1 De mooiste GLASGORDIJNEN S. A. KANNEWASSER A DE DOLENDE MEELED. HauchmscNer Sraeerworst. s TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA biiihciilandsch overzicht. ïl 1 1 II Jb. HARJER ZOON Nr. 7106 EERSTE BLAD ZATERDAG 16 APRIL 1932 6Cste JAARGANG I Iet leger van Hitier verboden. - Een krachtig ingrij pen van de Duiische regeering. - De nieuwe Donau- conferentie. - De ltaliaansche ontwapeningsvoorstellen. De ontbinding van de nat. socialistische S. A. en S. 8. afdeelingen. De strijd om de macht in Pruisen. LEVERT U DE N.V. BEHANQERIJ en STOFFEERDERIJ China en Japan. in 50 dessins, kleur-eoht, - waseh-echt, 5S per el. Bloembollententoonstelling te Noordwijk. Zoo kan het niet langer. FEUILLETON 1—11ag COURANT Abonnement per 3 maanden by vooruitbet.: Ke'dersche Courant 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65;binnen- land t' 2.—, Nederl. Oost en West-lndië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20 Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, fl._. Modeblad resp. f 0.96, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER ,1r. Bureap: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redactiou tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. by vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. Het leger van Hitier verboden. Het vertrouwen dat het Duitsehe volk in haar regeering heeft uitgesproken, heeft haai den moed gegeven met kracht op te tre den tegen het dreigend gevaar dat de Nat. socialistische S. A. en S. S. ai'deelin- gen voor Duitschland vormen. Wat gebeuren moest wilde het open baar gezag in Duitschland niet in toe nemende mate tot een aanfluiting wor den schrijft de „Nw. Rott. Crt." is nu geschied: Het leger van Hitier, met zijn ingewik keld stelsel van organisatie, met zijn auto mobielcorps en zijn vliegercorps is bij noodverordening verboden. Hitier zelf is er niet door overrompeld. Want de Ber- lijnsche correspondent van de „Daily Van belang worden in dit verband mededeelingen omtrent een oeconomisch onmiddellijk te verwezenlijken program ma, dat in Londen reeds zou zyn uitge werkt en dat ook door het orgaan van den Oostenrijksche vice-kanselier Wink- ler, het Extrablad, wordt weergegeven. Dit programma zou uit de volgende drie hoofdpunten bestaan: 1. De vier groote mogendheden, in het bijzonder Duitschland en Italië, maar ook Engeland en Frankrijk, verklaren zich bereid de Zuid-Oostelijke -landbouwstaten, Hongarije, Roemenië, Zuidslavië en Bul garije, uitgebreide preferenties voor hun landbouwproducten en in het bijzonder voor graan toe te kennen. Den graan in voerende landen, Tsjechoslowakije en Ook de Hitler-jeugd verboden. Naar Wolff verneemt, was gisteren de Hitler-jeugd verboden. Het verbod strekt zich yoorloopig slechts tot het district Berlijn uit. Waarschijnlijk zal echter ook in andere deelen van Pruisen deze organi satie worden verboden. vrijheid en recht te zegenen klaigges over het verbod. Hel kan noodlottig voor het volk wor den teur van dien Chineeschen Ooster-Spoor- weg benoemd. Li kent den Chineeschen spoorweg in Mant.sjceri.ie nog van vroeger en heeft in dertijd in opdracht van de regeering te Nanking het protocol van Kabarofsk on derteekend. Express" kon Dinsdagavond reeds aan Oostenrijk, wordt aanbevolen de eigen be- zijn blad seinen, dat een lid van den staf hoefte aan graan uit Zuid-Europa te dek- van Hitier hem uit Miinchen den tekst ken, waartoe eventueele contingentee- van het decreet per telefoon had voor- rings-overeenkomsten met andere landen gelezen. Men ziet, Hitier heeft intieme kunnen bijdragen. vrienden ook in regeeringskringen. 