T Schoorl .„Alkmaar liEl HEERENKLEEDING PER ESONA DE 1 WEI-VIERING DER S. D. A. P. VAN DINSDAG 3 MEI 1932. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. ^et 009 op t'en p. Hemelvaartsdag zal het Advertentieblad van Woensdag 4 (Viei n i et ver schijnen. De Heldersche Crt. van Donderdag 5 IVlei zal Woensdag 4 Mei uitkomen. STAüöwitüWS De grootste keus in vindt U in OpHEMELVAARTSDAGnaar Naar Alkmaar Retour le kajuit Naar Schoorl Retour le kajuit i< 2e <1 I 0.80 f 0.50 f 0.70 f 0.45 De Directie- Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Dinsdag 3 Mei. Woensdag 4 19.56 uur 19.57 ,J. C. MEERSHOEK. De bureau-beambte J. C. Meershoek is met ingang van heden gepensioneerd met den persoonlijken titel van adjunct-com mies. De heer Meershoek kwam circa 22 jaar geleden als serg.-schrijver op het Bureau Zeemilitie in dienst en werd in 1921 als zoodanig gepensioneerd. Hij is toen overgegaan in dezelfde functie als burger-schrijver, en werd als burger in 1927 tot bureau-beambte 2e klasse bevor derd. D.d. 1 Jan. 1928 werd hij benoemd tot bureau-beambte le klasse en in deze functie is de heer Meershoek thans ge pensioneerd. Daarbij werd hem de perso- neele rang van adjunct-commies toege kend, een zeer' bizonder onderscheiding, /elke nog nimmer verleend is. De heer Meershoek heeft thans den zes- ugjarigen leeftijd bereikt. AFSCHEID BIJ DE HOLL. SPOOR. Zaterdagmiddag stond in het plaats- caartenbureau aan het station een groot bouquet witte seringen en roode rozen. Daarnaast glunderde het blozend' gezicht van A. Wit, vulgo Bram. Het is zeer goed nogelijk, dat u niet weet wie Bram is, en toch is ongetwijfeld iedere lezer wel eens eens of meermalen met hem in aanraking geweest. Zijn officieele titel is onderla- dingmeester, maar sinds jaar en dag heelt hij in de wachtkamer derde klasse gezeteld om de plaatskaarten van alle vertrekkende reizigers te controleeren. Hij is nu 60 jaar geworden en dat is, bij de Hollandsche Spoor, de pensioen gerechtigde leeftijd. Vandaar, dat Zater dagmiddag dit afscheid plaats had, dat ge lukkig volstr.ekt niet tragisch was, maar wel heel gemoedelijk. Eerst kwam de stationschef zelf, de heer van Emmerik. „Het spijt me, dat er een van de oude garde weggaat uit ons mid den," aldus deze heer. „Nu zullen we je natuurlijk nog wel weer eens zien, we hopen je zelfs vaak hier te zien, maar dat we je opgeruimde, goedmoedige gezicht zullen missen, is een feit". En namens het bureaupersoneel kwa men ze toen aandragen met een rookstel, waarmede Bram een stoffelijke herinne ring aan dezen dag krijgt. Hopen wij, dat hij er lange jaren van mag rooken. „Lang zal-ie leven!" was het slot van deze hul diging. Toen kwam de chef van het plaatskaar tenbureau, de heer Wildschut. „Wij, die eiken dag met je omgingen, zullen je missen," aldus deze spr. „Als we hier des morgens in alle vroegte aan ons werk gingen, had jij de kantoren al in orde ge bracht. Het spijt ons, dat je heengaat; altqd was je dezelfde, een kwade bui ken de je niet, en wij verheugen er ons van harte in, dat je nog van je pensioen kunt genieten. Bram, 't ga je bizonder!" En toen kwam de hoofdconducteur van trein 4823. „Dienst gaat voor 't meisje," was zijn lijfspreuk. En no. 4823 moest vertrekken. En nu vindt u A. Wit niet meer op zijn vaste plaatsje in de wachtkamer; een ander neemt de functie waar, die hij zoo veel jaren heeft vervuld. Zoo krijgen we allemaal onze beurt. DE INDISCHE MAIL. De mailtrein met de mail van het s.s. „Dempo" vertrekt heden van Marseille en komt morgen (Woensdag) om 8.31 u. in Den Haag. VERLOTING MISSIËNAAIKRING. Nog slechts één keer zal gelegenheid gegeven worden tot het afhalen van prij zen en wol op Woensdagavond 4 Mei van 7—8 uur in de koffiezaal van den R.