JB. HARJER ZN. Tel.interc.46 Superfine Axminster- en origineele Bouclé Karpetten, i te Den Oever, het uitvoeren van grond- en Haarvelours-Karpetten. N.V. Behangerij en Stoffeerderij Zekerheid omtrent Knud Holmboe. CALLANTSOOG. •t ZAND. WIERINGERWAARD. BARSINGERHORN. WIERINGEN. Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood vanKriqée wïï,er„e,r:n Er is gewoon Krentenbrood I en er is Krentenbrood van Krigée TEXEL. ONBEBWAAKTE OVERWEGEN. Woensdagavond is op den onbewaak- ten overweg bij de zuivelfabriek te Doe- tinchem de 17-jarige Ter Braak, die per fiets zou passeeren, door een trein van Winterswijk gegrepen. De jongen kreeg EEN POGING TOT INBRAAK VERIJDELD. Gisternacht omstreeks kwart voor eén ontdekte een waker van den Gecontroleer- zware hoofdwonden, en enkele teenen den particulieren nachtveiUKheKsdiensT Spoorstr. werden hem afgereden. Hij is in het r.k Een schot in den nacht. De g~ootste verscheidenheid, de beste kwaliteiten en toch niet duur. ziekenhuis opgenomen. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Drie gewonden. Op den Rijksstraatweg Middelburg- Goes nabij den spoorwegoverweg te 's Heer Arendskerke is Donderdagmiddag een ernstige botsing geschied tusschen een particuliere auto uit Overzande en een reclame-auto van 'een tandpastafabriek. Beide auto's liepen ernstige averij op. Twee inzittenden uit den eerstgenoemden auto liepen verwondingen op en zijn naar het R.K. ziekenhuis te Goes gebracht. De Duitsche chauffeur van den tweeden auto is in zeer bedenkelijken toestand naar het Gasthuis te Goes vervoerd. BRUTALE BEROOYING. Donderdagmiddag is te Dresden in het belastingkantoor der gemeente in de Kreuzstrasse een brutale berooving ge pleegd. Een jonge man, die een zakdoek voor het gelaat had gebonden, verscheen in het op de tweede verdieping liggende bureau, waar hij onder bedreiging met een revolver een pakket bankbiljetten greep. Toen de kassier hem wilde grijpen, schoot de man en verwondde den kassier en nog een tweeden ambtenaar. De on middellijk gewaarschuwde politie door zocht het gebouw, maar den roover, had inmiddels reeds kans gezien te ontsnappen. Het gestolen bedrag wordt op ongeveer 2300 Mark geschat. De dader is een jong- mensch van ongeveer 20 jaar. BANKROOF. In een filiaal van een bank te Ottensen bij Altona zijn Vrijdagmorgen drie mannen binnengedrongen die de drie aanwezige bedienden en een klant met revolvers in bedwang hielden en het aanwezige kasgeld ten bedrage van 8000 mark mee namen. De verzekeringsmaatschappij heeft een belooning van 10 procent uit geloofd voor opsporing der daders met het geld. EEN SMOKKELAARSBEGRAFENIS. Demonstratie van smokkel kameraden. Donderdag is te Straelen (D.) de smok kelaar J. Hüsman uit Mörs, die j.1. Zondag met een smokkelauto de grens wilde pas seeren en toen door de douanebeambten werd neergeschoten, begraven. De ver ontwaardiging over deze handelwijze van de douane was zeer groot onder de col lega's-smokkelaars en op de begrafenis kwam dit tot uiting. Een stoet van onge veer 150 smokkelaars vergezelde het slachtoffer naar zijn laatste rustplaats. Na afloop van de begrafenisplechtigheid trokken de talrijke smokkelaars in groote lastauto's naar de plaats, waar het slacht offer neergeschoten was en demonstreer den daar voor de barakken, waarin de hulpdouane is ondergebracht.Een muziek corps had zich bij de demonstranten aan gesloten en onder het spelen van »Ich hatt' 'nen Kameraden» defileerden zij voor de woningen. DRONKEN AAN HET STUUR. Twee zwaar gewonden De procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden heeft overeenkomstig het vonnis der rechtbank een maand ge vangenisstraf gevraagd met een jaar ont