lEM'Il „Kot Woningbureau'' Weststraat Kg. IQO. FOTO-ATELIER speciaal KINDERFOTO'S f£ana£i<en en ffaatLejeVon f Van Advertentie n. HEBT u AL DesZaterdags VerpSaafst C. J. BOSCH, TE KOOP SCHOEN MAGAZIJN BATA Visscherijberichten. Het nieuwe Nederlandsch- Beigische handelsverdrag. De hulpverleening aan de melkveehouderij. „Stork-Hijsch" naar Haarlem. Duitsche regeeringsverklaring. 0p 31 Juli Rijksdagverkiezingen. Het Kabinet-Herriot. Opstand in Chili. VACANTIE PLANNEN dankbetuiging m Weststrast Ho. 36 naar GRATIS Gedurende 8 dagen bij repareeren van Zolen Hakken gratis!! |Ter 599jj China en Japan. Suchtvaart. Postvluchten van en naar Indië Moordaanslag op Mussolini voorkomen. Radiografisch Weerbericht^ oortzetting van de onderhan delingen in Den Haag. Reuter meldt uit Brussel: Vandaag zal een delegatie van de Bel- gisch-Luxemburgsche tol-unie, onder lei ding van de heeren Suetens, directeur van de afdeeling voor handelsverdragen van het Belgische ministerie van buitenland- sche zaken, en Braun, staatsraad van het groot-hertogdom Luxemburg, in Den Haag aankomen, ten einde de besprekin gen voort te zetten betreffende de sluiting vanjeen nieuw handelsverdrag tusschen Nederland en België. De onderhandelingen zullen, waar schijnlijk, van 7 tot 10 Juni duren en over de punten loopen die, bij de eerste be sprekingen, hangende waren gebleven. Verschenen is de memorie van ant woord op het voorloopig beslag van de Eerste Kamer, betreffende het wetsont werp tot hulpverleening aan de melkvee houderij, dat Donderdag in die Kamer komt. De regeering kondigt aan, dat binnen kort een wetsontwerp tot hulpverleening aan de varkenshouderij zal worden in gediend. Den treurige toestand van de zand- en veenboeren heeft de volle aan dacht van de regeering. HET CONFLICT AAN ÖE WERKEN VOOR HET JULIANAKANAAL. De staking uitgebroken. De staking aan de werken voor het Ju- lianakanaal te Born is gistermorgen be gonnen. De werkgevers hadden zich ver zekerd van ongeveer 150 arbeidskrachten uit de omgeving van Weert en Neder- weert. Deze menschen hebben het werk te Born voortgezet. Naar de „Nw. pott. Crt." verneemt, zouden ook deze 150 personen reeds gisteren of vandaag het werk neer leggen. De politie is op de terreinen aan wezig. De toestand is rustig. De staking omvat ongeveer 500 man. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. De B.A.N.S. verwerpt het voor stel van de directie. De gistermiddag te Utrecht gehouden buitengewone algemeene vergadering van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft na dat het gewijzigde voorstel van de directie der Nederlandsche Spoorwegen in de af- deelingen bij schriftelijke stemming met vrijwel algemeene stemmen was afgewe zen, zich met algemeene stemmen tegen dit voorstel verklaard. NATIONAAL SOCIALISTISCHE NEDERL. ARBEIDERSPARTIJ. Men meldt aan de »Nw. Rott. Ct.«, dat Zaterdagavond het Landelijk Partijbureau der Nationaal Socialistische Nederland sche Arbeiderspartij te Amsterdam offi cieel is geopend. Des middags was van 5 tot 7 uur een huishoudelijke vergade ring van afgevaardigden uit het land gehouden; daar hebben het woord ge voerd de partij-voorzitter, de heer Alb. v. Waterlanddr. E. van Rappard en de heeren Ch. v. Bose en Hoogerboord. De landelijke organisatie en de lande lijke propaganda werden besproken. Des avonds zeide de heer dr. E. van Rappard, uit Heelsum, lid van het partij bestuur, in een korte beschouwing over den dieperen zin van de nationaal-socia- listische beweging, dat deze gezocht moet worden in het heimwee naar nieuwe levensidealen. Het Nederlandsche volk, dat aldus, zeide hij verder, elk contact met het verhevene en edele verloren heeft en aan niets anders denkt dan aan handel en behaaglijkheid, kan slechts van het onmerkbare afglijden in een af grond gered worden door een algeheele instelling op