E KONIJN's BLOEDWORST. EEllRACHT'S BESCRUIlKRINIENBRflOD KONIJN's BLOEDWORST. De werkeloosheid in Nederland. Brand bij Vroom Dreesmarin te Dordrecht. treinmachinist doodgevallen Op het Centraal Station te am- \an links en rechts Zware brand te Den Haag. f 1.00 per H.L., franco thuis. Fa. H. BOOIJ ZOON hiTsimL,;e 1 rrr (52> Scheikundige oorlog. Twee branden te Eindhoven. Tel. Ernstig auto-ongeiuk. De moord op mej. Craucher. Het gestolen kind. 459e STAATSLOTERIJ Gebruikt voor Uw toilet uitsluitend LïIBBS artikelen. Bijna 300X00 werkloozen. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper. stellen als deze ziet men, dat de Ontwa peningsconferentie, al zal zij eventueel in de groote lijnen niet alle verwachtin gen kunnen verwezenlijken, toch een reeks nuttige dingen zal kunnen doen, die tot de ontspanning, welke voor alles noodig is, kan leiden. van binnenlaudsche deelt het volgende De budgetaire Commissie toog even- eens met volle kracht aan den SailS- ''''•.bemiddeling in gemeenten welke inlich- Het departement zaken en landbouw mede: Inzake de werkloozenzorg zijn aan alle gemeenten in ons land inlichtingen verzocht. Van 152 gemeenten met rond 745.(560 inwoners waren by het samen stellen van dit overzicht nog geen gege vens ontvangen. Het aantal werkloozen, dat als werk zoekenden bij de organen van de arbeids- geeren op elke locomotief ten minste een machinist en een leerling-machinist of stoker aanwezig moesten zijn. De Personeelraad is van meening flat, indien een machinist ook nog belas wordt met den arbeid van den stoken de veiligheid daardoor in het k'L J» komt .Op grond daarvan heeft de raad voorgesteld, het eerste lid van art. 76 al dus te doen luiden: „Bij het rangeeren zijn op elk stoomkrachtvoertuig één ma chinist en een leerling-machinist «^sto ker aanwezig." Binnenland. was. De man is toen opgesloten. De vrouw is naar het ziekenhuis aan den Coolsiu- gel vervoerd. Haar toestand bleek, ten- gevolge van het bloedverlies dusdanig te zyn, dat zij moest worden opgenomen. Het mes is in beslag genomen. Twee verdiepingen uitgebrand, is 22 M aart. Het blad „De Vissche- rjj" wijdt interessante beschouwingen aan de laatste jonge haring in de Zuiderzee. Door het laatste nauwe gat van den af sluitdijk trekt de haring ook thans nog de Zuiderzee binnen om er kuit te schie ten, onkundig van de val. die de mensch hem heeft gesteld: als straks uit de mil- I Harden eitjes millioenen kleine visehjes h»t vertrek zullen zijn gegroeid, zullen zij den weg Zaterdagmiddag even voor he naar de Noordzee versperd vinden, en in van den trein van li.l;» u. naai bef sne| verzoetende water wegkwijnen, de gehuwde machinist Gorlemuuei, sterdam. r Ik weet niet of het eenig nut heeft, in woonachtig te Arnhem, van de r dit verband te vermelden, dat een van de Vrijdagnacht, even na drie uur, ont- geValIen. Hy kwam tusschen het P^1'^"aa(1„enaanist<' herinneringen, die ik van non nnHfn'o.ncronf npn liphf'.lA HD QtiïaT tAVAAnt: ATI WA]*fl flOCHl OP" I ^\\'0(l011 ïlPl) OVCr^CllOllClCll mag bekend worden verondersteld, dat de Coiumissie-Loudon in hare laatste zit ting, die in November 1930 eindigde, een onderdeel van haar bepalingen ten aan zien van vermindering van de kosten der bewapeningen door middel van vermin dering der militaire begrootingen, af hankelijk stelde van het oordeel eener Commissie van budgetaire deskundigen, die in het voorjaar van 1931 samenkwam. Het oordeel, door deze Commissie over de mogelijkheid van begrenzen der mili taire uitgaven uitgebracht, in het bijzon der wat aangaat splitsing van de drie categoriën van militaire uitgaven, luidde slechts zeer ten deele gunstig. Engeland nu wilde dat men, op grond van de wis seling van den geldkoers en de koop kracht van het geld, die zich sedertdien heeft kenbaar gemaakt, het rapport dier