ïS-iBE- De mooiste GLASGORDIJNEN De werkelijk goede kleeding HermanNypels grsassk aanmerke,ijk gerinser zi1'- Bankoverval te Rotterdam. Malversaties bij den Pensioenraad. LEVERT U DE Jb. HARJER ZOON Confectie-Costuum cViaat-CostuLsm Inbraak te Bergen. Ernstig ongeluk op een onbewaakte overweg. Van links en rechts meer voldoende geld krijgen om aan hun verplichtingen te voldoen en hoe grooter de gemeenten, hoè ernstiger hun moei lijkheden. Zelfs New-York staat voor bijna niet op te lossen problemen en hicago, St. Louis om van de anderen er enke'e te noemen, kunnen hun salarissen al zoo goed als niet meer opbrengen. \Vaar--uioet dit naar toe? BinWnkort komt de kwestie van de uitkeeringen aan de oorlogsveteranen «eer aan de orde; deze menschen hebben toezeggingen gekregen en zij wachten op het vervullen van de beloften. Zij hebben hun leven veil gehad voor de belangen van het land en zij bieden nu den wissel ervoor aan. Doch hoe kan Amerika dien wissel honoreeren, die ook in de milliar- den loopt? Daarbij komt de algemeene nnsere. l>e inkomsten uit dividenden en renten da len; de maatschappijen werken met ver-j lies, zien de orders krachtig vernnndeien en een en ander maakt het binnenstroo-J men van belastinggelden moeilijker. De regeering heeft dus tegenover krachtige stijging der uitgaven een even krachtige vc mindering der inkomsten, met gevolg, dat men ten eerste drastisch zal moeten bezuinigen, ten tweede de belasting- schroef zal moeten aandraaien en dit in het zicht van de komende president-! verkiezing. In Engeland voelt het volk nationalis-j tisch; toen er economisch gevaar dreigde, j stond elke Engelschman pal rond zijn nationale regeerig en al mogen misschien de door die regeering genomen maatre-' gelen op den duur geen succes hebben, deze uiting van volkskracht en volks opoffering moet ongetwijfeld vruchten dragen. Doch in Amerika heeft men die eensgezindheid niet. Men leeft in een sterk egocentrische roes; de verworde- ring, de verwildering en de criminaliteit nemen angstwekkend toe en van superi oriteit ten opzichte van het vermolmde Europa (men noemt ons Continent graag op die verkleinende wijze) is weinig te bespeuren. Amerika heeft in en na den oorlog zijn kans gehad en het heeft die kans verspeeld door gebrek aan karak- tereigenschappen, noodig om aan de j spits der wereld te staan. Het heeft dol-1 lars gebracht en geen prestige; nu die dollars wegvloeien in de bodemlooze put van de crisis, nu rest dus geen prestige. Wat men ook van Europa moge zeggen, het heeft ongetwijfeld prestige en deze uiterst belangrijke factor zal het Conti nent er spoedig bovenop kunnen halen. Niet in Europa begon de crisis en in Amerika zal ze eindigen, zooals Hoover enkele malen heeft gezegd, maar ze be gon in Amerika en ze zal in Europa ein digen! Wij kunnen ons niet verhelen, dat wy den toestand aan de overzijde van den Oceaan uiterst precair vinden. Reden tot eenig optimisme bestaat er niet en dej maatregelen, die Hoover al enkele malen heeft genomen, hebben geen verlichting gebracht, omdat hij er te laat mede kwam! Wanneer Amerika op het moment Frank- rijk's en Engeland's oorlogsschulden be duidend verlichtte, zonder dat deze lan den erom vroegen, zuiver en alleen om te redden, nu het nog tijd is, dan zouden wij Hoover dankbaar zijn. Komt hij ech J ter met die suggestie, wanneer het punt van in elkaarzakken daar is, dan zou ook die gestie te laat zijn en geen effect! sorteeren. Zoo komt Washington steeds ■achteraan, het wekt de schijn van kracht, van meegaandheid, maar is ten slotte