Ml® H1UII VAN WILLIGEN TWEEDE EK LAATSTE BLAD. STAuSMtÜWS Kastpapier met rand, Kastpapier groote vellen, Kastpapier EGBERT J. BOK. f VAN DINSDAG 26 APRIL 1932. Prima bl. Kamgaren Costuums vanaf f 16 5°. Chice Fantasie Costuums vanaf f 11.90« „DE BIJENKORF", Servetten Weststraat Licht op voor alle voertuigen; Wintertijd. Dinsdag 26 Apr19.44 uur Woensdag 27 19.45 DE INDISCHE MAIL. Woensdagmorgen in ons land. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" zou hedenmorgen (26 April) te 10.20 van Genua vertrekken. Aankomst morgenochtend te 9.51 Am sterdam C.S. VERJAARDAG H. K. H. PRINSES JULIANA. Zooals reeds vermeld, zal ter gelegen heid van den verjaardag van Prinses Juliana op Zaterdag 30 April a.s. een kin derfeest worden georganiseerd door de beide plaatselijke Oranje-vereenigingen. Met het oog op het jaargetijde zal dit niet in de open lucht worden gehouden, doch in de zaal van het feestgebouw „Casino", Kanaalweg, alhier. Het feest zal aanvangen des namiddags twee uur, de zaal zal om half twee wor den geopend. De besturen der Oranje-vereenigingen hebben een aardig programma opgesteld, waarbij een poppenspel over een grappig verhaal „Hans en de Beer", in drie be drijven. Verder vermakelijke goocheltoe ren, waarbij de kinderen zelf mede mogen werken, en ook nog komisch buikspreken, door een eerste rangs artist, die onlangs nog is opgetreden voor het Crisis-Comité waarbij ook Prinses Juliana tegenwoor dig was, en waar hij een groot succes had. In de pauze zullen aan de kinderen ver snaperingen worden uitgereikt. Ze behoe ven dus zelf niets mede te nemen. We hebben de zakjes met versnaperin gen al gezien, maar mogen niet verklap pen wat er in zit. Woensdagavond vanaf half zeven be staat nog gelegenheid voor de kinderen van de leden der beide Oranje-vereenigin gen om kostelooze toegangsbewijzen af te halen, in gebouw „Irene", Hoogstr. 87. Om zooveel mogelijk kinderen in de ge legenheid te stellen dit feest mede te maken, hebben de besturen besloten dat van half acht tot acht uur, voor zoover dan nog kaarten over zijn, ook kinderen van n iet-leden deze, doch dan tegen betaling van 0.25, kunnen verkrijgen. Kinderen ie aan de Kleppermarsch hebben deelge- >men, hebben daarbij de voorkeur. 'Ten zie de advertentie in dit nummer. CHR. ORANJEVEREENIGING. Het bestuur der Chr. Oranjevereeni- ging is voornemens den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana met hare leden te vieren op Vrijdag 29 April a.s. des avonds 8 uur in „Casino". Welwillende medewerking wordt ver leend door het „Chr. Mannenkoor", de „Oranje-Harmoniekapel", alsmede door de dames Aafje Kamp, piano en Dieuw van Dalen, viool. Voorts treedt dien avond voor de ver- eeniging op de hier welbekende decla mator, de heer Feyten, van Utrecht. Deze feestelijke vergadering is alleen toegankelijk voor leden der Chr. Oranje vereniging met hunne dames. Toegang tegen entree wordt dien avond niet verleend. Men zie de in dit nummer voorkomende advertentie. „HELDERTS GEMENGD KOOR". Dir. F. v. d. Meij. Tot sluiting van het seizoen geeft bovengenoemde zangvereen. a.s. Zater dagavond een soiree dansante in Casino. Met een gezellig dansje wordt begonnen en het dansen wordt afgewisseld door eenige zangnummers. Waar ook de heer J. Bijl zijn medewerking verleent, belooft het een gezellige avond te worden, waar van wel velen zullen gebruik maken. Kaarten a 30 cent (belasting inbegrepen), zijn bij de leden verkrijgbaar, terwijl des avonds aan de zaal ook nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar is. Gaarne verwijzen we naar de in dit nummer voor komende advertentie. VISCH-PROPAGANDA. In de „Visscherij Courant" komt weer