BREEZAND. A. Roossien en J. Schendelaar. Maria, WIERINGEN. Hippolytushoef. WIERINGERWAARD. TEXEL. Ingezonden Protestvergadering van den Neutralen bond van boeren, land- en tuinbouwers te Alkmaar. Burgerlijke Stand van Den Helde. Haven van Nieuwedieo. 459e STAATSLOTERIJ hoofdbestuurslid, den lieèr Michels, de steun aan Huiszorg thuishoort bij armen zorg. Spr. denkt er anders over. De hulp wordt niet alleen aan armen geboden, maar ook aan hen, die men daar niet onder kan rekenen, maar voor wie toch voortdurende hulp in de huishouding (bij ziekte) te zware lasten meebrengt. Als het hoofdbestuur niet helpt, kan de afdeeling natuurlijk de vereeniging Huis LOOP DER BEVOLKING. Wieringen, 4 April 1932. Ingeschreven personen: G. Willemsen en gezin van Wonseradeel; C. A. J. van Waasbergen van Dinteloord; H. Kuiper en echtgenoote van Oude-PekelaK. van Wijngaarden van SliedrechtMw. Bultjer van BloemendaalL. Veenstra en gezin van IdaarderadeelA. Reitzema van zorg niet blijven steunen, zooals men het Hoogezand; G. Vet en echtgenoote van vorig jaar deed. Uit het jaarverslag, ook al weer dooi den heer Liefhebber uitgebracht, memo- reeren we nog, behalve de door den voorzitter bij de opening genoemde cijfers over het ledental, dat aan contributie f1233 is geïnd. Het verplegingsmateriaal is aangevuld en waar noodig vernieuwd. Aan 212 personen werden in 356 gevallen goederen in bruikleen afgestaan. Van de ziekenauto is meerdere malen gebruik gemaakt. Tweemaal moest men tot ont smetting van een woning overgaan. Een woning moest onbewoonbaar verklaard worden. De vereeniging «Huiszorg» heeft pogin gen aangewend om ondergebracht te worden in de afdeeling van «Het Witte Kruis». Daar men het standpunt van het hoofdbestuur niet kende, kon men daar niet op ingaan, doch besloot het tekort van deze vereeniging tot een bedrag van f 500 te dekken. Het weer in den vorigen zomer was buitengewoon ongunstig en neemt men dat in aanmerking, dan mag men, niet tegenstaande het tekort, tevreden zijn over den gang van zaken bij de bad- Harlingen P. Gerrits en A. Russcher van Roden; N. H. Klomp van Woudenberg; A. Folkers en gezin van Anna-Paulowna J. Kiewiet geb. Bos en kind van Texel G. Mansholt van DuitschlandO. Barelds en gezin van Wonseradeel; J. C. en G. Boeschoten van Wassenaar; Mw. C. Snoeren van OosterhoutA. de Neef van Cadzand; Mw. A.|C. J. Traats van Ouden bosch; D. Vonder van Eindhoven A. van Hoesel van Avereest; H. Kruize en echt genoote van AlmeloP. van Hoesel en gezin van WonseradeelF. J. Grobecker en gezin van Velsen; W. T. W. Klink van AbbekerkJ. C. Kraaijeveld van Wageningen; H. Huls van Vlacht- wedde; Mw. M. Jager van Emmen Mw. M. Bakker van N. Niedorp; O. J. Breed v. Schoorl; T. Slager v. Stedum; C. Singer v. WieringerwaardJ. Bakker en gezin van Harlingen; J. L. Waaijen- berg v. Ede; A. T. van Zanten v. Anna- Paulowna ;J. Meijer en gezin v. Slochteren; J. H. Hoitink v. EibergenJ. J. R. Groos v. Haarlem. Afgeschreven personenMw. M. Hunze naar Beilen; Mw. C. Rump naar Den Helder; H. ten Napel en gezin naar inrichting. Niet alleen de schoolkinderen Medemblik; P. v. Gemst en gezin naar maakten er geregeld gebruik van, er Medemblik; K. Brongers naar Emmen; werden ook nog 91 abonnementen en A. C. Dierikx naar Woensdrecht; H. 1239 badkaarten verkocht. (Blauwbroek n. Anna-Paulowna; A.en M. Het jaarverslag eindigde met dank aan Mulder n. Emmen; Mw. A. H. Henkei n. het gemeentebestuur voor de verleende Egmond aan Zee; R. Doevedans en echtg Pieter, z. v. Nicolaas Pieter Nieuwboer en Jacoba de Gier. Overleden: Klaasje van Hert, 66 iaar, echtgen. van Klaas Kooij; Stijntje Everts, 46 j., echtgen. van Albertus van Savooijen; Aagje Mosk, 62 j., echtgen. van Frans Strooker. VERTROKKEN EN INGEKOMEN PERSONEN OVER I)E MAAND MAART Vertrokken: Atta de Jong en ge zin, naar Barsingerhorn; Harm Landman en