en samenwerking met het land der dichters en denkers, Duitsch- land, dat het Germaansche wezen het best heeft bewaard. Besparingsmaatregel gevolg van crisis. De directie van de machinefabriek gebr. Stork Co., te Hengelo, deelt het vol gende mede: In het jaarverslag van de Machinefa briek Gebrs. Stork Co. N.V. is naar aan leiding van de omstandigheden, waaron der een der dochter-ondernemingen, de Werf Conrad, te Haarlem werkt, geschre ven, dat maatregelen werden beraamd, om de positie van deze zaak te verbeteren. Wij kunnen thans mededeelen, waarin deze maatregelen van zeer vèr strekken- den aard zullen bestaan. In deze crisistijden heeft het bij de di rectie van Gebr. Stork Co. een ernstig Sunt van onderzoek uitgemaakt, welke be- rijven, door dochterondernemingen uit- Sjeoefend, te combineeren zouden zijn met iet doel, daardoor besparing van exploita tiekosten te verkrijgen. Algeheele samenwerking van de N.V. Gebr. Stork Co.'s Fabriek van Hijsch- wei'ktuigen met de Werf Conrad te Haar lem wordt mogelijk en wenschelijk ge acht. Door deze samenwerking zijn in ad ministratie en bedrijf belangrijke bespa ringen te verkrijgen, terwijl zij in com- j ipercieel en technisch opzicht vele voor- deelen met zich kan brengen. Voor de samenvoeging van genoemde bedrijven is overbrenging van de fabriek StorkHljsch naar Haarlem noodzakelijk. Overplaatsing echter naar de werkplaat- Ben en terreinen van de werf Conrad is htet mogelijk, omdat deze werkplaatsen Ipt geschikt zijn voor de fabricage van spsch- en transportwerktuigen en niet daarvoor geschikt te maken zijn, zonder aan het werfbedrijf te veel afbreuk te doen. Door omstandigheden was het ech ter mogelijk, de hand te leggen op zeer geschikte nieuwe werkplaatsen en kan toren, die door de firma Gonnerman voor haar bedrijf zijn gebouwd, maar bijna niet in gebruik zijn geweest. Het is mogelijk in die in de nabijheid van de werf Conrad gelegen werkplaatsen, de gewenschte com binatie der bedrijven van Stork-Hijsch en de werf Conrad tot stand te brengen. Be-1 ambten en werklieden van Stork-Hijsch zullen zooveel mogelijk aan de zaak ver- I bonden blijven; de werktuigen en inrich tingen zullen voor het grootste gedeelte door Stork-Hijsch worden overgebracht naar Haarlem, terwijl de gebouwen t.z.t. voor de machinefabriek beschikbaar blij ven. 1^—<- ~&rrv Persstemmen. Aan beschouwingen over de regeerings verklaring is het volgende ontleend: De Nachtausgabe is voornamelijk ge troffen door de passage tegen het staats socialisme en door de hierin uitgesproken j overtuiging dat door overdreven belasting van rijk, landen en gemeenten met sociale uitgaven de werkloosheid slechts is ge stegen. De „Lokal Anzeiger" wil de nieuwe regeering naar haar daden beoordeelen, pleit echter voor spoedige verkiezingen, daar niemand belang bij een nieuwen en langen kiesstrijd heeft. Het volk weet wat het wil en wat noodig is. Noodig is de overwinning van den nationalen wil en van het oeconomisch verstand. Zonder nationalen wil geen bevrijdingspolitiek, zonder oeconomisch verstand geen met succes bekroonde bevrijdingspolitiek en geen herwording van het zoo zwaar ge teisterde vaderland. Het„BerlinerTageblatt" is van meening dat de regeering-von Papen de sociale en politieke reactie tot haar program heeft verheven. De regeeringsverklaring is een oorlogsverklaring aan alles wat in Duitsch- land sinds Weimar op het gebied van den vooruitgang tot stand is gekomen, in één woord: een programma der reactie. Waarom nieuwe verkiezingen? vraagt het blad verder, nu men toch onafhanke lijk van hete votum der partijen wil verder regeeren. Doordat het resultaat van de verkiezingen, indien het den heeren von Papen en Schleicher niet behaagt, een voudig wordt genegeerd, koketteert men met de gedachte aan een staatsgreep. Op de oorlogsverklaring, die als program