een warm pleidooi voor om, door propa ganda, het binnenlandsche vischverbruik te bevorderen. Ook wij schreven daarover verschillende keeren en het is inderdaad noodig dit aambeeld niet onberoerd te laten. Juist vooral in dezen tijd, dat er allerlei exportbelemmeringen zijn, is het noodzakelijk terrein voor vischafzet in het binnenland te winnen. Dit pogen kan het vischbedrijf thans staande doen blijven en kan bovendien tot gevolg hebben, dat het een blijvend afzetgebied wordt. Individueel propaganda maken, zoo zegt de Visscherij Courant, kan nooit dat effect sorteeren dan wanneer dat geza menlijk wordt gedaan. Het „draagt elkan ders lasten" moet hier toepassing vinden om met elkaar staande te blijven. Gewezen wordt op hetgeen Duitschland in de week van 24—30 April doet. In de pers, in de huishoudingen en in de scho len zal een uitgebreide propaganda voor vischverbruik worden gevoerd. Deze pro paganda wordt gesteund door het Rijks- ministerie voor landbouw en voeding, dat deze maatregelen met een bekendmaking aanbeveelt. Overheid en belanghebbenden hebben ook hier een grootsche taak te vervullen, omdat hier een belangrijke tak van volks nijverheid staande kan worden gehou den. ^E GROOTE LANDELIJKE VERLOTING van de vereeniging tot bevor dering der gezondheid In de grafische vakken in Nederland. Abusievelijk werd in het nummer van Zaterdag bij den uitslag van bovenge noemde verloting het prijsnummer boven het lotnummer geplaatst en het lotnum mer boven het prijsnummer. Men leze het bericht dus zoo. GEMEENTERAAD. Huurprijsverlagintg Heldersche Melkeentrale. Bij raadsbesluit van 22 Juli 1919 werd aan de Heldersche Melkeentrale ver huurd, voor de som van 16 per week, het gebouw van de voormalige centrale keuken, staande aan den binnenberm van de Heldersche Zeewering. De huursom is bij raadsbesluit van 12 Juni 1928 ver laagd tot 14 per week. Het bestuur van de Heldersche Melkeentrale wendt zich thans tot B. en W. met het verzoek op nieuw tot huurverlaging over te gaan. Als reden tot dat verzoek wordt mede gedeeld, dat de tegenwoordige huur wat hoog voorkomt en dat de gevolgen, die ook de melkeentrale van de thans heer- schende crisis ondervindt, nopen tot hel doen van zoodanig verzoek. B. en W. adviseeren tot deze verlaging met 1 Mei a.s. over te gaan. Erfpachtsuitglfte grond. B. en W. stellen voor in erfpacht uit te geven de volgende gronden: Aan Gebr. Boot alhier voor den bouw van vier woningen een terrein aan de De la Reystraat, groot ongeveer 555 M2 (ca non 45 en 25 cent); Aan G. Groot en J. Geervliet alhier, voor den bouw van 15 woningen, terrein aan den Singel, groot 2610 M2 (canon 70 en 25 cent); Aan H. J. Koekenbier alhier, voor den bouw van zes woningen, terrein aan de Huygenstraat, groot 755 m2 (canon 45 en 25 cent); Aan M. G. Gillesse alhier, voor den bouw van drie woningen, terrein aan de Huygensstraat, groot 435 M2 (canon 45 en 25 cent). DE AFSCHEIDSAVOND VAN DE MILICIENS. Een rectificatie. In het verslag van den afscheidsavond van de miliciens, opgenomen in ons num mer van Zaterdag, kan een gedeelte aan leiding geven tot een minder juiste voor stelling. Deze onduidelijkheid bevindt zich in de laatste alinea voor het programma. Wij schrijven daar, dat in afwijking met den gewonen regel van het verstrekken van één fleschje bier, in de kleedkamer er enkele sneuvelden, terwijl ook in het orkest een paar „lijken' werden gemaakt. Nu zou men dit kunnen opvatten dat eenigen der miliciens, een dusdanige hoe veelheid bier hadden geconsumeerd dat zij niet meer capabel waren. Dit is ech ter een onjuiste opvatting; wij hebben slechts bedoeld dat in de kleedkamer een paar fleschjes bier