gezin, naar Anna Paulowna; Pieter de Groote en gezin, naar Barsingerhorn; Pieter Douma en gezin, naar Barsinger horn; Dina Wilhelmina Wijker, naar Eg- mond Binnen; Neeli Jacoba Agatha Sies- werda, naar Soesk; Catharina Maria Bier steker, naar Texel; Cornelis Singer, naar Wieringen; Cornelis Nieuwkoop en gezin, naar Schagen; Immetje Johanna Bakker, naar Anna Paulowna; Jans Mulder en ge zin, naar Medemblik; Jacob Malgrom en gezin, naar Anna Paulowna; Anna Dissel, naar Medemblik; Harm Jeuring, naar Em men. Ingekomen: Pieter Keppel en ge zin, van Barsingerhorn; Johannes Breed- veld, van Amersfoort; Willempje Dijksen, I van Apeldoorn; Andries Vink, van Zoelen; Berend de Vries, van Den Helder; Josef Mels en gezin, van Anna Paulowna; Cor nelis Glim en gezin, van Barsingerhorn; Ame Ellen en gezin, van Den Helder; Rejjer Rezelman en gezin, van De Zfjpe; Tjalling Siedsma en gezin, van Rauwer - derhern; Leendert Tamis en gezin, van Schagen; Jan Noback, van Schiedam; Maartje Spaans, van Alkmaar; Theodorus Schrama en gezin, van Nieuwe Niedorp. subsidie. De heer Lief hebber had natuurlijk voor dit verslag, zoowel als voor dat van de algemeene vergadering den dank der vergadering in ontvangst te nemen en werd, toen de bestuursverkiezing aan de orde kwam bij acclamatie herkozen. De heer Loovink feliciteerde den heer L., die met genoegen zijn herbenoeming aan nam, om de spontane wijze waarop die herkiezing geschiedde, maar feliciteerde ook de overige bestuursleden, de ver eeniging en allen, die door haar geholpen n. Nijmegen; Jb. Schoustra en gezin n. Rotterdam; A. L. Sparenburg en echtg. n. Maartensdijk; J. H. Lips n. Anna- Paulowna; A. en F. v. Mil n. Almelo; A. Wierenga n. Emmen; H. Kuiper en echtg. n. Oude Pekela; G. Rooker en gezin n. BunschotenP. L. Pijnen en gezin n. Limmen; C. A. Kooij n. Amsterdam. Burgerlijke Stand van Wieringen. GEBOREN: Huberdina Theodora.d.v. worden, want men zou den heer Lief- j W. G. Hulsman en J. C. M. Driessen. hebber niet graag als bestuurslid missen.Anna, d. v. C. Hoogvorst en C. J. Veltrop. Daar niemand iets voor de rondvraag Johannes, z. v. H. J. Stulp en H. v. d. had, sloot de voorzitter de vergadering Plas. Pieter Livinus, z. v. A. A. de Paepe met dank voor de prettige beraadslaging, en S. Goossen. Jan Cornelis, z. v. K. j Wor en J. A. Adriaanse. Willem, z. v. d. v. J. Holtjer en R. Hendriks. Gerar- Aan den heer L. Pieterse, alhier, is na v' G. Wisman en E-Tix. Arianna aanbesteding het voorkomende schilder- Uilda, d. v. S. Koorn en M. Koster. Jan, werk aan stationsgebouwen, wachthuizen, i j v' v3*n,l..es en Burema. Gerritje, enz. aan de spoor- en tramlijnen in den v* G- ^s?.n er\.^'®I?.1(^*T^an ^aar" kop van Noord-Holland gegund. UITVOERING „SOLI DEO GLORIA". ten, z. v. S. Smit en M. Baijs. Petronella, d. v. J. Bakker en D. G. Timmerman. Jan, z. v. J. Nieuwenburg en G. Kieft. ONDERTROUWDH. Luikens en K. Doldersum. A. P. Hoogesteger en M. van Bloemendal. J. H. Korstanje en E. van De Zaterdagavond in de zaal van den ^er gcjianS- f. Barelds en G. W. Koster, heer Jb. Borst gegeven uitvoering van de j. K]jp en c. A. Stehouwer. Chr. muziekvereniging „Soli Deo Gloria'' j GEHUWDJ. Vermeulen en J. Hum- ten bate van het plaatselijk crisiscomité mel. H. Luikens en K. Doldersum. T. werd geopend met het zingen van „Het Barelds en G. W. Koster. A. P. Hooge- gebed des Heeren" vers 1 en 4. De heer steger en M. v. Bloemendal. J. H. Kor- J. Hooimeijer bad om zegen en las een stanje en E. v. d. Schans. Esalm, waarna hij allen welkom heette, j OVERLEDENW. Leijen, vr., 73 j., lij betreurde het dat op dezen avond, echtg. v. N. Poel. A. Mulder, vr., 62 j., waarop de vereeniging zich in dienst van wed. v. S. Mulder. A. Schöneberg, vr., de barmhartigheid stelde, niet meerderen w®d. v. H. Henkei. D. Doves, m., aanwezig waren, maar er waren omstan- "'«n^ *'11, t6r