deskundigen nader zou onderzoeken; Noorwegen echter, ondersteund door Frankrijk en Zweden, wilde een volledige studie van dit rapport daaraan doen voor afgaan. Daartoe bestond te meer aanlei ding, omdat de deskundigen, zy het ook aLs onderdeel van hun bevindingen, wis seling in den geldkoers reeds hebben voorzien. Onderlinge vergelijking van de cijfers der uitgaven der verschillende landen zal echter, zoo is door de Commis sie inmiddels besloten, niet kunnen plaats hebben. Dit klopt geheel met het alge- meene standpunt, tot dusver oor de Com- missie-Loudon ingenomen, die van oor deel is, dat een maatstaf, die een basis van vergelijking voor de landen onder ling zou opleveren, niet aanwezig is. Men zag vroeger zoodanige maatstaven wel eens b.v. in de lengte der grenzen, in den omvang der bevolking, in de beteekenis van het Overzeesch gebied of in aantal van deze of andere factoren gecombi neerd, maar de Commissie-Loudon heeft de schoone droom, dat hieruit een stel sel zou zijn op te bouwen, verstoord. De cijfers, zoowel wat betreft de effectieven en materieel van land, zee- en luchtmacht als die, welke de uitgaven en de begroo tingen betreffen, zullen voor elk der aan de overeenkomst deelnemende landen op zichzelf worden opgesteld, een werk, waarvan noch de omvang noch de betee kenis kan worden onderschat. tingen verstrekten, op 27 Februari stond ingeschreven was 272.666. Bovendien waren gedeeltelijk werkloos 16.734 per sonen. Geheel werkloos waren 3676 vrouwen. HOLL. SCHOUWBURG GESLOTEN. HET STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF. Benoeming assisent-direeteur, Naar het „Handelsblad" verneemt, is de heer Van Dijk, handels-econoom te Delft, benoemd tot assistent van den direc teur van het Staatsvisschershavenbedryf te IJmuiden. TWEEHONDERD SPINNERS ONTSLAGEN. Bij Eilermark te Glanerbrug. Naar het Overysselsch Dagblad ver neemt, heeft de directie van de spinnerij Eilermark te Glanerbrug onder Lonne- ker door aanplakking bekend gemaakt, Directie der Kon. Vereeniging last de voorstellingen af. Naar „De Tel." verneemt, heeft de di rectie van de Kon. Vereeniging „Het Ne- derlandsch Tooneel" te Amsterdam op, grond dat zij niet de zekerheid had datj een Zondag door haar gedaan voorstel I aan de N.V. Hollandsche Schouwburg, Maatschappij tot partage-bespehng zal j worden aanvaard, het besluit genomen. Zondagavond in den Hollandschen Schouwburg de aangekondigde voorstel ling van „Süss, de Jood" niet te doen doorgaan, nadat ook reeds Zondagmiddag niet gespeld was. Mr. A. B. Comperts, tot wien het pers bureau „Vaz Dias" zich om nadere in lichtingen heeft gewend, deelde mede dat de raad van bestuur van den Holland schen Schouwburg niet vóór Maandag een beslissing kan nemen over de jongste voorstellen welke de Koninklijke Vereeni ging heeft gedaan. Ik beschouw het thans genomen be dekte een politie-agent een lichtje op de (Hbl.)| eerste verdieping van het magazijn var Vroom üreesmann aan de Voorstra w by het Sehefferplein te Dordrecht, dat later bleek een bogin van brand te zijn. Hij maakte onmiddellijk alarm en enkele minuten later rukte reeds een motorspuit en de locomotief terecht en werd dood op_ genomen. Het bleek dat hy den nek had gebroken. Het lyk is gasthuis vervoerd. naar het Binnen- KINDERLIJKJE GEVONDEN. leefd hebben. IVci. VJvv/1 ClCllIl/lUiVlVIllg Wl/UV"" D 'I -11" I 1 TT I1 dat tegen April de helft van de arbeiders sluit van de directie der Komnklyke al r -r-v i A. I J01 £3 ÜD11 Hf AT* U C! T £1 l2"1 Tl.f op. Inmiddels greep het vuur snel om zich heen en sloegen de vlammen weldra voor en boven uit het gebouw. Rissen zakdoekjes werden de lucht in gezogen en maakten lichtlijnen tegen den donke ren hemel. Met groot materiaal werd het vuur aangetast, zoodat ten slotte 15 waterstra len in het gebouw werden geworpen. Om