Marineberichten. Luchtvaart. Ingezonden. Postvluchten van en naar Indië De Zeppel:n-dag. Oceaan-vlieger gered. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nleuwediep. maar er in Het ledental was ondertusschen tot 52 gestegen en allen speelden met animo. Al waren de presta ties nog zoo ten achter staand bij de huidige, de gezelligheid van die dagen en vooral als het uitwedstrijden betrof was ongekend en de verre tochten m oude Fordjes naar Benningbroek, Hoog woud. etc. staan de oudere leden nog steeds als feestdagen voor. Met drie elftallen werd aan de competities van den W.F.V.B. deelgenomen. Geen der elftallen werd weliswaar kampioen in de eerste twee jaren, het tweede elftal van het derde jaar slaagde kampioen der tweede klasse te worden. Alras is toen de West-Friesche overgegaan in den Noord-Hollandsche. Veel lauweren zijn daarin niet geoogst. „Excel sior", dat in den nieuwen bond een naamsvran- dering moest ondergaan eerst V.V.A.P, en later Kleine Sluis bleef een zeer bescheiden rol vervullen in de derde klasse. Het ledental daalde. De magere jaren deden hun intrede. En niet alleen het ledental vertoonde on- rustbare neigingen, maar de financicele tocstan was ook niet al te best. Zoo zelfs werd het. dat er 1 Juli 1925 door het bestuur, dat de veran- woordelijkheid niet langer durfde dragen, een ver gadering werd uitgeschreven met crediteuren, do nateurs en leden, om eventueele noodmaatregelen te nemen, aangezien het nadeelig saldo 300 be droeg. Wie er op die vergadering kwamen, geen bestuurslid kwam opdagen, zoodat het eerelid, de heer C. van Oorschot, die zich in de eerste jaren als speler buitengewoon verdienstelijk had ge maakt, de kastanjes uit het vuur mocht halen. Nu. de crediteuren bleken nogal vredelievend gezind, en inzonderheid de terreineigenaar, de heer Volder, toonde zich bereid al het mogelijke te doen om de club te helpen. Zoo werden eensgezind de handen aan den ploeg geslagen en het gevolg was, dat er tien maanden later een batig saldo was van 50. Hoe ze hem dat destijds geleverd hebben, is ons een raadsel, als men nagaat, dat het ledental tus- ichen 15 en 20 zweefde. Enfin, die zorgen waren voorbij. Het ledental, schreven we zooeven, schommelde tusschen de 15 en 20, zoodat niet meer dan één elftal op de been gebracht kon worden. Nog slechter zou het worden. Doordat men steeds vergeten had adspiranten-opleiding ter nand te nemen, stond men weldra zelfs voor de kwestie of de vereeniging niet beter opgeheven kon wor den. Dan kwam er weer een beetje energie in en er kwamen wat vreemdelingen Wim Keppel, Gebr. Maarssen, enz. terwijl ook enkele Hel- dcrschen overwaaiden om te trachten hier een lei dende rol te kunnen spelen. Maar met al dat vreemde gedoe is men ook niet gebaat en den zomer van 1929 kwam „Kleine Sluis niet te boven. Bij den aanvang der competitie bleken er nog 4 actieve voetballers te zijn. In 1928 was de vereeniging ondertusschen ver huisd naar een keurig klaargemaakt terrein achter j café Slikker. Verschillende keeren heeft de club liefdadig heidswedstrijden op haar terrein laten spelen. Zoo b.v. tegen de plaatselijke clubs B.F.C. en Concor- dia ten bate van de vereeniging „Huiszorg". Dikwijls heeft „Excelsior" propaganda-matches georganiseerd. Zoo o.a. H.R.C.Hollandia, Hel- der—W.F.C. en Helder—A.F.C., die steeds aan het beoogde doel hebben beantwoord. Dit is in het kort de staat van dienst en het wedrvaren van „Excelsior". In Breezand richtte men in café Borst op 23 Juli 1924 een voetbalclub op onder den naam B.F.C. Van de heeren bestuursleden uit dien op- richtingstijd noemen de Onderwater en Wevers. Er werd gespeeld op een terrein in de kom van Breezand. Op dat veld, dat het eigendom was van de Wed. Cornelissen, werd de eerste wedstrijd gespeeld tegen Excelsior 2 van Kleine Sluis. Deze match werd met 40 verloren, maar trok veel publiek, mede door de opluistering van de Har- monievereeniging „Concordia". 