FLY-TOX Nederlandsche Middenstandshank radfio-progJr&mmè» nog altijd Van links en rechts. A Blue Band heeft gedurende een reeks van laren haar bijzondere reputatie gehandhaafd door de machtigste factor KWALITEIT. Voortaan wordt Blue Band gekarnd met 25°/e allerfijnste Roomboter onder RUkscontröle. De prüs van Blue Band blijft onveranderd. Wees verstandig en koop uitsluitend Hollands beste standaardmerk. Spaarbank KONINGSTRAAT 7 Bewaarkluis teekenis steeds mede ontleend aan de ont wikkeling van wereldmogelijkheden op schier ieder onderdeel van zijn welvaarts van gebied. Thans knelt ons een keten de meest verwikkelde oecononnsche fei ten en omstandigheden, welke een ge desorganiseerd wereldverkeer te zien 8<De handhaving van uit den wereldoor log ontstane schulden, welke een oecono- mischen grondslag missen, het opleggen van reparatieverplichtingen eenerzyas en het streven om voor protectie te ver hinderen dat deze schuldverhoudingen in goederenleveranties een einde vonden anderzijds, dat zijn de factoren, welke het evenwicht in de wereldhuishouding hebben verbroken. Hoezeer de aldus veroorzaakte wereld crisis, van zorgwekkenden omvang, het Nederlaudsche welvaartspeil heeft neergedrukt, is den laatsten tijd bij herhaling aange toond en uiteengezet aan de hand van fei ten en cijfers, welke zonder eenige mis leiding waarschuwend spreken. Achter eenvolgens zagen schier alle voornaam ste takken van het bedrijfsleven zich aan getast. Daarnaast drukt ook onze gemeen schap op zorgelijke wijze de wreede plaag der werkloosheid, welke aan de steunca- paciteit der overheidslichamen ongewoon zware eischen is gaan stellen. De taak van de overheid. Onder deze onheilspellende omstandig heden heeft de overheid, bewust van haar steeds zwaarder wordende taak, haar standpunt moeten bepalen, terwijl zij in den loop van haar optreden de crisis wolk steeds zwarter zag worden. Hierbij gold het telkens de helpende hand beheerscht uit te steken en daarbij het oog op het algemeen belang gericht te houden. Onze landbouw, in zoo sterke mate op uitvoer aangewezen, moest voor den on dergang worden behoed. De afsluiting van onze afzetgebieden door protectie en door maatregelen op het gebied van het betalingsverkeer deed de gerechtvaar digde vrees ontstaan, dat ondanks alle pogingen tot aanpassing van de kosten, een prijsniveau van zoo ruïneuzen aard zou ontstaan dat het voortbestaan van een van de belangrijkste takken van ons oeconomisch leven ernstig bedreigd zou worden. Ook onze industrie liep gevaar door het buitenland, dat in Nederland een bij uit zondering koopkrachtig afzetgebied vond, onder den voet te worden geloopen. Deze abnormale plotseling opduikende con currentie zou door het lamleggen_ van het productie-apparaat onze nationale koopkracht evenzeer geschaad hebben. Contlngenteerlngsmaatregelen zijn derhalve noodig geweest om hier te voorkomen, dat een aantal industrietak ken misschien voor altijd vernietigd zou den worden. Na deze enkele gedachten over het re- geeringsbeleid ten aanzien van het in hoofdzaak handelspolitieke vraagstuk, een kort woord over de publieke geldmid delen. Een pijnlijke tegenstrijdigheid vervult den toestand dezer middelen met zorg. Terwijl eenerzijds de abnormale nood 111 steeds dringender mate een beroep op de openbare middelen blijft doen, slinkt het volksvermogen, dat ze tenslotte moet op brengen, onrustbarend. Van het opdro gen van de verschillende welvaartsbron nen moest een optimistische berekening van de daling van het belastbare volks inkomen op ongeveer 30 pet. worden ge schat. Beziet men dan de uitgavencijfers alleen reeds van