TWEEDE EN LAATSTE BLAD. ^Blomctma^azifn „3h IteUe" %eq kd mi (domen VAN DONDERDAG 12 MEI 1932. STAUSNltOttS 1e en 2e Pinksterdag naar SCH00RLenALKMAAR per E.S.O.N.A. Alkmaar Schoorl scheiding heeft plaats Levenden tol' vergadering. Een M* D. J. BANSEMA Visscherij. Burgerlijke Stand van Den Helder Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 12 Mei20.10 uur Vrijdag 13 20.12 De heer W. C. Mets. die zijn oplei ding genoot aan de Zeevaartschool alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen van eersten officier ter koopvaardij. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. Naar men ons mededeelt heeft de Emmabloemcollecte hier ter stede opge bracht een bedrag van 640.95. Voor waar een mooi resultaat. INSCHRIJVING LEERLINGEN HOOG ERE HANDELSSCHOOL. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie kan de aanmelding van leerlingen voor de Hoogere Handels school, mondeling of schriftelijk geschie den bij den directeur in het schoolge bouw aan de Hoofdgracht, tot en met 31 Mei a.s. EINDEXAMENS HOOGERE HANDELSSCHOOL. Tot gecommitteerden bij de eindexa mens der Hoogere Handelsschool alhier zijn, onder goedkeuring van den Minis ter van O., K. en W., benoemd de heeren: F. Dekker, oud-reserve-majoor der mil. adm., directeur der N.V. Grossierderij v/h A. Klik, alhier; Joh. Bakker, fabrikant, alhier; Mr. D. Tollenaar, fiscaal bij den zeekrijgsraad alhierjDr. P. Feenstra Kui per, leeraar aan het Kon. Instituut der Marine alhier; J. P. G. Teune, directeur der gasfabriek, alhier; J. N. E. Postuma, directeur der Rott. Bank, alhier; R. P. v. d. Wetering de Rooy, kapitein-luitenant ter zee, alhier. ONDERSCHEIDING. Aan de tentoonstelling „Klank en Beeld", welke van 6—16 Mei te Amster dam wordt gehouden in het R.A.I.-ge- bouw, is verbonden een Foto-tentoonstel ling, waar het werk van de meest voor aanstaande fotografen uit alle deelen der wereld wordt geëxposeerd. Op zichzelf is dit een tentoonstelling, zooals in ons land nooit eerder mogelijk is geweest, niet aleen door den omvang daarvan, als wel door de meest uitgebreide interna tionale deelname. Hierdoor is een geheel ontstaan, dat een volledig overzicht ge noemd mag worden van het peil, waarop de kunstzinnige fotografie heden ten dage staat. Daar het enorme aantal inzen dingen een uiterst strenge keuring van het ingezondene noodzakelijk maakte, mag het een mooie onderscheiding wor den genoemd, dat van onze stadgenoo- ten Jac. de Boer en diens assistent J. Nauta, respectievelijk 3 en 2 stuks werk zijn geplaatst en aan hen hiervoor een medaille als speciale bekroning is toege kend. Wij raden ieder, die in de gelegen heid komt deze mooie tentoonstelling te bezoeken, dit vooral niet te verzuimen. UITZENDING VREDESBOODSCHAP 1932. De uitzending van de Vredesboodschap in verband met Goodwill Day zal plaats vinden op Dinsdag 17 Mei 4.305.30 dooi de A.V.R.O. te Hilversum. Een inleiding zal gegeven worden door mevrouw A. van MaanenMartin, secretaresse van het Goodwill Day Comité voor Nederland. Muzikale medewerking zal worden ver leend door het Hofstad Jeugd Orkest o.l. van Tilly TalboomSmits. De vredes boodschap zal worden uitgesproken in het Nederlandsoh, Duitsch, Engelsch, Fransch door mevr. Antoinette van Dijk, in het Esperanto door den heer Blokker, voorz. der Ned. Esperantisten-Veeeniging „La Estonto estas Nia". „ORANJE HARMONIEKAPEL" EN „SCHAGEN'S HARMONIE". Men schrjjft ons: De heer Joh. Dol, directeur van de „Oranje Harmoniekapel", tevens directeur van de muziekvereen. „Schagen's Harmo nie", wist met laatstgenoemde vereeniging op het Tweedaagseh Concours voor Har monie- en fanfarekorpsen, gehouden te Wieringen, in de afdeeling Uitmuntend heid, den 1en prijs te behalen. Ook in de eere-afdeeling werd een prijs behaald. Op dit concours, waaraan door 32 ver- eenigingen werd deelgenomen, was het voor den heer Dol zeer zeker een genoeg doening om met „Schagen's Harmonie" niet alleen no. 8 te zijn van de vereenigin- gen die hooge punten mochten verwer ven, doch tevens een compliment in ont vangst te mogen nemen van de jury,"voor het gepresteerde. Ook op het gehouden concours in Den Helder, waar onder zijn leiding de „Oran je Harmoniekapel" in den concertwed strijd een len prijs behaalde, derhalve promoveerde naar de afd. Uitmuntend heid, wist hij voor de rubrieksopvatting, een keurige beoordeeling te behalen. VOLKENBONDSDAG 18 MEI 1932. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, afd. Den Helder, houdt a.s. Woensdagavond om 8 uur een bijeen komst in Musis Sacrum, Koningstraat, waarin mevr. W. A. L. Ros-Krijman uit Den Haag zal spreken over het Volken- bondswerk. Een kinderkoor onder leiding van den heer A. A. de Hoogli zal eenige liederen ten gehoore brengen, terwijl tevens een kleine éénacter van H. Heyermans „Brief in Schemer" zal worden opge voerd. Men zie de advertentie in het num mer van a.s. Zaterdag. BLAUWE WEEK 1932. Men schrijft ons: Wij willen nog eens de aandacht onzer lezers vestigen op de openlucht-bioscoop voorstelling, welke hedenavond halfnegen op de Vischmarkt plaats heeft ter gele genheid van de Blauwe Week. Het pro- g#amma bevat zoowel propagandistische als andere films en wordt afgewisseld door grammofoonmuziek, welke door een luidspreker zal worden uitgezonden. Wij meenen, dat een opwekking overbo dig is. Een gratis bioscoopvoorstelling in de open lucht is iets nieuws voor Den Helder. Vooraf wordt een rondgang dooi de gemeente gehouden met de auto van het Reizend Drankweer Museum, waarbij op verschillende punten gestopt wordt tot het houden eener korte toespraak en het geven van muziek. Voorts willen wij de lezers bekend ma ken, dat Zaterdag a.s. speldjesdag ten bate der drankbestrijding gehouden wordt. Meisjes, die zich voor dit doel beschik baar hebben gesteld of nog zullen doen, worden Vrijdagavond van 8 tot 9 uur in het Militair Tehuis, Spoorstraat (boven zaal) verwacht. WINKELNIEUWS. Crisis en malaise zijn onaangename zaken, Voor ieder die er mede heeft te maken; Wij willen liever van prettiger dingen Een aardig wijsje heden zingen. De zaak is n.l„ dat de heer Steinberg, de welbekende drogist, die de oude zaak der firma Mijnhardt aan den Kanaalweg drijft morgen nog een tweede zaak opent in de Keizerstraat. Dit wijst geens zins op crisis of malaise, en daarvan is dan hier ook geen sprake. Maar de heer Steinberg heeft in dit stadsgedeelte veel clientèle, voor wie het dikwijls bezwaar lijk is hun inkoopen op zoo betrekkelijk verren afstand te doen. En men kent het klassieke verhaal van Mohammed: toen die bemerkte, dat de berg het vertikte naar hem toe te komen, besloot de wijze profeet dan maar naar den berg zelf te gaan. Dit was zeer verstandig van hem en verstandig is de heer Steinberg nu ook geweest. „Als mijn klanten het te ver vinden naar me toe te komen, welnu, dan zal ik naar mijn klanten toekomen". Het gevolg hiervan is geweest de ope ning