werden gedronken en in het orkest eveneens. Van eenige over drijving was absoluut geen sprake. De geheele avond is uitstekend en in de beste orde verloopen. WJj meenden goed te doen, dit, om een minder goede voorstelling van zaken te voorkomen, even recht te zetten. NED. ARBEIDERS-SPORTBOND. AM. Den Helder. Men schrijft ons: Bovengenoemde afdeeling had Zater dag j.1. in „Musis Sacrum" voor oudere leden en donateurs een feestavond ge organiseerd, waarbij het propagandistisch karakter op den voorgrond trad. De zaal was tot in alle hoeken dicht bezet. Het is voor een vereeniging, vooral op het ge bied van sport een moeilijke taak om in korten tijd iets te presteeren, wat gezien mag worden. De afdeeling van den N. A. S. B. bestaat nu ruim een jaar en heeft kans gezien zich op verschillende takken van sport toe te leggen, heeft momenteel vele gymnastieklokalen in gebruik en be schikt over een flink sportterrein, waar op door de sportmannen zelf kleedlokalen en consumptietent is gebouwd. Het is te begrijpen, dat men dan na hard oefenen wel eens wil laten zien wat gepresteerd kan worden. De opening door den voorzitter, v. d. Pol, de keurtroepen in groep opgesteld op het tooneel met hun keurige rood-witte pakjes en onder tromgeroffel, was goed gevonden, waarna de jongens-adspiranten, „een kwiek stel", eenige vrije oefeningen uitvoerden, systeem „Niels Bukk". De brugoefeningen, uitgevoerd door een da- mesploeg, werden keurig verricht en oog sten een langdurig applaus. De meisjes- adspiranten waren daarna aan de beurt, en fijn hoor, één was zoo klein, dat ze een „opzetje" kreeg. Rhythmisclie dansen in zwart costuum uitgevoerd door een acht tal dames, kregen êen ovatie, goed zoo dames! Het geheel werd onder den tech- nischen leider, den heer P. Band, uitge voerd, die tevreden mag zijn met zijne leerlingen. Tot slot gaven de h.h. Band en Giesen nog een prachtdemonstratie op de hooge brug. Het bestuur en de feestcommissie had er geen „zware" avond van willen maken en zich de medewerking verzekerd in de eerste plaats van den Helderschen Richard Tauber, den heer J. Willems, die i eenige aria's en liederen voordroeg. Voor velen zal het een verrassing zijn geweest, dat wij in Den Helder over zoo'n mooie lyrische tenor beschikken. Zijn optreden joogste veel applaus, aangroeiend tot een ovatie. De heer Christiani gaf enkele JCHNAetL Nergens zóó goedkoop. KONINGSTRAAT b.d. SPOORSTRAAT De financieele positie der ouders is niet altijd zoo dat het kind thuis in de beste handen is. Tijd en gelegenheid ontbreken om het kind thuis nuttig bezig te houden. Daarom is het zoo mooi dat er men sehen zijn geweest die dezen taak heb ben overgenomen en hun schouder heb ben gezet onder het speeltuinwerk, om van de kinderen mannen en vrouwen te maken zooals de gemeenschap die noo dig heeft. lijk hierop niet te wachten, doch door lid te worden, kan men al dadelijk meehel pen om dit ideaal van de vereeniging te helpen verwezenlijken. Circa 700 leden telt thans de afdeeling Oude Helder en het is de wensch van het bestuur om de duizend (als het kan natuurlijk heel veel meer) te bereiken. Dan zijn de inkomsten en uitgaven eenigszins met elkaar in evenwicht. Dan de ijsbaan. Uit de vereeniging was Spr. feliciteert het bestuur hartelijk metde wensch naar voren gekomen om een den nieuwen tuin en draagt hem namens i ongevaarlijke ijsbaan voor de kinderen te het gemeentebestuur aan de afdeeling over. Namens het algemeen bestuur van de speeltuinvereeniging sprak de voorzitter van dat bestuur, de heer Zücker. Spr. dankt het gemeentebestuur voor de me dewerking die de vereeniging in deze weer heeft mogen ondervinden en de heeren van