werkloozensteun, van openbare en particuliere armenzorg, van steunmaatregelen aan den landbouw en houdt men daarbij in het oog wat aan Rijks-, provinciale en gemeentebelasting moet worden opgebracht, dan kan geen redelijk beoordeelaar ontkomen aan de klemmende noodzaak tot versobering en besnoeiing van de collectieve behoeften waarin voorzien moet worden. Vaak wordt er geklaagd, dat de regee ring nog niet voldoende maatregelen ter bescherming van het oeconomisch leven heeft genomen. Veelal openbaart zich daarbij het erkende verschijnsel dat de stuurmanskunst simpeler lijkt aan den wal dan zy op de brug van het schip in waarheid is. Doch laten vooral zij, die daarbij op andere landen wijzen, toch be denken dat ons land relatief gesproken, nog over een groote mate van weerstand en uithoudingsvermogen beschikt en dat veel overheids-inmenging in het buiten land het herstel geremd heeft of een uiting is van een mate van verval, waar voor ons volk behoed moge worden. Het is het schrijnende van de haar toe vertrouwde taak, dat zij in tal van geval len noodgedwongen leed moet veroorza- ken en teleurstelling brengen. Met allen ernst, dien de tijd verlangt, khnke een beroep op allen, vooral op hen, die zijn geroepen de openbare meening voor te lichten en leiding te geven aan volksgroepen. Laat men in deze doorzicht en ordelijk heid betrachten bij het tot uiting bren gen van wat de bevolking te zeggen en te wenschen heeft, niet van wat haar in strijd met de feiten wordt opgedrongen! STEUN AAN TWENTE IN OVERWEGING? Oontingenteering in Indië zal bestudeerd worden. De minister van Koloniën heeft op eenige vragen van het lid van de Eerste Kamer den heer Van der Lande o.a. of de minister bereid is zijn invloed te willen doen gelden, opdat aan de textiel industrie ten spoedigste de gevraagde steun worde verleend geantwoord dat een beslissing op het verzoek van de textielondernemingen wordt voorbereid. t erwijl een door den gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië speciaal in- gesteld werkcomité doende is de gege- vens te verzamelen, die onontbeerlijk zijn vooi de beoordeeling van deze veelom vattende aangelegenheid, heeft de mi nister van Koloniën in overleg met de minister van Economische Zaken en Ar beid en van Financiën de noodige stap- m o pen gedaan voor de instelling van een commissie hier te lande, die de regeering zal adviseeren nopens bevordering van ecbnomlsche samenwerking tusschen Ne derland en Nederlandsch-Indië. Deze commissie, waarvan de instelling binnenkort zal geschieden, zal zich mede hebben uit te spreken over het vraag stuk der contingenteering van den in voer in Nederlandsch-Indië ten behoeve van de nijverheid in Nederland, welk vraagstuk om redenen van principieelen en van practischen aard bezwaarlijk in cidenteel tot oplossing zou kunnen wor den gebracht. VERLAGING VAN GAGES IN DE KOOPVAARDIJ. Opzegging van de collectieve arbeidsovereenkomst De Bond van werkgevers in de Koop vaardij heeft aan de Centrale van koop- vaardij-officieren en aan den Centr. Bond van transportarbeiders een aangeteeken- den brief gezonden, waarin het volgende wordt gezegd: „Wij bevestigen hiermede ons onder houd van Maandag 1.1. dezer waarin wij uwe medewerking hebben gevraagd tot herziening van de bestaande gages, wij hebben u er op gewezen, dat het belang van de Nederlandsche koopvaardij eischt de Nederlandsche gages te brengen op gelijk peil als waarop de gages staan in de vijf belangrijkste Europeesche zee varende naties, welker gages na de Ne derlandsche het hoogste zijn, n.L: Enge land, Duitschland, Noorwegen, Dene marken en Zweden. Voorts hebben wij