De botercontingenteering in Duitschland. De noodtoestand van de Noordzee- haringvisscherij. bIw»'»- -!|WÜJ5S (reden communistische propaganda. ergerlijk gedrag van werkloozen. tien jaar lang fraude gepleegd. tram in botsing met een tankwagen. president lebrun schenkt genade. overval op een indischen sneltrein. gorgoelof. relletjes te bombay. spionnage. s.00 Radiokinderkoorzangles o.l.v. J. Hamel. 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 1 7.00 Grammofoonpl. Het kindje van Lindbergh. Van links en rechts kenden ingeschrevenen werkloos zijn. Het percentage werkloozen der gesubsideerde werkloozenkassen. die de geheele week werkloos waren, bedroeg in de week van 9 tot en met 14 Maart 24.1 tegen 20.3 in de overeenkomstige week van 1932. In een volgend artikel wordt de vraag besproken, in hoeverre het mogelijk is. dat de werkloosheid voorloopig. ook zonder dat van vermeerdering van werk sprake is. ware te beperken. (Nadruk verboden). Reeds in de kinderjaren moet men er op bedacht zijn, de tanden te verzorgen net de goede Ohlorodort-tandpasta. Per tube 35 cent. NACHTDIENST BIJ DE POSTERIJEN. De bezuinigingsmaatregel In getrokken. Het orgaan van den C.B. P.T.T. deelt mee, dat de directeur-generaal der pos terijen, telegrafie en telefonie in de j.1. Donderdag gehouden vergadering van de postale commissie van overleg heeft meegedeeld, dat hij bereid is, de aan schrijving aan de hoofden van dienst betreffende de wijziging van art. 13D.A. P.T.T. (vermenigvuldiging van nachturen met anderhalf) in te trekken. De nachtdienst wordt dus niet met gewonen dagdienst gelijk gesteld. DE PINKSTERDRUKTE. Groote opstopping van auto's bij het Zwijndrechtsche en het Moerdijksche veer. Nu het voorjaar eindelijk zijn intrede zeeft gedaan, hebben velen nog haastig •Bannen voor de Pinksterdagen gemaakt en Zaterdagmiddag is een ware exodus jntstaan. Op de Rotterdamsche stations leerschte een groote drukte en langs de wegen, die uit de stad voeren bewoog zich een schier onafgebroken rij van fiet sers, velen met kampeerbenoodigdheden op de bagagedragers, langs het frame en op het stuur. Het aantal auto's was overstelpend Aroot. Bij het Zwijndrechtsche veer naar Dordrecht ontstonden telkens opstoppin gen en de file auto's stond tot ver op den •ordtschen straatweg te wachten. Bij het Moerdijksche veer was het nog erger. Bij Willemsoord groeide de rij van wach tende wagens soms tot over de 60 aan, hoewel beide groote ponten dienst deden. De auto's moesten van drie kwartier tot een uur wachten, voordat zij aan de beurt waren, om te worden overgezet. Ook op den Brabantschen wal stond telkens een lange rij te wachten, waaronder vele auto's uit België en Frankrijk, een paar uit Duitschland en een enkele uit Italië of Zwitserland. VEREENIGINGEN VAN KAASHANDELAREN IN N.-HOLLAND Vrijdag is te Amsterdam een vergade ring gehouden van de Vereeniging van kaashandelaren in Noord-Holland, onder voorzitterschap van den heer G. Gronds- ma, te Alkmaar. Besproken werd het plan van de crisis-zuivelcentrale om ac cijns te heffen op kaas, om daardoor den binnenlandschen prijs van kaas omhoog te brengen. Deze regeling werd zeer in gewikkeld genoemdmisschien zou ze wel onuitvoerbaar zijn. De producenten zouden er, zoo werd gezegd, niet genoeg van profiteeren, en aan den handel zouden vele onnoodige lasten worden opgelegd. Dat de prijs van de kaas zoo sterk is Eedaald, was te wijten aan het feit, dat 'uitschland geen deviezen genoeg afgeeft voor het koopen van levensmiddelen in Nederland. De wenschelijkheid werd uit