gemeentewerken onder wiens leiding het clubhuis is gebouwd. Hij hoop te dat het resultaat van den nieuwen tuin zou zijn een groei van de afdeeling, tot heil van het jeugdwerk in Den Helder. Toen kwam de heer Hoek aan het woord. Spr. begint met een woord aan te halen aan den kerkvader Augustinus: „Wilt gij een geordende maatschappij, leidt de jeugd dan in goede hanen" en van Rousseau: „Het kind is goed en wel uit handen van den Schepper gekomen, maar ontaardt in handen van den mensch". Deze twee uitlatingen zijn vol komen op deze vereeniging van toepas sing. Tegen het eind van de vorige eeuw nam de criminaliteit van de jeugd sterk toe, de maatschappij was daarvan de oor zaak. De kinderen werden niet bezigge krijgen. Om het terrein loopt nu een be tonnen haan, waarover wij hierboven reeds schreven. Hierdoor is het ijsver maak dus volkomen ongevaarlijk gewor den en zal menig moeder met een gerust hart haar kind met de schaatsen zien ver trekken. In den zomer heeft deze baan helderwit, per 12 vel O ct. helderwit, per 24 vel 36 ct. helderwit, per rol van 10 meter t2 ct. rood, per rol van IOmeter. 18 ct. blauw, per rol var. 10 nieter 18 ct. groot, wit, per 100 stuks. f 1.50 dat deze aan hun doel beantwoorden bleek al direct Zaterdagmiddag. Hoewel het flink geregend had, was om vijf uur het terrein toch weer zoo goed als droog. Het geheele terrein is bovendien een halven meter verhoogd. Om vijf uur vond dan het mondorgel concert plaats onder leiding van den heer Labohm. De vereeniging kan zich gelukkig prij zen een man als de heer Labohm onder de leiders te hebben. Wij herinneren er slechts aan dat hij vorig jaar met zijn dochtertje in Tivoli is opgetreden, en daar de kinderen een paar uur uitstekend heeft vermaakt. Ook nu zagen wij weer dat hij met de jongens en houden, zij pleegden straatschenderij en meisjes uitstekend weet om te gaan nummers op zijn harmonica en enkele dames-leden en heer-lid traden zelf op in een zeer amusant tooneelstukje. De voor zitter van de voetbalvereeniging „D. W. S." bood de afdeeling met eenige hartelij ke woorden een bloemstukje aan. En dan de gebruikelijke steunbonnenverkoop. Nee maar, dat ging vlug, in een oogen- blik waren er 1000 verkocht, en geen won der, daar niet minder dan 175 cadeaux weg te geven waren, alle afkomstig van Heldersche winkeliers, die zonder uitzon dering zéér royaal zijn geweest. Een be wijs, dat de Arbeiders-sportbond zich in veler sympathie mag verheugen, bravo! En als lest de onvolprezen medewerking van het „Musis SacrunT'-órkest geduren de den avond voor en tijdens de uit te voeren nummers, en het zeer gezellige bal onder de sublieme leiding van den heer J. Polak, doet ons zeggen, een goed ge slaagden avond, waarop èn bestuur èn feestcommissie èn technische leiding met genoegen op kunnen terugzien. De Arbeiders-sportbond heil! OPENING VAN DEN TWEEDEN SPEELTUIN. In den Ouden Helder. Onze stad is thans zijn tweeden speel tuin rijk. Het bestuur van de afdeeling Oude Helder, heeft haar werk bekroond gezien door de opening van een fraaien speeltuin, die zeker op dit gebied tot de best ingerichte kan worden gerekend. Het is te hopen, dat de afdeeling Visch- markt er thans ook spoedig in moge slagen een speeltuin te openen. Voor de afdeeling is het de groote moeilijkheid ge schikt terrein te vinden. Zaterdagmiddag vond de overdracht van den nieuwen tuin aan het bestuur der afdeeling plaats. Jammer genoeg werkte het weer niet mede. Des ochtends was het vrij goed, doch tegen den middag be trok de lucht en begon het te regenen. Tegen twee uur togen wij op weg. In het oude clubhuis was het een drukte van voor hen gold het spreekwoord :„Ledig