SCHAGEENL BARSINGERHORN. Uit de Land- en Tuinbouwwereid Het meisje, dat vermist werd, De onbewaakte overwegen. Verkeersongevallen. Duitsch stoomschip gestrand. Twee jongemannen verdronken? heeft een overvloedige grasgroei, die dan niet achterwege kan blijven, een gunsti- gen invloed op de prijzen der lammeren; nog steeds is de schapenteelt hier een der voornaamste bronnen van inkomen en de vooruitzichten zijn helaas voor dit jaar ook niet best. Oudeschild. De heer W. F. Krüger, hoofd der open- bare lagere school, alhier, is in gelijke' betrekking benoemd te Vijfhuizen bij Haarlem. FILMVERTOONING. Zaterdagavond werd in de „Zeven Pro vinciën" de film vertoond: „Wij bou wen", van de bouwvakarbeidersbond in vereeniging met die der transportarbei ders. De zaal was meer dan vol. Een spre ker van het hoofdbestuur hield voor de film een rede welke met aandacht ge volgd werd. Het publiek heeft genoten van de mooie film. PROF. KEESOM NAAR BUENOS-AIRES. Op het internationaal Koude Congres, dat te Buenos-Aires in Augustus a.s. zal gehouden worden, zal onze vroegere plaatsgenoot, prof. dr. W. H. Keesom, een spreekbeurt vervullen. Burgerlijke Stand van Texel van 9 tot en met 11 April. GEBOREN: André Marie, z. v. C. Witte «i M. van Heerwaarde. GETROUWD: J. van Leeuwen en N. Hogerheijde. OVERLEDEN: Neeltje Salm, 85 jaar, wed. v. Antonie Buis; Maaitje van der Kloot, 70 jaar, wed. v. Pieter Zeijle- maker. POLITIE. Gevonden: 1 benzinedop, 1 mes. U. L. O. SCHOOL. Voor de nieuwe cursus van U. L. O. school, die op 1 Mei aanvangt, hebben zich 29 leerlingen aangemeld, n.1. 16 uit Sehagen en 18 uit de omgeving. Burgerlijke Stand gemeente Sehagen over de maand Maart. Geboren: Johanna, d. v. R. Bouwes en J. Chr. Bloemen; Johannes, z. v. J. Muller en Gr. Kingma; Margaretha, d. v. J. Kistemaker en A. Dekker; Johanna Anna, d. v. J. Adr. Dekker en A. Visser; Henriëtte Maria Theresia, d. v. L. J. Leijten en D. M. Boereboom; Antje, d. v. C. Groot en A. Buik; Lute, z. v. H. Raak en H. E. Jasmer. Ondertrouwd: H. W. A. Mole naar, 30 j., en N. Keesman, 35 j., beiden te Sehagen; A. Keesman, 30 j., en A. J. v. Kuipers, 26 j., beiden te Sehagen. Getrouwd: P. C. Muntjewerf en C. Weij; H. W. Adr. Molenaar en N. Kees man. Overleden: Adr. L. M. v. Wijngaar den, 73 j., wed. van C. P. Chr. Bosch; A. Schaap, 83 j., wed. van C. Portegijs; M. Kamfer, 71 j.; Chr. H. Leibrandt, 81 j., echtgen. van A. C. Krijt; S. Droog, 66 j., wedn. van M. Roggeveen; J. Maars, 94 j., wed. van L. van der Sel; KI. Kiezeling, 77 j., wedn. van A. Wiering. VLEESCHKEURINGSDIENST BARSINGERHORN. Afgekeurd werden: 184 runderen, 88 kalve ren, 314 nuchtere kalveren, 39 eenhoevige die ren, 385 varkens, 592 schapen en 9 geiten. Noodslachtplaats. Bij de totstandkoming der Centrale Nood- slachtplaats is besloten de bestaande nood- slachtplaatsen voorloopig te laten bestaan. In het begin van 1931 bedroeg dit 13. Dit aantal is gemiddeld verminderd tot 7. Een deel door vrijwillige verdwijning, andere doordat het bedrijf is omgezet in een gewone slagerij. Meerdere klachten werden geuit door be- drijfsslagers, dat vele noodslachters in tijden van slapte ook gewone slachtingen uitvoeren en daardoor den eersten beconcurreerden. Wet telijk is hier nogtans niets aan te doen. Te Winkel is een regeling getroffen, waarbij aan den noodslachter vergunning is gegeven op voorwaarde, dat uitsluitend noodslachtingcn mogen plaats hebben. Het aantal slachtingen bedroeg in Je Cen trale Noodslachtplaats in 1931 totaal 1496 die ren. te weten: paarden 52, runderen 250, kal veren 69, nuchtere kalveren 262, varkens 407, schapen 448 en geiten 8. In het tijdvak 10 Maart 193031 Dec. be droeg dit aantal 1048. Aan de Centrale Noodslachtplaats zijn uit eigen kring en uit de omliggende gemeenten gesteriliseerd: 7 koeien en 18 varkens. In het begin 193x bracht de prijs op 85 ct. per kg., einde 1931 slechts 50 cent per kg. De baten van de noodslachtplaats waren: Keurloon 796.55 Winst ophaalloon 377.77 Provisie huiden 112.36 Slachtloon 830.45 Uitbeenloon. vrijbank en sterilisatie „337.92 Administratieloon 784.83 Diverse baten 697.77 Uit het jaarverslag kring ontleenen wij: van bovengenoemden Keuring van vee en vleesch. In het jaar 1931 zijn 7086 keuringen ver-1 richt. Hiervan waren er 5430 normale slach-1 tingen en 2602 noodslachtingen. In het klein werden onder toezicht verkocht: 4y runderen, 18 graskalveren, 231 nuchtere kalveren. 