zegging om motorrijtuigen te besturen legen een 29-jarigen chauffeur uit Warga, flie tusschen Dronrijp en Marssum met lijn auto bij het passeeren van een andere luto een motorrijwiel heeft aangereden, daardoor de beide berijders zwaar wer- Jen gewond. In hulpeloozen toestand heeft te chauffeur beiden achtergelaten, en hij s doorgereden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verd. feed met een snelheid van 90 a 100 K.M. In de auto zaten twee meisjes en een harmonicaspeler uit Amsterdam. Onder- keg was in verschillende café's gepleis- jerd, waar de heeren bier hadden ge- Ironken en de meisjes ranja. Na het ingeval kwam het gezelschap te Leeu warden in een café terecht, waar bleek, Jat de harmonicaspeler dronken was. POGING TOT MOORD. Voor de rechtbank te Assen heeft van daag terechtgestaan J. K., fabrieksarbei der te Hoogeveen, thans gedetineerd, die op 4 Januari 1932 te Meppel opzettelijk en met voorbedachte rade gepoogd heeft zijn vroegere verloofde J. Stakelbeek van het leven te berooven door met een scherp mes haar herhaaldelijk te slaan en te steken, waardoor zij ernstige verwondin gen heeft opgeloopen. Doodelijke verwon dingen werden voorkomen doordat K. Haselaar haar te hulp kwam. Verdachte zeide, dat hij niet het voor nemen had het meisje te dooden. liet O M. eischte wegens poging tot moord drie jaar gevangenisstraf. AANRIJDING. Een fietser en een autobestuur der gewond. Donderdagmiddag reed op den provin cialen weg VenloHelmond onder de ge meente Grubbenvorst mr. Brouwers, grif fier bij het kantongerecht te Waalwijk, met zyn auto in de richting Horst, Na voor een hem tegemoetrijdenden auto te hebben uitgeweken, heeft de bestuurder waarschijnlijk teveel naar rechts gehou den, waardoor hij den 57-jarigen G. Kel- tjens, wonende te Blerik, die per fiets in dezelfde richting reed, van achteren aan reed. De auto kwam daarna ter linker zijde van den weg in den sloot terecht. K. werd érnstig .verwond en is naar het ht. Joseph-ziekenhuis te Venlo gebracht. Mr. Brouwers liep eveneens een ernstige h offhvond op en werd per auto naar zijn ©udeilyke woning te Venlo vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. dat 4 mannen een étalage indrukten van den winkel van de Holland Rubber Com- pany aan de Groote Markt te Rotterdam. Hii bliès alarm, waarop een rechercheur toesnelde. Deze en de waker wisten 2 van de 4 mannen te grijpen. De beide andere sloegen op de vlucht, waarna de recher cheur een schot loste. De beide vluchte lingen zijn kort daarop aangehouden. De 4 mannen, de 29-jarige bakker M. de J., de 25-jarige losse werkman H. de J., de 27-jarige zeeman M. J. v. A. en de 25-ja- rige losse werkman M. C. v. A. zijn opge sloten. Buitenland. HET ONTVOERDE KIND VAN LINDBERGH. De politie te Hopewell heeft meegedeeld dat een week geleden een inspecteur naar Europa vertrokken is om een onderzoek in te stellen naar het vermiste kind van Lindbergh. Er worden ook nog verschei dene andere sporen gevolgd. DE LEEUWIN. En mevrouw Asquith In een chic restaurant bij het Casino van Cannes was de groote wereld van Engelschen, Franschen en Russen op een soirée bijeen, toen bij wijze van specerij een kooi met leeuwen binnengedragen werd. De gasten stuwden daaromheen te hoop, toen een leeuwin, woedend ge worden, de tralies als ijzerdraad verboog, Flauwten, kreten, onbeschrijflijk tumult, het omstorten van tafels met eetgerei, ren naar de deuren, paniek. Eenige genoodigden wisten hun tegen woordigheid van geest te behouden. Terwijl een filmoperateur den straal van zijn projectielamp op de oogen van het verscheurende dier richtte, beval mevrouw van Oxford en Asquith, naar men weet niet voor een klein geruchtje