beid is des duivels oorkussen". Ja maar zoo zult u zeggen, ons ontbreekt de ge legenheid om onze kinderen bezig te hou den en dat antwoord is koren op onze molen. Wij geven het kind gelegenheid om zich vrij en vroolijk te kunnen ontwik kelen. Bij ons leert het eene kind zich met het andere verdragen, wordt het haantje de voorste ingetoomd en krijgt de bedees de gelegenheid meer naar voren te komen. Het karakter van het kind wordt in goede banen geleid. Naar eenige poli tieke of godsdienstige richting wordt niet gevraagd, een ieder is welkom. De tuin die thans geopend wordt, is wellicht een unicum in ons land en mis schien wel in de geheele wereld. Wan neer god Thialf zijn ijzigen adem over het veld blaast, vinden de kinderen hier een veiligen ijsbaan. Om de speeltuin loopt een baan van enkele meters breed, welke in den winter onder water gezet kan worden, zoodat met een beetje vorst reeds een ijsbaan ontstaat. Geen moeder zal dus meer bang behoeven te zijn dat haar kind op het ijs een ongeluk kan overkomen (hoogstens een bloedneus, wanneer het pootje over mislukt, of een pijnlijk zitvlak). De heer Donk, de voorzitter van de af deeling Tuindorp, complimenteerde na mens zijn bestuur de afdeeling Oude Hei dér met den nieuwen speeltuin en droeg een tweetal boomen over, die geplant zou den worden en een symbool der vereeni ging zouden zijn, zooals deze zoude Wij hopen, dat de afdeeling Oude Hel der veel succes zal mogen hebben met haar fraaien tuin. Geopend is hij eiken werkdag van 912 en van 27 uur. Een vaste opzichter is steeds aanwezig, ter wijl natuurlijk ook dames en heeren van liet bestuur toezicht uitoefenen. Thans is het de beurt van de afdeeling Vischmarkt. SCHOORSTEENBRAND. Zaterdagmorgen werden we opgeschrikt door het bericht, dat er brand was. Bij nader onderzoek bleek gelukkig, dat die brand slechts een schoorsteenbrandje was, dat bij den heer Bontes, in de Krom me Elleboogsteeg was uitgebroken. Het brandje, dat aanvankelijk van ernstigen aard scheen te zijn, liet zich echter na eenigen tijd gunstig aanzien, zoodat het niet aangericht te zijn. NIEUWE TARIEVEN AUTORIJDEN. Wij verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie waarin nieuwe auto-tarieven worden bekend gemaakt. FIETS GESTOLEN. Zaterdagavond had de jongeheer V., terwijl hij in de Gravendwarsstraat een boodschap deed, zijn rijwiel onbeheerd laten staan. Toen hij weer van zijn fiets gebruik moest maken, bleek deze verdwenen te zijn. Ondanks alle nazoekingen is het niet gelukt de fiets weer op te sporen. Nog altijd blijken dus de zwijntjesjagers op den loer te liggen. Men zij voorzichtig! VERDRONKEN. Hedenmorgen werd de politie gewaar schuwd, dat in het Heldersche Kanaal bij de Kerkgracht iemand te water lag, die reeds overleden scheen te zijn. Toen de man op den wal werd gebracht, bleek dit inderdaad liet geval. Het was de gepensioneerde onderwijzer Nieuwenhuizen, wonende op de Kerk gracht. Omtrent de oorzaak van dit ongeval staat niets vast. De heer Nieuwenhuizen was gekleed alsof hij nog even van de frissche lucht wilde genieten. Waar schijnlijk is dit reeds gisterenavond ge beurd. De heer Nieuwenhuizen was gehuwd en 62 jaar oud. In den ouderdom van 64 jaar overleed en verdienstelijk werk verricht. Zaterdag hier ter stede de heer Egbert J. Bok, oud-directeur van de werf „de Lastdrager", oud-wethouder dezer ge meente. De heer Bok werd 16 Maart 1868 te Amsterdam geboren en heeft van 25 Juni 1903 af onafgebroken zitting gehad in den Raad. In 1927 sloot hij zich als Vrijheidsbonder aan bij de inmiddels op gerichte partij „Gemeentebelang", voor de vereeniging mocht groeien. De heer Serano eveneens van de afdeeling