2. Aan Oostenrijk moeten de vier groote De toestand was reeds lang onhoud- mogendheden onmiddellijk eenzijdige baar. Onder de oogen van de overheid was preferenties voor industrieproducten toe een leger gevormd van 400.000 man, kennen. Den overigen landen, die belang waarvan ieder lid zich tot gehoorzaam- hebben by den handel met Oostenrijk, heid had verplicht als het bevel tot den \VOrdt dringend aanbevolen eveneens deze strijd zou worden gegeven tegen de wet-preferenties toe te kennen, tige machten in den staat. In 1929 was Onafhankelijk van de uitvoering het leger der communisten reeds ontbon- van het program zal zoo spoedig moge den, nadat men ook dat veel te lang had een conferentie worden bijeengeroe- laten bestaan en veel te krachtig zich had laten ontwikkelen. Dat de Duitsehe regee ring zooveel geduld betoonde tegenover organisaties wier bestaan in strijd was met de elementairste begrippen van pen om te beraadslagen over de blijvende consolidatie van het Midden-Euro«pe.e- sche bedrijfsleven, evenals over het voor- stel-Tardieu. De uitvoering van het pro gram zou gepaard kunnen gaan met het Uit Berlijn, waar hij deelneemt aan de conferentie der ministers van binnenland- sche zaken der landen, heeft de Bruns- wijksche minister Klagges de volgende verklaring afgelegd aan de „Braunsch- weigische Landeszeitung": tiw plicht door u bij de betrokken afdee lingen voor den politieken verkiezings- arbeid vrijwillig ter beschikking te stel len. Geeft den huidigen machthebbers geen aanleiding onder het een of ander valsch voorwendsel de verkiezingen uit te stellen. Wanneer ge uw plicht ver vult zal deze zet van generaal Groener door onze propaganda duizendvoudig He gisting in mantsjoerije hem zelf en zijn bondgenoote» treffen. De vijandige beweging der Chineezen \vaut, ondanks Groener: „zoolang ik leef, tegen de pro-Japansche regeering in oehoor ik u en gij behoort mij". Op den Mantsjoerije neemt toe. Thans wordt ge esten April moge het een rechtvaardige meld, dat generaal Ma, Heiloenkiang 011- I™™enigheidbehagen onzen strijd voor i afhankelijk heeft verklaard. Generaal Ma was de Chineesche officier, die Tsitsihar tegen de Japanners had ver dedigd, doch later de Japansehe militaire bezetting steunde. Hltlcr over het verbod van de S.A. en de verkiezingen In Pruisen. „De ons heden voorgelegde noodveror- J duren. Het is slechts een tijdelijke maat dening is een even verrassende als in-regel. Spoedig zullen de stormtroepen er grijpende maatregel. Ik zie mij genoopt weer zijn, en dan zullen de 400,000 man, De bevelhebber van de Japansehe troe- '1 een onderhoud met den bijzonderen pen in Noord-Mantsjoeriie, generaal Tamon, heeft verklaard, dat hij een leger van 100.000 man noodig zal hebben om Mantsjoerije te zuiveren van de bandieten. Zelfs met zoo'n sterke krijgsmacht te zijner beschikking, zou het werk der ten- onderbrenging der bandieten nog wel twee correspondent te Berlijn van de Evening Standard heeft Hitier verklaard: Het verbod der stormtroepen kan niet eeuwig daartegen ten sterkste te protesteeren. De die thans op ambtelijk bevel „ontbonden" °f drie jaar vorderen. staatsgezag, is een gevolg van het beleid, toestaan van een overgangsleening voor dgt vooral onder generaal Von Seckt de noodlijdende landen, hoog in eere stond: Een beleid dat het vormen van clandestiene troepen, en dat clandestiene bewapening zelfs, bevorder- De ltaliaansche ontwapeningsvoorstel- de om Duitschland de strijdmiddelen te len. Gayda verklaart in het semi-officieele verschaffen, die het officieel niet bezitten „Giornale d'Italia", dat tegenstand tegen ni0cht. het ontwapeningsplan alleen kan uitgaan De regeering ontbindt en verbiedt niet j van die landen, die vreezen dat de ont- alleen de storinafdeelingen, maar is ook j wapeningsconferentie een werkelijk resul- van plan hun hulpmiddelen in beslag te taat zal bereiken. nemen. Dat betreft niet slechts de wa pens waarover zy als organisatie beschik ken, maar ook de uitrusting