gesproken, dat onze regeering hiertegen maatregelen zal weten te treffen. UITVOER VAN BLOEMBOLLEN EN BLOEMEN. Onze uitvoer van bloembollen, knol siergewassen en vaste planten (wortel stokken, knollen en wortels) heeft volgens de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer (bewerkt door het Centr. Bureau voor de Statistiek) in April bedragen 555 ten (waarvan 173 ton naar Duitschland, 128 ton naar Groot-Britannië en 104 ton naar Frankrijk) ter waarde van f 234.000, tegen 927 ton ter waarde van f 816.000 in April van het vorige jaar. Aan afgesneden bloemen, bladeren, groen, takken, enz. van siergewassen, heeft ons land in April verzonden 639 ton (waarvan 326 ton naar Groot-Brittannië sn 201 naar Duitschland) ter waarde van f 554.000 tegen 1079 ton ter waarde van f 1.221.000 in April 1931. Een telegram van het comité voor economisch verweer aan den minister van buitenl. zaken. Het comité voor economisch verweer heeft het volgende telegram aan den mi nistervan buitenlandsche zaken gezonden Van betrouwbare zijde vernemen wij] dat aan het Landwirtschaftsministerium to Berlijn niets bekend is van voorstellen van onze regeering tot wijziging van het botercontingent overeenkomstig onze voorstellen van 20 Februari aan den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw, waarvan u afschrift werd gezonden. Wij schreven over deze aangelegenheid tevens op 21 Maart, 15 April en 6 Mei en verzoeken I_ we Excellentie dringend, mede te deelen, welke voorstellen gedaan zijn en in welk stadium de onderhande lingen verkeeren. Onze boterexport naar Duitschland wordt volgens het thans geldende systeem vernietigd. i Het hoofdbestuur der reetiers- vereenlging voor de Nederland- sche haringvisscherij brengt den noodtoestand waarin de Noord- zee-harlngvisscherij verkeert, te legrafisch onder de aandacht van de Koningin. Het hoofdbestuur der Reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche haringvis scherij heeft het volgende telegram aan de Koningin verzonden: De Reedersvereeniging voor de Neder landsche haringvisscherij, vertegenwoor digende de Reedersvereenigingen te Kat wijk aan Zee, Scheveningen en Vlaardin- gen, deelt Uwe Majesteit mede, dat zij (op haar zeer dringend verzoek om steun voor de aanstaande Noordzee-drijfnet- haringvisscherij een afwijzende beschik king van de Regeering heeft ontvangen. Dit weigerend antwoord van de Regeering is voor alle belanghebbenden een zeer groote teleurstelling. In het vorige seizoen werd door de zeer gedeprecieerde haringpi'ijzen in het ree- derijbedrjjf voor tonnen gouds verloren. Tot moderniseering van het bedrijf, in het bijzonder door de algeheele mecha niseering van de loggervloot te Scheve ningen, Katwijk en Vlaardingen, werden gedurende de laatste jaren meer dan vier millioen gulden uitgegeven. Zonder steun der Regeering in den vorm van een zekeren bijslag op de aan te brengen haring, zal het hoogst be zwaarlijk zijn, de uitoefening van de haring visscherij in noemenswaardigen omvang te doen plaats hebben, met als gevolg groote werkloosheid, niet alleen voor de visschers, doch ook voor honderden arbei ders en arbeidsters die aan den wal voor het reederijbedrijf noodig zijn, alsmede voor hen, in de vele nevenbed rij ven, zoo wel ter plaatse als in het binnenland, werkzaam. De moeilijkheden worden nog vergroot doordat de Duitsche regeering slechts een gering percentage aan deviezen be schikbaar stelt, waardoor de haring-export vrijwel onmogelijk wordt. Onze pogingen bij de Regeering daarin de zoozeer gewenschte verbetering