is»#' >d„e tl De afsluiting van den dijk voltooid. BETREKKINGEN Texel. Callantsoog. Anna Paulowna. TE HUUR TE koop" SCHRIJFMACHINE. TE KOOP TE HUUR MAISON GERRITS' Het drama op den Majeilatoren te Amsterdam. Vuurwapenen gevonden op het s.s. Meerkerk. Burgelijke stand van Den Helder, GEVRAAGD Marktberichten. KAPPERSINRICHTING Wat de inschrijving voor spoeling en de verantwoording van de gelden betreft is er voor spr. geen touw meer aan vast te knoopen en hij laat deze vallen. Spr. laakt het vernietigen van de biljetien en het nalaten van controle, waardoor be klaagde, die vroeger goed bekend stond, voor de verleiding is bezweken en ook nog een ander in zijn val heeft meege trokken door hem den weg tot fraude te wijzen. Wegens het aannemen van bedragen, wetend dat hij daardoor in strijd handelde niet zijn plicht, en valschheid in geschrifte eischte spr. 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorloopige hechteni,s verlaging van rang en bevel dat bekl. in arrest zal blijven. Verdediging. Mr. de Boer betoogde dat bekl. niet wegens het aannemen van steekpenningen kan worden veroordeeld. Beklaagde kan niet op zijn post gehand haafd blijven, maar verlaging van rang zal te diep inslaan, ook bij het gezin van beklaagde. Beter is het beklaagde uit zijn rang van onderofficier langs admini stratieven weg te verwijderen. Vranderde eisch. De auditeur militair zeide zich bij het stelen van den eisch te hebben vergist en vroeg 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en ontslag uit den dienst, onder ontzegging van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De verdediger vroeg ontslag uit den dienst eraf te laten. Uitspraak 7 Juni. EEN MOTORFIETS TEGEN EEN AUTO AANGEBOTST. Zondagmiddag is de motorfietsrijder De Blok uit Monster, toen hij van den Hoek van Holland op weg was naar Monster, ip het Noordland te 's-Graven- zande in volle vaart tegen een luxe-auto gereden. Hij werd van de motorfiets ge slingerd en zeer ernstig verwond opge nomen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage vervoerd, waar hij Zondagnacht is overleden. Het ongeluk is te wijten aan te snel en on voorzichtig rijden. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren namens den procu reur-generaal bij dat college geconclm deerd tot verwerping van het cassatie beroep van J. G. M., leidekkerspatroon te 's Gravenhage, die, zoowel door de rechtbank te Amsterdam, als in hooger beroep door het gerechtshof aldaar is veroordeeld tot levenslange gevangenis straf wegens moord op zijn compagnon, A.. gepleegd op den Majeilatoren te Amsterdam. Het arrest van den Hoogen Raad werd bepaald op 27 Juni. aan den straatweg staand woonhuis van den heer C. Water terecht gekomen, dat deerlijk gehavend werd. De bovenbouw van het huis werd enkele decimeters verschoven en in de kasten viel alle glas- en steenwerk aan scherven. De heer Water en zijn vrouw zaten in de huiskamer en schrokken hevig. Zij bleven ongedeerd. De vrachtauto en het huis werden zwaar gehavend. Verzekering dekt de belangrijke schade. ERNSTIG GEVALLEN. Te veel vaart. Zondagmiddag ongeveer 12 uur is de 19-jarige mej. v. Z. per fiets de helling bij de Bronckhorstlaan bij het park Rijks dorp te Wassenaar afgereden. Zij kreeg daarbij zoo'n vaart, dat zij de bocht onder aan de helling niet meer kon nemen en tegen een boom botste. Met een schedel fractuur, inwendige kneuzingen en een gebroken pols bleef zij liggen. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer in zorg- wekkenden toestand overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag. geremd en is de remschijf vast blijven zit ten. Het sterke remmen bleek duidelijk uit het spoor. De wagen is over den rech ter grasberm gegleden, den weg overge stoken, gedraaid en aan den anderen kant van den weg omgeslagen in de sloot. Met veel moeite wisten toegeschoten om wonenden de vier personen, die in den auto zaten, door het stuk geslagen por tierraam te bevrijden. De bestuurder had geen verwondingen van beteekenis; de heer P. D. o.a. een gebroken knieschijf, z'n echtgenoote diepe vleeschwonden. Haar vader, de heer M. O. bekwam be halve hoofdwonden een heupfractuur. De hooge leeftijd van den heer O., hij is 83 Plechtige sluiting van het laatste gat in den dijk. Waarschijnlijk waren wij het eerste die maait", releveerde dr. Colijn het blad in Nederland, dat Zaterdag het feit groote werk van den ontwerper van het van het dichten van „de Vlieter" het eerst plan tot drooglegging van de Zuiderzee, hebben gemeld, en dit was ons sluitstuk dr. Lely. Al «jn krachten heeft hij aan van de vele artikelen en foto's die wij over het werk gegeven, doch helaas was het dit gigantische werk hebben gepubliceerd, j hem niet vergund het voltooid te zien. Het werk ging in de laatste weken snel Anderen hebben zijn plaats ingenomen en vooruit, z zij zijn het die maaien. Ook de verdien- Op 20 Mei j.1. was het gat nog slechts sten van de heeren Wortman en Ringers, 400 a 500 meter en Zaterdagochtend vroeg beiden eenigen tijd directeur-generaal iaar deed ziin toestand znnrpliik inzien moest n°g slechts 70 meter van den dijk van de Zuiderzeewerken, memoreert spr. Dr 'Olree legde het eerste verband Met boven water worden gebracht. Want on- Ir. Bongaerts heeft een combinatie van den der water was de djjk reeds over de vol e aannemers in het leven geroepen. Hij het ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. OPENING BADSEIZOEN. Zondag j.1. vond de opening plaats van het badseizoen in onze badplaats. Hoewel dit niet gebeurde met officieele toespra ken, was er toch aan de drukte te merken, Burgerlijke Stand van Texel van 28—30 Mei. GEBOREN: Jan, z. v. Daniël van der Werve en Hendrica Hermina Barhorst. POLITIE. Gevonden: een jasje. DE TEXELSCHE MARKT. bracht, had de diepte reeds tot ruim 3 I nieter verminderd en toen wij Zaterdag ochtend omstreeks elf uur ter plaatse kwamen, was er nog slechts een gat van ongeveer twintig meter breedte, zeer on diep, en twee kranen, één aan de Noord zijde en de andere aan de Zuidzijde van den dijk, wierpen de laatste grijpers kei- leem in het gat. Het was frisch, doch mooi weer, een vroolijk zonnetje zette luister bij. Aan de Zuidzijde van liet sluitgat, ongeveer 4 km ten Oosten van Den Oever gelegen, lag de oude veerboot Stavoren gemeerd om alle genoodigden een goede plaats te bieden. Tallooze vaartuigen van de M.U.Z. voe ren heen en weer: de „Sphinx", aan boord waarvan gedurende de laatste jaren de peilingen voor de Zuiderzeewerken waren verricht, de „Flevo", die voor het Een stroom van handelaren kwam Maan dagmorgen met de eerste boot uit Den Helder, 't reeds vrij groot aantal veekoo- it dat de eerste Zondag van het seizoen was 1>ers aanvullen, dat hier Zondag doen van metingen was gebruikt, de di- aangebroken. 's Morgens om half elf deed gearriveerd, voor de derde rectieboot „De Vlieter" en verder kleine de voorhoede van de gymnastiekvereen. de^richSrdie^aterin^me^va^de .motorbootjes, sleepbooten metkeileembak- t »'j i ii i later:inkname:n vain ken, eenige jachten, waaronder een Bel- Leidsche Markt van Vrijdag niet dnec gjg^ j)e „stavoren" was gepavoiseerd »Lycurgus« uit Schagen haar intocht en een half uur later heerschte er op het strand een gezellige drukte. Hier en daar verrezen tenten. In het strandpavilloen van de heeren De Haan en Vos hield des middags een orkestje de bezoekers aangenaam bezig. Enkelen namen reeds een bad. Ook de veteranen-voetbalvereeniging droeg het hare bij om de gezelligheid te verhoogeii. Des middags speelden zij een wedstrijd tegen het veteranen-elftal uit Lutjewinkel. Met een 21 zege nam Lutjewinkel de, door den heerP. de Haan uitgeloofde medaille mee naar huis. 