in particu lier bezit die te hunnen dienste staat Automobielen en vliegtuigen zelfs, die voor een mobilisatie der stormafdeelingen ter beschikking waren gesteld, moeten worden onteigend. Dat kan een inderdaad vernietigende slag zijn voor de legioenen der nationaal socialistische revolutie. Deze daad is niet het einde van iets; zij brengt een strijd in een beslissend sta dium dat al te lang ontweken was. Het is de strijd tusschen twee dictaturen. Brti- ning of Hitier, daar gaat het nu om. De regeering van Brüning blijkt steeds vastberadener in haar wil om zich te handhaven. Een regeering die dat wil is heel sterk. De nieuwe Donau-eonferentie. Er loo- pen te Genève al eenige dagen geruchten over de komst van MacDonald en het op handen zijn van een nieuwe conferentie van de vier groote mogendheden, waar op later waarschijnlijk ook de vijf Mid- den-Europeesche staten zullen worden uitgenoodigd. Deze conferentie zou een niet officieel karakter dragen, doch kan practisch toch worden beschouwd als een voortzetting van de Donau-conferentie te Londen, waarbij men echter ditmaal alles in het werk zal stellen om politieke mo menten uit te schakelen. |n Crisistijd is kwaliteit goedkooper Grandi heeft er goed aangedaan in zyn redevoering te wijzen op de goede trouw als grondslag van iedere overeenkomst. Niet altijd hebben de Europeesche staten voor en na den oorlog een goede trouw van 100 pet. bewezen, wanneer het ging 0111 de geldigheid van gegeven ondertee- keningen. Wat voor practische sanctie bestaat er, vraagt Gayda tenslotte, tegen de kwade trouw, die bevestigd wordt door wapenin gen en oorlog? Hierop antwoordt de schrijver van het artikel: De opstand van alle volkeren, die dergelijke beleedigin- gen van de internationale loyaliteit niet dulden; een dergelijke opstand zou een niet alleen geestelijke beteekenis kunnen hebben. BEZUINIGINGEN IN DE VER. STATEN. ontbinding der nationaal socialistische organisaties is met het oog op de hand having van veiligheid en orde ondoel matig. Aangezien deze maatregel niet ook gelijktijdig gericht is tegen de mili taire organisatie van het IJzeren front, moet hy als onrechtvaardig worden ge voeld. Hy beteekent het begin van een politieke ontwikkeling die voor rijk, staat en volk noodlottig kan worden en moet worden. Namens de regeering van Brunswijk heb ik hierop te verklaren, dat de politie ke toestand in het land Brunswijk geen aanleiding geeft, een verbod der SA en SS te eischen of ook maar slechts als ge- wenscht te beschouwen, te minder, aange zien deze maatregel zich eenzijdig tegen de organisatie van de NSDAP en niet te gelijkertijd tegen de bonden van het IJze ren front richt. Een manifest van Adolf Hitier. Adolf Hitier heeft nopens het verbod van de SA en SS organisaties een oproep aan zijn aanhangers uitgevaardigd, waar in hy o.a. zegt: „nu weet ge, waarom ik trachtte de presidents-candidatuur van de zwart-roode partijen te verhinderen. Ge neraal Groener heeft als voorspel van de verkiezingen voor den Landdag de SA en SS ontbonden. Rijksbanier en IJzeren front daarentegen gelden in staatspolitiek opzicht van belang en zijn daarom niet verboden. Partijgenooten, jarenlang zyt ge ge trouw aan mijn bevel, legaal den weg tot verkrijging van de politieke macht ge gaan. Ge zijt gedurende dien tijd gruwe lijk vervolgd en gekweld. Honderden on zer kameraden zijn gedood en vele dui zenden hebben kwetsuren opgeloopen. De laffe moordenaars en aanranders be vinden zich echter voor het overgroote deel op vrije voeten. Bij de pogingen om u te verdedigen hebt ge talrijke gevange nis-, ja zelfs tuchthuisstraffen gekregen 1 Wat generaal Groener, de heer Braun, Severing, Grzesinski, Stützel en dr. Brüning enz. willen, weet ik en gij ook. Ons antwoord op deze nieuwe wanhoops daad van het „systeem" zal