te brengen, hebben tot heden nog tot geen enkel resultaat geleid. Het visschersbedrijf heeft in de oor logsjaren door het regelmatig verstrekken van groote hoeveelheden haring en versche visch tegen zeer minimale prijzen in ruime mate medegewerkt aan de voedselvoorziening der Nederlandsche bevolking. Het heeft dientengevolge groote offers gebracht. Niet zonder reden heeft dan ook het afwijzend antwoord van de Regeering op het verzoek om thans het visschersbedrijf te willen steunen een pijnlijken indruk gemaakt. Het visschersbedrijf heeft echter steeds Uwer Majesteits persoonlijke belangstel ling mogen ervaren, redenen waarom de Reedersvereeniging met vrijmoedigheid den noodtoestand waarin dat bedrijf thans verkeert, onder Uwe Hooge aan dacht meent te mogen brengen en richt zij met den meest verschuldigden eerbied tot Uwe Majesteit het verzoek, de be langen van ons aloud nationaal bedrijf bij de regeering te willen bevorderen. Het hoofdbestuur der Reedersvereeni ging zou het op hoogen prijs stellen, in deze aangelegenheid door Uwe Majesteit te worden gehoord. weet spr. niet, maar tot nog toe is de regeering niet tot het nemen van maat regelen te bewegen. Enkele sprekers drongen aan op het indienen van een krachtig protest bq de regeering. De heer Geluk ontried dit, omdat hij thans overtuigd is, dat de re geering bereid is, de zaak ter hand te nemen. De voorzitter was bovendien van^oor deel, dat de vergadering van de K N. A., die 2 Juni te Utrecht wordt gehouden, 'de plaats is voor een protest, vanneer dit dan nog noodig mocht zijn. O ver" verlaging v^n d° m.rk.gelden Met de kaaszetters, die zich bereid hebben verklaard, het kaaszetten, waarvoor tot no» toe 40 cent per 100 kazen werd be rekend, voor 35 cent te verrichten zal nog overleg worden gepleegdhet be stuur meent dat die prijs op 25 cent ge steld moet worden. De rekening werd in ontvangst en uit gaaf goedgekeurd op een bedrag van f 76.863 met een batig saldo van f 360. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren K. Kuiper te Oost woud en J. Veldstra te Opmeer. Binnenland. Een adres van den bond van christelijke fabrleks- en transport arbeiders. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen bond van christelijke fabrieks- en transportarbeiders in Den Haag heeft zich met een uitvoerig adres tot den minister van economische zaken en arbeid gewend, waarin wordt gepleit voor regeeringsmaatregelen ten behoeve van het visscherijbedrijf. BOND VAN OP COÖP. GRONDSLAG WERKENDE ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND. In de te Alkmaar onder voorzitterschap van den heer H. K. Koster gehouden algemeene vergadering van den Bond van op coöp. grondslag werkende zuivel fabrieken in Noord-Holland, heeft de secretaris van den Alg.Ned.Zuivelbond, de heer J. A. Geluk, een overzicht ge geven van hetgeen de organisaties in het afgeloopen jaar hebben gedaan. Hy stond uitvoerig stil bij de geschillen, die in het crisis-zuivelbureau naar voren komen, doordat de belangen van de coöp. bonden nu eenmaal andere zijn dan die van de particuliere fabrieken. Maar spr. oordeelde, dat, zoolang de crisis bestaat] het bureau moet blijven bestaan, al moet nu vooral de coöp. bedrijfsvorm worden hoog gehouden. Spr. herinnerde aan de besprekingen met exporteursgroepen door het bureau, om de Nederlandsche belan gen in Duitschland veilig te stellen en daar betere voorwaarden voorden invoer af te dwingen. Thans is in ons land hierover de landbouw met de industrie tot overeenstemming gekomen. Spreker noemde dit een succes