halfvijf was het gevaar voor uitbreiding geweken, terwijl om zeven uur het groot ste deel van het materiaal kon inrukken. De twee veriepingen waren toen geheel reeds gestorven, uitgebrand. Vele autoriteiten waren op het" terrein van den brand aanwezig. De oorzaak van het onheil is onbekend. Er j werden maatregelen getroffen, dat 's mid- I dags de verkoop in de benedenverdie- I ping voortgang kan hebben. Doordat massa's brandende vlokken in de lucht warrelden en in den omtrek neerdaalden, werden de bewoners in de naburige straten gewekt. Er is evenwel nergens brand ontstaan. De schade wordt door verzekering gedekt. In de rioleeringsbassins bij het pomp station te Zandvoort hebben werklieden, die daar werkzaamheden verrichtten, gis teren het lijkje van een pasgeboren kind een reis naar (eindelijk vind ik dan eens gelegenheid om met die reis te geuren) ik zeg, dat een van de aangenaamste herinneringen die ik van een reis naar Z w e d e n heb overgehouden, de zoete haring was. Gewone rolmops, in mootjes gesne den en niet uitjes, maar dan gezoet! U trekt en vies gezicht, maar u bent er ab soluut naast. Het smaakte verrukkelijk. gevonden. Het lijkje moet twee dagen ge- En nu wou ik dit zeggen: als men in ^>>Ur.ni<loi^l f f /'n otrrvirin hoftn ni i+Dr\ ni i Duitschland 11 ('n symbolisch cijfer) niil lioen menschen kan overhalen, voor het presidentschap 1< stemmen op een über- geschnappten avonturier, dan moet het ook mogelijk zijn, door een intense pro- Intusschen heeft de Budgetaire Com missie der Conferentie zich niet zonder meer bij het rapport dér reeds genoemde deskundigen neergelegd. Zij heeft beslo ten tot de instelling van een bijzondere Commissie van nieuwe deskundigen, die de antwoorden, door de verschillende Re- fceringen aan de hand van de tabellen er oorspronkelijke deskundigen opge steld, zal nagaan. Dit zijn tabellen, die de uitgaven der verschillende landen voor militaire doeleinden betreffen. Het is nu de vraag of door de verschillende landen een gelijke interpretatie is gegeven aan den opzet der tabellen en de vragen, daardoor gesteld. De Commissie is nog niet samengesteld, het Bureau der Lucht- vaartcomniissie zal daarover een voorstel doen, dat ongetwijfeld zal worden aange nomen. Een belangrijk vraagstuk, waarvan de behandeling in de algemeene Commissie eveneens is begonnen is dat der z.g.n. moreele ontwapening, door de Poolsche voorstellen aanhangig gemaakt. Het be hoeft wel nauwelijks te worden gezegd, dat deze Poolsche voorstellen op zichzelf geen toelichtir-g noodig maken. Polen wil echer nationale strafbepalingen tegen hen, die in hrt openbaar den oorlog of de schending ran het internationaal recht prediken, middels een overeenkomst vast leggen; het ril internationale afspraken over en bestrijding op school van haat tegen vreemdelingen; en eveneens een om radio, bioscoop en tooneel niet te mis bruiken voor een vergiftiging van de goede ve'-standhouding tusschen de vol ken. Tenslotte wil het een conferentie van persorganisaties over de medewer king van de pers in het belang der moreele ontwapening, waaruit een ver sterking van het in het Vredespaleis te 's-Gravenhage gevestigd Eeretribunal der journalisten als vanzelf zal voort vloeien. Henderson deed het gebruike lijk voorstel om deze voorstellen naar een subcommissie te verwijzen, hetgeen ook geschiedde ondanks dat de Ontwape ningsconferentie andere vraagstukken zou gaan behandelen, dan die der mili- taire ontwapening, waarvoor zij is samen- geroepen, een standpunt, dat blijkbaar bij Nederlandsche delegatie instemming vond daar deze zich by het voorstel over vervyzmg naar een subcommissie ont hield Nog eens, men moge de Poolsche voorstellen op zichzelf niet onaantast baar ach en; men moge ze willen wijzigen of aanvullen dat men het niet van har te dient toe te