-K Volksbond, Molengracht. Prijzen op dien avond niet afgehaald, vervallen aan de vereeniging. AANBESTEDING. Door den architect J. J. van der Leek werd Maandagmorgen in Café „De Paol" namens de firma Neels aanbesteed het uitbreiden van het winkelhuis Keizer- traat 66 en het bouwen van een winkel met magazijnen. Ingeschreven was als y°'£: L Steeman 4598.—, G. E. Koger f riftft de Kloe f 4980.— A. Smit f r™ Yi Y,008 f 5245.—, H. Riemers 17'r rW Smits f 5390.—, Gebr. van elt_ 5350.—G. Hoornsman, Julia- C Rnf 52't?VV' d' Wal f 5590.—, ~«r T)ooi'n' St- Maartens- V' i W. .T. Braaggaar f 5840 Arebr. Smit 5980—, O. Quak 5990 14. van der Wal 6640. W AT ERSPORTVEREENIG IN G „H-W-N". De Watersportvereeniging „H-W-N" opent Donderdag 5 Mei a.s. de jachthaven en daarmede het seizoen 1932. Ten 9.30 u. zal de vlag van de vereeni ging worden geheschen; te 10 uur zal de eerste start plaats vinden voor zeilwed strijden vanaf de jachthaven naar „de Kooy" en terug. DE WINKELSLUITING. Hemelvaartsdag geen Zondag. Den winkeliers en het publiek wordt er op gewezen, dat de Hemelvaartsdag (en- dit geldt ook voor den Tweeden Pinkster dag) voor alle categorieën buiten de Zon dagsregeling valt. Alle winkels mogen op Hemelvaartsdag dus geopend zijn. Alleen indien men daags te voren na 8 uur des avonds open wenscht te blijven, zooals dat voor de Zaterdagavonden geldt moet den volgenden dag de Zondagssliuting worden ingevoerd. Doet men dat niet, sluit men des avonds tevoren dus gewoon op het door de wet bepaalde uur van 8 u„ dan is de volgende dag niet als Zondag te beschouwen. VOGELTENTOONSTELLING „B.A.V.O." Keizersgracht 1011. Bovengenoemde tentoonstelling mag zich in een redelijk bezoek verheugen. De toegangsprijs is juist op 10 cent gezet om een ieder (ook kinderen) de gelegenheid te bieden om de tentoonstelling te bezoe ken. Deze lage entreeprijs is oorzaak, dat het bezoek bijzonder groot moet zijn om Juing van botoverplanting getuigen van de kosten goed te maken. Wij raden dan j-rao^ig medeleven. Bovendien blijkt ook ook een ieder aan deze werkelijk interes sante tentoonstelling te gaan bezichtigen, Hedenavond houdt de heer Doornick op de bovenzaal een lezing over vogelbe- I scherming. De lezing is ook toegankelijk i voor volwassenen tegen betaling van 25 et. enzoolang er plaatsruimte is. De leden der Gez. Vereeniging en de Kath. Verkenners worden er aan herinnerd om op tijd aanwezig te zijn. LENTE-UITSTAPJE. Het is nu welhaast zeker, dat de lente eindelijk haar intrede gedaan heeft en dat het koude voorjaarsweer plaats ge maakt heeft voor een mildere tempera tuur. Wij hebben daar Zondag een voor proefje van gehad, zij het dan ook met een donderbui en regen aan het eind, en de voorspellingen voor den Hemelvaartsdag luiden gunstig. De Hemelvaartsdag is vanouds een gewilde uitgaansdag en dit is begrijpelijk. Na het barre jaargetijde j is deze dag eigenlijk de eerste feestdag, i dien men in de natuur kan doorbrengen. En als men ziet hoe het jonge groen van struiken en boomen uitkomt, dan verlangt men vanzelf naar een omgeving als Schoorl en Bergen, waar alles nu op z'n mooist is. „E.S.O.N.A." maakt op Hemelvaartsdag het eerste traditioneele tochtje naar Schoorl en Alkmaar. De salonboot „Nieu- wediep" heeft haar zomerkleedje weer aan en vertrekt dien dag om 8 uur van de i Binnenhaven. En dit is een uitstapje, 1 waar iedereen van kan genieten, want de kosten bedragen70 cent retour le kajuit, 45 cent retour 2e kajuit naar Schoorl. Het is niet gewaagd te voorspel- len, dat van deze goede en goedkoope i reisgelegenheid druk gebruik zal worden gemaakt. WINKELNIEUWS. Hedenmiddag opent de heer W. G. i Hoenderdos een zaak in rijwielen, ban- 1 den en onderdeelen in de Sluisdijkstr. 