niets anders dan de schijn redden, wan- j ner het te laat is. Hoover heeft in zijn presidentschap1 oech gehad, wij kunnen dit niet ontken» j 3cn. Maar hij heeft ook blijk kegeven van niet de krachtige figuur te zjjn die men door zijn antecedenten vermoedde. I Ilij heeft nimmer den juisten maatregel nomen.... hij heetf de crisis niet on derkend op zijn ernst en hij heeft er in het begin een spelletje van gemaakt zoo vastgeroest was hij in zijn Amerikaan- sche superioriteits-waan, dat Amerika de wereld zou voorgaan naar het Rijk der welvaart. De bittere ontgoocheling van dezen waan zal ook de ontgoocheling wor den voor een tweede presidentschap. Misschien is de financieele ineenstorting in Amerika al gekomen voor de officeele verkiezingscampagne is ingeluid. Het gaat tegenwoordig snel; de symptomen, dat het ook met Amerika aan het verkeerd gaan is, worden sterker. „Un homme averti en yaut deux" geldt ook hier. Men zij op zijn hoede. EEN INTERVIEW VAN DE „TIMES" MET HITLER. De Times publiceert een interview met Hitier, waarin deze verklaart, dat de voortdurende groei van het nationaal- socialisme zijn oorzaak vindt in den oeco- nomischen wanhoopstoestand in Duitsch- land en de groote ontevredenheid over het slechte regeeringssysteem, dat tot verderf en verdeeldheid in het geheele land heeft geleid. Hitier zelf verklaarde geen bijzondere eerzucht te hebben om rijkspresident te worden. Wanneer zijn tegenstanders niet als tegencandidaat Hindenburg in het veld hadden gebracht, sou hij den verkiezingsstrijd aan een ander lid zijner organisatie hebben over- gela rn Hij is slechts tegen Hindenburg opgetreden, omdat het systeem, dat het nationaal-socialisme ten val wil brenqen. zich achter Hindenburg verschuilt. Hitier sprak vol vertrouwen over de vooruitzichten der nationaal-socialisten in Pruisen en noemde de beschuldigingen van Je Pruisische en Beiersche regeering. dat de S.-A.'s Putsch-plannen hebben in geval van zijn overwinning, belachelijk. Wie heeft er ooit van gehoord, zeide Hitier, dat een nieuwe president door een staatsgreep een omwenteling in den staat wil veroorzaken, waarin hij juist de hoog ste en verantwoordelijkste positie heeft verkregen? Hitier noemde verdere pogin gen om een blok van Duitsch-nationalen en ionaal-socialisten te vormen over bodig aangezien de nationaal-socialisti- sche beweging op het oogenblik bijna de loX."a'i0n* Wanneer het werkelijk waar is. dat een millioen communisten voor hem gestemd zou hebben, dan kon Hitier dit slechts beschouwen als een succes, want het was zijn doel de communistische partij te ver nietigen, en wanneer dat kon geschieden door het wegruimen van die elementen, die deze partij steunen, dan zou dat een ideale oplossing zijn om tot nationale een heid te komen. DE LIQUIDATIE VAN HET AVONTUUR VAN SJANGHAI. Naar Reuter uit Tokio meldt, heeft men gezien den verbeterden toestand de toe stemming der kiezers ontvangen voor het naar huis zenden van de reservisten van de 14e divisie, die onder de wapenen ge roepen waren in Februari, toen deze di visie naar Sjanghai werd gezonden. Naar men zegt, beteekent dit het terug roepen van verscheidene duizenden man schappen uit Sjanghai en voorts de demo bilisatie van een groot aantal reservisten in Japan zelf. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR DEN SCHEEPSBOUW. Bouw van twee schepen van c.a. 10.000 ton. Een verheugend bericht! De Nederlandsche Scheepsfoouw-Maat- sohappii ontving dezer dagen voor buiten- landsche rekening de opdracht voor den bouw van twee dubbelschroef-motor-pas- sagiers- en vrachtschepen van ca. 10.000 ton. Daar den laatsten tijd slechts zeer spo radisch schepen in aanbouw werden ge geven, is deze opdracht een verblijdend feit voor de Nederlandsche soheepsbouw- en machineindustrie. („Hbl."). ANSJOVIS. