HERMAN NYPELS DEN HELDER KARPETTEN TAP1S-BELDE Jumbo-Karpetten VAN WILLIGEN EXCURSIES MAAR DE ZUIDERZEE WERKEN EN DE WIERINGERMEER. STERKE HUISKAMER ijzersterk en toch goedkoop. WESTSTkAAT. BARSINGERHO&N. Overhemden 1.75-1.90-2.50-3.50-4.50 Hoeden 1.50-2.503.50-4.50-5.50 Fantasie-Sokken 0.20-0.50-0.75-1.00-1.25 Zijden Zelfbinders 0.25-0.50-0.75-1.00-1.25 Let op het speciale Heerenmode-adres V/ltQinQCQKÜTQOOLOCQ. 2 ziidig te gebruiken sterk en kleurhoudend 12-els, 10.50, 13.45, 1560 19.50, 22—, 24.-. Hulpverleening aan de melkveehouderij. Garantieregeling voor de kippenhouderij. VisscherijkericEiten. f 12.40 f 28.00 f 3<®.50 Pracht dessins. voetbalver, werd gebracht ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap, waar aan door de Sportver. rouw-crêpe was toegevoegd. Op het kerkhof merkten wij, naast zijn talrijke vrienden, ook vele sportliefhebbers op, die waren gekomen om den zoo alom geachten sportvriend de laatste eer te be wijzen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Monster, den Weleerw. heer J. Tesselaar, voorheen kapelaan te Den Burg, thans te Overschie. GEMEENTERAAD. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Texel, op Vrijdag 13 Mei, des namiddags te drie uur, vermeldt de volgende punteiy Ingekomen stukken. Mededeelingen. Goedkeuring begrooting Algem. Wees huis voor 1932. Benoeming hoofd der o. 1. school te Ou- deschild. Heffing vergunningsrecht. Idem verlofsrecht. Vergoeding gebruik sportterrein te Den Burg. Aanbieding balans en winst- en verlies rekening N.V. T.E.M. Grondaankoop bij de dokterswoning te De Cocksdorp. Verhaal van pensioensbijdragen. Omlegging bochten Eierlandsche weg Driesprongweg. Verbreeding Westerweg in Waal en Burg. Oudeschild. PAARD OP HOK Gisteren raakte het paard van den heer S. Smit nabij de haven op- hol. De kar sloeg om en Smit viel er af. Met een been wonde werd hij opgenomen. Dr. Vellinga werd spoedig gehaald, die de wond hecht te. Betrekkelijk liep dit ongeval dus nog goed af. OPRICHTING GYMNASTIEK- VEREENIGING. Dinsdag 10 Mei j.1. werd in een daartoe ten huize van den heer A. de Graaf alhier belegde vergadering een gymnastiek- vereenigihg opgericht. „D. O. G." had een Commissie benoemd en, na eenigen tijd werken, waren er in totaal 83 lief hebbers. De naam van de vroegere gym- nastiekvereeniging zal weer aangenomen worden, n.1. „De Westfries". De contributie werd nader geregeld en vastgesteld: schoolgaande kinderen 10 cent, leden van 13—16 jaar 15 cent en leden van 16 jaar en ouder 20 cent. Tot bestuursleden werden gekozen de dames ScShoorlKeetman en L. Bakker en de heeren J. P. Spaans, K. Pik en J. Schenk Az. Het Bestuur zal zich thans ten spoedig ste in verbinding stellen met een leider en zal trachten binnenkort met de oefe ningen te beginnen. Na nog enkele be sprekingen over toestellen, reglement e.d. sloot de waarn. voorzitter, de heer J. A. Schenk, deze geanimeerde vergadering met een woord van dank aan allen, die tot oprichting van deze nieuwe vereeni- ging hadden meegewerkt. De bestuursfuncties werden lateronder- ling verdeeld als volgt: J. P. Spaans, voorzitter, K. Pik, secretaris, mej. L, Bakker, penningmeesteresse en mevr. SchoorlKeetman en J. Schenk Az., leden. Ongetwijfeld zullen de cultuurwerk zaamheden, alsmede de dorpsbouw in den Wiefingermeerpolder, ook in den komenden zomer wederom een groot aantal belangstellenden trekken, waarom het aanbevelenswaardig voorkomt hier eenige mededeelingen te verstrekken, welke