geen parade zijn, doch een slag. De 24ste April is de dag der vergelding zyn, zjjn aangegroeid tot 600,000 of meer. l 1 /w- De Britsche inwoners van Amooi heb ben gevraagd 0111 de zending van een kanonneerboot. Zij verzoeken bescherming tegen de sterke communistische strijd krachten, die aanrukken op Tsjantsjou, het eindpunt van den korten spoorweg, die deze plaats verbindt met Amooi. De Engelsche en Amerikaansche zen delingen uit de buurt van Tsjantsjou nemen de wijk naar Amooi, en de buiten- landsche inwoners van Amooi begeven zich naar het eilandje Koelangsoe, in de haven van Amooi gelegen, waar zij vei liger zijn. 200 millioen dollar per jaar. President Hoover heeft Dinsdag mede- gedeeld, dat door reorganisatie van het Te dien einde beveel ik u, mijn vroegere Amerikaansche bestuur, ten minste 200kameraden van de SA en SS het volgende millioen dollar per jaar bezuinigd moet J aan: van heden af zyt ge nog slechts par- worden. tijgenooten. Ge vervult als partijgenooten LIDMAATSCHAP TWEEDE KAMER. De voorzitter van het centraal stem- M'rister-vresirtejit Braun burgan heeft thans in de vacature van wij- Minister van Binnenlandscfiè 'tanen ien oen lieer A. Ö/'A. van Vuuren tot lid Sociaal-Democraat (Links). Severinq (sociaal-democraat). (Rechts). Fractievoorzitter Kube (Nationaal- socialisten). Het beheer van den Chineezen Oosterspoorweg. De regeering van president Poe-ji heeft den vroegeren leider van het diplomatiek bureau te Harbin, Li, tot voorloopig direc- van de Tweede Kamer benoemd ver klaard den heer Y. Keestra, te Culemborg. (Gemeld is reeds, dat de heer Keestra deze benoeming zal aannemen). CONFLICT IN HET VEENBEDRIJF. De staking in de Weerdinger .enen begonnen. Ongeveer 400 arbeiders in de Weerdin ger venen hebben Donderdagochtend den arbeid wegens een loongeschil gestaakt. UITVOER VAN BOTER. In verband met de vermindering van den uitvoer naar Duitschland. hebben de Nederlandsche coöperatieve boterverkoop- vereenigingen besloten, het door haar be rekende gemiddelde invoerrecht van R. M. 86 per 100 kg met ingang van 15 dezer te verlagen tot R. M. 75 per 100 kg. DE KONINGIN EN DE PRINSES TE AALSMEER. Bezoek aan de bloemenveilingen. De Koningin en Prinses Juliana heb- j ben Donderdag een onofficieel bezoek ge-, bracht aan de bloemenveilingen te Aals meer. Om halftien verschenen H. M. en H. K. H. in het veilingsgebouw Bloemenlust, onderhielden zich daar met eenige kwee kers, exporteurs en kooplieden en woon-: den vervolgens een gedeelte van de vei- ling bij. Daarna gingen de Koningin en de Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie Prinses naar het gebouw der Coöperatieve Vereeniging Centrale Aalsmeersche Vei ling, waar de aan den gang zijnde vei lingen werden bijgewoond en waar de Koningin en de Prinses ten slotte in-de bestuurskamer zich geruimen tijd onder hielden met het bestuur, directie, kwee kers en exporteurs. Om half twaalf keerden H. M. en H. K. H. naar den Ruigen Hoek terug. De opening; rede van ministt Ruys de Beerenbrouck. Donderdagmorgen is onder zeer groote belangstelling de opening van de bloem bollententoonstelling „Florapark" 1932 te Noordwijk geschied. De heer J. C. van der Meer, voorzitter der afdeeling Noordwijk van de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur, heette allen hartelijk welkom en bracht dank aan hen, die tot het welslagen van de tentoonstelling hebben medegewerkt. Hij besloot met den wensch, dat deze ten toonstelling het hare moge bijdragen om het gebruik van bloembollen voor tuin- en Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, door afgematheid, terneergeslagenheid en uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijnselen zijn dik wijls de eerste waarschuwingen van verzwak king der afscheidingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urinezuur en andere schadelijke stoffen zich op, welke rugpijn, spit, waterzucht, graveel en blaasstoornissen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Foster's Rugpijn Pillen te gebruiken. Dit speciale middel werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u weder spoedig flink en gezond zult voelen. Bij alle drogisten enz. a 1.75 per flacon. door K. R. G. BROWNE. 