LAAGSTE ZOMERPRIJZEN Vandaag extra koopjesdag HERMAN NYPELS VEREENIGDE BRANDSTOFFEN- HANDEL VRAAGT PRIJSOPGAVE OP I4ET TROTTOIR Julianadorp, Callantsoog. 't Zand. Breezand. Anna Pauluwna. Schagen. Wieringen. Wieringerwaard, Heerenkleeding Kinder kleeding Modeartikelen Nieuwe xending Overhemden halve prijxen Kieedingmagazijn Den Helder. Seixoenopruiming prijsstijging, omdat 15 Juli reeds de dag van sluiting der visscherij aanbreekt en het dus niet de moeite zou loonen de beug nu nog in bedrijf te stellen, vooral ook hierom niet, dat grooter aanvoer de stij ging der prijzen weer zou doen afnemen. Maar voor het volgend jaar kan dit toch misschien nog wel beteekenis heb ben. Gaandeweg toch zal de voorraad an kers wat slinken. Een groot gebied voor ansjovisscherij is dan komen te vervallen en mocht de trek naar Waddenzee het volgend ja ar plaats hebben, dan is er, ge geven al deze factoren, een kansje voor een bevredigende ansjovisteelt. Maar laten we den tijd niet te ver voor- ui tloopen. De vischprijzen blijven laag. Er is ech ter nog wel visscherij en het mooie weer bevordert geregelde bevissching der Noordzee. Van de kommen van Texel en Wierin- gen komt nog wat haring, geep en ansjovis. De geep, in het algemeen, klein van stuk, is laag in prijs. Haring houdt besten prijs en ansjovis schommelt iets ruimer dan 5 cent per kilo. WATERTOCHTJES OP HET MARSDIEP. Blijkens een advertentie in dit nummer hervat „Esona" morgen de boottocht op het Marsdiep. Daar het er naar uitziet, dat het weer goed zal blijven, verdient het aanbeveling de deelname aan zoo'n tocht te overwegen en op een mooie dag de gelegenheid waar te nemen. Door het schitterende uitzicht op de Noordzee, Huisduinen, Texel, Den Hel der en de interessante vaart langs de ge weldige zandbanken, is het uitstapje zeer de moeite waard. De lage prijs van 0.50 per persoon maakt, dat iedereen van dezen trip kan genieten. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Agenda van de openbare ledenvergadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, te houden op Woensdag 13 Juli, ten 2.30 ure n.m., in het Stadhuis te Den Helder. Aan de agenda ontleenen wij: Openingswoord door den voorzitter. Onder de ingekomen stukken bevinden zich: een schrijven van de leden onzer Kamer te Den Helder, waarin wordt verzocht de consumptie van visch te willen bevorde ren. (Toelichting ter vergadering door de Heldersche leden). Verzoek van het bestuur der Handels scholen te Den Helder, gericht aan de Ka mer, om vertegenwoordigers aan te wijzen bij het eindexamen der Hoogere Handels school. (Aangewezen worden de Helder sche leden der Kamer). Mededeeling van dien secretaris inzake de gevoerde actie ten behoeve van eenige Texelsche zakenlieden, die met het oog op de havenwerken aanzegging hadden ge kregen zich elders te moeten vestigen. Onder de uitgegane stukken: Schrijven gericht aan den Minister van Justitie te 's-Gravenihage, waarin wordt gevraagd of inderdaad het voornemen be staat het kantongerecht te Schagen te doen opheffen. (Het antwoord van den Minister van Justitie luidde als volgt: „Naar aanleiding van bovenaangehaald schrijven heb ik de eer uwe Kamer mede te deel-en, dat wat er zü van de vraag, of eenig voornemen als door u bedoeld, bestaat er geen bedenking tegen be staat, diat uwe Kamer hare eventueele be zwaren in de bedoelde aangelegenheid schriftelijk naar voren brengt." Vraag gericht aan den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat of de Rijksweg, die geprojecteerd is van de Stolpen naar Van Ewijcksluis, van het Rijkswegen plan is afgevoerd. Het antwoord luidt ontkennend. Het deed de Kamer genoegen tevens te verne men, dat de plannen tot aanleg van Rijks weg No. 10a (de Kooij—Van Ewijcksluis), waarvoor de Kamer herhaaldelijk pleitte vermoedelijk