Anna Paulowna. Julianadorp. Wieringen. Schagen. Texel. 't Zand. kippenfokkerij. WIERINGERWAARD. Ernstige relletjes te Boskoop. ^r;„^:gvre;e^krr.CnSaoli,^"'™»«™- dat zij zich met het plan kan vereenigen als de bouwkosten door versmalling tot 14 M. slechts 10% of minder zouden dalen. In verband met een en ander stellen wij voor ons te machtigen om het noodige te verrichten voor het tot stand brengen van een nieuwe brug ter vervanging van de Postbrug. Demping van het gedeelte Kanaal tot Westplein ls te kostbaar. Wij willen hier nog melding maken van een door den Directeur van Gemeente werken ontworpen plan voor het dempen en rioleeren van bovenbedoeld kanaalvak, waardoor dus de bouw van de brug over bodig zou worden. Voor dit plan op ziaJ* zelf hebben wij waardeering. Voornamelijk jiet het oog op de kosten evenwel, achten vij het niet raadzaam tot de uitvoering sr van over te gaan. Vergrootlug Koningsplein.1) B. en W. schrijven aan den Raad: De Woningwet verleent aan den Ge meenteraad de bevoegdheid in het belang van stelselmatige bebouwing te verbieden, jat gebouwen worden gebouwd of her bouwd op grond, welke ingevolge een voorafgaand raadsbesluit in de naaste toekomst voor den aanleg van een straat, ten gracht of een plein bestemd is. Van deze bepaling, die hier slechts weinig toepassing heeft gevonden, zouden wij gebruik willen maken om te voor tomen, dat een verruiming van het Koningsplein, welke wij beoogen, zal worden bemoeilijkt. Deze verruiming staat in verband met >ns voorstel tot het maken van een vaste brug over het Heldersch Kanaal nabij flit plein. Het plan voor die brug is van ïien aard, dat daarin een waarborg mag worden gezien voor een afdoende ver betering voor een reeks van jaren. Het is noodzakelijk, dat de toegang tot het koningsplein daarbij wordt aangepast. j)eze heeft op het oogenblik op het smalle )unt een breedte van pl.m. 15 M., terwijl Ie te maken brug een breedtezal verkrijgen fan pl.m 20 M. De verruiming kan worden bereikt loor bijtrekking van een gedeelte van jen tuin, die behoort bij de pastorie van Ie R.-K. kerk aan de Kerk gracht. Wij hebben reeds verschillende po fingen gedaan om de benoodigde opper vlakte (ongeveer 175 M2.) in handen te krijgen, maar de prijs, die voor den grond vordt gevraagd, d.i. f 50.per M2., 'inden wij zóó hoog, dat aankoop daar- fan thans uitgesloten moet worden ge acht. Vandaar dat wij door vestiging van ven bouwverbod op den benoodigden jrond willen verhinderen, dat daarop {ebouwd wordt, opdat niet in de toekomst, vooals gezegd, de verruiming met nog jrootere kosten gepaard zal moeten gaan. Wanneer U met deze uiteenzetting in- (temt, kan nu de grond worden aange wezen als bestemd voor pleinaanleg. Wij lullen dan, wanneer de procedure, door je wet voorgeschreven, zal zijn gevolgd, ten nader voorstel aan U voorleggen 'oor de vaststelling van een besluit tot het lestigen van het bouwverbod. In verband daarmede wordt een besluit p dezen geest aan den Raad voorgelegd. Zie ook de voordracht inzake een ieuwe brug. Tijdelijke toeken aar. B. en W. vragen crediet voor de aan- itelling van een teekenaar in tijdelijken jienst. Deze zou tot taak moeten hebben iet ontwerpen van een aan de eischen 'oldoend uitbreidingsplan voor het wes telijk en oostelijk stadsdeel. Reeds ten |origen jare werd besloten de bestaande jlannen, die van 1919 dateeren, opnieuw last te stellen, maar de toen aangebrachte Rijzingen, die van slechts ondergeschikten iard waren, gaven Gedeputeerde Staten jeene aanleiding ze goed te keuren. In Bijlage no. 71 van dit jaar is de rang van zaken uitvoerig uiteengezet, in die bijlage is opgenomen een uittrek - |el uit het rapport van de vaste commissie foor de uitbreidingsplannen in Noord- ïolland. De ontwerper van het tegen woordige uitbreidingsplan, de heer van jloven, verklaarde wegens