juichen, dat met de mate- i ïeele ontwapening ook de moreele, hoe moeilyk zij is, wordt aangevangen liikt raadselachtig. Of dit zelfs in overeen stemming moet heeten met de toezeggin gen, terzake van Nederland'® houding voor de Ontwapeningsconferentie in de Kamers gedaan, lijkt aan twijfel onder hevig. ontslagen zal worden. Door deze maat regel worden pl.m. tweehonderd arbei ders met werkloosheid getroffen. RIJKSPERSONEEL. Het dagelijksch bestuur van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst heeft, naar aanleiding van de aanschrijving van den minister raad, dat tot nader orde in de rijksdien sten niet tot aanstelling in vasten dienst mag worden overgegaan, een vergade ring uitgeschreven, ter bespreking van de positie, waarin het tijdelijke en op arbeidscontract werkende personeel is komen te verkeeren. GEORGANISEERD OVERLEG. dus mr. Comperts, „als een werkstaking die wellicht een vlot verloop van de on derhandelingen ernstig bemoeilijken zal", BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Geen opheffing Schoonhoven. lijn Gouda aan de Zeestraat prooi der vlam men geworden. ZIEKTE ONDER VARKENS. Te Niewolda (Gr.) is een aantal ziek- tegevallen geconstateerd onder de varkenspaganda op de haringscholen het geslacht van een landbouwer. Zestig dieren zyn der haringen te overtuigen, dat het niet by het zout behoeft te zweren om het leven erbij te houden en om te blijven een sieraad op de koffietafel en een i steun en toeverlaat voor den mensch in aan de zyn hachelijkste levensoogenblikken. EEN VECHTPARTIJ. Een 17-jarige Jongen gevolgen overleden. In het Elisabeth-gesticht te Leiden is overleden een 17-jarige jongen, die Dins dag j.1. te Wassenaar bij een vechtpartij met een steekbeitel werd gestoken. Op last van de justitie is het lijk in beslag genomen. De politie in Wassenaar deelt mede,1 dat Dinsdag om een ifietige reden twist is ontstaan tusschen drie leden van een familie en hun buurman. De buurman Zaak van bekend hof-fotograaf moet daarbij min o{ meer zjjn mighan. deld en heeft toen, waarschijnlijk uit zelfverdediging, in het wilde weg gesto ken, waarbij de 17-jarige jongen werd ge raakt, wiens toestand zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien. De vraag is slechts of haringen even veel intelligentie bezitten als Duitsche radicalen. De nuchterheid, althans de ontnuchterde eigenschappen, van de ha- ring steken zeker buitengewoon gunstig Zondagavond om half zeven brak een zware uitslaande brand uit bij den be kenden hof-fotograaf Deutmann in de Zeestraat te Den Haag, wiens zaak sedert enkele jaren is overgenomen door den Vergadering van de bijzondere commissie voor overleg voor werkzaam bij diensten en instel lingen, ressorteerende onder het Departement van Defensie. In het nr. van Zaterdag namen wij, op gezag van „Het Volk", een bericht op over gedeeltelijke of algeheele stopzet- kunstfotograaf Franz Ziegler, ting van het reizigersverkeer op ver-j Door het vele zeer brandbare materiaal schillende spoorlijnen, waaronder op de ontstond een geweldige vuurzee. Hoog laaiden de vlammen boven de daken uit, zoodat de brand ver in den omtrek te zien was. Op den rustigen Zondagavond ver oorzaakte de brand een groote drukte in de binnenstad. De oorzaak van den brand is het in- lijn GoudaSchoonhoven. Opheffing zal slechts na ampele 235 en 479 Nadat de voorzitter bij deze eerste ver gadering de commissie met een kort woord had geïnstalleerd, is overgegaan tot de behandeling van de door den mi nister van Defensie in handen der com missie gestelde ontwerpen van een alge meen reglement en districtereglementen op den loodsdienst. Behoudens enkele redactiewijzigingen kon de commissie zich met de ontwerpen vereenigen. Opneming in het algemeen reglement van de functie „zeeloods, be last met den dienst van stuurman" is