uiteengezet, dat zoodanige »age-verla- ging noodzakelijk was om zooiang moge lijk te voorkomen, dat de Nederlandsche reederijen worden uitgeschakeld en voor een groot deel te gronde gaan, ten na- deele niet alleen van reeders en zeelieden, maar ook van breede groepen der bevol king hier te lande, welke bij het reederij- bedrijf zijn betrokken. „Hiertegenover werd door u het stand punt ingenomen, dat uwerzijds geen en kele medewerking, ook niet geleidelijk, kon worden verleend, zoowel met het oog op den levensstandaard als op de joonen der andere bedrijven in ons land. „Onder deze omstandigheden blijft ons niets anders over dan de tusschen u en ons bestaande collectieve arbeidsovereen komst zoo spoedig mogelijk te doen ein digen; wij zeggen deze derhalve, met in achtneming van den voorgeschreven op zeggingstermijn van een maand (30 dagen), hiermede op, zoodat die collec tieve overeenkomst op 16 Augustus a.s. afloopt". UITVOER VAN VISCH NAAR BELGIË De Belgische maatregelen tot contingenteering uitgesteld. De „Nw. Rott. Crt." meldt: De regeering heeft besloten tot voor- loopige opschorting van de voorgenomen maatregelen tot contingenteering van den invoer van vreemde visch, die Dins dag in toepassing moesten treden. Nieuwe onderhandelingen met de betrok ken landen, in het bijzonder met -Neder land, worden in uitzicht gesteld. In aansluiting hierop wordt nader be richt, dat de invoer van versche visch aan een speciale vergunning van den mi nister voor het verkeerswezen onder worpen is. LOURDES. De jaarlijksche nationale bede vaart vertrokken. Uit Rotterdam is deze week de jaarlijk sche nationale bedevaart naar Lourdes vertrokken. Maandag waren het een 250-tal pel grims, die, onder leiding van Rector Loo- mans uit Breda en burgemeester Steyweg uit Nijmegen, de reis aanvaardden. Dezen vertrokken een dag vroeger om een be zoek te brengen aan Lisieux. Voor de deelnemers, die Dinsdag vertrokken (on geveer 1350), waaronder een 300-tal zie ken) waren drie treinen gereserveerd. Het vertrek der bedevaart bracht als steeds een groote drukte teweeg. Hulpvaardige handen van de Roosendaalsche hulpcolon ne voor Lourdesbedevaarten belastten zich met het transport der zieken, onder.wie zich verscheidenen bevonden, die zeer ziek waren. Te 12.10 u. vertrok de zieken- trein, te 1.20 en 2.50 reden de beide an dere treinen het Roosendaalsche station uit. Tevoren had er een korte plechtigheid plaats. Op het station bevond zich tijdens de voorbereidingen voor het vertrek der bedevaart o.m. de vroegere stationschef te Roosendaal, de heer E. Haak, thans stationschef te Amsterdam. De heer Haak was door zijne superieuren met een voorgewend doel naar Roosendaal gezon den. De eigenlijke „opdracht" werd hem hier pas duidelijk. Voor het vertrek werd hij namelijk toegesproken door mgr. Aen- genent, bisschop van Haarlem, die de bedevaart medemaakt en die den heer Haak als erkenning voor de buitengewone diensten, die hij als chef te Roosendaal de Lourdesbedevaarten heeft bewezen, de pauselijke onderscheiding „Bene Meren- ti" overhandigde. De heer Haak is niet katholiek. WATERSCHAPPEN, ENZ. Bij Kon. Besluit is benoemd: met ingang van 1 Juli tot dijkgraaf van den polder Eierland op Texel, R. P. Key- ser Johzn. te Texel (Den Burg). WIERINGERMEERPOLDER. In verband met het afwerken van nog niet gereed zijnde verkavelingswerken in den Wieringermeerpolder, zullen de ar beiders, voor zoover afkomstig uit de om geving van den polder, en aan wie tegen 27 Juli ontslag was aangezegd, nog voor- loopig in dienst worden gehouden. De in barakken gehuisveste arbeiders, afkom stig uit de andere provincies, zullen