Visscherijberichten. Meisje in auto gesleurd en meegenomen, Gorgoelof toerekenbaar. een marathonlooper doodgebleven. uitbreiding der overstroomingen in midden-engelanl). dijkdoorbraak aan de_ coloraoorivier. Een spionnagedrama in Hongarije. Sport. LegerbetricMeri RADIO-PROGRAMMA. Haven van Nieuwediep. Radiografisch Weerbericht.! Verdachte v. d. E. Jr.Dat laatste heb ik niet gezegd, wel: Die zijn wij kwijt, daar hebben wij geen last meer van. Getuige had daarop gezegd: Al zijn het stroopers, het zijn toch menschen. De naaister M. Thoolen te Pey-Echt heeft met Roubrouck verkeering gehad. Deze heeft haar gezegd bang te zijn van v. d. E., die hem al eens een tijd tevoren een schot hagel in den buik zou hebben gezonden en hem toen hebben laten liggen. V. d. E. jr. had ook gedreigd hem te zullen dooden. Naar dr. Hulst zegt, klopt deze ver klaring over het oude schot met wat bij de sectie is gevonden. Getuige zegt, dat 28 Aug., 'savonds te half twaalf Roubrouck van haar is weg gegaan. Nadien heeft zij hem niet meer gezien. Roubrouck heeft haar gezegd van plan te zijn in Maastricht een revolver te gaan koopen, uit angst voor v. d. E. jr. Zij had het hem echter verboden. Verdachte v. d. E. sr.: Als ik Roubrouck geschoten had, zou hij binnen een halt uur wel bij de marechaussee zijn geweest. De presidentMan, hoe verklaart ge dan, dat dr. Hulst oude hagelkorrels in den buik van Roubrouck heeft gevonden. Getuige zegt op den dag na de ver- .bouw. dwijning van Roubrouck den jongen v.d E. driemaal op den weg te zijn tegen gekomen. Het O. M. tot verdachteHet is wel merkwaardig, dat verschillende personen thans verklaren, dat ge ze of bedreigd hebt of op hen geschoten, die nooit op het parket zijn geweest. Zelfs op vrou wen, die wat hout sprokkelden, hebt ge aangelegd. Getuige P. J. Nelissen verklaart, dat in den nacht van 12 op 13 Nov. 1927, toen hij met Roubrouck en Claessen in het veld was, v. d. E. Sr. op hem heeft geschoten. Verdachte v. d. E. Sr. zegt wel te hebben geschoten dien nacht, maar niet op Nelissen. De mannen waren aan het fazanten schieten. De mijnwerker J. H. Graus is op een nacht eens achtervolgd door een hond Na het uitspreken van den eisch klonk van de publieke tribune geroep van in stemming. De verdachten toonden geen aandoening. verdedlglng. De verdediger, mr. Tripels, acht de ran- porten van de deskundigen onaanwaara- baar en pleit vrijspraak. Voor al het m de dagvaarding vermelde bestaat geen be wijs. Verdachten verklaarden kalm en by herhaling dien avond niet op de plaats van de misdaad te zijn geweest. Ze be rustten, gevangen zijnde, in het lang durige voorarrest. De rechters zullen wel bedenken te moeten vonnissen naar recht en waar heid. De rapporten mogen niet het von nis zijn. De vox populi roept om wraak. Vol vertrouwen op het rechtvaardig heidsgevoel der rechters concludeert pl. dan ook tot vrijspraak. Re- en dupliek. Het verzoek tot vrijspraak werd in een beklemmende stilte uitgesproken. De zit ting werd geschorst tot acht uur. Ofschoon de groote feiten van den dag achter den rug waren stonden des avonds nog hon derden menschen voor het gerechtsge- De officier repliceerde. Hij handhaafde zijn waardeering voor de rapporten der deskundigen bijzonder voor dat van dr. Van Waegeningh en bleef bij zijn conclu sies. Mr. Tripels acht zijn pleidooi niet aan getast. Hij waarschuwt nogmaals tegen het rapport der deskundigen als onvol doende. De beide verdachten verklaren hierna nog eens onschuldig te zijn en niet te heb ben geschoten. Brutale ontvoering bij Ruurlo. Zaterdagavond jl. fietste op den Steen weg van Zieuwent naar Ruurlo een on- va i v. d. E. Sr. Tegelijk werd een schotgeveer 18-jarig meisje, zoo meldt „De op hem gelost, dat in een boom naast Gelderlander". Haar