M SPEL I NEDERLAND - IERLAND 0-2 Meulen TURNFEESTEN OP WIERINGEN. Familiedrama te Rotterdam. Typhoon teistert Annam. Een eervolle nederlaag. - Onze jongens overtroefd door het schitterende spel der Ieren, doch eerst over wonnen bij het eindsignaal. - Schitterende doelpunten van Moore. s dig voorkomen, alsof hii zelf ook bedoold gezelschap tot kalmte had aangemaand, doch de officier wilde in dat ,aas niet bijten en requireerde 25 boete of. 25 da gen, nog 'n kleinigheid bij het maximum op het feit gesteld, namelijk 5 maanden gev. of 300 gulden boete. Vonnis conform eisoh. Een volledige strafoefening. A. P„ een 20-jarig visscher te Den Hel der, had op 19 Maart zijn vakgenoot P. E. 'n opstopper toegediend op zijn oog, hem beetgepakt, tegen den grond geworpen en hem getrapt. De strijdlustige visscher, thans terechtstaande, erkende de mishan deling onder den invloed van een te rij kelijk ge Jten kwantum bier te hebben gepleegd en betuigde daarover zijn spijt, die hij ook al per brief had uitgedrukt. Eisch 35 boete of 35 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen. Men moet weten dat dergelijke liefhebberijen niet goedkoop zijn. Binnenland. EEN ONEERLIJKE ONTVANGER Een tekort van 71.000 gecon stateerd. Na het overlijden van den griffier ontvanger van den polder de Breede "Watering, bewesten Ierseke deed een ge rucht de ronde over een kastekort, dat bij dezen polder zou bestaan. Naar ons van welingelichte zijde medegedeeld werd, is bij het ingesteld kasonderzoek gebleken, dat boeken en kas niet in orde zijn. Tot 1 Januari 1931 is thans het onderzoek gevorderd en blijkt een tekort te bestaan van ruim f 71.000. Van het totaal tekort is nog niets met zekerheid te zeggen, daar men nog bezig is de gegevens over het resteerend tijdvak te controleeren. (Hbl.) GEWEERPATRONEN ONTPLOFT. Zondagmiddag is de 76-jarige bewoon ster van e«n pand aan de Mauritsstraat te Rotterdam in haar woning getroffen door uit elkaar springende geweerpatro nen. die zij in de kachel had gestopt. De vrouw werd aan het gelaat ernstig ge wond. Zijn schoonvader met een revol ver geschoten. Zondagavond tusschen half elf en elf uur heeft zich in een woning aan den Wolphaartsbocht een familiedrama al- gespeeld. Een gehuwde dochter uit dit gezin had Zaterdagavond haar man na een twist ver laten en onderdak gezocht bij haar ouders. Zondagavond te ongeveer half elf kwam de verlaten echtgenoot de woning van zijn schoonouders binnen om zijn vrouw op te eischen. Er ontstónd toen een woordenwisseling tusschen den man en zijn 53-jarigen schoonvader, waarbij de schoonzoon een revolver te voorschijn haalde en een schot loste. Dit trof den schoonvader in den buik, doch deze be merkte daar aanvankelijk niets van. De schoonzoon werd toen overmand door zijn schoonvader en zijn zwager, waarop hij nogmaals een schot loste, dat hem evenwel zelf aan de linkerhand trof. Op het lawaai was politie toegesneld, die den schutter naar het politiebureau op Charlois overbracht. Een kwartier na het gebeurde voelde de schoonvader zich onwel worden, zoo dat hij zich naar een in de nabijheid wonenden dokter begaf. Deze constateerde dat de man een zware schotwonde in den buik had bekomen, zoodat onmiddellijk overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel noodzakelijk was. De dader is na verhoord te zijn evenpens naar het ziekenhuis overgebracht, waar de wonde aan zijn linkerhand werd be handeld. Nadat dit geschied was, werd