voor belangstellenden van beteeke- nis kunnen zijn. Bij een bezoek aan den polder valt het onmiddellijk op, dat op verkeersgebied sedert vorig jaar een groote verandering is ingetreden. Vorigen zomer was nog slechts een klein gedeelte in het Westen van de Meer per fiets en auto toegankelijk en excursisten waren, om iets van de werken te kunnen zien, vrijwel uitsluitend op gebruikmaking van de voor dat doel in de vaart gebrachte excursieboot, die aan een beperkte route gebonden was, aangewezen. Intusschen is echter met voortvarendheid gewerkt aan den aanleg van verharde wegen en uit breiding van het rijwielpadennet, waar door thans niet allen het in aanbouw zijn de Slootdorp (Sluis I) en Middenmeet' (Sluis 3), gelegen op 5 a 6 km vaiynet oude land, over verharde wegen bereikbaar zijn, doch bovendien over breede rijwiel paden tot diep in de Wieringermeer kan worden doorgedrongen. De groote bedrij vigheid, welke er zoowel ten aanzien van het landbouwwerk, als dorps- en schuren- bouw heerscht en in den komenden zomer nog heerschen zal, beeft het wenschelijk gemaakt het verkeer zooveel mogelijk te gemoet te komen, in verband waarmede de 'op het hierbij behoorende kaartje met dikke lijnen aangegeven verharde wegen met ingang van 10 Mei 1932 voor het berijden met personen- en vrachtauto's en autobussen, zijn vrij gegeven, onder voorwaarde echter, dat de asbelasting 2000 kg niet over schrijdt en met geen grootere snelheid dan 40 km per uur wordt gereden. Waar op de rijwielpaden geen ongelimi teerd verkeer kan worden toegelaten blijft het berijden dier paden voor vracht auto's en autobussen verboden, terwijl het verkeer uitsluitend is toegelaten voor rij wielen, motorrijwielen en personenauto's tot een totaalgewieht van 2000 kg. De op bijbehoorend kaartje aangegeven gestip pelde lijnen geven de per auto berijdbare rijwielpaden aan. Daarop zijn tevens de plaatsen aangekeven, alwaar kanalen per pont zijn te passeeren. T?itdrukkelijk zij aangeteekend, dat de Directie der Zuiderzeewerken en die van den Wieringermeerpolder geen. enkel risi co aanvaarden ten aanzien van het berij den der wegen en rijwielpaden of het pas seeren der ponten, terwijl er de aandacht op wordt gevestigd, dat van de op regel matige afstanden aangebrachte wissel plaatsen gebruik gemaakt moet wor den, omdat het passeeren op de betrekke lijke smalle wegen en rijwielpaden, an ders onmógelijk is en aanleiding zou geven tot verkeersongevallen en stoornis sen. Waar de rijwielpaden niet op intensief autoverkeer zijn berekend, zal hiervan zoo weinig mogelijk gebruik moeten wor den gemaakt, terwijl slechts met matige snelheid kan worden gereden. Zoo noodig zullen de wegen of (en) rijwielpaden voor alle verkeer geheel of gedeeltelijk worden afgesloten, c.q. afhankelijk van een spe ciale vergunning worden gesteld. Bij het passeeren van de kanalen door middel van de ponten moet de uiterste voorzichtigheid worden betracht en ge handeld worden geheel volgens de door den pontwachter te geven aanwijzingen. Opgemerkt wordt, dat des Zondags slechts enkele ponten zullen worden bediend. Gezelschappen, die onder geleide den polde* wenschen te bezoeken, kunnen zich iederen Dinsdag en Vrijdag, 's morgens om 10 uur en 'smiddags om 2 uur, vervoegen aan het Bureau der Cul tuur Mij. „de Wieringermeer" te Sloot- dorp (Sluis I), waar een door de Wierin- germeer-Directie beschikbaar gesteld per soon aanwezig zal zijn om belangstellen den door den polder te