drukke bezig- leden zich niet met het ontwerpen van foo'n plan te kunnen belasten, en B. en W. peenen ook, dat het zeer goed door den lienst van Gemeentewerken zou kunnen worden verricht, mits een bekwaam tee* jenaar worde aangesteld in tijdelijken lienst. Deze kan dan tevens de voorbe reidende werkzaamheden tot stand bren- jen voor een algeheele saneering van ,e binnenstad, die op verschillende punten terbetering behoeft. Op grond hiervan vragen B. en W. een rediet voor zoo'n tijdelijken ambtenaar. De volgende week Dinsdag gaan de jongste leerlingen naar Huisduinen, na eerst een bezoek aan de „Donkere Duinen te hebben gebracht. Na hun terugkeer zullen des middags de gewone spelletjes plaats hebben op het dorp. EEN* MODERN INGERICHTE Wanneer bovenstaande aankondiging gelezen worde, zullen er wellicht zijn die de houders ophalen en zeggen, wat voor moderns kan daar nu aan te zien zijn. En toch is dat het geval, want als men de diverse, hier in den omtrek be staande kippenfokkerijen eens nauw keurig opneemt dan komt men heel spoedig tot de ontdekking, dat de eene of andere inrichting van zulk een be drijf nogal wat uiteenloopt. Het wil na tuurlijk niet zeggen, dat andere toege paste methodes niet goed zouden zijn. Ieder kippenfokker moet dat voor zich zelf uitmaken. Het bedrijf dat wij thans op het oog hebben en waaraan wij een bezoek brachten is dat van den Heer K. Minnes, aan de Langevliet, alhier, Over den uitwendigen bouw van de in richting behoeven wij niets te zeggen, het inwendige is verdeeld in een aan tal afdeelingen en in 5 van deze af- deelingen zijn in speciaal daarvoor ge maakte binnenhokken de kunstmoeders geplaatst. Deze nu zijn van een bijzon dere constructie en voor zoover bekend in ons land nergens in gebruik. Wanneer men deze installaties ziet staan, doen zij onwillekeurig denken aan een hondenböx, maar dat is alleen maar zoo geconstrueerd, dat de jonge kuikens niet boven op de daar geplaatste ver warmingsplaat kunnen komen. Deze plaat nu die hol is, is van boven gedekt met kurkplaten, waardoor warmteverlies geheel wordt tegengegaan. Deze platen Inu die naar gelang de kuikens grooter worden, ook hooger gesteld kunnen wor den, worden verwarmd door de centrale verwarming, die trou wens door de geheele i inrichting is aangebracht. Onder elk van deze verwarmingsapparaten die een op pervlakte van eenige M2 hebben, kunnen 5 a 600 jonge kuikens een verwarmd j onderkomen vinden, hetwelk zelfs bij een I vorstperiode van 10° nog volkomen ge garandeerd wordt. En omdat de kuikens door deze installatie overal een gelijke warmte aantreffen, is het opeenscholen waardoor soms vele dooden vallen, geheel uitgesloten. De ketel van deze centrale verwarming, die zichzelf automatisch van brandstof, water, luchttoevoer enz. voor ziet, lijkt ons een zeer practische inrich ting toe. Een schoorsteen van plm. 11 meter lengte, zorgt voor een goede trek king in den vuurhaard. Deze inrichting die reeds eenige weken heeft gefunctionneerd, heeft de aan haar gestelde verwachtingen niet beschaamd, en heeft met succes gewerkt, tot aller voldoening. De installateur van de cen trale verwarming en het construeeren van de kunstmoeders is de heer M. van Zorge,smederij enmotorenhandelte Broek op Langendijk. Naar wij vernemen is ge noemde heer voornemens op deze vinding octrooi aan te vragen. De overige bouw geschiedde door den aannemer J. de Graaf alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. Gerrits van Wie- ringen; Mej. A. Kuik van Gasselte; W. Heuvelman van Emmen: J. BuschWit voet van Dubbeldam; Mej. M. C. Boter van Leiden; J. Kuik van Gasselte; F. Pet ter van Giethoorn. Vertrokken: G. v. d. HeerVeen- stra en gezin naar Bergen; M. C. van Oudenaarde en echtg. naar Hoogwoud; Mej. C. C. Jansen naar Alkmaar; E. Roe- lofs de Vries naar Voorburg; Th. J. van Diepen naar Amsterdam; P. K. Pala naar Rotterdam. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Albertje, d. v. R. Janssen en B. Bult. Evertje, d. v. dezelfde; Hen drik Marinus, z. v. W. M. Schouwenaar en J. Lobberoo; Jan Cornelis, z. v. D. A. Groenleer en G. Kooij, GETROUWD: G. Bakker en G. van Zandwijk. OVERLEDEN: P. H. F. Roosen, oud 1 jaar en 11 mnd.; E. Janssen, oud 2 d. AANBESTEDING. De dir.-gen. der Zuiderzeewerken te Den Haag heeft aanbesteed het aanleggen van steenslagwerken in de secties E en I van den Wieringermeerpolder. Ingeschreven werd door 33 aannemers. Hoogste was de heer G. Versteeg te Groningen voor 126.700, en laagste de heer C. Dekker te Veere voor 91.107. Raming f 135.000. POLITIE. Verloren: een gummislang, een koperen ring met 3 a 4 sleutels en een kinderportemonnaie, inhoudende 2.50. Gevonden een Lipssleuteltje. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolvtushoef. KAASVERVOER NAAR ALKMAAR In het lokaal van den heer D. Lont te Hippolytushoef had gisterenavond van wege het bestuur der vereenigde kaasfa- brieken de publieke aanbesteding plaats van het wekelijksch vervoer van de kaas der vier fabrieken per vrachtauto naar de Alkmaarsche markt. Ingekomen waren zeven biljetten. Laag ste inschrijver was de heer J. Poel, voor 9.43 per 1000 stuks. Hippolytushoef. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK WIERINGEN. Bovengenoemde vereeniging kwam Dinsdagavond in vergadering bijeen in hotel de Haan, te Hippolytushoef, teneinde de verschillende voorbereidin gen te treffen voor het schoolfeest van de leerlingen der hoogste klassen der o.l. school te Hippolytushoef. Aanwezig 11 leden. De heer N. Kaan, voorzitter der ver eeniging was verhinderd aanwezig te zijn en werd vervangen door den heer van 't Hoff. De heer Groos, secretaris, las de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. De lijsten, welke bij de burgerij hebben gecirculeerd werden hierop ingeleverd; op één na waren alle lijsten opgemaakt, zoodat, wanneer de ontbrekende lijst er is, op een bedrag van pl.m. f 400.— ge rekend kan worden. In een vorige vergadering is het plan geopperd om dit jaar eens met de kinderen naar Den Haag te gaan en dan tevens de Koloniale tentoonstelling te bezichtigen De penningmeester, de heer H. de Jong, heeft zich in verbinding gesteld met de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, welke een uitvoerig dag-programma heb ben opgemaakt. Aan dit schoolfeest zullen deelnemen 97 kinderen. Eenparig is de vergadering van oordeel dat dit jaar de reis naar Den Haag zal zijn. De kas blijkt het te kunnen dragen, zoodat de kinderen een mooi reisje in het verschiet hebben. De datum waarop het schoolfeest zal plaats hebben wordt vastgesteld op Vrijdag 1 Juli. Nog wordt besloten dat een 10-tal ge leiders zullen medegaan. Hierna sluiting. SCHOOLREISJE. Dinsdag maakten de leerlingen var, de loogste klassen van de O. L. Scbool al- uer, hun jaarlijksche uitstapje. Onder eiding van het onderwijzend personeel D het Bestuur van de Ver. tot Bev. <an Getrouw Schoolbezoek, werd des üorgens om 9 uur de reis in 24 luxe juto s en een autobus aanvaard. De luxe juto s waren, zooals gewoonlijk, welwil- ena door de eigenaars voor dit doel be- ichikbaar gesteld. De tocht ging als no. 1 laar Bergen, waar een paar uren aan genaam werden doorgebracht. Vervolgens fas Fgmond aan Zee aan de beurt, en jet behoeft geen nader betoog, dat ook laar naar hartelust werd genoten. De lersterking van den inwendigen mensch verd onderwijl niet vergeten. Vandaar irerd de reis voortgezet en als plaats van tawpanmng gekozen Schoorl. Wij zullen »ok hier niet veel over uitwijden, bekend hfnu \18' dau men daar ln Speeltuin en tandgat naar hartelust stoeien en ravotten r,ahLaan^aila! komt ten «lotte een einde in het werd tijd om huiswaarts te keeren. j\a