van een tweede drogisterij in de Keizerstraat no. 47. Het perceel is daar toe verbouwd en maakt met zijn mahonie houten betimmering en moderne verlich ting een zeer smaakvollen indruk. Ook hier is, evenals in de zaak aan den Kanaalweg, die blijft bestaan, een don kere kamer voor de ontwikkeling van photos, terwijl ook hier de verplegings-, photo-artikelen en alle op ontwikkeling en afdrukken betrekking hebbende chemi caliën verkrijgbaar zijn, evenals buikgor dels, elastieken kousen, enz. De vertimmering is geschied door gebr. Steeman, het meubilair werd geleverd door de firma Joh. Smit te Alkmaar. Elec- trische verlichting is verzorgd door de firma Annyas; schilderwerk door den heer Tiel. Zooals gezegd, morgen wordt de nieuwe zaak geopend. De heer Steinberg heeft verder een aar dige reclame. Bij een aankoop van 25 cent geeft hij een serie dierenprenten cadeau. Deze plaatjes kunnen onderling worden geruild, totdat men een compleet geheel van 80 plaatjes heeft, die men dan in een album kan plakken, hetwelk van beschrij vingen is voorzien, waardoor het een waardevol bezit wordt. Tevens geeft de heer Steinberg een krant uit, getiteld „Alles voor de gezond heid", waarin ook raadgevingen worden verstrekt voor de huishouding. werp, waardoor een nogal diepe hoofd wond ontstond, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen. Door een arts werd de wond gehecht. N.-HOLL. VER. „HET WITTE KRUIS". Ledenvergadering Afd. Den Helder. Gisterenavond hield de afdeeling van bovengenoemde vereeniging een alge- meene ledenvergadering in hötel „Belle- j vue", welke druk bezocht was. Na afhandeling der notulen, kwam aan de orde een ingekomen schrijven, bevat- j tende verslag eener te Schagen gehouden vergadering van de afdeelingen in den kop van Noord-Holland. Op bedoelde vergadering werd besloten een gezamenlijk afgevaardigde aan te wijzen voor de algemeene ver gadering van het Hoofdbestuur. De Voorzitter, de heer J. Kamman, licht dit nader toe. Bedoelde vergadering is bezocht door de heeren W. J. Bakker en Tiemes namens onze afdeeling. Het bleek niet mogelijk uit Den Helder een geschikt candidaat aan te wijzen. De heer Mr. Breebaart, burgemeester van Callantsoog, bleek eventueel bereid als afgevaardigde op te treden, zoodat deze aan de vergadering werd voorgesteld. Daar men evenwel van die zijde burge meester Lovink te Anna Paulowna als heeren en 79 dames van de inrichting werd gebruik gemaakt, tegen 101 heeren en 33 dames in het 4e kwartaal. Het vorig jaar bedroeg het verlies op de zweminrichting ruim f -400.meer. Het mindere verlies in 1931 is in de eerste plaats een gevolg van de omstan digheid, dat in de maanden Juli en Aug. slechts één avond per week mocht wor den gezwommen, alsmede doordat na 1 Juli 1931 de prijs van f 0.15 op f 0.20 werd gebracht. Gebruik van de zweminrichting werd gemaakt door 1316 dames en 1200 heeren. IJs. In het afgeloopen jaar werden door de Heldersche Coöperatieve Ijsfabriek 122 kwart staven ijs a f 0.50 per staaf op medisch advies aan het Witte Kruis geleverd. Rekening en verantwoording. Thans is aan de orde de rekening en verantwoording omtrent het finantieele gedeelte. Hierover is door de fin. Com missie, n.1. de heeren Delgorge, Gaakeer en Daalder, een uitvoerig rapport uitge bracht, dat concludeert tot goedkeuring hiervan, doch waarin verschillende op merkingen worden gemaakt, die wij hier lcortelijks zullen releveeren. a. Op de ledenlijsten komen nog een 100-tal leden voor, die afgevaardigde had aangewezen, heeft de 100-tal leden voor, die naar de meening heer Breebaart zich ten gunste van deze oer Commissie, wel meer contributie candidatuur teruggetrokken. kunnen betalen. Dit punt heeft de aan- Het'Bestuur vraagt thans machtiging j dacht van het Bestuur, zijn stem uit te brengen op den heeri b. De Commissie meent.dat het niet Lovink, waarmede zich de vergadering j wenscheljjk is, dat enkele bestuursleden Vertrek Den Helder, 'smorg. 