noodig geoordeeld. Voorstellen om de rangen van „hulpzeeloods", „hulpbinnen- loods" en „loodsschipper 3e klasse" te laten vervallen konden geen meerderheid vinden, evenmin als het voorstel om den titel „matroos-motordryver" te wijzigen in dien van „motordrijver". Uit den aard der zaak zijn bij de behandeling der on derscheidene artikelen verschillende wenschen van het personeel naar voren gebracht, zonder dat dit echter tot in grijpende wijzigingen in het ontwerp leidde. De commissie zal er den minister mede van in kennis stellen, dat zij het op hoo- gen prijs zal stellen eveneens gehoord te worden over de ontwerp-dienstregle- menten voor het loodswezen en voor de betonning en de verlichting. Eveneens zal den minister worden ver zocht te bevorderen dat gebruik worde gemaakt van de bevoegdheid, welke het arbeids-overeenkomsten-besluit in de ar tikelen 22, 2e lid en 82 laat, voor zoover ten aanzien van vacantieverlof en uitkee- ring bij ziekte of ongeval voor enkele groepen van personen regelingen beston den, die gunstiger waren dan de thans ingevoerde. VERKEERSONGELUKKEN TENGEVOLGE VAN ALCOHOL GEBRUIK. Actie van gezondheidscommissies. De gezondheidscommissie, gezeteld te Winterswijk, heeft naar aanleiding van het sterk toenemende aantal verkeerson gevallen, veroorzaakt door alcoholge bruik, een adres gericht aan den mi nister van waterstaat, met het verzoek, bij de Staten-Generaal een voorstel tot wetswijziging in te dienen, waardoor het voortaan mogelijk zal zyn, meer afdoen de maatregelen te nemen tegen bestuur ders van auto's en motorrijwielen, die tengevolge van alcoholgebruik in ern stige mate de veiligheid van den weg in gevaar brengen. De commissie heeft over t adres het oordeel gevraagd van de J/h?effge"0ndheidscommissies- Tot nu 1 a 1 lus zH,\an 66 antwoord ontvangen; hebben het adres voor kennisgeving naai instemming betuigd met de strek king van het adres en 28 commissies heh- ^^£enK„h^Ladhaesie hieraan by overweging kunnen geschieden. In verband met het bericht heeft hét georganiseerd! "Handelsblad zmh om nadere inlichtin- siaan der v)am van een gascomfoor in de de ambtenaren.' tot jhr. dr. E. L. Elias, secre- werkpiaats waarop een brandbare stof ae amDieiidreu, j tana van de directie der Nederlandsche werd verwarmd Spoorwegen, die deze aangelegenheid be- Ook al wordt' het grootste deel der handelt. .brandschade door verzekering gedekt, De heer Elias zeide, dat het bericht ïïi toch is een aanzienlijk verlies geleden dat dezen vorm totaal uit de lucht was ge- niet in geld waardeerbaar is. De eigenaar grepen. Sntias de wanhoop dan ook nabij toen hij Wel spreekt het volgens hem vanzelf^ zyn geheele kostbare verzameling van dat de spoorwegen verschillende lynen, hofportretten en zyn installaties vernield die niet langer rendabel geëxploiteerd zag> kunnen worden, zouden willen opheffen, maar er zijn altijd nog twee factoren, die een dergelijke opheffing in den weg staan: de eischen van het publiek inzake behoorlijke vervoergelegenheid, waarbij naar exploitatie-uitkomsten niet wordt ge vraagd, en in de tweede plaats de om standigheid, dat bij opheffing van lijnen nog andere instanties, buiten de Spoor wegen om, een woordje meespreken. Tal van subsidieregelingen, zoowel van Rijk, provincie als gemeente, moeten hierbij onder de oogen worden gezien. Een ophef fing van een bepaald traject zal dus slechte na ampele overweging kunnen ge schieden. Beroep op de ning door het Vredesbureau. openbare mee- Internatlonale De luchtoorlog, de scheikundige oor log, is de verschrikkelijkste van alle pla gen, die ooit het menschdom hebben be dreigd. Noch epidemieën, noch verwoes tingen door natuurrampen veroorzaakt, - zelfs niet de oorlog zooals die gevoerd Verzekering dekt de schade, werd voordat het menschelijk Oorzaak ln beide gevallen