een prettigen terugtocht kwamen Hen goed en wel weer thuis, opgewacht liett^ en «ndere belangstellenden, {^tegenstaande het frissche weer, had- allen zich uitstekend geamuseerd. UITREIKING PRIJZEN UITGESTELD. De uitreiking der op het j.1. gehouden muziekconcours behaalde prijzen, welke gisteren, Woensdag 8 Juni, in „Concordia" zou plaats, vinden, is wegens omstandig heden uitgesteld en thans bepaald op de volgende week Woensdag 15 Juni in de concertzaal van den heer Bruul te Hippo lytushoef. Door den heer M. Kooii Sz is aan den Slingerweg een perceel bouwterrein aan gekocht van Mej. de Wed. E. Hellingman voor den bouw van een burgerwoonhuis. FILMNIEUWS. In de bioscoopzaal van den heer M. de aan zal a.s. Zaterdag- en Zondagavond tj ^onderneming mij. „Poly- v«n uJ Haarlem gemaakte geluidsfilm van het sluiten van „Den Vlieter" wor den vertoond. BIJEENKOMST. Donderdag a.s. 8 uur houdt de Doops gezinde Zusterkring en Vrijdag as de Doopsgezinde Jongerenkring een bijeen WWuZ* Doop8,Kzln<l« Hip. JAARVERGADERING VOETBALVEREEN. „SUCCES". a"s" om 8 mir' houdt de Voetbaivereemging „Succes" haar jaar vergadering in „Concordia" te Hippoly tushoef. De agenda luidt: Opening, notu len, ingekomen stukken en mededeelin- gen, rekening en verantwoording van den penningmeester, bestuursverkiezing, ver kiezing elftalcommissie, enz., enz. Burgerlijke Stand van Schagen over de maand Mei J932. GEBORENMarrigje, dochter van Arend Wemmenhove en Jantje Scholten. Cornelis, zoon van Klaas Wit en Maartje Bakker. Jan Tije, zood van Jan Tijsma en Maria Cornelia Cats. Gerrit, zoon van Gerrit Eras en Helena Hendrika van Oort. Johannes Petrus, zoon van Jacobus Tromp en Maria Verlaat. Jelkje, dochter van Pieter Brantenaar en Lena Snaas. Willem, zoon van Willem Fijnheer en Aafje Pluim. Johannes, zoon van Gerardus Hendrik Brink en Jacoba Feenstra. Jacob Adriaan, zoon van Jonkheer Hendrik Joan van Kretschmar van Veen en Johanna Wil- helmina de Haas. ONDERTROUWD: Rinse Rus, 24 jaren, klerk bij de waterleiding te Schagen en Francina van der Graaf, 25 jaren, zonder beroep, te Hasselt. Jan Folkert Harpe, werktuigmaker, te Den Helder en Aaltje Elisabeth Bergmans, 26 jaren, zonder beroep, te Schagen. Cornelis Oostmeijer, 23 jaren, landbouwer, te Heer-Hugowaard en Maria Catharina Keetman, 25 jaren zonder beroep, te Schagen. Jan Kalsbeek,' 26 jaren, grondwerker en Catharina Cor nelia Stam, 22 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. GETROUWD: Diederich Wilhelm Winnga en Alida Wit. Dirk Koning en Dieuwertje Mars. Reijer Boekelaar en Mina Hartog. Rinse Rus en Francina va" ,der <Traaf- Jan Folkert Harpe en Aaltje Elisabeth Bergmans. Cornelis A^5Ler en Maria Catharina Keetman. OVERLEDENGrietje Spaans, 79 jaren, echtgenoote van Dirk Smit. Aaltje Blok, 71 jaren, echtgenoote van Pieter van Twuijver. Maria Catharina Muller jaren, weduwe van Jan Jacob Ver meulen. Pieter Buis, 75 jaren, weduwnaar van Aaltje Kossen. ertrofeken personen gedurende de maand Mei. T. Schild naar Medemblik, A. Wit naar de Boer en gezin naar £gpe, G. Zipp—Krujjsveld en gezin naar ypo, M. Zander naar Hoorn, W. Pastoor en gezin naar Zijpe, M. Butter—Helder naar Amsterdam, E. Bijpost naar Zijpe r. u Roggeveen naar Amsterdam, g' Zeilstra naar Wymbritseradeel, A. E* Bergmans naar Den Helder, M. Cath! Reetman naar Heerhugowaard, W. A. F*. Stoker naar Egmond aan Zee, A. H. Hagedoorn Janson naar 's Gravenhage H. Sieperda naar Wieringen, D.de Boer naar Heerhugowaard. Ingekomen personen gedurende de maand Mei. B. van Koorten van Anna Paulowna vnn% n-Van ^int Maarten» S.K.Atsma van Smalhngerland, N. Raven van Krom menie, P. W. Quax van Den Helder A. H. van Berge van Amsterdam, J. Dieleman en gezin van Hoek, J. Jong en gezin van Berkhout, J. Groot en gezin van Blokker, M. F. de Nooij en gezin van Baarn, C. Raven en gezin van Zgpe. I) Vas Visser en gezin, van Amsterdam, p' van der Molen en gezin van Sint Maarten, J. C. van Dijk en gezin van Venhuizen, H. Delver en gezin v. Zgpe, K. Kooistra en gezin van FranekeradeeJ, K Roggeveen en gezin van Rotterdam, W Uiterdijk en gezin van Datumadeel, A Elzinga van Heemskerk, M. Kruyer t van Zijpe, M. Biesboer van Oudkarspel, W. Bouwes van Sleen, W. C. Hoogschagen van Zijpe, C. Biesboer v. 