S. I. Kim 5 h Rijk en geen geld. m 1 NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Busfeniandsch overzicht. Zomersproeten Nr. 7131. EERSTE BLAD De houding van de Britsche staatslieden ten opzichte van de vraagstukken van onzen tijd. - De conferentie te Lausanne. - De mislukte onderhandelingen tusschen Engeland en Ierland. Wij Breien!!! en repareeren alle ver- dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Een telegram van den ex-keizer KONIJN's GEBRADEN ROSBIEF in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, FEUILLETON COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.f r. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4ct. De houding van de Britsche staatslie den ten opzichte van de vraagstukken van onzen tijd, schreven wij in den kop van ons overzicht en dat wet naar aanleiding van een artikel in de „New. Rott. Crt." over den ijver van MacDonald, 'n prijzens- waardigen ijver, voegen wij er oogenblik- kelijk aan toe. MacDonald, die weer her steld is van zijn oogoperatie en weer actief gaat deelnemen aan de internatio nale politiek, is op weg naar Genève. De Britsche minister voelt wel heel zwaar de ernst van den tijd waarin we leven en hij tracht door conferenties dezen toestand te veranderen, door versterking van het onderling vertrouwen. Of hem dit geluk ken zal? Hij is al wel heel zwaar teleurge steld in de uitkomst van de gevoerde Be sprekingen en het stemt des te meer tot verwondering en voldoening dat hij met evenveel enthousiasme voortgaat in zijn pogingen tot verzoening van de volkeren en tot oplossing van tal van moeilijke pro blemen. En nu de „Nw. Rott. Crt." Wij doen er hier en daar een greep uit: Vrijdagavond komt MacDonald te Parijs aan om met Herriot te beraadslagen voor zij elkaar te Lausanne op een officieele conferentie ontmoeten. Niet alleen het vraagstuk der oorlogsschulden zal tus schen hen in het komende etmaal ter sprake worden gebracht, maar het ge- beele complex van de noodlottige moei lijkheden, die op het oogenblik zoo zwaar op de wereld drukken. Prijzenswaardig is de ijver van Mac Donald. Hij moge de dingen dan niet altijd op de juiste manier aanpakken, toch is het van de grootste beteekenis dat de cerste-minister van het Britsche rijk be seft, dat de groote kwesties van het oogen blik slechts een internationale oplossing kunnen vinden en dat zelfs het Britsche rijk door samenwerking alleen tusschen zijn deelen, zich zelf niet kan helpen. Er ware ook een andere houding der Britsche staatslieden mogelijk, een hou ding die in Engeland uit een zekeren hoek met groote felheid gepropageerd is. Lon den kon al zijn verwachtingen op Ottawa bouwen en daarvan het herstel hopen, dat het zelf noodig heeft. In plaats daarvan ?ien wij MacDonald op het oogenblik met haast desperaten ijver aan het werk om een internationale samenwerking tot stand te brengen ter bestrijding van de algemeene ellende. Wij kunnen heel goed begrijpen, dat men bij wijze van bou tade opmerkt: „wat helpt al dat gepraat". Zou dit gepraat echter niet plaats vinden dan had men het recht de onverantwoor delijke nalatigheid te gispen der staats lieden, die slechts in beschermende rech ten, contingenten en deviezenregelingen het heil van hun volk zouden zoeken. In het rustelooze zoeken van MacDonald komt optimisme ten aanzien van het lot der wereld tot uiting, die de internatio nale wereld niet laat inslapen, die van dag tot dag de openbare meening de waarheid voorhoudt, dat geen volk zich zelf nog kan redden. Laat ons voorloopig alvast eenigen voor uitgang zien in de ongerustheid, die over de leiders der groote volkeren en over MacDonald in het bijzonder gekomen is soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de allerfijnste). Vraagt onze eigengebreide ijzer- sterke WOLLEN BADPAKKEN voor Heerenen Dames, KLEUR en MODEL naar keuze, a f 3,50. JAAP SNOR, Zuidstraat 