r*'ii^S6n' j- u j j- m., 69 j., te Alkmaar. P. W. Muller, m., digheden, die het geringe bezoek, evenals Wi> z. Jv. B. Muller en A. v. Goor. Lykele v-,of nt-Aofoti irAArrrorvriAn rmrt n 3Qtc_ - den niet grooten voorverkoop van plaats bewijzen konden verklaren. Spr. wendde zich daarna tot de uit Voerende vereeniging, die hij dankte voor en T. Tjalsma zijn benoeming tot eere-voorzitter en J aanspoorde ijverig te studeeren, opdat ze Oosterland. goed voorbereid en met kans op succes aan het concours in Den Helder kon deel nemen. Het fanfarecorps bracht hierop eenige marchen, fantasiën en een ouver- Door de Vereeniging „Voorwaarts' ture ten gehoore. Een aardige afwisseling 1 wordt op Zondag 10 April a.s. een open- was het optreden van het z.g. klein-1 bare uitvoering gegeven in de Concertzaal v, y-J vi Vi ajw A 1 V\ 17^1 4/% 7 )/Artt/* 1 n V, /7 A. Nicolai, 7 j., z. v. A. Nicolai en S. Tromp, te Br. in Waterland. Levenl. aangeg. kind v. Tj. Smidstra UITVOERING. orkest, gevormd uit leden die over zooveel ambitie en vrijen tijd beschikken, dat zij niet alleen de gewone repetitie-avonden bezochten, maar nog eenige moeilijke en mooiere nummers instudeerden, die nu ter aanvulling van het programma geblazen werden. Aan het einde van het concert dankte de heer Lubbert de vereeniging namens het crisiscomité, terwijl hij tevens mede deelde, dat burgemeester Lovink en de secretaris, de heer C. Keijzer, beiden ver hinderd aanwezig te zijn, zich door hem lieten verontschuldigen. De heer Hooimeijer dankte tenslotte de dames, die zich belast hadden met den voorverkoop van plaatsbewijzen en den heer Borst voor het ter beschikking stellen van zijn zaal. Na gemeenschappelijken zang werd met gebed gesloten. DE PREDIKING IN DEN WIERIN GERMEERPOLDER. Het classicaal bestuur van Hoorn roept predikanten of candidaten tot den Heili gen Dienst op voor hulpprediker in den Wieringermeerpolder voor één jaar vast. VERHURING. Naar wij vernemen zal de openbare ver huring der gemeentelanderijen plaats heb- en op Zaterdag 9 April a.s. des avonds o uur, m het hotel van den heer D. D. Cbreen" W t6n overstaan van notaris J. V. O.-BERICHTEN. 1 londeroag meisjes-adspirantengroen II (Westerland). Vrijdag half acht gymnastiek voor meisjes-leden en meisjes-adsp. te Hippo lytushoef (nieuwe school). Zondagmiddag half drie bijeenkomst voor jongens-adsp. en meisjes-adsp. ;drie Uur bijeenkomst leden in „De Vonk". I van den heer Alb. Klein te Oosterland. Het programma bevat tooneel, voor drachten enz., terwijl met een dansje wordt besloten. Tijdens den kerkdienst der Ned. Herv. Gemeente, te houden op Zondag 10 April a.s. te Oosterland, zal de zangvereeniging „Excelsior" enkele nummers ten gehoore brengen. EXCURSIE. Zaterdag 9 April a.s. zal de vereeniging „Bouwat" te Oosterland een excursie hou den naar de kunstwerken van den afsluit dijk Wieringen—Friesland en een bezoek aan de Vlieter brengen. AUTO-ONGELUK. Vrijdagmorgen had aan den Walings- weg een auto-ongeval plaats, dat wonder goed is afgeloopen. De heer A. Rot reed met zijn 2-persoons-fordje naar de stieren keuring. Toen hij even voorbij den Kruis weg was, schoot het portier los, de be stuurder wilde het sluiten, doch plotseling geraakte de wagen van den weg met het noodlottig gevolg, dat de auto in de sloot naast den weg terecht kwam. De inzit tende wist door een ruit in te slaan, zich uit zijn benarde positie te bevrijden. Be houdens eenige snijwonden aan zijn han den kwam de heer Rot er goed af. De auto is later door den kraanwagen van de firma Blauboer gelicht. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND MAART. Ondertrouwd: Berend Moed, van beroep waker, 27 j., te Abbekerk en Anna Dissel, z. b., 27 j.,; Wouter Slob, van be roep journalist, 28 j., te Haarlemmermeer en Catharina Saai, z. b., 19 j. Geboren: Elisabeth, d. v. Daniël Kaan en van Alina Geertruida Arianna eZeman; Anna, d. v. Jacob de Boer en van Jacoba Slikker; Gretha, d. v. Pieter de Boer en Trijntje Mosk, te Den Helder; EEN ZEER BELANGRIJK BESLUIT VAN HET BESTUUR VAN „T.E.S.O.". Naar ons welwillend wordt medege deeld, heeft het bestuur van „Texels Eigen Stoomboot-Onderneming" dezer dagen be sloten: Geheer vrij vervoer toe te staan aan personen, die één der onderwijs-in- richtingen te Den Helder willen bezoeken, zooals H.B.S., Industrieschool, Ambachts school, enz. DE TEXELSCHE MARKT. Helaas, moeten ook thans weder de be richten van de markt van Maandag, on gunstig luiden. Er werden ditmaal veel nuchtere kalveren aangevoerd, doch de kooplust was zoo gering, dat men een zwaar kalf van meer dan een week oud nog voor 5.kon koopen. De veehan delaren bieden voor het vervoer naar el ders bijna in 't geheel niet; de oorzaak daarvan is voornamelijk nog de vracht en bijkomende marktgelden; een kalf naar de Purmerendermarkt brengt nog 1.50 onkosten. Verder kwamen er enkele melkkoeien, die getaxeerd*werden op 175. De aangevoerde biggen hadden een waarde 'van 2.a 2.50. Op de boer derijen gelden de slachtvarkens ongeveer 12 cent. Aan de eierveiling was een groote aan voer, wel werden eieren gekocht voor kalken, doch de prijs viel nog meer en daalde tot 2.10 voor eieren van 60 kg, de bruine brachten iets meer op. Deze vergadering, tegen Zaterdagmid dag aangekondigd, had een duizend be langstellenden getrokken, zoodat niet al leen de Unie-zaal, waar zij oorspronke lijk zou worden gehouden, gevuld was, maar bovendien de zaal van het Gulden Vlies. Onder de aanwezigen bevond zich de heer D. Kooiman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland. De heer P. Zeeman, lid van de Prov. Staten, had een sympa thiebetuiging gezonden. De vergadering stond onder leiding van den heer A. Schermer uit Hoogkar- spel, die in zijn openingswoord consta teerde, dat regeering en andere autoritei ten nog spotten met de nooden van land en tuinbouw. Ter staving van deze bewe ring wees spr. op de commissie, die de kwestie van verlaging van spoorvrachten zal bestudeeren, hoewel zij niet eens de beteekenis van het woord „spoed" kent. De regeering doet wel veel voor de werk- loozen, maar voor de tuinders en land bouwers, van wie velen er ernstiger aan toe zijn dan die werkloozen, doet zij niets. Laat uw eischen weerklinken, zeide spre ker, overal en zoolang tot de regeering ze inwilligt. Geen woorden, maar daden worden verwacht om den nood van de land- en tuinbouwers te lenigen. Hierna was het woord aan den heer Veltrop uit Beemster, die het onderwerp sociale wetgeving behandelde. Spreker be pleitte dat de regeering de land- en tuin bouw beneden een inkomen van 1200 zal vrijstellen van elke bijdrage in de sociale wetgeving, terwijl zij evengoed de voordeelen daarvan zullen blijven genie ten. De kosten immers, die deze wetten op den land- en tuinbouw leggen, zijn voor dezen tak van bestaan niet meer te dra gen. Elk ander bedrijf kan ze afwentelen op de producenten, iets wat den bouwer onmogelijk is. De heer P. Hart, van Koedijk, behan delde het onderwerp „Staatshypotheek- bank". Hij betoogde, dat boekhoudkundig vele tuinbouwers nog wel kapitaal heb ben, maar zij kunnen er niet over beschik ken. Meermalen zijn bedragen tot 30.000 a 40.000 verloren gegaan, die in den grond waren belegd omdat de perceelen bij verkoop in de laatste twee jaren te weinig opbrachten. Spreker vreesde, dat de grondwaarde zal dalen tot het peil van vroeger, toen het te Koedijk is gebeurd, dat een perceel grond verkocht werd voor een kip. Dit perceel grond heet nu nog het Hennebosch. Naar middelen moet wor den gezocht om het drastische, dat staat te gebeuren, te voorkomen, en een van deze middelen kan zijn de stichting van een Staatshypotheekbank, die naar spre kers meening als basis moet nemen de