73 van de 100 huisvrouwen konden r&c$(o - pogJr m geen verschil vaststellen tusschen Blue Band en natuurboter Nu de boterprijzen stijgen en Blue Band 25 °/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole bevat, is het voor alle Nederlandsche Huisvrouwen van het grootste belang Blue Band te gebrui ken! Hollands beste Standaardmerk. De overval in de Boerenleenbank te Schipluiden. Ernstig verkeersongeluk te Dedemsvaart. Van links en rechtte KONIJN's Paardenrookvleesch. Nederlandsche Spoorwegen, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd vol gens reglementair voorschrift den dienst met pensioen moet verlaten? Is het juist, dat deze ambtenaar op zy'n verzoek voorloopig nog een jaar in dienst, mag blijven en dat de afdeeling, waar van hy chef is, daarna zal worden opge heven? Is het juist, dat bedoelde ambtenaar een jaarwedde geniet, die ver boven de 10]000 uitgaat? Indien op deze vragen bevestigend wordt geantwoord, wil de minister dan aan de directie der spoorwegen verzoe ken mede te deelen, op welke gronden in dit geval wèl een uitzondering kan worden gemaakt en niet b.v. ten opzichte van een stationschef, die 49 jaren en 11 maanden diende, maar wien geen maand uitstel werd verleend, wegens noodza kelijkheid van bezuiniging? de bezuinigingsmaatregelen bij posterijen, telegrafie en telefonie. Het bestuur van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel heeft een adres gezonden aan de Staten-Generaal, waaraan wij het volgende ontleenen: Het bestuur van genoemden bond is na nauwgezette overweging tot de over tuiging gekomen, dat het bedrag, dat bij de voorgenomen maatregelen zou moeten worden uitgekeerd aan werkloozensteun door de regeering, doeltreffender aan het staatsbedrijf der P. T. T. in den vorm eener subsidie kan worden uitgekeerd, teneinde verschillende maatregelen te kunnen temperen en personeel aan het werk te kunnen houden. De crisis-wetgeving (contigenteerin- gen) heeft eveneens veelal een werkver- .ruimende strekking. -Ongeveer hetzelfde zou bij de P. T. T.- .dienst zeker mogelijk zijn met medewer king van Regeering en Staten-Generaal. Tot het verder achterwege laten van inperking van den P.T.T.-dienst moge daarom in 's lands belang worden beslo ten. Ben andere maatregel is dan tevens mogelijk, n.1, een verkorting van den werktijd. Ongeveer 10.000 brievenbestellers, kan toorknechts en werklieden van den tech- mischen dienst werken 51 uur of meer per week. Het kantoorpersoneel by de P.T.T. werkt 48 uur per week; de kantoorhou ders zelfs nog langer. De ambtenaren bij de Departementen daarentegen hebben 89 kantooruren per week. Duizenden hulpkrachten, die nu werk loos gemaakt worden, kunnen door werk tijdverkorting bij de P. T. T. aan het werk gehouden worden en dus aan brood geholpen worden. De regeering kan het P.T.T.-bedrijf steunen door af te zien van den eisch 4 millioen in de Staatskas te storten. Dat kan door Zoo noodig een bepaald bedrag uit de Staatskas ter beschikking te stel len om het P.T.T.-werkverschaffing evenals de gemeentelijke te bevorde ren. Het P.T.T.T-personeel verzoekt ten slotte de Staten-Generaal de op verlan gen der regeering gevoerde bedrjjfs- en personeelspolitiek by P.T.T. te bevrijden van het cachet: vóór alles een kloppende begroot ing. de boterprijs. De boternoteeringscommissie bericht, dat de Leeuwarder noteering voor Vrij dag 22 Juli was vastgesteld op 86 cent per kg. Binnenland. Het Haagsche gerechtshof heeft Don derdag uitspraak gedaan in het hooger beroep van de zaak van den overval op den kassier der Coöp. Boerenleenbank te Schipluiden, op 7 November van het vorige jaar gepleegd. De hoofddader, de 33-jarige kellner J. J. M. D. te Rotterdam, was door de Haag sche rechtbank veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, de 27-jarige meubelma ker J. v. L., aldaar, tot 7 jaar, de 30-ja- rige havenarbeider M.s., aldaar, tot 5 jaar, terwijl de 28-jarige boerenarbeider A. J. v. U., te Vlaardingerambacht, was vrijgesproken van de hem ten laste ge legde uitlokking. Het hof heeft alle vonnissen der Haag sche rechtbank bevestigd. De advocaat- generaal