passeerde een auto, hem terecht kwam. Later heeft iemand Gie vaart verminderde toen hij in de buurt hem gezegd, dat v. d. E. een schutter van jjet meisje was. Tegelijkertijd stapte was. een man uit den auto, die het meisje van Verdachte v. d. E. Sr. verklaart ge- de trok. Hij wierp het rijwiel in een schoten te hebben op 3 a 4 meter afstand sjoot langs den weg en trok het meisje van dezen getuige, om te maken, dat jjjj zjci1 jn auto. getuige in de handen van den veld- j^en landbouwer, die juist in de buurt wachter Lenssen liep. Het was dus slechts op het land aan het werk was, zag dit een schot ter waarschuwing. 'alles in een minimum van tijd gebeuren De verdere behandeling wordt daarop 1 en wii(je het meisje te hulp snellen, doch geschorscht tot hedenmiddag 3 uur. j zjjn komst was de auto reeds ver- Om drie uur hervatte de rechtbank dfe dwenen, terwijl hij het nummer niet meer behandeling. Eerst wordt getracht de kon opnemen. broek, waaromtrent de beklaagden van i Een paar uur later passeerde dezefde meening verschilden, te identificeeren. auto in snelle vaart denzelfden weg. Een Nog informeert het O. M. naar de vulling 1 andere landbouwer zag het meisje aan van den kuil, waarin de lijken lagen. den buitenkant van den auto hangen, Marechaussée Straatman vroeg aan Van zk:h krampachtig vasthoudend om niet den Elzen op den morgen van het door- j te vallen. Een der inzittenden sloeg echter zoeken der bossChen, toegang voor de zoolang op haar handen, dat het meisje menschen die zoeken wilden. Van den 1 de auto moest loslaten en met een harden Elzen voelde niet veel er voor om mee te sjag 0p <jen grond viel. gaan. Hieromtrent geeft verdachte een j i)e landbouwer, die reeds te hulp was iets afwijkende lezing. gesneld en ter plaatse kwam, kon nog Requisitoir. ju|,st constateeren, dat de auto geen num- De officier van justitie, mr. Rieter, nierbord meer had. Het meisje weid in neemt nu het woord. Hü begint met het bewusteloozen toestand de woning van drama als onbeschrijfelijk en onmensche- landbouwer binnengedragen, waar lijk wreedaardig te kenschetsen; een sluipmoord zonder weerga, een wreedheid die men in de oerwouden verwacht Nie mand zal de pijnen en het gekerm der slachtoffers kunnen weergeven. Men kan er zich geen beeld van vormen. Spr. brengt hulde aan de politiemannen Houtermans, Paulissen en Breule voor j 103 jaar overleden mevrouw de wed. Joh. hetgeen ze in deze zaak deden, alsmede P. Slegt—Van de Graft, die aan de van aan de deskundigen, dr. Van Waegeningh Bylandtstraat woonde. Zij was de oudste het Zondagavond nog niet bij kennis was gekomen. (De Telegr.) DE OUDSTE INWOONSTER VAN. DEN HAAG OVERLEDEN. Maandagavond is in den ouderdom van in het bijzonder. De twee verdachten zijn de daders en niemand anders! (Donderenden bijval op de publieke tribune). Van der Elzen heeft niets gedaan om de vermisten op te helderen. Zelfs toen de maréchaussee kwam om te zoeken deed hü dit niet! Hij beweert ook geen schoten te hebben gehoord. Anders, wanneer er een schot valt, liep hij 's naohts in nacht gewaad naar buiten. Van der Elzen heeft ook geen enkele vraag willen beantwoorden. Waren verdachten in staat tot de daad? Van der Elzen heeft, volgens Roebroek, hem al geschoten en met den dood be dreigd. Roebroek is inderdaad doodge schoten. Pensen en Nelissen getuigen ook voor het Vlotte schieten van v. d. Elzen, evenals Avessen. Over de stroopers liet u jj zich eveneens op bedenkelijke wijze uit. Wie kon er baat bij hebben dan v. d. Elzen? De overtuiging is echter niet alleen vol doende als bewijs. Voor een misdaad, ge zamenlijk gepleegd, moet spr. vrijspraak vragen, doch er blijft de ten lastelegging voor ieder afzonderlijk. Doodslag is hier in ieder geval gepleegd; Het oogmerk om