vervaard, de muziek te spelen. Moedige paren vormden zich op de maat van de Jazz. Verblind en bekoord matigde de leeuwin haar razernij. De temmer en zijn helper maakten daarvan gebruik om haar met een zoet lijntje in de kooi terug te bren gen. Zoo kwam het gezelschap vrij met den schrik, gebroken vaatwerk en ge scheurde jurken. ERNSTIGE BENZINE-ONTPLOFFING IN ALGIERS. Vier dooden, zeven gewonden. Tengevolge van de ontploffing van een benzine-reservoir te Algiers, werden vier personen gedood en zeven gewond. Een ambtenaar van de Staatsspoorwegen had twee collega's met hun gezin uitgenoodigd tot het bijwonen van een feest. Terwijl de volwassenen in de woonkamer bijeen waren, speelden'de kinderen met elkaar in de keuken. Plotseling ontplofte een naastde keuken gelegen benzine-reservoir. De woning stond dadelijk in lichte laaie. Arbeiders uit de omgeving verleenden de eerste hulp. De bewoner, zijn schoon moeder en een 14-jarig kind, overleden reeds na korten tijd tengevolge van de opgeloopen brandwonden. De vrouw des huizes overleed na aankomst in het zieken huis. Zeven andere personen zijn met ernstige brandwonden in het ziekenhuis opgenomen. Eenige hunner verkèêren in levensgevaar. In de woestijn vermoord. Eindelijk is er zekerheid omtrent het lot van den tot den Islam bekeerden Deenschen journalist Knud Holmboe, die in October van verleden jaar in hèt Noorden van Arabië, op weg van Akaba, in het Zuiden van Transjordanië, naar Mekka, verdwenen is. Het blad «Politi- ken« had aan een journalist opgedragen het spoor van Knud Holmboe te volgen en te trachten zich zekerheid te ver schaffen omtrent diens lot. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat Knud Holmboe in «Niemandsland», het gebied tusschen Transjordanië en de Hedzjas door leden van den stam der Assabieten' is vermoord met het doel hem te berooven' Een der leden van den stam was er te Akaba getuige van geweest dat Holmboe geld wisselde en dit had zijn hebzucht gaande gemaakt. Met vier anderen had hij Holmboe in de woestijn overvallen en uitgeplunderd Men hield hem gevangen, doch 's nachts' wist Holmboe te ontsnappen en sprong in de Roode Zee, waar hij 3 uur rond zwom en vervolgens aan land ging. Den volgenden morgen (het was de 13e Oct.) vroeg hij aan een voorbijgaand Arabisch meisje of zij hem geitenmelk kon ver schaffen. Het ongeluk wilde, dat zij tot den Assabietenstam behoorde. Zoo werd zyn aanwezigheid verraden. De roover, die het plan voor den overval had ge smeed, trok er met zijn geweer op uit en schoot Holmboe dood. Zyn kleeren worden thans nogdoorde ™°,!,erdragen en het hoofd van den stam, Sjeik Naasir, heeft beslag gelegd op het fototoestel van den vermoorde, wiens kameel zich eveneens in het bezit van den stam bevindt. A1* roen!L.hldn!ierinK«a» Holmboe 49 CORRESPONDENTSCHAP A RBEIDSBEMIDDELIN G. Uit het verslag van den toestand' en de werkzaamheden van het Correspondent schap der arbeidsbemiddeling gedurende het jaar 1931 ontleenen we het volgende: De Commissie van Toezicht »p het Cor respondentschap werd ingesteld bij raads besluit van 20 Maart 1931. Zij bestond uit de heeren: D. Breehaart, als lid-Voorzit ter* F Daalder en K. Tensen, als leden werkgevers; J. Weii Pzn. en K. ten Boekei Gzn. als leden-werknemers. Als secretaris werd toegevoegd de correspondent: A. Logg'PTS. D<? commissie ver^cioerde drie- maal. Het aantal aanvragen van werkge- vers bedroes* nihil. Het Bantel aanbiedin- gen van werkzoekenden bedroeg in totaal 67. waarvan 40 landarbeiders, 25 grond Burgerlijke Stand van Callantsoog GEBOREN: Jan, zoon van Maarten Mooij en Petronella Catharina Grin; Melle, zoon van Willem Haisma en Aaltje van Veenen. PROP AG