19. (Let op den gelen winkel). P.S. Voor Texel: Wed. BUIJSMAN, Den Burg. De nieuwe Duitsche minister van Buiten- landsche Zaken Freiherr von Gapt in den Rijksraad. (Zie Held. Crt. van Zaterdag). bij het zoeken naar een uitweg. Dit rus telooze zoeken geeft moed, al zou het nog zoovele conferenties kosten. Zoo is er meer kans op een oplossing, dan wanneer zij ontmoediging toonen, dan wanneer zij de defaitistische overtuiging verkondi gen, dat het toch niet helpt, (een overtui ging, die men bij ons te lande met bijzon dere zelfgenoegzaamheid als hoogere wijsheid hoort verkondigen) want dit de faitisme is het noodlottigst van alles. De conferentie te Lausanne. Zooals uit bovenstaande reeds is gebleken is de bedoeling van de reis van MacDonald, Lausanne, de conferentie waar het vraag stuk van de schrapping der herstelschul den zal worden overwogen. Over de vooruitzichten van deze confe rentie schrijft de „Times", naar Reuter meldt, dat thans de tijd gekomen is om het afschaffen der herstelbetalingen te overwegen. Als dit deze maand nog niet bereikt kan worden, aldus het blad, kan men toch wel principieel het staken overwegen en een commissie benoemen, die het beëindigen der herstelbetalingen zal bestudeeren. Volkomen en onmiddellijke schrapping der herstelbetalingen moge in veler oogen noch moreel noch oeconomisch gewenscht en uitvoerbaar geacht worden, doch er is in Engeland niemand die thans nog ver dere betalingen van Duitschland ver wacht. MacDonald is dientengevolge in staat vrijmoedig zijn plan uiteen te zetten. De Engelsche regeering zou zich bij voorbeeld bereid kunnen verklaren, leder land, dat zijn aanspraken op Duitschland laat vervallen, van zijn betalingsverplich tingen tegenover Engeland te ontheffen. Een dergelijke verklaring zou niet zonder uitwerking blijven op andere landen. Reuter meldt mede, dat volgens den Pa- rijscthen correspondent van de „Times" de vooruitzichten voor de conferentie van Lausanne gunstiger geworden zijn, daar Herriot bereid is, de intransigeante hou ding der vorige regeeringen op te geven. In officieele kringen te Londen heerseht dan ook een meer ming. optimistische stem- De mislukte onderhandelingen tusschen Engeland en Ierland zijn wel een bewijs dat de te overwinnen moeilijkheden groot waren. Het officieele communiqué over de besprekingen van de Valera met de Brit sche regeering kan alleen als een erken ning van de totale mislukking worden ge lezen. De Londensche corr. van de „Nw. Rott. Crt." schrijft daarover: Men mag aannemen, dat de Britsche regeering onder de gegeven omstandig heden en met het oog op den geheelen wereldtoestand tot een redelijk vergelijk bereid was. Wanneer de onderhandelin gen totaliter mislukt zijn, moet dat onge twijfeld aan de Valera's onbuigzaamheid toegeschreven worden. De vraag doet zich dan alleen maar weer voor, waarom hij zich eigenlijk in onderhandeling begeven heeft. Volgens sommigen is dit omdat de Britsche regeering den Hoogen Commis saris te verstaan gegeven zou hebben, dat wanneer de Iersche regeering volgende week de land-annuïteit inhoudt, een wets ontwerp bij het Lagerhuis ingediend wordt en met grooten spoed behandeld zal worden om rechten op alle uit de Vrijstaat inkomende goederen te heffen ten einde Groot-Britannië voor zijn verlies schade loos te stellen. Te Dublin gaan geruchten, dat aan den Hoogen Commissaris het ont werp zelf al reeds getoond zou zijn. De Valera moet echter toch geweten hebben, dat hij niets zou kunnen bereiken, als hij op ieder gebied honderd procent zou wil len hebben. Men zegt, dat hij zich alleen aangaande de annuïteit tot concessies be reid verklaard zou hebben, onder de on mogelijke voorwaarde, dat Groot-Britan- nië zich bereid verklaren zou om voor de hereeniging van Ierland te werken, het geen Groot-Britannië nu eenmaal zonder toestemming van Ulster niet doen