81. De winkel die als rijwielzaak reeds dienst heeft gedaan, heeft niet veel verande- ring ondergaan. Wel zijn er verbeterin- gen aangebracht in de verlichting door den heer Fey, zoodat de winkel bij avond een helder licht uitstraalt op de artikelen, die ruim gesorteerd uitgestald zijn. HELDERSCHE VISSCHERSVEREEN. „SAMENWERKING". Bovengenoemde vereeniging hield Za terdagavond 30 April j.1. een ledenver gadering in het Geheelonthouders-koffie- I huis aan de Spoorgracht. I Te 8 uur opent de voorzitter, de heer Joh. W. Stevenson, deze vergadering met een hartelijk welkom toe te roepen aan j de leden, di>e gekomen waren, opdat we 1 met elkander den ongunstigen tijd voor het vissohersbedrijf zouden bespreken. Na hef lezen der notulen van de vorige vergadering nam de voorzitter het woord om zijn leedwezen er over uit te drukken, dat van enkele leden een bedanken was ingekomen, die, ondanks de persoonlijke waarschuwing van hem, daar dit zonder geldige reden bedanken, nooit in hun eigen belang kon zijn, bü hun genomen besluit bleven volharden. Een ingekomen antwoord demonstreerde een zoo groote mate van onbehoorlijkheid en domheid, dat de voorzitter vroeg of er meerderen deze meening zouden zijn toegedaan, in welk geval hij daaruit zijn conclusie zou trekken. Uit de vergadering bleek, dat allen er over eens waren, dat zulk een handelwijze ongepast was. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat nu in dezen tijd aansluiting bü de Visschersvereeniging meer dan noodza kelijk was. Wel moest men dan niet ver wachten, dat aan alle verlangens oogen- blikkeliik kon worden voldaan, maar hoe grooter het ledenaantal van pen vereeni ging, hoe meer kans van slagen. Bovendien had „Samenwerking" in de enkele maanden van haar bestaan ge toond noodzakelijk te zijn en de arbeid in oie weinige maanden verricht,gaf goede hoop voor de toekomst. Door het oprich ten der ereeniging was er contact geko men tussohen de visschers en de auto riteiten, en van deze samenwerking mag men veel goeds verwachten. In dat ver band wilde de voorzitter hulde brengen aan het College van B. en W. en inzon derheid aan den betrokken wethouder, voor hun daadwerkelijken steun in het belang van de visscherü. Hun initiatief inzake de ansjovisvissoherü en hun sym pathieken steun bij de actie ter voorko- fabriek zich bereid heeft verklaard een deputatie van de Vereeniging te ontvan gen om de zaak te bespreken, waarbij de resultaten van dat bedrijf aan de hand van de boeken zal worden uiteengezet. Besloten werd daarheen voorzitter en secretaris af te vaardigen. Na de rondvraag werd de vergadering niet een woord van dank voor de opkomst door den voorzitter gesloten. KINDERFEEST IN „CASINO". Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, had de alge- meene Oranjevereeniging hier ter stede, Zaterdagmiddag in „Casino" een kinder feest georganiseerd. En het feest was natuurlek druk be zocht^ Tegen twee uur was de zaal vol kinderen, dus vol leven en lawaai, want waar kinderen zijn, daar is drukte, daar is geroezemoes van stemmen, doch dat alles zorgt voor een opgewekte stemming. Oranje was natuurlijk overal te zien in het haar van de meisjes en verder sjerpen en strikje? bij de vleet. En in al dat lawaai moest natuurlijk stilte worden gebracht. Een paar keer werd op een fluitje geblazen alvorens het zoo stil werd dat de heer Bakker zich verstaanbaar kon maken. Zie je, zei deze, we vinden het fijn dat we jullie hier allemaal zoo bij elkaar heb ben gekregen en zullen jullie ook vertel len .waarom elke rechtgeaarde Nederlan der op een dag als deze blij moet wezen. a - kb», mi Dat zal meneer Bommel straks voor jul- 2 5"&»8-5" O ffe' ïjf" He doen. We weten echter wel dat jullie I ook graag wat willen zien en daarom Koningsfr. bij de Spoorstr. hebben we maar een fijnen plezierigen middag in elkaar gezet, en wat jullie te zien krijgen, nou, dat zullen jullie wel zien, dat vertel ik lekker niet, want dan is de aardigheid eraf niet waar? Alleen verklap ik, dat jullie een poppenkast te zien zullen krijgen De verdere woorden des heeren Bak ker gingen voor ons, zittende op het schellinkje verloren in het goedkeurend geschreeuw van de kinderen. „Hè, fijn, ooooh" en meer dergelijke uitroepen die bewezen dat de kinderen nog steeds een groot behagen scheppen in dit stuk oud- Hollar.dsch amusement, een amusement dat door de tijden heen zijn attractie voor de kinderen heeft behouden, en waar ook dikwijls de grooteren nog met genoegen naar kijken en luisteren, al willen zij er misschien niet „recht voor uitkomen, uit! vrees door anderen voor kinderachtig" te worden uitgemaakt. Toen werden nog enkele coupletten ge zongen van het aloude Wilhelmus, waar na een driewerf hoera op de jarige prin ses werd uitgebracht. De heer Bommel sprak daarna over de AUTO TE WATER. Gisterenmiddag heeft een Chevrolet in de Doggersvaart een onvrijwillig bad ge nomen. De bestuurster van den auto, die nog maar sedert kort zich met deze edele sport bezig houdt, nam een prima bocht, met een vaart van niet meer of minder dan 15 km. Op het moment echter dat de wagen zqn snelheid zou verhoogen om langs de bloeiende bollenvelden te snor ren, maakte h;j een zijwaartsche sprong, met gevolg, dat hy in de Doggersvaart terecht kwam. Door de geringe vaart sloeg de auto niet om, doch zakte in de vaart, met gevolg, dat de drie inzittenden met den schrik en een nat pak vrjj kwamen. Een passeerende auto bracht de dren kelingen naar Den Helder, waarmee dit drama als geëindigd mocht worden be schouwd, terwijl het door deze regelen aan de vergetelheid ontrukt is. Vertrek Den Helder's morgens 8 u. Vertrek Alkmaar avonds 6 u. si 2e de pers het belang eer visscherü ter harte te gaan, gezien de groote bereidwilligheid, waarmede zü hare kolommen openstelt ter bespreking van visscherijtoestanden. Uit zulk een krachtige medewerking moet succes geboren worden. Alleen hebben de leden daardoor den duren plicht om hun Vereeniging in stand te houden, het leden en begunstigerstal zoo mogelijk te ver- grooten, want als er krachtige actie moet worden gevoerd, dan zal de kas der Ver eeniging zulks moeten toelaten. Vervolgens wordt besproken de slechte uitkomst van het visschersbedrijf in de zen tijd. Nu in het heerlijke voorjaar, wanneer in normale omstandigheden liet visschersbedrijf floreert en de uitkomsten in den regel bevredigend zijn, nu kan het bedrijf niet loonend worden gemaakt. De marktprijs is zoo ontstellend laag, zelfs van de duurste visclisoorten, dat er oh- danks goede aanvoer geen brood mede i belangrijkheid