ANDA-FILM AVOND. Donderdagavond werd by den beer Schrieken, vanwege liet Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf in Noord-Holland, een propaganda-filmavond gehouden. De opkomst van het publiek was slecht. De thuisblijvers hebben echter een in teressanten en leerzamen avond gemist. l)e propagandist van genoemd bedrijf begon met er op te wijzen, dat de elec- triciteit langzamerhand de wereld ver overt. Dit is begonnen met de gewone gloeilamp en thans volgen de diverse oeverwerken aldaar en het uitvoeren van bijkomende werken. Raming 37.500. Ned. Hen'. Gemeente 's Morgens 10 uur, Ds. Groeneveld LEDENVERGADERING BOERENLEENBANK. werkers, 1 los arbeider en 1 zuivelarbeider.appgraten. Spr, schetst hierna hoe een Hiervan werden geplaatst door hemmee- ieder zich, zooals tegen elke nieuwigheid, ling van het'Correspondentschap: 13 land- - - - arbeiders en 8 grondwerkers; 2 werkloo- zen werden uit anderen hoofde afgevoerd. met hand en tand verzet, doch op den duur wordt toch een ieder er door over- Ingevolge de Arbeidsbemiddelingwet 1930 is een commissie van toezicht in gemeen ten beneden 5000 inwoners niet meer nood zakelijk. De commissie adviseert B. en W. haar niet te ontbinden, daar zfl by werk loosheid nuttig werk kan verrichten. In het verslag wordt melding gemaakt van het feit. dat alle leden der commissie het betreuren, dat werkgevers en openbare lichamen, als polderbesturen, enz. geen wonnen. Achtereenvolgens worden door den film operateur, den heer P. Vis, gedraaid de films; „Het leggen van den hoogspan ningskabel van Diemen naar Amsterdam", Het meisje voor alles" (teekenfilm), De verloren weddenschap", „Hemdenstaking" (film excentrique), „Het slimme varken" en tot slot „Alles electrisch", welke laatste een „Oreon" product is. Deze film heeft g— van de Boer, Sleutel en Vader in gebruik zijnde elect^ische apparaten. Zooals reeds opgemerkt, was het geheel zeer interes sant, dank zij de leerzame, op zoo prettige 5 wjjze gehouden causerie, en de duidelijke tracht zal worden hierin verbetering brengen. RAADSVERGADERING. Agenda der raadsvergadering op J T April a.s. des voormiddags 9.30 uur ten exP]>catie, door den heer Leonard ge- Raadhuize. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken, verzoekschriften en verslagen. 5. Nadere vaststelling van diverse pen sioensgrondslagen. geven. POLITIE. Gevonden: een bruine jongensriem; een grijze kinderportemonnaie met ecnig PREDIKBEURTEN. 6. Voorloopige vaststelling van den geld en een kinderportemonnaie inhou Ligger der Wegen binnen deze gemeente, j dende eenig geld en een rijwielbelasting 7. Voorstel tot intrekking der verorde-merk. ning regelende de rangen, het aantal der Verloren: een bruin dasje met gou samenstelling, de eischen van benoembaar- den broche met diamantenspeld, en een heid en de bezoldiging van de ambtenaren Hj\v ielbelastingmerk. de, gemeentepolitie en tot vaststelling gemene, b, den semeentebode eener verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Cal lantsoog (ter toelichting diene, dat de tegenwoordige ambtenaar van politie zal worden benoemd tot wachter. 8. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe Algemeene Politieverordening voor deze gemeente. 9. Beslissing betreffende reductie van pacht voor de stortgronden over het jaar 1931. 10. Voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting 1931. 11.Idem 1932. 12. Rondvraag en sluiting. Herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de edelachtbare heer Mr. D. Breebaart. Bij beschikking van den minister van Justitie van 23 Maart 1932 is ingetrok ken de aanstelling van onbezoldigd rijks veldwachter, verleend aan C. Bleijendaal, wonende alhier. Ned. Herv. Gom. (Den Oever). 