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat dezer dagen een vergadering is gehouden door zouters van en handelaren in ansjovis, in welke vergadering in beginsel zou zijn besloten, geen asjovis van de nieuwo vangst te zouten, te koopen en te ver handelen? 2. Wil de minister, indien hij niet of niet voldoende met het in vraag 1 be doelde bekend is, een onderzoek laten in stellen en in elk geval laten nagaan, welke gevolgen uit een zoodanig besluit kun nen voortvloeien voor de visschers en de arbeiders uit de aanverwante bedrijven? WERKLOOZE ZEEVISSCHERS. Te Utrecht is, aanvankelijk met 12(1 leden, een afdeeling van de Onafhanke lijke Socialistische Party opgericht. HET GEËINDIGDE CONFLICT IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Op de schriftelijke vraag van het Twee de Kamerlid Albarda: Is de minister voornemens, nu verschil lende pogingen om het geschil in de tex tielindustrie langs den weg van bemidae- ling op te lossen hebben gefr.alu, over te gaan tot het doen instellen van een en quête, zooals in de vierde paragraaf van het tweede hoofdstuk van de Arbei sge- schillenwet 1923 is voorzien? heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: Zooals bekend, is de staking in de tex tielindustrie inmiddels geëindigd. In ver band daarmede vereischt de vraag of toe- passin^ van hst bopaal'Ch? in paiajjraat 4 van hoofdstuk II der Arbeidsgeschillen- wet 1923 tot oplossing van het geschil zou kunnen bijdragen, geen nadere overweging meer. DE WERKLOOSHEID. Een telegram van het N.V.V. aan het Int. Arbeidsconferentle. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen heeft, naar het Volk meldt, aan de Internatio nale Arbeidsconferentie te Genève het volgende telegram verzonden: „In naam van de 320.000 arbeiders, die deel uitmaken van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen, verzoeken wij u bijzondere aandacht te willen schen ken aan het dringende vraagstuk der werkloosheid en een speciale conferentie bijeen te roepen om tot ingrijpende maat regelen ter vermindering van de werk loosheid te komen". HONDER MILLIOEN EIEREN UIT DE MARKT? Tot steun van den prijs. Eventueel verlies te dekken door staatsgarantie. De Maasbode meldt, dat het voornemen bestaat, om tot steun van den eierprijs, in de eerstkomende maanden 100 millioen eieren uit de markt te nemen en in koel huizen op te slaan. De coöperatieve ver- eenigingen zullen bij den verkoop in het najaar, onder bepaalde voorwaarden, een eventueel verlies door staatsgarantie ge dekt vinden. De waarde der opgeslagen eieren zal dan ongeveer 3,500,000 be dragen. De eierprijs zal dus ongeveer 3V2 cent moeten zijn. Wegens algemeene inkrimping van den kuikenfok mag ver wacht worden, dat het risico voor het rijk gering zal zijn. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt heeft het wetsontwerp tot regeling van een garantie-uitkeering ten behoeve van de Steunfonds uitgeput, pluimveehouderij het departement van binnenlandsche zaken en landbouw ver laten. De berichtgever van het Hbl. te IJmui- den schrijft: Het fonds voor sociale voorzieningen, dat indertijd volgens de collectieve loon- overeenkomst tusschen reederijen en zee- visschers werd opgericht en waarin eerst- genoemden vijf gulden per man en per maand der varende schepen storten, moet zijn werkzaamheden