S. i UHNEWDSSER Zn. IE DOLENDE MEELED V. STOOMWASSCHERU „DEN HELDER" TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. SNELDIENST DEN HELDER-ALKMAAR Nr. 7100. EERSTE BLAD ZATERDAG 2 APRIL 1932 60ste JAARGAN(t' De presidentsverkiezing in Duitschland. - Hetl ransche bezoek en de besprekingen te Londen. - De Britsch- Indische vorsten en de Al-Indische Federatie. - De onderhandelingen te Sjanghai. Een onderhoud met Edo Fimmen. in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, WILH ELMINASTRAAT 63-67 TEL. 524 Onder voortdurende controle van Dr. Ir. J. H. DE WIJS HELDER VLUG BILLIJK Scheik. Ingenieur Neemt U in acht! FEUILLETON HELDERSCKE COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Helderjche Courant f 1.60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wielingen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost en West-lndië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.<0, f 0..0, f i._. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr.p.p.6ct. "Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Oirorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. De datum van dé presidentsverkiezing in Duitschland nadert inet rassche setore- den. Nog zeven dagen scheiden ons van «ten verkiezingsdag en hoewel de uitslag wel bekend is en er geen twijfel bestaat dat Hindenburg zal worden gekozen, kon de volgende week wel eens bewogen da gen brengen. De candidaten moesten gis terenavond voor 12 uur bii den rijksver- kiezingsleider zijn aangemeld. Tot giste renmorgen waren drie candidaten inge diend en wel von Hindenburg, de commu nist Thalman en de nationaal-socialist Hitier. Andere candidaten waren nauwe lijks meer te verwachten, temeer waar Winter (wild) van een nieuwe candidatuur had afgezien. De politieke godsvrede eindigt Zondag en dan gaat de strijd dus beginnen. Wii lezen daarover in de „Nw. R. Ct.": De verschillende partijen beschikken dan over GVi dag voor het maken van pro paganda voor hun candidaten voor het rii-kspresidentschap. Het IJzeren front zal reeds Zondagmiddag groote bedrijvigheid ontwikkelen. Een groot aantal propagan disten zal met motorfietsen door de pro vincie trekken om circulaires uit te dee- len. Dit zal in den loop van de volgende week dagelijks worden herhaald. De mo torfietsen zullen worden gevolgd door auto's met luidsprekers, die de bekende op gramofoon platen opgenomen redevoe ringen van Hindenburg en Brüning zul len uitzenden. Het IJzeren front, welks actie ook ditmaal voornamelijk tegen Hit- Ier zal zijn gericht, zal voorts alleen reeds Zondag a.s. 10.000 openbare vergaderin gen honden. Tardieu. m «eOonald. Besprekin.qen tusschen Tardieu en HfacDonald in Londen betreffende het Donauplan. De besprekingen te Londen staan op het oogenblik in het middelpunt van de Euro- peesche belangstelling Naar in politieke kringen wordt verklaard zou behalve de kwestie van het oeconomische Donaublok eveneens de kwestie der oorlogssohulden en herstelbetalingen aan de orde komen. Tardieu, de Fransche premier en minis ter van buitenlandsche zaken, zal op zijn reis niet alleen door den minister van financiën, Flandin, worden begeleid, doch tevens door eenige technische medewer kers en vooraanstaande financieele des kundigen. Terwiil Tardieu Dinsdagmor- fen vroeg te Parijs zal terugkeeren, zullen 'landin en de deskundigen de geheele week te Londen blijven, ten einde de aan gevangen onderhandeiingen voort te zet ten. Tardieu zou in de eerste plaats de besprekingen houden over het Donau- vraagstuk en de ontwapeningskwestie, terwijl Flandin de bijzonderheden betref fende de conferentie van Lausanne zal voorbereiden. Flandin zal bovendien deel nemen aan de besprekingen der viermo- gendtoedenconferentie. Naar Reuter meldt is men er zich te Parijs van bewust, dat het „diplomatieke succes" van Tardieu niet slechts in Duitschland en Italië