hij opgesloten. De toestand van den getroffen schoon vader is vrij ernstig. DOOR EEN OMVALLENDE MUUR DOODELIJK GEWOND. Zaterdagavond geraakte zekere E. te Wapenveld, die bezig was met het afbre ken van een huisje, onder den omvallen- den muur. Met ernstige inwendige kneu zingen is de man opgenomen en naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd,waar hij Zondagnacht aan de gevolgen is be zweken. DOOR MOTOR GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermorgen is te Langweer het 14- jarige zoontje van den heer Zwaga, dat met zijn vader in een boot meevoer, tij dens het smeren van den motor, doordat zijn stropdas bij het voorover bukken in den motor bekneld raakte, door den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddel lijk dood. Buitenland. JEUGDIGE MISDADIGERS. De 17-jarige Ernst Waldow, cie enkele dagen geleden te Berlijn Moabit een be jaard echtpaar met bijlslagen heeft ver moord, heeft tijdens het verhoor bekend- van plan te zijn geweest met een paar kameraden een aantal andere misdaden te plegen. Het eerste slachtoffer der bende moest Lilian Harvey zijn, de bekende filmster. De jeugdige misdadigers had den reeds een nauwkeurig plan van de woning van de kunstenares ontworpen. DRIE KINDEREN VEBRAND. Te Potexza zijn drie kinderen verbrand, die met anderen in een hooiberg spoel den, die plotseling in brand vloog. Vijfhonderd dooden? Het Zuidelijk deel van Annam is Zon dag door een typhoon geteisterd, die groote verwoestingen heeft aangericht. Het aantal dooden moet 500 bedragen, o.w. twee Europeanen, Wegen en brug gen werden vernield, benevens een radio station. Een vuurtoren werd gedoofd, zoodat de scheepvaart gestremd is. OPRUIMINGSWERK TE LYON. Nog een lijk gevonden. Er is opnieuw een Ijjk gevonden op de plaats van de instorting. Twee kanonnen hebben zonder veel resultaat gedurende 45 minuten de grondmassa's vlak boven de instorting beschoten. Men zal de pogingen herhalen. Thans liggen nog 32 personen onder het puin bedolven. Des morgens vroeg werd allereerst een niet ernstig gewonde vrouw geborgen. Eenige uren later werd het vreeselijk verminkte lijk van een jongen man ge vonden en korten tijd later het lijk van een arts. In totaal zijn 13 gebouwen ont ruimd. EEN VERKEERSVLIEGTUIG DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Een vliegtuig van den gewonen dienst op Parijs met 13 passagiers aan boord, is gistermiddag boven het grondgebied van Kent door den bliksem getroffen, waar door de radio-installatie onklaar raakte en een der schroeven licht beschadigd werd. De bestuurder maakte rechtsomkeert en het gelukte hem veilig te Croydon te landen. Elf der passagiers hebben hun tocht met een ander vliegtuig voortgezet. Door een auto aangereden en ernstig gewond. Zondagmorgen omstreeks elf uur wou een 67-jarige man in de Sarphatistraat bij het Weesperpoortstation te Amsterdam den weg oversteken. Toen hij een auto zag naderen die uit de richting Muider- poort kwam, raakte de man van streek hij liep zeer snel terug, wat hem nood lottig werd, daar hij door den auto aan gereden en ernstig gewond werd. Meteen inwendige verbloeding is hij naar het Israëlitisch ziekenhuis vervoerd. Een vrachtauto op een trottoir; drie gewonden. Zondagavond ongeveer elf uur kwam P. Maas uit Santpoort met een vrachtauto den Wageningschen berg afrijden. Bij het ren met een voorzet besloot, stompte Ms. Carthy, vermoedelijk door de zon gehinderd, recht naar boven, waarbij