's-Gravenhage. KEGELSPORT. Op 16 Juni a.s. zal een vergadering worden gehouden van alle belangstellen den bii de Kegelsport. De officieele opening van de kegelba nen zal Plaats hebben bii den aanvang van den invitatiewedstrijd, welke gehou den zal worden van 22 Juli tot 31 Juli a.s. De opening zal geschieden door het be stuur van den Alkmaarschen Kegelbond, terwijl hierbij tevens een lid van het Hoofdbestuur van den Ned. Kegelbond aanwezig zal zijn. Aan de invitatiewedstryden zal deelge nomen worden door een 70 5 80 vijftallen van de bonden Alkmaar en Den Helder, totaal dus door ruim 400 kegelaars. Een bedrag van ongeveer 550 zal aan prijzen worden besteed, welke allen te Schagen zullen worden gekocht. De win naars van deze wedstrijden zullen tegen elkaar in den eere-wedstrijd worden ge plaatst, welke een week later zal worden gespeeld. Ter gelegenheid van dit concours zal er tijdelijk een derde baan worden bijgelegd. De kebelbanen worden geleverd door de fa. Tuinman, Schagen. VERKOOPING. Uitslag van de openbare verkooping, gehouden door notaris C. L. v. d. Bergh te Schagen, van een heerenhuis, voor- en achtertuin en twee perceelen bouwterrein, groot resp. 2.91 aren, 2.56 aren en 2.74 aren, gelegen aan de Stille Laan en Oude- slotstraat te Schagen, nagelaten door wij len Mevr. Wed. Dr. C. P. C. Bosch. Het geheel is gekocht door den heer J. K. Boontjes alhier, en wel voor rekening van den heer P. Trapman, te Schagen, voor de som van 8135. Het geheel was ingezet op 6900. OPGEHEVEN. In de algemeene ledenvergadering van de Voetbalvereeniging „Sparta" te Scha gen is besloten het wekelijks verschijnend vereenigingorgaan, genaamd „Het Sport nieuws", op 1 Juli a.s. op te heffen. BEKRONINGEN. De Schager konijnenfokkers hebben op de jaarlijksche landbouwtentoonstelling te Opmeer, welke deze week is gehouden, wederom fraaie successen behaald. len prijs Lotharinger blauw bont: L. Anneveldt. len prijs Weener ram, blauw: Th. v. d. Gracht. len en 2en prijs donkergrijs zilveren ram, klein: P. Kok. 2en prijs witte Vlaamsche reus, voed ster: Th. v. d. Gracht. 2en prijs blauwe Weener: Th. v. d. Gracht. len prijs Chincilla, donkergrijs zilver, klein: P. Kok. len prijs Lotharinger met jongen: L. Anneveldt. 2en priis Hollander met jongen: N. Leiien. 2en priis blauw Weener met jongen: Th. v. d. Gracht. JAARLIJKSCH SCHOOLFEEST. Woensdag den 8sten Juni hebben de kinderen hun jaarljjksch schoolfeest ge vierd. Het weer was niet ideaal, maar we kunnen tevreden zijn. In 27 auto's gin gen de ruim 100 kinderen met de ver schillende commissieleden, onderwijzend personeel, enz., smorgens om pl. m. half tien op reis naar de speeltuin „Duinver- maak" te Bergen. Daar hebben de kinde ren heerlijk genoten van speeltuin en speelduin. Eerst zorgde een lekker zon netje voor de noodige vreugde. Daarna ging het geheele kindergezelschap op de foto en vervolgens werd naar Bergen aan Zee gereden. Het viel aan het strand nogal mee. Er is nog lekker „pootje gebaad", al was het voor enkele zwakkeren nog wat te vroeg. Dezen vermaakten zich op an dere wijze. Van Bergen aan Zee werd over Egmond en Heilo naar Alkmaar gereden. De slechte weg deed veel afbreuk aan het pleizier van dezen rit. In Alkmaar werd weer hertenkamp en volière en apenkooi bezichtigd. Dit was voor de kleinen weer een aardige ontspanning. Het geheele feest is zonder ongelukken prettig verloo- pen en mag als goed geslaagd worden