geleiden. De vorig jaar door de N.V. Gebr. Kaan's Vervoer-Mij. te Hippolytushoef in de vaart gebrachte excursieboot is ook thans weer voor het maken van uitstapjes door den polder beschikbaar, waarvoor men zich met Gebr. Kaan in verbinding kan stel len. Door de Wieringermeer-Directie wordt zooveel mogelijk gezorgd voor des kundige geleide aan boord. Bezoekers van de Wieringermeer kun nen zich voor het verkrijgen van m onde- 1 i n g e inlichtingen omtrent de beziens waardigheden in den polder vervoegen aan het Bureau der Cultuur Mij. te Sloot- dorp (Sluis I); schriftelijke infor maties dienaangaande kunnen worden aangevraagd bij de Directie van den Wie ringermeerpolder te Alkmaar. Een gekleurde kaart van de Wieringer meer, aangevende de verkaveling, de te stichten centra van bewoning enz. schaal 1 50000 is a 1.10 (franco per post) ver krijgbaar bij de Gebrs. van Cleef te Den Haag. Dengenen, die tevens den p r o e fp o 1- d e r nabij Andijk wenschen te bezoeken wordt meegedeeld, dat hiertoe dezen zomer op eiken Dinsdag- en Vrij dagmiddag (om 2 uur) gelegenheid wordt gegeven en zooveel mogelijk ge leide beschikbaar zal worden gesteld. Men gelieve zich hiertoe aan te melden aan het laboratorium ter plaatse. Voor bezoek op andere tijdstippen is schriftelijk overleg noodig met den landbouwkundigen inge nieur N. H. H. Addens, Wieringermeer, Medemblik. Ten aanzien van het bezoeken der Zuiderzeewerken is door den Di recteur-Generaal der Zuiderzeewerken het volgende bepaald: In verband met het dienstbelang moeten afzonderlijke bezoeken aan de Zuiderzee werken onder geleide van het personeel van dien dienst zóóveel mogelijk worden beperkt. De aandacht wordt daarom gevestigd, dat in overleg met de directie der Neder- landsche Spoorwegen publieke excursies zijn georganiseerd, waarvoor de spoor wegen goedkoope treinen laten rijden naar en van het punt van afvaart van de reser ve-stoomboot van het Spoorwegveer Enk huizen—Stavoren, waarmede de verschil lende werken voor zooveel mogelijk wor den bezocht, terwijl zoowel aan boord als op de werken door ingenieurs van den dienst der Zuiderzeewerken deskundige voorlichting wordt verstrekt, terwijl daar bij een gedrukte beschrijving van de wer ken wordt uitgereikt. Deze excursies zullen dit jaar plaats hebben op: Woensdag 27 Juli van Rotterdam en Amsterdam; Woensdag 3 Aug. van Breda en Hel mond, 's-Hertogenbosch; Woensdag 17 Aug. van Rotterdam en Amsterdam naar Enkhuizen en op Woensdag 20 Juli van Enschede, Zwolle; Woensdag 10 Aug. van Groningen en Leeuwarden naar Harlingen (alle treinen met 3 klas sen). Voor de deelneming hieraan kan men zich wenden tot de loketten der Spoor wegen, terwijl voor grootere gezelschap pen overleg met de Spoorwegdirectie te L'lrecht aanbeveling verdient. Tot ongeveer midden Juni (waarschijn lijk zal deze datum vervroegd worden, daar, zooals men in ons no. van Dinsdag heeft gelezen, de Vlieter waarschijnlijk eind Mei reeds gesloten zal zijn) zullen mede de zeer interessante werkzaamheden tot sluiting van de „Vlieter" van Den Oever op Wieringen uit voor ieder tegen eene geringe vergoeding ten bate van het Crisiscomité van zeer dichtbij worden ga degeslagen. De kunstwerken te Den Oever en op het Kornwerderzand zijn voor ieder toe gankelijk, waarbij zij aangeteekend dat, wanneer men deze plaatsen per eigen vaartuig wil bereiken, vooraf voor het meren in de werkhavens vergunning moet worden aangevraagd, respectievelijk aan den havenmeester