Een Chic Costuum mss? WILTON KARPETTEN f 24.75 Jb. MARJER ZOON van prima blauw kamgaren <ost slechts IN DE BIJENKORF HEEREN-KLEEDINGZAAK Koningstraat b. d. Spoorstr. WIERINGERWAARD. Twee mannen verdronken. Van ruim zesduizend gulden beroofd. TEXEL. CALLANTSOOG. ANNA PAULOWNA. Verduistering van f24.000 te Haarlem. BARSINGERHORN. Vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn. WIERINGEN. Burgerlijke Stand van Den Helder TIPS De TIP der Uw merk is TANDZEEP, SCHEERZEEP, HUIDCREME en andere Toiletartikelen. en verder Axminster, Bouclé, Haarvetours enz. ruim 200 verschillende dessins N.V. BEHANGERIJ en STOFFEERDERIJ verschillende artsen werden pogingen aangewend de tanden te verwijderen. Evenwel zonder eenig resultaat. Reeds was besloten B. voor operatief ingrepen naar het Academisch hospitaal te vervoe ren, toen het dokter Van Waveren geluk te de tanden te pakken te krijgen, tot vreugde van den patiënt en van de art sen. B. kon evenwel het hospitaal nog niet verlaten. EEN HEVIGE VECHTPARTIJ. Een oude veete uitgevochten. Zondagavond, even na twaalf uur, heeft er op den Kanaalweg (op het Molenplein), een hevige vechtpartij plaats gehad, tus- schen eenige personen die onder invloed van sterken drank waren. Vooral twee burgers, die een oude veete hadden uit te vechten, raakten hevig slaags. Door zeke ren H., woonachtig te Koegras, werd een mes getrokken, waarmee hij zijn tegen stander te lijf ging. De man kreeg een tamelijk ernstige steekwond in de linker borst en een snede over den arm, terwijl hem nog verschillende andere verwondin gen werden toegebracht. Hij begaf zich naar het politiebureau, Molenplein, van waar medische hulp werd ingeroepen en de man werd verbonden, waarna hij op eigen gelegenheid naar huis kon gaan. De dader werd gearresteerd en in het hoofdbureau van politie opgesloten, ter wijl hij Maandag naar Alkmaar werd overgebracht en in voorarrest gesteld. ONGEVAL. Gistermiddag had in de Koningstraat een ongeval plaats bij den nieuwbouw van Herschel. Eenige gemeentewerklieden zijn daar werkzaam met het leggen en veran deren van de daarliggende gasbuizen. Een gasfitter, K., schijnt door de gaslucht be dwelmd te zijn geworden, zoodat hij het bewustzijn verloor. Door eenige voorbij gangers, waaronder een korporaal van het Marinehospitaal, werd hulp verleend, zoo dat de man weer spoedig was opgeknapt. Natuurlijk gaf een en ander een heele consternatie in de drukke Koningstraat. SPEELTUIN VEREENIGIN G „DEN HELDER". Blijkens een advertentie elders in het blad, zal het Circus „Olympia" voor de kinderen van de Speeltuin-vereeniging Zaterdagmiddag een extra voorstelling ge- 18.tot 23 per stuk, thans wordt er van 5.— tot 7.— geboden, voorwaar een enorm verschil. VERKOOP ZEEGRAS. Naar wij opmerken heeft de verlaging van den prijs van het gevischte zeegras reeds gunstige gevolgen. Schipper S. Ver- faille is reeds voor de tweede maal sinds die verlaging, met eene groote lading ge- vischt zeegras voor de Ned. Zeegras- Industrie v.h. B. J. Gelder te Amsterdam, vertrokken. Het is te wenschen dat er ook wat meer schot in het gemaaide zeegras komt. De gemeente Wieringen (zeegras exploitatie) heeft nog 4.000 balen onver kocht, gemaaid zeegras, waarvan ruim 1000 nog ongeperst zijn. De groothandel-verkoopers wachten nog steeds, dat de gemeente haar verkoop prijzen zal verlagen, daar het geen doen