be schouwd. Een woord van dank aan allen die hun auto voor dit doel beschikbaar hebben gesteld, is hier zeker op zijn plaats, en met genoegen hebben we weer geconstateerd, dat in Wieringerwaard zooveel kindervrienden wonen, die hun auto voor het schoolfeest telkens weer willen afstaan. Verder een woord van dank aan allen, die aan het welslagen van dit vroolijke kinderfeest hebben meege werkt. Verleden week Woensdag is er in de haven een bak met zware steenen, welke voor de dijken gebruikt worden, gezon ken. Men heeft getracht het vaartuig bij laag water te lichten, wat echter niet ge lukt is. Gisteren is een duiker ontboden. Deze heeft na veel moeite een zware ket ting onder de schuit door gekregen, zoo dat men thans met behulp van een zware hijschkraan het gezonken vaartuig boven water zal zien te krijgen. schooljeugd tot een feestdag te maken. Zeker een uitstekend idee van I.E.s.U. wantwie de jeugd heeft, beeft de toekomst en we vertrouwen, datdeN.V., als de jeugd van heden volwasschen zal zijn. de sympathie van allen mag bezitien. BEKRONINGEN. Bij het concours hippique, dat te Op meer gedurende de landbouwtentoonstel ling gehouden is en waaraan door 11 landelijke vereenigingen is deelgenomen, behaalde de Texelsche rij vereeniging een 3e prijs met 9 punten bij Patrouille- springen, (de le prijs werd behaald met 14 p.). Bij de Viertallendresseerproef be haalde de Texelsche rijvereeniging een 4e prijs met 113 punten (de le prijs werd met 127'/2 p. behaald. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisterenavond te plm. half zeven heeft op den Rijksweg ter hoogte van de Klok- sluis een nogal ernstig auto-ongeval plaats gehad. Van de richting Den Helder kwam op dat oogenblik een 6-wielige hout-auto van de fa. Konijn te Alkmaar en daarachter een luxe Essex wagen, be stuurd door den heer P. C. Schriek, Dir. der Dordrechtsohe Gasmeterfabriek te Dordrecht. Laatstgenoemde wilde de vrachtwagen voorbijrijden, wat ook goed ging, doch toen hij juist was gepasseerd en zijn wagen weer op de rechtefhelft van den rijweg zou brengen, slipte deze op het, door den juist vallenden regen, zeer gladde wegdek. De wagen vloog hierna tegen de aldaar ter plaatse voor de huizen staande boomen en sloeg hierna op zijn linkerzij. De inzittende heer S. werd hier bij zeer ernstig aan het hoofd verwond en werd hierna spoedig ter plaatse door Dr. Oterdoom verbonden. De auto werd van voren totaal vernield. De chauffeur der vlak er achter komen de vrachtwagen kon, hoewel hü sterk remde, toch niet verhinderen, dat hij de gevallen wagen nog aanreed. Deze chauf feur bekwam geen letsel, terwijl zijn wagen er ook nogal vrij goed afkwam. We vernamen verder nog, dat de heer S. hoogstens plm. 45 km per uur zou heb ben gereden toen het ongeval plaats vond. Hedenavond (Donderdag) te 8 uur speelt Geel-Rood I een vriendschappe- liiken wedstrijd tegen Dosko I van Oude- sluis op het Dosko-terrein. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 7 Juni. Uitspraken van Dinsdag 31 Mei. Pieter W., thans gedetineerd te Am sterdam. Diefstal met braak te Bergen, 3 jaar gev. Simon Petr. v. N., Julianadorp. Hooger beroep veroordeeling overtreding Motor en Rjjwielwet, vonnis bevestigd. Joh. Z., vischhandelaar, Den Helder. Dood door schuld, 75 boete of 75 dagen met ontzegging rijbevoegdheid. Peter B., Wervershoof. Hooger beroep vonnis kantongerecht Medemblik, vrij spraak. Soins (gevaarlijk, als men dorst krijgt. De geen blijk van aanwezigheid geven de heer Hendr. Th. K. had heden de pri meur en werd hem bij dagvaarding ten laste gelegd dat hij op 24 Maart te Ber gen aan Zee in een tijdelijk onbewoonde villa van den heer professor Veldman uit Delft door verbreking van een glasruitje de kans had gekregen binnen te dringen, vermoedelijk met minder lofwaardige bedoelingen. Deze intentie kwam