6 paarden, 120 varkens, 144 schapen en 1 geit. Totaal 569 stuks. Bacteriologisch vleesch- onderzoek heeft in 141 gevallen plaats gehad. Het aantal huisslachtingen bedroeg 54. Cystirecose is driemaal geconstateerd. Eschinoccose (blaasworm) kwam 97 maal voor, n.1. 12 runderen, 67 paarden en 18 var kens. Tuberculose kwam voor bij: 232 runde- j ren of 25 2 graskalveren, 181 varkens ol 4^2 2 schapen. Het aantal open vormen van tuberculose bedroeg: 74 runderen, 2 graskalveren en 11 varkens. De namen en adressen der eigena ren van de genoemde 74 runderen, konden bijna alle aan den Inspecteur worden opgj geven. 41 Runderen, 17 varkens, 1 kalf en 2 scha pen zijn wegens tuberculose geheel afgekeurd. Gesteriliseerd werden 6 koeien en 14 var- j kens, afkomstig uit eigen kring. Mdtvuur kwam 17 maal voor, n 1. gemeente Zijpe 1 paard. 3 runderen, 1 stier en 1 kalf, Wieringerwaard 1 varken. Viermaal werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtredingen. Een proces-verbaal wegens verkoop van vleesch. dat nog niet van goedkeuringsstem pels was voorzien 75.— 0f 14 dagen hech tenis. Een wegens begraven van een gestorven varken 4.— of 4 dagen. Twee overtredingen betroffen slachtingen, waarbij de levende keuring niet was afge wacht, boeten 8.— en 10.—, resp. 8 en 10 'dagen. In vergelijking met vorig jaar bedroeg het aantal slachtingen minder wat betreft runde ren en paarden. Het aantal varkens bedroeg echter 3175 tegen 1848 in 1930. Door herhaalde aanmaningen is het thans zoover, dat bijna alle slachtplaatsen en win kels aan de wettelijke bepalingen voldoen. De slagers, die nog niet tot verbouwing zijn over gegaan, zullen hiertoe verplicht worden. Aan keurloon en invoer is ontvangen 13281,77. Onderstaande specificatie: Wieringerwaard 881.65, Barsingerhorn 1791.05. Winkel 1373.40, Nieuwe Niedorp 718.25, Oude Niedorp 601.85, Sehagen 4305.54, Zijpe 2330.60, St. Maarten 498.— en Callantsoog 511.90. Invoer 269.53. I Totaal 3937-65 Aan de eigenaars van de ingebrachte goed gekeurde dieren werd uitbetaald 11803.66. In het algemeen was men met de uitbetaling tevreden en met genoegen werd kennis geno men van een mededeeling van het Veefonds te 't Zand, waar een onderzoek naar den ver koop van het vee verkocht over de vrije markt, vergeleken bij de uitbetalingen van de Centrale Noodslachtplaats, ten voordeele van de noodslachtplaats uitviel. De gevallen van het Veefonds te N. Niedorp, waar men niet tevreden was over de uitbetalingen, betroffen voor de consumptie afgekeurde dieren, en kon alleen de huid worden uitbetaald. Niet mag worden vergeten, dat men voor de stichting van den Centrale Noodslachtplaats en Ver werkingsinrichting voor deze dieren in het ge heel niets ontving, of dat men dikwijls moest bijdragen in de gemaakte kosten voor vervoer en begraving. V erwerkingsinrichting. Behalve uit den kring Barsingerhorn werd in 1931 ook het afgekeurde materiaal verwerkt uit de kringen Alkmaar en Den Helder, ge meenten Heerhugowaard en Schermerhorn en gedeeltelijk uit den kring Oudkarspel en de gemeente Schoorl. De begrooting van 1932 sloot met de strk gedaalde prijzen van meel en vet met een nadeelig saldo van 6000. Op een voorstel om bij te dragen in dat ver lies is alleen de kring Den Helder ingegaan, welk bedrag voor Den Helder is vastgesteld op maximaal 1000.