Van links en rechts GÊMPCD LUCHTVAART Door vallen. DE ZUNDERTSCHE ZAAK. Civiele eisch tot In hoogste in stantie afgewezen. Gelijk men weet, had de wed. v. Meer- Billet te Zundert namens haar zelf en de minderjarige kinderen den Staat der Ne derlanden en de wachtmeesters der Kon. marechaussée Coolen en Claesen gedag vaard tot het betalen van een schadever goeding, wijl het aan het overschrijden van de machtsbevoegdheid van beide wachtmeesters zou te wijten geweest zijn, dat wijten de heer C. v. Meer in het be kende nachtelijke gevecht in de gelag kamer van zijn café, toen beide ambtena ren ter uitoefening van hun plicht daar aanwezig waren, is gedood. Na de verschillende onderzoekingen, welke in deze zaak gehouden zijn, is de civiele procedure tot de laatste instantie behandeld en beëindigd met een voor de eischende partij afwijzend vonns, welke partij tevens veroordeeld is in de kosten van het geding. Hiermede is de Zundertsche zaak voor goed gesloten. (Dgbl. v. N.-Br.). DE MOLEN DE ADRIAEN TE HAARLEM AFGEBRAND. Eigendom van de vereenlging De Hollandsche Molen. Zaterdagmiddag ongeveer zes uur is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in den molen De Adriaen, ge legen aan het Spaarne te Haarlem, tegen over de kazerne aan de Koude Horn, die in 1778 was gesticht. De molen was sedert Mei 1925 eigendom van de vereeniging De Hollandsche Molen, welke hem ver huurd had aan de coöperatieve vereeni ging de Handelsraad. In de benedenver dieping was een meelpakhuis ingericht, dat tevens dienst deed als opslagplaats voor kunstmeststoffen. Er stonden ook eenige vrachtauto's gestald. In de boven verdieping was een electrische graanma- lerij ingericht. Tot ongeveer 1 uur Zaterdagmiddag is het personeel in den molen aanwezig ge weest. Om even over zessen werd de brandweer gealarmeerd, omdat op den omloop van den molen brand was ont dekt door omwonenden. Hoewel de brand weer met volledig materiaal na enkele minuten aanwezig was en het vuur aan tastte op de windzijde, stond de molen na zeer korten tijd in liehte-laaie. Het was te oorzien dat van behoud geen sprake meer kon zyn. „.™,r ®r .b« een eventueele instorting olit" d.re,ide voor de belendende per- teelen, heeft de brandweer het blus- sc lungswerk zoo ter hand genomen dat de molen rondom nat gehouden werd Men besteedde daarbij bijzondere zore aan het gedeelte langs den zuidwestelijk ken kant. dat op den wind gelegen was. m ongeveer kwart voor zeven stortte de molen bijna rechtstandig naar beneden onder geweldig gekraak. Toen was het gevaar voor de belendende huizen ge weken. 6 Het kantoor van de electrische malerij is behouden, doch een groote hoeveelheid meel en twee vrachtauto's gingen in vlam op. Verzekering dekt de schade. De brandweer heeft het vuur bestreden met lier stralen op de motorspuit en zes stralen van de waterleiding. uitvoering van het plan in handen ge steld van de Vereenigingen voor Vreem delingenverkeer te Zutphen, Lochem, Al melo, Meppol, Assen, Leeuwarden, Fra- neker, Alkmaar en Zaandam voor den eersten dag en 's-Hertogenbosch. Nijme gen, Maastricht, Heerlen, Tilburg, Breda en Bergen-op-Zoom voor den tweeden dag. Te Roermond wordt de organisatie door den heer A. Prick en te Eindhoven door den heer R. Castendijk verzorgd. Da wedstrijd draagt dus in elke plaats afzon derlijk een locaal karakter. De deelnemers aan de wedstrijden zul len zich buiten de stad op een vrij liggend terrein, dat door een letter zal worden aangeduid, vereenigen. Ook de deelne mende vliegtuigbestuurders zijn van in- vulformulieren voorzien, welke als basis voor de beoordeeling der ingezonden schattingen zullen dienen. Over den fotowedstrijd, welke zich be palen zal tot de landingsterreinen, zullen nog andere mededeelingen worden ge daan. WOENSDAG 27 APRIL. Aan den drank verslaafde vrouw. Een mondaine jonge vrouw, Nederland- sche van geboorte, Engelsche door haar huwelijk, te Parijs gevestigd, heeft voor de 16e kamer der correctioneele recht bank terechtgestaan. Zij had de droevige gewoonte om 's avonds haar appartement te verlaten, een taxi aan te roepen, tal van bars en cabarets af te rijden, zich daar te bedrinken en dan te verdwijnen zonder de auto te betalen. Tenslotte had.een taxichauffeur haar weten te achterhalen. Hij verscheen als getuige en vertelde dat. hij geen achter docht had gehad, toen een zoo elegant vrouwtje hem aanriep. Om elf uur 's avonds was zij in zijn wagen gestapt en omacht uur den volgenden ochtend had zij er nog niet genoeg van. Zij had zich van de eene bar naar de andere laten brengen, telkens een glas whisky gedron ken en was in steeds heviger beschonken toestand ingestapt onder opgave van het volgende adres! „Ze moet wel verdraaid dorstig zijn geweest" merkte de chauf feur op. De ongelukkige vrouw, die hevig aan den drank bleek verslaafd, werd tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. DUITSCHLAND—ARGENTINIË IN VIER-EN-EEN-HALVE DAG. Twee passagiers, die met de „Graf Zep pelin" in den nacht van 17 op 18 April van Friedrichtshafen zijn vertrokken en op 20 April tegen 18 uur te Pernambuco waren, zijn per vliegtuig naar Buenos Aires doorgereisd, waar zij Vrijdagnacht zijn aangekomen. Voor de reis vai) Duitschland naar Argentinië hebben zij slechts 4l/2 dag noodig gehad. Hilversum, 1875 M. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert. Henny Hulshoff (piano), Corry Bijster (zang),'beg. Egb. Veen. 11.00 Knipcursus. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gram mofoonpl. 2.002.30 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Grammofoonpl. 3.00 Knipcursus. 3.45 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.30 Omroep-Klein-orkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Oroep-Klein-orkest. 7.15 Uit het Concertgebouw te Amsterdam: Haydn-festiva! o.l.v. Dr. Willem. Mengel berg. TooAkunstkoor, Concertgebouworkest, Mia Peltenburg (sopraan), fulius Patzak (tenor) en Hermann Schey (bariton). „Die Jahreszeiten", in 4 deelen, Jos. Haydn. In de pauze: Vaz Dias. 11,00-^12.00 Grammofoonpl. NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT 1992.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2