's Avonds was er gelegenheid tot dan sen in het lokaal van den heer P. de Haan. Deze openingszondag mag ons zeker een goed begin toelijken van het bad seizoen te Callantsoog. OEFENING REDDINGSBOOT. Zaterdagmiddag werd een oefening gehouden met de alhier gestationeerde reddingboot van de N. en Z.-Hollandsche Reddingmaatschappij. Ook ditmaal kwam men niet voor verrassingen te staan. Alles verliep in de beste orde. Boot en bemanning waren in prima conditie I UITSTAPJE „ZANGLUST". Donderdag a.s. maakt de dameszang- vereeniglng „Zanglust" haar jaarlijksche uitstapje. Ditmaal gaat de tocht naar 't Gooi. Wij wenschen de dames een pret- tigen dag. STRANDEXPLOITATIE. Eindelijk is aan het geheel vrije strand te Callantsoog een eind gekomen. De eigenaars van het strandpaviljoen, de heeren Vos en De Haan, hebben een gedeelte van het strand gepacht en bren gen dit thans in exploitatie. Op het ge pachte strand zal het. publiek zich dus voortaan hebben te houden aan de gel dende voorschriften. HARDDRAVERIJ. Begunstigd door prachtig weer is Zon dag de reeds door ons aangekondigde handcap-draverij op het mooie sportter rein aan de Kleine Sluis gehouden. De maximum baanlengte was 300 m. De han dicap vermeldden we reeds eerder en willen thans volstaan met het geven van den uitslag, die na vele spannende ritten tenslotte als volgt luidde: 1. „Northerman B", eigenaar Spaan, Schagen, berijder D. Stam, 275 m. ,...12. „Grettchen H", eigenaar berijder, J. den klewang van een veldwachter Vergay, Purmerend, 290 m. 3. „Our Ulham B", eigenaar berijder, J. A. Mooij, Wieringerwaard 280 m. 4. „Kennuth K", eigenaar Davidson, Ooster-Blokker, berijder F. Broers, 285 m. 5. „Kapitein de Bruane", eigenaar N. Groot, berijder K. Bakker, 285 m. ongunstig luidden voor de Texelsche lam- t M.xj.ZAlaggetjes en de meeste ove- meren, mocht men - de tijdsomstandig- rige vaartuigen hadden eveneens de vlag neuen De recherche van de invoerrechten en accijnzen te Amsterdam, heeft gister ochtend, zoo meldt de Tel., op het s.s. Meerkerk van de Holland—Oost-Azië Lijn een buitengewone vangst gedaan. Nauwelijks lag het schip aan den dam of de recherche stelde het gebruikelijke onderzoek in. Onder de plaatsen, die aan controle werden onderworpen, was het kabelgat. Onder een hoop zeilen en touw vond men pakken. Toen deze geopend werden, kwamen revolvers en patronen voor den dag. In totaal werden 250 revolvers en 25.000 patronen in beslag genomen. Een uitgebreid onderzoek werd inge steld. Natuurlijk wist geen opvarenden (zoowel de stokers als de matrozen zijn chineezen) hoe de vuurwapenen en kogels aan boord waren gekomen. Het schip heeft het laatst Hamburg en Antwerpen aangedaan. Vermoedelijk is de partij te Antwerpen aan boord genomen. VECHTPARTIJ MET DRONKELIEDEN. Een van hen verwondt zich aan meren heden in aanmerking genomen ueucu Keheschen een vrq goeden prijs verwachten; temeer, Te kwart over twaalf arriveerden de aa£^r met ^0t was; ruin? I Minister van Waterstaat, mr. P. Reymer, 4200 stuks. Bij den geweldigen grasgroei I staatsraad dr. H Colijn voorzitter van der laatste weken schijnen de boeren hier den Zuiderzeeraad en ir. de Blocq van thans liever hun lammeren nog wat te willen laten groeien op de Texelsche wei den en zoodoende 't werk zelf te doen dat anders op de beste weiden in Zuid- en Noord-Holland wordt gedaan, 't Bleek dan ook dat de aanvoer aan de groote mark ten elders, vergeleken bij andere voor jaren, klein is; vandaar dan ook waar schijnlijk» 't groot aantal veehandelaren dat naar Texel was gekomen. De prijs steeg bij vorige week, ruim f 1. per stuk, de handel was zeer vlug en vooral in 't laatst liep de markt nog op, zoodat de middenprijs f 9.werd. Enkele zware lammeren werden ver kocht voor f 12.