de bal over het doel vloog. Nu was het de middenvoor Moore, die de aandacht op zich vestigde, niet alleen door zijn fraaie dribbles en swerves. maar ook door zijn alom tegenwoordigheid in den aan val. Een moeilijke kans werd evenwel door hem geheel misgetrapt. De Hollandsche middenlinie moest al dade lijk zwoegen om den bal naar de voorhoedt te krijgen, zoo tactisch stelden de Ieren zich op en zoo onvermoeid bleven zij attaqueeren. Volkers was de eerste, die een goeden aanval opzette. Handig passeerde hij naar Wels, die hoog voor doel zette, waar de doelman den bal opving. Even later stompte Mc Carthy bij een hoogen voorzet den bal recht omhoog, die vlak achter het doel neerkwam. Het steeds beter wordend spel der Hollan ders kwam eerst na een minuut of tien tot uiting. Weer was het de kleine Wels wiens voorzet een hoekschop forceerde, doch welke achter ging. Bij een tweeden mooien aanval was het Mol doch zijn s-hot van verre afstand gegeven werd door Mc Carthy naar behoo ren weggewerkt. Moore was met recht de man. Overal was hij, niet alleen op zijn midvoorplaats maar overal waar gevaar dreigde. Het eigenaardige hotel de Wereld te Wageningen moest hij I was dat de feren gteeds jn een w..formatie achterde electrische tram heendraaien, spee,den zoodat dat de Kroote verdediging* waarbij hjj te ver doorschoot en op het kracht met een groote aanvalskracht gepaard trottoir aan den overkant van de straat ging. terecht kwam. Daar bevond zich de heer P. Assink, lid van den gemeenteraad van Wageningen, die aangereden werd, waar door hij beide beenen brak. Een jongen en een meisje uit Drente, die bij Maas in de cabine van den vrachtauto zaten, werden door den schok er uit geslingerd en vrij ernstig verwond. Alle drie gekwet sten werden naar Ziekenzorg vervoerd. De politie heeft den heer Maas voorloo- pig aangehouden. De tijd, waarin wij slechts nederlagen van ons Nationaal team konden boeken, ligt nog niet zoo heel ver achter ons. Wie echter een verslag in mineurtoon van ons zou verwachten, zou bedrogen uitkomen. Dat deze nederlaag midden in een succes- vole periode komt, hoeft ons nog niet direct teleur te stéllen. Integendeel. Een 2o neder laag togen deze Iersche ploeg en dan nog wel een nederlaag die met een beetje geluk heel goed anders had kunnen wezen, behoeft nu direct nog geen aanleiding te zijn tot het aanheffen van klaagzangen en verwijten aan onze spelers. Zeer zeker niet. Want het mag zeker tot tevredenheid stemmen, dat deze. ploeg zich niet alleen tegen dit sterke Prof. elftal heeft weten staande te houden, maar dat zich in alle opzichten gelijkwaardig heeft kunnen toonen. Dat onze voorhoede er niet in geslaagd is ook maar een doelpunt te maken is misschien het eenige van dezen wedstrijd, wat niet ten volle waardeering geeft, maar.... zij waren ditmaal ook wel erg onfortuinlijk en hebben zich een reeds zeker schijnend doelpunt zien ontgaan, die velen reeds geteld hadden en ook reeds het publiek in een enthousiast gejuich deed uitbarsten, maar het heeft niet mogen zijn. sfeer, maar een en ander doet toch de stem ming komen. Het muziekkorps van de Draad- en Khbél- fabriek moest ditmaal voor de vroolijkheid zorgen, wat zij ook naar behooren deed. Al spoedig volgen de Hollanders in de bekende kleeding. Scheidsrechter is de heer Langenus. Een oude bekende, die tijdens de Olympische Spelen te Amsterdam o.a. ook den wedstrijd HollandUreguay geleid heeft. Wanneer de elftallen