is tegen den tegenwoordig geldenden prijs zeegras te verkoopen. HET MUZIEKCONCOURS. Naar wij vernemen is de bouw van een muziek-, jury- en bestuurstent voor het a.s. te houden muziekconcours bij onder- handsche inschrijving opgedragen aan den heer J. C. Klein, aannemer te polytushoef. UITSLAG VERLOTING. Hip- J.1. Dinsdagavond had de openbare trek king plaats van de ten bate van „Herwon nen Levenskracht" verkochte loten, met volgenden uitslag: s O O O S O DG c ■s c 03 •O c s I 3 3 E Cu 3 1 594 16 458 31 495 46 501 2 1297 17 686 32 1056 47 206 3 670 18 619 33 859 48 1478 4 592 19 1252 34 1201 49 255 5 1330 20 1016 35 135 50 305 6 67 21 1324 36 409 51 923 7 302 22 571 37 1441 52 661 8 383 23 893 38 538 53 1497 9 1217 24 1213 39 487 54 744 10 586 25 714 40 1362 55 462 11 937 26 174 41 580 56 66 12 918 27 1256 42 468 57 219 13 205 28 1111 43 104 58 113 14 130 29 1034 44 606 59 455 15 548 30 1039 45 1149 60 61 1318 757 „NOORDERLICHT". Naar wij vernemen is door de besturen der Herv. Diaconiën van Hippolytushoef en Westerland het nieuwe Tehuis voor Ouden van Dagen genaamd „Noorder licht". KIND VERDRONKEN. Dinsdagmiddag had aan de Nieuwe Sluis alhier een droevig ongeval plaats. Het 2'/2-jarig zoontje van den heer T. v. i Dompselaar begaf zich na den middag, ven De kosten per persoon zijn 10 cent. zooalg hij djt g*w00nUik deed naar Mpn Zie voor bizonderheden de adver- y deze regeling een prae-advies mist van de Commissie. Deze zou een vruchtbare J behandeling op deze vergadering hebben j bevorderd. De ontwerper merkt op, dat de bedoe ling van deze regeling is, aan te sluiten bij de gewijzigde Gemeente-wet. De heer J. Schenk Az. te Barsin- gerhorn, dacht dat zij tot stand is ge komen om de gemeente Barsingerhorn te ontlasten van de administratie. De ontwerper gaat met deze opmerking accoord, doch ook mede door de gewij zigde Gemeente-wet. De heer Haringhuizen, Wierin- gerwaard, zegt, dat de overgangsbepa lingen waarborgen, dat de bestaande re geling mag blijven bestaan en wijst op de wenschelyklieid van algemeene be schouwingen (applaus). Desgevraagd door den voorzitter, merkt de heer J. S c h e n k A z. te Barsinger horn op, dat door de nieuwe regeling de rechten van den raad komen te vervallen. De commissie voert nu alles uit. Spreker vindt dit niet accoord. Bij een rechts kwestie, salarisregeling, uitbreiding per soneel, heeft men als Raad niets meer te vertellen. I De ontwerper zegt, dat het onjuist is, als men beweert, dat de Raad niets meer heeft te vertellen. Ook bij de bestaande regeling heeft de Raad niets te zeggen, over b.v. de salarissen. Spreker vindt dit gelukkig ook. Het zou ons anders terug voeren naar eenige eeuwen terug. Indien alles steeds in den Gemeenteraad kwam, zou het veel geschreeuw zijn en weinig wol. Men moet toch ook vertrouwen hebben in zijn afgevaardigde. Indien dat niet aanwezig is, laat men dan anderen kiezen. Spreker durft te zeggen, dat ieder van ons stuk voor stuk er voor zou be danken, als strooman van den Gemeente raad te zttten, wat ook in strijd is met de Gemeentewet. In Purmerend heeft men ongeveer dezelfde regeling ontworpen. De heer Haringhuizen te Wieringer- waard, wil even in het midden brengen waar het omgaat. Als de inrichting een lichaam wordt met rechtspersoonlijkheid, zal het de Gemeenteraden vervangen. Er moet goed naar voren komen, wat de bedoeling is, en