl mej. E. Luit Jd. een de leeraren de heeren van Meurs en pracht van een Pietje was. Mevr. Hoogvorst als Fietje en S. de Vries als Leo sloten zich waardig bij dit viertal aan, terwijl de meer onder op Vrijdag 15 April een filmavond ge geven in Hotel de Haan. Vertoond zal worden de bedrijfsfilm van Philips, een geluidsfilm van Philips, vervaardigd door Jorens Ivens en Lou Lichten veld, tevens zal worden vertoond een film van Gips- houtbereiding. De Haukes. EEN ONGELUK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De brievenbesteller de heer Theunisse te Sluis I, welke j.1. Vrijdagavond een oproep-bericht voor het telephoonkantoor aldaar wegbracht, had het ongeluk, bij t oversteken van een straatweg (dien men had opgebroken wat hij niet wist) met zijn motorrijwiel plotseling te vallen en kwam onder den motor terecht. De man bezeerde zich daarbij vrij pijn lijk aan een zijner beenen. Spoedig toe geschoten hulp verloste hem uit zijn nete lige positie en bracht hem thuis. Dr. Beeker constateerde een gekneus- den enkel, tengevolge waarvan de man wel eenigen tijd rust zal moeten houden. De hulpbestellers Rotgans en Heerschap zullen zijn dienst waarnemen. Oosterland. COÖP. BOERENLEENBANK. Men deelt ons mede dat het kantoor van de Coöp. Boerenleenbank, alhier, met ingang van Donderdag 24 Maart a.s., wordt verplaatst van Oosterland naar Den Oever, Hofstraat 76. Belanghebbenden gelieven hiervan nota te nemen. VERGADERING „BOUWAT". en lof over de resultaten welke hij met zijn koortje in den korten tijd van studie heeft weten te bereiken. De opvoering stond op hoog peil, de klank van de verschillende koortjes was heel goed en wat meer zegt er werden geen overdreven eischen aan de zoo teere kinderstem gesteld. Dit ligt hem natuurlijk veelal aan de muziek, doch goede leiding voorkomt dat de kinderen zich gaan forceeren, De uitspraak was nog niet geheel vlek keloos, maar alles kan niet in één keer goed zijn. Bovendien zijn het kinderen, die, wanneer je ze het tien keer goed voorzegt, het den elfden keer toch lekker weer fout doen. Ook de diverse solopartijtjes waren in handen der kinderen, hetgeen het cachet van kinderkoor deed behouden. Van klein tot groot hebben de kinderen hun best gedaan om zoo goed mogelijk te spelen en te zingen, en zij waren niet weinig in hun schik met het applaus dat na ieder bedrijf luid weerklonk. De costumes waren geheel met het stuk in overeenstemming gekozen, hetgeen het geheel ten goede kwam. Het zal den heer Hovenier een vol doening zijn dat zijn weik waardeering heeft ondervonden. Eenige stille werkers, o.m. de heer en mevrouw Godefroy en Mevrouw Ambachtsheer, mede hartelijk dank gebracht voor al hun tijd en moeite welke zjj zich hebben getroost bij de voorbereiding. Mej. Brinkma die de solo partijtjes en dans heeft ingestudeerd, werd met bloemen vereerd. Een kleuter overhandigde namens de koorklasse den heer Hovenier een mooie bloemenmand. Een goed geslaagde uitvoering. VOOR DEN POLITIERECHTER. TE ALKMAAR. De keuring voor den militairen dienst liet hem koud. was'geschikte rollen op aannemelijke wijze werden vervuld. Het was wel jammer, dat niet meerdere aanwezig waren, en zeker de groep men- schen waar één en ander voor wordt georganiseerd hadden wel meerdere be langstelling kunnen betoonen. KINDERTOONEELAVOND. De tweede Kindertooneelavond van onze afd. van Volksonderwijs j.1. Zaterdag op de bovenzaal van het hötel »Veerdig« gegeven had niet zulk een druk bezoek als°de eerste. Ongeveer een 80 personen waren aanwezig. Evenals Vrijdagavond werd het Schip- perstooneelstukje in 2 bedrijven »Daar was laatst een meisje loos*, van H. G, Steinmetz. De heer M. Bosker, voorzitter van „Bouwat", opent de vergadering met De 18-jarige militieplichtige Gerritter een woord van welkom in zijn openings- B., te Callantsoog, had moeten verschijnen woord deelt spreker mede, dat aan drie voor de keuring, doch van geer belar.g- leerlingen het diploma van „Bouwat" zal stelling blijk gegeven. Hij vomde zich worden uitgereikt. Dit is dan ook het doel, aldus spreker, en hij spoort de leerlingen, die het diploma nog niet heb ben, aan den cursus te blijven velgen. De heer Bosker geeft vervolgens het woord aan den heer Steinmetz voor het uitreiken van de diploma's. Deze over handigt de diploma's aan de heeren D. Hegeman, T. Lont Jzn. en N. Lont Kzn., waarbij hij tevens den wensch uitsprak, dat deze diploma's tot succes mogen leiden. De voorzitter feliciteert de leerlingen met het behalen van het diploma en wenscht hen succes. De secretaris, de heer Hegeman, dankt de leeraren voor alles, wat zij hebben WflS 1 Cl Cl lol vOll viuju ivuu uw il« VI j - Cannegieter, keurig opgevoerd en hebben g voor „Bouwat en biedt de heeren vyauiiv& 7 rz> Vfln Mpiirc on Kf oinmntv aan It-1^4»-» hnhln den i?n !d yn 0Pgelost, geven zij hror» m overweging tot het aan brengen van die verbeteringen te beslui ten. Omtrent de flnancieele regeling daar van zullen zij alsdan te gelegener tiid een nader voorstel doen. g tyd FIETS VERDWENEN. Zondag had een dame in de 2e Vroon- straat een rijwiel onbeheerd laten staan, terwijl