Ingezonden rijksweersoldaten gedood Internationale atletiekwedstrijden te Amsterdam Tien jaar Poldersch Voetbal. AUTO-ONGELUK, AVERECHTSCH BELEID. De heer Schoeffelenberger doet in zijn lang epistel de mededeeling, dat ik vóór de Raadsverkiezing moeite zou hebben gedaan op de lijst te komen van de „Op positie-partij". Eigen-schending van naam ligt niet op mijn weg. Na uit eigen beweging bedankt te heb ben als lid der Vrijz. Dem. kiesvereeni- ging heb ik veel moeite gedaan de leiders der vrijzinnige partijen tot samenwerking te bewegen, hetgeen niet laakbaar is. Na eenige mondelinge afwijzing van twee der leiders kreeg ik van den heer Sch. een briefje, „alsdat ik er maar van afzie". Dat is derhalve van een voorgestelde combi natie op het gebied van gemeentezaken. Die poging slaagde dus niet. Het niet-geplaatst worden op een lijst der Vrij.-Dem. was dus een gevolg van het niet-lid zijn daarvan, zoodat zelfs de glorieuse naam van „adspirant-candidaat- lïd-van-den-Raad" niet doorging. De verdere persoonlijke grieven en uitingen te mijnen opzichte kunnen, als in geen enkel verband staande met mijn artikel „Averechtsch Beleid" buiten be schouwing worden gelaten. Wij mogen hopen, dat de heer Schoef- lelenberger ons zijn ruimschoots aan wezige stof niet zal onthouden, opdat zijn grondig-geschrevèn en goedoverdachte artikelen, b.v. over Afschrijvingen op Ge meente-eigendommen, of over Grondbe drijf, of over Woningstichting en de ex ploitatie daarvan, of over het op te richten Instituut voor Maatschappelijk Hulpbe toon, om er maar eens een paar te noe men, ons als politiek-ontoerekenbaren tot Jeering en tot beter inzicht kunnen strek ken. Ik vrees echter, dat zulke zakelijke, leerrijke en actueele onderwerpen wel boven de capaciteit van zijn denken zullen gaan. KI. F. Oortgijsen. DE ATHLETEN VOOR LOS ANGELES GEKOZEN. B.K.C. jubileert. Fusie die op tijd kwam. Reeds in de oorlogsjaren heeft men getracht eenigen vasten grond voor het oprichten van een voetbalclub in Anna Paulowna te krijgen. Onder leiding van den heer A. Kramer te Den Helder, werd geoefend op een stuk grond bij „Welgelegenmaar alras bleek de club, die den naam droeg van „Hollandia", geen levensvatbaar heid te bezitten. In den zomer van 1922 namen de heeren P. Crum Sr., G. de Leeuw, H. Stellingwerf en B. Visser opnieuw het initiatief en schreven een ver gadering uit in de „Vlas- en Korenbeurstegen over station Anna Paulowna. Het comité had bui tengewoon veel succes. Niet minder dan 43 leden kon men reeds op die bijeenkomst van 15 Juni 1922 inschrijven. Op 28 Juli gaf de heer D. Breebaart, nu burge meester van Callantsoog, in zijn functie als voor zitter van den West-Frieschen Voetbalbond, een uiteenzetting over het nut van aansluiting. Dit geschiedde dan ook en vanaf 1 September 1922 kwam „Excelsiorzoo werd de club gedoopt, in de oude West-Friesche uit. Het terrein, waarop gespeeld werd, was lang niet ideaal. Het werd doorsneden door greppels als loopgraven en begrensd door een stuk water, de Spoorput, door hoog riet aan het gezicht ont trokken. Zoo gebeurde het, dat de eerste wed strijd, die tegen D.O.S.K.O. 1 van Oudesluis ge speeld werd, een kwartier na rust gestaakt moest worden wegens het feit, dat alle drie ballen in meergenoemden Spoorput waren beland, dat door het bewuste hooge riet dermate gecamoufleerd was, dat opvisschen niet mogelijk was. Des anderen daags, zoo luiden de overleverin gen, moet de voorzitter zich in Adams costuum te water hebben begeven om het bezit van de Vereeniging van den wissen dood te redden. Deze terreintoestand kon zoo niet blijven. Maar de eigenaar bleek niet bereid, op welke condities ook, aan eenige verbetering mede te werken. Toen bracht de heer Volder te Kleine Sluis uit komst Na eenige verbeteringen te hebben aang*< bracht, was het veld uitstekend bespeelbaar. DE NED. ZWEMPLOEG VOOR LOS ANGELES. Nieuw record van Kaan. In de series no M. horden maakte Kaan van „Haarlem" een einde aan het sinds 1924 dateerend Nederlandsch record van Oscar van Rappard van 15.5 sec. door 15.2 te maken. Helaas kwam deze prestatie door een kleine formaliteit, waarvoor wij de jury aansprake lijk zouden kunnen stellen, niet voor homolo gatie in aanmerking. Wat deze kranige opvol ger op dit uiterst fraaie, dooh zeer moeilijke nummer van zijn broer Arie Kaan slechts aan leiding kon geven, om het in de finale nog eens te probeeren en.... wederom met succes, al was het thans „slechts,, 15.4 sec. Wij ver wachten bij de nationale kampioenschappen wederom een nieuwe record prestatie. Na afloop van de Zaterdag te Tilburg ge houden zwemproeven zijn de volgende dames de eer waardig gekeurd om de Hollandsche kleuren in Los Angeles op de 4 X 100 M. estafette vrije slag te verdedigen: 1. Mevr. PhilipsenBraun, 2. Mej. Willy den Ouden, 35 de dames Vierdag, Oversloot en Laddé. Eerst in Los Angeles zal bepaald worden, wie van deze dames als reserve zal fungeeren. EEN NIEUW WERELDRECORD VOOR DE 100 M. HARDLOOPEN. De overige nummers. Nieuw Ned. record 4 X 100 M. •stafette Dames.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7