K. Brinkman te Den Oever, of aan den Technisch-Ambte- naar bij de Zuiderzeewerken P. Baars te Kornwerderzand, daar de dienstuitoefe ning hiertegen een beletsel kan vormen. Bezichtiging van de gemalen „Lely" te Medemblik en „Leemans" te Den Oever, wordt slechts toegestaan, wanneer daar tegen uit dienstoogpunt geen bezwaar be staat, waartoe tijdig tevoren overleg moet worden gepleegd met de Directie der Zuiderzeewerken te Medemblik. Aangeteekend wordt nog, dat een pas sagiers- en vrachtdienst Medemblik, Wie- ringen, Breezand, Kornwerderzand, Har lingen door de Stoombootónderneming „IJsselmeer" (ondernemer Johan Kool te Medemblik) wordt uitgeoefend, waarmede dagelijks, behalve 's Zondags, langs de werken wordt gevaren, waaromtrent de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Medemblik (Secretaris J. Th. W. J. Vermolen) gaarne inlichtingen verstrekt, welke V. V. V. voor bezoek aan de wer ken verder eenige programma's van in lichtingen omtrent huren van booten, au tobussen, enz., voorzien, heeft ontworpen, welke zij op aanvrage aan belanghebben den toezendt. Óok kunnen afzonderlijke vaartochten met een der booten van genoemde onder neming worden gemaakt, terwijl groote gezelschappen booten kunnen huren van den Veerdienst EnkhuizenStavoren, of van de N.V. Hoornsche Stoombootreederij v.h. H o r j u s en C o. te Hoorn. TOtSTAMO OP iMCt lOML ArsLorroun. UttUttQ. vocjoe WH tiALQ SCtlAQm VtQKlAgmq. ortTwoeetn nftqtrt. wcqcn in aan Ltq qtcrtogtuoftCN wtqtn. rirrsPkOtrv Pv. P0riTVtt9 T> 'bcoq. ifiqïZWnO qtottuc ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 10 Mei. Uitspraken van Dinsdag 3 Mei. Chr. G. Slager, Den Helder, diefstal, 3 maan den gev., voor schuldbekentenissen. Jozef K., Wieringen, mishandeling, 4 maan den gev., voorw. met 2 proefjaren. Mr. N. J. v. L., advocaat, Alkmaar, hooger beroep, vonnis Kantongerecht Alkmaar, ter zake overtreding politieverordening der gem. Bergen, ontslagen van rechtsvervolging. Jan Pieter A., sleeper, Hoorn. Het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld, f 110. boete of 100 dagen hecht, met schadebetaling. Math. B., veehouder, Broek op Langendijk, hooger beroep, overtreding verzekeringswet, von nis bevestigd. Borchardus Wilhelmus van B., koopman, Hoorn, hooger beroep, overtr. Politieverordening. Egmond aan Zee, aangehouden. Buren die niet bij elkander passen. Het spreekwoord doceert ons dikwerf niet zon der motief, dat een goede buur meer waarde heeft dan een verre vriend, doch daarentegen kon men ook op grond van de ervaring, vooral van een rechtbank-reporter, veilig aannemen, wanneer buurtjes elkander slecht verstaan, dit een bron is van voortdurende conflicten. De 38-jarige bankwerker A. Z. en zijn 50- jarige buurman J. C. A. D. V., rentenier van zijn geloof en beiden bewoners van den Jan in 't Veltstraat, Den Helder, kunnen zich helaas on der laatstgenoemde categorie disharmonieuse buren scharen, zooals kon worden gedistilleerd met de strafrechtzaak, die de edelachtbare heer en den Meerv. Strafkamer hedenmorgen een uurtje gezellig bezighield. De hierboven aangeduide heer A. Z. stond n.1. terecht wegens mishandeling van zijn buurman V., die hij in den prillen morgen van 14 Maart in het aangezicht zou hebben gestompt, hem ter aarde geworpen, nogmaals gestompt en tot slot van de voorstelling in de vingers zou hebben gebeten. Toen verscheen de eehtgeiibote van den be klaagden rentenier ten tooneele, wendde krachti ge pogingen aan om haar echtgenoot