—, één partij zelfs voor Kuffeler, directeur-generaal van den dienst der Zuiderzeewerken. Onder de eenige honderden overige genoodigden bevonden zich o.a. Mr. G. Vissering, voor zitter van de Zuiderzee-vereeniging, dr. Ir. H. Wortman, oud-minister Ir. M. C. E. Bongaerts, de directeur van den Water staat Ir. J. A. Ringers, de secretarissen van den Zuiderzeeraad Mr. K. Jansma en Mr. W. J. Vogel, vele leden van den Zui derzeeraad, de ingenieurs van den Rijks- en Provincialen Waterstaat van de aan grenzende provincies, alle ingenieurs van den dienst der Zuiderzee-Werken en vele anderen, van wie velen met hun dames. Te 12.27 werden twee nieuwe bakken f 12.50. Een Belgische kooper was ook keiieem de laatste, welke noodig waren present; deze kocht voornamelijk fok- om het gat te sluiten bij de kranen met ooien voor ongeveer f 11.— per stuk. geweldige griipers voor het gat ge- den koeienhandel is ook eenige sleept. Het laatste zoute vloedwater In verbetering merkbaar, er komt blijkbaar deze sluiting heeft bij hoog water plaats tegenstelling met dje van Amstel- diep, welke bij laag water geschiedde stroomt in het toekomstige IJsselmeer. Wij weten, dat dit laatste is, en het eenige want op weg naar het sluitgat hebben wij kunnen constateeren, dat de uitwaerings- sluizen bij den Oever gesloten werden. Steeds kleiner wordt het gat; nog enkele meters en ook de laatste doorgang zal versperd zijn. Te 12.34 uur stoppen de beide kranen den arbeid. De grijpers rusten in de bak- weder eenige vraag naar melkkoeien nu de regeering in de zuivelprijzen zal in grijpen enkele mooie melkkoein werden hier verhandeld tot f 180.per stuk. De kalverenhandel is ook „iets" beter, nuchteren kalveren brachten thans f 5.00 op zwaardere dieren tot f 20.—. De varkenshandel blijft nog slecht; de biggen deden f 4.per stuk ter wijl voor slachtvarkens op de boerderijen niet meer dan 9 cent wordt betaald. Op de markt van heden waren ook enkele paarden aangevoerdde prijs is ken keileem, als het ware om straks "met een weinig stijgeude, de dieren gingen te meer kracht de afsluiting tot stand te vrij vlot van de hand voor prijzen van brengen. 150.in deze historische momenten scharen De eierenprijs was heden iets hooger anen op de „stavoren" zich om de hoog- dan vorige weekeieren van 60 K.G. ste autoriteiten, van wie gemengd deden thans ongeveer f2.40 per 100 stuks. Groote eieren worden in de laatste weken weinig aangevoerd. het eerst het woord voert kutnVS"Ve",a"d me' de" blibe"e,tSt »Een gische vera»de?»a?dta'Sze"gemeente h«' ander is nog enkele ramlammeren heeft gekocht voor f20.per stuk. dr. H. Colijn wilde niet dat het groote werk evenals het met de afsluiting van het Amsteldiep het geval was, een aannemerskerkhof zou worden. Dr. Colijn zelf heeft als minister van financiën in 1925 de middelen kun nen beschikbaar stellen. Allen, ook hen die niet aanwezig zijn, betuigt spr. namens acht millioen Neder landers zijn onrechten dank voor het groote werk dat hier is volbracht. Ir. de Blocq van Kuffeler, de directeur- generaal wees erop dat een voorbeeld van dit werk tevergeefs gezocht zou worden. Ook hij bespreekt het tot stand komen van de plannen zooals dr. Colijn dit heeft gedaan. Voor de vele ondersteuning on dervonden van de vele commissies o.a. van de commissie Lorents is