van oud-minister Posthuma. In verband met een vraag over den aanvoer van Russische boter te Rotter dam, zeide de heer Geluk, dat nog geen vrijheid is verkregen, om die boter in het verkeer te brengen, wijl vermoed wordt, dat deze te Riga geladen boter onderweg een andere bestemming heeft gekregen. Spr. betreurde het, dat voor het tweede kwartaal het contingent in Frankrijk t.a.v. de kaas gelijk is gebleven aan dat voor het eerste kwartaal, omdat in het tweede kwartaal nu eenmaal meer kaas gefabriceerd wordt. In Duitschland wil men onze kaas wel koopen, maar men kan daar geen deviezen er voor krijgen. Wij moeten dus trachten, aldus spr.] onze regeering ten aanzien van Duitsch land een andere houding te doen aan nemen. Duitschland voert in ons land voor 1300 millioen in en wij voeren naar Duitschland voor 600 millioen uit. Van deze positie moet gebruik gemaakt wor den. W elke belangen er achter zitten, De politie te Vlissingen heeft een 50- jarigen man aangehouden, die voorgaf werkloos te zijn, doch die er zijn werk van maakte om aan jonge matrozen der marine-opleiding enveloppes uit te deelen, waarin communistische en opruiende drukwerken zitten. Een en ander is door de politie in beslag genomen. In het Westland hebben enkele werk loozen hun ontstemming over de vermin dering der steunuitkeeringen op hun wijze kenbaar gemaakt door ruiten in te werpen. In de Lier heeft een groep werk loozen in een onbewoond huis op ergerlijke manier huis gehouden. Men had van de steungelden wijn etc. gekocht en vierde er vroolijk feest, waarbij het treurig is toegegaan. Burgemeester Crezee heeft in de jongste raadsvergadering deze handelwijze sterk afgekeurd en mede gedeeld, dat de gemeente zeer strenge maatregelen zal toepassen. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt tegen een 68-jarigen ge meente-ontvanger. De rechtbank te Middelburg behandelde Vrijdag de zaak tegen een 68-jarige ge meente-ontvanger uit 's Heerenhoek, wien fraude in de boeken en de kas der ge meente werd ten laste gelegd. De ver dachte, die zich zelf destijds aanmeldde, erkende reeds ruim tien jaar lang fraude te hebben gepleegd en gelden te hebben 'ite'offlcier van justitie, mr.baron Van der Feltz, eischte anderhalf jaar gevan genisstraf. I Zaterdagmiddag is de Geldersche tram, nabii Laag Keppel, in botsing gekomen niet een tankwagen van de maatschappij Wegenbouw. De tankwagen is geheel in elkaar gereden. De chauffeur bleef onge deerd. De tram kreeg lichte schade. Buitenland. President Lebrun heeft een moorde naar, die zich tevens aan berooving had schuldig gemaakt, genade geschonken. De man zou terechtgesteld worden op den dag, waarop president Doumer stierf. De terechtstelling werd daarom uitgesteld. In Bengalen is een sneltrein door roovers overvallen; de reizigers werden geplun derd. Een der roovers reed met den uit Bhairab komenden trein mee en bracht hem even voor Dacca tot staan. De roovers drongen daarop met re volvers ln de hand in de coupé's en be roofden de reizigers, meest kooplieden, van geld en sieraden. De roovers konden in een auto vluchten. Toch communist? Een Russisch dagblad, dat te Parijs verschijnt, bevatte Vrijdagochtend een telegram uit Londen, behelzende, dat Jan Masarijk, zoon van president Masarjjk en gezant vanTsjechoslowakije te Londen, aan een vertegenwoordiger van de Rus sische kolonie te Londen gezegd had, dat de politie te Praag de onweerlegbare be wijzen bezat, dat Gorgoelof tot de Russi sche bolsjewistische partij behoort. In den loop der laatste jaren zou Gorgoelof