van het Oranjehuis voor kan worden verdiend, 't Is niet moeilijk i on? and. au de vyf voornamen van de daarvoor de oorzaken aan te geven. Zoo- j Prinses, is de eerste, Juliana, wel de be- als alles wat handel en industrie is, lijdt i langrykste en de mooiste, want dien door den steeds verder werkenden crisis- naam droeg ook de stammoeder van het geest over heel de wereld, en het sluiten ']U1S der Oranjes, Juliana van Stolberg, H V\1 rt A A M A IA -*i-i A ,11A V.1 T T A 11 lin 1^ 1 A van grenzen, het verhoogen van tarieven, het vaststellen van bepaalde kwantums van invoer, etc., zoo lijdt dle visscherü doordat ze grootendeels op het buitenland was aangewezen. Een verbetering kan alleen maar komen, wanneer men zou sla gen het vischverbruik in Nederland op te voeren en we dienen ons te beramen welke maatregelen moeten worden geno men om een dergelijke actie voor te be reiden. Maar voor het oogenblik helpt dit niet. Vele gezinnen der visschers lijden thans armoede, niet omdat de vaders en de zonen werkloos zijn,- maar omdat de producten van hun moeizamen arbeid/ niet de moeder van Prins Willem van Oranje. Verder sprak de heer Bommel nog meer speciaal over prinses Juliana. Toen kwam het vermaak voor de kin deren. De goochelaar, die tevens de pop penkast exploiteerde en met zijn buik praatte. Bob Steffin heet deze meneer en al dadelijk bleek hij er slag van te hebben om met de kinderen om te gaan en een praatje met ze te maken. Zelfs mochten enkele jongens en meisjes hem helpen bij zijn goocheltoeren en wat is fijner voor de kinderen 0111 daar op het groote too- neel te staan en den goochelaar helpen? voldoende opbrengen"öm in* iiet "ondei^ Sommigen mochten ook goochelen van Telken jare op den eersten Mei viert de S.D.A.P. feest. Dan wordt het werk neergelegd en het Zondagsche pak aan getrokken. sdan wordt Zondag gehouden. Al vele jaren, drieënveertig, is dat tra ditie. Ditmaal viel de 1 Mei-dag op Zon dag en bovendien was het nog een stra lende voorjaarsdag, zooeen als onze Noordsche Mei slechts weinige oplevert. Jammer was het alleen maar, dat tegen den avond het weer omsloeg, zoodat de optocht niet kon doorgaan. Een uitvoerig programma heeft omtrent de dagindeeling al de bijzonderheden ver teld. De Jeugddemonstraties hadden dit maal plaats op het terrein van den Ar beiders Sportbond aan den Bolweg en mochten zich in druk bezoek verheugen. Te 10 uur werd een gezamenlijk Bezoek gebracht aan de graven van overleden makkers en des namiddags had, onder groote belangstelling, het concert plaats in de muziektent, aangeboden door „Hel- der's Fanfarecorps". De aangekondigde voetbalwedstrijd tegen een Zaandamsch elftal kon niet doorgaan, doordat de Zaandammers afgetelegrafeerd hadden: in hun plaats is nu tegen een Heldersch elf tal gespeeld. Des avonds te 8 uur werd de dag be sloten met een feestelijke bijeenkomst in Casino. Zooals wij zeiden, moest jammer genoeg de demonstratie, die hiervoor was georganiseerd, vervallen, omdat juist tegen acht uur de sluizen des hemels werden opengesteld en de regen den ganschen avond niet weer van de lucht bleef. Op het bezoek in Casino heeft dit evenwel geen invloed gehad, want daar was boven en beneden alles vol en in de feestelijke stemming. Openingswoord van den heer Minnes. Tegen half negen opende de heer Minnes, voorzitter van den Held. Best. Bond, de bijeenkomst, en heette de aan wezigen welkom. Spr. herinnerde er aan, dat deze Meiviering de 43e is, die door de georganiseerde S.D.A.P. en de met haar