'sMiddags 2 uur, Ds. van Beek gemeente-veld- Hervormde Kerkelijke Vereeniging (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Wieringermeer te Sluis I (Locaal) 's Morgens 10.15 u., de heer Finken- sieper Evangelisatie (Ned. Hèrv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 u., de heer Franck. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middag 8 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 8 uur, dienst Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts van Den Helder. Doop en diakenbevestiging Zondagavond zal in hotel Duinzicht een kinderopperette worden opgevoerd onder leiding van mej. Sluis uit Schagen. Daar een kinderoperette hier zelden wordt opgevoerd, twijfelen we er niet aan of de zaal van den heer Butter zal flink bezet zijn. De Raad dezer gemeente is bijeenge roepen op Dinsdag 5 April a.s. Den Oever. AUTO'S OP DEN AFSLUITDIJK. Met ingang van 1 April is de afsluitdijk tusspjien Wieringen en het sluitgat in de „Vlieter" voor automobielen' opengesteld. ZUIDERZEEWERKEN. Bij Koninklijk besluit is aan ir. J. F. R. v. d. Wall te 's Gravenhage, eerstaanwe zend ingenieur bij de Zuiderzeewerken, verlof verleend tot het aannemen van het R.. ordeteeken van Officier in de Kroonorde dij beschikking van den Commissaris van België, hem door Zijne Majesteit den Koning der Belgen verleend. AANBESTEDINGEN ZUIDERZEEWERKEN. Op Woensdag 27 April 1932, des voor middags te 11 uur, zal door den Directeur- heeft de Deensche journalist die op on- erzoek uitging, een Mohammedaanscli gebedenboek gekregen, bestemd voorden m Denemarken wonenden vader van den vermoorde, waarin Holmboe een tekst a\ ue" ,oran gedreven had voor hii Akaba verliet voor de reis die hem nood lottig zou worden. der Koningin van 7 Maart 1932, no. 26/247 zijn voorgoed van den dienstplicht vrijgesteld wegens broederdienst: M. Bak ker, J. Mooij. A. Rietvink, en P. C. Vader allen van de lichting 1933. De dienstplichtige P. J. Paarlberg der - 1 lichting 1926 is opgeroepen om op 4 Juli cneraal der Zuiderzeewerken, onder - - - - - 1 keuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's Gravenhage, Zeestraat 102, worden aan besteed: de aanleg van wegaansluitingen naby Medemblik, van grond- en oever- werken en van beschoeiingen en rem- ïningwerken in de Wieringermeer en van bijkomende werken. Raming 130.000. Op Woensdag 27 April 1932, des voor middags te 11 uur zal door den Directeur- Generaal der Zuiderzeewerken, onder goedkeuring van den Minister van Wa terstaat, in het gebouw der Zuiderzee werken te 's Gravenhage, Zeestraat 192 a.s. voor 20 dagen voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te komen te Ede. De keuring van dienstplichtigen der !n9u ilu33 Zal voor de2e gemeente plaats hebben te Schagen op 27 April a.s. des namiddags 1 uur in het Noord-Holl. i\oaiehuis. BEVOLKING OVER MAART. Vertrokken: Ca. Mooij, naar Den Hel der; A. Schonenburg, naar Den Helder: B. Filipsen naar Oude Niedorp; C. Ko- w«rdeu aanbesteed: het bouwen van een nings, naar Schoorl (met gezin); W. L. I schutsluis ter vervanging van de bestaan- Visser en gezin naar Den Helder'- G W 110 zeesluis te Nijkerk met ijzeren ophaal- Bulder en gezin naar Anna Paulowna- K' ^rug, duiker, electrisch gemaal en ver- vyesterveld, naar Medemblik; H. van Dijk naar Baflo; E. ten Napel naar Amht -9? Woensdag 2i April a.s., des voor- Vollenhoven M Rook nur AmKf v i nm,da£s te 11 uur' 281 door den directeur- lenhove- T Fuln c ,bt Vo1" generaal der Zuiderzeewerken, onder Gevestind A ie"331" bteen.w'JkerwoId- goedkeuring van den Minister van Water- HelH-r m rCj, en 9ezin van Den staat, in het gebouw der Zuiderzeewerken, Hdr|L