normale grondprijzen van een dertig jaar geleden. Tenslotte stelde spreker een motie voor, waarin aan de regeering werd verzocht een extra belasting te heffen van alle in komens boven 5000, uit welker op brengst dan de slachtoffers der crisis zou den moeten worden gesteund. Deze motie werd onder applaus aangenomen, nadat de heer Hart had afgeraden, de heffing progressief te doen zijn. De heer Kaan uit Oudkarspel verde digde het recht op steun voor de tuinders en tuinbouwers, nu zij zich zelf niet meor kunnen redden. Ernstig en juist moet «e regeering voorgelicht worden, hetgeen tot nu toe niet altijd is geschied. De heer J. Hoogland van Sint Pancras meende, dat uit het recht op steun voort vloeit de vraag: „Hoe moet die worden verleend?", en hfj antwoordde daarop: „in de eerste plaats rechtvaardig voor ons en in de tweede plaats aannemelijk voor «e regeering". De steun moet niet worden gelegd als een premie op den grond want dan zou opdrijving van de grondpny zen het gevolg zijn en dan zouden met de bewerkers van den bodem ervan prof teeren Evenmin moet men den steun zoeken in een garantie voor een minimum inkomen, want daardoor zou de luiheid bevorderd worden. De eenig mogelijke miste wiize voor steunverleening achtte spr. een bijslag op het product, dus een teeltpremie, te bepalen nadat de cultum is geregeld, zulks om te voorkomen, dat de uitwerking zal zijn als bij het verlee- nen van een grondpremie. waarin het het bedrijf brood gaf, zoo is geworden, dat er eigenlijk geen vooruit zichten meer bestaan. Spreker laakte het in de regeering, dat zij tot nu toe niet "anders deed dan een crediet verleenen, dat de gemeenten diep in de schuld brengt en geen voldoende uitkomst biedt voor de belanghebbende personen. Met een vari ant op een bekend gezegde zeide spreker: veel beloven en weinig geven, doet de boeren en tuinders in armoe leven. Spr. stelde vast, dat de voedselvoorziening der wereld in de war zal loopen als de pro ducenten, door armoe gedwongen, hun arbeid moeten opgeven. Om dit te voor komen, moeten de producenten zich ver eenigen en voor hun bestaansrecht op komen. De heer C. Beets, uit Koedijk, brak een lans voor het samengaan van alle be werkers van den bodem, ongeacht hun verschil in godsdienst of politiek inzicht. De heer De Vries van Sint Pancras was overtuigd, dat alleen een gezamenlijk ern stig streven zal leiden tot inwilliging van de tuinbouw-eischen en drong er op aan, een adhaesie-betuiging te zenden aan het Kamerlid Van den Bergh, dat voorstelde om alle betalingen op te schorten. De heer Kramer uit Zuidscharwoude drong aan op versterking van de organi saties op land- en tuinbouwgebied en zet te uiteen, dat de Staat der Nederlanden belang heeft bij het blijven voortbestaan van een sterken tuinbouwersstand. De heer J. Schouten uit Harenkarspel drong er op aan, dat de vergadering en speciaal de heer Kooiman zullen medehel pen om te verkrijgen, dat de regeering den toegezegden steun zal geven, ook aan die gemeenten, die de vereischte 30 pro cent niet kunnen garandeeren. De heer De Weert uit Nederhorst den Berg zag in het drukke bezoek een be wijs voor den hoog gestegen nood in boe ren- en tuinderskringen en den ernstigen wil om èaaraan een einde te maken. Ech ter, aldus spreker, met moties en geduldig wachten is de verbetering niet te krijgen. De regeering zal ons dan nog verder laten afzakken. Wat wij moeten doen is bij regeering en vooral in eigen ge meenten steeds weer onze eischen naar voren brengen en ons niet meer met een kluitje in het riet laten sturen. Moties. Ten slotte werd door het bestuur een uitvoerige motie voorgesteld, waarin de wenschen, die door de sprekers waren be handeld, naar voren werden gebracht. Deze motie werd onder applaus met alge meene instemming in beide lokalen aan genomen. Aan de motie van den heer Hart (extra