8 uur Alkmaar, 's avonds 6 Ret. Ie kaj. f 0.80 2e f O 50 Ret. Ie kaj. I 0.70 2e f 0.45 unaniem vereenigt Jaarverslag. Het jaarverslag over 1931, uitgebracht Moor den secretaris, den heer Tiemes, wordt bij acclamatie goedgekeurdhet volgende is er aan ontleend: Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1930 3099 leden en op 31 Dec. 1931 3077 leden, alzoo een vermindering van 22 leden, j Door de oprichtiug van het Wit Gele Kruis zal het ledenaantal wel niet vooruit I gaan. In het afgeloopen jaar hebben 8 ont- smettingen plaats gehad, waarvan 7 voor Roodvonk en 1 voor dyphterie. In 1931 brachten onze beide zusters gezamenlijk 5670 bezoeken tegen 5874 in 1930. Hiervan waren 5262 aan betalende patiënten en 354 aan onvermogenden. buiten den penningmeester om met gel delijk beheer belast zijn. Ook is het onjuist, dat in de rekening niet tot uitdrukking komt dat ieder onderdeel met een eigen saldo sluit. Aan dit laatste wil het bestuur gaarne voldoenhet meent evenwel, dat het onderbrengen bij den penningmeester van bedoelde onderdeelen stagnatie zou geven. Uit de ter vergadering gegeven toe lichting blijkt dat het hier betreft betalingen, door mevr. Delgorge en den heer van Dalen verricht betreffende huisverzorging en baden. Het bestuur wil het liever zoo laten, want het zou te veel stagnatie geven als dit onder den penningmeester zou moeten vallen. d. In overweging wordt gegeven jaar lijks een eenvoudige staat van bezittingen en schulden over te leggen. Uit de discussies en toelichting blijkt, dat het 48 geholpen bij afleggen, 5 bij transport bezwaarlijk is aan dit verzoek te voldoen en 1 bij bevalling. en ook onnoodig, het heeft geen zin een personeel, inventaris op te maken en daarvoor een Het doet ons genoegen te kunnen ver- S klaren, dat wij noch van de Zusters noch van den magazijnmeester een enkele i klacht hebben ontvangen; integendeel, steeds mogen wij hooren, dat de Zusters I hun moeilijke taak met liefde en toewjj- ding vervullen en dat de magazijnmeester zich serieus vaif zijn functie kwijt. Gaarne brengen wij de Zusters Koppes en Willemse en den heer VanAndeleen waarde te bepalen en wat de effecten betreft, die zijn toch alleen maar voor belegging en bij zoo voortdurend schom melende koersen heeft daarvan een op gave van de reëele waarde op een zeker oogenblik geen zin. Het is geheel iets anders als het een zaak betrof. De heer Daalder zet uiteen, dat de bedoeling is, jaarlijks aan de vergadering bekend te maken, hoe het met de finan- woord van lof en dank voor alles, wat zij j tiën staat. Een uitgewerkte balans is niet gepresteerd hebben in het belang van <Ie bedoeling. Het Bestuur zal met het Witte Kruis. den wenk rekening houden. slót. i Nögenkele andere opmerkingen worden T gemaakt en de commissie dank gebracht In het afgeloopen jaar is hier ter stede °0Qr haa], arbeidi 6 Rapport alg. vergadering. De heer Delgorge brengt verslag uit van de besprekingen op de algemeene opgericht Het Wit Gele Kruis en spreekt het van zelf, dat vele R.