on bekend. Zaterdagnacht heeft op twee plaatsen te Eindhoven brand gewoed. Omstreeks drie uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in het café van den heer Van Gemert aan de Schootschestraat no. 36 te Eindhoven. De brandweer kon niet verhinderen dat het geheele pand een prooi der vlammen werd. De schade wordt door verzekering gedekt. De bewoners die te bed lagen, moesten in nachtgewaad vluchten. De oorzaak van den brand is onbekend. Nauwelijks was de brandweer ingerukt, of haar hulp werd ingeroepen voor een tweeden brand welke ontstaan was in de Tongelreschestraat 128 bij den heer J. van Beek aldaar. Het oude perceel is met den inboedel geheel door het vuur verwoest. De belendende perceelen konden echter behouden blijven. De bewoners wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. De oor zaak van den brand is ook hier onbekend. den minister betuigd. DE VEILIGHEID BIJ DE SPOORWEGEN. vernemen heeft het Rykstoe- ht m de plannen tot herziening van het Algemeen Reglement Dienst (A.R.D.) het eerste lid van art. 74 laten vervallen waarin bepaald wordt, dat bij het ran- vernuft zyn hoogtepunt van boosaardigheid had bereikt, waren in staat zooveel smarten te veroorzaken, zooveel familiegeluk te verwoesten, zooveel levens te verniet! gen. Al moge het ook een waanbeeld zijn de oorlog te willen humaniseeren, toch hebben de hoofden der delegaties die aan den Volkenbond de wenschen van hun volk hebben overgebracht, eenstemmig liet gebruik van gas en vergif veroor deeld. De Kerk begint zich te roeren en degenen die op haar rekenen vragen zich met spanning af waarom zij wacht met het gebaar, dat zij verwachten en dat zou kunnen beslissen over het lot van de wereld. Het „Bureau International de la Paix' bewust van zijn plicht in de tegenwoor dige smartelijke omstandigheden, doet een beroep op de openbare meening. Het vraagt dringend aan ieder burger en iedere burgeres den wil te doen blijken om invloed uit te oefenen tot het verkrij gen van een oplossing. Het is noodig dat door een overweldigende beweging van de openbare meening de Ontwape ningsconferentie er toe wordt geleid de scheikundige oorlog onmogelijk te ma ken en te verklaren, dat het gebruik van verwoestende gassen en vergiften en zelfs de fabricage, de handel en het transport ervan een misdaad tegen de menschheid zyn. Het is noodig ,dat iedere natie zich op haar eerewoord verbindt ieder te vervolgen als gewoon misdadiger die deze hooge plicht zou schenden. (w.g.) In naam van het Bureau Inter national de la Paix. Secretaris-generaal: H. Golay. Voorzitter: H. la Fontaine. IS EEN DELICATESSE I Een doodo wonden. en twee zwaar ge- Zaterdagochtend ongeveer 7 uur is de heer M. Douma, carosseriebouwer te Sneek, die met zijn auto, waarin tevens zyn vrouw en twee kinderen gezeten waren, op weg was naar Harderwijk, op den rijksstraatweg SneekLemmer, by het dorp Follega, in botsing gekomen met den veeauto van den heer J. v. d. Heide te Heeg. De zijwand van den luxe auto werd opengereten en het ongeveer 10-jarige zoontje Jan van der Veer Dou ma werd op slag gedood. Het dochtertje en de heer Douma zelf werden zwaar, mevrouw Douma is licht gewond. Alle drie zijn in bewusteloozen toestand naar het St. Anthonius-ziekenhuis te Sneek overgebracht. De vee-auto zou een zijweg inslaan; de heer Douma heeft vermoedelijk den rich ting-aanwijzer niet gezien. ZIJN VROUW MET EEN- GESTOKEN. MES de Een echtelijke twist ln Zwederstraat te Rotterdam Sedert ongeveer 10 jaar leven de thans 32-jarige H. H. de J. en zijn vrouw, de 31-jarige J...J. A. gescheiden. De man heeft sindsdien met een andere vrouw betrekkingen aangeknoopt. Toen hij Za terdagavond met deze vrouw in de Zwe- derstraat te Rotterdam wandelde, kwam hy zyn echtgenoote tegen. Er ontstond twist, van beide zijden werd er hard ge- s<£olden