't Ging de vereeniging in den beginne vrij goed. Men speelde met vrij veel succes in den W.F.V.B. Aanvankelijk in de tweede klasse, later in de over gangsklasse. Weldra zou echter de West-Friesche in den Noord-Hollandsche opgeslokt worden, en B.F.C. geraakte in de derde klasse van den N.H.V.B. f^ierin heeft zij zich tot tweede klasser opgewerkt. Langzamerhand kwam de voortschrijdende bloembollencultuur het home van B.F.C. bedrei gen. Het terrein van de Wed. Cornelissen was niet meer beschikbaar. Gelukkig had de toenmalige voorzitter van B.F.C., de heer C. v. d. Linden, een terrein. Hier heeft B.F.C., wier naam op last van den N.H.V.B. in „Breezand" veranderd werd, tot haar laatste wedstrijden op Breezand's grondgebied gespeeld. Want ook de heer Van der Linden kon zijn land niet meer beschikbaar houden voor de voetbal sport. Toen moest er raad geschaft worden. In den zomer van 1929 was 't, dat „Breezand" zich tot i den heer Slikker wendde. Het gevolg was, dat I „Breezand" haar domicilie verplaatste van Borst naar Slikker. De overgebleven „Excelsior"-speiers (Tauber, Teulingen Hz„ Huisman en nog enkelen) iraden tot „Breezand" toe. Dat seizoen 192930 werd een succesvolle tompetitie. Het tweede elftal werd kampioen der derde klesse. Het eerste voerde hevigen strijd met Wie- ringerwaard om de eereplaats in de tweede klassa Tenslotte hebben de geelzwarten het moeten ver liezen, maar het spel was wel van zoodanig ge halte, dat de vereeniging kans maakte op promotie bij keuze. In Maart 1930 werd een algemeene vergadering gehouden, waarin besloten werd de vereenigingen „Breezand en „Kleine Sluis" (vourheen „Excel- zior") officieel te combineeren. Hetgeen geschied- ie. Niet alleen werd B.K.C. zoowel financieel (Kleine Sluis had nog een aardig duitje nagela ten) als sportief sterker, maar het zou tevens vas tere banden smeden tusschen Breezand en Kleine Sluis. Dit werd merkbaar. Want van dien tijd af dateert de nieuwe bloei van het Poldersche voet bal. B.K.C. werd bij keuze naar 1 C gepromoveerd tn bezette in het eerste jaar de zesde plaats. Br werd met adspiranten-opleiding begonnen, l«geen reeds nu vruchten afwerpt. Als de leiding in de komende jaren blijft in *nden van hen, die een open oog hebben voor •kugdopleiding en de vereeniging financieel weten 4 beheeren, behoeven we ons over de toekomst ts» B.K.C. niet ongerust te maken! asmenspelend vandoor, de midvoor krijgt den bal te pakken, direct vallen de M.-backs hem aan. hij geeft een klein tikje naar den naar binnen gekomen linksbuiten en deze schiet keurig in den hoek (2-1). Kort hierop. als de S.-midvoor nog een kans gemist heeft, rU\a de thee heeft S. het geringewindvoor- öeel. Voorloopig gaan de partijen vnjwel ge- lijk op. Een vrije schop op het S.-doel 'evert niets op. Als de S.-rechtsbuiten den bal U pakken krijgt, passeert hij een der backs, maakt nog even hands, wat scheidsrechter ontgaat, en zet den bal mooi voor, deze komt bij den midvoor terecht, welke den ba. stopt en meteen inschiet; ook dit schot bleek den M.-keeper te machtig. De stand is 3— i. De M.-voorwaartsen gaven den moed niet op, doch de S.-verdediging is goed op dreef en steeds gaat de ia! weer naar voren, waar even later de S.-midvoor 41 maakt. Groote- maat maakt dan nog keurig S— 1. M. speelt nu een verloren wedstrijd; de backs en keeper geven er tenminste de brui aan. S. maakt 61; volgens den M.-keeper was het buitenspel, doch scheidsrechter liet gewoon doorspelen. De M.-keeper laat den bal nog driemaal langs zich heen trappen, zoodat het einde komt met een 92 overwinning voor S. Scheidsrechter was zwak. hoewel hij zijn uiterste best deed. Vrijdagavond speelt Succes 2 in Den Hel der tegen Zeemacht 1, voor de door deze ver eeniging uitgeschreven nederlaagwedstrijden. De wedstrijd vangt aan om half acht en wordt gespeeld op het terrein Ankerpark. Vertrek van Hippolytushoef kwart voor zeven. Jaarvergadering „Succes". Zaterdag j.1. hield de Voetbalvereen. „Succes haar jaarvergadering in de zaal van den heer Jb. Bruul. Notulen en jaarverslag worden gelezen en goed gekeurd. Enkele schriftelijke verhinderingen be treffende den te spelen propaganda-wedstrijd op 22 Mei tusschen KFC 1 en Stormvogels worden voorgelezen. Wegens het te ver gevorderd seizoen wordt besloten om dezen