-K. leden uit onze Vereeniging zullen treden. Het doet ons evenwel genoegen hier te kunnen rele- 'veeren, dat nimmer van katholieke zijdevergaderinghet bleek dat inderdaad Mnvilr 18 en0d^ 0 het voorstel van Den Helder inzake een oprichting van het Wit Gele Kruis alleen bsidie van h t Hoofdbestuur voor de l i fl geloofskwestie is, waartegenHuisverzorging (zooals destijds hier reeds g en.k"nnen inbl'e!,g<;!1' gevreesd werd) te laat kwam voor de o ai ntfil,-fi u JTil ™aQ,. scherpe discussie volgde met de Heider- naast elkaar om, ieder naar zijne' beste bestuur ^rich^oo'r het ^gLd^ïar krachten, de lijdende menschheid zooveel f volgend jaa v met een praatje wilde afmaken. Door de afgevaardigden werd gezegd, dat ditmaal zeker tijdig met een voorstel zou worden gekomen. Voorstellen alg. vergadering. Voor candidaatstelling zullen tijdig mogelijk te helpen. Moge het een wedstrijd worden in de uitoefening van ons liefdewerk en het zal j den patiënten ten goede komen, j Alvorens te eindigen willen wij hier nog een woord van oprechten, welge- meenden dank betuigen aan die Dames- en Heerenleden, die geheel belangeloos i zooveel goeds doen in het belang van onze Vereeniging en bevelen wij het Witte Kruis ten zeerste in hunne voort durende welwillendheid en belangstelling aan. Huisverzorging. In 1931 werd 84 keer hulp in de huis houding aangevraagd; aan 29aanvragen is voldaan. 5 keer was er niemand be schikbaar. In 2 gezinnen, die reeds in December 1930 hulp hadden, werd die hulp in 1931 voortgezet. Er werd door 12 huisverzorgsters 828 dagen hulp verleend. Het grootst aantal dagen per gezin was 36. Het kleinst aan- tal 3. Het aantal dagen per gezin was gemiddeld 82831 is 27 dagen. Door 9 geneesheeren werd een of meer malen hulp aangevraagd. Aan huisverzorgsters werd betaald Broewaterstraat 20 Oen Helder Ondanks het genomen besluit van zou ters en handelaars om geen ansjovis te koopen of te verwerken, wordt hier toch geregeld nog de aangevoerde ansjovis ge kocht. Wel wordt er niet veel besteed (ongeveer 5 cent per kilo), maar, waar schijnlijk in de hoop op gunstiger prijzen of ingrijpen van overheidswege, lioudt men de visscherij gaande. Garnalen blijven nog flink in prijs, dank zij de algemeen weinige aanvoeren elders en het tamelijk koele weer. Haring doet weinig in prijs. Geep be vredigend van prijs en dp aanvoer is wat toenemend. Platvisch is weinig prijs houdend. Alikruiken worden in flinke hoeveel heden gevangen. De prijs per baal is niet hoog, maar voor hen, die voor bepaalde afnemers vissohen, kan door de flinke vangsten het bedrijf loonend zijn. EEN LEELIJKE VAL. Gisterenmorgen had een baby in een woning op de Zuidstraat de vrijheid ge nomen eens over den rand van zijn wieg te gluren. Het kind boog zich echter te ver over de wieg en viel op den grond, juist met het hoofdje op een scherp voor namen worden ingezonden. Voorts vraagt het Bestuur naar aanleiding van het vorige punt thans machtiging met een voorstel voor meer subsidie ten behoeve van huis verzorging te komen. Het Hoofdbestuur, dat een groot, jaarlijks aanzienlijk toe nemend kapitaal bezit, blijft hardnekkig op het standpunt staan, dat de afdeelingen zelf haar huisverzorging moeten bekos tigen. De machtiging wordt verleend. Verslag van de verschillende commissies. Dit punt vervalt, daar deze in het jaarverslag zijn opgenomen. Bespreking bad-aangelegenheden. In de wijze van openstelling van het zwembad op de werf is wijziging geko men, welke de heer Van Dalen nader toelicht. Aanvankelijk was de garantie die de marine eischte f 10.per avond en indien het aantal bezoekers meer dan f 1.644.48. Aan bijdragen van de gezinnen! 