ten zeerste beperken, omdat de geldmiddelen bijna uitgeput zijn. Door het groote aantal opgelegde sche pen gaan de inkomsten van het fonds regelmatig achteruit en de uitkeeringen omhoog. Van 1 Januari van het vorige jaar af tot 1 April van dit jaar, dus over 15 maanden, werd 190.000 uitgekeerd. De geheele reserve van het fonds is op geteerd en nu moeten de uitkeeringen uit sluitend bekostigd worden uit de schaar- scher wordende inkomsten. Er is nu besloten met ingang van 1 Mei de uitkeering bij werkloosheid geheel stop te zetten. Het fonds zal tijdelijk zijn arbeidsterrein inkrimpen tot uitsluitend de zorg voor door ziekte of ongeval getrof fen opvarenden, terwijl ook de verplich tingen tegenover de nagelaten betrekkin gen van tengevolge van ziekte overleden opvarenden blijven gehandhaafd. Op 1 Maart was nog van de reederijen een bedrag van ongeveer 14.000 te vorderen, doch hiervan kan 3500 wegens faillissement der debiteuren on inbaar verklaard worden. HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLAND'S NOORDER KWARTIER. Actie voor opheffing. Maandag is aan Gedep. Staten van Noord-Holland een adres gericht, uit gaande van eenige veehouders en land eigenaars in het hoogheemraadschap Waterland waarbij de wenschelijkheid wordt betoogd van spoedige opheffing van het hoogheemraadschap Noord-Hol- land's Noorderkwartier, wegens: a. verzwaring van de bannelasten vooi? ben boerenstand en verhooging van de a«k-, sluis- en maalgelden van het hoog heemraadschap Waterland; afin -xS-f1186 gereedkoming van den NoorHhnUa t.us^hen Friesche en de S16 £USt' waard°or de kos ten van onderhoud van den Waterland stuürïhuSoïdfn^ va^het" hoogh* b6- jaadschap Noordhollands Noorderfe ONAFHANKELIJKE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Te Nieuw-Amsterdam (Drenthe) is een afdeeling van de Onafhankelijke Socialis tische Party opgericht, met aanvanke lijk 23 leden. Te Enkhuizen is een afdeeling van dc Onafhankelijke Socialistische Partij op gericht met 60 leden. De afdeeling aldaar van de S.D.A.P. telt 240 leden. Binnenland. Efech: negen jaar met aftrek van preventief. Den 16en October van het vorig jaar is een overval gepleegd in het bijkan toor van de Incassobank aan den Goud- schesingel te Rotterdam. Er is bij dezen overval niets gestolen, de daders hebben de vlucht genomen en na een achtervol ging, waarbij een van de daders op zijn achtervolgers heeft geschoten, werd deze man gearresteerd. De ander wist te ont komen. De gearresteerde, een 22-jarige beeld houwer, heeft zich Dinsdag voordeRot- terdamsche x*echtbank te verantwoorden gehad. Hij legde een volledige bekentenis af. Verdachte had een meubelzaak gehad waarmede hij geld had verloren. Hij heeft later iemand leeren kennen, dien hij Brand noemde. Of de man werkelijk zoo heette weet verdachte niet. Met Brand heeft hij een plan gemaakt om een bankoverval te plegen, teneinde zoo uit zijn financieele moeilijkheden te komen. Verdachte zou de beambten met zijn revolvers in be dwang houden, terwijl Brand de kas zou rooven. De verdachte is, toen hij een maal in het bankgebouw was, met in iedere hand een revolver over het hekje op de balie geklommen. Hij dreef het personeel van de bank naar het privé- kantoor achterin. Brand bleef achter. On een gegeven oogenblik riep Brand -ze komen binnen» en daarop nam hii dp vlucht. Verdachte is toen ook gevlucht. V au den Goudschesingel is verdachte langs het Boschje gevlucht, en van daar is hij door eenige straten op de Rotte- kade gekomen, waar hy in een daar on beheerd staande auto is geklommen. Ver