betrekkelijk spoe dig zullen worden uitgevoerd. Schrijven aan de directie der Neder- landsche Spoorwegen (ondersteund door talrijke gemeentebesturen), tot het ver krijgen van buurtverkeer tusschen Alk maarDen Helder en AlkmaarHaar lem. Het antwoord hierop luidde als volgt: „Naar aanleiding van nevenvermeld schrijven hebben wü de eer u mede te dee len, dat wij op grond van het terzake inge steld onderzoek van meening zijn, dat on der de tegenwoordige omstandigheden tot invoering van het tarief voor buurtver keer op de baanvakken AlkmaarHaar lem en AlkmaarDen Helder niet over gegaan kan worden, omdat wü daardoor eene vermindering der ontvangsten ver wachten." Schrijven gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin wordt gevraagd te «ui len bevorderen, dat de heer M. Geel, auto busondernemer te Wieringen, zijn dienst in elk geval nog zoolang zal mogen blij ven exploiteeren totdat een besluit van Ged. Staten op zijn nieuwe concessie-aan vrage is genomen. GESNEUVELD. Donderdagavond om even 10 uur reed een auto van het badhuis de helling af naar den strandboulevard. Bü het nemen van de onmogelijke bocht drukte de be stuurder per ongeluk op het gaspedaal, met gevolg dat de auto vooruitschoot en de hectometerpaal tegen de vlakte reed. De bumper van den wagen was vernield, ter wijl ook een spatbord de noodige schade had bekomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE VRAGEN VAN HET RAADSLID TIESSEN. En het antwoord van den burge meester. Op de vragen, door den heer Tiessen aan den Burgemeester gesteld over het optreden van de politie betreffende het vervoer van autobuspassagiers, is door dezen geantwoord als volgt: Op vraag 1. Is het U bekend, dat Zondag 3 Juli 1932, des namiddags pl.m. 2.30 uur, toen een autobus van den heer Prins alhier aan den Dijkweg arriveerde om aanstonds passagiers naar Huisdui nen te vervoeren, deze autobus door het publiek op genoemden openbaren weg, Dijkweg, werd bestormd om daarin plaats te krijgen, waardoor de chauffeur genoodzaakt werd, ter voorkoming van ongelukken, de autobus te doen stop zetten, waarvan het publiek gebruik maakte met tegenwil en macht van den chauffeur, in die autobus te stappen en plaats te nemen; de adj.-dnspecteur van politie Schippers, die op eenigen afstand dit heeft bezien, naar de autobus kwam en den chauffeur arresteerde, hem me- denam naar het politiebureau Pr. Hen driklaan en hem aldaar bijna 2 uur heeft vastgehouden? heeft de burgemeester geantwoord: Neen. Ik heb inmiddels inlichtingen aan den Commissaris van Politie verzocht en zal deze inlichtingen met dit antwoord aan den Raad overleggen. Op vraag 2. Is dit optreden van den adj.-insp. van politie in deze, waartegen ook het aanwezige publiek protesteerde, wel betaamd? Was het niet oordeelkun diger van dezen politieman geweest, toen hij zag, dat de chauffeur machte loos stond tegenover het groot aantal publiek, om deze daarbij te assisteeren, inplaats van hem te arresteeren? Of heeft hii aldus gehandeld op last van zijn superieuren om op zoodanige wijze het bedrijf van den heer Prins ernstig te stagneeren? luidt het antwoord: Het optreden van den adj.-insp. van politie heeft mijn volle instemming. Vraag 3. Kan van U als Hoofd DER SPOORGRACHT15 TELEF. No. 485 kaarten en drinken en ook zü zqn voor zien van groote potten bier en babbelen over de gebeurüjkheden van den dag. We rijden van Antwerpen naar Meche- len en lossen bü een Joodsch vischkoop- man, die nimmer nuchter is, een paar manden kreeft om dan naar het einddoel van onze reis, Brussel, te racen. Van Mechelen naar Brussel is een kip- peneindje met onze „Chevrolet" en al spoedig merken we, dat we de stad nade ren aan de honderden en honderden licht masten langs de wegen. Hoe dichter we komen, hoe feller straalt het licht, tot we rijden