spr. zeer er kentelijk. Van alle kanten heeft spr. volledige medewerking ontvangen, ook van de ar beiders mogen hierbij niet worden verge ten en hij herdenkt degenen die het moei lijke werk met hun leven moesten betalen Rede van den minister. Met beklemming en hoop hebben wij het werk gadegeslagen, met beklemming omdat een werk als dit nog nimmer is uit gevoerd, met de hoop dat Nederland tegen het werk zou zijn opgewassen. En deze hoop is niet ijdel gebleken, de technische uitrusting, waarmede de werken konden worden uitgevoerd, bleek berekend te zijn voor de eischen die werden gesteld Met stoere voortvarendheid en schitteren de energie zijn de werken voortgezet. Met vertrouwen zien wij de toekomst tegemoet en wij mogen vertrouwn, dat de sombere voorgevoelens niet zullen wor den bewaarheid en dat ook latere ge slachten de gebeurtenis van heden kun nen beschrijven als een zegen voor nos land. Spr. sluit zich aan bij de waardeerende woorden die reeds gesproken zijn over hen die bij dit werk leiding hebben gege ven. Allen, de leiders, de opzichters, uit voerders, bazen, onderbazen en werklie den mogen zich overtuigd houden van de groote waardeering, die de regeering voor hun onverpoosd streven koestert. Het plechtige moment der sluiting was aangebroken: de 12-jarige zoon Frans van den directeur-generaal ir. de Blocq van Kuffeler, zwaaide de M.U.Z.-vlag als sein, dat de kranen weer konden werken. Ir. de Blocq van Kuffeler had in ziin rede gewaagd van de toewijding van het geheele personeel, van het medeleven van allen, die aan dit grootsche werk mogen medewerken. Dit bleek wel zeer bii de sluiting. Om het hardst werkten de be stuurders van de beide kranen. Met doffe slagen vielen de groote hakken keileem in het laatse gat. De spanning der vele honderden toeschouwers, op de officieele boot zoowel als op de kranen, en andere vaartuigen, steeg ten top. Zes grijpers hebben hun vracht gestort: nog stroomt het zoute water in Zuidelijke richting. Acht grijpers keileem liggen in het gat; een klein stroompje nog vloeit door het gat. Tien grijpers hebben hun vracht ge lost: stroomt het nog? De él'fd'e en twaalfde grijper keileem, die tegelijkertijd door de Noordelijke en Zuidelijke kraan worden gestort, zijn be slissend: het gat is dicht! Een luid gejuich gaat op naar het Noor den over de rest van de thans buitenge sloten Zuiderzee, naar het Zuiden over het nieuwe IJsselmeer. Te 1.02 uur in den middag van 28 Mei 1932 was de afsluiting van de Zuiderzee een feit. De sirenes der stoom- en motorvaar tuigen gillen over het water! Dan speelt de Marinekapel op de „Stavoren" het .Wilhelmus", de uitvoerders van het werk worden gelukgewensoht en de eere-wijn wordt geschonken. Binnen enkele minuten is het nieuws van de afsluiting over ons land verspreid. Het eerste telegram is gericht aan H.M. de Koningin. Op het gebouw van den Dienst der Zuiderzeewerken in Den Haag wordt op dit moment de vlag geheschen, op Wieringen van officieele en particu liere gebouwen gaat het rood-wit-blauw omhoog: hetzelfde geschiedt in de plaat sen langs de vroegere Noord-Hollandsche kust. Slechts één schaduwzijde: in de vis- schershaven van Den Oever vlaggen de Zuiderzeevisschers half stok. Want hun Zuiderzee is niet meer! Aan boord van de „Stavoren" heerschte een feestelijke stemming nu het groote werk is voltooid. Het is ir. Telders, presi dent-commissaris van de M.U.Z., die uiting geeft aan zijn voldoening over het tot stand komen van het groote werk, die in ziin korte rede gewaagt van vroegere tijden, toen hij met zijn tegenwoordigen medewerker ir. Lely als jongen sprak over de afsluiting van de Zuiderzee en die hulde brengt aan allen, die hebben mee