de bevoegdheden moeten goed omschreven zijn. Spreker wil niets anders dan de com missie, doch de gemeenschappelijken regeling mag niet in strijd zijn met de gemeentebelangen. De heer v. Erp, te Schagen, zegt ook tegenstander te zijn, om het heft uit handen te geven. Hij stelt zich echter voor dat het deze vergadering' gaat als naar een vergadering van de Tweede Kamer. van Zoonen eens, dat dit een onbillijkheid is. De keuringsdienst staat hier overigens geheel buiten. Burgemeester Mey er Oude-^ieuoip onderschrijft eveneens de bezwaren \an den heer van Zoonen en zou als com missie bij Dr. Berger aan willen dringen de regeering te verzoeken de Wet te dien opzichte te wijzigen, waartoe wordt besloten. Hierna ontstaat nog een langdurig debat over de salarissen. Vele sprekefs achtten de tijd gekomen tot verlaging over te gaan. Meerderen beschouwen de functie als bijbaantjes en vinden verlaging gezien de tijdsomstandigheden noodig. De heer J. Kistemaker Kolhorn zegt, dat de salarissen in hoogconjunctuur zijn vastgesteld. Hjj had gehoopt, dat de commissie eigener beweging met een flinke salaris verlaging was gekomen, dan zouden ze de zaak opbouwen, zooals zij deze nu afbreken. gedregd. De sprekers worden bestreden dooi den heer Breebaart, Burgemeester te Callantsoog, die niet bereid is de sala rissen te herzien, welke hy absoluut niet te hoog vindt. Hy wijst er op, dat de directeur zelf zijn autokosten betaalt, en vindt f 2500 niet te hoog; eveneens het salaris van den secr.-penn. ad f 1500 vindt spreker niet te hoog. Hij wijst er op, dat men voor de betrekking gestu deerd moet hebben en kennis van zaken en accountancy moet bezitten, terwijl hij van het salaris van den adj.-directeur ad f 750 maar niet eens wil bespreken. Deze wordt voor zijn werk veel te kort betaald. Nadat de voorzittertoezegtindecomm. een eventueel tijdelijke verlaging te zullen bespreken, sluit hij de vergadering. Binnenland. Gisterenmiddag om vijf uur is in de haven te Grave een roeibootje omgeslagen, waarin de 25-jarige gehuwde Ketterings uit Grave en de 17-jarige H. v. d. Hoven uit Velp bij Grave werkten. De beide mannen geraakten te water. Na eenigen tijd slaagde men er in v. d. Hoven op den wal te krijgen. Men heeft geruimen tijd getracht de levensgeesten bij hem op te wekken, doch dit is vruchteloos geweest. Ook K. is verdronken. Den ge- heelen avond is tevergeefs naar zijn lijk Bankbediende uit Utrecht slacht offer. TRAGISCH. Maandag is in het ziekenhuis (Hospitaal) te Den Helder overleden de heer A. de Visser, woonachtig in den Prins Hendrik polder alhier. Woensdag meldden de bladen, dat de heer A. de Visser herbe noemd was tot Heemraad van den Prins Hendrikpolder. Den Burg. RADIOSTORINGEN. Men tentie. VERKIEZING HEEMRAAD. Woensdagmiddag jl. vond in het .Dorps- koffiehuis" alhier de verkiezing plaats van een Heemraad voor de polder „Cal lantsoog". Na het opmaken der stemmen bleek dat de heeren T. Blokland en Joh. Baken elk 22 stemmen op zich vereenigd hadden. Na de onmiddellijk plaats vin dende herstemming bleken te zijn uitge bracht 37 stemmen, waarvan op den heer T. Blokland 19 en op den heer Joh. Baken 18 stemmen, zoodat de heer T. Blokland is gekozen. Wel aardig is hierbij te vermelden, dat, gedurende het gansche 25-jarige bestaan van de polder Callantsoog, het nog nooit eerder is voorgekomen, dat er een herstemming heeft moeten plaats vinden. LOOP DER BEVOLKING. IngekomenG. v. d. Meer—Veenstra en gez. van TietjerksteradeelH. Blaauw- broek, van Wieringen. Vertrokken: A. M. van Duin— Bisen- berger, naar AmsterdamW. Valkema, naar Wymbritseradeel. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. Geboren Dieuwertje, d.v. H. C. Voort- huijsen en A. Koens; Hermanus Johannes, z.v. J. P. Pennekamp en A. Bakker; Maria Joanna, d.v. H. C. Springveld en M. A. ZoonHendrikus, z.v. J. N. van der Plas en C. SchrabbingAdriana, d.v. J. Q. Molenkamp en A. D. Ruitenbu-rg. Getrouwd: D. Haverkamp en T.Over- kamp. Overleden 82 jaarJ Indien de regeering haar zin niet krijgt, dreigt zij met de portefeuille-kwestie. (Protesten van de commissie). Spreker wijst op de veranderde tijds omstandigheden, die het z.i. noodig maken, dat de inrichting zich hierbij aanpast. Hij wijst op de plicht van de vertrou wensmannen om de aanmerkingen, die in den Raad worden gemaakt in de com missie over te brengen. In de gemeenschappelijke regeling staat meermalen het woord „kan", dit sluit niet in dat het gebeurt. Laat de Raden zooveel mogelijk de baas blijven (applaus). De ontwerper Mr. D. Breebaart te Cal lantsoog begrijpt de kritiek niet. Bij het vaststellen van de vorige regeling had men zijn bezwaren moeten zeggen. Want feitelijk verandert er niets materiaal, In den laatsten tijd zijn de radiostorin gen te Den Burg buitengewoon groot, vooral de aangeslotenen bij de Radio-, Centrale hebben hier zeer veel hinder bekend, van. Gewoonlijk zijn deze storingen het hevigst op het tijdstip dat de persberichten speelkameraadje vlak bij hem in de buurt, voorbij kwam werd ziin' aandacht eetrnk' I blijft net eender'ook nu hebben de Raden k3or XTM I te zeggen, alleen Bassingerhorn is het ken door iets dat in het water lag. Naderbü al a r', öassinfe komende bemerkte hij tot z|n schrik 06 tverantwoordel«ke gemeente en dat het een kind was. Hij behoefde niet' -gaat e'nu raaar om, van de werkzaam- te water te gaan om het heden Barsingerhorn te ontlasten, opdat de geheele administratie niet over de gemeente Barsingerhorn behoeft te gaan. De heer v. Erp zegt, dat bij het stichten van de inrichting de verschillende Raden geen voldoende inzicht hadden in de draagwijdte en geen practische ervaring. Aan de inrichting werkt te veel personeel. De secr.-penningm. kan wel overdrijven, zoomede de adj.-directeur, waarvan wij nooit hebben geweten, dat dit de voor waarde was, waarop N. Niedorp en O. Niedorp hebben aangesloten. Belangheb bende veehouders maken ernstig bezwaar Bij het Departement Wieringerwaard" tegen het feit, dat de directeur een der Maatschappij tot „Nut van het Alge- practiseerend veearts is. meen" bestaat het voornemen om bij vol-l De heer H a r i n g h u i zen, Wieringer- doende deelname a.s. najaar een „Flora-j waai'd wijst er nog eens op, dat goed gaan om het op het droge te halen, daar het dicht aan den wal lag. De onmiddels geroepen geneesheer,heeft nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch het heeft niet mogen baten. De dood was reeds ingetreden. De spoorwegarbeider, den heer M. Eis- kamp, wordt met ingang van 17 April, overgeplaatst naar Beverwijk. „FLOR ALI A'1-TENTOON STELLIN G. worden uitgezonden, 's avonds ongeveer 10 uur. Dinsdagavond, toen juist de pers berichten weer zouden beginnen, werd plotseling afgebroken. De heer