op de Place Charles Rogier, waar het hart van de stad klopt en een zee van licht over de wegen stroomt. Hier zqn de Boulevards Ad. Max, d'Anvers, du Jardin Botanique. Hier zqn de hotel-paleizen.de geweldige warenhuizen en hier schitteren de honderden lichtreclames in felle kleu ren. Wie een indruk van Brussel wil krij gen als wereldstad, die moet 's avonds aan Gare du Nord aankomen en dan de druk ke Place Rogier opgaan, waar hq verbas terd staat over de drukte. Daarbü valt Amsterdam in het nietEn dan moet je juist van Huisduinen komen?! We hadden een kamer in een hotel aan een van de drukke Boulevards genomen, doch van slapen was de eerste uren geen sprake. Onophoudelqk gierden de electri- sche trams langs en snorden de auto's en klonk het-gelach en gepraat van de hon derden wandelaars tot diep in den nacht tot onze kamer door en toen we om tegen half drie de ramen van onze slaapkamer sloten, was het nachtleven van Brussel nog druk aan den gang en fladderden de nachtvlindertjes bü bosjes langs den weg op zoek naar slachtoffers, overal straal den de café's nog licht uit en 's morgens raasde de drukte weer voort; langs de boulevard liep een r.-k. geestelijke te bid den en tusschen de auto's en trams door sukkelde een ezelwagen..,. En hier zétten we een punt. Het was onze bedoeling een korte beschaving te geven van het vervoer van de visch van Holland naar België, of juister van Den Helder naar Brussel en wjj hebben ons kunnen overtuigen van de degelijkheid van dit vervoer en de snelheid ervan. Het groote voordeel van het transport per auto toch is, dat de visch geen enkele maal behoeft te worden overgeladen en dat ze direct gaat naar de plaats van be stemming, terwql de bouw van de koel wagens, door de geïsoleerde wanden, er voor zorgt, dat de visch frisch en versch wordt afgeleverd. van de plaatselijke politie verwacht wor den maatregelen te treffen, diat in het vervolg dergelijke handelingen niet meer zullen geschieden? Antwoord: Neen. Vraag 4. Hierin haalt de steller een ander géVal van politieoptreden aan, diat dén burgemeester evenmin bekend is en ook in onderzoek is hij den C. v. P. Naast deze categorische beantwoording der vragen-, waaraan een zekere tenden- tieuse grondslag m. i. niet te ontkennen valt, wil ik mijn standpunt in het kort uit een zetten, aldus luidt het antwoord van den burgemeester verder. Bij de verpachting der autobusdiensten in deze gemeente, w.o. die dienst op Huis duinen, werd d.d. 13 Maart 1931 ingeschre ven door dien ondernemer Van Konings- bruggen (zonder eenige vergoeding van de gemeente; de ondernemer Prins wenschte echter voor dé minder goede lij nen niet in te schrijven; de ondernemer Heeman schreef heelemaal niet in). Bü dezen opzet was de grondbedoeiing ook Hui-sduinèn een vaste en regelmatige verbinding met Den Helder te geven, om dat, nu Huisduinen meer en meer woon oord wordt, dit van belang is voor school gaande kinderen en personen met handels belangen, die veelal niet financieel draag krachtig genoeg ziin, bü slecht weer een taxi te kunnen betalen. Uit den aard der zaak moeten de goede en slechte diensten (financieel bedoeld) dooreen genomen worden en bestond het vertrouwen dat een en ander zich het eer ste jaar zou bedruipen, daarna den onder nemer een bescheiden winst zou opleveren. De ondernemers Prins en Heeman trach ten thans dezen bestaanden en goed func- tioneerenden dienst te saboteeren door op diagen en uren dat zü meenen daaraan te kunnen verdienen dien dienst van Van Koningsbruggen „af te roomen". Uit den aard der zaak moet deze handel wijze bü elk weldenkend mensoh ten strengste afkeuring verdienen. Het saboteeren van den bedoelden dienst doet de mogelijkheid ontstaan, dat in het komende winterseizoen Huisduinen zonder verbinding zal komen. Het ligt derhalve