zich opstellen deze er als volgt uit: Nederland: v. d. Meulen (HFC) Weber van Run (ADO) (PSV) B. Paauwe Anderiesen van Heel (Feyenoord) (Ajax) (Feyenoord) Volkers Laigendaal Mol (Ajax) (Xerxes) (KFC) zien Daarbij een paar pracht backs als Byrne en Daly met achter hun een keeper, die in alle standen het leder wist te verwerken en zoo goed als onpasseerbaar was, dan mogen we toch nog onze jongens geluk wenschen omdat zij met zoo'n taai uithoudingsvermogen en steeds nieuwe energie voortzwoegden en sjouwden om telkens wanneer de lat of ander gelukkig iets de Ieren te hulp kwam, maar weer opnieuw te beginnen. Iedere sportman weet hoe deprimeerend een doelpunt, reeds direct na rust gescoord, wer ken kan. Een oogenblik waren we dan ook bang, dat ons team een inzinking krijgen zon, maar gelukkig bleken onze vermoedens niet bewaarheid te worden. Onze tegenstanders. Een eeresaluut aan onze tegenstanders. Onze verwachtingen, die wij van deze Profs had den, zijn verre overtroffen. Hier speelde een elftal, dat een prachtig geheel vormde. De uitblinkers waren zeker wel de spil O'Brien, de midvoor Moore, die beide doelpunten scoorde, en de linkshalf Kinsela. Zij gaven ons in lesje in balcontrole en vooral in positie kiezen en zooals wij reeds Zaterdag in onze voorbeschouwingen schre ven, heeft het beste elftal een verdiende maar zwaar bevochten zege in de wacht ge sleept en wanneer wij hier zeggen, dat Ierland wel het sterkste en best spelende elftal is wat wij in de laatste jaren ontmoet hebben, dan zijn wij niet naast de waarheid. De wedstrijd. Wanneer tegen half drie de Ieren in groene trui en witte broek het stadion binnen treden, is dit zoo goed als geheel gevuld. Wel zijn er nog eenige open plekken en heerscht er wel niet een HollandBelgië Wels (Unitas) Scheidsrechter Kelly (Derry City) Horlacher (Bohemians) Kinsella (Shamr. Rovers) Byrne Van Nellen (DHC) O Langenus. Kennedy (St. James Gate) Moore Stevenson (Shamr. Rovers) (Dolphin O'Brien O'Reilly (Watford) (Brideville) Daly (Shelbourna) (Shamr. Rovers) Mc Carthy (Shamr. Rovers) Iersche Vrijstaat. Reeds direct na den aanvang demonstreert linksbuiten Kelly in samenwerking met zijn collega op de rechtervleugel een schitterend staaltje van balcontrole. Beide vleugels waren dan ook het grootste struikelblok voor onze verdediging en was ook v. d. Meulen nog niet zoo zeker van zijn zaak, d.w.z. in het begin, want later heeft hij zich schitterend van zijn taak gekweten. Reeds twee minuten na den aanvang lokt een voorzet v. d. Meulen naar de linker hoek waar hij het leder weer met een flinken stomp het veld injoeg, waar een der Iersche voorhoede spelers gereed stond om met een flink schot den bal in het doèï te jagen, maar, gelukkig kwam net van Run aan gestormd, zoodat de bal tegen hem aange schoten werd met het gevolg dat deze weer in het veld in stuitte. Dit onvoldoend wegwerken van Van der Meulen werd spoedig daarna door een fout van den Ierschen keeper gevolgd, want, toen Wels handig naar voren was geglipt en zijn Ierland neemt de leiding. Wanneer O'Reilly na 19 minuten Moore een scherpe voorzet geeft weet deze op onnavolg bare wijze zoo'n schot in te kanjeren dat v. d. Meulen geen kans van houden heeft. Direct na den aftrap probeert Lagendaal het aan de andere kant maar zijn keiharden voor zet wordt door Mol overgekopt. Tot viermaal kwam Lagendaal in actie: zijn eerste schot ging over het doel, een kopbal uit een voorzet van Van