Tuin dorp sprak daarna ook eenige woorden. Mevr. de Graaf zeide dat ze reusachtig blij was dat de Oude Helder thans ook een speeltuin had. Zij releveerde de ver schillende pogingen die in het werk zijn gesteld om hier speeltuinen te krijgen. Verschillende malen is bij het gemeente bestuur aangeklopt, maar er was geen geld. Burgemeester Houwing was een belang. Door de jongens werden de_ ban- magnifieke burgemeester, maar als we welke partij hij in de periode van 1927 groeien, zoo hoopte de heer Donk dat ook1 tot 1931 als wethouder van financiën zit- ken er uit gesjouwd en naar het nieuwe gebouw op het speelterrein gebracht. Sommigen hadden nogal last met dit transport en ondervonden van hun col lega-sjouwers ongenadige critiek. „Kijk-es, die kanne niet eens zoo'n klein bankie drage en wij hebben hier een groote". Enfin, de banken kwamen toch in het nieuwe clubhuis. Dit is een fraai gebouw, uit twee vrij groote lokalen en een kleine hal be staande; ontworpen door den heer Dok ter, is 't onder toezicht van den heer Noë, van gemeentewerken, gebouwd door den heer Hoornsman, uit Julianadorp, terwijl de firma Schooneveld het gebouw schil derde en de heer Lavell de electrische ge leidingen verzorgde. Er is voldoende ruim te voor het vele werk dat de Speeltuin beoogt. Voor de verschillende clubavon den is het uitstekend geschikt. De overdracht. Velen woonden de officieele overdracht bij. De schout-bij-nacht was er, benevens de garnizoenscommandant, Ridder van Rappard. Verder merkten wij op het da- gelijksch bestuur van de gemeente, behal ve de burgemeester, die verhinderd was te komen; verscheidene gemeenteraads leden en gemeentelijke autoriteiten, on- bij hem kwamen was het (en hier bootste mevrouw de Graaf de zware basstem van onzen oud zeeman, burgemeester voor treffelijk na: „Laat ze maar in de duinen gaan spelen. Ik zal wel een hoop zand neer laten gooien." „Hoe schrijf je dat nou op," werd den verslaggever in het oor gefluistert. Een beetje dikker dan anders was het antwoord. Na nog van de verschillende kinder ziekten verteld te hebben, constateerde mevr. de Graaf met genoegen dat thans reeds de tweede tuin was geopend, waar over zij reusachtig verheugd was. De tuin. Buiten regende het nog. Niettegen staande dit, stonden de kinderen buiten al te popelen om te worden toegelaten. Zij hadden geen erg in den regen. Voor op de mondorgelclub, onder leiding van den heer Meijers. Deze heeft de leiding over de leerlingenclub van de mondhar monica bespelers en bespeelsters. Zij zijn eenigszins gevorderd, dan gaan zij naar de club der ouderen, waar de heer Labohm de leiding van heeft. Na een rondgang op het terrein wordt: een nummertje gegeven voor de genoo- digden. Erg vlot gaat het nog niet. De ...vv1.vv.^,.vv *1, i Viui gaai iitfl IlVg 1I1CI. -L" derwijzers, bestuursleden van de twee j kinderen zijn blijkbaar meer met hun ge andere afdeelingen van de speeltuinver- dachten bij het ravotten dat hen te wach- eenigmg en personeel van gemeentewer- ten staat, dan bij hun mondorgelspel. ken. Een pittig strijkje bracht er al dade- Het weer blijft slecht. Met het oog hier in k stemming in. Dit is het Speeltuin- op wordt het mondharmonica-concert uit- kwartet en staat onder leiding van den gesteld tot vijf uur en nu mogen de kinde heer Labohm, een der corypheën van deren nog even gaan spelen. Regen? be- speeltuin. Verder bestaat dit kwartet uit staat voor hen niet. Als een bijenzwerm de dames Geerling, een aardige violiste, mej. Verhage, die het slagwerk uitstekend verzorgd en mej. Kossen, pianiste, u weet wel, de handwerkjuffrouw, die dit tweede handwerk ook uitstekend verstaat. De regen plenste