wedstrijd voorloopig uit te stellen. Verder is ingekomen een schrijven der muziekver. „Harmonie waarin eet bestuur en Woensdag 15 Juni, voor kennisgeving aange- leden worden uitgenoodigd tot bijwonen van de prijsuitreiking van het gehouden concours op nomen. De voorzitter stelt voor om Nederlaagwedstrij den te houden voor „Succes" in de maand Augus tus en zoo noodig September. Uit de vergadering gaan ook stemmen op om ook voor Succes 3 der gelijke wedstrijden te houden. Zal in bestuursver gadering besproken worden. De heer v. d. Slikker brengt op verzoek van den voorzitter verslag uit over de financiën en dringt aan op een duidelijker contributieboek. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren D. Oden, D. Nieuw- land, A. Zwanink "én H. Smit, die allen herkozen worden. Hierna volgt verkiezing elftalcommissie; deze bestaat uit de heeren D. Oden, G. v. d. Wall, A. Zwanink, C. Duinker en P. Kooij. Voorzitter zegt, dat enkele -dezer leden in het afgeloopen jaar nogal eens afwezig waren en zou gaarne zien, dat dit anders werd. Bij de eerste stemming krijgen de heeren D. Oden, G. v. d. Wall, C. Duinker, C. v. d. Slikke en Jb. Bruul een meerderheid. Allen, behalve de heer Bruul, nemen hun benoe ming aan. Bij de tweede stemming wordt de heer Halfweeg benoemd. Rondvraag. De heer Halfweeg klaagt er over, dat eiken avond maar gevoetbald wordt en dat een ieder daar maar aan meedoet; spreker zou gaarne vaste oefenavonden zien vastgesteld. Voorzitter zegt, dat dit het bestuur ook is op gevallen, doch dat er maar mee gewacht is tot heden. Het bestuur stelt dan ook voor om Dinsdag en Donderdag als vaste oefenavonden vast te stellen en dat andere avonden geen ballen zullen worden afgegeven. De heer C. Duinker bespreekt de wijze van contributie innen; hij kan het zoo niet langer vol- houden. Zal in een bestuursvergadering worden besproken. Na nog enkele besprekingen sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Anna Paulowna. Z.A.P.-veteranenR.C.B.-veteranen. Onder flinke belangstelling speelden de vete ranen van Zwaluwen A.P. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de R.C.B.-veteranen. RCB won de toss en verkoos tegen wind in te spelen. Pastoor Van der Eem deed de aftrap. Al spoedig toonde ZAP zich de meerdere en wist j door Bruinsma te scoren. Daarna verplaatste het I spel zich dikwijls heel vlug, doch doelpunten kwa- I men er voor de rust niet meer. Na half-time brachten N. Leijen en J. Huiberts den stand op 3—0 voor ZAP. Wel kreeg RCB kort voor het einde nog gelegenheid een tegenpunt te maken, doch de heer Zweers wenschte een toe gekende penalty niet te benutten, zoodat de wed strijd, die met muziek werd opgeluistred, met een 3—0 overwinning voor ZAP eindigde. ZONDAG 12 JUNI. 't Was een dag voor strand en duinen, 't Was een dag voor arm en rijk. 't Was een dag voor zwem en zwemster», 't Was een dag voor op den dijk. 't Was een dag voor badhotelien, 't Was een dag voor fietsenstal 't Was een dag voor bad en baadsters, 't Was een dag voor duizendtal. Rijken komen met hun auto. Anderen met een autobus. En weer anderen die gaan loopen Met hun broer of met hun zus. Maar nog anderen loopen moeizaam. Rijden 'n kar of dragen een mand. Willen straks wat gaan verdienen In het duin of op het strand. Menschen, als gij daar wilt snoepen. Neem niets mee dan in uw hand. Koop op zulk een dag dan enkel Bij zoo n kar of bij zoo n mand. WALBOOM. de bewoordingen van een sociaal-denio- "rfe eer van Uw blad geachte redactie, vereist-hl dat het geschrijf van den heer O(ortgijsen) vóór plaatsing terdege wordt onderzocht. De redactie mijn dank voor de plaatsing. J. H. SMITH. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag j.1. speelde Succes 1 haar eersten .vedstrijd voor het Schager beker-tournooi en Kreeg op bezoek MFC 1 uit Medemblik. Om 3*If drie blaast scheidsrechter Wit van Scha- de elftallen in het veld. Beide zijn volle- g. De M.-midvoor brengt den bal aan het fdlen en direct ontwikkelt zich een vrij ge- koixgaande partij. De M.-aanvallen zijn terst gevaarlijk; enkele worden afgeslagen Als bij een S.