ontstemming heeft verwekt, doch ook in Engeland eerder koel is opgenomen. Wel blijft men te Parijs beweren, dat een Engelsch-Fransche be spreking, speciaal over de Donau-kwestie, de natuurlijkste aangelegenheid ter wereld is, doch uit de persbeschouwingen valt op te maken, dat men met groote moeilijk heden rekening houdt voor de Fransche gedelegeerden te Londen. Wii laten hieronder eenige van deze be schouwingen volgen. De „Echo de Paris" is van meening, dat het Donauplan van Tardieu, in over eenstemming is met de verlangens, welke lange jaren in deskundige kringen zijn geuit. Het plan kan echter slechts onder twee voorwaarden succes hebben. Ten eerste moet eik optreden tegen het bestaande po litieke en territoriale statuut verhinderd worden. Immers, dan kan Duitschland niet in het Donau-stelsel op voet van gelijkheid worden toegelaten en ten tweede moeten de regeeringen van Londen en Parijs be- reid zijn de Donaustaten op alle mogelijke wijze hulp te verleenen, o. a. door het ver strekken van een leening. De „Excelsior" waarschuwt ervoor, geen overdreven verwachtingen van de En gelsch-Fransche besprekingen te koes teren. In de „Ere Nouvelle" schrijft Herriot: De Fransoh-Engelsche entente is welis waar de basis voor het Europeesche her- stel, doch men meet zich hoeden voor al te plotselinge veranderingen, speciaal voor een terugkeer tot de oude politiek van allianees, welke Briand juist heeft willen uitschakelen. Herriot had liever gezien, dat men de Donaustaten eerst onder elkaar had laten beraadslagen De Britsch-Indische vorsten en de Al- Indische federatie. Woensdag heeft te Bombay een conferentie van Indische vor sten een motie aangenomen, die zal wor den voorgelegd aan de Vorstenkamer en waarin de volgende voorwaarden aan de Indische regeering worden gesteld voor de deelneming der Indische staten aan de Al-Indische federatie: 1. Het opnemen van de noodige garan ties in de grondwet. 2. De op verdragen of andere overeen komsten berustende rechten zullen onder de nieuwe grondwet onaangetast en on aantastbaar blijven. 3. De souvereiniteit en interne onafhan kelijkheid der Indische stkten zullen on aangetast blijven en ten volle worden er- Vertrek BUS van HAVENHOOFD: 8.45 en 17.45 DAGELIJKS 20'50.ctPer Jtrandttu&jfr - - •f-**-"' kend. Voorts zullen alle verplichtingen van de Kroon tegenover de staten bliiven bestaan. De motie machtigt de vertegenwoordi gers der Vorstenkamer tot het voeren van de noodige onderhandelingen met de re geering, op voorwaarde dat de definitieve ratificatie der verkregen resultaten zal ge schieden door de Kamer en door eik der betrokken staten afzonderlijk. De onderhandelingen te Sjanghai. In een vorig overzicht schreven we reeds, dat het met de onderhandelingen te Sjanghai spaak liep en de kans op het hervatten van den strijd daardoor groot werd. Naar de „Times" nu uit Sjanghai meldt, is de kans op het bereiken van een vergelijk, dat tot het vertrek van de Japansche strijdkrachten zou leiden, zoo goed als verdwenen. De Chineezen weigeren vrijwel alle dis cussies behalve de voorwaarden voor een wapenstilstand, die voorafgaan aan een onvoorwaardelijke terugtrekking van Ja pansche strijdkrachten. China weigert de onderhandelingen ovsr de moeilijkheden, die de aanleiding waren tot den inval van Japan. China doet dit op grond van het feit, dat het zijn zaak ih handen heeft ge geven van den Volkenbond, van welken zü verwachten, dat deze zal zorgen voor een billijke regeling van alle punten in geschil. Echter hebben de Japanners op een niet verkeerd te begrijpen wijze te ver staan gegeven, dat zij zullen blijven totdat de waarborgen, die zij eischen, zullen zijn gegeven. Groote toeloop van leden voor de nieuw opgerichte Onafhanke lijke Socialistische Partij. Ook h.er ter stede een afdeelng? De Amsterdamsche correspondent van de „N. Rott. Crt." heeft een