te dooden is bij beiden duidelijk aanwezig. Is daarvan het wettig bewijs te leveren. Bekentenissen hebben we niet, getuigen ontbreken, ons resten enkel aanwijzingen. Er zijn stille getui gen, de kleeren met bloedsporen. De vrouw heeft ze herteend, hij zelf doet on zeker. Wat de zoon betreft zijn die aanwijzin gen er niet. We hebben nog de aanwijzin gen door de hulzen. Toen zijn de v. d Elzens gearresteerd, want men kan met zekerheid zeggen, uit welke geweren de nulzen geschoten zijn. Men komt tot de conclusie, dat er meer is dan doodslag, moord in optima forma. Aan de hand der stille getuigen kan men de heele zaak reconstrueeren. De kuil "»aann de menschen gestopt zijn lag 270 meter diep in het bosch. Ze was een be staande inholling, diep genoeg om de lijken te bevatten. Er waren natuurlijk schoppen voor noodig. doch op een der ♦choppen van v. d. Elzen komt menschen- «ioed voor. .."Op grond van deze en andere omstan digheden is hier doodslag met voorbe dachten rade vast te stellen. v. d. Elzen heeft zwaar gezondigd, drie moorden heeft hü op zijn geweten; ein deloos leed heeft hij gebracht over ander mans en eigen familie. Zijn starre hou ding is een raadsel. Deze man hoort in de maatschappij niet thuis. Spr. requireert ^eVen,/9°n' wet?ens Poging tot dood slag twaalf jaar gevangenisstraf en tegen nfit ,wefens drievoudigen moord met voorbedachten rade levenslange ge vangenisstraf. K inwoonster van de residentie. Buitenland. De drie deskundigen, die een onderzoek naar de geestvermogens van Gorgoelof, den moordenaar van Doumer, hebben in gesteld, hebben tot zijn volledige toere kenbaarheid geconcludeerd. Ook is er geen spoor gevonden van de ziekte, door welke Gorgoelof beweert vijf tien jaar geleden te zijn besmet. VLEESCHVERGIFTIGING TE STETTIN. Eén doode. Dinsdag is in het gemeentelijk zieken huis te Stettin een zekere kapitein Graeb- ner aan de gevolgen van het gebruik van gehakt, dat klaarblijkelijk niet voor de consumptie geschikt was, overleden. Het onderzoek wees uit, dat zeven personen, die vleesch van denzelfden slager hadden gegeten, eveneens ziek waren geworden, terwijl eenigen hunner in bedenkelyken toestand in ziekenhuizen moesten worden opgenomen. SCHEEPSRAMP. Vier dooden. Het Engelsche stoomschip „Draguer" heeft. Dinsdag op de Noordzee in dichten mist een Belgische vissChersvloot aange varen en tot zinken gebracht. Van de uit vijf koppen bestaande be manning vonden er vier den dood in d-e golven. DE ONTPLOFFING TE GARDANNE. Zeven dooden. Bii een ontploffing, welke Dinsdag in een electro-chemische fabriek te Gar- danne, by Marseille, is ontstaan, zijn zeven menschen om het leven gekomen. WAANZINNIGE DOODT HAAR DRIE KINDEREN. Een ontzettend drama heeft Zondag middag het Belgische dorpje Sleidinge by Gent, in opschudding gebracht. Tij dens de afwezigheid van haar echtge noot,^ die naar de mis was gegaan, heeft de 3o-jarige vrouw Maria van de Woes- tyne in een aanval van zinsverbijstering door middel van een scheermes haar drie kinderen van 2, 3 en 4 jaar de hals afgesneden. De politie en het parket van Gent begaven zich naar de plaats van! het drama. De vrouw is gearresteerd. I Te Terenure bij Dublin oefende zich Dinsdag een militair in het loopen op een langen afstand. Opeens kreeg de man een inzinking en stierf. Deze athleet ha een week tevoren dan marathonwedstryd van het leger van den lerschen vrijstaat gewonnen. De voortdurende regenval in Engeland heeft veroorzaakt, dat de overstroonimgen in de Midiands een steeds dreigender karakter aannemen. De Trent is binnen eenige dagen 20 cM. gestegen en heeft op vele plaatsen de dijken stukgeslagen. Steeds nieuwe dorpen worden overstroomd en van de buitenwereld afgesneden. De hooioogst is op de meeste plaatsen geheel