40 bedroeg 25 cent per bezoeker daar is ingekomen f 373.90, zoodat de Huis-boven. Dit is veranderd in f 10.— per verzorging een nadeelig saldo heeft op- uur, ongeacht het aantal, en dit wordt geleverd van f 1.270.58. j voor de afdeeling te onvoordeelig. Wij hebben toen één avond laten vervallen Verlpegingsmateriaal. (Vrijdag). Het verplegingsmateriaal verkeert in uitstekende orde; in het afgeloopen jaar werd wederom een groot bedrag besteed om te zorgen, dat op ons materiaal niets valt aan te merken. Er werden afgegeven 1422 briefjes met 2600 artikelen, waarvan 55 briefjes met 130 stuks voor onvermogenden. In Julianadorp werden afgegeven 35 briefjes met 72 stuks, waarvan geen enkel voor onvermogende. Bad- en zweminrichting. Deze afdeeling geeft ons in totaal slechts een verlies van f 600. In 1931 werd door 196 dames en 509 heeren gebruik gemaakt van de douche inrichting aan de Buitenhaven. Het verlies bedraagt in 1931 f 129. minder dan het vorig jaar. Het minder Naar aanleiding hiervan ontstaat een geanimeerde discussie. De heer Van Dalen deelt mee, dat in Juli en Aug. de gelegenheid waarschijnlijk geheel ge sloten zal zijn, in Juni nog enkele uren per week; de heer Bos zou meer publi citeit aan de zaak zien willen gegeven, eventueel het tarief verhoogen. De Voorzitter ontraadt dit; dan beant woordt de zaak niet meer aan haar doel. Ook meerder publiciteit heeft weer be zwaren; over 't algemeen weet het pu bliek het wel. De heer Bos begrijpt niet, dat als het bestuur er toch geld op toe legt, het bezwaar maakt tegen uitbreiding van de gelegenheid. De Voorzitter: Al te groot willen wij dit tekort, waarvoor bepaalde gelden beschikbaar zijn, niet maken. De heer Reus stelt voor te trachten met de marine-autoriteiten tot een accoord te komen, om in plaats van 2 uur het Rondvraag. De heer De Jong vraagt naar de plannen voor een eigen badhuis. De Voorzitter antwoordt, dat die definitief van de baan zijn, aangezien dit nimmer rendabel is te maken. Ook is de behoefte hier niet zoo groot, gezien de vele gelegenheden. De heer De Jong komt er nog nader op terug, maar de Voorzitter kan zelfs geen overweging toezeggen. De heer Bos bepleit de oprichting van een douche-inrichting alleen. Dit kan worden overwogen. Consulatiebureau voor zuigelingen. Een eigenaardige kwestie is gerezen, waarvan uitvoerig mededeeling wordt ge daan. Indertijd is hier door de Commis sie voor Kinderhygiëne het Consulatie bureau voor zuigelingen opgericht, zon der medewerking van het Witte Kruis. Na een poosje is medewerking gevraagd van de zusters, welke gegeven is. Weer later is mejuffrouw Dekker ter beschik king gesteld. Nu is deze met het verzoek gekomen om vergoeding voor haar flets, zooals ook de zusters krijgen. Het Con sulatiebureau verwees haar naar het Witte Kruis, maar noch deze instelling noch de gemeente hebben met deze zaak iets te maken. Hieruit is een ganscli dossier met cor respondentie ontstaan en tenslotte heeft de voorzitter van dit consultatiebureau, tevens lid van het hoofdbestuur Witte Kruis, gezegd, dat naar zijne meening de afdeeling verplicht was indien men dat verlangde, voor dit Bureau te zorgen. Gedreigd wordt nu met