onderhoud gehad met Edo Fimmen, den voorloopigen voorzitter der nieuw-opgerichte Onafhan kelijke Socialistische Partii. „Voorloopig", omdat, naar hij zelf zeide, ziin herhaalde afwezigheid in liet buitenland het hem onmogelijk maakt definitief den voorzit terszetel te bezetten. Uit dit onderhoud vermelden wii het volgende: Sprekende over de oprichting van „De Socialist" zeide hij: Naar buiten heette liet, dat wii ons schuldig maakten aan organisatorische overtredingen en aan disciplinebreuk. In werkelijkheid waren het echter geen orga nisatorische quaesties, maar ging het om het feit, dat de door den linkervleugel ge propageerde opvattingen dooa- de meerder heid der partii niet wei-den gewenscht en derhalve gedoodverfd werden als „commu nistisch". Dat zii dit niet wilden is ten slotte gebleken op het congres, dat nu op de Paaschdagen te Haarlem gehouden werd, waar deze opvatting van het partij bestuur tot uitdrukking werd gebracht, doordat niet alleen een absolute onderwer ping aan de z.g. partii-discipline van ons geëischt werd, maar doordat het partijbe stuur ook uitdrukkelijk de aanvaarding door ons verlangde van de door haar voor gestane en door ons bestreden politiek. De aanneming van de resolutie van het partijbestuur maakt het ons practisch on mogelijk onze opvattingen langer in de S.D.A.P. te propageeren. Wii hebben er niet op tegen om minderheid te zijn zelfs een kleine minderheid aldus de heer Fimmen, maar wii stellen de voor waarde, dat ons de loyale mogelijkheid ge geven wordt, om te trachten door propa ganda voor onze denkbeelden meerderheid te worden. En dat laatste is door de aanne ming van het tweede gedeelte der partij resolutie onmogelijk gemaakt. Aanneming van het doorVan de Kieft ingediende be middelingsvoorstel, dat door ons werd aan vaard, had de scheuring kunnen voorko men. Maar het partijbestuur der S.D.A.P. heeft dat niet gewild! Toen kwamen de bemiddelingspogingen, die eveneens door het partijbestuur wer den afgewezen. En moest de scheiding volgen. Wij hadden liever in de groote organi satie gebleven aldus de heer Fimmen met alle voordeelen daarvan. Maar ken nend, de houding van het partijbestuur, zooals die in „Het Volk" en „De Sociaal- Democraat" tot uiting is gekomen, ken nend ook de middenstof der partij, hebben wy begrepen, dat het buigen of breken moest worden. Omtrent de verwachtingen, die men koestert inzake de toetreding van nieuwe leden, verwees de heer Fimmen naar de omschrijving van den heer Schmidt: „wij zullen minder leden krijgen dan onze grootste optimist verwacht, en heel wat meer dan de pessimisten voorspellen". En hii voegde er aan toe: je kunt er niets van zeggen. Vast staat, dat het op het oogen blik aanmeldingen regent! Bij bosjes mel den de leden zich aan. Binnenkort zal een openingscongres worden gehouden, waarin programma enz. zal worden vastgesteld'. Wü kunnen hieraan toevoegen, dat, blij kens een advertentie in ons blad, ook hier (er stede getracht wordt tot de oprichting van een afdceling te komen. HET CONFLICT IN DE TWENTSCHE TEXTIELNIJVERHEID. Het Tweede Kamerlid Albarda wenscht een wettelijke enquête. Naar de Vooruit meldt, heeft het Txèeede Kamerlid Albai-da tot den minis ter van arbeid de schriftelijke vraag ge richt, of deze, nu de bemiddelingspogin gen in zake het textielconflict mislukt zijn wil overgaan tot het instellen van een enquête, volgens de Arbeidsgeschillen- wet. CONTIGENTEERING INVOER VAN SCHOENWERK. Met zes maanden verlengd. De Staatscourant van Donderdagavond bevatte een Koninklijk besluit waarbij de contigenteering van den invoer van schoenwerk, welke op 1 April zou geëin digd zijn, voor den tijd van zes maanden wordt verlengd, op dezelfde basis als vooi de afgeloopen drie maanden gegolden heeft. ONAFHANKELIJKE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Te Rotterdam. In de groote Nutszaal aan de