ia o S. I. UHISSEI t Zn. DE DOLENDE JUWEELEN. KON UN S ROLPENS WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Ruitenlandsch overzicht. FOSTER'S Nr. 7104. EERSTE BLAD DINSDAG 12 APRIL 1932 60ste JAARGANG Hindenburg heeft de overwinning behaald. - Maar ook Hitier ging met 13 millioen stemmen strijken. - Nog enkele stemmen over de mislukte conferentie te Londen. - Italië nogmaals schrapping van de herstel betalingen en onderlinge oorlogsschulden bepleit. Wij Breien!!! en repareeren alle Ml JNHARDT'S LAXEERTABLETTEN De nieuwe Italiaansche voor stellen ter ontwapenings conferentie. De Oostenrijksche regeering besluit tot actieve handelspolitiek. China en Japan. Wijziging van de bezuinigi ngs- politiek. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, FEUILLETON Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Hetdersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.0, f 0.<0, f 1 Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.; fr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066.^ ADVERTENTLÊN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. COURANT Dc verkiezing in Duitschland heeft niet veel verrassingen gebracht. Dat Hinden burg gekozen werd, dat stond immers al vast, de vraag was nog slechts met hoeveel stemmen meerderheid de oude veldmaarschalk uit den strijd zou komen en het resultaat daarvan is niet teleurstel lend, al geeft het aantal stemmen dat Hitier op zich vereenigd heeft, en dat bijna 131/., millioen is, wel te denken. Het „Wolffbureau" geeft bij den uitslag het volgende commentaar: En geen wonder. Wij laten hier nog wat buitenlandsche persstemmen volgen: Van gezaghebbende Duitsche zijde is men opgekomen tegen de opvatting, dat de Londensche conferentie een groote mislukking is geweest. Een kwestie als te Londen behandeld; kan niet in eens op gelost worden. Men moet opnieuw en waarschijnlijk herhaaldelijk bijeenkomen. De memoranda, die de vier regeeringen zullen uitwerken, zullen zeker van techni- schen aard zijn, want het principieele is reeds gezegd. Men mag echter niet meenen, dat daar mede alle vraagstukken opgelost of zelfs ook maar behandeld zijn. Men moet er in tegendeel op rekenen, dat bij nieuwe dis cussies nieuwe vraagstukken zullen opdui ken. De Duitsche delegatie heeft zich her haaldelijk tegen voorstellen moeten ver zetten, die er op neer kwamen, dat met Duitschlands deelneming 'en mede op Duitsche kosten experimenten zouden ge daan worden, waarvan het resultaat on zeker was. Ook de Volkenbondsraad zal waarschijn lijk niet tot een volkomen resultaat kun nen komen en zal de zaak later weer ter hand moeten nemen. Hindenburg. Het resultaat van de tweede stemming heeft niet teleurgesteld, voor zoover de stemmen op Hindenburg in aanmerking komen, daar Hindenburg bij de tweede stemming 700.000 kiezers meer dan bij de eerste stemming achter zich heeft ver eenigd. Dat ook Hitier meer stemmen zou krij gen, was te voorzien, want van de kiezers, die bij de eerste stemming op den Duitsch- nationaal Düsterberg hadden gestemd, moest hij er een deel krijgen, daar een aantal vooraanstaande Duitsch-nationalen hiervoor hadden gepleit. Dit, echter, verklaart niet alleen de toe neming van het aantal stemmen op Hitier met meer dan twee millioen, daar de com munist Thalmann meer dan 1.1 millioen stemmen heeft verloren. Men mag daar om concludeeren, dat een deel van de communistische kiezers op Hitier hebben gestemd, daar zij er bij voorbaat van overtuigd waren, dat Thalmann niet de minste kans maakte. Hindenburg heeft bij de tweede stem-! ming niet alleen de voorgeschreven be-j (rekkelijke, maar ook de volstrekte meer-' derheid bereikt en deze met meer dan een millioen stemmen overschreden. Voor bizonderheden over de verkiezing en verschillende persstemmen, zie men