had voor verdachte D. verzwa ring van straf van 10 tot 12 jaar gevor derd, en tegen den vrijgesproken ver dachte v. U. 2 jaar gevangenisstraf ge- eischt. MISHANDELING VAN ZIJN VADER. Voor de Bredasche rechtbank heeft Woensdag terecht gestaan de 17-jarige losse werkman C, J., geboren te Wad- dinxveen, woonachtig te Gastel, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda. Verdachte was ten laste gelegd, dat hy op 18 Mei te Roosendaal na kalm over leg het plan heeft gevormd, zijn vader van het leven te berooven en hem daar toe met een mes eenige steken, stooten of slagen heeft toegebracht ter hoogte van de schouderbladen. De moord was niet voltooid door omstandigheden, onaf hankelijk van verdachte's wil. Meer sub- sidair was poging tot doodslag of mis handeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, ten laste gelegd. De zaak werd met gesloten deuren be handeld, wegens de minderjarigheid van den verdachte, waarbij zeven getuigen, onder wie de blinde vader van verdachte werden gehoord. Het O.M. eischte wegens poging tot! moord 1 jaar gevangenisstraf. Verdach gewapend met een riek om de vechten- SSriSS aHe^ersonen verbaal opgemaakt. De r i.j k s v el tl w a c h t e uit Etten heeft het onderzoek in handen. diefstal van stukken rietland. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt Een niet alledaagsche diefstal heeft te Leimuiden plaats gehad. In deze gemeente liggen uitgestrekte rietlanden, zoogenaamde zudden. Daar deze door het water ondermijnd zyn is het niet moeilijk de zudden los te maken van het vaste gedeelte. Ben zekere H. maakte daar een soort beroep van. Hy maakte stukken van 25 bij 20 M. los en bracht ze drijvend,, deze drijvende zud den transporteerde hij met behulp van motortractie naar Aalsmeer, waar de tuinders er graag f '20 per stuk voor be- Als6 de politie dezen diefstal van grond niet tijdig had ontdekt, zou waarschyn- lijk een groot gedeelte van de gemeente Leimuiden naar Aalsmeer zyn overge bracht. Buitenland. tweehonderdzestig gevallen van vleeschvergiftiging. In het stadje Margonin zijn ongeveer 200 personen tengevolge van vleesch- vergiftiging ziek geworden. Bij velen vreest men voor het leven. Er is een com missie benoemd om een onderzoek naar de oorzaak in te stellen. een hittegolf in de ver. staten Woensdag heeft in groote gebieden in de Ver. Staten een geweldige hitte ge woed. Vooral te Chicago was het fel heet. De thermometer stond daar in de scha duw op 106 gr. F. Men weet, dat wan neer het h. t. 1. maar even boven de tach tig komt al door iedereen geklaagd wordt over „de hitte". greta garbo. Men spreekt wel eens cynisch of een voudig maar goedig-ironisch van een duur vrouwtje". Maar zoo er één dure vrouw is dan is dat de onvolprezen Greta Garbo. De onyergelyke Greta heeft dezer dagen een nieuw contract ge sloten met de Metro-Goldwyn-Mayer Cy. Volgens het bekende Amerikaaiische too- neelblad „Variely" krygt de filmster 12.500 per week, berekend ovei werkweken in het jaar. uit den trein gevallen. Een moeder reisde niet haar zoontje van 10 jaar in de sneltrein van Bordeaux naar Parijs. Onderweg is de vrouw in ae gang van den wagen gegaan, waarin zy met haar kind zat. Toen de vrouw het station Parijs binnenreed was de vrouw niet in den coupé teruggekeerd en een reiziger bracht het kind naar den sta tionschef. Even later kwam daar een tele gram in, meldende, dat het verminkte lijf van de vrouw op den spoorweg was gevonden. Men veronderstelt, dat de vrouw toen zij de deur van de waschgelegenheid wil de opendoen by vergissing een portier heeft geopend; uit den trein is gevallen en overreden door een voorbijkomenden goederentrein. de moord op president doumer. Gorgoelof. Gorgoelof, de moordenaar van presi dent Doumer, die, zooals wij hebben ge meld, Maandag zal terecht staan, is van de Santé-gevangenis naar de Concierge- rie overgebracht. Mr. Henri Géraud is zijn verdediger. Bij Gorgoelof schijnt de overspannen opgewondenheid voor neerslachtigheid te hebben plaats gemaakt. Hy is voortdu rend bezig met te herhalen wat hij voor de gezworenen wil zeggen. lederen dag schrijft hij