Mittel- hauser verzocht toen door de Radio aan de aangeslotenen te willen melden, waai de electrische machine werkte, die de storingen veroorzaakt, hierna werden de uitzenden weer voortgezet, doch de storin gen bleven aanhouden, 'tls echter te hopen dat op deze manier de oorzaak van deze hinderlijke storing eens aan het licht komt. Misschien is de gebruiker der machine geheel onbewust van de last, die hij anderen veroorzaakt. DE DANSTENT VAN DEN HEER C. KEIJSER NU OP ZIJN OUDE PLAATS. In een vorig nummer deelden wij mede, dat de danstent van den heer C. Keijser niet gedurende de Texelsche kermis op de Groeneplaats een plaatsje krijgt. Nader vernemen wij hieromtrent nog, dat op de kermis deze danstent niet geheel zal ont breken; ze zal n.1. weder worden ge Woensdag is een 71 -jarige bankbediende van de firma Vlaer en Kol te Utrecht, toen hij op het Weesperpoortstation in een trein stapte, beroofd van een porte feuille, inhoudende 6045 gulden. Omtrent de toedracht van dat geval vernemen wij het volgende: Gedurende den ochtend had de bank bediende te Amsterdam bezoeken afge legd, waarbij hij gelden voor de firma moet hebben geïnd. Na afloop hiervan heeft hij zich naar het Weesperpoort station begeven teneinde naar Utrecht terug te keeren. Op het station hebben twee personen hem bij instappen in den trein geholpen. Nauwelijks was de man gezeten of hij bemerkte, dat de portefeuille met geld uit zijn binnenzak verdwenen was. Blijk baar hadden de twee mannen hem die ontfutseld. Een onderzoek, dat onmiddellijk met medewerking van het spoorwegpersoneel werd ingesteld, bracht geen resultaat aan het licht. Men vermoedt, dat de twee mannen dadelijk, nadat zij de berooving gepleegd hadden, het station hebben ver laten. De nummers van het bankpapier zijn De firma is tegen diefstal ver zekerd. Door den administrateur van een coöperatieve vereeniging. De recherche te Haarlem heeft aange houden en naar het huis van bewaring al daar overgebracht den 65-jarigen J. W. H., administrateur van de coöperatieve vereeniging de Eendracht, die in een tijds verloop van 15 tot 20 jaar een bedrag van 24.000 heeft verduisterd. H. is op ge raffineerde wijze te werk gegaan, dat hij al die jaren bestuur, penningmeester en zelfs de accountants om den tuin heeft kunnen leiden. Het bedrag van 24.000 zal, indien de algemeene vergadering der vereeniging er haar goedkeuring aan hecht, kunnen wor den teruggebracht tot 17.000 door terug vordering van de pensioenpremies, waar toe bereids in enkele instanties vergun ning is verkregen. De coöperatieve vereeniging de Een- plaatst op haar standplaats van vorig dracht heeft beproefd, zich tegen het ver jaar, dat is in den tuin achter het woon huis van den heer S. Keijser Sz., gelegen aan den Yogelenzangweg. UITSLAG AANBESTEDING. Woensdagavond werd in hotel „Texel", te Den Burg, door den heer N. Schermer, lies van het verduisterde bedrag te dek ken door met de familie van H. een nota rieel contract aan te gaan, waarin werd vastgelegd, dat de familie in de gelegen heid zal zijn, de verdwenen gelden aan te zuiveren onder uitsluitende voorwaarde, dat de politie niet zou ingrijpen en dat lia"-tentoonstelling te houden. Het be stuur stelt daartoe beschikbaar een serie van vijf plantjes in potten tegen een minimumprijs van 0.25. Bovendien zul len pl.m. 80 planten gratis aan schoolkin deren worden