kan. De nieuwe Roemeensche minister president Vojvod Vajda. AGRESSIEVE TOON VAN HET ORGAAN VAN HET IERSCHE REPUBLIKEINSCHE LEGER. Het orgaan van het Iersche republi- &einsche leger schrijft naar aanleiding van de besprekingen te Londen o.a.: „De Engelsche aanvalsgeest is op het oogenblik precies zoo groot als tien jaar êeleden. Slechts de gewapende macht an het conflict oplossen. De jonge gene ratie van Ierland moet in dezen strijd de voorhoede vormen, want zij is de gewa pende beweging der Iersche jeugd." COUPLOT TEGEN DEN PRESIDENT VAN CUBA ONTDEKT. De politie te Havana is Zaterdag een complot op het spoor gekomen, dat drie jongelui hadden gesmeed tegen het leven van den president van Cuba, Machado. Zij zouden een bom werpen in een straat, waar de president tijdens een wandeling zou passeeren. Het complot werd eenige minuten vóór Machado voorbij zou komen, ontdekt én de jongelui werden dan ook op heeter- daad met de bom betrapt. Zij werden alle drie gearresteerd. Aan de bemanningen van de „Goefoen" en de „Breslau". Vogens den socialistisohen persdienst, die een bericht geeft van een blad te Wilhelmshaf en, zou de ex-keizer een tele gram gezonden hebben aan de vroegere bemanningen van de Duitsche oorlogs schepen „Goeben" en „Breslau", die van 46 Juli aldaar vereenigd waren. Dit telegram zou als volgt luiden: Huize Doorn. Telegram van Z.M. den Keizer en Koning. Wilhelm, Ik zend mijn groet aan de dappere be manningen van mijn schepen, Goeben en Breslau, ter gelegenheid van het feest, dat zij te zamen te Wilhelmshaf en vieren. Ik herinner mij met groote erkente lijkheid de daden van deze twee kruisers. Ik eer hun helden, die voor den Keizer en voor het Rijk gevallen zijn. Dat de ontsnapping van de Breslau en de Goeben tot voorbeeld diene voor de toekomst. Alleen dapperheid en een geest van op offering zullen voor ons land den weg naar de vrijheid openen en alle ketenen verbreken. Dat uw doel voor alles moge zijn om de jeugd van dit idee te door dringen en den geest van kameraadschap en de herinneringen aan het verleden op te wekken. Voorwaarts met God voor de eer en de wapenen! Fransch commentaar. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Parijs meldt nader: De Matin komt terug op de boodschap van den ex-keizer aan de bemanning van de Goeben en Breslau, onderteekend Wilhelm keizer en koning. Het blad stelt de co-incidentie in het licht van deze proclamatie met de verklaring van den minister van binnenlandsche zaken, vol gens welke de grondwet van Weimar moet worden herzien en waarin hij zich tot het monarchistische stelsel bekent. Daar de ex-keizer tegenwoordig veel raadsleden om zich heen heeft, is het wei nig waarschijnlijk, dat die boodschap de onbekookte daad van een op zichzell staand persoon zou zijn. Alles duidt er integendeel op, dat hij met het oog op de tegenstrijdigheid van de Duitsche po litiek en gepolst door zijn aanhangers omtrent de mogelijke wijziging van het stelsel, de eerste de beste gelegenheid aangegrepen heeft om de rechten te laten gelden, waarvan hij formeel afstand heeft gedaan. Het blad herinnert aan de acte van afstand, die 23 November 1918 te Amerongen onderteekend werd, 17 dagen na het sluiten van den wapenstilstand als een van de voorwaarden voor zijn verblijf in Nederland. Men kan zich nu afvragen, wat voor een zoo volledige om mekeer de houding van de Nederland- sche regeering zal zijn. Voor het overige betreft de tekst van den afstand slechts den ex-keizer zelf, zonder eenige zinspe ling op de dynastie. In die omstandighe den kan een verandering van het regime bijna automatisch haar beslag krijgen ten behoeve van den ex-kroonprins na tuurlijk met een schijn van wettigheid na wijziging van de grondwet van Weimar. Dit moet Wilhelm II verontrusten, die al dikwijls, zij het met minder klem de()over- tuiging uitgesproken had, dat zijn" bal lingschap maar zoo lang als de republiek zou duren. De geruchten omtrent de ïjes- tauratie geven hem zijn volledige waak zaamheid terug. Het telegram van den ex-keizer komt neer op een scherp pro test tegen de candidatuur van den ex- kroonprins. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper DE KONINGIN NAAR FINLAND? Uit Helsingfors wordt aan de Weser Zeitung gemeld, dat de Koningin van Nederland dezen zomer een bezoek aan Finland zal brengen. HET 12Va-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN ALKMAARS BURGEMEESTER. Het 12V2-jarig jubileum van burge meester Wendelaar, die tevens voorzit ter is van de Vereeniging van Nederl. gemeenten, is Zaterdag op grootsche wijze gevierd. Alle schoolkinderen ont vingen een steenen herinneringsbeker en zij brachten den burgemeester voor het stadhuis een aubade. De raad kwam des middags 2 u. 30 in buitengewone vergadering bijeen om den jubilaris te hudigen. De zaai was geheel bezet. Een aardig moment was de verschij ning van het kaasdragersgilde in het gildecostuum, welk gilde bij monde van den heer Wolzak den burgemeester op rijm huldigde, en hem een groot bloem stuk met twee Alkmaarsche kaasjes aan bood. Hierna had in de trouwzaal van het raadhuis de huldiging namens het comité uit de burgerij plaats, waarop een zeer druk bezochte receptie volgde. Des avonds werden concerten in den muziektuin gegeven, waarna de brand weer den burgemeester een serenade met fakkellicht bracht en eenige verlichte spuitdemonstraties gaf op het voormalig gemeentelijk bolwerk. Het feest eindigde met vuurwerk. DE MOEILIJKHEDEN VAN DE TUINDERS IN WEST-FRIESLAND. In de algemeene vergadering van den kring van veilingsvereenigingen in West- Friesland, te Hoorn gehouden, is een stemmig besloten, het volgende telegram te zenden aan den minister van econo mische zaken: De vergadering, waarop 12 groenten- veilingen uit dit deel van Noord-Holland zijn vertegenwoordigd, dankend voor den reeds verstrekten steun aan het grove tuinbouwgebied van Noord-Holland, spreekt er haar diep leedwezen over uit, dat deze slechts voor de helft is verstrekt, niettegenstaande de aanvragen reeds tot het uiterste waren beperkt, en verzoekt Uwe Bxc. met grooten eerbied, doch drin- (WW* «WEP per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Staien-collectie gend, zoo spoedig mogelijk het resteeren- de deel dezer aanvragen te verstrekken om in den allergrootsten nood der meest getroffen tuinders te voorzien. De regeering zou verdubbeling van het aanvankelijk beschikbaar gestelde bedrag van 700,000 overwegen. Men meldt aan de Nw. Rott. Crt: Voor de vele noodlijdende tuinbouwers in ongeveer 50 gemeenten in West-Fries land is, naar bekend is, in het begin van het jaar van rijkswege 700,000 beschik baar gesteld als rentelooze voorschotten. Bü dit bedrag hebben de betrokken ge meenten nog 300,000 toegezegd. Het totaalbedrag van de aanvragers beliep echter ruim 4 millioen gulden. Mede in verband met den financieelen toestand der gemeente is van dit bedrag slechts 2 millioen gulden toegewezen zonder dat evenwel, het tweede millioen reeds beschikbaar was. Het is bij de tuindersorganisaties thans officieel bekend, dat de regeering een verdubbeling van het aanvankelijk ter beschikking gestelde bedrag thans in overweging heeft genomen, zoodat mag MMZMSW&TM; Wilt gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid, gebruik dan Foster', Maagpilllen. 0.65 per flacon. lOSTER'SfSei MAAG PILLEN AC' :as door E. PHILLIPS OPPBNHEIM. 