te ontzet ten, eveneens arriveerde de ega van den bankwer ker op de plaats van den strijd, hief een onheil spellend moordgeschrei aan, waarop de bank werker, tot bezinning gekomen, de vijandelijk heden staakte en met zijn echtgenoote, in de steeg, naast zijn woning gelegen, ijlings verdween. De ontstelde rentenier werd door zijn vrouw liefderijk op de been geholpen en te bed ge bracht, ten einde een weinig van de ondervonden onaangename emoties te bekomen. De oorzaak van dezen feilen strijd in den vroegen Maandagmorgen tusschen twee overi gens Ijpogst achtbare en van strafrechtwetbock- zonden-vrije burgers, bleek echter van te diep- gaanden aard, dat het conflict met een vredekus of forsche handdruk kon worden bijgelegd. En volgens de verklaring van den bankwerker op de zondaarsbank, moest die oorzaak worden gezocht in de omstandigheid, dat de familie V. zijn hond, die hem zeer dierbaar was, onaange naam bejegende, en ook zijn echtgenoote, die in den aard der zaak hun nog nader aan 't hart lag, lastig viel en op irriteerende manier uitgrijnsde. Het was dan op dien bewusten Maandagmor gen, omstreeks 7 uur, toen buurman Z. zijn hond en de heer V. de blinden van zijn woning los maakte, dat beide heeren over eenige onwettige voorvallen met elkander in woordenwisseling traden, met het hiervoren gereleveerde rumoerige resultaat. De bankwerker ontkende echter pertinent de vijandelijkheden te hebben geopend met het uit deden van een stomp. Integendeel verwachtte hij een aanval van zijn buurman in den vorm van een kopstoot of een slag met een gummislang en om dit offensief te voorkomen, want de eerste klap is ruim een daalder waard, had hij zijn huurman beet gepakt en hem op den grond ge worpen of liever „gekwakt", zooals een der oog getuigen a décharge, mej. de wed. P., het in meer gespierde taal duidelijk maakte. Toen had mevr. V. zich in den strijd gemengd en den bankwerker zoo duchtig in de keel ge knepen, dat deze heer zich een verstikking nabij achtte. Hij was toen zijn tramontanen finaal kwijt geraakt en wist niet of hij in dien uitzin- nigen tijestand zijn buurman had gestompt en gebeten. Buurman beweerde echter hiervan beter op de hoogte te zijn en declareerde dientengevolge in totaal f 8.50 wegens geneeskundige behan deling. Wat er verder ter zitting werd besproken was niet zoo heel erg belangrijk, doch over het alge meen genomen, had het getuigenverhoor van de resp. echtgenooten en genoemde mej. P., niet tot resultaat een groote versterking van hetgeen den bankwerker was ten laste gelegd. De heer officier althans zag zich als eerlijk magistraat, die niet zijn eigen eer, doch slechts die van het recht zoekt, genoopt de stompen in het gelaat en het knagen op de vingers van den mishandelden buurman maar te laten zwemmen. Bleef dus slechts over het werpen op den grond en ter zake dit feit requireerde de officier f 20. boete of 20 dagen. Mr. Wynne, die thans zelfstandig werkt en den verdachte in zijn juridische bescherming had ge nomen, herinnerde aan het latijnsche spreek: woord: Intra Muros, hetgeen gebeurt binnen de muren, zoo onder ons, en vermeende, dat de verdachte hevig was geprikkeld door de gedra gingen van zijn buren, zooals de behandeling van den hond en het plagen van de hyper-ner veuze vrouw. Pleiter meende, dat hier aanwezig was wettige zelfverdediging en lievige gemoeds beweging, waardoor art. 41, wetb. van strafrecht straffeloosheid waarborgte. Ook achtte pleiter het nog