gewerkt aan het totstandkomen van een zoo groote samenwerking, als bii het uit voeren van dit werk heeft plaats gehad. Door die samenwerking vooral is het mogelijk geweest, dit groote werk zoo vlug tot stand1 te brengen. Hii besloot zijn toespraak met het uit spreken van den wensoh, dat dit gezegen de werk de eeuwen door moge strekken tot zegen van ons vaderland. De Marinekapel speelde het „Wien Neerlands Bloed" en hiermede was de officieele plechtigheid ten einde. Nog geruimen tijd bleven de genoodig den aan boord van de „Stavoren"; de Marinekapel speelde vroolijke wijsjes, waarvan wij één niet begrepen, n.1. „In naam van Oranje, doe open de poort!" De sluiting van de Vlieter heeft, zooals uit het verslag blijkt, zonder moeilijk heden van biizonderen aard plaats gehad. Tijdens den storm van Zondag j.1. was het keileem nabij het- gat over een kleinen afstand door de zee overspoeld, zonder echter weg te slaan. Op dien dag heeft ook de grootste srtoomversnelling plaats gehad. Zü bedroeg van 4 tot 5 meter per seconde. De grootste stroomsnelheid bij de sluiting van het Amsteldiep heeft 3 tot 4 meter per seconde bedragen. Aan de verdere afwerking van den dijk werd Zaterdag tot zes uur doorgewerkt. Dan rust het werk tot Maandag en wordt het dijklichaam volgens de beproef de methode, die de laatste jaren is toegepast, opge spoten. In October a.s. zal de afsluitdijk geheel gereed zijn en zullen de auto's van Friesland' naar Noord-Holland over den dijk rijden. Direct na de sluiting waren er eenige zeer enthousiaste toeschouwers, die op den dijk hadden gestaan, die als eersten van het Noord'-Holland-sche naar het Friesche diikgedeelte liepen. De verbinding is tot stand gekomen! Van 28 en 30 Mei 1932. BEVALLEFM. v. d. MaasMarsman, z.W. KlaverVeldman, z.C. Bakker Moeliker, d.G. M. v. Willigenburg v. Straaten, z.M. J. A. RoosVisser, z, OVERLEDEN: C. Bakker, 47 jaar; C. Nieuwenhuis, 29 jaar. Zaterdagavond ontmoette een veld wachter te Volendam twee gebroeders, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden. De veldwachter wilde hen naar het politieposthuis brengen, doch daarbij verzetten de beide broers zich dermate, dat de politieman gebruik moest maken van zijn klewang. De eene broer liep op den veldwachter toe en stiet daarbij op den klewang, die in zijn buik drong. Daarop wilde de andere broer den veldwachter bespringen, doch deze verweerde zich, zoodat de aan valler zware verwondingen aan beide handen opliep. Een arts te Volendam verleende de eerste hulp, doch achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Purmerend nood zakelijk. Bij een der broers werd onmid dellijk operatief ingegrepen. Volgens de laatste berichten is de toestand der ge wonden redelijk wel. De zwaar gewonde overleden. Ter aanvulling op bovenstaand bericht fver de hevige vechtpartij in den nacht wan Vrijdag op Zaterdag tusschen twee visschers en politie te Volendam deelt de Nw. Rott. Crt. nog mee, dat de zwaar gewonde Zondag aan de verwondingen is bezweken. Het slachtoffer was niet getroffen door een revolverschot, zooals eerst is gemeld, maar bij de worsteling was de punt van den sabel in de buik geraakt. De andere gewonde maakt het naar omstandigheden redelijk wel. VRACHTAUTO TEGEN EEN HUIS GEREDEN. Bij Hoorn reed Zaterdagavond de heer Fit uit Bovenkarspel met zijn vrachtauto, waarvan een hand gesprongen was. De wagen slingerde hevig eq is tegen het Ongeval bij de draverij. De draverij mocht niet geheel zonder ongelukken verloopen. De reeds bejaarde K., uit Ooster-Blokker, geleidde het paard „Kennuth" van den heer Davidson naar de startplaats en kwam daarbi,j te vallen. Hij kreeg een trap van het paard en werd met een bloe dende hoofdwonde opgenomen. Dr. Olree was spoedig tSr plaatse en legde een ver band aan. Daar het ongeval zich niet ern stig liet aanzien, achtte de dokter opname in een ziekenhuis niet noodzakelijk en liet hij den gewonde naar zijn woonplaats vervoeren. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Drie gewonden. Dr. Olree was nog niet eens klaar met het verbinden van het slachtoffer van bovenstaand ongeval, toen z'n hulp werd ingeroepen voor een drietal personen, die bij een ongeluk aan den Balgweg ernstig gewond werden. Daar was n.1. een auto, komende van Wieringen en op de terug reis naar Alkmaar, in de wegsloot ge reden. Hoe het ongeval plaats greep wist de zeer geschrokken bestuurder A. M. van L., uit Alkmaar, niet precies te verklaren. Aan de sporen op den weg was echter duidelijk te zien, dat de auto over de hoogte die midden in den weg ligt naar rechts was gegaan. Vermoedelijk is daar bij de bestuurder de macht over het stuur kwjjt geraakt en, naar hy zei, heeft hij Biedt zich aan net Duitsch Meisje voor dag en nacht, zelfstandig kunnende koken en werken. Brieven onder Nr. 762, aan het Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een net Meisje van buiten, voor dag nacht, liefst in klein gezin of Offioiersgezin. Brieven onder No. 755, aan het Bureau van dit blad. komende werkzaamheden Brieven onder Nr. 764, aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD TEXEL, 30 Mei. 4259 lammeren 612; 7 paarden 140 170; 5 koeien 120—180; I pink; 6 kalveren 1020; 14 nuchtere klaveren 47; 2 var kens; 21 schrammen 68; 32 biggen 36; 3 korven pluimvee; 15 schapen. Handel vlug. Eierenveiling Pluimvee-Tuinb.vereen. Texel. 30 Mei. Aangevoerd 146,687 eieren: 5862 kg p. 100 2.2.02.55; 6266 kg p. 100 2:40 2.70, kleine eieren p. 100 1.902.20, eend eieren per 100 1.90; oude kippen p. kg 0.45. Veel vraag naar bruine eieren. Handel iets vlugger dan vorige week. AMSTERDAM, 30 Mei. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, zijnde 600 hl. AMSTERDAM, 30 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 396 vette koeien, ie kw. 7480 cent, 2e kw. 62—66 cent, 3'e kw. 4056 cent, mindere soorten 2837 cent pet kg, slachtgewicht; 20 stieren 4263; 108 melk- en kalfkoeien 180275; 175 vette kal veren. ie kw. 4655 ct., 2e kw. 3445 cent, 3e kw. 2535 cent per kg levend gewicht; 68 nuchtere kalveren 36; 53 schapen 14 16; 245 lammeren 710; 953 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 28 30 cent, zware varkens 2627 cent en vett( varkens 2325 cent. ALKMAAR, 30 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 43 vette koeien 165300; 15 vette kalverén 3070, vette kalveren per kg 5080 cent; 57 nüchtere kalv. slacht 312; 631 vette varkens, zware, per kg 1824 cent en zouters 1617 cent. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Mei. 18,000 kg tomaten: A 3840.10, B 35-50, C 38.5038.60 en CC 28.30, alles per 100 kg. PURMEREND, 31 Mei. 1848 kg. boter 0.90—1.25; 6:4 koeien: 245 vette koeien 0.680.70, v.ug; 111 gelde koeien 110180, matig; 48 stieren 0.48—0.54,, matig; 52 paarden 80160, stug; too vettehet Bureau van dit blad kalveren 0.700.90, matig; 490 nuchtere kal- j veren v. d. slacht 4—16, stug; id. v. d. fok 814, stug; 493 vette varkens v. d. zouterij j 0.16O.17. vlug; id. v. d. slacht 0.180.22, vlug; 73 magere varkens 4-5012, vlug; 220 1 biggen 4—7, stug; 424 schapen 12—19. j stug; 27 bokken 3—10, matig; 722 lammeren p 6—10, vlug; piepkuikens 0.800.92'/», per kg. Eierenveiling. Kipeieren 2.35—2.85; eendeieren 1.80. Te huur het Huis aan den Brakkeveldweg 106. Huurprijs f 32.50 per maand. Te aan vaarden 21 Juni. Te bevragen: .Toubertstr. 