verloren. In het Noorden van Yorkshire moesten ongeveer 7000 gezinnen hun woningen ontruimen. By Gainsborough maakte de Trent een 30 meter breed gat in den dijk en spoelde boomen, telegraaf palen en schuren weg. 2300 gezinnen op de vlucht. Uit Blytlie (Colorado) wordt gemeld, dat tengevolge van een dijkdoorbraak van de Coloradorivier, die den hoogsten waterstand sinds 1921 bereikt heeft, het 'omliggende land ten zeerste bedreigd wordt. Een farmer, die den dijkdoorbraaK ontdekte, ijlde met zijn auto door de bedreigde streek, om de bewoners te waarschuwen2500 gezinnen hebben zich voorbereid om te vluchten. Alle in de streek beschikbare mannen zijn naar de plaats, waar de dijk is doorgebroken, gezonden, ten einde met zandzakken het gat te dichten. Uit Boedapest wordt gemeld, dat daar een kapitein van den staf, zekere de Rutkay, is vermoord in de woning, waar hij woonde met een gescheiden vrouw van groote schoonheid, de Littke. Aan vankelijk had het geschenen, dat de officier zelfmoord had gepleegd, maar de politie vond twee kogels in den muur .van het vertrek en mevrouw de Littke werd gearresteerd. Spoedig werd zij weer j in vrijheid gesteld. Thans blijkt, dat het j volgende »bioscoopscenario« was afge- I werkt. Kapitein de Rutkay was, naar men in regeeringskringen in Hongarije wist, een spion in de soldij van Tsjecho- slowakije. Men liet hem kalm begaan doch droeg aan mevrouw de Littke op, hem te bespionneeren. Daar de kapitein spoedig verliefd was op de schoone vrouw en met haar ging samenwonen, werd het werk der spionne aanzienlijk vergemakkelijkt. Gedurende 2 jaar stond de niets vermoedende Hongaarsche staf officier onder controle. Tenslotte was het niet langer noodig om nieuwe gegevens tegen hem te verzamelenhij werd bij zijn superieuren ontboden, kreeg te hoo- ren, dat men van zijn doen en laten op de hoogte was en men liet hem de keus zichzelf een kogel door den kop te jagen of te worden gearresteerd. De kapitein koos het eerste en begaf zich naar huis. Hij had begrepen, dat het mevrouw de Littke was die hem had verraden. Hij wachtte thuis op haar komst en loste twee schoten uit zijn revolver op haar. Mevrouw de Littke wist echter te ont snappen, de Rutkay schoot zich nu een kogel door het hoofd. SV! a r I in 3) is r i o h t fe n GEEN VERLOF NAAR WERKENDAM. De Schout-bij-Nacht, Commandant der Ma rine te Willemsoord, brengt ter kennis, dat, wegens het in de gemeente Werkendam in de laatste maanden in sterke mate voorkomen van Diphtherie, tot nader te bepalen tijdstip geen verlof of permissie naar die gemeente mag worden verleend. Overplaatsingen. Serg.-timmerm. S. Stevan van de Kaz. A'dain van 6 tot en met 24 Juni '32 gedeta- ehei'-rd in de Kaz. voor den Onderzcedienst. Serg. der marns. S. v. d. Vrede van Afd. mars. K dam naar Wachtschip Willemsoord, IS Juni '32- Bevorderingen. Met ingang van 1 Juni '32 de matrozen der 2c kl. J- Marquart en C. van Driel tot matroos der ie kl. De matroos der 3e kl. J. Heil tot idem 2e kl de stoker der ie kl. G. Malipaard tot sto ker-olieman en de stokers der 2e kl. A. J. Wagemakers en Th. J. N. van der Zee tot idem der ie kl. Bevordering in West-Indië. 1 April '32: stoker ie kl. J. Bakker tot sto ker-olieman. 1 April '32: matroos 2e kl. A. van Scherpen zeel tot matroos ie kl. 1 April '32: id. A. C. van Vegten tot idem. 1 Maart '32: marinier 2e kl. J. H. A. Her- mann tot marinier ie kl. 1 Maart *32: id. T. Doezie tot idem. 1 Maart '32: id. A. Suiker tot idem. 1 Maart '32: marinier 3e kl. H. de Vries tot marinier 2e kl. 1 April '32: tamboer 2e kl. J. de Rfimijn tot tamboer ie kl. 1 April '32: marinier 2e kl. T. v. d. Meije tot marinier ie kl. 1 April '32: marinier 3e kl. A. J. C. v. Spaandonck tot marinier 2e kl. 1 April '32: id. H. Krijgsman tot idem. 1 April '32: id. J. van Garsel tot idem. 1 Jan. '32: id. C. A. Cillekens tot idem. 1 Jan. '32: id. J. Postma tot idem. KEGELCONCOURS IN „DE POOL". Stand der wedstrijden Woensdag 1 Juni, 'savonds 12 uur. Korpswedstrijd afd. Hoeren 2. 