(Den Helder 600. Anna Paulowna 200.Wieringen 200. Uit eigen kring zijn verwerkt: 39 paarden, 184 runderen 88 kalveren, 314 nuchtere kalve ren, 385 varkens, 592 schapen en 9 geiten. In totaal met de afgekeurde organen gaf dit een totaal van pl.m. 124,500 kg. Uit de buitengemeenten zijn opgehaald: 12 paarden, 44 runderen. 21 kalveren, 10 nuch tere kalveren, 17 varkens, 21 schapen en 429 kisten materiaal (iedere kist bevat pl.m. 300 kg.) totaal 141,300 kg. Aan de inrichting is dus verwerkt in totaal 265,800 kg., waaruit is verkregen 70,750 kg. diermeel, 31,1180 kg. vet en 500 kg. beender meel. Het eiwitgehalte wisselde tusschen 57 en 60 het vetgehalte tusschen 10 en 14%. De meel- en vetprijzen liepen enorm terug. Ds verkoopprijs van meel daalde van 10.tot 11.25 per 100 kg., de vetprijzen van 20. tot 14.50 per 100 kg. Aan meel is ontvan gen 10,778.30, aan vet 5061.62. Aan inbrengers van de verwerkingsinrich- ting is uitbetaald 2590.74. Aanvankelijk werd behalve voor de huid ook uitgekeerd voor de ingebrachte bouten en is hiervoor in totaal uitbetaald 262.50. Toen door de slechte prijzen van meel en vet de exploitatie ongunstig werd, heeft de Com missie gemeend deze uitbetalingen te moeten staken, om het verlies niet oinnoodig te ver- grooten. Gehoopt wordt evenwel met betere prijzen voor de producten wederom tot deze uitbetaling te kunnen overgaan, daar uit de vergelijking met het ingebrachte materiaal wel is gebleken, dat de verwerking van groote dieren de meeste baten afwerpt. Met de overige destructoren in Nederland is ex federatie gesticht, om de belangen der kleine inrichtingen te behartigen en om elkan der te steunen bij ernstige veeziekte. Wat de financiën betreft zijn de drie dien sten: Keuringsdienst, Noodslachtplaats en Verwerkingsinrichting zoo zuiver mogelijk verdeeld, met het volgende resultaat: De Keuringsdienst geeft een winst van 2611.32, de noodslachtplaats een verlies van 1517.34, de verwerkingsinrichting een ver lies van 5266.53. Het verlies voor den ge- heelen dienst bedroeg in 1931 4172.64. In 1930 was het verlies 496.39- Het reserve fonds is voor beide bedragen toereikend. Daar de geldleening in 30 jaren moet wor den afgelost, bedraagt de jaarlijksche aflos sing 4857. Over eenige jaren zal het bedrag aan rente belangrijk lager zijn. De aflossing van 4857.benevens 2000.dus totaal 6857.wordt jaarlijks afgeschreven. De balans geeft een eindcijfer van I54,1i8,38,/a- De directeur, de heer P. de Boer en de secretaris-penningmeester, de heer Joh de Veer, eindigen het verslag met den wensch, dat het volgende jaar zal brengen betere prij zen voor de producten, waardoor het finan cieel resultaat zal worden, zooals men zich dat aanvankelijk had voorgesteld. Visschonjbenchten. 9 April. Aangebracht door garnalenvisschers: 3860 kg gekookte agrnalen p. kg ƒ0.45—0.51 Door haringvisschers: 941 tal haring p taj j gs05G 11 April. Aangebracht door garnalenvisschers: 2S03 kg gekookte garnalen p. kg 0.32—0.46 Door haringvisschers: 552 tal haring tal 1,750.60 KAASCONTROLESTATION „NOORD HOLLAND". In het Landbouwhuis te Alkmaar werd Za terdag de algemeene vergadering gehouden van het Kaascontrole.station Noord-Holland, welke vergadering ook werd bijgewoond door mr. Wintermans, inspecteur van het zuivel- wezen, die door den voorzitter, den heer G. Nobel te Lutjewinkel, speciaal welkom werd geheeten. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat thans ook voor de zuivelberei- ders de toestand zóó ernstig is geworden, dat men voor moeilijkhedenstaat, die niemand kon bevroeden. Van alle kanten wordt gehoopt op steun van de regeering. In hoeverre die zal komen dient te worden afgewacht. Spreker wekte op om door samenwerking te trachten den moeilijkheden het hoofd te bieden. Medegedeeld werd, dat het ledental op 31 Dec. j.1. bedroeg 528 n.1. 