Nellen had even min succes, een tweede, niet te moeilijk, schot werd door Mc Carthy gehouden en het derde vloog rakelings over den doelhoek. Met verre trappen verplaatsen de Ieren nu het spel met het resultaat dat na 25 minuten de eerste hookschop op het Hollandseh doel genomen wordt. O'Brien kopte in en met moeite wist v. d. Meulen den bal andermaal corner te stompen, die ook niets oplevert. Steeds gevaarlijker worden de aanvallen der Ieren en de Hollandsche middenlinie had in deze periode een verbazend moeilijke taak. Pauwe greep veel en goed in maar liet toch Kelly te groote vrijheid. Toen braken de laatste vijf minuten der eer ste speelhelft aan. Minuten, waarin een enthou siast en technisch uitstekend spelende Neder- landsche ploeg bij de toeschouwers de hoop op een tegenpunt deed levendig worden. Nu kwam het contact tusschen publiek en spelers, dat juist deze wedstrijden mede zoo aantrek kelijk maakt. Thans eerst voelde men met recht, dat de Ieren niet onoverwinnelijk wa ren. Keer op keer dwong onze aanval de tegenstanders tot een concentratie van ver dedigen, welke met de grootste moeite hun taak naar behooren konden volvoeren. Een schot van Wels werd tot hoekschop verwerkt. Een kopbal van Lagendaal ging juist over. Het rust-signaal van scheidsrechter Langenus maakte echter spoedig een einde aan dit span nendste en fraaiste gedeelte van den strijd. De tweede helft. Na de hervatting blijkt het Nederlandsche elftal een wijziging te hebben ondergaan. B. Pauwe is nu spil terwijl Anderiesen rechtshalf is gaan staan. Een wijziging die o.i. geen ver betering bleek, omdat Anderisen in een voor hem te beperkt rayon den snellen Kelly tegen over zich kreeg. De tweede helft leverde al bijna direct een doelpunt voor de Ieren op. Van Run trapte dicht voor het doel staande den bal tegen Moore aan, de bal stuitte hard op doel terug en slechts met moeite kon Van der Meulen val lende tot hoekschop verwerken. Even daarna nam Moore voor dezen „treffer" van den P.S.V.-er wraak. Kennedy speelde hem den bal toe, Van Run nam een afwachtende hou ding aan en zoo kreeg de kleine Ier gelegen heid om een scherp, laag schot te lossen. Tevergeefs blijkba.» was hij verrast, hij viel althans te laat greep Van der Meu len naar den bal, die weer in het rechterhoekj belandde, (o2) Toch niet ontmoedigd pakken de Hollan ders direct weer flink aan. Volkers en Wels begrepen elkaar uitstekend en het was een lust om te zien hoe vaak die twee kleine kerel tjes de veel forschere Kinsela en Byrne pas seerden. Uit een voorzet van Wels trapte La gendaal tegen den vallenden doelman aan. Een heftige scrimmage ontstond, waaruit de bal ten slotte naast het doel belandde. Direct daarop forceerden Wels en Volkers een hoek schop. De kleine Ajaxcied stoof even latei door alles heen, maar toen hij wilde schieten dook plotseling Daly voor hem op en de kans was verkeken! Lagendaal's spelwijze, die over het algemeen toch geen snellen indruk maakt, moest thans wel falen, want zoo spoedig zijn lange beenen den bal in bezit hadden genomen besliste ook een numerieke meerderheid steeds ten gunste der Ieren. Een snelle aanval der Ieren bezorg de hün door Stevenson weer een doelpunt, maar de scheidsrechter had daarbij „hands" geconstateerd, wat, gezien het uitblijven van een Iersch protest, wel juist geweest moet zijn. Wij zeggen dit speciaal, omdat deze profs zich nu niet altijd maar dadelijk bij de beslis singen van den