en tenslotte maakte de man zich zóó driftig, dat hij zyn mes greep en zyn vrouw daarmee een steek in den rug gaf. I erstond zijn zy daarna naar het politie- Buitenland. De dader gearresteerd. Men meldt uit Stockholm: Een kantoorbediende, Runolinna, die al eenige dagen in hechtenis zat, heeft nu bekend, dat hij de vorige week mej. Minna Craucher, de vroegere penning- meesteresse van de Lappobeweging, ver moord heeft. Hij zegt in een vlaag van woede gehandeld te hebben, maar de politie hecht hier zeer weinig geloof aan. Het is namelijk bekend geworden, dat eenige personen in een café op Runolin na hebben zitten wachten toen deze bij mej. Craucher op bezoek was. Runolinna staat bekend als een zeer geestdriftig Lappoman en behoorde tot de groep op standelingen, die onlangs Mantsala be zette. De twee bedienden van mevr. Light- foot uit Franklin Park, die door de poli tie zijn gearresteerd omdat mevr. Light- foot meende, eenig verband te zien tus schen de ontvoering van Lindbergh's baby en het gebruik, dat de beide bedien den van haar automobiel hadden ge maakt, houden hardnekkig vol dat zy on schuldig zijn en het onderzoek schijnt deze verklaring wel te bevestigen, hoe wel de politie weigert nadere mededeelin- gen hieromtrent te doen. De politie stelt voorts een onderzoek in te Pocatelli in den staat Idaho, waar iemand beweerd heeft de auto met de ontvoerde te hebben gereden. Waar schijnlijk heeft de man echter slechte opgeschept om vrienden te imponeeren. PRINS LENNART VAN ZWEDEN. Onder voorzitterschap van den prins regent van Zweden, aldus meldt de „Times", is Vrijdag te Stockholm een ka binetsraad gehouden, waarin prins Len- nart formeel van zijn rang en opvolgings rechten vervallen is verklaard. Zijn naam Bernadotte werd officieel erkend, nadat de bewijzen van zyn huwelijk aan het ka binet waren voorgelegd. DE NIEUWE BEPERKING DER IMMIGRATIE. De nieuwe verscherping van de immi gratiebeperkingen in de Ver. Staten, zoo juist door president Hoover bekrachtigd, verbiedt aan buitenlandsche musici bedoeld zijn degenen die een instrument bespelen, b.v. de leden van „strijkjes" het binnenkomen in de Ver. Staten. Om trent buitenlandsche tooneelspelers was abusievelijk gemeld, dat ook dezen niet zouden mogen binnenkomen. Daarom trent is echter, naar het nader blijkt, nog niets definitiefs bepaald door het Con gres. DOODVONNIS VOLTROKKEN. Vrijdag is door de Gepeoe het dood vonnis voltrokken tegen den voormali- gen wit-gardist Aunap, die wegens het plegen van een spoorwegaanslag ter dood was veroordeeld. EEN DUBBELE MOORD BIJ CLERMONT FERRAND. Vrijdag heeft men in een dorp in de nabijheid van Clermont Ferrand een vreeselyke misdaad ontdekt. Vroeg in den morgen merkten de bewoners van het dorp een sterke petroleum- en rooklucht, die uit het huis van een 62-jarige welge stelde weduwe bleek te komen, die samen met een vriendin woonde. Toen men de woning binnendrong, vond men de beide! vrouwen dood en half verkoold op den af by de be. .schonken doctrines van de laatsten. Maar daar staat de vraag tegen- over: pleit het voor der haringen intel lect, dat zij zich net zoo gemakkelijk laten vangen als.... Duitsche kiezers? Ik heb hierover interessante theorieën gelezen. By beide categorieën schijnt de massa suggestie een rol te spelen. Een indivi- dueele haring weet heel goed dat een net gevaarlijk is, maar een school sleept elkander blindelings in de fuik, in een soort massa-paniek. Toch geloof ik, dat bij vele haringen ook wel een individueel motief zal voor zitten. Velen zullen genoeg hebben van de betrekkelijk eentonige zee („when you have seen one wave, you have seen them all', zooals de geblaseerde Engelschman zei, die voor een zeiltocht van drie maan den was uitgenoodigd en na een dag terugkeerde) en zich uit louter verveling overgeven. Andere