6) De typiste, een heel eenvoudig gekleed meisje, met mooi bruin haar en een aan trekkelijk uiterlijk, liet haar werk even rusten en keerde zioh om. „Ja, Mr. Masters." „Wilt u me even de brieven brengen, die we op deze advertentie gekregen heb ben?" vroeg hij. „Ze liggen bij elkaar, boven op de brandkast." Het jonge meisje stond onmiddellijk op om de bewuste brieven te halen. Bliss trok zijn broekspijpen iets hooger op, waardoor zijn mooie sokken uit betere dagen iets meer te zien kwamen. ,,'t Is toch zonde van uw tijd, om die allemaal door te lezen," zeide hij non- cholant. „Natuurlijk zijn er altijd hoopen menschen, die geen werk hebben, en op iedere advertentie schrijven, welke hun maar eenigszins lijkt. Ik daarentegen," ging hij door met den noodigen nadruk qp ieder woord, „ben nog nooit buiten werk geweest." Ofschoon Mr. Masters alle mogelijke moeite deed om zijn gezicht zoo effen mo gelijk te houden, kon men toch zien, dat die verklaring diepen indruk op hem. had gemaakt. --- „Dan kan ik niets anders zeggen, dan dat u erg geboft heeft," zeide hij. „Heel erg geboft. Op uw leeftijd had ik al heel wat anders meegemaakt. Dus nog niet bui ten werk geweest?" „Nog nooit," verklaarde Bliss met het kalmste gezicht ter wereld. Toen hij opkeek, zag hij, dat het jonge meisje, dat juist weer binnengekomen was, hem van onder tot boven bekeek. En de manier, waarop ze dit deed, was heel duidelijk een beetje minachtend. „Heeft u wel ooit werk gehad?" vroeg ze sarcastisch. Bliss wist niet wat te antwoorden. De opmerking was zoo raak, dat hij gedu rende een oogenblik zijn tegenwoordig heid van geest verloor. Maar gelukkig redde Mr. Masters de situatie. „Nou, wat zeg je me daarvan, mijn beste mijnheer", zeide hii, terwiil hii triomfan- teliik naar den stapel brieven wees. „Hon derd twintig brieven, bijna allemaal van reizigers, die al jaren lang in het vak zijn, menschen, die hun vak door en door ken nen, en die er een eer in stellen om het Alpha fornuis te mogen verkoopen. En waarom denkt u nu eigenlijk, dat ik u bo ven al die menschen de voorkeur zal ge ven, hè?" Bliss zat den spreker strak aan te kij ken. Mr. Masters had zijn wenkbrauwen op een overdreven dreigende manier ge fronst. Maar de blauwe oogen daaronder keken Bliss ooliik, met een zeker welge vallen aan. „Omdat dit de dertiende keer is, dat ik mijn diensten aanbied, mr. Masters, en dertien is nu eenmaal mijn geluksciifer. En als u de tweede reden wilt weten, die kan ik u ook wel vertellen. Ik heb geen cent op zak, en als ik deze betrekking niet krijg, dan blijft er voor mij niets anders over, dan hongerlijden of...terug gaan naar hetgeen ik vroeger deed." wat was dat?" vroeg Mr. Masters, terwijl hij hem wantrouwend aankeek. „Mets oneerlijks," verklaarde Bliss, „m'aar dan ook niets dat de moeite van nqt spreken erover waard is. Ik wil me zelf Ih de hoogte werken en ik heb geen zin om weer terug te vallen. Als u wer kelijk zoo goedhartig bent, als u er uit ziet, mr. Masters, dan zult u het niet over uw hart kunnen verkrijgen om een man. Weer gaf mr. Masters met zijn vuist een harden slag op de tafel. „Houd je mond," bulderde hij. Bliss gehoorzaamde onmiddellijk. Mr. Masters trachtte zich nog meer dan ge woonlijk een air van gewicht te geven. De schrijfmachine was ook niet meer te hooren, de typiste had opgehouden te werken om goed te kunnen luisteren. „Denk er om, vertel niet te veel van je persoonlijke aangelegenheden, kerel," zeide Ms. Masters. „Meestal doe je beter om alles, wat je zelf betreft maar voor je te houden. Een ding wil ik nog weten. Is dat getuigschrift van die.die no- tarismenschen echt of niet?" „Absoluut echt," verklaarde Bliss met den noodigen nadruk. Mr. Masters stond op en ging naar de deur. „In elk geval zal ik je het fornuis eens laten zien," zeide hij. „Niet dat er zooveel aan is, maar wij kunnen het in elk geval eens gaan kijken. Wees zoo goed even te wachten." Snel liep hij het magazijn In om iemand, die te nauwkeurig het type for nuis stond te bekijken, eens te vragen wat hij eigenlijk wilde. Bliss keek de typiste met het mooie bruine haar vra gend aan. „Denkt u dat ik kans heb?" vroeg hij. De typiste keek van haar werk op en bleef hem eenige oogenblikken naden kend