Oppert te Rotterdam is Woensdagavond, na een inleiding door den heer J. Mourits, een afdeeling gesticht van de Onafhankelijke Socialistische Partij. Onmiddellijk gaven zich 260 aanwezi gen op als lid van deze afdeeling. Gouda. In een Woensdagavond gehouden ver gadering der afdeeling Gouda der S.D. A.P., waarin de partijvoorzitter, de heer Oudegeest, aanwezig was, zijn slechts 36 van de bijna 600 leden uitgetreden, om een afdeeling te vormen van de Onafhan kelijk Socialistische Partij. Volgens inge wijden had men te Gouda, dat als een der centra van de linker oppositie werd be schouwd, op een grooteren aanhang ge rekend. Het Volk meldt nog, dat de uittreden- den, die een functie bezetten, zullen wor den uigenoodigd deze ter beschikking te stellen van de party-afdeeling, daar zij als sociaal-democraten gekozen zijn en dus de kiezers, die hen gekozen hebben, niet langer vertegenwoordigen. DE MINIMUMBOETE VOLGENS DE RIJWIELBELASTINGWET. Op vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw BakkerNort: Is de minister niet van oordeel, dat thans, nu velen in den lande van uiterst geringe inkomsten moeten leven, het mi nimum van 5 boete, dat krachtens art. 5 der Rijwielbelastingwet moet worden op gelegd aan dengene. die een rijwiel be rijdt zondêr belastingmerk, te hbog is en den rechter geen gelegenheid biedt de straf naar evenredigheid van de schuld en de draagkracht van den overtreder toe te passen? Zoo ja, is dan de minister bereid een wetswijziging op dit punt voor te stellen? heeft de minister van financiën geant woord: SS per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie J 1. Deze vraag woi-dt ontkennend beant woord. De practiik wijst uit, dat ongeveer 95 percent van hen, die bekeurd worden we gens overtreding van de Rijwielbelasting wet, de bekeuring terstond bii transactie afdoen. Bii deze transacties kan met de vordering van een lagere boete worden volstaan, hetgeen als regel ook geschiedt. Indien onder de overige 5 percent zich een geval mocht voordoen, waarin een boet» van 5 te hoog geacht wordt, kan altijd nog een beroep worden gedaan op het recht van gratie. 2. Door het antwoord op de eerste vraag is deze vraag vervallen. DE ONDERHANDELINGEN MET BELGIË. De correspondent van de „Nw. Rott, Crt." te Brussel meldt: Het departement van buitenlandsche zaken te Brussel deelt mede, dat wat be treft de Schelde-Rijnverbinding, de of- ficiese onderhandelaars nog geen defini tief accoord bereikt hebben enalles wat daax-omtrent door sommige bladen ge meld is, grootendeels onjuist of voor barig is. Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, rheumatische pijn, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, zwakte, uitputting, zenuwachtigheid en urinekwalen? Haar lichaamsgesteldheid, de verschillende perioden in het leven der vrouw, de geboorte van kin deren, vormen vaak de oorzaak van verzwak king der organen in den rug. Deze organen beginnen traag en slecht te werken, waardoor urinezuur en andere onzuiverheden zich op- hoopen en de kwaal zich door het lichaam kan verspreiden. Voor vrouwen zijn Foster's Rugpijn Pillen dan ook een uitkomst in dergelijke kritische tijden. De versterkende werking van dit spe ciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijn selen en baat tegen rheumatiek, ischias spit en waterzucht. Bij alle drogisten enz. k 1.75 per flacon. door K. R. G. BROWNE. 