overgebleven werpen op den grond niet wettig en overtuigend bewezen en concludeerde pleiter tenslotte voor zijn cliënt, die kalm, gun stig en strafrechterlijk blanco bekend staat, vrij spraak met ontzegging van de civiele vordering ad f 8.50 aan den getuige. De behandeling werd hierop gesloten en de uitspraak bepaald op Dinsdag 24 Mei a.s. De man met de stroopersacte nam geen genoegen met zijn straf portie. Ten genoege van land- en tuinbouwers wordt ter verdelging van schadelijke gedierte, bun- sings en onbeschermde vogels e.d., tegen sterk verminderde tarief een vergunning beschikbaar gesteld, welke acte natuurlijk niet het recht geeft te jagen op vier- en tweevoetig wild, aangezien voor een dergelijk vergunning heel wat meer moet worden afgetikt. Het is echter duidelijk, dat van deze goedkoope acte nogal eens misbruik wordt gemaakt en dienst doet als vlag, die de lading dekt; reden waarom zij wordt genoemd een stroopersacte. Ook de landbouwer J. G., te St. Pancras, was in het bezit van een dergelijke strooperfgete en op 31 December 1931 door den rijksveldwachter H. Visser, gesnapt, toen hij volgens meening van den surveillant, die daar toevallig op de fiets voorbij reed, vermoedelijk op een haas had ge jaagd. De heer Visser hoorde twee schoten val len en zag een tweetal personen, die het land af zochten. Visser maakte proces-verbaal op en de landbouwerszoon stond dan ook op 4 Maart te recht voor den Kantonrechter te Alkmaar, en be weerde, dat hij had gejaagd op een reiger, of een bunsing, teneinde met het kadaver een bunsing te vangen, (een boer is altijd practisch en econo misch), doch in ieder geval, niet op een haas of ander meer smakelijk boutje. De Kantonrechter, vooral bij jachtwetovertre dingen tamelijk sceptisch gestemd, accepteerde deze toelichting niet en veroordeelde Jan G. tot f 20.boete of 20 dagen met last tot inlevering van het niet in beslag genomen geweer, geschat op f 10.of f 10.boete, subs. 10 dagen hecht. De veroordeelde landbouwer was misschien dankbaar voor de genoten interpretatie der jacht wet, maar zeer zeker niet voldaan. Althans nam hij geen genoegen met het vonnis en kwam hij, hopende op meer succes, heden zijn toevlucht zoe ken bij de Meervoudige Strafkamer, die de naar onze meening inderdaad nogal bloedarme zaak, in hooger beroep, opnieuw in behandeling nam. Het moet dan ook gezegd worden, dat Jan zich krachtig weerde en zelfs zijn 14-jarigen broeder Hendrik als getuige a déchare naar het front had gevoerd, doch ondanks die verhoogde activiteit, bleef de barometer toch maar steeds op slecht weer staan, aangezien de officier be krachtiging vorderde van het gewezen vonnis. Voor onze bescheiden meening echter is de kans nog niet geheel buitengesloten, dat de appellant zal worden vrijgesproken. Misschien dat de Zaansche schatgraafster iets meer positiefs van kan zeggen. Over 14 dagen valt de beslissing. Aan het voorloopig verslag over het ontwerp-tot tijdelijke maatregelen tot hulp verleening aan de melkveehouderij is het volgende ontleend: Verscheidene leden vonden in de indie ning van dit ontwerp, hetwelk, naar zij opmerkten, diep ingrijpt in de verdeeling van het nationale inkomen, aanleiding, op nieuw te wijzen op de noodzakelijkheid, dat door de regeering ten aanzien van de voorziening in de nooden, welke de heer- schende crisis met zich brengt, een vaste lijn wordt gevolgd. De regeering houdt vast aan inciden- teele regelingen, waarbij telkens het be lang van één groep