scheidsrechter neerlegden. Er was toen een kwartier gespeeld. De Hol landers zaten er reusachtig op en ieder oogen blik kon men een doelpunt verwachten maat steeds kwam op het cretieke moment het ge luk de Ieren te hulp. Het publiek wakkerde onze jongens maar steeds aan en toen Lagendaal er weer eens in zijn eentje er van door ging, dacht iedereen dat nu wel de eer gered zou worden en velen begonnen reeds te juichen toen het leek, alsof de kanjes de doellijn gepasseerd was, maar.... men had te vroeg gejuichd. Velen dachten al niet meer aan tenminste één puntje, Iaat staan aan een overwinning, maar verdiend hadden wij het zeker. Gedurende de laatste tien minuten van den wedstrijd was Holland geregeld in de meer derheid: Volkers en Lagendaal bedreigden steeds het Iersche doel en dikwijls verdedig den de Ieren met man en macht. Het was „stom geluk", dat geen enkel schot en geen enkele kopbal doel trof. Volkers zat er steeds als een duiveltje tus schen en Lagendaal -maakte een nuttig ge bruik van zijn lengte, maar tot het laatste oogenblik hielden Byrne en Daly stand. Kort voor het einde gingen de lange La gendaal en de korte Volkers er gezamenlijk van door, echter was de pass van laatstge noemde wel zuiver gericht, maar te hard, zoo dat Mc Carthy eerder bij den bal was dan La gendaal. Wéér ging Volkers op z'n eentje op het doel af, maar weer stopte Byrne hem. Bij den volgenden aanval kopte Lagendaal uit een voorzet van Wels rakelings naast. Nog eens glipte Volkers tusschen de backs door, maar weer kende Byrne geen genade en met Holland sterk in de meerderheid kwam het einde. En zoo hebben we met 2o verloren. Een flinke klap voor ons, die dachten dat het nog wel gaan zou omdat we vroeger ook de Ieren tijdens de Olympiade met 21 geslagen had den. Het moge tot troost strekken dat onze buren, de Belgen, het ook nooit tegen hen heb ben kunnen bolwerken en zelfs nog met groo- tere cijfers het onderspit moesten delven. Het is wel niet prettig en wel een beetje schraal maar er is toch altijd een baas boven baas, niet waar. En zoo gaan we nu weer op den wedstrijd tegen de Tsjechen aan (29 Mei). Of we dan zullen winnen....?? zullen winnen Als het Nederlandsche elftal dezelfde spel wijze demonstreert als tegen de Ieren, zullen we hopen dat we dan een prettiger geluid kun nen laten hooren EENIGE PERSCOMMENTAREN. „De Telegraaf": In elk geval heeft deze zeer nuttige wed strijd ons geleerd hoe ver we nog van het voor oogen te stellen ideaal af zijn, hoeveel er nog aan ons spel te verbeteren valt, voordat wij de Ieren alléén met grootere capaciteiten kun- nen verslaan. Het ware te hopen, dat wij alle j wedstrijden, die ons Nederlandsch Elftal nog in de toekomst zal verliezen, op even waar- dige wijze verloren. Van de beruchte zwarte bladzijde in de voetbalgeschiedenis kan dit maal zeker niet gesproken worden. „Nieuwe Rott. Courant": Het is niet de eerste keer dat een Neder landsch elftal een wedstrijd gespeeld heeft, dien het verliest, terwijl hij toch zeer veel be vrediging geschonken heeft, zeer veel goeds heeft laten genieten en eigenlijk in menig op zicht een prettiger indruk achter laat dan me nige overwinning. Men moet, om de zaken zoo te zien, alleen niet te chauvinistisch zijn en zich bestand weten tegen het verliezen van een sportwed strijd. Wij zijn verrast door het goede en technisch zeer hoogstaand spel door de beide ploegen vertoond, dat in de eerste helft van den strijd zijn hoogtepunt