echter niet op oplossing, aangezien genoemde heer Hendr. Theodorus K. op heeterdaad werd betrapt door den timmerman P. J. Peters, die op een hoogst ongelegen mo ment te villa kwam binnen stappen. De opheldering, die de brutale indringer gaf, namelijk dat hij dorst had en eens wilde rondzien waar zich de waterlei dingkraan bevond, werd slechts „Cum grano Solis" aanvaard en de heer offi cier wilde er heelemaal niet in bijten, doch daagde den dorstigen polyvim voor den rechterstoel de Meervoudige Straf kamer, als verdacht van poging tot dief stal en zoo de vlieger niet opging, het wederrechtelijk binnendringen buiten den wil van den bewoner, eigenaar of rechthebbende. Deze gewichtige zaak had al bijna haar beslag gekregen, toen de heer K., oud 18 jaar, van beroep fruithandelsman en wonende te Alkmaar, kwam binnenwan delen om te verklaren, dat hij zich in uur der oproeping had vergist. villa, bleek dat in de villa heel wat aan wezig was, dat de moeite waard was om mee te nemen. Aan den verdachte was in geen enkel opzicht eenige vergunning verstrekt, het perceel binnen te dringen. Indien deze formaliteit niet was ver zuimd, zou er niets te doen zijn geweest. De heer officier stond ook sceptisch tegenover het dorstverweer van den ver dachte, die hem weinig sympathiek is, en vordert ter zake het primair ten laste gelegde de poging tot diefstal, wettig en overtuigend bewezen zgnde, 3 maanden gevangenisstraf. Het uitstapje van den psychopaat. In de middagzitting. die permanent dreigt te worden in het belang der spijs vertering van het edelachtbaar Collega en andere geïnteresseerden in de Neder- landsche jurisprudentie, werd ons voor de afwisseling gepresenteerd een psy chopaat uit het gesticht St. Paulus van Dr. Barnhtrn te Heiloo, den 23-jarigen metselaar Johannes J., gedomicileerd te 's-Hertogenbosch, die kans had gezien uit de inrichting te ontsnappen en toen van zijn vrijheid misbruik had gemaakt door op 22 April uit een schuurtje in de duinen te Wimmen onder Egmond Bin nen te ontvreemden, nadat hij een glas ruit had verbroken, een jas, toebehoorend aan J. Hopirian en een manchester pan talon, eigendom van r. Gul. Den volgen den dag completeerde hij zijn inventarii door een rijwiel, staande big de r.k kerk te Egmond a. d. Hoef weg te ne men, welke fiets bleek te behooren aan den heer M. Kleverlaan, leerling-monteur aldaar. Op dit karretje wilde de ont vluchtte psychopaat naar den Bosch to< rijden en was reeds begonnen het be keken de liedje aan te heffen, doch werd toen hij aan „zoete lieye Kerretje" waf gekomen, handig ingerekend. Als getuige-deskundige werd gehoord de psychiater dr. Engelman, die den ver dachte beschouwde als imbeciel, dom en achterlijk, leugenachtig, gevoelloos, slechts ten deele verantwoordelijk te stel len. Echter achtte getuige een zeer korte gevangenisstraf gewenscht en voorts ter beschikking stelling der regeering. Na de lichting van dit doopceel vorderde de officier tegen den gevaarlijken deserteur in het belang der eigendomsbescher ming en als ontvluohtingsrem 1 maand gevangenisstraf. Mr. N. J. van Leeuwen, verdediger van verdachte, had een opmerking omtrent de dagvaarding en noemt de ontvluchting niet zoo misdadig en ontleedde de motie ven tot de rijwieldiefstal en concludeerde een lichtere straf! Vriendschappelijke re- en dupliek tusschen de juridische strijdkrachten besloot de behandeling, waarna sluiting. Binnenland. Eén doodd. Reeds eenige weken werd onder Bos- koopsche werkloozen communistische agi tatie gevoerd. Sinds enkele dagen werd eiken morgen voor het gemeentehuis demonstratief opgetreden. Gisteren is het tot een botsing gekomen tusschen do politie en de betoogers. In den morgen was het al roerig. Een der leiders werd daarom eenige uren in arrest gesteld, 's Middags keerden de betoogers terug, thans versterkt met