verbonden vereenigingen gehouden wordt. In 1883 werd zij op het Parijzer congres ingesteld en sedert is zij elk jaar met animo gevierd. De leuze was ,,De achturendageen leuze, die wij op papier wel zagen verwezenlijkt, maar die in werkelijkheid nog niet voor alle arbei ders is verwezenlijkt. Nog nimmer is, aldus de heer Minnes, onder zulke treurige omstandigheden een Meidag gevierd; ongekend groot is de werkloosheid, ook hier in Den Helder wordt armoede geleden, al zou men het wellicht niet verwachten. Onze leuzen zijn thans „Voor socialisatie", „Voor ont wapening", „Naar de 40 uren-week", „Betere werkloozenzorg". Het kapitalisme heeft getoond niet meer te zijn opgewas sen tegen den maatschappelijken strijd: de toestand is thans zoo, dat zelfs de 40- urige werkweek nog te lang is, niettemin is de 48-urige nog niet doorgevoerd. Dat er thans nog arbeiders zijn, die honger moeten lijden, is een schande voor de Nederlandsche regeering, en het is dan ook onbegrijpelijk, dat er nog arbeiders zijn, die niet weten aan welken kant zij behooren te staan in den economischen strijd. Nadat „Kunst aan 't Volk onder lei ding van den heer Rusting zich met een paar nummers had doen hooren, kregen we van mevrouw Liesbeth Sanders-Herz- berg eenige declamatties. O.a. droeg zij voor een fragment uit Gorters „Pan", een dichtwerk, minder bekend dan zijn „Mei" en zeker niet minder mooi. Verder van Henr. Roland Holst en een zeer suggestief van Jan W. Jacobs. De decla- matrice heeft een fraai geluid, en zij wist het voorgedragene op zeer suggestieve houd van de hunnen te voorzien, 't Lijkt voorzitter de eenigst aangewezen weg een beroep te doen op het Nationaal Crisis- comité, afd. Den Helder, maar daarbij drukt hy er met nadruk op, dat de handen uit de mouwen moeten en er ernstig naar gestreefd moet worden, zichzelf te red den, hem leeren en zij moesten maar goed hun oogen open doen, dan konden zij dat thuis ook allemaal probeeren. De gewone goocheltoeren had Bob Steffin op zijn programma, die hoe vaak ook vertoond, toch steeds boeiend blüven, omdat men altijd weer op een onbegrü- pelijke manier bij den neus genomen Na een korte pauze komt in behande- wordt. Wist men hoe de trucjes werden ling het pufvraagstuk. Dit vraagstuk had j gedaan, dan zou de aardigheid er natuur de afgeloopen week vele gemoederen in Hik af wezen. Vaak dachten de kinderen beweging gebracht. Immers de prijs van clat Hi den goochelaar hadden doorzien de puf, waarvoor men eenige jaren ach-en schreeuwden door de zaal dat zy het tereen 75 cent per mand ontving, daalde wisten, dat hü een balletje of iets derge den vorigen Maandag tot 25 cent per mand. Denzelfden Maandag ontving de voorzitter een telegram van Urk, meiden die, dat men aldaar besloten bad,, de puf over boord te gooien 0111 de vervulling van hun verlangens af te dwingen. De medewerking van de leden van „Samen werking" werd gevraagd, om ook de puf over boord te zetten. Het scheen den voorzitter toe, dat een dergelijke dwarsohe maatregel geen succes zou hebben, omdat Uiks achter zijn arm had weggemoffeld,! doch al ras bleek het, dat Steffin het met groote handigheid ergens anders ver stopt had. Medewerkers en medewerksters kon hij in grooten getale krijgen. Talrijke armen werden opgestoken als de goochelaar 0111 hulp vroeg. Aan het eind van de goocheltoeren had de heer Steffin nog een aardig nummer- vuurpülen oplaten, nou en dat viel er voor deze verlaging van prijs een dui-1 reusachtig in den smaak van de kinde- delijk