16. Aangeboden ZIT-SLAAP KAMER, stroomend water, zeer geschikt voor 2 vrienden, tevens ZST-S L A A PK A M E R voor net persoon. Centrum. Adres: Bureau van dit blad. Een net Persoon, 20 jaar, biedt zich aan voor alle voor- ï;Vê™Vn:UngMtraat138! lzA»vi/\v\rl/\ ITT r\ nor» m nOilOM 0 - HUIS te huur. Centrum stad. f 7.per week. Bevragen: QUAST-LOMANS, Violenstraat 89, tusschen 6—8 uur. Te huur 2 Heerenhuizen, Singel 152,154. Direct te aanvaarden, Te koop mooie Luidspreker (4 polig), wegens overcom pleet, spotprijs, tevens staande Personen-Weegschaal, zeer ge schikt voor drogist, enz. Te zien bij: H. OOSTERBEEK, liggende Motor „Zwaluw", Binnenhaven voor de Tele- graafsteeg, alhier. Te koop een pracht moderne KINDERWAGEN, slechts kort in gebruik ge weest, gekost f 60.—, voor f 30.—. Adres: Weezenstraat 24. Wegens vertrek n. Indië, compl. RADIO INSTALLATIE, o.a. „Pilotdyne E", Wissel stroom Ontvanger in eiken Salonkast met ingeb. electr. dyn. Luidspreker, „Avrofoon", met antenne en paal, slechts 1 jaar gebruikt, met nogt jaar garantie, voor den spotprijs van 110O.Fabrikaat „Antenna". Adres: Bureau van dit blad. f 7.50 BELOONING Wie jonge menschen aan Woning helpt, huur f 4.— per week. Brieven onder Nr. 758, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd een Woning,huurprijs 14 a f 5. Gezin van 2 pers. Rijksbetr. Brieven onder no. 760, aan het Bureau van dit blad. Monteur, K.M., zoekt een SLAAPKAMER. Brieven onder no. 761, aan het Bureau van dit blad. PENSION gevraagd voor heer f 10.a f 12.50. p. w. Brieven onder Nr. 766, aan hoek Singel. Te huur aangeboden net gem. Zit-en Slaapkamer met vrije keuken, voor klein off. gezin. Brieven onder Nr. 678, aan het Bureau van dit blad. Te huur voor net persoon Kamer met of zonder pension. Centrum. Adres: Bureau van dit blad. AANGEBODEN Te koop aangeb. twee pr. Kuikenhokjes, z. g. als nieuw f 5 per stuk, tevens 5 zw. Java Krielhennetjes met Haan, pracht toompje f 12. Adres: Koningdw.straat 16. Te koop een 4-pers. gesl. AUTO (Ford). Ziet er als nieuw uit en is beslist goed, prijs f 275. Te bevragen na 6 uur. Adres: Brakkeveldweg 41. Kinderwagen ter overname aangeboden. Dagelijks te be zichtigen. Adres: Havenplein 10. Te koop Benz-Auto, 7-pers. toer-auto zeer geschikt voor verhuur. Adres: Garage SCHULMAYER. Te koop mooi BURGER WOONHUIS, leeg te aanvaar den. Geen erfpacht. Brieven onder no. 756, aan het Bureau van dit blad. Te koop een zoo goed als nieuw houten KIOSK, groot 2.85 X 1.40 M. Adres: Hoogstraat 95. Nog als nieuw, billijk t. overn. Bez.: Weststraat 5. GEVRAAGD Te koop gevraagd oen opvouwbaar Wagentje. AdresBureau van dit blad. Te koop gevraagd Woon- huisje tegen billijken prijs, om trek Oostslootstraat. Brieven onder Nr. 767, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd eenige Riem schijven, Riemen, Drijf assen en Lagers. Aanbiedingen zoo spoedig mogelijk bij: GEBR. VISSER, werf „De Lastdrager". Te koop gevraagd. Wij zijn koo- pers van heele en gedeelten van Inboedels tegen de hoogste waarde. J. DE JONGH.Keizerstr.llO. u AANGEBODEN Gem. Kamers met Keuken aangeboden voor geh. Off. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 2 overbekleede Crapauds met 4 Stoelen, eikenhout, geheel opnieuw j bekleed met schildpadleer slechts f 35. AdresLangestraat 22. MODEL SALONS Te koop Motorrijwiel, 3£ P.K. „Gillet", electr. verlichting. Prijs f 85.—. Adres: NIESTHOVEN, Oostslootstraat 73. Special Permanent Wave f 5.f 7.50, f 10. Butty Wave f 3.50 Asta Wave 1.25 3 systemen 3 toestellen Op alle aangebrachte Permanenten garantie! P.S. Wjj werken uitsluitend met moderne electrische toestellenI SPOORSTRAAT 104-106. Telef. 457 Maandagsmorgens gesloten

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11