dachte heeft de motor aangezet, hij had met den wagen willen wegrijden. Zijn achtervolgers hebben getracht hem uit de auto te halen. Daarbij zijn de revol vers, die verdachte in zijn handen had afgegaan. Tengevolge daarvan is de ex peditiebaas J. Braggaar, die den ver dachte met een stuk ijzer sloeg, aanzijn hoofd gewond geraakt. Verdachte heeft Braggaar niet willen dooden. Hij wilde zich zijn vrijheid verzekeren. Requisitoir. ging, bewezen, evenals de ten kste ge legde poging tot doodslag. Verdachte kan zich niet op noodweer beroepen Spr. wees «r op. dat verdachte wegens valschheid in geschrifte een voorwaai - delïjke veroordeeling heeft. De jeugd van verdachte kan spr. bij een zoo ernstig delict als waarvan hier sprake is, mei in aanmerking nemen. De eisch luidde: een gevangenisstraf voor den tijd van negen jaar, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. Uitspraak 26 April. Tegen twee verdachten is drie jaar geëischt; tegen den derden twee jaar en zes maanden. De Haagsche rechtbank heeft Dinsdag de behandeling voortgezet van de zaak tegen de drie ambtenaren van den Pen sioenraad, die eenigen tijd geleden zijn gearresteerd wegens valschheid in ge schrifte, gepleegd bij den Pensioenraad. Het eerst werd behandeld de zaak te gen verdachte J. J. Z. De eerste verdachte. Verdachte erkent de hem ten laste ge legde verduisteringen. Vervolgens gaf hij een overzicht van den gang van zaken betreffende de administratie der pensioe nen en de betaalbaarstelling daarvan. Verdachte geeft toe, op de daarvoor be stemde lijsten gefingeerde namen te heb ben ingevuld. Het stempel met den naam van den voorzitter en secretaris heeft hij gehaald van de afdeeling registratuur, onder het voorwendsel, dat hij het noodig had voor het stempelen van chèques, het geen gebruikelijk was. In plaats daarvan heeft verdachte de pensioenakte en de attesatiën de vita voor de gefingeerde per sonen daarmede gestempeld. Requisitoir. Daarna was het woord aan officier van justitie, mr. Blok, die zeide geschrokken te zijn, toen hij van deze malversaties hoorde. Dergelijke gebeurtenissen, waarbij door drie personen in den loop van eenige jaren een bedrag van ongeveer 35.000 wordt verduisterd, doen de vraag rijzen, hoe zooiets eigenlijk mogelijk is en of de controle wel goed is. Spr. weet, dat er thans verbeteringen zijn aangebracht, en hij meent, dat in den vervolge dergelijke fraude bij den Pen sioenraad niet meer zal kunnen plaats hebben. Wat de zaak zelve betreft, rijst ook de vraag of de schuld voor het gebeurde ook nie: voor een deel rust bij de leiding, die een laag betaald ambtenaar als verdachte op een zoo verantwoordelijke post plaatst en daardoor in de verleiding brengt. Dit ontheft verdachte natuurlijk niet, maér er moet toch rekening mee worden gehouden. Jrerdachte heeft een ernstige smet ge worpen op de betrouwbaarheid van het ambtenarenkorps. Hij gebruikte veel sterken drank, het geen zeer veel geld kostte, en naar spre kers meening oorzaak is geweest, dat ver dachte heeft omgezien naar middelen om aan meer geld te komen. En zoo is hij ge komen tot het vervalschen van pensioen akten en attestatiën de vita. De strafmaat. Wat de straf tegen verdachte betreft, meent spr., dat hij wegens valschheid in geschrifte moet worden veroordeeld. Het door hem gepleegde feit is zeer ernstig^ omdat hij het vertrouwen in de ambtena ren heeft geschokt. Verdachte dient dan ook ernstig te wor den gestraft en spr. vraagt zijn veroor deeling tot drie jaren gevangenisstraf. De tweede verdachte. Daarna wordt behandeld