van het nieuwe kabinet is gepubliceerd, is slechts één antwoord mogelijk: Op den dag der verkiezingen dient gezorgd, dat de kracht der reactie eens en voor altijd de kans verliest Duitschlandte veroveren. Men meldde gisteravond uit Berlijn Een hedenavond gepubliceerde veror dening van den rijkspresideut bepaalt, dat de verkiezingen voor den Rijksdag op 31 Juli zullen plaats vinden. DE NAZI'S BEHALEN DE MEERDERHEID IN MECKLENBURG SCHWERIN. De definitieve uitslag der gehouden verkiezingen voor den landdag is, dat de nationaal-socialisten juist de volstrekte meerderheid hebben behaald. Uitgebracht zijn op Nat-soci alisten 177.029 stemmen of 30 zetels Sec.-dem. 108.358 18 Duitsch-nat. 32.875 5 Communisten 26.963 4 Volkspartij 7.895 „1 zetel Nationalisten 7.482 1 En de Partysclie pers. Het kabinet Herriot heeft te Parijs een goede pers en wordt zelfs door poli tieke tegenstanders welwillend ontvangen. De vroegere minister van financiën, De Lasteyrie, die deel uitmaakt van de groep-Marin, heeft o.m. verklaard, dat zijn groep voldaan is wegens het feit, dat Frankrijk een regeering heeft, die in staat is tot handelen. Men zal het kabinet naar zijn daden beoordeelen. Zekere per soonlijkheden, die er deel van uitmaken, geven de rechterzijde de noodige waar borgen. De nationalist Taittinger, die deel uit maakt van dezelfde groep, heeft er den nadruk op gelegd, dat bij de rechtsche partijen geen enkele vooropgezette vijand schap tegen het nieuwe kabinet bestaat. De verdeeling der ministerposten is in alle geimllen zeer goed. MINISTER THOMAS NAAR DUBLIN. Besprekingen met de Valera; deze komt Vrijdag te Londen. In het Lagerhuis heeft minister Thomas gistermiddag meegedeeld, dat de Engel- sche regeering een uitnoodiging van de Iersche regeering had aangenomen om de moeilijkheden die op de conferentie van Ottawa dreigden, vooraf door be sprekingen uit den weg te trachten te ruimen. Spr. zou 's avonds met minister Hails- ham, die niet in zijn kwaliteit van minis ter van oorlog, maar slechts als lid der regeering meeging, naar Dublin vertrek ken en de Valera had omgekeerd beloofd Vrijdag mee terug te komen n«ar Londen om daar de besprekingen voort te zetten. DE WERKLOOSHEID IN DE VER. STATEN. Op 10l/« millioen geschat. De federatie van den arbeid schat het aantal werkloozen in de Ver. Staten op het oogenbiik op 10millioen. Naar Reuter uit Valparaiso meldt, is daar op de militaire vliegerschool een op stand uitgebroken. Regeeringstroepen hebben de school omsingeld; de staat van beleg is afgekondigd. De muiterij is uitgebroken onder lei ding van overste Marmaduke Grove. De regeering poogt het vliegveld met trouw gebleven troepen te omsingelen. Men acht het twijfelachtig of de regee ring er in zal slagen den opstand den kop in te drukken, aangezien ook andere troe- pendeelen sympathiseeren met de opstan delingen. Tegen den president gericht. De opstandelingen, wier kern gevormd j wordt door het Chileensche viiegercorps, j zijn op weg naar het regeeringsgebouw om president Montero ten val te brengen. De beweging wordt geleid door den oud gezant te Washington, Carlos Davila. Er zijn tegen de opstandelingen 75.000 vrij willigers gemobiliseerd. De opmarsch naar het regeeringsge bouw is Zatermorgen 11 uur uit de voor stad El Bosque, waar zich de vlieger- school bevindt, begennen. De revolutionnairen meester van het land. Socialistische republiek uitgeroepen. Een later bericht meldt: De opstand is uitgeloopen op een over winning der revolutionnairen. De op standige militairen zün er n.1. na betrek kelijk weinig bloedvergieten tijdens een botsing bij het presiaentieele paleis werden drie personen gedood en zestig gewond in geslaagd, de macht in han den te krijgen. Het spoedige slagen der opstandige beweging is, naar men gelooft, toe te sclirijven aan het feit, dat de