twee reizen naar Rusland hebben gedaan. Drie dooden en 96 gewonden. Te Bombay is het in verschillende wijken weer eens tot botsingen gekomen tusschen Hindoes en Muzelmannen, zulks naar aanleiding van het ware of ver meende feit, dat twee jonge Muzelmannen jloor een Hindoe geslagen waren. Bij deze relletjes blijken drie menschen ge dood en 93 gewond te zijn. In een van de wijken ontstond een geregelde veldslag. De politie zag zich genoopt op de ver woede menigte te schieten, wat tot een algemeene paniek leidde. Het meerendeel ,der gewonden schijnen Hindoes te zijn. Zaterdagavond was de orde weergekeerd. t>e politie patrouilleert in de betrokken wijken. De 30en April zijn te Warschau de bouwer Bonkowski, de rijksambtenaar Berakowski en mejuffrouw Majewska, een danseres, in hechtenis genomen onder WOENSDAG 18 MEI Hilversum 398 M. 6.006.30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.30—7.00 RVU. Overigens Alg. Pro gramma, verzorgd door de VARA. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voor Arbeiders i.d. Continu-bedrijven: Bram Bleekrode (viool). Joh. Jong (piano). Minny Erfmann (voordracht) en grammo- foonpl. 12.00—1.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammofoonpl. 2.15 Onze keuken door P. J Kers Jr. 3.00 Pianorecital door Bram Maas. 4-30 Voor de kinderen. 5.30 Grammofoonpl. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 6.30 RVU. 7.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 7.20 Volkenbond en Vrede. 7-30 Vervolg septet. 8.00 Grammofoonpl. 8.15 Concert door de Verst. Motot en Madrt gaalvereeniging, o.l.v. Sem Dresden. 9.00 Hoorspel: „Typistetje", vart M. Hirsch- mann. 9.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.15 Vaz Dias 10.30 Vrvolg VARA-orkest. 11.1512.00 Grammofoonpl. Huizen 1875 M. Uitsluitend NCRV-uitzendit»g. 8.00 Schriftlezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmo nium) en mej. D. Mijnhout (sopraan). I2-°° Concert. Mevr. C. v. Ravenzwaay- Mollenljamp (zang), H. Hermann (viool) H. v. d. Horst (cello), en mevr. R. A. v. d Horst-Bleekrode (piano). 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Concert door het „Hendriks"-trio (viool, cello, piano). 5 00 Kinderkoor. 6.00 Voor de landbouwers. 6-45 Causerie over Duitsche sagen. 7.iS Causerie door J. Schipper. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Leger des Heils-samenkomst te Utrecht, o.l.v. maj. F. J. Buiterman, m.m.v. het or kest en koor, Ensign Claeijs (orgel), A. v. Amerongen en R. Stankuweit (duetten met guitaarbegeleiding). 10.15 Vaz Dias. 10.25n.30 Grammofoonpl. lO'po^r&mmek DONDERDAG 19 MEI. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert: A. Kruyt (piano) en H. Vrind (cello) 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Grammofoonpl. 12.152.15 Concert door het Ensemble Lis- monde. 2.30 Zang door C. v. Munster, a. d. vleugel: Egb. Veen. 3.00 Knipcursus. 3.45 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 7.30 Engelsche les. 8.00 Fragmenten uit „Figaros Hochzeit", Mozart, m.m.v. het Omroeporkest en solis ten (o.a. J. P. Caro (bas), W. Ravelli (bas), H. Cals (sopraan). Jo Immink (alt) enz. o.l.v. Albert van Raalte. 10.15 Vaz Dias. 10.3012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest Refreinzang: Bob Scholte. Huizen, 1875 M. 8.009-iS KRO. 10.00 NCRV. 11.0012.00 KRO. Dan NRCV. 8.009-15 en 10.00 Grammofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00—3.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5-45 Zang door mevr. J. v. d. Rosière-v. Em- merick, m.m.v. A. v. d. Rosière (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Causerie over Psychopathische Kinderen. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert vanuit de Hooglandsche Kerk te Leiden, Chr. Oratoriumvereem „Con Amore" o.l.v. D. Smink. Jo Vincent (sopraan), Rosa Spier (harp) en A. Smink (orgel). 9.45 Vaz Dias. 10.00 Ouderuurtje. 10.3011.30 Grammofoonpl. verdenking van spionnage. Vrydag en Zaterdag is hun zaak behandeld. De beide mannen zyn ter dood veroordeeld, de vrouw tot levenslange gevangenisstraf. De beklaagden hoorden hun vonnis kalm aan. De toegevoegde verdedigers van de twee ter dood veroordeelden hebben bij den president van de republiek een ver zoek om gratie ingediend. De behandeling van de zaak geschiedde natuurlijk met gesloten deqj'en, doch men verzekert hardnekkig, dat het drietal in dienst van een Russischeu inlichtingendienst heeft gestaan. BIJTIJDS GEPAKT. Een man, die klaarblijkelijk aan zins verbijstering lydt heeft Zaterdagmiddag in het Kaiser Friedrich Museum te Berlijn getracht schilderijen van Rubens en Rembrandt met een mes te beschadigen. De man kon nog op het laatste nippertje worden gevat. Het is een 46-jarige foto graaf, die eergisteren in een koffiehuis aan een vriend had verteld, dat hij weldra in het Kaiser Friedrich Museum iets zou doen, dat de aandacht van de overheid op den heerschenden nood en onrecht vaardigheid zou vestigen. De vriend trachtte den fotograaf dit plan eerst uit het hoofd te praten, maar toen hem dit niet lukte, waarschuwde hij de directie van het museum, die daarop voor een verscherpt toezicht zorgde, wat dan ook Zaterdagmiddag leidde tot aanhouding van den fotograaf toen hij met een open scheermes voor een doek stond. NAZI'S EN SOCIALISTEN. Een rechtspraak tengevolge van een nachtelijke vechtpartij. Voor de juryrechtbank te Keulen heb ben Zaterdag terechtgestaan de natio- naal-socialistische chauffeur Heinrich Fuehs en de Rijksdagafgevaardigde dr. Ley, die beklaagd worden in een café te Keulen in den nacht van 23 April den sociaal-democratischenRijksdagafgevaar- j digde Wels en den commissaris van politie Bauknecht mishandeld te hebben. In de dagvaarding werd lichamelijke mishandeling met voorbedachten rade ten laste gelegd. In deze zaak zijn on geveer 15 getuigen gehoord. Het O. M. eischte tegen dr. Ley 4 en tegen Fuchs 8 maanden gevangenisstraf. De rechtbank van gezworenen heeft Ley tot 3 en Fuchs tot 5 maanden ver oordeeld. Men zal goed doen, de berichten over den moord op het kindje van Lindbergh voorloopig met eenig wantrouwen te aan vaarden. Wij komen nu in het stadium dat de z.g. insiders met groote stelligheid dingen gaan vertellen, die dan later blij ken, toch nog wel eenige correctie te be hoeven. Vermoedelijk doet men dus goed, ook de hier volgende mededeeling van Dou- glas Thomson, den burgemeester van Inglewood in New Jersey, die een groot vriend is van de Lindbergh's met voor behoud te lezen. Thomson vertelt n.I., dat het thans vast staat, dat het kind is gedood met een schot door het hoofd. Voorts is het voor Thomson een uitgemaakte zaak, dat de ontvoerders nooit hebben bedoeld, het kind in het leven te houden. Het briefje over losgeld zou enkel een truc zijn ge weest om de politie op een dwaalspoor te brengen. Uit het onderzoek van de doktoren is voorts zegt Thomson gebleken, dat het kindje reeds op den dag der ver dwijning moet zijn gestorven, het lijkje zou dan met een auto zijn gebracht naar de plek in welker nabijheid het werd weggelegd onder blaren en zand. Dit kan al zijn geschied nog vóór