de zaak tegen verdachte R., die zich bijna 15,000 heeft toegeëigend. Ook in deze zaak doet de secretaris van den Pensioenraad als get. eenige mededeelingen over de administra tie, waarna voorts gelijke verklaringen als in de vorige zaak worden afgelegd om trent de uitbetaling der cheques. Verdachte erkende, zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig ge maakt. Hij heeft valsche kaarten en che ques gemaakt ten name van zekere Hulst en heeft deze cheques zelf geïnd. Later heeft hij nog een tweeden persoon Hulst bijgevoegd en daarna beide gefingeerde personen weder doen „overlijden." De officier van justitie eischte ook voor dezen verdachte wegens valschheid in ge schrifte en het gebruik maken van ver- valschte stukken, drie jaar gevangenis straf. De derde zaak. Ten slotte werd behandeld de zaak te gen den arbeidscontractant P., die te- N.V. BEHANGERIJ en STOFFEERDERIJ op eigen ateliers vakkundig en mooi passend gemaakt, koopt U in DEN HELDER alleen bij: De prijzen zijn niet duur. Vraagt U maar eens in onzen winkel, wij staan U gaarne met alle inlichtingen ten dienste, zonder verplichting tot koopen. vanaf 15.00 tot 50.00 g!d. vanaf 45.00 tot 95.00 gld. recht stond wegens het valschelijk opma ken van attestatiënt de vita en post cheques. Verdachte door den president onder vraagd. antwoordde, dat hij gedurende 1930 en 1931 zich gelden heeft toege ëigend door een door hem uitgevonden systeem, n.1. gebruik te maken van e z.g. tusschenbetalingen, welke per post- chèque geschieden. P. voorzag zich van chèques voorzien van een bepaald num mer, welke hij dan op zijn eigen naam in vulde. Totaal heeft verdachte zich op deze manier 4900 toegeëigend, van welk geld hij een gedeelte in zaken heeft gestoken. De eisch. Daarna was het woord wederom aan het O.M., dat het door P. gevolgde systeem besprak, hetwelk naar de meening van mr. Blok nog ingewikkelder was dan de vorige. Deze verdachte was geen ambtenaar in den zin der wet, zooals de beide vorige verdachten. Niettemin zijn de door hem gepleegde feiten ernstig en spr. eischt daarom tegen dezen verdachte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal 26 April a.s. in deze drie zaken vonnis wijzen. De goederen In het Heilooër bosch verborgen. Twee man nen gearresteerd. I Majoor van der Steen te Heiloo ont- j dekte Maandagmiddag aan de Kuillaan bij de Ijsbaan een in het bosch verborgen I pak. Het bleek een deken te zijn, waarin alle mogelijke kleedingstukken verpakt waren. De politie stelde zich verdekt op en na twee uren kwamen twee heeren de voorwerpen ophalen. Zij beweerden met het pak niets te maken te hebben en zeiden, dat het toe val hen slechts in de nabijheid daarvan gebracht had. Het gelukte de politie even wel iemand te vinden, dje verklaard heeft hen met het pak op den rug te hebben zien loopen. Hierop verzocht de burge meester per radio-bericht om inlichtingen. Men meldt nader uit Bergen: Toen de Bergensche politie Dinsdag door de radio kennis nam van het ver zoek van den burgemeester van Heiloo om inlichtingen omtrent een tweetal al daar aangehouden personen, J. T. en C. B. en omtrent de herkomst van doo£ jlie personen verborgen lijfgoederen en bed- degoed, toog de chef-veldwachter op on derzoek uit en begaf hij zich naar de onbewoonde, gemeubileerde villa van de familie Maschmeijer aan de Van Borsse- 1 lenlaan, waar destijds door een der ver dachten een inbraak was gepleegd. Inderdaad bleek hier te zijn ingebroken en de te Heiloo aangetroffen goederen werden hier vermist. De Bergensche politie is Dinsdag morgen