de; berichten elders in dit blad. De mislukte conferentie te Londen heeft hier en daar nogal stof doen opwaaien.' «oorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de allerfijnste). Vraagt onze eigengebreide ijzer- sterke Sportkouzen. JAAP SNOR, Zuidstraat 19 (Let op den gelen winkel) ES. Voor Texel rechtstreeks aan ons zenden. Hit Ier. De Italiaansche avondbladen van Za terdag houden zich bezig met het nega tieve resultaat van de besprekingen te Londen. De leidende bladen zijn het er in het algemeen over eens, dat men eerst dan tot een overeenkomst zal kunnen ge raken, wanneer Frankrijk in zijn isole ment van thans tot de overtuiging komt, dat men een algemeen Europeesch pro bleem niet een gecombineerd Fransch- Engelsche oplossing kan opdringen. E11 hier tenslotte nog wat Fransche persstemmen, die ook geen commentaar behoeven. Inzake de Londensche conferentie ver klaart het „Journal": Alles bij elkaar ge nomen, behoeven wij, Franschen, dit avontuur niet te betreuren, indien wij daaruit den leer getrokken hebben voor de noodzakelijkheid en de mogelijkheid der Fransch-Engelsche entente. De „Ere Nouvelle" oordeelt aldus: Duitschland heeft zich ontoegankelijk betoond en Italië heeft het nagedaan! De „Ordre" verklaard: Duitschland zal natuurlijk na het mislukken der conferen tie victorie kraaien en verklaren: Ziet, ge hebt van Frankrijk niets te verwachten. Dit land kan uw landbouwproducten toch niet koopen. Komt dus tot mij! De Fransche regeering, zoo gaat het verder, moet de zaak heel anders aanpak ken, n.1. de vertegenwoordigers van alle betrokken landen in Parijs laten bijeen komen, om met hen gemeenschappelijk den internationalen toestand te onderzoe ken. Het vakvereenigingsblad „Le Peuple" verklaart: In Frankrijk zal men het mis lukken der conferentie toeschrijven aan Duitschland en Italië en dat zou niet ge heel onjuist zijn. Men mag echter niet vergeten, hoevele dwalingen en onjuist heden in het plan van Tardieu ligge» OP" gesloten. In de ,Victoire" verklaart Gustav Her- vé: Het Donauplan is van de baan, omdat Italië en Duitschland er in geen geval aan wilden. Stonden wij'op Duitschlands plaats dan zouden wij precies hetzelfde doen. Italië en de herstelbetalingen. - In de vergadering van den grooten Faseisti- schen Raad is uitvoerig behandeld de internationale toestand op politiek en eco nomisch gebied, waarbij de werkzaam heid door minister Grandi ontplooid, goedgekeurd is en nogmaals door den Raad te kennen is gegeven dat het voor het overwinnen van de internationale crisis noodzakelijk is, het vraagstuk van de herstelbetalingen en de onderlinge oorlogsschulden op te lossen door ze vol ledig te schrappen, de banden door te snijden, die den internationalen ruilhan del belemmeren, steun te verleenen aan de Donau- en Balkanlanden op het ter rein van den Volkenbond de bepalingen te herzien van de vredesverdragen, die een oorzaak van onrust onder de volken vormen en derhalve de oorzaken van een nieuwen oorlog kunnen opleveren, en af te zien van de te veelvuldige inter nationale conferentie, die eerst hoop wekken bij de volken doch later steeds ernstiger desillusies opwekken. De Raad behield zich voor in zijn Octo- berzitting het vraagstuk van Italië's positie in den Volkenbond nader onder het oog te zien. Ingezondeeu mededeellng. 