i r i en 9e2in- van Den Zeestraat 102, worden aanbesteed: het af- 9'ii Balstra en gezin van Den Hel-: W€1'ken van de terp en den aanleg van we- cier; b. Heida van Zijpe; C. A van der Ren 'n set'Be J in de Wieringermeer en Linden van Benschop en D. Bakker enbl-i,k.omende werken. Raming 200.000. gezin van Zijpe. i oorts zal op denzelfden datum worden aanbesteed: het maken en bestraten van Woensdagavond werd de Algemeene Leden vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, in het lokaal van den heer A. de Graaf gehouden. Aanwezig 14 leden. Voorzitter, de heer D. van der Oord, opent de vergadering met een woord van welkom en zegt, dat in vergelijking met voorgaand jaar de algeheele toestand aanmerkelijk slechter is geworden. Spre ker schetst aan de hand van becijferingen de ab normale toestand met betrekking tot den in- en uitvoer van verschillende producten, waardoor de crisis zoozeer beïnvloed wordt en hoopt, dat de regeering de noodige stappen zal doen om tot eenige verbetering te komen. Niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden werken de Boeren leenbanken nog tot aller tevredenheid. Spreker zegt, dat de ruim 700 bij de Centrale aangesloten banken thans een reserve hebben gevormd van ongeveer 19.000.000. Ook onze Bank heeft over het afgeloopen jaar weer gunstig gewerkt, zegt voorzitter, wat overigens wel zal blijken uit het door den kassier uit te brengen jaarverslag. De notulen der vorige vergadering worden hier na gelezen en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd en geteekend. Medegedeeld wordt, dat de kassier er prijs op zal stellen, dat betrekkelijk groote bedragen vóór 3 uur bij de Bank worden gedeponeerd, waardoor de gelegenheid bestaat het geld nog denzelfden dag te verzenden. De kassier brengt hierop zijn jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat het aantal leden bij het einde van het boekjaar 148 bedraagt. 12 leden traden toe. 6 leden bedankten. In 1931 zijn 30 nieuwe spaarders ingeschreven, terwijl 20 spaarboekjes zijn vervallen. Het aantal spaarders bedroeg op 31 Dec. 1931 385, met een gezamenlijk tegoed van 470.909.14. In 1931 werden 52 voorschotten ver strekt, 36 voorschotten stonden uit met een totaal bedrag van 262.509. Per 31 Dec. had de Bank 40 loopende rekening-houders, met een totaal te goed van 202.001.95. De winst over het afge loopen boekjaar bedraagt 2454.70, hetwelk na goedkeuring door de alg. vergadering aan het reservefonds zal worden toegevoegd, waardoor dit stijgt tot 1969.93. De rente voor spaargelden bedroeg over het eerste halfjaar van 1931 3% voor spaargeld dat een vol jaar uitstond 3Yi Voor het 2de halfjaar bedroeg de spaarrente 3 De rente voor voorschotten met borgstelling be droeg 4 met hypotheek 4)4 Voor het eerste halfjaar is de rentevoet ongewijzigd gebleven. Vóorzitter dankt den kassier voor zijn duidelijk verslag. Bij monde van den heer F. A. Melchior wordt verslag uitgebracht over het onderzoek van de rekening en balans ovfer 1931. Alles was in de beste orde bevonden en spreker adviseert de ver gadering de rekening, zooals deze Is voorgelegd, goed te keuren. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Voorzitter dankt de commissie voor haar werk en den kassier voor zijn richtig beheer. Tot lid van het bestuur wordt de heer C. van der Oord herbenoemd, die de benoeming onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aanneemt. De heer J. Pluister wordt herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht en neemt deze herbenoeming eveneens onder dankzegging aan. Wegens het bedanken van den heer A. Vis wordt tot lid van den Raad van Toezicht benoemd de heer P. Kistemaker Jr., die met deze benoeming in kennis zal worden gesteld. Voorzitter brengt het stembureau, dat gevormd werd door de heeren J. Smit Gz„ A. Bakker Cz. en W. J. Blaauboer, dank voor haar werk. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden bij acclamatie benoemd de heeren Jb. Kistemaker en C. Smit Gz. De voorzitter brengt hierna verslag uit als af gevaardigde naar de vergadering van de Centrale Bank te Utrecht, gehouden op 28 Mei 1931. Hier uit blijkt o.m., dat „een kapitaal vor bijzondere doeleinden" gevormd zal worden, waarin iedere aangesloten bank naar gelang van den omzet een zeker percentage zal moeten bijdragen. De vorming van dit kapitaal heeft ten doel om, wanneer door de ongunstige tijdsomstandigheden geldelijke „stroppen" bij een der aangesloten banken zouden voorkomen, deze geheel of gedeeltelijk daaruit te dekken. Bi) de rondvraag zegt de heer Jm. Waiboer, dat hij gaarne een woord van dank brengt aan den kassier, voor de wijze, waarop hij steeds de leden ter wille is. Verder zegt spr., dat de kassier dit Jaar 12)4 iaar z')n functie zal hebben waarge nomen en hoopt, dat dit feit niet geheel onop gemerkt voorbij zal gaan.. De heer Jb. Kistemaker spreekt een woord van dank tot het bestuur, dat ook dit jaar weer zoo geheel belangeloos de zaken van de Bank heeft behartigd. Spr. kan niet nalaten, namens den Raad van Toezicht ook den kassier den lof toe te zwaaien, die hem zoo ruimschoots toekomt, terwijl ook zijn dochter steeds bereid is haar hulp te ver- leenen. De heer Kistemaker hoopt, dat ondanks de benarde tijden, waarin wij leven, de Bank nog steeds in groei zal toenemen. De voorzitter sluit hierop onder dankzegging voor de opkomst en de aangename besprekingen de vergadering. ontvangsten slechts 1.00 beneden de uitgaven waren gebleven. Besloten werd, de contributie ook voor dit jaar op 50 cent per maand te stellen. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris, de heer N. Ran, met bijna alge meene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd voorgesteld, den heer J. van Swinderen, die steeds belange loos iedere maand de contributie bij de leden ophaalt, hiervoor als blijk van waar deering een klein geschenk aan te bieden. Dit voorstel vond algeheele instemming. Daar verder niemand meer iets te zeg gen had, sloot de voorzitter de vergade- dering met den wensch, dat volgend jaar ruim 100 personen van Texel aan den Stillen Omgang zullen deelnemen. EEN OVERDEKTE TRIBUNE. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plannen om op 't sportterrein te Den Burg, naast de kleedlokalen en consump tie-tent, een overdekte tribune op te rich ten, met zfc 300 zitplaatsen. Maandag avond zal omtrent den bouw een beslissing worden genomen: waarschijnlijk zal het werk publiek worden aanbesteed. Voor het publiek, dat in den laatsten tijd in steeds grooter getale de wedstrijden komt bijwonen, zal de plaatsing dezer tri bune ongetwijfeld een groote verbetering zijn. Terwijl op het speelveld ?elf, d» wind, wanneer ze uit Noordelijke rich ting komt. aanmerkelijk minder invloed op het spel zal uitoefenen. Nader vernemen wij nog, dat het be stuur van de „Sportvereeniging" gister avond definitief heeft besloten tot het bou wen van een tribune op het Sportterrein. Den heer Veldstra zal verzocht worden één project te maken. De „Staatscourant" bevat de statuten van Ran's vleeschhouwerij N.V. te Den Burg (Texel). V.A.R.A. PROPAGANDA-AVOND. Morgen heeft in hotel „Texel" een pro- paganda-avond van de V.A.R.A. plaats. Hït belooft een zeer gezellige avond te worden. Als declamators treden op, de be kende medewerkers van dezen radio-om. roep, de heeren Kees Bakker en Adol* Bouwmeester. Een korte propaganda-red» zal worden uitgesproken door den heei Eli Bomli. Enkele leden van „Helder's Fanfarecorps", onder leiding van den heer Lugtenburg zullen het muzikaal ge deelte verzorgen. Naar men ons mededeelt heeft he^ V.A.R.A.