op mijn weg (en deze opvatting deelt het volledig College van Burgemeester en Wethouders) op mijn beurt de ondernemers Prins en Heeman tegen te werken voor zoover de wettelijke benalingen zulks toelaten. Elke daad der Politie in dit opzicht heeft dan ook mijn volle sympathie en ik ben het volgt uit het vorenstaande logisch voort niet bereid eenigen wenk aan de Politie te geven overtredingen van de on dernemers Prins en Heeman door de vin gers te zien. Integendeel! PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, de heer Kal, van Amsterdam. Zendingsgebouw „De Ster der Hope", 's Avonds 8 uur, de heer H. J. Kraak van Den Helder. VERGADERING VAN NERINGDOENDEN EN PENSIONHOUDERS. Woensdagavond j.1. vond in hotel „Duinzicht" alhier een vergadering plaats van pensionhouders en neringdoenden. Namens de commissie opent de heer J. Schager de vergadering met een woord van welkom. Daar er geen notulen gemaakt zqn van de vorige vergadering wordt direct over gegaan tot het verslag van den penning meester. De inkomsten bedroegen 62.de uitgaven 66.40, zoodat er een batig sal do is van 5.60. Nu komt aan de orde het belangrijke punt, n.L wel of geen strandfeest door de neringdoenden? De heer Prinè meent, daar nu het strand verpacht is, de pachters zelf moe ten zorgen voor een strandfeest. De heer Schager merkt hierbü op, dat de verpachting van het strand niet in het belang is van de pensionhouders en neringdoenden. De heer P. Vos, één der strandpach ters, wil wel eens weten, waaruit die schade dan bestaat. De heer Schager meent, dat door de belemmerde vrqheid, de z.g. mindere man, die het meest komt, weg blijft. De heer Vos bestrqdt deze opmerking, Die „mindere" man is juist niets voor Callantsoog. Zq brengen alles mee, en aan die menschen wordt al bitter weinig ver diend. De heer Schager zegt, dat op een V.V.V.-vergadering door den burgemees ter is gezegd, dat alles vrq moet blijven en de heer Vos heeft daarmee ingestemd. De heer Vos ontkent dit. Hq merkt op, dat er een drietal zqn, die niets anders doen, dan de boel opruien. Er ontspint zich over de strandexploi- tatie een zeer heftig debat. De heer Prins wil eerst weten, hoe die verpachting in haar werk gegaan is. Hij gaat anders niet met de lqst voor het strandfeest aan den loop. Er zqn zooveel verhalen in omloop, dat hq nu wel het naadje van de kous wil weten. De heer Vos verklaart zich bereid de gang der zaken mee te deelen. Na uitnoodiging van belanghebbenden werd een conferentie gehouden met B. en W. De heeren Vos en De Haan wilden de strandtent wel overnemen, mits B. en W. zorgden voor een goede politieveror dening. Ook op het strand moet orde en regelmaat heerschen. Als de boel op het strand vooruit gaat, gaat alles goed. De heer Prins dankt den heer Vos voor diens uiteenzetting. Toch zou hq graag dadelqk na de verpachting een vergade ring gehad willen hebben, dan waren er vast geen praatjes gekomen. De vergadering begint nu een persoon lijk karakter te krqgen, hetgeen aan den heer S. Kooger de opmerking ontlokt, dat hij gekomen is om festiviteiten te be spreken. Al wat met de strandexploitatie in verband staat, is het werk van B. en W. Daar had men dus terecht gekund voor inlichtingen. De zaak is thans dooi den heer Vos volkomen opgehelderd, zoo dat de wel eens al te heftige discussies gesloten worden. Met algemeene stemmen wordt nu be sloten, om de strandfeesten, evenals vori ge jaren, te doen plaats vinden. In de commissie worden gekozen de heeren J. Eikel, A. W. H. de Wit, J. Koegelberg, A. Thomasz en P. Slqkeman. Bq den rondvraag toonen allen zich verheugd over het resultaat der vergade ring. Veel geschilpunten zqn nu uit den weg geruimd. Daarna sluit de voorzitter deze verga dering. POSTDUIF AANGEVLOGEN, Bq den heer W. Zeeman aan den Oos- terweg alhier, is