65) Ondanks de vereende pogingen van de heeren Carr en Todd, bleef de stemming gedurende de rest van de reis beneden peil. Carmencita kwam niet meer op de quaestie terug en nam, zooals gewoonlijk geanimeerd aan het gesprek deel. Maar haar beide cavaliers voelden niet tot hun geruststelling! dat ze onder haar vertoon van opgewektheid hen scherp bleef gadeslaan. Ze durfden haar bijna niet aankyken; ze kregen een neiging 0111 lang en in een snel tempo over allerlei onbelangrijkheden uitte weiden; ze maak ten het tot een soort van gewoonte om allebei tegelijk met praten te beginnen, zich overdreven nederig te verontschul digen en onmiddellijk daarna hetzelfde te doen. Na een uur van al die zonderling heden was de atmosfeer zóó geladen, dat- ze den hemel dankten, toen ze de lichtjes van de voorsteden aan den horizon zagen opduiken. Het was al heel laat, toeu de Weston Winchester voor den ingang van het Regal stilhield en haar passagiers met stjjve, moeizame bewegingen uitstapten. Daar het Regal echter nooit slaapt een eigenaardigheid, waarvan de gérant iedereen, die in dergelijke dingen belang stelt, met het meeste genoegen op de hoogte brengt duurde het dezen keer eveneens geen minuut, of de groote auto was omringd door een leger van beroeps- lijfeigenen, die hun vreugde over den, terugkeer in hun midden van een zoo vrijgevigen verloren zoon als Mr, Deci- mus Todd, openlijk te kennen gaven. „Gom!" zei de verloren zoon in quaestie, terwijl hy zich uitrekte en doof zwaar stampen de circulatie in zijn bee- nen probeerde te regelen, „wat hebbik een honger. Breng jij de wagen naar bed, George.dan zorg ik voor wat te eten en te drinken. Tot straks op 111e kamer boven." Maar toen George terugkwam, vond hij zijn reisgezellen niet in de bewuste ka mer Na een minuut of wat zoeken ont dekte hy hen in de half-donkere hall, waar het even benauwd en ongezellig was als in elke hotel-hall op dat uur. Het leger beroeps-lijfeigenen had zich in hun ver trekken teruggetrokken en dus hadder. ze, met uitzondering van den nachtpor tier, die echter niet de minste,notitie van hen nam, verdiept als hy was in het uit zoeken van wie den volgenden dag zou den komen, de ruimte voor zich alleen Djt was onder de gegeven omstandig heden echter het beste wat hun had kun nen overkomen. Want al dadelijk bij zijn binnenkomen drong het tot Georgj ioor, dat er gedurende zyn kortstondige afwe zigheid iets gebeurd was iets. vau een rampspoedig karakter, naar d^ houding van de twee hoofdpersonen iu den zoo- veelsten dramatischen één-akter te oor- deplen. Carmencita stond stijf rechtop midden in de hal; ze zag er warm uit en 1 zwaaide een geel papiertje als een wim pel heen en weer. Mr. Todd stond voor haar; naar zijn houding te oordeelen, voelde hij zich als een kleinen jongen van vijf jaar, die van de „hoofd-juffrouw van zijn fröbelschooltje een standje krijgt; zijn vollemaansgezicht had een overblufte uitdrukking en hij gebaarde hulpeloos met zjjn groote, vleezige handen. „Hallo," zei George verbaasd. „Wat is er aan de hand?" Mr. Todd gebaarde nog hulpeloozer Jan eerst. „De slag is gevallen, jong," zei hij zwakjes. Carmencita keerde ?ich vlug om en keek George zóó aan, dat hij van schrik vijf passen achteruit ging. „Hier heb ik een telegram van mijn vader," zei ze, terwijl ze hem het bewust* gele papiertje toestak. „Lees maar eens Met een gevoel van naderend onheil nam