uitgereikt. De planten wor den op een nader bekend te maken dag afgehaald om in September of October weer te worden ingezonden op de ten toonstelling. Ook zullen er rubrieken zijn voor bloemstukken, andere planten, groe pen, enz. 25 prijzen zijn beschikbaar ge steld. Wij zullen hopen voor bovenge noemde vereeniging, dat de lezers dit mooie werk zullen waardeèren. C. van Nieuwegiesen, oud Kouwei, oud 75 jaar. wordt vastgelegd, welke de bevoegdheden der commissie zijn. De Voorzitter zegt nogmaals, dat de vergadering een bespreking is, en er geen besluiten kunnen worden genomen. Hierna wordt de regeling besproken. Vele afgevaardigden maken hierbij op en aanmerkingen,zoodat een breedvoerige discussie meermalen ontstaat. Vooral de uitlegging van de betrokken wetsartike len, zoomede de juridische bezwaren tegen de nieuwe regeling geven vele meenings- verschillen met den ontwerper den heer D. Breebaart, Burgemeester van Cal lantsoog en den heer Haringhuizen, Burgemeester van Wieringerwaard, waarbij wel eens een eenigszins heftig debat ontstaat. Aan het einde der besprekingen zegt de voorzitter toe, dat de commissie met de gemaakte opmerkingen rekening zal houden en ieder raadslid t.z.t. een even- architect, namens de dames T. en A. Eel-geen openbaarheid aan het geval zou wor den gegeven. Daar intusschen de justitie toch kennis heeft gekregen van het geval, vervalt dit contract en komt de schade post geheel ten laste van de vereeniging. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, heeft H. indertijd een volledige bekentenis afge legd, waardoor het mogelijk was, met de familie tot een regeling te komen. De verduistering is aan het licht geko men toen het bestuur in verband met een anadere aangelegenheid voor het eerst een algeheel accountantsonderzoek heeft laten instellen. Door alle vroegere balans controles is H. zonder moeite heengeglipt. De laatste maanden was H. reeds niet meer in dienst van de Eendracht. man, te Amsterdam, aanbesteed het bou wen van een woonhuis aan het Kooger- eind te Den Burg. Ingekomen waren 28 insohrijvingsbiljetten. Ingekomen werd als volgt: Timmerwerk: Jb. Drijver 1762.J. v. Wessem 1709.J. v. Mekeren, Den Burg, 1698.50; P. van 't Hoog 1626.—; W .Bruin 1649.—; J. Koorn 1524.—; Bakker en Koorn 1496.P. J. Kooger 1395.—. Metselwerk: H. Koorn 2675.A. de Kort 2597.—; H. Buis 2314.—; Th. Witte 2300.—; I. Voigt 2175.—. Perc. I en II: J. Daalder 3836.H. Buis 3975.50. Schilderwerk: C. Bremer 456.—; S. eenig Hippolytushoef. POLITIE. Gevonden: in den Wieringermeer polder twee briefjes van 10. Een bruine portemonnaie met geld. V erloren: een hamer. Inl. bij den gem.-bode, te Hippolytushoef. LAMMERENHANDEL. Men deelt ons mede, dat in den lam- merenhandel eenige levendigheid begint te komen, doch de geboden prijzen zijn bij krin he^nrTt": na„an ëesl oten bjj Welbesluiten over de nieuwe gemeenschappe- J0t eeiier meuwe ge- lyke regeling kunnen worden genomen. Hierna geeft de voorzitter gelegenheid meenschappelijke regeling, Aangesloten zijn de gemeenten Cal lantsoog. Zijpe, St. Maarten, Schagen, Wieringerwaard, Winkel, Nieuwe Nie dorp, Oude Niedorp en Barsingerhorn. Voorzitter, de heer K. Breebaart Dz. te Barsingerhorn, opent de vergadering fin spreekt zijn genoegen uit over de en p| flinke opkomst. Hoewel niet alle Ge meenteraden voltallig aanwezig ziin is toch niet een Raad