hopen gemarineerd te worden, of in een gedistingeerde hors d'oeuvre terecht te komen; sommigen zul len benieuwd zijn naar het grootestads leven, misschien wel naar de kermis, weer andere sterven liever met hen die zjj liefhebben dan alleen in een dooie leege zee achter te blijven. Het laatste woord in deze materie, de overeenkomst tusschen Duitsche radicalen en haringen, is nog niet gesproken. Tot dusver staat alleen vast u wist het trouwens al dat een Hitlerhering een Bismarckhering is zonder kop. (Niet officieel). Ie Klasse le L(jst. Maandag 21 Maart 1932. Hooge Prijzen: 466 15381 1000. 899 7968 400 15182 200. 13797 15708 100 Prijzen van 20. 165 210 247 251 25 585 894 1277 1668 2131 2331 2644 3004 3294 3553 3806 4006 4427 4711 5159 5362 5797 6002 6390 6917 7127 7451 7697 7893 8155 8404 8742 9132 9415 9842 129 600 972 1287 1690 2136 2381 2743 3064 3323 3567 3807 4074 4430 4737 5201 5483 5823 6050 6397 6915 7156 7619 7786 7907 8212 8407 8749 9145 9538 9858 614 988 1350 1768 2193 2436 2772 3066 3371 3621 3324 4281 4464 4753 5202 5535 5831 6135 6518 6949 7169 7651 7801 7947 8257 8416 8761 9159 9674 9867 700 1090 1409 1813 2201 2449 2792 3105 3375 3651 3858 4370 4505 4774 5228 5541 5843 6136 6533 6975 7268 7677 7837 7986 8264 8553 8878 9209 9689 9888 724 ilOl 1463 1829 2222 2458 2825 3174 3410 3703 3878 4399 4546 4834 5240 5582 5858 6221 6574 7013 7270 7682 7842 8018 8278 8602 8883 9261 9723 9948 729 1108 1467 1989 2235 2479 2888 3175 3420 3711 3882 4405 4622 4918 5244 5592 5861 6229 6789 7039 7348 7690 7846 8038 8295 8630 8904 9333 9744 9977 292 438 753 755 1128 1222 1487 1666 2024 2082 2257 2262 2498 2636 2975 2976 3180 3225 3434 3452 3772 3773 3988 3998 4409 4420 4656 4703 4976 4983 5306 5321 5640 5660 5966 5997 6307 6324 688C 6838 711,7 7122 739S 7435 76f 1 7694 7875 7891 8080 8105 8366 8396 8674 8678 8971 9024 9371 9400 9803 9840 9890 10145 10188 10198 10211 10159 10382 10427 10476 10509 10529 10533 10545 10595 10686 10687 10844 10854 10880 10892 10940 10967 10968 10982 10997 11016 11071 11098 11119 11127 11240 11319 11362 11598 11714 11747 11819 11830 11892 11976 11989 12005 12063 12064 12078 12092 12127 12133 12142 12154 12204 12275 12325 12352 12405 12517 12532 12667 12669 12719 12760 12873 12901 12932 12961 13007 3111 13128 13227 13242 13291 13346 13388 13389 13411 13422 13542 13577 13600 13602 13648 13667 13688 13699 13702 13713 13818 13841 13142 13168 13998 14024 14047 14063 14082 14239 14252 14369 14436 14587 14602 14687 14702 14881 14916 14930 [^50 15048 15150 15158 15183 15236 15333 15334 91 15494 15586 15632 15642 i'5700 15806 15838 15860 15924 15955 15989 16021 16054 16106 ïfloÜ 16247 16336 16366 16368 16401 16435 16436 16471 16492 16520 16544 16555 16606 iE1 16624 16636 16652 16695 16713 16825 16832 }6835 16822 16842 16959 16983 16997 17013 17052 i?ii2 17321 17342 17355 17375 17384 17415 17434 ™15 H679 17739 17746 17790 17828 lant? 1I?56 17901 17807 17838 17947 18020 18050 }8057 18123 18146 18204 18223 18329 18363 18427 püfto 18516 18686 18704 18722 18797 18358 8902 18808 18836 Ï8992 19054 19122 19235 19244 !n258 18X18 18380 18405 19516 19611 19629 19747 looon 19834 18840 18845 19923 19924 19939 18886 20002 20115 20123 20289 20370 20416 20459 -0478 20485 20608 20658 20694 20713 20794 20881 20916 20933 20981 een misdaad te doen heeft. Een der beide vrouwen is door een schot in het hoofd, de andere door harde slagen op het hoofd met een spits voorwerp om het leven ge bracht. De moordenaar of moordenares zijn, na de woning geheel te hebben door zocht en de beide lijken met petroleum te hebben overgoten en in brand gestoken, met hun buit verdwenen. grond liggen. Hun kleeren waren met pe-|ln Crisistijd is kwaliteit goedkooper. rpnlmim if I men af, dat men hier met

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2