George het papiertje aan en las: „Sebrero me voor den mal gehouden, de lammeling! Juweelen imitaties. Kom on- middelijk terug. D. M." „Goeie genade!!" zei Geroe onbenullig. Het bleef een poos stil. Miss Milligan keek om beurten de twee mannen voor haar aan en de twee mannen keken naar alles, behalve naar Miss Milligan. „En?!" vroeg ze, toen de stilte naai haar zin lang genoeg geduurd had. Mr. Todd maakte een miniatuur lucht sprong, haalde diep adem en dwong zichzelf haar aan te kijken. „Gom, Millie, ik had niet gedacht dat 'n mensch zóó kon verbluffen.Ik daclft nog al. Carmencita's rechtervoet begon den onschuldigen vloer van de hal dreigend te be-tikken. „Ik wil me niet bemoeien met dingen die me niet aangaan," zei ze gedwongen- kalm, „maar iets moet ik weten. Waarom heeft Sir John, als expert, tien duizend pond betaald voor imitaties?" Mr. Todd wrong zich van verlegenheid in allerlei bochten. „De quaestie is zoo, Millie „Laten we er bij gaan zitten," stelde Miss Milligan voor, „dan kunt u bij het begin beginnen." Gehoorzaam sleepten haar eavalliers twee stoelen aan en gingen links en rechts van haar zitten. Ze keken elkaar bedroefd aan, loosden ieder een diepen zucht en begonnen tegelijk te spreken. „De quaestie is, Carmencita „De vork zit 'm zoo in den stee', Millie „Kalm aan!" ried Carmencita hun. „Biechten is goed voor de ziel, maar biechten in koor is té veel van het goede. George, jij hebt me dat verhaal over Sir John gedaan, dus jij bent zedelijk ver plicht om me den noodigen uitleg te geven." George haalde diep adem en stak van wal. Er bleef hem trouwens niet veel an ders over, want het karakteristieke be richt van Mr. Milligan had op hun on deugdelijk bouwwerk van welgemeende leugens de uitwerking gehad van een bom op een broeikas. Met zyn oogen hardnekkig op zijn schoenen gevestigd, vertelde hij alles, verzweeg hij niets. Hij begon, lichtelijk dramatisch, met het mo ment, waarop zij onder voorlichting van Sir John de bewuste juweelen als waar- delooze imitaties waren gaan zien; hij legde onder het motto: eere wien eere toekomt, den noodigen nadruk op de be reidwilligheid van Mr. Todd om tien dui zend pond te offeren; hij zette het on recht, een rechtschapen landedelman en zyn echtgenoote aangedaan, wel wat laat, maar beter laat dan nooit, recht. En toen dat alles gezegd was, bood hij zijn diepgevoelde verontschuldigingen voor h u n overtreding aan, kuchte, schuifelde met zijn voeten en zweeg. Im grossen Ganzen was zijn biecht precies wat een soortgelijke biecht zijn moet. Wel een minuut lang zei geen van drieën een woord. Dan boog Carmencita zich naar rechts en legde haar hand op! den arm van Mr. Todd. „Heilige Mozes," zei ze met een vreem den klank in haar stem. „Wat voel it me nu klein! Als ik bedenk, dat u u al die moeite had willen getroosten De corpulente Amerikaan schoof op zijn stoel heen en weer en grinnikte ver legen. „Zeur niet, Millie. Dat is toch immers niks! En gooi de schuld asjeblieft niet allemaal op mijn! George zou net zoo gedaan hebben als-ie gekund had." Carmencita boog zich naar links en legde haar andere hand op den arm van George. „Dat weet ik," zei ze. „Daarom voel ik me zóó, zóó.... O, als ik niet oppas, ga ik huilen." „Gom, doe dat asjeblieft niet!" riep Mr. Todd verschrikt uit. „Millie, als je iets voor me voelt Carmencita lachte tegen hem, maar haar mondhoeken trilden verdacht. „Goed. dan zal ik ze opsparen tot ik straks alleen ben. Maar nu zonder gek heid. jullie zyn ware vrienden in den nood. Ik ben er trotsch op.... Zeg, George, weet je, dat ik geen woord van dat verhaal over Sir John geloofd heb?" „Nee?" vroeg George teleurgesteld. En dat, terwijl hij zich verbeeld had, dat hij werkelijk geloofwaardig had zitten lie gen! (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1