73 kaas- en boter- fabrieken, 22 kaasfabrieken en 433 zelfkazen- de boeren. Met ingang van 1 Jan. is de prijs van de rijksmerken verlaagd en als volgt vastgesteld. Voor rijksmerken voor volvette kaas op 0.3 cent per stuk en voor niet volvette kaas op 0.25 cent per stuk. De voorzitter sprak een woord van herinne ring aan het overleden plaatsvervangend lid van den Raad van Beroep, den heer ir. B. C. van Balen Waller te Leeuwarden, den nestor van de botercontrole, in wiens plaats de heer dr. H. van Gulik gekozen werd. De exploitatierekening over 1931 sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 63.979,50, met een voordeelig saldo van 13.372,35. De balans wijst een actief en passief aan van 26.457,49, w.o. een batig saldo van 5223,63. De reserve bedraagt 10.000, de buitengewone reserve 2085,14. De restitutie aan de leden bedraagt 8148,72, zijnde 20 van de contributie over 1931. Het bestuui stelde voor om de rest van het saldo groot 5223,63 te gebruiken voor de nieuwe exploitatie-rekening. De buitengewone reserve groot 2080,14 is gevormd uit het bedrag, dat alsnog uit de regeeringssubsidie voor de wereldtentoonstelling te Antwerpen over 1931 werd terugontvangen. De buitengewone reser ve dient voor verzekering van het personeel krachtens de ziektewet, waarvoor een verze kering bij de Centrale Landbouw Onderlinge was gesloten. Een voorstel om de geheele winst aan de leden te restitueeren werd met 59 stemmen voor en 175 tegen verworpen, waarna de exploitatierekening en balans werden goed gekeurd. De begrooting wees in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 48.673 en gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie, aangezien het be stuur de salarissen met 5 en de leden die met 10 wenschten te verlagen. Mr. Wintermans drong er op aan om een regeling te treffen, waardoor voorkomen wordt, dat gecontroleerden de salarissen be palen van den controleur en stelde voor een commissie te benoemen, die een salarisschaal .vast stelt. De vergadering bleef onvermurm- baar en ofschoon het vaststellen van de sala rissen bij het bestuur berust, deelde de voorzit ter, nadat de vergadering geschorst was, om het bestuur in de gelegenheid te stellen zich over de meening der vergadering te beraden, mede, dat het bestuur, hoezeer het hem voor de ambtenaren spijt, gezien de slechte tijden en om te voorkomen, dat de vergadering de begrooting zou verwerpen, een salarisverla ging van 10 accepteert en er mede accoord gaat, dat voor de bestuursleden het vacatie geld per vergadering van 6 op 4 wordt teruggebracht. Een post van 500 voor het Rijkszuivel- consulentschap te Hoorn, waartegen bezwaar werd gemaakt, omdat men van oordeel was, dat de kosten hiervan geheel door het rijk behoorden te worden gedragen, werd tenslotte gehandhaafd, omdat men van meening was, dat dit instituut zoo goed mogelijk werkt en het niet langer aangaat om den dienst ten koste van de gezondheid van de directeur en diens eenigen assistent te laten functioneeren. De begrooting werd hierna vastgesteld. Het door het bestuur ontworpen contribu tieschema, dat 10 lager was dan dat van het vorig jaar, werd z.h.s. aangenomen. BOTERCONTROLESTATION „NOORD-HOLAND". Onder voorzitterschap vaïl den heer A. Com mandeur te Spanbroek werd Zaterdagmiddag in het Landbouwhuis te Alkmaar de Alge- meene vergadering gehouden van het Boter-1 controlestation Noord-Holland, welke verga dering werd bijgewoond door mr. Winter mans, den rijkszuivelinspecteur. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de weinig bevredigende bedrijfsuitkomsten en de slechte toekomstperspectieven. Het leden tal was met een verminderd en bedroeg thans 73, n.1. 