gezellig op het dak toen de heer Hoek „meester" Hoek met zijn patriarchalen baard, de voorzitter van de afdeeling „Oude Helder" allen wel kom heette en het woord gaf aan wethou der De Boer. Deze tuin, zei de heer De Boer, ligt in het stadsgedeelte waar ik als hoofd van j een school langen tijd werkzaam ben ge- I weest. In deze wijk met zijn visschersbe- volking, was mijn werk niet gemakkelijk. I De jongens waren wel wat lastig, doch dat j kwam omdat in hen zat het hart van een echten Hollandschen jongen. Wanneer een j storm gewoed had, kon ik er zeker van zijn dat er den volgenden dag een paar gaan ze over het veld naar de verschil lende toestellen. De glijbaan is nat, wat echter geen beletsel is voor het gebruik ervan. Het gaat wat stroef, tot schade van de kleeren. Wie denkt daar echter aan. Bij de schommels is een groot ge drang, bij de hobbelpaarden eveneens. „Meheer maggik nou es effe? Meheer, mag me zussie er nou es op, ze is nog nerreges op geweest." Deze en dergelijke verzoeken worden tot den verslaggever gericht die de vraagstertjes echter naai de heeren van den speeltuin moet verwij zen. De kinderen vermaken zich uitste kend. Het is dan ook wel een prachtigen tuin. Hij bevindt zich op de plaats waar vroeger het H.K.C. terrein was, natuur lijk niet zoo groot. De tuin is en wordt ge heel ingebouwd door huizen, zoodat de kinderen ongestoord hun gang kunnen gaan. Het clubgebouw noemden wij reeds, mankeerden. Zij gaven gehoor aan denhet is uitstekend ingericht. Verschillende j roep van het jutterbloed en hadden lak toestellen zijn al aangeschaft. Plannen om aan de school. Toch ben ik trotsch op mijneen ijzeren draaimolen aan te schaffen .jongens, wanneer ik ze nog. eens tegen i kom en zie dat het hen goed gaat. Het groote probleem was echter om de bestaan er ook al. Hier is echter nogal geld voor noodig, doch het bestuur heeft al maatregelen in bespreking om hieraan kinderen na schooltijd bezig te houden, tegemoet te komen. Men behoeft natuur- ting had. Zooals men weet, waren verwik kelingen tnet deze groep oorzaak, dat de heer Bok in 1931 niet weder door „Ge meentebelang" candidaat werd gesteld, welk feit zijn uittreden uit den Raad ver oorzaakte. Zeven-en-twintig jaren heeft hij de gemeente als raadslid gediend. Vele jaren lang heeft hij deel uitgemaakt van de Commissies van Publieke Werken en van Water- en Lichtbedrijven; als wet houder is door hem veel verricht op het terrein van de werkverschaffing. In deze commissies, waarin hij méér het ter rein voor zijn werk vond dan in den openbaren raad, werd door hem veel Buiten zijn raadslidmaatschap was de heer Bok op velerlei sociaal terrein in onze gemeente werkzaam. Gedurende eenige jaren heeft hij zitting gehad in de Provinciale Staten; hij was voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, voorzitter van het Fonds tot Ondersteuning van redders van schipbreukelingen, en, sedert de oprichting, eveneens van het plaat selijk crisis-comité. Voorts was hij mede-directeur van de plaatselijke Nuts- spaarbank, tot voor eenigen tijd mede commissaris in de N. V. Zeebad Huisdui nen, alsmede commissaris van de N. V. Esona. Als Amsterdamische jongen be hoorde hij tot de oprichters van de roei- vereeniging „Wille-m III", welke veree niging eenigen tijd terug haar 50-jarig bestaan herdacht. De achting die de heer Bok genoot was algemeen, waartoe zijn onkreukbare eer lijkheid niet weinig bijdroeg. De crematie van het stoffelijk overschot heeft plaats morgen, Woensdag, te Wes- terveld,.na aankomst van trein 12.43 u. Oud-wethouder Egbert J. Bok. Het clubhuis van den nieuwen speeltuin.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 5