aanwijsbare oorzaak was, n.1. de ren- Waren het allemaal echte vuurpijlen lage prijs van het vischmeel. De voorzit ter schreef oogenblikkelijk naar Sluis' Chemische fabriek te IJmuiden en ver kreeg reeds Dinsdagavond een antwoord, waarin het op prijs gesteld werd, dat door onderling overleg men tot een regeling wensebte te komen en dat de prijs op 30 cent was bepaald. Nu is een dergelijke prijs feitelijk nog te laag, maar men kan niet verwachten, dat waar goede'visch weinig waard is, de minderwaardige visch zidh zal handhaven op den oorspronkelijken prijs. De voor zitter meende ernstig te moeten waar schuwen, zich door andere elementen niet te laten opwarmen om tot overboord gooien over te gaan, om verschillende redenen. le. Het is een onmogelijkheid om in een terugloopenden tijd als tegenwoordig door dwarsche maatregelen de visclimeel- fabrieken tot een hoogeren prijs te dwin gen. 2e. overboord zetten van de puf zou voor de Regeering een goede aanleiding zijn, 0111 liet Pufverbod in ai zijn streng heid in te voeren, daar de visschers zelf blijken zouden geven, niet meer op de puf gesteld te zijn. 3e. Daar de uitkomsten van het vis schersbedrijf zoo slecht zijn, dat de leden het bestuur verzochten, maatregelen ter leniging van den nood te willen treffen. Wat zal het bestuur daaraan doen, wan neer het den autoriteiten blijken zal, dat de visschers met elke 100 manden puf een waarde van 30 overboord zetten? Na uitvoerige bespreking werd een motie aangenomen, die verzonden zal worden aan Sluis' Chemische fabriek te IJmuiden en waarin de visschers verzoe ken als minimumprijs van de puf 35 cent per mand te willen geven. De heer Bot deelt mede, dat genoemdenaam beziggehouden. geweest die daar werden opgelaten, dan zou er van Casino niet veel meer zijn overgebleven. Nu is zoo'n tüd lang luiste ren en kijken wel aardig, maar er moet ook wat te eten zijn en dat hadden de heeren van de Oranjevereeniging ook wel begrepen. Een aantal jongedames belasten zich met het ronddeelen van de versnaperin gen, wat een Indianen gehuil aan de kin derschare ontlokte. Koek en zakjes lek kers werden rondgedeeld. Wij zagen een klein meisje, dat al een zakje gepakt had, doch toen een veel mooier op het blad ontdekte en zonder dat de juffrouw er iets van bemerkte het eerste stiekum verruil de voor het uiterlijk mooiere. Niet waar, zelfs groote menschen gaan op den uiter- Uiken schijn af, zonder zich af te vra gen hoe de zaken van binnen zün en hoe kan men dan anders van kinderen ver wachten. Daarna kwam de heer Steffin met zün poppenkast. Hij was afgeweken van de Jan Klaassen historie en voerde een num mer in drie acten op „Hans en de Beer" getiteld. Voor honderd procent leefde het jeug dige publiek mede met het verhaal dat voor de kinderen werkeliik alleraardigst was. E11 het mooist was, dat de kinderen zelf de vragen mochten beantwoorden, die de poppen stelden. De antwoorden leverden het bewijs, dat het rechtvaardig heidsgevoel is bü de kinderen sterk ont wikkeld. Nog verschillende uitdeelingen werden gedaan, terwijl de heer Steffin de kinde ren ook nog op staaltjes van zijn buik sprekerskunst verschafte. Voor de Algemeene Oranjevereeniging is deze middag een succes geworden. De kinderen werden eenige uurtjes aange- De dans om den Meiboom van de A.J.C-ers. De autobotsing op de Doggersvaart, Zaterdagmorgen. Het vooraanzicht van de nieuwe O. L. School ts Schagen. Men zie het verslag elders in dit nummer.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9