53 zuivelfabrieken, 8 melk-j inrichtingen en 12 handelaren. De exploitatierekening werd na goedkeu ring vastgesteld op een bedrag van 12.448,90, 1 met een batig saldo van 2660,01. De balans werd vastgesteld in activa en passiva op een bedrag van 9661,01. Na verschillende opmerkingen uit de ver gadering zegde de voorzitter toe, dat het be- stuur zal overwegen de reserve, die op een belans van 9660 7000 bedraagt te ver lagen. In de vergadering hebben verschillende sprekers de vrees geuit, dat door een boter- menggebod, de botercontrole, tot schade van den goeden naam van het Hollandsche product in het buitenland, in gevaar zou komen. Het bestuur zegde toe, als de geruchten hierover juist blijken te zijn, een buitengewone vergadering te zullen uitschrijven. Besloten werd van de winst een bedrag van 1168.59 te bestemmen voor contributie restitutie, waardoor de leden over 1931 12.5 contributie terug krijgen. Besloten werd de presentiegelden voor de bestuursleden per vergadering terug te bren gen van 6 op 4. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 10.141,42 met een bedrag van 141,42 voor onvoorzien. In 1932 zal contributie worden geheven over een totaal -omzet van 4.458.300 kg. Hetzelfde contributie-schema van het vorig jaar werd vastgesteld. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Primo Carneriaansche manieren. De zoo ongeveer 6 voet lange polder werker Jurrien W. te Wieringen ver scheen als verdachte ter zake mishandeling van den met een kuif als een Somali- neger getooiden getuige E. Kuiper, mede grondwerker van zijn mishandelaar, wel ken Heer door verdachte op 17 Februari was geslagen, gestompt en op den grond gedrukt. De loshandig grondwerker ont kende niet, doch beweerde vooraf door Kuiper zwaar beleedigd te zijn geworden. De mishandelde getuige, wiens haardosch door de edelachtbare Heeren met diepe bewondering werd bestaard, verlangde een schadevergoeding van f 17.50 voor smartegeld en arbeidsverzuim. De reus achtige verdachte repliceerde hierop met een pieperig stemmetje, „dat ken niet!" De Heer officier noemde het een klein zielig vrouwenzaakje en vorderde f20. boete of 20 dagen tegen Jurrien. Rikelek viel, protesteerde de verdachte. Vonnis ten slotte conform de eisch. De vordering werd aan getuige ontzegd. Het ontbrak hem aan „bewaize". Belust op een opkikkert je, liefst kosteloos. De 27-jarige Renier Petr. B., los hand arbeider te Castricum bevond zich op 26 December te Alkmaar om daar eens recht hartelijk feest te vieren. Hij ge raakte, wat meer gebruikelijk is, flink in de olie en bezocht altoen den winkel van den heer J. Tol in de Schoutenstraat, alwaar hij zonder betaling een pot met- gemarineerde haring wist te bemachtigen, met het resultaat, dat hij nog „zuurder" werd dan de doorhem ontvreemde haring en heden als verdacht van diefstal, voor mr. Ledeboer terecht stond. De verdachte laboreerde ten aanzien van het feit aan acute geheugenzwakte en kon zich van het vermoedelijk gebeurde niets meer herinneren. Het jonge mensch verscheen niet voor het eerst voor den strafrechter en bij de politierechter te Haarlem was hij ook geen onbekende. De conferentie betreffen de een voorwaardelijke veroordeeling schoot slecht op, doch als laatste reddings poging werd besloten de zaak tot 21 Juni uit te stellen. De officier hechtte bedenke lijk zuchtend zijn adhaesie aan dit voorstel. De in zijn wiek geschoten „zwarte lijster". Ongalante bejegening van een dame. De niet ter zitting aanwezige inboor ling van Egmond aan Zee, Albertus D., zou volgens dagvaarding de getuige mevr. H. A. Mulder aldaar op Zondag 29Febr. een grof en zelfs gemeen beleedigend scheldwoord hebben toegevoegd naar aan leiding van het feit dat deze dame hem niet in het door haar echtgenoot beheerde café wenschte toe te laten. Aan de ver dachte was namelijk door den burgemees ter van Egmond aan Zee het cafébezoek ontzegd en natuurlijk ontving de belee- digde dergelijke clienten liever niet in haar inrichting Eisch en vonnis f 15.