kreeg. „De Maasbode": Onze Nederlandsche ploeg heeft in de na- oorlogsche periode van zwakker tegenstanders verloren dan deze Ieren zijn en een minder eervolle nederlaag is het dan ook niet. Een nederlaag tegen een puik-getraind prof-team is nooit oneervol. En deze Ieren speelden een wel overwogen partij. Dan waren het spelers die een goede licha melijke conditie vertoonden. Een flink, sterk team, maar geen onoverwin nelijk. „Algemeen Handelsblad": Overigens mogen wij wel tevreden zijn over dit resultaat, of liever over het vertoonde spel. I Want naar onze meening waren deze Ieren sterker dan de Belgen, die wij dit jaar als tegenstanders gehad hebben, terwijl het door ons vertoonde spel in het veld over het alge meen, althans voor de rust, als goed mag worden gequalificeerd. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden gespeeld op Zondag 8 Mei. Het programma slinkt zienderoogen. Elke week wordt het aantal kleiner. Maar meestal is het: hoe kleiner hoe gewichtiger. In het Noorden is de beslissing gevallen, Sneek j is le klasser geworden, ten koste van FVC. Nog wel ongeslagen is de promotie-competitie be ëindigd: slechts 1 verliespunt. In het Oosten leed Quick op eigen veld een 23 nederlaag tegen Enschedésche Boys, waar- door de Nijmegsche club uitgeschakeld is. Thans i rust op Z.A.C. de moeilijke taak om in Enschede van Enschedésche Boys te winnen, teneinde hier door een beslissingswedstrijd mogelijk te maken. Echter, de Boys promoveeren reeds met een gelijk spel. In het Zuider valt een verrassing te noteeren. De Valk n.1., die te Middelburg over de club van dien naam zegevierde, werd thans op eigen veld met niet minder dan 30 geklopt! De laatste match zal dus de beslissing moeten brengen. De Valk Middelburg Helmond juliana 5 3 1 5 3 0 5 2 1 5 1 0 1 10-6 7 2 13—12 6 2 11—9 5 4 5—12 2 DE ENGELSCHE LEAGUE. De wedstrijden van JJ. Zaterdag hebben uitge maakt. dat West-Ham United en Grimsby Town degradeeren naar de Tweede divisie. UITSLAGEN VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Parijs: Frankrijk—Schotland 13, rust 12: Almelo: HeraclesNicholson (Weensche profs.) 21, rust 2—0. Brussel: Roode DuivelsManch. City 15, rust 12. Helder-nieuws. Tot ons genoegen kunnen wij publiceeren, dat de eerste-elftal spelers van Helder: J. Kenter en J. Burger, zijn gekozen in het B-elftal van den N.-H.V.B.K.N.V.B., dat 21 Mei a.s. te Amster dam tegen het Amsterdamsche elftal van 2e kl. zal spelen. Wij wenschen de spelers veel succes toe. Texel. TEXEL I—ALKMAAR I 4—i- Een verdiende overwinning van Texel. De derde der vier kampioenswedstrijden van den N.-H. Voetbalbond is Zondagmiddag ge ëindigd met een mooie overwinning van het Texelsche elftal; wel heeft voor de rust Alk maar eenigen tijd een sterken druk- uitge oefend op het doel van de thuisclub; Texel wist evenwel al heel spoedig weer aan dien druk te ontkomen, terwijl de voorlinie van Alkmaar in 't geheel niet heeft weten te pro- fiteeren van de verschillende goede kansen, die haar in die periode werden geboden. Na de rust was Texel overwegend sterker. Voor den aanvang der match heerschte op het veld een zeer gedrukte stemming, die haar oorzaak vond in het zoo droevig uitvallen van twee beste spelers uit het elftal (zie bericht elders in dit blad). De plaatsen van Jo. en André moesten worden bezet door twee in vallers, de keus van de elftal-comm. was ge vallen op Gem. Dros en Keur, die zich uit stekend van die taak