deze week naar hun woonplaatsen vertrekken. JEUGDHERBERG OP VLIELAND GEOPEND. Maandag is te Vlieland officieel de nieuwe jeugdherberg geopend. Een groot aantal genoodigden, zoowel van het eiland als van den vasten wal, woonde de plech tigheid bij. De voorzitster, mevr. Van Ter- wisga Koppenol, heet de aanwezigen welkom, waarna de burgemeester van Vlieland, de heer F. C. Rab, een uiteen zetting gaf over de totstandkoming dezer jeugdherberg en de keuze van den naam (^aoda is de laatste zelfstandige vorstin geweest, die over Vlieland geheerscht heeft). Namens het hoofdbestuur der Ned. Jeugdherberg Centrale sprak de heer Holthuis, die er zijn voldoening over uit sprak, dat met deze jeugdherberg er zoo'n mooie schakel is gekomen tusschen de in richtingen in Noord-Holland en die in Friesland. Nadat nog eenige heeren het woord hadden gevoerd, werd de jeugdherberg, die aan pl.m. 30 personen onderdak kan verschaffen, bezichtigd. Uitbreiding is mogelijk. Bovendien heeft het bestuur van volksonderwijs toegezegd in geval van nood zijti gebouw gaarne ter beschik king van de jeugdherberg te willen stel len. OPHEFFING KWEEKSCHOLEN. De scholen te Den Bosch en Oud-Beyerland en de normaal lessen te Tlel en te Zwolle wor den opgeheven. De bladen melden van hfet voornemen der regeering om over te gaan tot ophef fing van een aantal Rijkskweekscholen voor onderwijzers. Het ligt in de bedoe ling de kweekscholen te 's-Hertogen- bosch en te Oud-Beyerland en de nor maallessen te Tiel en te Zwolle op te hef fen. Omtrent één kweekschool is nog geen beslissing genomen. Apeldoorn blijft bestaan, doch zal bezuinigd worden. De minister van Onderwijs heeft zeer ernstig overwogen over te gaan tot ophef fing van de Rijkskweekschool voor on derwijzeressen te Apeldoorn. Thans is echter besloten deze inrich ting niet op te heffen, doch er wel sterk op te bezuinigen. EERSTE KAMER. Godslasteringswetje. De afdeelingen van de Eerste Kamer hebben voorloopig verslag uitgebracht over het ontwerp van wet tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voor zieningen betreffende bepaalde voor gods dienstige gevoelens krenkende uitingen. Daarin wordt o.m. opgemerkt dat het voorstel in strijd zou zijn met de hier te lande gewaarborgde vrijheid op gods dienstig gebied. De argumentatie in dit verslag loopt ook overigens langs dezelfde lijnen als het debat in de Tweede Kamer. Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Lef op de blauwe verpakking. Binnenland. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Een jonge vrouw door vier mes steken zwaar gewond. Li de Van Dienier Broeckstraat te Nij megen heeft Dinsdagmorgen een 27-jan- ge man zijn echtgenoote, die hem ver laten had, met een mes een aantal steken toegebracht, tengevolge waarvan de vrouw zwaar werd gewond. Het echtpaar woonde te Schiedam, doch was afkomstig uit Nijmegen. Woensdag j.1. heeft de vrouw haar echtgenoot ver laten en is naar haar ouders in Nijmegen teruggekeerd. Zaterdag heeft de man zich eveneens naar Nijmegen begeven, om te trachten zijn vrouw te bewegen weer bij hem terug te keeren. De meu bels zond hij eveneens naar Nijmegen en hedenmorgen begaf het echtpaar zich naar het station, om die in ontvangst te nemen. Daar de zending evenwel geadresseerd was aan de ouders van de vrouw, gelukte dit niet en het echtpaar keerde naar huis terug. Onderweg heeft de vrouw haar man te kennen gegeven, dat zij niet meer met hem samen wenschte te leven. De man geraakte daarover dermate in woede, dat hij nabij het tramhuisje in de Van Diemer Broeckstraat een mes trok en zijn vrouw daarmede vier steken in het hoofd en een in