— boete of 15 dagen. Hoe haar fietstocht verliep. Het 18-jarige Haagsche meisje Else Hannesen, dat sinds 1 April uit de ouder lijke woning in de Eerste van den Bosch straat werd vermist en zich Donderdag te Eperney in Frankrijk bij de politie j heeft gemeld, is Zaterdagavond met haar vader en iets ouder zusje, die haar in Frankrijk waren gaan ophalen, in het vaderland teruggekeerd. Zij verkeert in j goeden welstand, maar is wel wat ver moeid van den fietstocht en ook een beetje overspannen. Rust is dan ook den eersten tijd geboden. Zooals men weet, is het meisje op Vrijdagmorgen 1 April om 7 uur op de fiets vertrokken. Niemand kon toen denken dat zij niet over een uurtje terug zou keeren, omdat zij vrij geregeld in de ochtenduren een fietstochtje ging maken. Toespelingen op een vlucht van huis had zij nimmer gemaakt en een zwerflustige natuur had zij zoover de familie wist ook niet. Zij was echter wel altijd wat stil en in zichzelf gekeerd. De ongerustheid was natuurlijk groot. Niemand kon veronderstellen, waarheen het meisje was vertrokken of wat haar bedoelingen konden zijn. Het eenige wat men wist was, dat zij er met haar fiets vandoor was, geen bagage bij zich had, zelfs geen hoed droeg en dat zij niet meer dan twee guldens en een paar dubbeltjes bij zich had. Het signalement werd door de radio en de pers verspreid, de politie stelde een onderzoek in en zoo kwam men aan de weet, dat het meisje door Stompwijk was gekomen en in de buurt van Voorburg was geweest. Verder j niets. Reeds werd verondersteld, dat het meisje een ongeluk moest zijn overkomen, toen Donderdag bij de familie de tijding binnenkwam, dat zij in Frankrijk ver-1 toefde, waar zij zich bij de politie te Epernay had aangemeld. Het meisje werd, nadat zij zich bij de politie had aangemeld, in een klooster te Epernay ondergebracht. Daar hebben de vader en het zusje haar afgehaald. Over Parijs werd daarop de terugreis aanvaard, nadat eerst nog eenige pas- formaliteiten waren vervuld, daar Else er zonder paspoort op uit was getrokken. Veel inlichtingen over den tocht konden de familieleden niet geven, ten eerste omdat het meisje tenslotte geen „bijzondere" dingen heeft beleefd, en ten tweede, omdat zij nog te zenuwachtig was, om een uitvoerig verhaal van haar zwerftocht te doen. Trouwens de familie staat zelf nog. voor een raadsel, wanneer Jzij de vraag wil beantwoorden, hoe het I meisje er toegekomen is, er vandoor te gaan. Zij is over Delft, Rotterdam, Dordt naar den Moerdijk gefietst, waar zij met de pont is overgestoken. Daarop reed zij naar de grens. Waar zij de grens is overgegaan, wist zij zich niet precies te herinneren. Zij heeft bij het passeeren geen douane gezien en is dus ook niet aangehouden. Vrijdag was zij reeds in België. Zij is daarop België doorgefiets en kwam aan de Fransche grens. Ook deze wist zij zonder pas te overschrijden. De douane heeft haar gevraagd, of zij iets te declareeren had en toen zij ant woordde, geen bagage bij zich te hebben, liet menhaargaan. Waarschijnlijk hebben de douanen gedacht, dat dit meisje op de fiets met een regenjas en zelfs geen hoed. een bewoonster was van een der grensdorpen, die een boodschap in een ander dorp ging doen. Daarop is de zwerftocht doorgegaan, totdat zij te Epernay naar de politie ging. Haar zuster vertelde, dat Else 's nachts onderdak had gevraagd bij boeren, wat haar telkens bereidwillig werd gegeven. Ook kreeg zij dan meestal te eten. Van haar beetje geld kocht zij ook nu en dan eetwaar, zoodat zij geen honger heeft geleden. Toen zij bij de politie te Eper nay kwam, waren de twee guldens en de dubbeltjes op. Bovendien had het meisje heimwee gekregen en spijt, dat zjj er vandoor was gegaan. De oorzaak van haar zwerftocht moet* gezocht worden in de moeilijkheden bij haar studie. Else is leerlinge van de vierde klasse van een H.B.S. Haar laatste rapport was lang niet goed, en zij had zich voorgenomen, in de Paaschvacantie hard te werken om den achterstand in te halen. Zij moet moedeloos zijn geworden bij de gedachte, dat zij de slechte cijfers vóór den overgang wel niet meer zou kunnen ophalen. Plotseling schijnt toen de gedachte bij haar te zijn opgekomen, dat zij er uit wilde, heelemaal van de studie af. En in zoo'n bui van