de ontvoering in de woning van Lindbergh zelf ont dekt was. Mevr. Lindbergh heeft groote geest kracht en moed betoond, toen men haar de ontdekking van het lijkje moest mede- deelen. „Arm kleintje, arm kleintje! Ik heb het van het begin af aan geweten", zeide zij. Zij had het stoffelijk overschot nog willen zien; maar dit werd haar niet toe gestaan. President Hoover heeft een betuiging van deelneming doen toekomen aan den heer en mevrouw Lindbergh. Ter bevor dering van het onderzoek is om de plek waar het lijkje gevonden is, een muur gebouwd. Slechts de daartoe bevoegden mogen de plek betreden. De voormalige chauffeur van Lindbergh, Johnson die op Ellis eiland wacht tot hij gedeporteerd kan worden, is met het lot van het kind van Lindbergh in kennis gesteld. Hoewel men aanvankelijk dezen Johnson, die de vrijer was van de kinder juffrouw bij de Lindbergh's, had verdacht van medeplichtigheid van de verdwijning van het kind is men daarvan geheel terug gekomen. Johnson toonde zich zeer ge troffen door het nieuws en brak in snik ken uit. Lindbergh neemt afscheid van zijn zoontje. Voordat Zaterdag de kist met het stof felijk overschot van het kindje Lindbergh werd gesloten en de begrafenis werd toegestaan, heeft kolonel Lindbergh af scheid van zijn zoontje genomen. Hij bekeek zorgvuldig de tandjes en voetjes om vast te stellen, dat zij de speciale kenmerken van zijn kindje bezaten, voor hij het overschot als dat van zijn kind verklaarde te herkennen. Lindbergh hield zich tot het laatste toe flink. Het leek echter of hij zou bezwijmen toen het kistje dichtgemaakt werd. Naar men verzekert zoekt een bootl van de kustwacht tusschen Boston en Kaap May naar een geheimzinnig vaar- tuig, waarop zich de moordenaars van I het kindje zouden moeten bevinden. De millionair Curtiss heeft aan de politie de namen en een beschrijving gegeven van de zoogenaamde ontvoerders met wie hij over een losgeld onderhandelde toen het lijkje van het kind gevonden werd. Deze zouden zich aan boord van het schip bevinden. Het openbaar ministerie in het graaf schap Humberton, waarin het kindje om hals is gebracht, heeft den gouverneur verzacht zijn toestemming te ver)eenen, '4 M* Wie geregeld de Maandaq ochtendbladen leest, kan er zich niet oveï verbazen dat ,n ongeveer ieder land het aantal verkeersongelukken regelmatig stijgt Sommigen zullen dit wellicht toeschrijven aan de algemeene welvaart en den beken den bloei vari handel en industrie, die oor zaak is van het toenemend autogebruik, maar jammer genoeg spreken de werk loosheidscijfers een andere taal. In Enge land bijvoorbeeld stijgt het percentage slachtoffers van auto's en malaise met eentonige gelijkheid. In Engeland worden overigens 600 menschen per dag over redenWaarbij het kwaadaardige feit te constateeren valt, dat de automobilisten (als het ware verbonden in een magon- nieke kameraadschap) het zelden op el kaar en bijna steeds op de tweevoeters ge munt hebben. Het is natuurlijk algemeen bekend en boven iederen twijfel verheven, dat deze verontrustende cijfers uitsluitend te wijten zijn aan de misdadige onvoorzichtigheid der voetgangers. Zij zijn voldoende ge waarschuwd, dat ongelukken het gevolg zijn van aarzeling. Als zij maar niet bang zijn voor 'n auto .gebeurt er niets. Oude dames en kinderen, die snel en onverveerd een straat oversteken, hebben niets te vreezen, maar zij moeten natuurlijk niet wachten tot er een auto aankomt, want dan gaan ze aarzelen en dan is het mis! En zij die omver gereden worden door auto's welke plotseling en zonder