naar Heiloo vertrokken om de verdachten te hooren. Uit Heiloo wordt nader gemeld: Dinsdagmorgen zijn de mannen, die in hechtenis zijn gehouden, ter beschikking gesteld van den burgemeester van Bergen. (Alkm. Crt.) Twee kinderen gedood. Dinsdagmiddag zijn op den onbewaak- ten overweg in de Oosterboer nabij Mep- pel twee meisjes door den sneltrein uit Groningen, die 5.40 te Meppel aankomt, gegrepen en vermorzeld. Het zijn de 6- jarige Wilhelmina van der Haar uit de Riouwstraat en de 7-jarige Mina Lente uit de Balistraat. Met eenige andere kin deren uit de Indische buurt zouden zij melk halen bij een boer aan de overzijde van de lijn. Zij moesten wachten voor een goederentrein, die in de richting Rui- nerwold reed. Door de bocht in de lijn zagen de kinderen den aansnellenden trein uit de richting Groningen niet aankomen. Nauwelijks waren zij op de lijn of de loco motief greep hen. De andere kinderen konden nog net een goed heenkomen zoe ken. De remmer van den achtersten wagen van den goederentrein zag het ongeluk en waarschuwde werkvolk langs de lijn. De lijkjes zijn geborgen in een boerderij in de nabijheid en later per brancard naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. TWEE NEDERLANDSCHE KOOP LIEDEN TE PARIJS OVERVALLEN. IX: dader gegrepen. V.D. verneemt uit Parijs: Dinsdag Jieeft een man twee Amster- damsche kooplieden, de heeren L. M. en S. V., die te Parijs vertoefden, getracht te overvallen en van hun geld te berooven. Onlangs heeft een zekere F, iemand van Duitsche of Poolsche nationaliteit, de kooplieden te Amsterdam bezocht en bij die gelegenheid een groote partij zijde aangeboden. Dezer dagen heeft hij M. en V. tele grafisch naar Parijs ontboden, aangezien de zijde voor verzending gereed lag. De kooplieden gaven gevolg aan de aanbie- 9 en hebben zich Maandagmiddag naar Parijs begeven, waar F., die voor gaf expediteur te zijn en als tusschenper- soon voor een zijdefabriek op te treden hen in hun hotel opzocht en monsters van de partij overhandigd. De zijde zou 15 April. Onze deskundige mede werkster op het gebied van schoonheids middelen heeft my verzocht, haar voor éénmaal mijn hoekje te willen afstaan tot het geven van eenige adviezen. Het spreekt vanzelf, dat ik dit mijn sympa thieke collega niet heb kunnen weigeren. Mevr. G. H. te 's G. Om te beginnen dank ik u hartelijk voor uw geestdriftige complimenten. Het is waar, er zijn wei nig menschen, die zulke ter zake kun dige adviezen geven als ik en er zijn ge lukkig ook nooit dames geweest die zich achteraf over mijn raadgevingen be klaagden, maar als u zegt dat ik in mijn eentje meer waard ben twintig huisart sen bij elkaar, geloof ik toch heusch dat u mij wilt vleien. Kom, kom, mevrouwtje, overdrijft u niet? Er zijn heusch dokto ren, die den spijker heel aardig op den kop slaan, al vergissen zij zich dikwijls. Vergeet u toch niet, dat doktoren een heel lastige en langdurige studie achter den rug hebben, en al missen zij dan het onfeilbare instinct van de schoonheids journaliste, met de wetenschap brengen zij het toch ook een aardig eind. Wien ik hooger stel, Beethoven of Hylton? Ja, dat is een eigenaardige vraag. Zij heb ben natuurlijk beiden hun groote betee- kenis voor de muziekcultuur. De eene is zooals u weet klassiek, de andere modern. Freule C. ten C. te S. Ja, die dame ii» zeegroen, die Zondagmorgen op de Sche- veningsche Pier liep te wandelen met een dame in rycostuum, was ik inder daad. Vindt u dat pakje niet eenig? Ik heb het laten maken aan een héél geheim adresje en iedereen is er verrukt