weg-te-willen-zijn van alle narigheid is zij er opeens van door gegaan. Nadat zij een paar dagen weg was, kwam reeds het verlangen om terug te gaan, maar toen durfde zij nog niet. Donderdag was echter het laatste geld op en werd het heimwee sterker, evenals het besef, dat zij een domheid had begaan. Haar zusje vertelde verder, dat Else vooreerst niet naar school terugkeert, zij zal eerst eens goed moeten uitrusten, om de emoties van haar zwerftocht te boven te komen. Personenauto door trein ge grepen. Twee dooden. Op den onbewaakten overweg over den Zuidelijken dwarsweg nabij de halte Zuidplaspolder op den lijn Goudaden Haag is gistermiddag een personenauto, bestuurd door den tuinder van Vuuren uit Capelle a.d. IJsel, door den sneltrein, die om 3 uur uit den Haag was vertrok ken, gegrepen. De auto, waarin behalve de heer van Vuuren ook diens 5-jarig dochtertje zat, is ongeveer 50 meter dooi den trein meegesleurd en geheel ver splinterd. De beide inzittenden waren onmiddellijk dood. De gemeentepolitie te Moordrecht heeft de lijken naar de be graafplaats aldaar doen vervoeren. Het uitzicht op den spoorweg wordt, naar men meldt, door een langs de lijn staand huisje belemmerd. De trein ha(j ongeveer twintig minuten vertraging. Bij Ede. Twee ernstig ge wonden. Zondagavond omstreeks 10 uur is te Ede een ernstig auto-ongeluk gebeurd in een bocht van den rijksweg Arnhem- Amsterdam. De door den heer Cozijnse uit Arnhem bestuurden auto reed daar met groote snelheid tegen een boom. Mevrouw Cozijnse werd ernstig aan het hoofd verwond; de heer Cozijnse brak eenige ribben en kreeg een longbloeding. Dr. De Waard van de Klomp verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de gewonden per ziekenauto naar Arnhem vervoerd werden. Zondag is te Treebeek (Limburg) een 18-jarige wielrijder door een yrachtauto overreden en gedood. Op den Amsterdamschestraatweg te Utrecht is Zaterdagmiddag een 50-jarige man, die daar in de buurt woonde, te fiets onder een met een paard bespannen groentenwagen geraakt, welke de Bever straat inreed. Twee wielen gingen over het lichaam van den man. In deernis- wekkenden toestand werd hij per zieken auto naar de klinieken gebrachtbij aan komst aldaar bleek hij reeds overleden te zijn. Op het Bornrif. Het schip is gebroken, de bemanning gered. Zondagavond 9 uur is op het Bornrif bij Ameland gestrand het Duitsche stoom schip Nobis, thuis behoorende te Stettin en geladen met granietsteenen, op reis van Zweden naar Rouaan. De sleepbooten Oceaan, Texel en Stortemelk, waarmede een bergingscontract werd gesloten, trachtten het schip af te brengen. Een later bericht meldt, dat de Nobis is lek gestooten en als verloren moet worden beschouwd. Omtrent het bij Ameland gestrande stoomschip Nobis wordt ons nader ge meld. dat het schip gebroken en vol water geslagen is. De bemanning is door de reddingsboot Insulinde gered en wordt naar Oostmahorn gebracht. INBRAAK EN BRANDSTICHTING. In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer half twee is ingebroken in de woning van de wed. L. B., aandenMon- sterschenweg te 's Gravenhage. De oude vrouw was afwezig. Haar huis is in brand gestoken en gedeeltelijk uitge brand. Met auto-spuit was de brand na een uur gebluscht. In denzelfden nacht zijn bij twee in gezetenen van 's Gravenzande ruiten in gegooid. Als verdacht de dader van een en ander te zijn is J. S. door de politie aangehouden. TWEE MEISJES VERDRONKEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vier zijn in een wijk te Bargeroosterveen, tusschen Klazinaveen en Erika, gemeente Emmen, twee meisjes, de 10-jarige Wil- lempje Schepers en de 8-jarige Aaltje Vos, verdronken. De meisjes, die buiten speelden, werden door hevige windvlagen en regenbuien overvallen. Zij dekten zich door den mantel van een der meisjes over het hoofd te slaan, en moeten ten gevolge daarvan in het kanaal geloopen of erin gewaaid zijn. Het lijkje