116 regelen vlug zonder kramp ofpijn. Doos 60ct. BijApoth en Drogisten. De Italiaansche regeering heeft de door Grandi ter ontwapeningsconferentie in gediende voorstellen inzake ontwapening in een nieuw memorandum aan het presi dium van ontwapeningsconferentie samen gevat. Er wordt nadruk op gelegd, dat de ontwapening alle officieele oorlogsmidde len moet omvatten. In het memorandum wordt voorgesteld alle soorten zware artil lerie, tanks en pantserauto's te verwoes ten en tegelijkertijd de linieschepen, duikbooten, vliegtuigmoederschepen, mili taire luchtschepen en bommenwerpers te vernielen. Onder zware artillerie wordt verstaan alle soorten bewegelijk geschut boven 100 mm en onder linieschepen de schepen met een waterverplaatsing boven 10.000 ton of met stukken geschut van een kaliber boven 203 mm. Ook de affui ten en de munitie der zware artillerie moeten onbruikbaar worden gemaakt en de munitie der kustvuurmonden moet worden beperkt. Bovendien wordt voor gesteld het gebruik van chemische wape nen van iedere soort, vooral van gif- en traangassen van welken aard ook, bene vens van procedé's die een gelijke uit werking hebben als deze gassen, te ver bieden. Voor de burgerlijke luchtvaart wordt op de noodzakelijkheid gewezen van de volgende punten: le. volledige open baarheid; 2e. een technische en een be- stuurscontrole en 3e. de verplichting be paalde, nog vast te stellen verhoudingen in sterkte niet essentieel te veranderen. Voor den aanvang en de uitvoering vanl de vernieling van het oorlogstuig moet een bepaalde termijn worden vastgesteld.! Bondskanselier Buresch heeft heden in den ministerraad rapport uitgebracht over den toestand, die ontstaan is door het mislukken van de Londensche confe rentie. De ministerraad heeft aan zijn oeconomische commissie opgedragen dade lijk voorstellen te doen tot beperking van den invoer naar Oostenrijk en voorberei dingen te treffen voor het vaststellen van voorkeurtarieven. De ministerraad be sloot tot actieve handelspolitiek over te gaan. Indo Racifique meldt uit Sjanghai, dat de Japansche gedelegeerde geneigd zou zijn punt 1 van een door En^dand uitge werkt compromisvoorstel aan te nemen, indien het als volgt werd uitgelegd: Japan hoopt, dat de verbetering van den toestand in China het zal in staat stel len, zijn troepen binnen zes maanden in de concessie en de straten, die er naar toe leiden, terug te trekken. Japan wenscht, dat op grond van deze verklaring een ronde-tafel-conferentie zal geopend worden. Nog geen overeenstemming tus- schen China en Japan. De Chineesche regeering deelt vol gens een V. D.-bericht mee, dat de mededeeling van het Japansche telegraaf- agentschap Sjimboen Rengo, betreffende .een overeenstemming tusschen China en Japan, niet in overeenstemming is met de feiten. CHINEESCH GENERAAL VERMOORD DOOR ONDERBEVELHEBBERS. Niet anti-Japansch genoeg geacht. Uit Charbin wordt gemeld, dat generaal Ting Tsjau, de commandant van de troe pen, die strijden tegen de Kirintroepen en aangeworven werden, om de nieuwe re geering van Mandsjoerije omver te wer pen, te Ilan door zijn onder-bevelhebbers is vermoord. Ting Tsjau zou zich de onte vredenheid van zijn aanhangers op den hals hebben gehaald, omdat hij niet anti- Japansch genoeg is. JAPAN EN DE VOLKENBOND. Japan dreigt met uittreding. De Japansche regeering heeft den grooten mogendheden medegedeeld, dat Japan zich bij toepassing van art. 15 van het Volkenbondsstatuut uit den Volken bond zal terugtrekken. Art. 15 houdt in dat de Volkenbond on der bepaalde omstandigheden maatrege len kan nemen tegen leden van den Vol kenbond, die de besluiten van den Volken bond niet opvolgen. Het „Bat. Nieuwsblad" kondigt princi pieele wijzigingen aan in de bezuinigings- politiek, doordat het denkbeeld om op basis van een normale begrooting ad 400.000.000 te streven naar een in 1935 te bereiken evenwicht, is veriaten. Het Opperbestuur drong aan op het zoo spoe dig in overeenstemming brengen van de inkomsten en uitgaven des lands. 