wordt bezien. Het kan niet anders, of zoo wordt de alge- meene lijn uit het oog verloren. Een bijzonder bezwaar tegen het steu nen van den landbouw door middel van incidenteele regelingen voor bepaalde groepen zagen verscheidene leden nog daarin, dat op deze wijze niet de belangen van alle groepen een behoorlijke verzor ging vinden. Intusschen was men algemeen van oor deel, dat in de huidige omstandigheden de indiening van een ontwerp tot het ver kenen van steun aan de melkveehouderij ten volle gemotiveerd is. Tegen de wijze, waarop in het ontwerp getracht wordt het beoogde doel te be reiken, werden van meer dan één zijde bedenkingen in het midden gebracht. Allereerst werd er de aandacht op ge vestigd, dat de voorgestelde regeling zal leiden tot verhooging van de kosten van 1 levensonderhoud. In de tweede plaats werd gewezen op de groote bezwaren, welke aan het voor gestelde menggebod van boter en marga rine zijn verbonden. Ook bezien uit het oogpunt der bcter- productie achten verscheidene leden het menggebod ongewenscht. Het menggebod zal niet nalaten nadeeligen invloed te oefe nen op de reputatie van onze boter in het buitenland en daarmede op den export van dit product. Tegenover de leden, die de boven weer gegeven critiek op het ontwerp leverden, stelden zich aan dezen, die aan die critiek geenszins alle waarde willen ontzeggen, die de urgentie van de stemverleening aan de melkveehouderij op den voorgrond wenschten te stellen. Een aantal leden gaf als zijn meening te kennen, dat de voorkeur zou zijn te geven aan een directen steun aan het noodlijdende veehoudersbedrijf uit de staatskas. Ten slotte stelden eenige leden de vraag, of niet een oplossing zou kunnen worden gevonden in het opslaan van bo ter in koelhuizen in de periode van over vloedige producten. Bij vele leden bestond overwegend be- zwaar tegen de in artikel 12 aan de regee- I ring voorbehouden bevoegdheid, voor te schrijven, dat gedurende zekeren tijd in het brood melk of zuivelproducten moeten worden verwerkt. Verschenen is het voorloopige verslag over het wetsontwerp, houdende een garantieregeling ten behoeve van de kippenhouderij. Vele leden verklaarden aarzelend tegen over dit wetsontwerp te staan. Men vroeg zich af of de voorgestelde regeling nog wel noodzakelijk en doeltreffend is. Daar reeds vóór het indienen van het ontwerp en vooral daarna de eierprijzen weer zijn gestegen, achtten sommige leden het ver- istandig, nog eenigen tijd af te wachten, j Vele leden betwijfelden of deze maat regelen wel doeltreffend zijn. Groot bezwaar bestond bij vele leden tegen de wijze van uitvoering, zooals de regeering zich die voorstelt. Zij zagen daarin een onbillijke en onredelijke be voordeeling. 10 Mei. Aangebracht door korders: 150 tongen p. st. 200 kleine tongen P- k. ii en geepvisschers: p. tal »l P- kg 140X190 12-els 16-els 41 kisten schol 8 kisten schar Door haring- 760 tal haring 84 tal geep 3384 kg ansjovis Door garnalenvisschers: 3386 kg gekookte garnalen p. kg ïi Mei. Aangebracht door korders: 196 tongen p. st. 0. 240 kleine tongen 0. P- k. 5. 1. en geepvisschers: p. tal 1. 17. - - P- kg 0. Door garnalenvisschers: 1343 kg gekookte agrnalen p. kg 0. 0.250.20 0.070.05 ,7.50—5.00 2.001.00 1.200.17 15.508.00 0.05 0.280.22 26 kisten schol 7 kisten schar Door haring- 596 tal haring 165 tal geep 16179 kg ansjovis .300.20 700.05 002.90 500.75 45—0.75 Pt)5*50 050.07 19—0.15

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11