een 100 communisten uit Gouda. Een deputatie vroeg den burgemeester te spreken. Dit werd ge weigerd. Hierop is een motie van de be toogers aan den burgemeester ter hand gesteld, o.m. eischend onmiddellijke terug trekking van de te Boskoop extra gede tacheerde politiemacht. De betoogers be gonnen daarna te roepen: honger-Ruys, honger-Colijn. De politie ontruimde toen het plein voor het gemeentehuis. Over haast namen de betoogers de vlucht. De tegenstand was echter nog niet gebroken. Op den Koninginneweg stuitte de politie op hardnekkig verzet. Het scheelde niet veel of eenige agenten waren onder den voet geraakt. Toen een der agenten op de straat lag viel een der demonstranten in zijn sabel; de man werd in de hartstreek getroffen en over leed na een kwartier. Het bleek een zekere de J. uit Gouda te zijn. Het motief voor het optreden van de demonstranten schijnt gelegen te zijn in het feit, dat de tewerkgestelden bij de werkverschaffing, die. voorheen in uur loon werkten, thans in accoordloon moe ten werken. Volgens de tewerkgestelden is dit loon zoo laag, dat geen behoorlijke verdienste kan worden verkregen. In den loop van den dag had de burge- Ten zijnen genoege werd dus nog eens mecstep reeds verscheiden" deputaties gebruik maakte de Hecren mede te dec- len, dat zijn bedoelingen raszuiver wa ren geweest en hg geen ander opzet had gekoesterd, zich van drinkwater te voor zien, teneinde zijn droge lever te verfris- streeks 7 uur .een ernstig ongeluk ge een beslissing worden genomen. TE PLETTER GESLAGEN. In Den Bosch is gisterochtend ou- schen. Het was eigenlijk niet aardig van den president van deze opheldering geen steek te gelooven, doch H.H. rechters zijn nu eenmaal zoo doorpekeld van de verdov beurd. De 41-jarige C. Bouman, afkomstig uit Stolwijkersluis, bij Gouda, was nabij Den Bosch op een vrachtauto geklommen, die geladen was met manden biggen en op weg was naar de Bossche veemarkt. JUBILEUM „T.E.S.O." Het 25-jarig jubileum van T.E.S.O zal naar wij vernemen, niet uitsluitend door directie en genoodigden gevierd worden, doch het bestuur van T. E S O is voornemens dien dag voor de Texelsch'eMosk, aannemer venheden van het menschdom, dat zij wagen was zóó hoog geladen, dat de man, die boven op de manden zat, met het hoofd in aanraking kwam met dwars liggers van het viaduct der Nederlandsche Spoorwegen nabij de markt. De chauffeur, die niet wist, dat de man op den wagen zat, reed gewoon door en werd op de markt er opmerkzaam opgemaakt, dat er bloed van zijn wagen liep. Bij onderzoek bleek, dat B. boven op de manden lag, met ernstig verminkt hoofd. Perpolitie- brancard is hij in stervenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. feitelijk niet meer in staat zijn, kaf van het koren te onderscheiden. Door den heer Peters werd de verdachte aangetroffen in den gang en de mogelijk heid van zijn aanwezigheid had het jonge mensch zich vermoedelijk verschaft, door een deurraampje te vergruizelen, iijn hand door de opening te steken en dood eenvoudig de buitendeur, die zich niet op het nachtslot bevond, te openen Niets gemakkelijker dan dat. Een kind 'kan de wasch doen. De officier nam de gelegen heid waar om zijn dagvaarding te wijzi gen en te doen lezen „raampje" in plaats van glasruit. De verdachte, die van juristery geen kaas heeft gegeten, nam sinl ni^f h K,en06Sen> z°odat schor- smg niet behoeft plaats te hebben en for meel aan de eer was voldaan, „lu dejverklaring van den heer J. CIRCUS SARASSANI. Het circus Sarrasani had Dinsdag bij het vertrek naar Meppel nog een geschil met de gemeente Leeuwarden te veref fenen. De schade door het circus aan de straten toegebracht was op f 741. geschat en om van de betaling daarvan en toezichthouder op deverzekerd te zijn, had de burgemeester

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6