van Aaltje Vos is Zondag middag opgehaald, en tegen den avond werd ook het andere lijkje opgevischt. JONGEN DOODGESCHOTEN. Gisternacht is aan de grens te Aalten een 16-jarige Duitsche jongen uit het naburige Spork, die voor smokkelaars op wacht stond, door een Duitschen commies met een schot door het hart gedood. Daal de jongen zich juist op Nederlandsch gebied bevond, werd de burgemeester van Aalten telefonisch gewaarschuwd, die onmiddellijk een onderzoek ter plaatse instelde. Ook het parket uit Zulphen en de inspecteur der belastingen uit Winters wijk zijn voor een onderzoek overgekomen. DOOR EEN TRAM GEGREPEN. Zondagavond is te Amsterdam een ern stig ongeluk gebeurd op de Marnixstraat, bij de Rozengracht. Ds. D., die de rails van lijn 17 zou oversteken, werd gegrepen door een wagen van die tramlijn. Hij werd een eind meegesleurd en kwam onder den baanschuiver terecht. Toen men hem onder den wagen had vandaan gehaald, bleek hij een bekkenbreuk te hebben gekregen. De geneeskundige dienst heeft hem naar een gasthuis vervoerd. Te Nijmegen worden sinds Woensdag vermist de 21-jarige P. en de arbeider W. Zij zijn met een kano uit varen geweest. Men vermoedt dat beide jongemannen verdronken zijn. VERDRONKEN. Te Ammerstol is gistermiddag bij het spoelen van kleedingstukken de 35-jarige mej. v. d. BergOoms in de Lek geraakt en verdronken. Haar lijk is opgehaald. Buitenland. AANSLAG OP DEN ITALIAANSCHEN VICE-CONSUL TE TOULOUSE. Anti-fascisten hebben Zondag een aan slag gepleegd op den Italiaanschen vice- consul te Toulouse. Er is op hem gescho ten, doch de vice-consul is slechts licht gekwetst. TWEEDE KAMER. Vacature-Schokking. Bij het centrale stembureau is bericht ingekomen, dat jhr. mr. F.Beelaerts van Blokland zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aanneemt. Thans is benoemd verklaard tot lid van die Kamer de heer J. Langman te Wassenaar. Vacature-Lingbeek. Voorts is een brief ingekomen van den heer K. Eelderink te Vianen, waarin deze kennis geeft de benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal niet aan te nemen. In diens plaats is thans benoemd verklaard de heer B. G. Peereboom te 's-Gravenhage. LOONSVERLAGING. Het A.T.O. en Van Gend Loos- personeel. De directie van de A.T.O. en Van Gend Loos heeft aan de vakbonden, waarin het personeel georganiseerd is, mede gedeeld, dat de noodzakelijkheid zich opdringt, naast bezuinigingsmaatregelen door ontslag van overcompleet personeel, ook de loonen en salarissen met ingang van 1 Juli a.s. met ongeveer 10 te ver lagen. Uiterlijk 7 Mei verwacht de directie het antwoord der vakbonden dienaangaaden. BUITENLANDSCH BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN. Extra-treinen uit België en Duitschland. De Utrechtsche corr. van de Tel. ver meldt De Nederlandsche Spoorwegen hebben bereids naar aanleiding van daartoe strekkende aanvragen maatregelen getroffen voor het bezoek van buiten landers aan de straks bloeiende bollen streek. Uit België is een aanvraag binnenge komen voor twee treinen, welke volgens een voorloopige bepaling zullen rijden op Zondag 17 April. De beide treinen, welke uit D-treinmateriaal zullen worden samengesteld, zullen Roosendaal pas seeren, daar de douanen zich in den trein bevinden, wanneer deze België ver laat. Eén dezer treinen zal naar Den Haag rijdenvandaar gaan de reizigers, die de bloeiende bollenstreek willen be zoeken, verder per A.T.O.-autobus de streek in. De andere trein rijdt door naar Lisse, vanwaar men verder te voet gaat, terwijl de terugreis dan weder 1 vanuit Den Haag per trein wordt aan- j vaard. Ook uit Duitschland wordt wederom groote belangstelling getoond voor de bezichtiging van de bloeiendebollenvelden De Duitschers hebben dan ook drie trei nen aangevraagd; de eerste vertrekt uit Keulen over Cranenburg, de tweede uit -het Wuppertai over Venlo en de derde,

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11