aan zijn verdediger en aan den procureur-generaal. Hij werkt aanhou dend aan zijn testament en schrijft ook veel brieven aan couranten, welken hij een roman ter plaatsing aanbiedt, die slechts vier bladzijden lang is. te's raadsman, mr. Kuypers te Bergen op Zoom, wees in zijn pleidooi op de jeugd van verdachte en riep hierop de clementie van de rechtbank in. VERDRONKEN. Woensdag is de 29-jarige schippers knecht M. Foppen, gewoond hebbende te Harderwijk, toen hij aan boord van de in de rivier de Nieuwe Maas alhier varende motorboot „Emanuël" de luiken boende, over boord geslagen. De schip per wist hem te grijpen, maar hij moest hem even later, tengevolge van de sterke zuiging los laten. Fopper verdween in de diepte en verdronk. DE OORZAAK VAN DE BRAND TE 'S-GRAVENDEEL OP 19 JULI. Kinderen hebben met lucifers gespeeld. Uit het politie-onderzoek naar de oor zaak van den brand in de landbouw- schuur van den heer W. van Hartog te 's-Gravendeel, die plaats had op 19 Juli j.1., is gebleken, dat de brand is ontstaan door het spelen met lucifers door eqpige kinderen. De 4-jarige Rika van Twist had uit de nabij gelegen stookplaats van Den Hartog een doosje lucifers weggehaald en had dit meegenomen naar de land- bouwschuur, waar zij met twee kinderen van ongeveer gelijken leeftijd speelde. Zij heeft aldaar een lucifer aangestoken en deze tegen het hooi aangehouden, waarin de brand is ontstaan met het reeds ge melde gevolg. MISDRIJF? De politie te Kerkrade heeft Donder dagmiddag aangehouden de Zuidslavi- sche vrouw O., aldaar, in verband met den dood onder verdachte omstandig heden van haar 15-jarige dochter. Vol gens de verklaringen van getuigen moet de moeder steeds zeer bruut tegen haar dochter zyn opgetreden. Op het lijk, dat reeds in beslag is ge nomen, zou nog Donderdag sectie wor den verricht. VERDRONKEN. De 7-jarige J. de Wit, uit de Fabrieks- dwarsstraat is Donderdagavond bij het spelen, in de Rotte te Rotterdam geval len en verdronken. Het lijkje is opge haald en naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. DOOR EEN AUTO DOODGEREDEN. Donderdagavond omstreeks half elf stak nabij de Klomp te Ede, de landbou wer G. Boonzaaier, een oude man, plot seling den Amsterdamschenweg over, terwijl er een auto naderde. De chauf feur kon een aanrijding niet voorkomen. Boonzaaier was op slag dood. Donderdagavond omstreeks kwart over zes is aan de Lange Wijk te Dedems vaart een ernstig verkeersongeluk ge beurd. De heer en mevrouw ds. Neerken uit Dedemsvaart reden per rijwiel, elk mét een kind achterop, langs genoemden weg, toen uit de tegenovergestelde richting een auto met betrekkelijk geringe snel heid naderde. De chauffeur, de heer J. Schoonmaker uit Dedemsvaart, werd, vermoedelijk door het drukke verkeer ter plaatse, zenuwachtig en gaf gas in plaats van te remmen, waardoor de wa gen plotseling vooruit schoot, in de rich ting van het langs den weg loopende- kanaal. Mevr. Neerkiens werd gegrepen en in het water geslingerd. De wagen zelf werd in zijn vaart ge stuit door een langs den wal liggende motorschuit en vrijwel geheel vernield De postbode Klinge, die het ongeval zag gebeuren, begaf zich gekleed te wa ter en bracht mevrouw Neerken3, die be wusteloos bleek te zijn, boven. Het meisje achter op de fiets was tegen den grond gesmakt en werd opgenomen met een gebroken been. De vier inzittenden van den auto wer den allen gewond. De heer Schoonmaker brak een neusbeen en kreeg een ernstige wonde aan het voorhoofd. De hm' Poort man uit De Wijk, die naast den bestuur der zat, werd door glassplinters ernstig aan gelaat en handen gewond. De twee andere inzittenden, eveneens uit De Wijk, kregen schaafwonden en een knie blessure. Geneeskundige hulp werd door drie plaatselijke doktoren en een verpleegster verleend. Mevr. Neerkens is er zeer ern stig aan toe. Zy heeft een zware hersen schudding en een groote hoofdwonde. Haar toestand is zorgwekkend. Zij is bin nengedragen by een beurtschipper. Het ZONDAG 34 JULI. Hilversum, 1875 M. 9.0010.00 VARA, 10.3012.00 VPRO, 12.005.00 AVRO, soo—8.00 VARA, 8.00 12.00 AVRO. ;9-oo .Postduiven en voetbalberichten. 