aanstaren. Tot zijn groote verba zing merkte Bliss, dat zij er heel wat aardiger uitzag, dan hij gedacht had. Zij was heel slank, eigenlijk iets te mager. Ze had groote, heldere oogen, een frissche teint, een mooie mond en een pittig ge vormde kin. Zonder te weten waarom, voelde Bliss, dat hij zich hier tegenover een persoonlijkheid bevond, die zioh op de een of andere manier onderschikte van het type vrouw, waarmede hij ge wend was om te gaan. „Ik ben bang van wel," was het ant woord. „Bang?" vroeg hq ten hoogste ver baasd. Ze knikte even. „Ja, ik zei hang. Mr. Masters is eigenlijk veel te goed. Als het er op aan komt, kan hij niemand iets weigeren. Daarom stond er ook in de advertentie, dat alle sollicitaties schrif telijk worden ingewacht, 't Vervelende is, dat u nu toch persoonlijk bent gekomen." „Maar nu moet u me toch eens vertel len, waarom u me deze betrekking niet gunt," vroeg Bliss. „Ik ben toch waar achtig even goed in staat fornuizen te verkoopen als wie dan ook." Ze bekeek hem nog eens kritisch van onder tot boven. Hij voelde zich driftig worden, toen hij de verdachte schittering in haar oogen en de verdachte trilling van haar mondhoeken zag. Toen keek ze een oogenblik spottend naar zijn wandel stok, dien hij nog steeds in zijn handen had. „Bent u van plan dien mee te nemen?" vroeg ze. Bliss voelde dat hij een kleur kreeg. „Natuurlijk niet," zeide hij. „De quaes- tie is eigenlijk deze, ik heb hem meege nomen, om hem naar de lommerd te brengen, maar toen ik eenmaal dezen kant uitging, was ik zoo benieuwd of me dit lukken zou, dat ik geen zin had om eerst nog ergens anders naar toe te gaan." Het meisje deed, alsof ze zioh plotse ling herinnerde, dat ze ook nog te wer ken had. „Och, eigenlijk gaat het me niets aan," zeide ze berustend. „Maar soms denk ik wel eens, dat het eigenlijk veel beter aan mij toevertrouwd zou zijn. Mr. Masters is knap genoeg, maat van den practi- schen kant van het leven, geld verdienen en dingen goed organiseeren, heeft hij geen flauw begrip. Als hij nu het geluk gehad had, om een eerste klasse reiziger te bemachtigen, die zioh interesseerde voor zqn uitvinding en die er verstand van had om de dingen aan den man te brengen, dan zouden we er misschien bovenop geweest zqn, dat is 't wat ik bedoel." Bliss stond langzaam op. Hij had een gevoel, of hem iets heel onaangenaams was overkomen. En daarbij kwam, dat de herinnering aan de laatste veertien da gen weer als een nachtmerrie bij hem begon op te komen. „Goed," zeide hij plotseling besloten, „dan zal ik weggaan". Hij ging naar de deur, maar toen ze begon te spreken, bleef hij staan. „Bent u dwaas geworden?" zeide ze half berispend. „Dat wil zeggen, ik vind het heel aardig van u, als u meent wat u zegt, maar nu is 't toch te laat. Mr. Masters is de koppigste man ter wereld', dien ik ken. Daarom heb ik ook maar niets gezegd. Hq heeft u nu eenmaal aangenomen en zoo'n besluit staat bij hem als een paal boven water." „Als u zegt, dat het beter is dat ik wegga, dan zal ik het heslist doen," hield Bliss vol. ,,'t Geeft toch niets. Hq zou net zoo lang zoeken, totdat hij u weer gevonden had." „Dan moet u zeggen, dat u mij het allerbeste toewenscht," zeide hq. Even moest ze lachen. „Ik wensch u het allerbeste toe wat betreft den verkoop," zeide «e. „We heb ben 't maar al te hard noodig." „Goed, dan ik zorgen, dat u tevre den kunt zijn," beloofde hij. „Hm, wat zei u?" vroeg mr. Masters, terwijl hq op zijn gewone luidruchtige manier de deur opende en naar binnen stapte. „Ik heb uw typiste hier juist mijn stel lige belofte gegeven," verklaarde Bliss, „dat ik zal zorgen, dat er heel wat ver kocht wordt, als ik de betrekking krijg." Mr. Masters klopte hem op den schou der. „Begin dan maar meteen met frjjgt- schen moed, kerel," zeide hq. „Je bent aangenomen." (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1