-aanval de halflinie wat vei is opgedrongen, krijgt de linksbuiten den bal te voor cMFC' Gro"t i* dr vreugde M.-kamp. S., niet ontmoedigd, pakt tltstekend aan en komt er steeds beter in De M.-verdedi«rvg krijgt het zwaar te verant woorden. De S.-voorhoede gaat er mooi Z.A.P. 1Geel Rood 1. ZAP speelde een nederlaagwedstrijd tegen Geel Rood 1 ('t Zand) en won met 62. Geel Rood 1—ZAP 1 2—6. Zand" Rood Wit 2GR 2 2—0. Geel Rood 3—RCB 3 0—6. De Geel Rood veteranen speelden des avonds tegen die van Rood Wit te 't Veld en wisten de daarvoor uitgeloofde medaille door een 42 over winning te bemachtigen. Wieringen. Jubileumwedstrijden V.V.M.P. w*SinWoCnsdagavond 15 te half 8 zal de VVMP weder een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de voetbalvereniging BKC te Kleine Sluis. Oosterend. Voorwaarts. .v,°°r, Zondagmiddag vastgestelde voetbal wedstrijd Voorwaarts—Trekvogels kon geen door gang vinden, daar Trekvogels niet opgekomen is. TEXEL-NIEUWS. Een slechte dag voor de Texelsche Sportver. Drie nederlagen. Het eerste elftal ging Zondag met enkele in vallers uit het tweede en derde elftal naar Den Helder, en verloor van Helder III met 1—2. 's Middags 12 uur speelde Texel III op eigen terrein tegen Zwaluwen II en verloor met 26. s Middags 2 uur speelde Texel II tegen Zwa luwen I om een zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door de Zwaluwen. De bezoekers bleken een veel beter elftal in 't veld te hebben dan de thuisclub; de 3—/ overwinning door Zwaluwen behaald, gaf vrijwel de verhouding weer. De match MelkboerenTex. Fanfare. Zooals verwacht mocht worden, was voor dezen wedstrijd, die in de avonduren werd gc- speeld, overgroote belangstelling. Al is de match 1 geheel een komische vertooning geweest; de kas van Sportvereeniging, die wel eenige versterking noodig heeft, zal er wel bij varen. De melkboeren bleken 't sterkst; een kwartiertje voor 't einde was de stand nog 30 voor dit elftal. Later kwamen ook enkele tegenpuntjes voor de Fanfare-leden; de strijd eindigde met een 4—2 zege voor de Melkboeren. Wij vreezen echter, dat heden (Maandag) onze melkhandel in „pijnlijke" omstandigheden zal ver- loopen, \Vi uur spelen is voor geheel ongeoefen- den lang genoeg en de lust van de Fanfare-leden om een revanche-match te spelen, zal ook wel niet groot zijn. Bij het bestuur der sportvereen. is bericht inge komen, dat Z.F.C. II hier Zondag 26 Juni tegen Texel I uitkomt. Assendelft I komt vermoedelijk de week na de Texelsche kermis naar Texel. Anna Paulowna. POSTDUIVENSPORT. De vereeniging „Altijd Verder" hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Orleans (afstand 592 km). Er waren 51 duiven in concours, die om 6 uur werden gelost. De eerste duif werd om 3 u. 31 sec. geconsta teerd, de laatste prijswinnaar om 4 u. 26 m. 37 s. De prijzen werden behaald door Jb. Cornelissen 1. 5, 6, 7 en 13; Gebr. Van Steyn 2, 3, 8 en 11; W. Blaauboer 4 en 12; G. de Boe 9 en 10. Zaterdagavond, 18 Juni, van 89 uur inkorven van jonge duiven voor een leervlucht van Schagen en Donderdagavond, 23 Juni, op denzelfden tijd inkorven voor de oude duiven, die deelnemen aan de vlucht van Chateauroux. GYMNASTIEK. Gymnastiekvereeniging „O.K.K.". Ter gelegenheid vdn het 60-jarig bestaan der G.-V. „Lycurgus" te Krommenie, werd door laatst genoemde uitgeschreven groote Nationale Gym- nastiekwedstrijden, gehouden aldaar op den 11 en 12 Juni j.l„ en werd door O.K.K. hierop ingeschre ven voor de navolgende Vereenigingswedstrijden: voor de dames: le. Marschwedstrijd, Knotsoefe ningen en Vrije oefeningen, en voor de heeren: le. Marschwedstrijd, Staafoefeningen en Vrije oefeningen. Daar door niet minder dan 24 dames afd. en 20 heeren-afd. der gymnastiekver. in den lande werd deelgenomen, was vooraf te bezien, dat een zware kampstrijd die dagen zou worden ge houden, gezien het betrekkelijk kleine aantal prij zen, dat beschikbaar was gesteld. Met de navolgende resultaten mocht het O.K.K. gelukken dien dag uit den strijd te komen, n.1.: Damesafd. 