59) Zijn gasten namen het aanbod gretig, aan. Onderhoudend pratend over ver schillende onderwerpen, ging hun gast heer hen voor, de deur uit en de hal door. Het weid stil in de bibliotheek. Op het tafeltje tusschen een collectie leege gla zen, en half-leege siphons en karaffen, die sprak van een hevigen, maar grondig geleschten dorst, lag een klein hoopje groene en witte steenen. Ze lagen er nog net zoo, als George ze in zijn eerste teleurstelling neergegooid had, want na derhand was hij ze, eerst door de onver wachte verhandeling over het huwelijk, die Mr. Todd ten beste had gegeven en door Sir John's verhaal over de activiteit van zjin koddebeier en den plaatselijken politie-agent, geheel en al vergeten. En daar lagen ze nu in hun volle imitatie glorie, een hoopje gekleurd en geslepen glas, ter waai'de van veertig pond, ver onachtzaamd, onaangeroerd. Maar lang bleven ze niet in dien toe stand. Geen vijf seconden nadat de hall deur zich achter de twee samenzweerders en hun onschuldig werktuig afgesloten had, verscheen voor de openstaande dein de korte, gedrongen figuur van Mr. Al- fred Byng. Eerst verkende hij het ter rein grondig, dan sloop hii naar binnen, naar het tafeltje, stx*eek den schat van Guaycuador bijeen en liet hem in zijn zak verdwijnen. Daarna talmde hij nog even, 0111 zich een halven tumbler wiskhy in te schenken en die hax'tvei'sterking, via zijn keelgat, naar betere gewesten te doen verhuizen, keerde zich dan om en verdween even vlug en onhooi'baar als hij gekomen was. HOOFDSTUK XX. Turtle in de klem. Er bestaan mensehen, die zich tweemaal per maand te buiten gaan aan ingezonden stukken in de een of andere krant, waarin ze het hebben over de hedendaagsche be schaving, die nog „als maar" achteruit gaat" en waarin ze betoogen, dat dit te wijten is aan de manieren van tegenwoor dig, die niet in de schaduw kunnen staan \an de manieren van vi'oeger te weten hun eigen! Deze critici zouden in het ge drag van Mi*. Alfred Byng het zooveelst? fatale bewijs voor hun theorie gezien heb- j ben, want in h 11 n tijd zou iemand niet eenig begrip van wat wel en niet hoorde j ei niet aan gedacht hebben om zichzelf een half glas van een andei'nians whisky in te schenken, vooral niet als hij aan dien anderen man niet voorgesteld was en de kans om aan hem voorgesteld te worden veilig tot de onwaarschijnlijkheden gere kend mocht worden. Ter verdediging van Alfred zü hier ech ter aangevoerd, dat er voor zijn zondigen tegen de wat-hoort-en-niet-hoort-wetten, meer verontschuldigingen waren, dan men op het eerste gezicht wel zou den ken: ie. wist hij niet, dat er dex-gelyke wetten bestonden, 2e. waren de omstan digheden zoodanig, dat ze, 0111 zoo te zeg gen, tot een overtreding dwongen. Om. dit goed te begrijpen, moeten we terug gaan naar het oogenblik, waarop de ge broeders Byng, met de tandem tusschen hen in, zich bezweet en amechtig op weg begaven om een uitgang te zoeken, die minder kans op een ontmoeting met de Wet bood, dan die, waardoor ze een vijf minuten geleden binnengekomen waren. Dat zich op weg begeven geschiedde zoo vlug als de heerschende temperatuur en het gewicht van de fiets het toeston den. E11 onder het loopen mopperden en vloekten ze zoo nu en dan, hetgeen ook al weer te begrijpen is, als men bedenkt, welk soort ochtend ze achter den rug hadden. „Verroest!" zei Edward op een ge geven oogenblik voor den derden keer in dezelfde hoeveelheid minuten. „Wat hebbik 'et heet." „Niet heeter als ik," gaf zijn andere helft niet zonder eenige scherpte ten antwoord. „E11 't maakt 111e geen steek koeler, dat Smith nou lekker met z'n beenen in de hoogte in een gemakkelijke» trein zit," ging Edward neerslachtig voort. „Dien kan je met rust laten," zei Al fred nu positief scherp. „Smith heeft 1 kop en dat hebben wij niet en jij hoeft jë niet ongerust te maken, dattie ons bedu-j velen zal.Maar toch zou 'k as je 't tni.1i» vraagt, nou net zoo lief bij hem zijn, om I reden.Allemachtig!" De oprijlaan boog op dat punt bijna I onder een rechten hoek naar links af en zoo kwam het, dat ze opeens, onvex-wachts, j vóór ze beseften, waar ze op afgewan- deld waren, recht tegenover het huis stonden. Ze zagen een gi'oot geboxxw met een heele reeks ten-assen en onder aan die tei'rassen stonden twee auto's; een groote, crème Rolls Royce en een kleiner vehikel, dat