1932 laat de vraag open, of de geraamde 305.000.000 aan inkomsten wel zullen worden gehaald. Voor de begrooting voor het dienstjaar 1933 wordt gestreefd naar een sluitend budget, hetgeen op uiterste beperking zoo noodig afbraak van ge- heele diensten, impliceert. Naar aanleiding van bovengenoemd be richt, verneemt de „Nw. Rott. Crt.", dat er geen aanwijzigingen van een verdere strekking van hier naar Indië uitgegaan zijn dan er spreekt uit de mededeelingen, door den minister aangaande het finan- cieele beleid der naaste toekomst aan de Tweede Kamer gedaan. Wij hebben er de Memorie van Antwoord nog eens op 11a geslagen, schrijft het blad, en ontmoeten daar de paSsage, welke precies het onder wierp behandelt, waarmede het „Bat. Nbld." zich bezig hield. Men vindt er ook dezelfde cijfers in terug, zoodat het waar schijnlijk lijkt dat genoemd blad aan de hand van dit staatsstuk een beschouwing heeft gegeven, waaraan het wellicht ver gaande conclusies vastknoopt, die dan voor verantwoording van dit blad moe ten blijven. BANDJIR TE MADIOEN. Door een bandjir van de Kali Madioen is de stad Madioen gedeeltelijk 1 tot 1V2 meter onder water gezet. De suikerfabriek Redjo-agoeng is geïnundeerd. Het verkeer tusschen Madioen en Soerabaja is ge stremd. DE VLOOTBOUW. Batavia. Het Bat. Hbld. wijst er op, dat het antwoord van den minister van defensie aan het Kamerlid Cramer in het midden laat of de regeering alleen maai de uitvoering van het bouwplan der reser veschepen, welke volgens de defensie- grondslagen zouden worden gebouwd, stop zet, of ook den z.g. vervangencfen aan bouw, welke deels reeds was aangevangen, wil staken. GEEN VASTE BESPELER VOOR DE STADSSCHOUWBURG. Naar „De Telegraaf" verneemt, ligt het in het voornemen van B. en W. voor het seizoen 19321933 geen vasten bespeler aan te wijzen, zoodat de Stadsschouwburg eenvoudig per avond zal worden ver huurd. VOOR HET NATIONALE CRISISCOMITE. In de week van 29 Maart tot en met 4 April heeft het Nationale Crisis-comité per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zeltkant Vraagt onze Stalen-collectie 24.046 aan giften ontvangen, waardoor het totaal is gestegen tot 773.367. De dagbladen hebben in die week 178 over gemaakt. I11 geld werd uitgekeerd 22.807 in de afgeloopen week, in totaal thans 151.352. Aan B.-steun (extra hulp aan werkloozen) 74.521 in de afgeloopen week; in totaal thans 261.245. Bovendien heeft het Nat. Crisis-comité uitgedeeld 182 dekens en 55 ton eierkolen. DE VOORSTELLEN TOT LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. e In de Zaterdag gehouden vergadering van het dagelijksch bestuur van spoor- en tramwegpersoneel is, naar het Volk meldt, besloten: op 23 April a.s. een vergadering van den vereenigingsraad te houden; op 24 April zes mobilisatievergaderin gen te houden, n.1. te Rotterdam, Gronin gen, Zwolle, Arnhem, Amsterdam en Maastricht; tegen 22 Mei een groote demonstratie bijeen te roepen te Utrecht. Het bestuur was van oordeel, dat zoo sterk mogelijk verzet tegen de voorstellen tot loonsverlaging moet worden gepleegd. Is al te vaak oorzaak vod slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen. het afdoende laxeermiddel. -XL. 0.65 pet Flacon. door K. R. G. BROWNE. 63) „Weg.... waarom welen we niet. De gebroeders Byng zijn hem komen halen en toen zijn ze, met hun drieën, zonder een woord, in hun auto er vandoor ge gaan. „Maarre, zeg, hij heeft toch niet... „Nee, nee", zei George haastig. „Na tuurlijk met! Die zijn veilig! Volkomen vei...Voor de tweede maal binnen het kwartier werd op een binnenzak geklopt en voor de tweede maal binnen het kwar tier veranderde de gelaatsuitdrukking van den klopper van geruststelling in verbazing en van verbazing in schrik. Want pas op dat oogenblik herinnerde George zich, dat de bewuste juweelen nog steeds tusschen glazen en flesschen op het kleine tafeltje lagen. Als Carmencita ze daar zag liggen, of als Sir John, als h ij ze daar zag liggen, zich aan de een of andere geestigheid te builen ging Hij vloekte binnensmonds, zette den pas erin, drong de