troe pen, waarop president Montero meende te kunnen rekenen, eerst weigerden tegen de opstandelingen op te rukken en zich ver volgens bü lien aansloten. Het nieuw gevormde ministerie staat onder sMding van den voormaligen Chi- leensohen gezant in Washington, Oarlos Davila. De nieuwe regeering heeft de socialisti sche republiek uitgeroepen. Zij is zeer nationalistisch en zou een buitenlandsche financieele penetratie niet goed gezind zijn. i Omtrent de plannen der regeering wordt vernomen, dat de Cosach, de groote Chi leensche salpetertust, zal worden ontbon- den of genationaliseerd. De desbetreffende plannen der regeering voorzien verder in de wederopenstelling van de kleinere sal peter-exploitaties, de reorganisatie van den verkoop en de productie van salpeter. Verder wil de regeering het crediet gelei delijk nationaliseeren, een invoerverbod instellen voor alle luxe-artikelen zooaté zijde en auto's, de rijken zoo zwaar belas ten, dat dit zou neerkomen op inbeslagne ming der vermogens en verder gedwongen arbeid voor alle inwoners invoeren. De ministers van Binnen- en Buiten landsche Zaken en van Financiën in Da- vila's kabinet zijn geen socialisten, doch die van Economische Zaken, Landbouw, Arbeid en Onderwijs zijn socialisten of communisten. De regeering, die als een dictatorschap wordt beschouwd, wil de beste denkbeelden van Mussolini, Kemal pasja en Hitier verwezenlijken. Deze staatsgreep moet reeds zes maan den geleden zün voorbereid en de uitvoe ring heeft slechts 24 uur geduurd. De rust weer hersteld? Volgens de laatste berichten is de voor- loopige regeering erin geslaagd de contra revolutionaire beweging meester te wor den. De samenscholingen voor de regee- ringsgebouwen te Valparaiso konden zon der gebruik van wapenen uiteengedreven worden. Een belangrijke verklaring van Davila. Het hoofd van de nieuwe Chileensche regeering, dr. Davila, heeft Maandag te genover de persvertegenwoordigers een belangrijke verklaring afgelegd, waarin hii de geruchten en beweringen inzake de inbeslagneming van buitenlandsche eigen dommen nadrukkelijk tegensprak. Davila verklaarde, dat particulier eigendom op geen enkele wijze zal worden aangetast. Alle overeenkomsten zullen op dezelfde wijze als tot nu toe worden nagekomen. De nieuwe Chileensche regeering is geen namaaksel van een Sowjetregeering. Chili kan zich evenwel onder het kapitalistische systeem niet herstellen van de deflatie en moet derhalve het systeem van een pro gressief staatssocialisme toepassen. De Chileensche banken, die allereerst het voornemen hadden hun bedrijven te slui ten, hebben op aandringen van de regee ring Maandag hun zaken op normale wijze afgewikkeld. Amerikaansche bezorgdheid. Een bericht uit Washington meldt: De Amerikaansche regeering volgt den gang van zaken in Chili met bezorgdheid, daar de Ver. Staten in Chili kapitalen tot een bedrag van 700 millioen dollar belegd hebben, voor de helft in salpeter- en koperondernemingen, voor de andere helft in pai-ticuliere en regeeringspapieren. Erkenning van de Sowjet Unie. De revolutionaire Chileensche regeering heeft besloten Sowjet Rusland te erken nen en diplomatieke betrekkingen met de Unie aan te knoopen. De Chileensche minister van financiën heeft een moratorium afgekondigd. Alle Chileensche banken blijven tot Donderdag gesloten. DE REGEERINGSCRISIS IN ROEMENIË OPGELOST. Wajda-Woewod, die, na het mislukken van de poging van Titulescu, met de vor ming van de nieuwe regeering werd be last, is gisterenochtend door den koning in audiëntie ontvangen. Na afloop daar van verklaarde hij den journalisten, dat het nieuwe kabinet gevormd was. Gisterenmiddag zou het kabinet nog worden aangevuld, daar de onderhandelin gen met de liberale dissidenten van Genree Bratianu noe voortduren. Esnige plaatselijke kennisgeving. Met dank aan God geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter: THE ,008a. C. F. BIJLSMA. 