Woensdagmiddag aan gevlogen een postduif, met aan den lin kerpoot een alluminium ring, gemerkt: 140655. France 30 Z. Aan. den rechterpoot een concoursring, gemerkt: Amicale Coolmbophile. Cher- bourg. No. 60. Vermoedelijk is het een Fransche post duif, te oordeelen naar de namen France en Cherbourg. Het diertje blqkt dus wel een ehid te zqn afgedwaald, NOODLANDING. De „L 7", een marine-watervliegtuig, moest Donderdagmiddag tengevolge van benzinegebrek, dalen op de Noordzee, ongeveer 30 mql uit de kust. Nadat de „L 1J' eenige bussen benzine van „De Mok" had gehaald, werd de „L 7" op sleeptouw genomen en naar de kust ge sleept. Vlak voor ons dorp werd benzine overgeladen, waarna beide vliegtuigen weer startten. De sleepboot „Drente" uit Den Helder, die té hulp snelde, kon dus onverrichter zake weer vertrekken. v Schreven we laatst over het hier langs en doorgaande zeer drukke verkeer, thans werden we opmerkzaam gemaakt, dat mede door de gunstige verbinding aan den Rqksweg en het groote scheepsvaar- water de diverse gelegenheden om goede ren van hier en naar hier t.w. richting Den HelderAlkmaar enz. de laatste jaren ook geweldig zqn uitgebreid. Onze plaatselqke beurtman en vrachtrijder medegerekend komen n.1. niet minder dan 10 ondernemers hier bijna dage- lqksch door. Men heeft daardoor de ge legenheid om per week niet minder dan 25 maal gelegenheid goederen te verzen den en ontvangen. EEN NIET-GESLAAGDE VAARDIGHEIDSPROEF. De heer W. wilde op den vooravond van den dag, waarop hq z'n vaardigheids- proef voor het verkrijgen van een rqbewqs zou afleggen, nog even oefenen en maakte daartoe gebruik van de auto van den heer Jonker. Bq het oprijden van de brug van de Zandvaart naar de Molenvaart, kwam er juist een auto van den anderen kant. Passeeren was niet mogelqk en dus be sloot de heer W., de mooie oefening te maken: achteruit een helling af. (Een examenstokpaardje van sommige heeren, belast met beoordeelen van de vaardig- heidsproef!) W. klaarde het niet; de auto bleef niet op den weg, doch kwam op den schuinen kant, sloeg om en bleef aan den kant van het water liggen. Slechts eeD klein deel kwam in het water en de onfortuinlqlce rijder kon ongedeerd een der portieren openen en uitstappen. Een kraanwagen van Maarten Smit zette de auto weer spoedig op den wc*. Er bleek slechts een ruit gebroken te zqm DIEFSTAL. Zondag j.1. kwam de heer Romar aan den Sohorweg tot de ontdekking, dat een bedrag van 120 uit een kast in de voor kamer van z'n woning was weggenomen. Aangifte bü de politie volgde. Deze stond voor een moeilijke taak, daar er eerst geen aanwijzingen waren in welke richting naar den dader gezocht moest worden, terwijl de moeilijkheden nog vergroot werden, doordat, zooals later bleek, de dief stal reeds een paar dagen vóór de ontdek king plaats had. Toch gelukte het ten slotte de hand op den dader, den groenten- handelaar J., te leggen. Aanvankelijk ont kende hü nog, maar toen de politie hem kon bewijzen, dat z'n uitgaven van de laatste dagen grooter waren, dan de staat van z'n financiën toeliet, gaf hij toe den diefstal gepleegd te hebben. Uit het onderzoek bleek, dat J. onder „melkerstijd" het huis was binnengedron gen door een achterdeur, die die heer R. meende, evenais de andere deuren, afge sloten te hebben. J. beweerde echter niet 120, doch 95 ontvreemd te hebben. Hq' is intussohen naar Alkmaar overgebracht en aldaar ingesloten. PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. B. en W. verleenden vergunning tot het bouwen van een bollenschuur aan den Zuidweg aan de Vereeniging tot behar tiging van de belangen van het personeel in vasten dienst van de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabrieken te Delft. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer J. Wester is geslaagd voor het eindexamen Rqks- zuivelschool te Bolsward. KANAAL SCHAGEN—KOLHORN. Aanbesteding van Bestek No. I voor den Provincialen Waterstaat te Haarlem van het maken van een schutsluis met vaste brug, toeleidingskanalen en aan sluitende dijkvakken nabq Kolhorn, voor het kanaal Schagen—Kolhorn. 1. P. de Bakker, Haarlem 126.000; 2. N.V. Obreon, Amsterdam 125.000; 3. Bqker, Haarlem 110.000; 4. N.V. Water werken, Amsterdam 110.000; 5. N.V. Uitslagers Betonbedr., Haarlem 105.400; 6. Chrstiaan Nielsen, Den Haag 102.700; 7. Holl. Beton Maatschappq, 102.000; 8. G. de Vries, Purmerend 101.800; 9. J. de Vries, Heemstede 98.900; 10. J. Ooms, Avenhorn 98.400; 11. A. Droog, Kolhorn 98.000; 12. N.V. Ballastmaat- schappq, Amsterdam 96.500; 13. Strij- land, Haarlem 96.000; 14. W. Brand,- Beemster 95.800; 15. Bouwmaatschappij Amsterdam 95.800; 16. N.V. Beton' Compagnie, Amsterdam 95.460; 17. Gebr. de Graaf, Halfweg 94.850; 18. J. Veuger, Sint Maartensbrug 93.800; 19. P. Doorn, Sint Maartensbrug 93.420; 20. N.V. Nederland, Amsterdam 91.570; 21. Last en Zoon, Enkhuizen 91.350; 22. W. Aafjes, Assendelft 85.550; 23. Linsel en Oldenkamp, Soest 82.860; 24. Linsel, Oegstgeest 78.500. AANGEWEZEN. De heer J. Visser, hoofd der u. 1. oJ school alhier is aangewezen als examina tor voor de examens voor het m. u. 1. o.-j diploma te 's-Gravenhage. INGEKOMEN PERSONEN gedurende de maand Juni. Ingekomen: Hugo Faber, H 26, van Hoogwoud; Gjalt Paulusma, D 42, van Barsingerhorn; Georg Beenker, A 60, van Uitgeest; Anna A. Verkroost, E 103, van Amsterdam; Elisabeth Konqn, D 102, van Wormerveer; Wqke Harmen zon, O 191, van Leeuwarderadeel; Hen drik Domper en gezin, K 24, van Haren karspel; Hendricus P. Fellinga en gezin, E 121, van Zqpe; Jan Neefkes en gezin, D 110, van Amsterdam; Hendrik Klasens, H 65, van Barsingerhorn; Jetske Hoving, H 65, van Wieringen; Anna Cornelia, van der Fluit Keinse, van Zqpe; Willem Johannes van de Veen en gezin, G, 1, van Zwollerkerspel; Ida Igelbrink, G 207, van Mentrup, (Duitschl.); Aaltje Andrin- ga, B 29, van Wieringerwaard; Egbert van der Wal, B 142, van Uithuizen; Nelly Blaauboer, E 107, van Bergen (N.-H.); Engeltje Leusink, A 20, van Alkmaar; Pieter Smit, B 169, van Schoorl; Willem Watertor, D 121, van Leiden; Johanna Hekkema, C 2, van Nqmegen; Th. Breeu- wer en gezin, F 620, van Amsterdam; Petrus Roskom en gezin, J 25, van Zqpe; Jan Blokdijk en gezin, J 9, van Den Hel der; Maartje Roos, E 101, van Harenkar spel; Francina van der Graaf, C 95a, van Hasselt, Vertrokken: Helene Stachowski, naar Alkmaar, Noorderkade 38; Geertje Bruin, naar Zqpe, Sohagerbrug E 45; Marijtje Buis, naar Nieuwe Niedorp, bq K. Buis, Moerbeek; Franziska Perras, naar Regensburg, (Duitschl.); Johannes de Vries, naar Wonseradeel, Pingjum; Abraham van der Walle, naar Wierin gen, Den Oever; Gerrit Mooq, naar Zqpe, Sint Maartensbrug C 54; Neeltje Veenstra en kinderen, naar Hoorn; Jacob Renooq, naar Den Helder, Nieuwstraat 68; Willem Fqnheer en gezin, naar Alk maar, Sint Annastraat 23; Theodorus Ni- colaas Bieeker, naar Voorhout, Leidsche vaart 2; Pietje Woelinga, naar Dantuma- deel, bq ouders, Wouterswoude; Elisa beth Wilhelmina Morgenroth, naar Den Helder, Wachtstraat 66; Johan Walstra, naar Egmond aan Zee, Noorderstraat 30; Geertje Dekker, naar Wieringen. POLITIE. Gevonden: 2 portemonnaies, een paar handschoenen. Verloren: een paar handschoenen. Vermist: een trekhond. Burgerlijke Stand van Schagen van 30 Juni7 Juli 1932. GEBOREN: Janny Hermina, d. v. J. Speur en C. P. Blankman; Maria, d. v. K. Weeland en G. Muntjewerf; Bartholo- meus Theodorus Johannes, z. v. T. F. Sin- nige en M. J. Ranke. OVERLEDEN: A. Boonacker, 84 jaren, echtg. van P. Grin; Jacog Fqnheer, 56 jaren, eohtg. van J. Zwakman. Hippolytushoef. POLITIE. Verloren: een zilveren vulpotlood, een