zjj een korte visite maakte. Toen zij weer wilde vertrekken was de fiets verdwenen. Tot nu toe is de fiets nog niet terecht. EEN ONJUIST BERICHT. de aanwezigen er een recht gezelligen avond, die met een dansje na werd be sloten, doorgebracht. Hulde aan Volksonderwijs met zijn krachtige leiders(sters) voor deze wel geslaagde avonden. BILJARTSEANCE. Mej. L. Schrier, de biljart-kampioene, hield j.1. Zaterdagavond, in de beneden zaal van het hotel »Veerdig«, te H.Hoef, en Zondagnamiddag in het café van mej. de wed. D. Heijblok, te de Haukes, een biljart-séance, welke door vele liefhebbers werden bijgewoond. Enkele spelers waag den nog een partijtje op het groene laken met haar, doch aan winnen viel niet te denken. volkomen gezond en legde thans getui genis af van zijn anti-militairistische gezindheid. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen hecht., omdat de wet nu een maal gehandhaafd moet worden. De politierechter veroordeelde het jonge mensch overeenkomstig den eischen gaf hem nog eenige wijze lessen mede op zijn verderen levensweg. Hierna sluiting. Een allerliefst broedertje. De 30-jarige arbeider LourensFrancis- cus B. te Zuidscharwoude had op 5 Febr. zijn gehuwde zuster Wilhelmina, huis vrouw A. Kramer allerschandelijkst be handeld of liever mishandeld. Hij stompte haar met de vuist in het gelaat en op het oog, trok haar geweldig aan de haren, beet haar in de hand en drukte haar duim achterover, waardoor een luxatie ontstond. Voor al deze feiten stond deze Bij geruchte vernamen wij, dat de firma Verschurè, uit Amsterdam, het voorne men heeft een nieuw gebouwde boot tus schen Texel en Den Helder in de vaart te brengen. Wij hebben bij bedoelde firma naar de stellend «erden gevolcd juistheid van dit bericht geïnformeerd en kunnen het positief tegenspreken. Van CHR. BOEREN het openen van een dienst op Texel is geen sprake; hot gerucht vindt waar- i schijnlijk zjjn grond in de plannen be treffende een dienst AmsterdamHar- lingen, uitgaande van deze firma. Evenals voorheen gaf mej. Schrier een zonder stemming te handhaven. De ver serie kunststooten te zion, welke belang- gadering sluit zich bij dit voorstel aan. Van het dagelijksch bestuur treden af van Meurs en Steinmetz een klein hulde blijk aan. De heer van Meurs dankt voor de attentie en feliciteert de gediplomeerde ledenverder deelt de heer van Meurs mede, dat hij bereid is de leden, welke gediplomeerd zijn, nog verder te helpen, j geweldenaar thans terecht en fungeerden De heer Steinmetz dankt vervolgens voor J~ J-,J- é- de attentie. Spreker sluit zich bij de woorden van den heer van Meurs aan. De voorzitter dankt de leeraren voorliet onderwijs, dat zij nog willen geven aan de gediplomeerde leden en hoopt de lee raren nog lang bij „Bouwat" te zien. Dan komen de bestuursverkiezingen aan de orde. Aan de beurt van aftreden is het z.g. hoofdbestuur bestaande uit de heerenM. Bosker, voorzitter, K. Oudt, secretaris en J. de Graaf, penningmeester. De heer Steinmetz stelt voor het bestuur EN TUINDERSBOND. EENDRACHT'S SiSGHUlTKRENUNBROOD is iets anders als andere soorten. „HET IS FIJNER I" Naar wij vernemen is in den Wierin- genneerpfflder een afd. van den Christ. Boeren- en uindersbond opgericht. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de heeren van 't Wout, Tymersma en Smitt, te Sluis I. „DE WIERINGERMEERBODE". De lieer C. J. Bosker. uitgever van ïeringer Courant, de Bolderbode en de mishandelde zuster en haar echtge noot als getuigen. Volgens den verdachte, die zich niets meer van liet gebeurde kon herinneren, was de tweedracht ontstaan als gevolg van een ruzie tusschen de vrouwen. Het beestachtig optreden van dezen ge- welddadigen broeder werd ten zeerste gelaakt en de officier aarzelde niet om 3 weken gevangenisstraf te requireeren. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Dc automobilist mcri begiftigd zijn niet arends oogen, olifantsooren en oen hoofd als een ijzeren pot. De heer L. M.( de 36-jarige controleur var. een de heeren D. Hegeman en T. Lontbeiden zijn gediplomeerd en zijn zoodoende niet herkiesbaar. Gekozen worden de heeren u i!"1" Sabbeli eil J. Meier. De heer ziekteverzekering, woonachtig te Bergen, had op os'et iee ce nieuwe leden hartelijk 7 Maart te Broek op Langendijk zijn auto ge ut .om in iet lestliur en hoopt op goede parkeerd nabij een dorpsweg, wat strafbaar scheen samenwerking voor het opbouwen van' »Bouwat«. Het bestuur stelt voor een openbare uitvoering te geven in de zaal van den heer Alb. Klein, te Oosterland. Besloten wordt bieitoe over te gaan op een nader te bepalen datum. Door »Bonwat* zal ook dit jaar weer een verloting worden ge- te zijn, althans er werd proces-verbaal opgemaakt en verscheen de controleur heden voor den straf rechter. De heer M. vermeende echter, dat hein geen verwijt trof, daar hij zijn wagen behoorliik rechts van den weg had geplaatst. Later had men hem echter attent gemaakt op een weinig opval lend bordje, met een opschrift dat begon met de medcdeeling, dat het verboden was te venten

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 14