3. 4- 5- 6. 7- 8. 9- 10. 11. 12. Centraal I E. v. A. II Koekoek I de Burg I Koekoek II E. V. A. I Onder Ons II Hard gaat ie I Duim in 't Gat II Poedelaars I de Burg II Z. E. K. Z.? I 315 310 293 289 284 (46 tr.) 284 (44 V.) 268 263 257 246 244 242 VRIJDAG 3 JUNI. Hilversum, 296 M. 6.4512.00 VARA, 12.004.00 AVRO. 4.00 8.00 VARA, 8.00II.OO VPRO, 11.0012.00 VARA. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door K. Bakker. 10.30 Vervolg Septetconcert. 11.00 Voordracht. 11.IS12.00 Septetconcert. 12.00 AVRO-Klein-orkest o.l.v. N. Treep en grammofoonpl. 2.00 Voor de scholen. H. Hollander: Zomer sport v. d. jeugd. 2.30 AVRO-Kamerorkest o.l.v. G. Hemmes en grammofoonpl. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en gram mofoonpl. 6.40 Orgelspel door Joh. Jong. 7.00 Grammofoonpl. 7.15 Vervolg orkestconcert. 8.00 Mr. T. G. de Jongh: Kinderwetten en kinderrechtspraak. 8.30 Piano-recital Jaap Callenbach. O.a. 3 so nates van Scarlatti. 9.00 Causerie door Ds. F. J. de Holl. 9-30 Vervolg Piano-recital. O.a. werken van Chopin en Liszt. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.is Declamatie door Albert van Dalsum. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Grammofoonpl. (VARA). Huizen 1875 M. j<_j^!emeen Program ma. verzorgd door den 8.00—9.15 en 10.00 Grammofoonpl. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Kwintetconcert. 2.00 Solistenconcert. 5.00 Causerie. 5.15 Orkestconcert. 6.40 Lezing. 7.10 Lezing. 8.00—11.00 Orkestconcert m.m.v. vioolsolist ca. 9.15 Vaz Dias. 11.0012.00 Grammofoonpl. 1 Juni 1932. masfsrkW alr bij,lcBKer dc Finsche drie- mastschoencr ..Jenolin", komende van St Ma o en bestemd voor Kiel. om beter weer vullenWa 1 en de brandstof-olie aan te 2 Juni 1932. nAarH\°rn vÜn J-onden cn vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwarden". De majoor H. J. Karei, van het reg. kust- artillenie, is met ingang van 1 Juni van zijn detacheering te Legerplaats bij Oldenbroek ontheven. De sergeant-majoor-magazijnbehcerder der artillerie J. de Reuver is met ingang van 1 Juni overgplaatst van het algemeen verdedi gingspark aan de Hembrug bij de magazijnen der artillerie te Den Helder. De herkeuringscommissie zal op 3 Juni a.s. zitting houden te Alkmaar in de Nieuwe Doe len. aanvang 10 uur v.m., Doelenstraat no. 3. Dc reserve ie luit. W. F. Bijl van het reg. kusf-artillerie komt op 8 Juni a.s. onder de wapenen voor herhalingsoefeningen, en wordt gedurende dien tijd gedetacheerd op het ver dedigingswerk te IJmuiden. De ie luit. H. H. A. de Graaf, van den staf der artillerie, is eervol ontheven van zijn wer'kzaamstelling bij den opnemingsdienst van den, topografischen dienst en overgelpaatst bij de Jle Art. Brigade ter nadere indeeling op 1 November 1932. De levering van gerookt- en pekelspek be- rioodigd ten behoeve van de soldatenmenage in het garnizoen Den Helder gedurende het tijjvak van 1 Juli tot en met 31 December 1932, is opgedragen aan J. Slikker alhier tegen den prijs van resp. 0.24 en 0.20 per kg. Afd. Dames: 1. Onder Ons 214 2. A. P. C. 202 3. Ophouden wint 166 4. Men heeft ze niet aan een touwtje 154 Tweevijftallenprijs Heeren: E. V. A. 594 Dames: Kekika 285 Treffersprijs Heeren: Centraal I 49 tr. Dames: Onder Ons 39 treffers Negenprijs: Centraal I 9 negens Eereprijs Heeren: C. Boom 73 Dames: Mevr. Hekkct 60 Jubileumwedstrijd afd. Heeren: P Spruit 75 M. Rosa 73 J. Lammers 71 Th. Adriaanse 7° F. v. d. Meij 67 P. Hekket 66 Afd. Dames: I. Mevr. Roos '56 (10 tr.) 2, Mevr. Met-Swager 56 8 