belastingheffing boven een inkomen van 5000) werd nog toegevoegd de wensch, dat de regeering eveneens zal overgaan tot invoering, van een crisisbelasting voor vermogens boven 100.000. Aan het einde der bijeenkomst werd een demonstratieve wandeling door de stad gemaakt. NAAR HOOGERE VARKENSPRIJZEN? i De Duitsche Commissie van deskundi- gen voor de varkensfokkerii bespreekt 'de cijfers der jongste varkenstelling (1 Maart) en verwacht een verbetering der prijzen, omdat het aantal biggen met i 13 en dat van drachtige zeugen met j ll*/2 is gedaald. Na de twee jaren van stijgend aanbod en dalende prijzen zal thans een periode vojgen van dalend aan- jbod en gunstige prijzen. In het belang leener regelmatige prijsontwikkeling acht zü het daarom niet aanbevelingswaardig, om de fokkerij nog verder in te krimpen. van 2 tot 4 April. BEVALLENC. E. A- Abbenhuis- v. d. Pavert, d. S. Cmijff Lak, d. Th. Ellen—de Boer, z. OVERLEDEN M. Roest, 22 j. wed. F. Warnar, 81 j. ONDERWIJS AAN ZIEKE KINDEREN. Onder dank mochten wij ontvangen van mej. N. N. f 2.50van mej. N. P. f 3.— van mej. P. Q. f 3.50van mevr. P- P. f 3.te zamen f 12. Wij houden ons verder aanbevolen. De kommissie: Mej. J. DE VRIES, Singel 52. W. C. J. VETH, Ruyghweg 65. H. J. MARINUS, Binnenhaven 118, gironummer 28220. TOT BESLUIT. Een laatste antwoord aan den heer Krigee. Het schrijven van 25 Maart j.1. brengt geen enkele wijziging in de grieven die wij in onze beide eerste stukken hebben neergelegd. Een aantal onvriendelijk heden verandert daaraan niets. Dat de heer K. thans in geding brengt, dat hij bij ziekte verder ging dan het wet telijk minimum, zal niemand in ernst wil len beschouwen als iets uitstaande te heb ben met het weigeren van inlichtingen aan ons bondsbestuur. Dat ons afdeelingsbestuur in een huis- of andere kamer is te woord gestaan, heb ben wij in ons vorig artikel niet ontkend. Wij hebben alleen geconstateerd, dat er toen met dezen werkgever niet te praten viel. Het is ten slotte onjuist als de heer K. beweert dat het „Volksblad" zijn verweer niet opnam. Het essentieele uit dit ver weer werd opgenomen, met daaronder eenige opmerkingen onzerzijds. Een dagblad voor een belangrijk deel van het land zal aan het ingezondene niet meer plaats hebben kunnen besteden. Waar geen nieuwe gezichtspunten zijn geopend, laten wij het oordeel aan het pu bliek en zal op eventueel verder geschrijf van den heer K. niet meer worden inge gaan. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, ETMAN. Hoofdbestuurder Alg. Ned. Bond van Arb. in het Bakkers-, Choco lade- en Suikerbew.bedrijf. Amsterdam, 2 April 1932. Geachte Redactie. Het slotwoord van den heer Etman is werkelijk schitterend. Ik kan niet nalaten den Vakbond mijn deelneming te betui gen met een dergelijk vertegenwoordiger, die, blijkbaar met zijn figuur verlegen, nu het oordeel maar aan het publiek over laat. Wanneer die publieke meening eens aan U werd voorgelegd, mijnheer Etman, zoudt U bemerken, dat U juist het tegen overgestelde hebt behaald, dan wat II hadt verwacht, want gezond denkende menschen houden er ook nog een gezond oordeel op na. Verder wil ik U er nog even attent op maken, dat niet ik, maar U met dat ge schrijf begonnen bent (U tracht het weer anders voor te stellen). Mijnheer Etman, deze raad: stelt eerst een grondig onderzoek in, voordat U met ingezonden stukken begint, verder dank ik U voor de aandacht, welke U op mijn zaak gevestigd heeft. Geachte Redactie, met vriendelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, C. Krigeë. v. Galenstraat 71, Den Helder. üarintbtridhlsn. Stemmen uit de vergadering. De lieer Vlug uit Noord-Scharwoude ge waagde van de onzekerheid en de golt van ontevredenheid, die onder de tuin ders te bespeuren valt, het na jaren, 4 April 1932. Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Harlingen Ned. s.s. „Batavire 7". Bij beschikking van den mbinister van de- fensit is de off. van den M.S.D 2e ki. A. Everaars 18 dezer geplaatst bij het vliegkamp de Kooij Luit. ter zee 2e kl. J. P. van Doorn, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 13 dezer aan boord van het m.s. Baloeran uit Rotterdam daarheen vertrekken. De off. van den M.S.D. 2e kl. H. Riemers, geplaatst in de rol van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, wordt 6 dezer ter beschik king gesteld. Off. van den M.S.D. 2e kl. C. M. W. van Balkom, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. pant serschip Heemskerck te Nieuwediep. Ingevolge Koninklijk besluit werden den ïen April 1932 benoemd tot luit. ter zee der 3e kl. bij de Koninklijke Marine-reserve de adelborsten der idem: P. 't Hart, J. J. Thomas, H. Eekhof, A. Krijgsman, J. J. van Groningen, J. C. M. Jansen, J. F. A. Pesie, J. van den Bent, L. Henneveld en J. H. C. Buissing. Zij worden den 6en April a.s., na aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord beëedigd te zijn, geplaatst als volgt: Luits. ter zee der 3e kl. Kon. Mar.-Reserve P. 't Hart, J. J. Thomas, H. Eekhof en A. Krijgsman bij de Kazerne voor denOnderzee- dienst; de idem J. J. van Groningen en J. C. M. Jansen aan boord van Hr. Ms. Heems kerck; idem J. F. A. Pesie aan boord Hr. Ms. Z 1; idem J. van den Bent aan boord Hr. Ms Z 2; idem L. Henneveld aan boord Hr. Ms. Medusa en de idem J. H. C. Buining als voren. Bevordering: Op 1 April 1932: Matroos 2e kl. D. van Dam tot matroos ie kl.; de stokers der ie kl. M. C. Ravenstein en A. Tevel tot stoker-o.man; de stokers der e2 kl. C. Verraart, C. N. Godefraaij, J. Fran sen, C. K. Pronk, J. M. C. Bcks, J. F Ham- roer, J. la Soe en J. te Slaa tot stoker der ie kl. Ontslag. 16 April '32 bootsman J. J. M. A. Rombout. 10 April '32 korp.-z.vpl. P. W. Doove. 16 April '32 mam. ie kl. J. Schenk. 22 April '32: id. W. A. van Veen. 21 April '32 matr. ie kl. R. J. B. Schoot. 18 Mei '32 marn. ie kl. J. A. Mctsemakcrs. I 19 Mei '32 korp.-macht. D. Sturk. (Niet officieel.) 2e Klasse, le Ltist. Maandag, 4 April, Hooge prijzen. No. 16119; 1500. No. 6873: 5000. No. 11549: 2000. Nos. 2417 4474: 1000. Nos. 5793 12477 elk 400. No. 1791: 200. Nos. 6037 16187 16868 16944 18041: 100. Prijzen van 35. 18 160 219 357 358 422 493 597 655 669 713 750 787 816 844 872 892 908 931 944 1024 1071 1080 1136 1156 1177 1183 1186 1521 1545 1568 1602 1644 1689 1700 1739 1749 1761 1780 1806 1866 1924 1967 2025 2037 2044 2052 2144 2240 2343 2371 2394 2402 2452 2531 2565 2655 2663 2665 2707 2723 2749 2753 2782 2836 2866 2930 2931 2940 2985 3148 3360 3380 3418 3419 3421 3477 3550 3570 3584 3609 3645 3657 3696 3896 3927 3928 3942 3993 4011 4023 4058 4294 4298 4401 4432 4560 4605 4716 4773 4788 4789 4849 4853 4962 5025 5124 5132 5160 6JP5 5230 5279 5522 5834 6023 6036 6058 6141 6238 6363 6403 6539 6601 6692 6693 6927 6972 7002 7015 7023 7029 7044 7068 7164 7209 7217 7247 7283 7310 7322 7474 7483 7563 7597 7601 7684 7827 7869 7906 7938 7950 8050 8126 8159 8185 8199 8285 8223 8424 8482 8543 8618 8640 8675 8793 8832 8846 8892 8924 8934 9013 9039 9105 9131 9147 9153 9269 9340 9457 9485 9488 9493 9494 9496 9624 9709 9767 9862 9959 9884 10087 10093 10223 10335 10352 10356 10452 10461 10480 10504 10511 10544 10555 10596 10610 10633 10639 10701 10743 10746 10752 10755 10766 10862 10886 10891 10897 10903 10909 10922 10961 10981 11028 11038 11042 11126 11142 11186 11172 11259 11274 11442 11446 11578 11620 11817 11824 11924 12030 12056 12126 12128 12159 12208 12220 12285 12333 12386 12409 12448 12451 12452 12454'12457 12623 12644 12751 12756 12807 12826 12888 12898 12918 12959 12963 12965 12994 13005 13086 13183 13217 13222 13241 13266 13307 13450 13452 13453 13470 13607 13647 13660 13720 13731 13791 13854 13883 13966 14049 14176 14178 14182 14190 14257 14375 