2en prijs Marschwedstrijd, 2en prijs Knotsoefeningen en 2en prijs Vrije oefeningen, en voor de Heeren len prijs Marschwedstrijd, 2en prijs Vrije oefeningen, 3en prijs Staafoefeningen, in de 24-tallen dames en 12-tallen heeren, zoodat met recht dien dag groote successen zijn behaald voor O.K.K. en diens leider, den heer J. van Loo. ZEILEN. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. Se Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 17 Juni. Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) ten 8 u. 15. Modelsloepen B I en B II a. No. 3, 5. 6, 9, 19, 20, 23, 35. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8u. 25 Afvaartschot: strijken vlag Z 811.30 Modelsloepen B II b. no. 1, 4, 21, 22, 30, 31. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 40 Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 45 Fantasiesloepen en jachten en sloepen Zeevaartschool. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 55 Afvaartschot: strijken vlag Z 9 u. Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U. Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Baanrichting tegen zon Roode vlag. Baanrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: vlet, Wier- hoofd. Den Helder, 13 Juni 1932. Geachte Redactie, Zoudt u liet volgende in uw blad willen opnemen? Met leedwezen heb ik Zaterdag j.1. ge constateerd, dat de ruimte op het strand tusschen de 2e en 3e pier, van de ring muur afgerekend, voor 99/100 in beslag genomen is door de N.V. Zeebad „Huis duinen" en er van het vrije strand tus schen de twee genoemde pieren een schim nietje over is, misschien net voldoende om een tiental tenten tijdens laagwater te plaatsen. Ik kan mij voorstellen, dat het strand voor het badpaviljoen alleen voor vreemdelingen en dat het verboden 1 grond moet zijn voor inwoners van Den Helder men gebruikt onze belasting penningen toch ook niet om de rente garantie van het „Zeebad" te dekken? maar dat een onooglijk klein hoekje goed genoeg voor ons zou zijn, is toch wel wat I te veel gevergd van onze Hollandsche ge- I moedelijkheid. Wij begrijpen, dat de N.V. een gedeelte gepacht heeft, maar vinden het noodza- 1 kelijk, dat het verpachte gedeelte hoog- stens de halve oppervlakte van het strand 1 tusschen dam 2 en 3 beslaat. I11 die geest j js het dan ook uiterst gewenscht, dat er i een wijziging aangebracht wordt in de I^chtvoorwaarden. En mocht, onver hoopt, dit niet mogelijk zijn, dan zal zeker van gemeentewege een uitweg gezocht moeten worden, om te maken, dat de ge dupeerde tentbezitters, zonder halsbre kende toeren te verrichten of verdrin- 1 kingskansen te loopen, aan de ander* «ijde I van de derde pier kunnen komen, b.v. door het aanleggen van een houten brug, behoorlijk hoog, zoodat het vloedwater de voeten der bruggangers niet spoelt. Bovenstaande wordt in welwillende aan- I dacht van het gemeentebestuur aanbe volen. Ten slotte nog dit: Jaren geleden heb ben we hier gehad een vereeniging „Het vrije strand", die ter ziele ging, alvorens wat uitgericht te hebben. Mogelijk is misschien, weer een zooda- j nige vereeniging op te richten. Zij, die hier voor voelen, gelieven hun kaartje in te sturen met de vermelding „Vrije Strand" aan mijn adres: Binnenhaven 118. U, redactie, dankend voor de plaatsing, teeken ik Hoogachtend Uw dw. MARINUS. De inzender heeft gelijk, dat het strand afgenomen is, maar dat geldt evenzeer voor het strand in pacht bij de N.V. Zee bad Huisduinen als voor het Stille Strand. En nu gaat het toch niet aan om op grond j van die bijzondere omstandigheden het contract te wijzigen. De N.V. Zeebad j heeft nu eenmaal de kosten van toezicht en materiaal, die uit de opbrengst der baden bestreden moeten worden. Wat de opmerking van den heer Mari- nus over het bereiken van het Stille Strand aangaat, meenen wij te weten, dat reeds naar een oplossing gezocht wordt in den geest als door den schr. bedoeld wordt. Redactie Held. Crt. 1 e noedsrust een glasruit te vernielen in het café van den heer J. Borst, alwaar hij den avond .gezellig* had doorge bracht Het voorspel, voorafgaande aan deze gewelddaad, bestond uit ruziemaken onder het kaartspelen, waarna de on rustige schipper het café werd uitge worpen, Het bleek dat