tr.) 3- Mevr. Bakker 55 Parenwedstrijd: I. Mej. G. Thijssen en J. Hablous 46 2. Mej. Elzas en C. H. de Lange 44—42 3- Echtpaar Roos 44—35 4- Mevr. Heiligenberg en Kort 43 5- Mevr. de Lange en J. I.uiting 42—36 6. Mevr. de Munck en J. Met 42—35 Vrijebaan-wedstrijd afd. Heeren: i. F. van der Meij 45 2. J. Diepen 44-43 3- W. Scheepmaker 44-42 4- A. Köllmann 43—39 5- M. Jimmink 43-36 6. M. Rosa 42 2X 7- J. Boerdijk 42—41 8. J. W. Biersteker 42—40 2X 9- G. Groot 42—36 IO. D. Groot 43—36 II. E. Woud 41 2X 12. Jan Met 41—35 2X 13- Dik 41—34 14. J. de Jong 40 2X 15- P. Schagen 0 1 OJ 00 Afd. Dames: 1. Mevr. Geus 43 2. Mevr. v. Weerdenburg 39 3- Mevr. de Lange 37 4- Mej. G. Thijssen 34—32 5- Mej. Olivier 34—30 POSTDUIVENSPORT. Postduivenvereeniging „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 28 Mei hare wedvlucht vanaf Corbeil Frankrijk, af stand 510 K.M. Duiven los te 6.30 uur inet Z.W. wind, bij thuiskomt was hier de wind N.O.: in concours 99 duiven. Prijzen werden behaald: Goosen 1, 6, 13, 15, Bunck 2, Hubregtsen 3, 12, Th. de Wit 4. 8, Duinker 5, 9. 11. 17, G. J. de Wit 7, 10, K. Kra mer 14, 16, Fillerup 18, Geus 19, 20. De eerste duif werd geconstateerd om 2 uur 4 min., terwijl Goosen winnaar was met 2 eerst- getoonden. Donderdag 9 Juni a.s. van 6 tot 8 uur jnkorven voor Orleans, dus hebben de vogels deze week rust Orleans is een der mooiste vluch ten van het geheele seizoen, wat afstand betreft en ook wat prijzen betreft, het is bekervlucht, tevens wordt de wisselbeker vervlogen en Derby- vlucht. Voorts zijn nog heel wat mooie prijzen beschikbaar gesteld. Wij rekenen er dan ook op, dat al onze leden flink voor den dag komen cn wenschen ze bij voorbaat veel succes. Postduivenvereeniging „Het Noorden". Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag 29 Mei een concours gehouden van af Corbeil (Fr.), afstand 510 km. De duiven waren om half zeven gelost met Z.O. wind. De eerste duif werd om 2 uur 10 m. 8 sec. geconstateerd. Dc prijzen werden door de navolgende leden gewonnen: Ten Kate 1. 16, 17; G. Schotting 2, 11, 15, 19; K. Holtz 3, 7, 8, 12, 14; M. Klaasscn 4, 5, 13, 18; IJ. Hankes 6; P. Dirks 9; Porto 10; Koger 20. Door den heer K. Holtz is het schilderij ge wonnen met 146 punten. Een felicitatie voor het behaalde succes is hier zeer zeker op zijn plaats. Er moet nog wel vanaf Orleans om worden gevlogen, maar al behaald het lid M. Klaassen, die nummer 2 staat een ien, 2en en 3en prijs met zijn 3 aangetoonde, dan kan hij nog niet het aantal punten van den heer Holtz behalen. De stand van het kampioenschap, dat dit jaar tot en met Orleans en over de geheele oude duiven vluchten wordt vervlogen, is to en met Corbeil: K. Holtz 327, M. Klaassen 293, IJ. Hankes 214, Bontes 197, ten Kate 148 punten. De andere leden hebben alle minder dan 100 punten Zondag a.s. wordt er niet gevlogen. Het is nu Donderdag 9 Juni van 6—8 uur inkorvcn voor Orleans. Denkt er om heeren, dit is het station, waarop de wisselbeker wordt vervlo gen. Dus ieder een flink aantal vogels er voor inkorven, zoodat wij net als verleden jaar een groot en mooi concours krijgen. Winnaar van den beker over 1931 was de heer A. de Wolf. Wie zal hem nu winnen? PAARDENSPORT. LUIT. DE BRUIJNE NIET NAAR LOS ANGELES. 