inhouding van den toeslag dien de afdeeling krijgt voor de wijkverzorging indien de afdeeling niet de beide zusters beschikbaar stelt. Het Bestuur wil nu trachten in een onderhoud den autocratischen voorzitter tot rede te brengen en vraagt machtiging j der vergadering om zich niet schriftelijk te verplichten tot beschikbaarstelling der zusters. De heer Delgorge vraagt of het niet gewenscht is dan liever de afdeeling zelfstandig en onafhankelijk van het Hoofdbestuur te maken, en de heer Bos vraagt naar de eventueele finantieele ge volgen daarvan. In het ongunstigste ge val, zegt de Voorzitter, kan het ons f 250.a f 300.schelen. De consequentie van een wèl goed keuren zou in de toekomst wellicht tot verdere gevolgen kunnen leiden; het is volstrekt niet onmogelijk dat mejuffrouw Dekker weder geheel beschikbaar wordt gesteld aan dr. Rienks en dan zou de afdeeling ter wille van dit niet door haar gesticht bureau tot aanstelling van een derde zuster kunnen worden gedwongen. De vergadering machtigt met algem. stemmen het Bestuur te handelen als hierboven aangegeven is. Daarna wordt de vergadering gesloten. TOERISTENBEZOEK AAN DEN HELDER. Het Mei-nummer van het „Maandblad der afdeeling 's-Gravenhage van de Ne-j derlandsche Reisvereeniging", bevat een hoofdartikel, getiteld „Naar Den Helder". De schrijver, die zich v. Z. teekent, is goed georiënteerd over alles wat hier te zien is; trouwens, de gegevens zijn door de afdee ling Den Helder verstrekt, De afdeeling Den Haag heeft nu, zooals men begrijpt, een excursie uitgeschreven voor haar leden naar Den Helder, en dit j driedaagsche uitstapje, dat per auto ge-: schiedt. en waarbij een groot deel van Noord-Holland bezocht wordt, zal plaats hebben op Vrijdag 20, Zaterdag 21 en Zon dag 22 Mei met Pullman-car. Wij laten hier het programma volgen: Vrijdagmorgen 8 uur precies, vertrek van het Prins Hendrikplein, Piet Hein- plein hoek Hooge Wal 8.05; Boschbrug, tegenover het wachtje 8.15. Via Leiden Lisse door de Haarlemmermeer naar Am sterdam. Tocht door Amsterdam en met het veer over het IJ. Via Buiksloot naar Purmerend. Door de Beemster, die hoogst waarschijnlijk dan in rijke bloementooi zal staan (vruchtboomen) naar Hoorn. Lunch. Bezichtiging van het stadje. Verder naar v. Ewijcksluis en over den afsluitdam naar Wieringen, kijkje op Wieringen en indien mogelijk over den afsluitdijk der Zuider zee, waar het laatste gat, de „Vlieter", wordt dichtgemaakt. Door bijzondere toe stemming van den Minister van Water staat kan het werk, dat in die dagen zijn voltooiing nadert, van zeer nabij gezien worden. Bij langdurig regenweer kan de dijk echter met groote auto's nog niet be reden worden. Daarna door het „Bree- zand" waar wellicht nog enkele velden late Darwintulpen bloeien, naar Den Helder. Diner en logies in Hotel „Den Burg", na het diner wandeling langs oorlogs- en visschershaven. Zaterdag 21 Mei. Vroeg ontbijt en te 8 uur per auto naar het vliegkamp „De Kooy". Bezichtiging van het vliegkamp en instructiewerkplaatsen. Bij gunstig weer voortdurend opgaan en neerkomen van veie vliegtuigen van allerlei typen. Om 10 uur bezichtiging van de Marinewerf: dok ken, werkplaatsen, arsenalen, etc. Lunch in het hotel, 's Middags per boot over het Marsdiep naar Texel, waar een uurtje ver toefd wordt. Terug naar Den Helder. Diner in het hotel. Na het diner wande ling op den Zeedijk. Buitengewoon fraaie wandeling met zeer veel afwisseling. Riant uitzicht