verdachte, die 1111 de allerzoetste broodjes stond te bakken, al eens veroordeeld was tot 3 jaar ge vangenisstraf, ter zake bedreiging met een geladen geweer. Dit was echter al 10 jaar geleden. Gevorderd werd f 15. boete of 15 dagen. Uitspraak conform. De eerste klap vertegenwoordigt de waarde van 1.50. Een 24-jarige arbeider te Anna Pau- lowna, J. K„ maakte zich in den nacht van 23 op 24 April zoo geweldig overstuur met betrekking tot een gestolen flets, waarvan bij naar zijn meening ten on rechte werd beticht, dat hij den gedu peerden wielrijder 1). C. Geerlings een watjekou toediende.Voor dit „misplaatste" verweer werd heden gevorderd f 20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 d;igen. Opruiing tot keuringsweigerij. Een drietal niet verschenen verdachten, Dirk K., Maartje P. en Hendr. Z„ was ten laste gelegd, dat zij op 27 April in het café van de wed. Zwager, te Schagen, hadden uitgewerkt geschriften, behelzend eer. aansporing aan toekomstige militie- plichligen, niet voor den keuringsraad te Verschijnen. In deze zaak werden ge dagvaard 3 getuigen, J. Scheltus, H. Orsel en C. Volder, doch slechts- Jan Scheltus, arbeider te Wieringen, was aan wezig. Op het pamflet stond 0.111.Hengsten en stieren laat men keuren, docli menschen niet. Het was zeer interessant. Eisch tegen ieder anti-keuringspropa gandisten f 35 boete of 35 dagen. Vonnis conform eisch. De „Ciree Shell" kon wegens de duis ternis het vliegtuig niet bergen en zette derhalve haar reis naar New Orleans voort, waar de boot den 27sten Juni hoopt aan te komen. VAKVEREENIGING EN POLITIEKE PARTIJ. Toen ik, geachte redactie, in Uw blad van Zaterdag j.1. het onder bovenstaand opschrift geplaatste artikeltje las van den neet K. F. O(ortgijsen), wreef ik even mijn oogen uit 0111 te zien of hetgeen ik las er ook wel degelijk stond, want ik herinner- e .mti reeds in een ander blad een artikel te nebben gelezen in ongeveer gelijke be woordingen geschreven. En wat blijkt nu bq nadere raadpleging van mijn naarstig verzamelde uitknipsels? Dat de lieer O(ortgijsen) letterdieverij heeft gepleegd door zijn artikel voor het grootste deel te ontleenen aan het in de „Nieuwe Rott. Crt." van 31 Mei j.1. voor komende artikel: „Het dreigend conflict" en de uitlatingen daarin vervat heeft doen doorgaan voor eigen werk. Men noeint dat plagiaat plegen. van n \8 de "nst'Ke zÜde; het komische Ofnrnr" S®!81..11*1 in het feit dat de heer OHgqsen) zijn bron heeft gezocht, af- Naipe n"?<,tReen de redactie van de K. G. boven het artikel schreef, in VOOR DEN POLITIERECHTER TE 1 ALKMAAR. Strafzitting van Maandag 13 Juni. Een loshandige winkelier en huurincasseerder. De winkelier-incasseerder D. de Gr. te Anna-Paulowna is een forsche persoon lijkheid en gaf op 13 April blijk van zijn bewuste kracht door een onwilligen huurder, den heer P. C. van L., van wien hij nogal eenige achterstallige huur penningen had te vorderen, te onthalen op eenige stevige stompen op oog en maag. De politierechter bracht den ver dachte op het lumineuze idee den huis eigenaar voor wien hij zoo agressief was opgetreden, voor te stellen de helft der opgelegde boete te betalen als blijk van erkentelijkheid, 't Was ook stom dat hij dit niet eer had bedacht! Gevorderd werd slechts f 5 boete of 5 dagen. Uitspraak conform. Dit is dus een knaak voor den huisbaas. De bridgeclub van oom Sorry. De onder no. 3 der strafrol aangeduide strafwet overtrederszaken betrof de heeren Jan Hendr. B., Petrus Jac. Ivo St. Simon en Joh. O., waaronder wij tot onze voldoening niet minder dan twee naamgenoten aantroffen. Ja, wij kennen dit illustre geslacht, blij van geest en krachtig van hand. Dit levenslustig kwartet, wonende te Schoorl, had zich in den nacht van 24 op 25 April verdienstelijk trachten te maken door de Kiosk van den heer David de Groot, de bekende ijscohandelaar te Ber gen, van zijn voetstuk af te rukken en aldus te beschadigen. Deze schade be droeg f 27.91, doch was tot dusver door do «vereenigde krachtpatsers» nog niet geheel betaald. De heer de Groot had nog f 21.91 te vorderen. De heer officier noemde de heeren »Kiosk'geweldenaren« en vorderde tegen St., die betaald had f 15 boete of 15 dagen en tegen B. en S. O. ieder f 25 boete of 25 dagen. Vonnis P. J. S. f 10 boete of 10 dagen. Degebr.O. en J. B. ieder f 20 boete of 20 dagen, benevens betaling der gevorderde schade berekend voor ieder persoonlijk f 7.30. De veroordeelden namen genoegen met deze uitspraak. Een glasruit vernietigd in een tempel van Bacchus. Een bruingebrande schipper uit Bree- j zand, de 31-jarige Joh. Jos. B., had zich op 17 April de luxe gepermiteerd om ter evenwichtsherstelling van zijn gestoorde Heen. De „Duif" is 13 Juni om 4.45 van Djask vertrokken en 17.23 te Jodpoer aangeko men. Terug. De „Ijsvogel" is 13 Juni 0111 5.34 van Calcutta vertrokken en 16.35 te Jodpoer aangekomen. Prins Hendrik vaart mee. Ook inisters aan boord. Prins Hendrik heeft besloten, aan de uitnoodiging van de Rotterdamsche Aero- Club om een der tochten van het lucht schip Graf Zeppelin op 18 dezer mee te maken, gevolg te geven. De Prins heeft de z.g. rondvaart verkozen, dat is de tocht van het vliegveld Twente over Hamburg, de Westfriesche eilanden, Wadden-eilanden, nieuwe afsluitdijk, dwars over Noord-Holland, Noordzee, richting Kanaal, Oostkust van Engeland, Zeeuwsche kust en via Hoek van Holland naar RotterdamWaalhaven. De Prins zal vergezeld zijn van' den heer H. J. Schmidt, kolonel-titulair van het Indische leger als waarnemend adjudant. De uitnoodiging van de Rotterdamsche Aero-Club tot het meemaken van deze rondvaart is eveneens aangenomen door mr. P. J. Reijmer, minister van water staat; mr. dr. L. N. Deckers, minister van defensie (vergezeld van zijn adjudant) en door den heer E. Th. de Veer, directeur van de luchtvaartdienst. DE LUCHTDIENST SCHIPHOD- TWENTE GEOPEND. Zaterdagavond om 20 u. 15 is op het luchtvaartterrein Twente de dienst SchipholTwente v.v. geopend. Voor het vertrek van de P.H.A.E.B. hield Durge-i meester Bergsma een rede, waarin hij de verbinding toejuichte van de lage landen aan de zee met de boschrijke dreven van Twente. Wijzend cp de minder gunstige tijdsomstandigheden spoorde hij aan tot doorzetten en voorwaarts gaan, omdat eens de tijd zal komen dat Twente tot nieuw leven ontwaakt, waartoe de lucht- dienst kan medewerken. Na opstijging sprak hij zijn beste wenschen uit voor de K.L M. Zaterdagochtend is met het vliegtuig van de K.L.M. op het terrein geland de 85-jarige moeder van wijlen burgemees ter Stroink van Lonneker. Zij was door het bestuur van de K.L.M. uitgenoodigd de eerste officieele vlucht naar Twente mede te maken, waarmede de K.L.M. de verdiensten van haar zoon eerde, die zooveel heeft gedaan voor de totstandko ming van het vliegveld. Bij aankomst werden höar bloemen aangeboden. Een heele week op den Oceaan rond gedreven. Stanley Hausner, de Poolsche Oceaan- vlieger, die den derden Juni in New Jer sey was opgestegen voor een vlucht over den oceaan, met Warschau als onmiddel lijk doel, doch van wien sindsdien niets meer was gehoord, is levend door de En- gelsche tankboot „Circe Shell" van de Shell Cie. opgepikt. Volgens een draad loos bericht, door de tankboot uitgezon den en door de „Leviathan" doorgeseind, werd de vlieger Zondagavond tien uur op 42.41 gr. W.L. en 20.04 N.Br. ontdekt, circa 1000 K.M. van de Fransche kust. Hausner deelde mede, dat hij reeds' den nacht, nadat hij opgestegen was, wegens benzine-gebi ek gedwongen was geweest te dalen. Hij heeft dus de geheele week op den oceaan rondgedreven en al dien tyd geleefd van wat sandwiches en het water uit zijn radiator. Hij was dan ook volkomen uitgeput en niet in staat een aaneengesloten verhaal te doen van zijn zoo ongelukkig verloopen tocht. Hii is echter niet gewond en door de goede ver- ö\?g' dl.e '".i aan boord van de „Circe Shell geniet, reeds weer een beetje op verhaal gekomen. Bij beschikking vati den minister van defen sie is de off. van gez. der ie kl. M. Kuperus, dienende aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. ter beschikking gesteld en is d« off. der ie kl. H. G. Gerdes den 23en Juni ge plaatst bij de Marinekazerne te Amsterdam. Off. van den M.S.D. 2e kl. W. M. Zietsa wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indic hier te lande terugver wacht. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. E. R. Ros, wien vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren, is 25 Mei met de Baloeran van Tandjong- Priok vertrokken en wordt t4 dezer te Mar- seilel en daarna hier te lande verwacht. Onder.volgende schepelingen zijn 7 Juni 1932 per 111.s. Marnix van St. Aldegonde in Nederland teruggekeerd: Majoor-monteur K. J. Langendoen, boots man N. Jongejan, kwartiermeester J. A. Schouten, id. J. A. Kentin, korp.-monteur H. v. d. Meuten, id. G. J. Gleuwink. korp.-schrij- ver H. Minoli, id. P. J. Verheusen, korp.-kok H. Stellingwerf, korp.-vltmr. H G. Kraaijen- hrink, stoker ie kl. G. J. Mcenhorst, id. K. Duif. id. J. H. But, marinier ie kl. J. S. de Jong, id. L. Schipper, id. J. H. Leder, id. J. M. v. d. Roest. id. C. de Vos, id. C. J. Smit. id. P. Savelkouls, id. H. Waaijenberg, id. K. Meijer, id. J. H. W. Janszen. Bevorderingen. Mariniers 2e kl. W. T. M. van Dijk til A. de Groot tot idem ie kl. tn.i.v. I Juni 1932. Mariniers 3e kl. B. van Gemert en L. F. J. v. d. Kroon tot id. 2e kl. als voren. Tamboer 3e kl. J. H. Meijer tot idem 2e kl. m.i.v. 1 Juni '32. De korporaal-vlieger E. Kronenburg be haalde den 7en Juni j.1. het brevet F.A.I. De offivier-vlieger 3e kl. F. J. Wisse! op 6 Juni j.1. als voren. Overplaatsingen. Serg.-telegrafist P. J. Zegers van Wacht schip Willemsoord naar Walstation 27 Juni '32. Ilem C. J. Nedrepelt van id. naar id., idem. Serg.-monteur L. M. Scharp van id. naar Kaz. Ozdt., idem. Serg.-macht. H. J. Kramers van Wacht schip Vlissingen overplaatsingen naar Hr. Ms. Heemskerck ingetrokken. ld. F. C. Vos van de Kooij naar Heems kerck, 11 Juni '32. Serg.-schr. L. Goedhart van Wachtschip Wilemsoord naar de Kooij, 27 -Juni '32. OOST-INDIE. Vergund: door den commandant der zee macht en hoofd van het departement der marine in N.-I. om naar Nederland terug te keeren aan den luit. ter zee der iste kl. J. L. K. Hoeke. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens, t„ 10 Juni v. Singapore. Johan van Oldenbarnevelt, u„ 9 Juni v. Co lombo. P. C. Hooft, u„ 10 Juni v. Southampton. Poelau Roebiah, t„ 11 Juni v. P. Said. Poclau Laut, u„ 11 Juni v. Napels. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Boskoop, u„ 7 Juni v. Cristobal. Orphcus, 10 Juni te Oporto. Tiberius, 11 Juni v. R'dam. Ulysses. 11 Juni v. R'dam. Amazone, 11 Juni Napels. Bachus, 12 Juni te A'dam. Berenice, 11 Juni v. Malta. Brion, pass. 12 Juni Holtenau. Clo, 12 Juni te A'dam. Colombo, 12 Juni te A'dam. Fauna. 11 Juni v. Huelva. Hebe, 12 Juni te A'dam. Iris, 11 Juni v. Kopenhagen. Jason, u„ 10 Juni v. Valpariso. Luna, 10 Juni v. New-York. Merope, 12 Juni v. Catania. Oranje Nassau, 10 Juni v. New-York. Orestes, 12 Juni v. Alexandrië. Ariadne, 11 Juni v. A'dam. Nereus, 13 Juni te Odense. Rhea, 12 Juni te A'dam. Stella, 13 Juni te A'dam. Theseus, pass. 13 Juni Brunsbuttel. Titus, 11 Juni v. Lissabon. Venezuela, t., 13 Juni v. Plymouth. Vulcanus, 11 Juni v. Barcelona. Kon Holl. Lloyd. Bahia, u„ 9 Juni te Porto Alegro. Rotterdamsche Lloyd. Kota Inten, 12 Juni te Hamburg. Kota Agoeng, u., pass. 13 Juni Kaap dl Armi. Kota Voysan, u.. pajs. 12 Juni Kaap de Goede Hoop. Baloeran, t.. 10 Juni v. Port Said. Dempo, u., pass. 10 Juni Perim. Kertosono, u., 11 Juni te Antwerpen. Kota Tjandi, t„ 10 Juni v. Napels. Tosari, 11 Juni te Batavia. Van 1113 Juni 1932. GETROUWD: H. J. W. v. d. Wijst en N. J. F. v. d. Voorde. BEVALLEN: J. M. PoppingOlthof, d.; M. J. MangelHeusch, d.; J. Kerk-< hof, Kuijt, z.; A. M. Tollenaarv. d. Meulen, d.; L. BijmersReijnen, z.: R- v> d. VlietBooij, z.; M. C. Heijdenrijk- Wols, z.; M. P. TilroAllewijn, z.\ M. E. CornieljeWallast, d.; C. J. de Bunje Bras. d. OVERLEDEN: Wed. H. Pauw, 88 j.1 Wed. A. Schrier, 56 j. 11 Juni '32. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Rotterdam Ned. motorschoener „Cor- nelia B". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Antwerpen Ned. motorsch. „Olambt

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 8