hebben gekweten. Over den wedstrijd het volgende: Juist op tijd gaf scheidsrechter Augustein het sein tot den aanvang. Texel trapte af en direct ging de voorlinie tot den aanval over. Kiljan passeerde langs de lijn middenlinie en backs en zette keurig voor naar Stern, deze schoot direct keihard in en nog geen minuut was de wedstrijd oud of de thuisclub had de leiding (1o). Daarna pakte Alkmaar krachtig aan; de ste vige backs wisten door verre trappen het spel eenigen tijd op de Texelsche speelhelft te hou den en zetten toen de buitenspelval open waarin een paar aanvallen van Texel vastliepen; de Alkmaar-backs maakten daarbij, en ook na de rust, de ernstige fout om zich te ver van hun doel op te stellen, waardoor de aanvallen van de thuisclub steeds een bizonder gevaarlijk karakter droegen. Een paar maal werd Gras ook ernstig aan den tand gevoeld, hij bleek echter zijn dag te hebben en zond de schoten der gasten alle zonder veel moeite het veld weer in. De keeper in het Alkmaar-doel had het bij de Texelsche aanvallen moeilijker te verant woorden, een paar maal gelukte het hem wel een aanval te onderbreken; doch toen Stern ongeveer na een kwartier spelen goed een cor ner nam, maakte de Graaf er met een prach- tigen kopbal het tweede doelpunt voor Texel van (2o). Hierna was Alkmaar in het veld geruimen tijd sterker, tegen de rust echter was dit over wicht al gebroken. Na omwisseling kreeg Texel het geringe voordeel, dat de wind dezen middag bood, mee. En nu vooral bleek dat de thuisclub het beste elftal in het veld had. De middenlinie van Texel (waarin ook Gem. Dros zijn oud spel peil spoedig terugvond) was in uitstekenden vorm; in de voorlinie genoot Winter een aan houdende bewaking, waarom hij zich steeds iets achteraf hield en voor Kiljan en Keur vele kansen wist te scheppen. Jan Gielis gaf in de voorlinie eveneens zeer goed spel te zien, zoodat de verdediging van Alkmaar het zeer kwaal had te verantwoorden. Ongeveer een kwartier na aanvang van de rust kreeg Alkmaar een tegenpunt door een penalty, waardoor de stand 12 werq. Daarna kwam nog een gevaarlijke doorbraak van de voorlinie der gasten. Gras hield echter kranig het hard op den benedenhoek ingezonden schot. Verder nam Texel het spel vrijwel geheel in handen; de eene doorbraak volgde op de andere. Keur, die voor de rust nog wat vreemd stond in dit vlugge spel van Texel 1, geraakte nu op dreef en wist na eenige scher mutseling voor het doel voor de derde maal den bal langs den doelverdediger van Alk maar te zenden. 31 voor Texel. Ook Jn. Gielins schoot nog een bal in, een zuiver doelpunt, dat de scheidsrechter echter niet toekende wegens buitenspel. Even voor het einde wipte Keur zeer handig den bal over den uitloopende keeper heen, waardoor de stand 41 voor Texel werd. N.og slechts tien minuten moest nu worden gespeeld, zoodat Alkmaar een verloren wed strijd speelde; in den stand kwam geen ver andering meer, zoodat, toen het eindsignaal klonk, Texel met 41 had gewonnen. Rest ons nog mede te deelen, dat voor den wedstrijd Alkmaar de thuisclub, wegens het behaalde kampioenschap een bloemenhulde bracht: de captain sprak daarbij den wensch uit, dat in den Nederl. Voetbalbond, waarin in het vervolg beide clubs zullen spelen, tus schen Alkmaar en Texel steeds prettige wed strijden zullen worden gespeeld Een groep van turnsters bjj aankomst op het veld. Een rhytmische dans.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11