horlogekap, een slang van een ben zineauto, een blauwe jas en een Fran sche veldkqker. Gevonden: een vlaggestokje van een auto. Inlichtingen bq den gemeentebode te Hippolytushoef. AUTO-BOTSING. Op de viersprong het zoogenaamde „Hoekje" te Hippolytushoef had heden een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto van den heer J. N. Bruul en een vracht auto van elders, waarbq de luxe-auto nogal wat averq bekwam en de heer Bruul nog een kleine verwonding aan zqn arm be kwam, zoodat alles best afkwam. Wie hier de schuld treft weten wq niet en zal de politie wel uitmaken. Verzekering dekt de schade. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN TROUW SCHOOLBEZOEK. Vrijdagavond kwam bovengenoemde vereeniging in vergadering bqeen in hotel Lont, ter bespreking van het school feest voor de laagste klassen der openb. lagere school te Hippolytushoef. De voorzitter, de heer N. Kaan, opende de vergadering met een kort woord van welkom, hierbq tevens de reis naar Den Haag met de hoogste klassen memoree- rende, en dank bracht aan de leidsters en leiders, alsmede den milden gevers voor het mogelqk maken van dit reisje. Nadat de notulen gelezen zqn door de waarnemende secretaresse, mej. Mulders, volgt bespreking schoolfeest laagste klas sen. Medegedeeld wordt dat 140 kinderen in aanmerking komen voor dit school feest. Besloten wordt om dit jaar naar Sohoorl te gaan. De reis zal gemaakt wor den met autobussen. Als datum wordt vastgesteld Vrijdag 22 Juli a.s. Behoudens het onderwqzend personeel werden nog een drietal leiders aange schreven. Een drietal kinderen welke juist de gemeente gaan verlaten, zullen bedacht worden met een cadeautje. Nadat nog eenige zaken van internen aard besproken zqn, wordt de vergade ring gesloten. Den Oever. ZUIDERZEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 3 Augustus a.s. zal door den directeur-generaal der Zuiderzee werken worden aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in de haven van Vol- lenhove en het baggeren van een geul naar die haven. Bestek no. Z. W. 167. Raming 60.000. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Doopsbediening Ned. Herv. Gein. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereeniging (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 u., de heer Franck. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytuehoef 's Morgens 10 uur, Ds. Sepp, van Westzaan. Gerei. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. VERGADERING BEGRAFENISONDERNEMING. Woensdagavond hield de begrafenis- vereeniging, onder leiding van den heer C. Haringhuizen, een buitengewone ver gadering ten huize van den heer H. v. d. Weude. Deze vergadering is belegd naar aanleiding van een verzoek van eenige bewoners van Slootdorp en van hen die aan den kant van onze gemeente wonen, om toe te treden naar onze ver eeniging. Door den voorzitter werd toegelicht, dat 't bestuur eenparig van oordeel is, hen ter wille te zqn, alhoewel de statuten het niet toelaten, doch uitzondering kan gemaakt worden. Allereerst werd de vraag gesteld of de aanwezige leden er voor waren, doch door allen werd hier toestemmend op geantwoord. In verband met den grooteren afstand, leverd dit voor de dragers ook eenig bezwaar, daar er voor hun meer tqd voor moet worden besteed. Besloten wordt dat allen als lid kunnen toetreden op dezelfde voorwaarde als Wieringerwaard. Ze treden direct in de zelfde rechten, doch ten opzichte van rouwkoets en volgkoetsen zal wellicht een uitzondering gemaakt kunnen wor den. Besloten werd een en ander aan de adressanten mede te deelen, waarna het bestuur een bijeenkomst zal hebben in Slootdlep. Men kan dan beslissen of men accoord gaat met condities en voorwaar den. Hierna volgt sluiting.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10