11. BIJLSMA-COOPS. Den Helder, 5 Juni '32. In de Openbare Leeszaal En Bibliotheek, Breewaterstraat 19, vindt U vele gidsen en reisbeschrijvingen. TOEGANG KOSTELOOS! Geboren DINERA. Dochter van G. HEIJDENRIJIv—Baak. JOH. HEIJDENRIJK. Hoofdgiacht 2. Den Helder, 5 Juni 1932. Met groote dankbaarheid geven wij kennis van de ge boorte van onzen Zoon: LPM3ERT. T. KAMP. J. KAMPvax der Plas. 's-Gravenhage, 5 Juni 1932. Ahornstraat 36. aan den heer DE HEER, be steller bjj v. Gend en Loos, ook namens mijn Ouders, voor het terug bezorgen van het door mij verloren bedrag. KLAAS ALAND. Hartelijk dank aan Familie, Vrienden en Kennissen die den 6den Juni voor ons tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt. M. VAN DE KUIJL en Echtgenoote. Kroonstraat 10. Den Helder, 7 Juni 1932. Bij zijn vertrek naar Am sterdam brengt A. K. KLEIJN zijn vrienden en bekenden zijn hartelijken grotten. Den Helder, 7 Juni 1932. worden als regel na 9 uur des morgens geen advertentiên voorhetdien dag ver» schijnend nummer meer aangenomen, BEËEDIGD MAKELAAR enTAXATEUR Telefoon 540. GEVRAAGD Te koop gevraagd Hutkoffers. Te koop aangeboden Luidspreker. AdresTorenstraat 10. Te koop gevraagd in goeden staat zijnde Trap-Naaimachine. AdresJan in 't Veltstraat 20. Te koop gevraagd. Wij zijn koo- persvan heeleen gedeelten van Inboedels tegen de hoogste waarde. J. DE JONGH.Keizerstr.llO Dames Zolenf 1.00 Heeren Zolenf 1.20 Of die twee begrippen ook samengaan! Dames die flaneeren in japonnen die flatteeren! In Vlisco-japonnen na tuurlijk! In vlugge japon nen van Vlisco, in vlotte, chique japonnen van Vlisco-voile en Vlisco- silk! Omdat er altijd weer nieuwe, fleurige Vlisco- dessins te krijgen zijn! Omdat er altijd weer nieuwe dessins ontwor pen worden, die zoo'n ge weldige verscheidenheid bieden om uit te kiezen! Omdat de Vlisco-stoffen. zoo sterk zijn, absoluut zonecht, lichtecht en. waschecht! Omdat ze zoo goedkoop zijn! Ga maar eens gauw kijken bij uw winkelier, de aardigste patronen zijn er altijd hef eerste uit. Vlisco staat op den zelf kant van alle echte Vlisco- stoffenLet daar vooral op Vlisco0.75 p. M.\ Vliscomatting 0.85 p. M. Vliscosilk. 0.85 p. M.'t Vliscovoile 1.30 p.M, GRATIS stalen naar keuze van de NIEUWE dessins: Q Vlisco Vliscosilk en Vliscovoile (doorstrepen wat niet gewenscht wordt) alsmede afbeelding van nieuwe zomermodellen na inzending van daee annonce met duidelijk uw naam en adres aan: Vlisco. Postbus 19. Amsterdam. No rai i» De Volkenbondscommissie voor Mantsjoerije. Uit Peking wordt gemeld, dat de Vol kenbondscommissie, die een enquete moest houden naar de toestanden in Mant sjoerije, aldaar is teruggekeerd, na haar werk in Mantsjoerije te hebben voltooid. Alle vier inzittenden, twee commissarissen en een journalist die de rondvlucht van Fransche toeristen-vliegtuigen hadden gevolgd, alsmede de bestuurder, zijn om het leven gekomen. NOG GEEN NIEUWE BETREFFENDE HAUSNER. Te Londen zqn nog geen berichten ontvangen omtrent het lot van den vlieger Hausner, die uit de Ver. Staten vertrok ken was naar Europa. 6 Juni: Aangebracht door haring- en geepvisschers: 457 tal haring p. t. 0.950.64 109 tal geep 6.35—1.60 450 K.g. Ansjovis p. kg. 0.05 De „Ibis" is Zaterdag te 16.48 op Schip hol geland,. Aan boord van de „Ibis" hebben drie passagiers gereisd, één van Bangkok naar Amsterdam, één van Bangkok naar Lon den en de derde van Calcutta naar Londen. Heen. De „Havik" is 6 Juni te 5.05 uur van Djask vertrokken en 16.39 uur te Jodpoer aangekomen. Terug. De „Ekster" is 6 Juni te 5.34 uur van Calcutta vertrokken en 17.38 te Jodpoer aangekomen. De Uil drie dagen vertraging. Het op weg naar Indië zijnde post-1 vliegtuig de Uil, dat Donderdag te Ran-1 goon landde, is daarbij op een niet door) roode