absent. Spr S'er op, dat deze vergadering alleen is belegd voor een bespreking. De Gemeenteraden ieder afzonderlijk moeten een besluit nemen. Hij hoopt dat de tijdsomstandig heden zich spoedig mogen wijzigen, om wederom uitkeering te kunnen voor de afgekeurde beesten. Spr. licht toe, dat de gemeenschappelijke regeling is ontworpen door Mr. D. Breebaart, Burgemeester van Callantsoog en door de Commissie met algemeene stemmen vendst. Golden de lammeren in 1931 rgemeester vanieringerwaard Ha ring huizen wijst er op, dat hij aan de vergadering tot het stellen van vragen, welke door den directeur, den heer P. de Boer, te Schagen, den adj.- Directeur, den heer D. Rempt te Nieuwe Niedorp en den sec.-penn., den heer Joh. de Veer te Schagen worden beantwoord. De heer v. Zoonen te Winkel merkt op, dat vele slagers duizenden guldens hebben besteed om hunne zaken naar de eischen der wet in te richten en wijst er, op, dat daarentegen bij de noodslachters die ook bedrijfsslaclitingen uitvoeren, in een hangruimte alles zusterlijk naast elkaar hangt, goedgekeurd en afgekeurd. gevpn i rtnLl i vindt, dit een schandaal. De een llzenden guldens onkosten en een ander (niets en bovendien op een oneerlijke ^yze concurreeren. ?iChLhet ook in strÜd met de volks- gezondheid en de hygiëne. i H->f)PH8oetnrrlCtj-W0rdt door den Directeur, de V et dit toelaat, maar dat de ge- meentebesturen hierin verandering kun nen brengen. Spr. is het met den heer Smidt 410.;C. Timmer 380.Vonk en Boon 348. Loodgieterswerk: N. de Graaf 224.20; J. Agter 227.50; P. Oele 193.—. Electriciteitswerk: J. Bruin 81.R. Daalder 74.50; J. Agter 74.A. Knopperts 69.50. Massa: H. Buis 4620.25; P. J. Kooger 4150.—. Het werk zal waarschijnlijk gegund worden aan den heer P. J. Kooger, die in massa de laagste inschrijver was. Nader vernamen we nog, dat deze in schrijving was in samenwerking met de heeren Voigt, Vonk en Boon, Oele en Knopperts. VERDRONKEN. Op de Ruysdaelkade te Amsterdam wa ren Dinsdagmiddag eenige kinderen aan het spelen op schuiten. Een achtjarig knaapje is daarbij in het water gevallen. Na een kwartier werd hy door de brand weer met een dreg dood opgehaald. DE BRANDSTICHTING 'S-GRAVENZANDE. TE tej bij van 12 en 13 April. ONDERTROUWD: H. Bakker en A. Brouwer. J. Kramer en G. Leen. Th. v. d. Meulen en J. C. Alexander. J. J. Mangei en M. J. Heusch. G. Mooij en M. Bakker Tb. J. H. M. Schuite en Q. L. A. M de Klein. K. de Vries en A. N. H. Bodenstaff W. R. ten Veldhuijs en T. Bakker. BEVALLEN: A.v.d.Kooi—Braaksma, d. M. de Ridder—van Os, z. M. Nuijens— Groot, d. Bekentenis van den verdachte. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt heeft de recidivist J. S., verdacht van de brandstichting in de woning van de wed. G. M. B. aan den Monserscheweg te s-Gravezande, bekend den brand te heb ben gesticht. Hij had zich door inklim ming toegang tot de woning verschaft en heeft toen hij niets naar zijn gading kon vinden op den zolder brand sticht. Het blusschingswerk heeft ge- hij rustig tusschen het publiek staande gade geslagen. Op aanwijzingen heeft de politie hem later gearresteerd. Uit wAaak heeft S., die een kleine 20 vonnissen on dergaan heeft, by de woningen van den burgermeester en den heer V. de ruiten ingegooid. Ook dit heeft hij bekend. BRANDSTICHTING. Verdachte tot 3 jaar veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen den koopman uit Amersfoort, die in den nacht van 13 op 14 Januari brand zou hebben gesticht in een pand aan de Bierhaven, dat aan ziin vrouw toebehoort en dat voor 20.000 was verzekerd. De rechtbank ver oordeelde den verdachte tot een gevange nisstraf voor den tfid van drie jaar. Verdachte was zoo onder den indruk van het vonnis, dat hy zich met een stuk glas aan ziin polsen trachtte te verwonden, zoodat hy door veldwachters naar het Huis van Bewaring moest worden geleid. EEN FAMILIETWIST. Gisterenmorgen hebben de 34-jarige schipper A. P. en ziin schoonvader de 45- jarige zeeman G. F. A. B., ruzie gekregen in hun gemeenschappeliike woning aan de Willemstraat te Rotterdam. P. heeft plot seling een broodmes gegrepen en zijn schoonvader daarmee in den rug gestoken. B. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld; P. is aangehouden en opgeslo ten. Het mes is in beslag genomen. AUTO HET TROTTOIR OPGEREDEN. Drie knlderen gewond. Gistermiddag is te Hillegom een Ford'- auto door een defet aan de stuurinrichting gezwenkt en het trottoir van de Weere- steinstaat opgereden. Daar speelden drie kinderen van den heer L., die allen ziin aangereden en daardoor vrii ernstig ge wond. Zii zy'n naar de Maria-stichting te Haarlem gebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. De politie heeft de auto, die zoo goed als geheel vernield is, in be slag genomen. De bestuurder had een kleine wond aan ziin hals. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Hij zou met een vaart van 50 km per uur hebben ge reden. Buitenland. VAN DE NOTRE DAME AFGESPRONGEN. Maandag heeft een 25-jarige, te Mün- chen geboren student, te Parijs zelfmoord genleegd, door van een der torens van de Notre Dame af te seringen. Friedmann moet een ijverig student geweest zijn, doch zou al ziin geld 1%: de wedrennen hebben verloren. MEVROUW HANAU. De Pariisclie rechter van instructie heeft, natuurlijk, een protest van mevrouw Hanau tegen de nieuwe tegen haar inge brachte beschuldiging ontvangen. Na aan vankelijk op zoo spoedig mogelijke onder vraging te hebben aangedrongen, zou me vrouw Hanau Maandag door den rechter van instructie zijn gehoord, maar zii heeft laten verzoeken het verhoor uit te stellen, omdat zy zoo vermoeid is. In de St. Lazarus-gevangenis, waarin de millioenen-mevrouw is opgesloten, heeft zij Zondag hard gewerkt. Haar advocaat is s ochtends bij haar geweest en heeft bij zy'n vertrek uit de gevangenis gezegd, dat mevrouw Hanau het bijzonder goed maak- t-€ en geenszins ontmoedigd was door haar aanhouding. Wel zullen de advocaten la ten gelden, dat mevrouw Hanau toch niet bestand is tegen een verblyf in de gevan genis, omdat zii nog de gevolgen onder vindt van een hevig auto-ongeluk, dat zij een tyd geleden heeft meegemaakt. DOOR EEN SCHILDWACHT NEERGESCHOTEN. korP01'aal bij de rjjksweer, Hans Richter, kwam Dinsdagavond te laat van zyn verlof in de kazerne terug. Teneinde straf te ontloopen, wilde hij over den muur van de kazerne klimmen, waarbij de schildwacht van de machinegeweer- compagnie hem zag en aanriep. Toen hij op de herhaalde sommatie geen antwoord gaf meende de schildwacht, die hem door de duisternis niet goed kon zien, met een inbreker te doen te hebben en vuurde. De korporaal was op slag dood. OVERLEDEN: Groen, 40 j. A. de Visser, 53 j. J.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6