IO-Q.Q0G-G-0 (O O 0 0-0-0 0 300000)0 0000O00 0 0 O 00 O ©O00GO0 0-0 0 0-0-00 Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. Hoe d€ Ratttttr wet den tfespestt»! Een nieuw luciferskunstje. De puzzle met de cirkels. Knipprentjes als spelletje Wie dwaalt er mee? Bovenstaande rechthoek bevat 49 cirkels. Met 12 elkander opvolgende strepen (zie de stippellijnen) worden daarvan 44 cirkels getroffen. Wie kan in hetzelfde aantal strepen (12) alle 49 cirkels snijden? Begin en einde is de cirkel links bovenaan. Diagonale, höri- zontale en verticale strepen zijn alle maal toegestaan. (Nadruk verboden) V-er-tei jij me eens, lieve vriend, van wie Karei de Groote een zoon was. Van z'n vader meneer. 173. Heel den dag hadden Tuimeltje en kikker Karei gezocht en tegen den avond zagen ze in de verte een groot nest op een paal staan. Even bleven ze verbaasd staan kijken, want de ooievaar kwam nu ook tevoor schijn. De vogel deed of hij niets merkte van de aan wezigheid van de twee vrienden en vloog toen in een reuze vaartje wol iMehonde+d H»et©r hoog, naor een andere boem. 174. Van die gelegenheid profiteerde Tuimeltje direct. Hij haalde een groote muizenval uit zijn zak te voorschijn en deed er een stukje vleesch aan. Toen liep hij voorzichtig tot dicht bij het nest en zette het valle tje tusschen het gras. Als hij daarvan durft te eten, zei Tuimeltje tegen kikker Karei, dan kan het niet ander-s of wij hebben hem gevangen en vlug renden ze nu weg en gingen zitten waken of de ooievaar 'bet- stukje v-leeswh weg zou nemen. Hier v-iaden jullie de oplossing van het nieuwe luciferskunstje. Wie dwaalt er mee. Van één naar j twee? Wie onderweg bij de ster komt, I heeft verloren en moet van voren af aan beginnen. Het spel kan door meer deren tegelijkertijd gespeeld worden. 4de en laatste knipprentje: ONZ-E WAAKZAME FIKKIE. Bit is het laatste prentje van de serie van vier; nu zijn dus alle 16 stuk kon compleet en kan het spel beginnen! Veel plezier ermee allemaal. Het is eigenaardig wan neer men bedenkt, dat op een bepaald oogenblik, b.v. half tien 's morgens, misschien ge durende het „vrije school- kwartiertje" niet alle kinde ren ter wereld op het school plein zich vermaken, maar dat anderen misschien mid den in hun nachtelijken slaap zijn, of juist opstaan. Dat zijn allemaal klokken, die er op zijn aangewezen, door menschenhan- den te worden opgewonden. De be trouwbaarheid laat dus nogal wat te wenschen over. Heel anders is het ge steld met de klok der natuur. En wie daarin thuis is, kan zich daarnaar rich ten. Reeds tusschen 1 en 2 uur 's mor gens slaat de vink reeds. Na ruim een uur hoort men de zwartkop-grasmusch. Tusschen 2 en 3 slaat de eerste kwar tel. Om 3 uur vliegt het roodstaartje tjilpend van zijn nest op. Hoogstens om vier uur voegen zich merels, specht en tortelduiven daarbij; om half vqf komen de meezen uit hun slaapje. En de lang slaper onder de vogels, de huismusch, begint om 5 uur aan zijn dagtaak. (Nadruk verboden). Wij in Nederland slingeren maar zoo'n beetje tusschen Londen en Berlijn. Het is bij ons een beetje later dan in Londen en een minuut of veertig vroeger dan in Ber lijn. Berlijn, het centrum van den Middel-Europeeschen tijd, waarnaar de andere klokken gesteld worden, nemen wij even als middelpunt voor onze vergelijkende klok. Dan gaan we eens verder over de wijzerplaat kijken Als het te Berlijn bij half tien (in den voormiddag) is, is het in Moscou, dus in Oostelijke richting, evenals in Con- stantinopel, half elf, terwijl men in Parijs en Londen een uur vroeger leeft, namelijk eerst half negen. (Alles t.o.v. Berlijn, waarna men Nederland dus gemakkelijk kan herleiden). Nog verder Oostelijk is men reeds in den namiddag. In Peking is het onge veer kwart over 4, in Tokio zes uur in den avond. In San Fracisco echter, steeds in Oostelijke richting gaande, zien wij, dat het haast half één 's nachts is en in New-York beginnen de bak kers reeds met hun vroege dagtaak: het is daar half vier in den morgen!

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 19