vlaggen aangeduidde plek op het j terrein weggezakt. Er moest een tractor j aan te pas komen om het uit den zachten j grond te trekken Bij het manoeuvreeren heeft de tractor de middensqjxroef ge-j raakt en beschadigd. De Ekster brengt Zondag uit Batavia een nieuwe schroef mee. De Uil ondervindt door deze averij 1 drie dagen vertraging. Het oponthoud van de „Uil" te Rangoon. Aneta meldt uit Medan: De bestuurder van de „Uil", de heer Tepas, heeft verteld, dat het oponthoud te Rangoon te wijten was aan een Britsch- Indischen aerodroom-officier, die, radio grafisch om inlichtingen verzocht, ant woordde dat het veld goed was, terwijl later bleek, dat diepe kuilen aanwezig waren, waardoor de „Uil" tegen een tractor opbotste en de schroef brak. De „Ekster" bracht Zaterdagavond ©en nieu- l wen schroef aan. VLIEGONGELUK. Vier dooden. Te Avignon is gisteren een vliegtuig met vier inzittenden bij de landing op het vliegveld .van geringe hoogte neergestort. Individu met bommen en geladen revolver bij het paleis van den Duce gearresteerd. De politie te Rome heeft Zaterdag een aanslag op Mussolini kunnen verhinderen door de arrestatie van egn verdacht man, die zich ophield in de nabijheid van Mus- solini's paleis op de Piazza Venezia. De man was in het bezit van een valsch Zwit- sersch paspoort ten name van Angelo Gal- vani en bleek twee krachtige bommen en een geladen revolver bij zich te hebben. Na een langdurig verhoor bekende de man tenslotte, dat hii zich naar het paleis van den Duce had begeven met het doel hem te vermoorden. Als zijn waren naam gaf hii op Angelo Sbardellotto en den leeftijd van 25 jaar. Hii was ait Zwitserland naar Italië gekomen en werd door de politie herkend. Hij zal terecht moeten staan voor het speciale gerechtshof ter bescherming van den staat. Bii het onderzoek der bommen werd ge constateerd, dat zü een gevaarlijke uitwer king zouden hebben gehad. De gearres teerde Was in 1925 uit Italië naar Zwitser land vertrokken. Hii zou reeds in de maand October naar Rome zijn gekomen en sindsdien zijn misdadig plan hebben be- ï-aamd, zonder evenwel gelegenheid te hebben gehad het ten uitvoer te leggen. Naar waarnemingen verricht In den morgen van 7 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 770.6 te Valentia. Laagste stand 750.2 te Röst. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit West. rich ting, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets warmer. Aangebracht door korders: 4 Juni: 128 tongen p. st. 0.12 150 kleine tongen 0.04 16 kisten schol p- k. 5.352.50 5 kisten scharren 2.15—1-75 Aangebracht door haring- en geepvisschers: 208 tal haring p. t. f 0.800.30 174 tal geep 5.000.80 OVER DEN AFSLUITDIJK. Twee werklooze Friesche schippers heb ben het aangedurfd den afsluitdijk in zijn geheele lengte af te peddelen. We schrijven aangedurfd, want zeer zeker is het een durf om, zooals deze man nen gedaan hebben. Om 3 uur zijn zij uit Zurich vertrokken en hebben ongeveer 1500 meter over den onvoltooiden afsluit dijk door de weeke modder moeten loopen. Hedenmorgen zijn zij hier aangekomen en hebben door tuschenkomst van de politie vergunning gevraagd voor het ven ten met liedjes. CHINA HERVAT DE BETREKKINGEN MET RUSLAND. Uit Nanking wordt geseind: De Chineesche regeering te Nanking heeft in een geheime zitting in principe besloten de diplomatieke betrekkingen met Sovjet-Rusland te hervatten. DE AMERIKAANSCHE BEGROOTIXO Uit Washington meldt men: Nadat de Senaat met 46 tegen 35 stm- men het laatste commissie rapport betref fende het uitgebreide wetsontwerp tot sluitend maken van de begrooting had goedgekeurd werd het geheele plan. dat in totaal een bedrag van 1.118.509.000 dol lar vrij maakt voor de dekking der be- president Curiis en den Speaker Garner onder teekend.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3