over, Geen enkele kleur staat mij zóó goed als groen. Leuk dat het u opviel. Hoe her kende u mij? Zeker van een portret. Maar u vindt toch hoop ik ook, dat mijn por tretten mij niet flatteeren. Wat uw vraag betreft, kinnen en wangen kunt u koo pen zoowel in Parijs als Berlijn. Als u er op gesteld bent, zal ik u de adressen privé schryven. Ik krijg van beide 15 commissie, dus een bepaalde voorkeur heb ik niet. „Victorie" te B. Ik dank u zeer voor uw vleiende woorden. Het is ongeloofe- lijk hoe mijn rubriek inslaat. En als ik dan bedenk, dat drie kranten haar ge weigerd hebben totdat ik eindelijk en na hoeveel moeite de redactie van dit blad overhaalde ermee te beginnen. Waarmede ge u het beste kunt wasschen? Eidooiers, mevrouwtje, niets anders dan eidooiers! Als u het u kunt veroorloven, ieder uur zes. Het is idioot hoeveel ei dooiers er door omrnelets verknoeid wor den. De menschen deden heusch verstan diger om omrnelets van zeep te bakken en zich met eidooiers te wasschen. Ik zelf doe het iedere tien minuten, maar niet iedereen is natuurlijk in zulke gezegende omstandigheden als ik. Als dat niet helpt probeert u het dan eens met een badje van in rozenwater gedrenkt behangsel papier. Of George Sand een gebit droeg? Ik zal het eens voor u nakijken. Een eenige schrijfster, niet? Dank u nog wel voor uw hartelijke woorden. Gerdy 't H. te W. Ja, wat 'n onaardige houding van Japan hè? Of het heusch den Volkenbond zal verlaten? Wie zal het zeggen? Verstandig zou ik het niet vin den! Wratten verdryft men door ze aan te stippen met een kleurloos jodium. Neen, mijn adviezen zijn kosteloos. De redactie honoreert mij koninklijk. Denk u voor uw vriendelijke woorden. Suzy te U. Vindt u heusch dat onze krant er zoo op is vooruitgegaan sedert ik eraan meewerk? Ik vind het in ieder geval erg vleiend! Onmisbaar? Kom, kom, wie onzer is onmisbaar? En onver gelijkelijk? Nu, ik wil het hopen.... Ja, ik houd veel van Zuid-Amerika. Daar zit wel wat in!! Puistjes krijgt y het beste weg met een stukje lancaste gordijn, ge drenkt in glycerine en 'n tikje camem bert. Haydn was musicus, ik geloof niet, dat hij als schilder naam had.- Dank u nog wel voor uw lieve woorden. 300.000 francs moeten opbrengen, welk bedrag onmiddellijk zou moeten worden betaald. Uit Amsterdam zouden, omdat M. en V. niet genoeg geld bij zich had den, de ontbrekende 125.000 francs tele grafisch worden overgemaakt. F. heeft de beide Amsterdammers mee gelokt naar een garage, waar de goederen zouden zijn opgeslagen. Daar heeft hij met een ploertendooder M. een slag in het gezicht toegebracht, welke een kleine wonde boven het. oog heeft veroorzaakt. V. bemerkende, wat gebeurde, zag kans den man te grijpen en te overmeesteren, waarna hij aan de politie kon worden overgegeven. F. is opgesloten. VAN DE TRAM GESPRONGEN. En levensgevaarlijk gewond. Dinsdagmorgen is te Sloterdijk een be woner van de Haarlemmermeer Van het voorbalkon van de rijdende Haarlemsche tram gesprongen. Deze tram naar Amster dam stopt niet te Sloterdijk en ondanks alle waarschuwingen en pogingen om hem tegen te houden, sprong de man van het balkon. Hii werd door den derden wagen gegrepen en zeer zwaar gewond. Na ter plaatse door een dokter te zijn verbonden, is het slachtoffer in zorgwekkenden toe stand naar het Tesselschade-ziekenhuis vervoerd. EEN WERKZOEKENDE. Een werkzoekende scheikundige heeft Dinsdag tienduizenden exemplaren var* een sollicitatiebiljet boven Rotterdam en Den Haaag uit een vliegtuig laten wer pen.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2