31 Mei. Aangebracht door korders: 2453 tongen p. st. 0.200.12 2300 kleine tongen „0.050.03 20 kisten schol I p. k. „5.104.00 80 kisten schol II „3.501.75 18 kisten schar 2.00f:40 Door haring- en geepvisschers: 209 tal haring p. tal 0.80—0.20 155 tal geep 7.30—1.05 1 Juni. Aangebracht door korders: 630 tongen p. st. ƒ0.180.14 486 kleine tongen 0.050.03 12 kisten schol I p. k. ,.6.655.00 27 kisten schol II „2.502.00 5 kisten schar r.751.50 Door haring- en geepvisschers: 168 tal haring p. tal 1.00—0.65 119 tal geep „8.00—1.25 152 kg ansjovis p. kg 0.05 Amstecdamsche aardappelprijzen. AMSTERDAM, 1 Juni 1932. Betaald werd: Zeeuwsche bonten 2.753.75; Zeeuwsche blau wen 2.75—3.75; Bevelanders 2.502.75: Friesche redstar f 22.30; Flakkeesche Bevelan ders 2.502.75. alles per H.L. Malta 78 en Malta spring 131141 cent per kg. Geen aan voer. Amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 1 Juli 1932. Aanvoer en prij zen waren als volgt: 5 wagens geslachte runde ren, afkomstig uit Denemarken, 390 vette kal veren, le s. 4655 cent, 2e s. 3545 ct. en 3e s. 2534 cent per KJG. levend gewicht; 68 Nuch tere kalveren f 36; 750 varkens, vieeschvarakens wegende van 90110 kg 2830 cent, zware varkens 2627 cent en vette varkens 2325 cent per kg slachtgewicht. Overzicht. Vette kalveren grooten aanvoer, stuggen han del en prijshoudend: varkens flinken aanvoer, eerst willige handel en later handel stug; prijzen als Maandag. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juni '32. Lan- genedijker Groenteveiling. 7000 kg tomaten: A 24.60, B 32.10—35.30. C. 33.90—34.30 en CC 16.90, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 2 Juni. 14 paarden 100—2.00; 10 geldckoeien (ma- gere) 90180; 53 idem (vette) 180290; 28 kalfkoeien 100—225; 11 pinken 60—85; 70 nuchtere kalvren 5—14!. 71 overhouders 1216; 716 lammeren 7—12; varkens (magere) 5—8,79 idem (vette) p. kg 0.22 —0.26; 183 biggen 3—5; 13 kippen f 0.90, Eierenveiling. (Voorloopig bericht. Zie ook het nr. van Zaterdag.) 155,000 kipeieren: bruine 2.60—2.80, witte 2.202.60; 4500 eendeieren 1.701 8o- 15 kalkoeneicren 7.00—7.10. Alles per 100 stuks. Lola kreupel, j Naar wij van welingelichte zijde vernemen, is Lola, het bekende wedstrijdpaard van luit. de Bruijne, kreupel geworden, zoodat men genoodzaakt is deze combinatie uit te scha kelen voor deelneming aan de Olympische Ruiterspelen te Los Angeles. In zijn plaats zal nu luit. Schummelketel met Duiveltje meegaan. Duiveltje is een goed springpaard, afstammende van Rattle en in j ons land gefokt op de Cruqulusboerderij te Haarlemmermeer. (Hbl.) VOETBAL. JUNIORENDAG N.-H. V. B. Programma van den Juniorendag op Zondag 5 Juni 1932 op de terreinen van het Gemeente lijk Sportpark te Zaandam. A. HRC aZFC a, aanvang 11.15 uur, ter rein A; J. A. Bakker. B. Alc. Victr. aZaandijk a, aanvang 10.00 uur, terrein A; H. J. Haak. C. Verliezer AVerliezer B, aanvang 2.00 uur, terrein A; M. G. Krijger. D. Winnaar AWinnaar B, aanvang 3.15 uur, terrein A; D. de Graaf. E. KFC aHelder a, aanvang 11.15 uur, terrein B; J. de Visser. F. Alkm. Boys aKW a, aanvang 10. uur, terrein B; H. Roos. G. Verliezer EVerliezer F, aanvang 2.00 uur, terrein B; P. H. Bart. H. Winnaar EWinnaar F, aanvang 3.15 uur, terrein B; R. Vek J. Uitgeest aZFC b, aanvang 10.00 uur, terrein C; J. P. Roels. K. N. Niedorp aZilverm. a, aanvang 11.15 uur, terrein C; J. Lasage. L. Verliezer JVerliezer K, aanvang 2.00 uur. terrein C; J. W. Dolsma. M. Winnaar JWinnaar K, aanvang 3.15 uur, terrein C; D. Smit. N. OSV aHollandia a, aanvang 11.15 uur, terrein D; P. Booy. O. ZFC cAssendelft a, aanvang 10.00 uur, terrein D; W. Lasage. P. Verliezer NVerliezer O, aanvang 2.00 uur, terrein D; de Carpentier. R. Winnaar NWinnaar O aanvang 3.15 uur, terrein D; C. Wulff. S. ZFC dHRC b. aanvang 11.15 uur, ter rein E; A. F. Schaut. T. Winnaar SAlkm. Boys b, aanvang 2.00 uur, terrein E; Joh. Raayen. Atlas-nieuws. In een zeer vlotten, en geanimeerden wedstrijd, het mag zoo genoemd worden, heeft ons 2de elftal eer. 3—0 overwinning behaald, op zijn anders veel sterker tegenstander, maar die door het vuur, waarmee door onze jongens gespeeld werd, vaak geheel op verdedigen werd toegewezen Voor de rust zagen we twee gelijk opgaande ploegen, die om beurten in den aanval