op Zuiderzee, Marsdiep, Noord zee, Texel en verschillende zandbanken. Na zonsondergang interessant schouwspel van draaiende lichtbundels van vele vuur torens. Logies. Zondag 22 Mei. Na het ontbijt met auto car naar de Badplaats Huisduinen; ver blijf aan het strand. Terug naar Den Hel der en bezoek aan een oorlogsschip. Vroege lunch in het hotel. Langs het N.H. kanaal naar Schoorl- dam; over Schoorl naar Bergen. Wande ling in de omgeving. Verder per autocar naar Haarlem. Diner te Haarlem of te Overveen. Daarna naar Den Haag. Aan komst pl.m. 10 uur. Aanmelding bij den leider, den heer L. J .van Zwijndregt, Van Galenstraat 41, met storting van de reissom, groot 25. alles inbegrepen, liefst op zijn giro-reke ning 130373. Aan de andere afdeelingen der Veree niging is verzocht eveneens in hun blad een reis naar Den Helder uit te schrijven. De bovenstaande- reis is opgenomen in het hoofdblad „Reizen en Trekken" van 6 Mei j.1. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. Hoek KrugerstraatPolderweg. Op den gevaarlijken hoek Polderweg Krugerstraat, heeft Dinsdagmorgen een ernstige aanrijding plaats gehad. Een auto, bestuurd door zekeren M. reed van de Javastraat in de richting van het Ko ningsplein. De bestuurder reed met mati gen gang. Uit de Krugerstraat kwam de 15-jarige Jaap Snijders, wonende in de Langestraat. De jongen reed op de fiets, rechts van den weg en reed den Polder weg op, in de richting van het Konings plein. Ongeveer gelijktijdig waren auto en fietsrijder bij den hoek en de jongen had dus de auto moeten laten passeeren. Hy dacht echter nog wel voor den auto over te kunnen steken naar rechts, doch deze manipulatie werd hem noodlottig. De autobestuurder kon een aanrijding niet verhinderen en de jongen sloeg tegen den grond en werd met een hersenschudding naar het hospitaal vervoerd. De bestuurder van den auto treft geen schuld. De toestand van den jongen was gisteren bevredigend. OH! MONAH! Voorstelling Mie en Ko. Men schrijft ons: Het bekende gezelschap Mie en Ko (Gebr. Chanson) komt de Pinksterdagen in „Casino" met de allernieuwste Jor- daanschets „Oh! Monah". waarmee zij in Amsterdam zulk een groot succes hebben. Deze echt Amsterdamsche schets in 3 be- drijven van Mie en Ko, geeft weer een genoegeliik brok leven uit de Jordaan, met zang en dans, welk het publiek van beging tot eind1 laat lachen. Men zie de advertentie voor prijz, enz. van 10 en 11 Mei. ONDERTROUWD: A. de Buijzer en G. Kapitein. W. Stooker en M. Th. C. H. r. d. Poll. Q. v. Nuland en A. M. Mtnnebo». A. Nieuwenburg en Th. A. H. Minneboo. F. van Soest en H. J. S. Hogeveen. J. Rail en D. Zee. K. D. Grootveld en S. Schip pers. E. Moofje en C. A. Peeterman. O. Selderbeek en J. v. d. Polol. BEVALLEN: G. KosterRoost, z. J, M. S. LeenDhont, d. OVERLEDEN: J. Groen, 64 j. gebruik en het verlies houdt stellig ver- bad IJ uur ter beschikking te krijgen band met den verhoogden prijs per bad. [en dan om en om een avond voor dames, Immers, wanneer men het eerste kwar-Jeen voor heeren. Wellicht is dan met taal vergelijkt met het vierde kwartaal, het tarief ook te marchandeeren en men dat zyn dus de wintermaanden, dan blijkt zou meerderen kunnen helpen, hieruit, dat in het le kwartaal door 1661 Zal worden onderzocht. Het Tehuis voor Ouden van Dagen te Wieringen „Noorderlicht", dat tweeden Pinksterdag des morgens om half twaalf officieel wordt geopend.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9