-eomité zich veel moeite gegeven om hier een propaganda-avond te beleg gen, de verschillende medewerkers waren evenwel zoo bezet, dat tenslotte het be stuur der V.A.R.A. zelf heeft ingegrepen en declamatoren en spreker naar Texel heeft afgevaardigd. VOORDRACHT ONDERWIJZERS. Voor benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school te Oudeschild is de vol gende voordracht opgemaakt: 1. J. Eiion, Amsterdam; 2. J. A. Brinks, Leiden; 3. P. Langewisch, Hilversum. Voor de benoeming van een onderwijzer in de plaats van den heer Klinkert te De Cocksdorp, werd de voordracht aldus ge maakt: 1. J. A. Brinks, Leiden; 2. P. Langewisch, Hilversum. 3. J. Elion, Amsterdam. AARDAPPELENVERBOUW. Het ligt in de bedoeling van het bestuur dezer gemeente om in verhand met de heerschende economische depressie in het landbouwbedrijf, voor den tijd van twee jaren de teelt van „Bintjes" toe te staan, doch te bepalen, dat slechts pootgoed voor goedgekeurde velden mag worden ge bruikt. Naar men weet. is eenige jaren geleden hier een z.g. Aardappelenverordening in het leven geroepen, waarbij de teelt van deze aardappelen verboden was. DE O. L. SCHOOL TE DEN BURG. GEMEENTERAAD. De vervolgagenda van de vergadering van den Raad der gemeente Texel op Zaterdag 2 April 1932, des nam. te 3 uur, vermeldt: 3a. Vaststelling kohier hondenbelas ting voor 1932. 7a. Ontslag-aanvrage van J. Molenaar als onderwijzer aan de o.l. school te Oudeschild. 16. Inlichtingen kolenaankoop door de N.V. T. E. M. VERGADERING STILLE OMGANG. Woensdagavond hield de vereen. Stille Omgang te Den Burg een algemeene ver gadering in het Sint Janshuis aldaar. Een 25-tal personen woonde deze vergadering bij. Na opening door den voorzitter, gaf de secretaris de heer N. Ran verslag van de deelname aan den Stillen Omgang te Amsterdam. Door 64 van de 66 leden werd de reis meegemaakt, 2 leden waren door familie-omstandigheden verhinderd. Allen waren zeer voldaan over de reis. Uit het financieel verslag bleek, dat de Daar het aantal leerlingen op de O. L. School te Den Burg, bij den aanvang van het leerjaar 1 April buitengewoon groot is, terwy'I de leerlingen van de U.L.O. school eerst met 1 September deze school zullen verlaten, zal de ruimte in de school te Den Burg te klein zijn, terwijl er tevens gedurende genoemd tydvak een leerkracht te weinig zal zijn. Het voornemen bestaat nu, om het lo kaal, waarin thans de handwerklessen ge geven worden, als leerlokaal te gebruiken en dan voorloopig handwerklessen in het gymnastieklokaal te geven. Als vijfde leerkracht, die voor rekening der gemeente komt), is men voornemens een kweekeling in het bezit der L.O.-acte aan te stellen, aan welke kracht een be looning zal worden uitbetaald, evenredig als d.ie aan een tij de lijk onderwijzer. VERHURING „BURGERHOUT". Bij de openbare inschrijving voor de verhuring van „Burgerhout" aan den Witte Kruisweg, werd het hoogste bod ge daan door Mej. Wed, F. van Sambeek te Den Burg, die voor het pand, met daarbij behoorenden grond, schuur en rijslag een huurprijs van 5.50 per week heeft ge boden. De Raad dezer gemeente zal hierover een beslissing moeten nemen. Burgerlijke Stand van Texel van 30 Maart—1 April. GEBOREN: Pieter, z. v. Jacob Druif en Antje Stoepker; Neeltje Cornelia, d. v. Jacob Buis en Jansje Dekker. ONDERTROUWD: Willem Burger en Anna Catharina Dekker. GETROUWD: Geert Johannes Thies en Jannetje Cornelia Dros.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10