signaal achteruitrijden (waarvoor natuurlijk altijd een plausibel excuus bestaat) of, op vluchtheuvels staande, van de sokken wor den gereden door vrachtauto's, zullen zoo verstandig, moeten zijn voortaan op den weg te blijven. Het vraagstuk is ingewikkeld en voor diverse oplossingen vatbaar. Misschien zou het aan te bevelen zijn, auto's te be velen, overal zoo hard mogelijk te rijden. Voetgangers zouden daardoor altijd reden hebben om bang te zijn en misschien wel eindigen met uit hun „doppen" te kijken. Een andere manier om de zaak tot een oplossing te brengen ware, een algemeen verbod af te kondigen, om waar-ook-ter- wereld de straat over te steken. Misschien is dit iets voor Genève? In ieder geval moet er niets worden ge- daan dat onaangenaam kan zijn voor auto mobilisten dat de grand j'ury onverwijld een ver volging instelt tegen zekere personen, wier naam aan het O.M. bekend is. Een later bericht meldt nog, dat alle kustwachtkotters thans jacht maken op de gezochte boot. Het verkeer In New-York één minuut stilgezet. Zaterdagmiddag om 12 uur is het ge heele verkeer te New-York één minuut lang stopgezet, als teeken van deelneming in het tragische lot, dat het echtpaar Lindbergh getroffen heeft. OCEAANVLUCHT MISLUKT. Londen, 14 Mei. De Amerikaansche vlieger Reichers, die Vrijdagochtend van Harbour-Grace (New-Foundland) was ver trokken voor een vlucht over den Atlan- tischen Oceaan, is in den nacht van Vrij dag op Zaterdag, op ongeveer vijftig zee mijlen van de Iersche kust in zee gevallen. Het s.s. „Rosenfeld", dat van Jueenstown op weg is naar New-York, heeft den vlie ger opgepikt. Naar verluidt, heeft de vlie ger een gebroken neus en eenige lichte verwondingen opgeloopen. Tengevolge van de ruwe zee kon het vliegtuig niet ge borgen worden. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 13 Mei. Smeerolie, benzine, Voorburgjes en Kinawijntjes. De heer Staats, bekleed met het ambt van politie-agent te Alkmaar, ontdekte in den nacht van 3 Mei een tweezitter, waarvan de bestuurder blijkbaar souf- freerde aan de onzekere bewegingen, ontstaan door het veelvuldig gebruik van alcoholische opfrisschertjes. Het was hem echter tot feijn diep ambtelijk leed wezen niet mogelijk, dit voertuig, dat plichtgetrouw reageerde op de irregulieve bewegingen van den bestuurder aan te houden, doch even later ontdekte hij zoo waar hetzelfde tweezittertje, dat nu over de Laat zwierde en nu den surveillant beslist niet ontging. De bestuurder, de handelsreiziger W. G. v. d. H., uit Den Helder, bleek inderdaad niet geheel drankschoon te zijn en erkende dan ook zoo nu en dan wel 'n voorburgje en 'n kinawijntje achterover gewipt te'hebben. De gastvrije inspecteur stelde hem als nu in de gelegenheid weer wat op krach ten te komen, terwijl de vorige leden van het vroolijke gezelschap, waaronder een sergeant van de mariniers hun reis naar Den Helder desverlangd in een taxi (op eigen kosten,natuurlijk)konden vervolgen. De heer v. d. H. vertoefde tot ongeveer 3 uur in de dependance van Huize >Rust een Weinig* en werd toen weer capabel geacht, zijn reis naar de Marine-City te kunnen voortzetten. De strafrechtelijke gevolgen waren echter voor de automo bilist, ondanks hij in den Helder niet ongunstig bekend stond,niet uit te vlakken. Hij toch werd heden veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen plus 3 maanden ont zegging rijbevoegdheid, alsmede nog tot f 6 boete of 6 dagen, ter zake het rijden met een verblindende verlichting.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2