14604 14666 14681 14688 14691 14713 14744 14748 14803 14823 14986 15149 15157 15158 15231 15261 15294 15315 15341 15379 15417 15529 15595 15654 15691 15716 15746 15761 15781 15863 15898 15901 15921 15922 15927 15997 16109 16131 16139 16176 16192 16196 16304 16323 16354 16364 16376 16461 16566 16646 16796 16907 16927 17097 17101 17106 17118 17153 17156 17158 17332 17494 17632 17668 17759 17810 17883 17910 18006 18114 18160 18170 18276 18309 18316 18322 18323 18368 18492 18553 18578 18597 18599 18654 18690 18716 18772 18813 18888 18895 18958 18969 19006 19013 19103 19105 19181 19191 19249 19272 19292 19321 19357 19399 19423 19440 19571 19659 19708 19866 19935 19936 19989 20033 20068 20125 20137 20184 20208 20225 20267 20303 20373 20393 20412 20504 20547 20576 20585 20604 20631 20679 20744 20781 496 835 1047 1336 1707 1960 2299 2593 2768 3010 3491 3846 4031 4675 4969 5358 6264 6962 7135 7332 7840 8356 8716 9023 9363 9658 10097 10498 10636 10840 10934 12112 12375 12608 13051 13381 13705 14087 14613 14789 15241 15547 15810 16043 16320 16743 17714 18206 18698 18995 19254 19548 20022 20226 20562 20821 ALKMAAR, 4 April. Veemarkt: Aangevoerd: 61 vette koeien 150260; 6 vette kalveren 3085, vette kalveren per kg 0.700.90; 181 nuchtere kalveren slacht 38 en fok 1020; 712 vette varkens (zware) per kg 2026 cent en zouters per kg 20 cent Handel zeer stug. AMSTERDAM, 4 April. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor Zeeuw- sche blauwe 3-804.40; Zeeuwsche eigen heimers 3.403.60; Zeeuwsche bonte 3.80 4.40; Red Star 3.403.60; Bevelanders 3.403 60, overige prijzen onveranderd. Aan voer 4 ladingen, zijnde 2740 hl. AMSTERDAM, 4 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 620 vette koeien, le kw. 7282 ct, 2e kw. 5870 ct., 3e kw. 4456 ct. en mindere soorten 3442 ct. per kilo slachtge- wicht; 100 melk- en kalfkoeien 200300; 145 vette kalveren, le kw. 5662 ct., 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3644 ct. per kg. levend gewicht; 172 nuchtere kalveren 24.50; 35 schapen 16 20; 1120 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 3031 ct.; zware varkens 2830 ct.; vette varkens 2628 ct. per kg, slachtgewicht; 68 paarden 60130. Runderen met veel aanvoer, le kw. prijshou dend, 3e kw. flauw; vette kalveren met iets minder aanvoer, prijzen iets stijver. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, prijzen als vorige noteering. Scha pen behoorlijke aanvoer, prijzen als vorige notee ring. Varkens zeer veel aanvoer, prijzen lager. Paarden behoorlijke aanvoer, weinig vraag, prijzen als vorige noteering. BROEK OP LANGENDIJK, 4 April 1932. Langendijker groentenveiling. 20.000 kg roode kool le srt. 0.70—2.60, 2e srt. 1—2.50; 70.000 kg Deensche witte kool 0.802.80, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 4 April. Aanvoer en prijzen: 13.000 kg roode kool, le srt. 0.90—1.80 d.s. 0.90—1.80; 25.200 kg D. witte kool: le srt. 1.401.70, d.s. 1.20; 5300 kg gele kool 1.402.20, alles per 100 kg. TEXEL. 4 April 1932. Aangevoerd: 2 koeien, 1 kalf, 49 nuchere kal veren 37, 19 biggen 37. TEXEL. 4 April 1932. Eierenveiling. Aanvoer 155.345 eieren. 58—62 kg 22.30, 6266 kg 2.202.70, kleine eieren 1502,eendeieren 22.10, alles per 100 stuks. PURMEREND 5 April. 1797 kg boter 0.901.05; 602 koeien: 265 vette koeien 0.640.72; 107 gelde koeien 110180, stug; 120 melkkoeien 160270, stug; 20 stieren 0.480.58, stug; 19 paarden 70140, stug; 41 vette kalveren 0.901 1.10, stug; 983 nuchtere kalveren v. d. slacht 416, stug; id. v. d. fok 1016, stug; 548 vette varkens v. d. slacht 0.20O.24; 56 magere varkens 714. stug; 235 biggen 4 7, stug; 562 schapen 1422, stug; 13 bok ken 49, matig; piepkuikens 0.800.95 per kg. Eierenveiling. Kipeieren 2—2.50; eendeieren 2.10, per 100 stuks; 200 kievits-eieren per stuk 0.20.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11