waren, maar daar beide keepers goed werkten, werd gedraaid met blan ken stand. De Schorpioen-midvoor bracht den bal aan het rollen, en er zal 15 minuten gespeeld zijn toen de Boer met een zacht schot Atlas de leiding gaf. Nog waren de juichkreten niet van de lucht of de tweede lag achter den keeper, ook weer van den zelfden speler, dus 20. Dat was al een prach tige voorsprong, en als Wijker nog eens inschiet is de stand 30 voor Atlas. Toen het einde gefloten werd had Atlas een verdiende, doch zwaar bevochten overwinning. De heer Mulder leidde correct. Zwaluwen-nieuws. Zondag j.1. speelde Zwaluwen 1 een vriend- schappelijken wedstrijd tegen HSV 1 cn moest Rii nn? 5—1 ,nedfr aa8 het onderspit delven. Hij ons was dc kleine rechtshalf de beste en striM00^ achterhoede op een goeden wed strijd terugzien. Gaarne zouden wij een revanchewcdtrijd willen aanbinden tegen 1 De scheidsrechter floot uitstekend Stoomvaart Mij. Nederland. Tawali, t., pass. 30 Mei Perim. Johan v. öldebarnevelt, u., 1 Juni v. Suez. Marnix v. St. Aldegonde, t., 31 Mei v. Genua. Poelau Bras, 1 Juni te A'dam. Tabinta, 1 Juni v. Batavia. Poelan Roebiah, t., 1 Juni'v. Colombo. Poelau Laut, 1 Juni te A'dam. Talisse, u., 30 Mei v. Djeddah. Tarakan, 31 Mei te A'dam. Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Achilles, 31 Mei te R'dam. Amsterdam, 31 Mei te A'dam. Atlas. 28 Mei v. Curacao. Baralt, 30 Mei v. Curacao. Brion, 31 Mei te Bordeaux. Cap Norte, 31 Mei te A'dam. Cottica, t., 30 Mei v. Madeiro. Deucalion, u., 30 Mei te San Juan. Bodegraven, t., 28 Mei te Panama. Clio, pass. 1 Juni Ouessant. Fauna, I Juni te Alicante. Hcder, 31 Mei te Hamburg. Iris, 1 Juni te Gothenburg. Perseus, 31 Mei v. Danzig. Flora, 29 Mei te New-York. Ganymedes, 30 Mei v. Alexandrië. Jason. u., 29 Mei te Callao. Nereus, 31 Mei te A'dam. Van Rensselaer, tt., 29 Mei v. Curacao. Amazone. 31 Mei te Ceuta. Bacchus, 31 Mei v. Torrevieja. Berenice, 31 Mei v. Catania. Stella, 31 Mei te Palermo, Venus, 31 Mei v. Livorno. Stuijvesant, 30 Mei v. Madeira. Trajanus, 28 Mei v. S. Domingo. Kon. PaketvaartmaatschappiJ. Nieuw Zeeland, pass. 30 Mei Thursday Isls. Tasman, 28 Mei te Port Natal. Kon Holl. Lloyd. Bahia, u.. 29 Mei te Santos. Delfland, t., 30 Mei te Waterford. Cap Northe. 1 April v. A'dam. Flandria, u., 31 Mei v. Santos. Montferland, u., 31 Mei te B. Aires. Salland. t., 31 Mei v. Bahia. Zaanland, u., 31 Mei v. Las Palmas. Kennemerland, t., pass. 26 Mei Madeira. Wiegland, u., 29 Mei te Porto Alegre. HollandAfrika Lijn. Amstelkerk, 1 Juni te R'dam. Heemskerk, u., 1 Juni te Kaapstad verwacht. Nicuwkerk, 1 Juni te R'dam. Nijkerk, t.. 31 Mei te Mombassa. HollandAmerika Lijn. Lochgoil, 28 Met v. Swansea. Maaskerk, 31 Mei v. A'dam. Delftdijk, 30 Mei te San Francisco. Maasdam, 1 Juni te Antwerpen. Rotterdam. 31 Mei te Ncw-York. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 31 Mei v. Gibraltar. Garoet, t., pass. 1 Juni Ouessant. Palembang, t., 1 Juni te Marseille. Tapanoeli, t., 1 Juni v. Padang. Blitar, 30 Mei te Jacksonville. Bondowoso, t., 31 Mei te Londen. Kota Agoeng, 31 Mei v. R'dam. Garoet. t., pass. 30. Mei Finisterre. Siantar, 30 Mei te Napels. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Alcinous, 29 Mei te Hamburg. Calchas, 28 Mei v. Marseille. Demodocus, 31 Moi te A'dam. Hcctor, 31 Mei v. Kobe. Eurylochus, pass. 31 Mei Perim. Kurymedon, 30 Mei te Singapore. Mcdon, 31 Mei te R'dam. Polydorus, 28 Mei v. Swansea. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 770.6 te Jan Mayen. Laagste stand 754.0 te Stensele. Verwachting: Zwakke tot matige O. tot N. wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk droog weer, later eenige kans op regenbuitjes, iets koeler.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 8