andere leden van het ge zelschap zonder één woord te verontschul- ging voorbij en ging als „eerste" de openstaande deuren van de bibliotheek door. Bij het zien van het bewuste tafeltje bleef hjj stokstijf staan en staarde. Het volgende oogenblik kwam Mr. Todd, op den voet gevolgd door de drie overigen, het vertrek binnen. De ex-makelaar in vaste goederen zag de eigenaardige hou ding van zijn „collega", schoot voer zoover zijn omvang dat toeliet op hem af en gaf hem een por in zijn zij. „Wor wakker, jong!" fluisterde hij. „Wat ister an de hand?" „Ze zijn weg," zei George met een hoofdbeweging naar het tafeltje. Mr. Todd kreeg een schok van verba zing en fronste zijn wenkbrauwen. Maat het volgende oogenblik al veranderde dit fronsen in een breeden glimlach en de breede glimlach in grinnik van leedver maak. „Grutjes! Ik. „Zeg George," zei Miss Pringle, die hij de deur verbaasd had staan rondkijken, „waar is die bewustelooze vriend.... O, neem me niet kwalijk. Mr. Todd., U wou juist iets zeggen." Het embonpoint van Mr. Todd schudde met zijn in stilte genieten mee. „Niets van belang, ma'am. Zoekt u Smith misschien? Die is verdwenen, plot seling weggeroepen voor gewichtige za ken. Maar as u 't mijn vraagt," dit met een knipoogje tegen George, bjj wieri het begon te „dagen", „heb-ie kans, daltie. as ie thuis komt, merkt dat die zake heel wat minder gew ichtig benne dr :-i dacht!" HOOFDSTUK XXI. De olploniaten vallen door de mand. Langs den breeden weg, die van Somer set langs Yeovil, Shaftesbury, Salisbury en Basingstake naar Londen voert, race- de de Weston Winchester met een vaart van zestig kilometer voort. George M. A. Carr zat achter het stuur; de ruime zit plaats naast hem werd ingenomen door Carmencita Milligan en Mr. Todd, die met aandacht naar het op hen afstormen en dan onder de wielen verdwijnen van den w-eg zaten te kijken. Twee van de drie in zittenden voelden zich allerminst op hun gemak, maar ze stelden manmoedige po gingen in het werk 0111 dit feit voor num mer drie Carmencita te verbergen. Het was Carmencita geweest, die dade lijk 11a de lunch ondanks protesten van Sir John en Miss Pringle, die dit plotse linge weggaan het summum van onbe grijpelijkheid vonden had willen ver trekken. „Nu de juweelen weer in hun bezit wa ren," had ze gezegd, „moesten ze zoo gauw mogelijk terug naar het adres, dat ze bij Reilly achtergelaten had, want ge steld, dat de vriend van haar vader on verwacht thuis kwam en haar niet vond!" E11 haar metgezellen, ofschoon ze tot hun verdriet wisten, dat Reilly niet meer noo dig was, waren het volkomen met haar eens geweest, alleen al, omdat dit spoe dige vertrek hun privé plannen in de hand werkte. Want het zou niet lang meer duren, vóór Carmencita met de wensch, 0111 haar hervonden schat te bewonderen, voor den dag zou komen en ten koste van alles moest dit oogenblik uitgesteld wor den tot ze Croyde Park tientallen kilo meters achter zich gelaten hadden. Oni dit te bereiken reed George, alsof ergens aan den horizon het land van belofte zich uitstrekte en hield Mr. Todd met een koortsachtige ener^e 1111 al een half uur lang de conversatie aan den gang. Gelukkig mankeerde het hem niet aan haar helpers sedert haar vertrek dadelijk na het ontbijt beleefd hadden, op de hoogte gebraent worden en Mr. loda droeg er zorgvuldig zorg voor, dat het had. „Ik heb zoowat van alles, waarmee ik begonnen ben, een Janboel gemaakt. Mijn eenige excuus is, dat mijn bedoelin- goed geweest zijn." Carmencita legde haar smalle hand op „Zeg eens!" zei Miss Milligan verbaasd. „Wat mankeert jullie opeens?" George wierp een woedenden blik op het achterhoofd van Mr. Todd, hoestte, kuchte, krabde zich achter zijn linkeroor, zijn arm, een handelwijze waardoor al hoeste weer en stak, force majeure, van verhaal