eens groen gelakt geweest was. „Ver. ...1" zei Alfred. „Daar heb je onze bak!" „Alle.zei Edward met groote, uit puilende oogen. „Zoo is't Maar dan., zeg Alf, dan mot z ii ergens in de buurt zijn.Wat zou ze hier zpn komen doen?" „Weet ik dat! Kan me niet schelen ook.. Verdikkie Ted.wat 'n reuze-bof. Onze eige bak! Aswe daax'in kenne weg- komme zonder dat ze 't binne merke, kan die vetkwab van een smeris me voor mijn part nazette tottie „knal" zegt Edward tx'ok een bedenkelijk g v'cbt en bekeek inrt pen niet bepaald hoopvol oog de imposante rij ramen. ..Mü«i '11 pietsie te gewaagc, Aif. 'n Mooie boel as ze ons hier. Zeg, kü'k daar es!" Alfred volgde de richting van den uit- gestrekten arm en zag in een hoek van een der terrassen een slanke, elegante gedaante, die op een dekstoel blijkbaar lag te slapen. „Verhip!" zei Alfred tot in zijn ziel verwonderd. „Da's Smith." „Wat doet die hier?" vroeg Edward. „Die most nou al zoo wat in Londen zit ten, is 't niet?" „Dat most-tie, maar dat doettie niet. Veruit Ted," zei Alf, beslist, „daar mot ik 't mijne van hebbe.We gane naar em toe. „Wat., in het volle gezicht van 't huis. „Naturelik. Ze kenne ons toch niks nxake als hij der is, suffert! Ik moet weten wat hij hier doet en wat onze auto hier doet en wat z hier doet, snapt-uwé. Eer lijk gezeid ziet het me der een beetje raar uit.V'ruit, ga mee." De tandem werd tegen een boom in de nabijheid gezet en de gebroeders wandel den in koelen bloede de strook grint vóór de tei'rassen over, bestegen de trappen en posteerden zich voor den schoonen slaper. „Hallo, Smith!" zei Alfred. De patiënt bewoog zich, deed één oog open, sloot het weer, deed het andere open, knipperde met zijn oogleden, deed nummer één eveneens open en staarde hen suffig aan. „Alle Heiligen!" zei hij slapjes. „Zoo'n kop heb ik niet sinds Boat Race Night drie jaar geleden gehad. Ode gebroe ders Byng. Hallo, mijn oude getrouwen! Wat voert u hierheen?" „Dat komme we j 0 u juist vragen," gaf Alfred ten antwoord. „W an-boffen, anders niet, waarde vriend! Het verwenschte vehikel, dat 111e naar Yeobury vei'voex'en zou, is tegen een telegraafpaal opgeraced. En ik," ging het slachtoffer onder het voorzichtig betasten van z'n kruin door, „heb dat goede voor beeld blijkbaar gevolgd. Vandaar deze verhevenheid op mijn schedel. Ik heb mei moeten laten uittellen, en daarna ben ik blijkbaar door diverse barmhartige Sama ritanen hierheen gebracht. Maar wat j komen jullie twee hier...." „Wie woont-er in 't huis lxier?" vroeg Edward. „Sir John Croyde." „Veri'oest!" zei Alfred met een bewe ging of hij weg wou kruipen. „Zoo is 't, „veri'oest"! Daarom kijk ik er zoo gek van op, dat jullie hier op be zoek komt. Stort uw hart uit, vriend Al fred, als ik u verzoeken mag." Alfred stortte z'n hart in het kort, maar met een overdaad van bijvoegelijke naam woorden, uit. De patiënt luisterde met steeds grooter wordende belangstelling toe. „Ik moet zeggen," zei hij toen het ver haal uit was, „dat jullie wèl je stempel op dit dorpje gedrukt hebt. Laten we hopen, dat onze achtenswaardige Turtle het niet in zijn hoofd krijgt om eveneens hier een bezoek te komen brengen. Naar jullie verhaal te oordeelen is 't vriend Carr en Co. gauwer gelukt 'em kwijt te raken dan ik gedacht had. Ik zou wel eens willen weten hoe hii 't em geleverd heeft. O, ja, zeg. die twee zijn ook hier. zitten binnen lijj Sir John.maar wat ze hier komen uitvoeren mag de hemel weten." „Wat! Zeg, ais je mijn mot..!" zei Ed ward ongeloovig. „Dat wordt zoo gewoon een ferinilie-feestje.Niet één van de troep ontbreekt dei*an." „Behalve Carmencita. Ik wii toch niet hopen dat ze in. „Da's klets, zeg! Die is toch ook hier: Daar beneje staat toch de auto, die ze onder ons neus weggepikt heb! We stin- gen der van te kijken, dat ken ik je zeg gen." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1