den linkerbovenarm toe bracht. De vrouw zonk hevig bloedend in een en riep luidkeels om hulp. Aanstonds schoten voorbijgangers toe, die den man overmeesterden. Een geneesheer verbond het slachtoffer, dat daarna naar het poli tiebureau vervoerd werd, teneinde te wor den gehoord, waarna zij naar huis is ge bracht. De echtgenoot had zich inmiddels zelf op het politiebureau aangegeven en is daar in arrest gesteld. Buitenland. MAX LIEBERMANN. Max Liebermann, Duitschlands groot ste schilder, is dezer dagen 85 jaar ge worden. Hier heeft u een van zijn jongste anecdotes: Een nieuwe rijke, vertelt het „Berl. Tgblt.", wil zijn vrouw door Liebermann laten schilderen en verzoekt den meester eerst de muur eens te komen zien, waar op het portret zal komen te hangen. Van wege de artistieke harmonie. „Nee", zegt Liebermann, „Mach ich nicht. Laat u maar een huis om dat por tret heen bouwen". Maar het grootste woord van Lieber mann zei hij voor Rembrandts „Nacht wacht": „Als je Frans Hals ziet, krijg je lust om te schilderen, als je Rembrandt ziet, krijg je lust er mee op te houden". Hij, die in 't geheim een ander kwaad berokkent, begaat een dubbele misdaad; hij, die een ander in stilte weldoet, doet dubbel goed. Naar Bretagne. II. „Deun erstens kommies anders und zweitens als man denkt." Dit zotte refreintje van een liedje, ver» leden jaar in den Harz opgestoken, wil mij niet verlaten. Als twee dames en twee heeren uit den netten burgerstand voor drie weken met vacantie gaan, dan willen zij graag weten, dat ze nette kleeren hebben. Ze hebben samen acht jurken en acht costuums, twintig overhemden en veertig paar sok ken leuke badpakken, strandpyjama's en badmantels en een goed-gesorteerden schoenwinkel, allemaal aardig onder goed en wat er zoo al bijkomt en daar durven ze gerust voor uit te komen. Maar een auto is niet gek. Als een ezel te zwaar beladen wordt, vertikt hij het een voet te verzetten. Hetgeen de_ vraag rechtvaardigt of hij wel 'n ezel is. Als een auto te zwaar beladen is, moet hy naar andere middelen omzien, want vier wielen vermogen niets tegen één motor. Maar al loopt hij, hij kan zoo erbamelyk kreunen dat je hart van medelijden in elkaar krimpt en de koude rillingen je over den rug loopen. Dat deed de „Nash 4 Hij kermde zoo ontroerend, dat de tranen ons bijna over de wangen biggelden. „Wroem", zei hij bij elke tien meter. „Wroem, wroem." Dat houdt een mensch, die hart heeft voor zijn auto, geen tweehonderd meter uit. Een auto is toch óók een mensch! Wij reden dus linea recta naar het Station Staatsspoor, laadden ons onwil lig ezeltje af en hielden alleen het hoogst noodige bij ons. De vraag was nog, hoe het te expediëeren. De Staat stelt een half dozijn manieren van ver zending tot uw beschikking. Het begint met verzending als vrachtgoed en het eindigt met „grande vitesse accétéree, express". Het laatste kost een klein kapitaaltje, maar wat blijft je anders over, als je niet al je mooie pakken en jurkjes voor een aanzienlijk deel van j© leven, en althans voor den duur van je vacahtie, vaarwel wilt zeggen? Wij haalden dien eersten dag Oostende niet. Maar wij haalden Knocke. De auto zei niet meer „Wroem"; hij had in zijn veeren een pijnlijke plek overgehouden, die hem nu en dan „Bloem" deed zeggen; maar zelfs een leek voelt, dat er een wereld van verschil ligt tusschen „wroem" en „bloem". De „bloem" herinnerde ons de heele verdere reis aan de ellende, die ons bespaard was gebleven doordat we bijtijds ballast had den uitgegooid. Daarom werd dat „bloem" ons in zekeren zin zelfs dier baar. Als we de „bloem" een tijdje niet hoorden, keken wij elkaar aan en vroe gen ons ongerust af, of alles wel in orde was. Maar reden wij door een kuil of over rails, dan knikten we elkaar be moedigend toe en zeiden:^ „Gelukkig, goede „bloem"; hij is er nog". KANTOOR DEN HELDER VRIJDAG 22 JULI. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 —11.00 AVRO en VPRO, 11.0012.00 VARA. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht W. van Cappellen. 10.30 Vervolg VARA-septet. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Vervolg VARA-septet. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang Bob Scholte. Intermezzo: Draaiorgel- muziek. 2.00 Vioolrecital door Anni Mesritz. A. d. vleugel Egb. Veen. 2.30 Grammofoonpl. 3.00 S. J. van Doorne Jr.t De grafische vakken. 3.304.00 Grammofoonpl. 4.00 Grammofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-klein-orkest o.l.v. Harry Wigge- laar. 5.45 Grammofoonpl. 6.00 Orgelspel Joh. Jong. 6.30 W. A. Wolff: Waarom Vredeswacht. 6.45 VARA-Klein-Orkest (vervolg). 8.00 VPRO-nieuws. 8.1510.15 Uit het Kurhaus, Scheveningen: Beethoven-concert door het Residentie orkest o.l.v. Carl Schuricht. In de pauze om 9.00 Dr. G. Horreus de Haas: De schuld der Christenheid. 10.15 Dr. C. J. Bleeker: Jozef de Droomer. 11.0012.00 Grammofoonpl. (VARA). Huizen, 296 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Grammofoonpl. 12.15—2.00 Concert. H. Hermann (viool), T. G. v. d Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en T. Vredenburg (piano). 4.30 Grammofoonpl. 5.00 Voor postzegelverzamelaars. 5-30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7-45 M. K. W. Gerrisch: Zomer in Duitsch- land. 8.00-10.30 De H.O.V. (Symphonie-orkest) o.l.v. Fr. Schuurman. 0.a. Onvoltooide oymphonie, Schubert. n'2ï~v'30 (rauserie door A. J. L. Looyen. R-ivd™ COncert- °-a> Ma Mèra 1'Oye, ca. 10.00 Vaz Dias. TWiwItiil 10.3011.00 Grammofoonpl, '*T\rT' ZATERDAG 23 JULI. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubdrijven: Schram melkwintet o.l.v. W. Drukker, VARA-too- neel o.l.v. W. v. Cappellen en K. Bakkef (voordracht). 12.001.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammofoonpl. 2.00 G. v. d. Hoeven: Is de verbruiker werke lijk vrij. 2.15 Cello-duetten door Fr. Feltkamp-Belin- fante en AmaliaVerschuyl. 2.30 Sportpraatje door Theo Ramaker. 2.45 Vervolg cello-duetten. 3.00 W. J. v. d. Leeden: Het roepende Nu. 3-io Concert. Joh. Jong (orgel), L. Cohen (viool) en Fr. Feltkamp-Belinfante (cello). 3.40 C. v. d. Lende: Medezeggenschap L h. Buitenland. 4.00 Vervolg concert. 4.15 Grammofoonpl. 4.30 Vervolg concert. 5.00 Friesch uurtje. Mej. M. Algra en K. de Jong (zang), Joh. Jong (begeleiding) en Dr. G. Gosses (lezing). 6.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. In de pauze om 6.30 J. Oudegeest: De economische toe stand van Nederland en de Arbeidersklasse. 7.00 Kinderkoor. 8.00 Bonte avond m.m.v. VARA-Klein-orkest o.l.v. H. Wiggelaar, Wladimir Piqué Trio, Joh Jong (orgel), VARA-tooneel o.l.v. W, v Cappellen, Leo Fuld (zang), Henri Mar- chand (liedjes en conférencier), A. de Vries (toespraak), ca. 11.00 Vaz Dias, VARA-Varia. H-4512.00 Grammofoonpl. Huizen, 296 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.00 Orkestconcert. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.151.45 Sextetconcert. 2.00 Grammofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.00 Grammofoonpl. 4-45 Causerie. 5.00 Grammofoonpl. 6.00 Mandolineconcert. 6.25 Lezing. 6.45 Vervolg concert. 7.io Lezing. 7-45 Causerie. 8.00—1 i.oo Gevarieerd programma m.m.v. of* kest en solisten. ca. 9.30 Vaz Dias. 11.00—12.00 Grammofoonpl.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2