geen „korte inhoud" werd. En j het bloed, dat George bezat, naar zijn1 wal daarna moest Miss Milligan, op haar hoofd steeg en de Weston Winchester beurt, een relaas geven van wat de vijand bijna in een haag terecht kwam. haar aangedaan had en dit verhaal werd j er, dank zij een listige handigheid van haar gehoor in het stellen van vragen, ook niet korter op. En zoo gebeurde het, dat het oogenblik van de crisis, waarop George en Mr. Todd met kloppende har- J ten hadden zitten wachten, pas kwam, toen de streek, waar ze al die avonturen beleefd hadden, al een kleine vijftig kilo meter achter hen lag. De crisis werd aangekondigd door een plotselinge stilte een zwijgen van Car „Ik vind juist, dat j« je schitterend ge houden hebt, George!" zei Carmencita. „Dat inbreken van je.... en dat dien politie-agcnt voor den gek houden, en „Eh.Carmencita.... wat zou je liever willen hebben.het geld of de juweelen?" ,,'t Geld natuurlijk. Maar dat kan ik niet krijgen vóór Reilly terug is. Door dit antwoord lichtelijk aangemoe- alles trouwens! En tenslotte is het jou'digd, stak George nu in ernst van wal. toch maar gehikt om mijn juweelen terug te krijgen, nietwaar?" George kreeg een schok van schrik, we „De quaestie is, Carmencita, we hebben je een bekentenis te doen." Miss Miligan's mond zei niets, maar wierp zijn mede samenzweerder een haar oogen des te meer waarschuwenden blik toe en knikte met een ongelukkig gezicht. „Laat ze eens zien, zeg!" verzocht Car- mencita en veijeefsche pogingen om iets ,n(Vndta hem. 0m 1Jie *'van te overtui; te bedenken, dat ze zou kunnen zeggen n„„ aan haar metgezellen. Een zucht maakte Lb'je ze.'... in je zak....?" j ton slotte een einde aan de spaniung. J „Wel," zei Carmencita, „dat's een veel btwogen vier en twintig uur, die we nu „Wist je," ging George voorzichtig v«ort, „dat Sir John een verzamelaar is., van juweelen al dat gedoe meer?" ..Ja zeker, zijn vrouw had het me ver teld. Waaróm?" „Omdat.... kijk, toen jij boven was, hebben Mr. Todd en ik eens een ernstig woordje samen gesproken. Sir John moest toevallig even weg en wij voelden ons niet gerust.wat Smith betreft, be- grjjp je. We dachten: Reilly komt nog in dagen niet terug en natuurlijk gaat F.-S. weer zoo gauw hij beter is met vollen „O.... ze zijn er allemaaler ont breekt er geen één!! Ik heb je toch ge- achter den rug hebben. Vrienden Carr dat ik ze dadelijk geteld heb...." en Todd hoe kan ik jullie bedanken! Als „Ja maar ik heb opeens zoo'n geweldi- jullie er niet geweest waren...." gen zin om ervan te genieten. Kinder- Schei uit, Millie", verzocht Mr. Todd a(>htig, he.maar geef het kind voor 6„„„ haar dringend. „Ik heb niks anders ge- dezen «enen keer maar zijn zin, George!" stoom vooruit. E11 we waren bang als hij daan dan rondkijken en in den weg loo- George slikte een paar maal, keek Mr.Weer begon, dat 't ons wel eens niet kon pen. Maar geamuseerd heb ik me. Ik Todd aan en knikte veelbeteekenend. Mr.1 gelukken 0111 hem te vlug af te zijn voel 111e of ik een verjongingskuur ge- Todd schudde vastbesloten zijn hoofd en Want eigenlijk, als je eerlijk bent, moet daan heb. Zoo waar ik hier zit." keek, demonstratief; het raampje uit. je toegeven, dat het dezen laatsten keer „Ik ben bang, dat ik ook niet- bepaald „Vooruit er mee!" beet George hem toe. 'puur geluk geweest is." een schitterend figuur geslagen heb, Car-' „N'eee, doe jij 't. maar, jong", zei Mr. „Dat geef ik toe," zei Carmencita met mencita," zei George, terwijl hij den weg Todd haastig. Ik durf niet." een gezicht, of ze niet wist, hoe ze het vóór hen; fixeerde, alsof die hem per- „Wel heb ik van me...." begon George had. „Maar wat willen jullie nu eigenlijk socnlijk een groot onrecht aangedaan driftig. lvertellen?" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1