9,05 Orgelspel John Brookhouse Mac Garthy. 9-30 Toespraak door G. J. Zwertbroek. 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Prot. Bond te Hilversum. 12.00 Orgelconcert door Pierre Palla, m.m.v. Albert de Booy (zang), en grammofoonpl. I.30 Grammofoonpl. 2.00 Boekbespreking door A. J. J. Schnaar. 2jo Concert. Grethe Weynschenk-Hogenbirk (sopraan), Boris Lensky (viool) en Maurice van Ijzer (piano). 3.00 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Resi dentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark, m.m.v. Yvonne Berghé (piano). In de pauze gram mofoonpl. 4.30 Grammofoonpl. 5.00 Concert. R.E.T.-Mannenkoor o.l.v. W. F. Kools, mandoline-orkest „II Mandolino" o.l.v. G. Noorda en grammofoonpl, 6.00 VARA-orkest o.l.v. Harry Wiggelaar. 6.45 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 VARA-orkest. 8.00 Vaz Dias. 8.10 Utr. Sted. Orkest o.l.v. A. van Raaltje, m.m.v. Adolphe Poth (viool), St. Saëns- progr., o.a. Concert voor viool met orkest begeleiding, no. 3 in b. kl. t. 9.15 Internationale chansons door L. W. Nij- land. 9-35 Utr. Sted. Orkest o.l.v. A. van Raalte, m.m.v. „Bach"-koor en Pierre Palla (orgel). Joh Strauss-progr., o.a. „Wein, Weib und Gesang", wals en Perpetum mobile. 10.40 Grammofoonpl. II.0012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest, refrëinzang: Bob Scholte. Huizen, 296 M. 5.00 NCRV, 8.30—9.30 NCRV, 9.30 KRO 7.4511.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Grammofoonpl. 10.15 Hoogmis. 11.45 Sextetconcert. 1.40 Godsd. onderricht. 2.10 Causerie. 2.30 Orkestconcert uit Assen. 3.55 Ziekenzegening. 5.00 Kerkdienst uit de Ger. Kerk te Koog- Zaandijk. Hierna: Gewijde muziek, Koor „Laus Deo" o.l.v. H. R. Huisman, L. J. Stam (bas-bariton) en Cor Zemel (orgel). 7.45 Lezing. 8.10 Sportnieuws. 8.15 Orgelconcert. 8.40 Vocaal kwartet. 8.55 Vervolg orkestconcert. 9.15 Vaz Dias. 9.35 Vervolg orkestconcert. 9-55 Vervolg vocaal kwartet. 10.10 Vervolg orkestconcert. 10.40 Epiloog. MAANDAG 35 JULI. Hilversum, 1875 M. meisje is naar het ziekenhuis te' Hooge- VAR^A^iawH^m'^VPRO. verzors<1 veen vervoerd. De heer Schoonmaker 18.00 Grammofoonpl. werd per auto naar zyn woning overge- 10.00 Morgenwijding VPRO. bracht. De andere gewonden zyn binnen- 10.15 Voordracht Minny Erfmann. gedragien by omwonenden. door de MISHANDELING. Onder broers. Woensdagavond omstreeks elf uur heeft te St. Willebrord onder de gemeente Etten een ernstige mishandeling plaats gehad tusschen de gebroeders M. en A. de J. en O. M. Eerstgenoemden, die on der den invloed van sterken drank ver keerden, raakten slaags en bewerkten elkaar met de fietspomp. C. B., die om hulp hoorde roepen, snelde naar buiten, 10.30 VARA-Mandolin-Ensemble o.l.v. Joh K. Kok. 10.50 Grammofoonpl. 11.00 Vervolg voordracht. 11.15 Vervolg Mandoline-Ensemble. 11.35 Grammofoonpl. 11.40 Vervolg voordracht. 12.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. 1.45 Pauze. 2.15 C. de Dood leest eigen werk. 3.00 „2000 jaar muziek na grammofoonplaten". Toelichting A. v. d. Rijst. -t.30 Voor de kinderen. S.on VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. 6.45 Grammofoonpl. 7.00 VARA-orkest o.l.v. Harry Wiggelaar. 7.45 Voordracht Willem van Cappellen. 8.00 Orgelspel Joh Broockhouse Mac Carthy. 8.30 VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen: „Landloopers" van Frank van Duin. 9.10 Vervolg orgelspel. 9.3011.45 VARA-orkest en grammofoon- muziek. O.a. Potp. „Gri-Gri", Lincke, en „Fideles Wien", wals, Komzak. Ca. 10.00 Vaz Dias. 11.4512.00 Grammofoonpl. Hulzen, 296 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, 8.159-30 Grammofoonpl. 10.30 Ziekendienst. n.00 Chr. lectuur. 11.30 Grammofoonpl. 12.30 Orgelconcert Jan Zwart. 2.00 Grammofoonpl. 2.35 Causerie door A. J. Herwig. 3.15 Knipcursus. 3.303-45 Hoedenmaakcursus. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Concert. NCR V-Dameskoor o.l.v. mej. L. Lauenroth. Mej. C. v. Stolk (fluit), C. v. Weidenbach (piano en harmonium) en mej. L. Lauenroth (dito). 6.30 Vragenuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00—10.30 De Hov (Symphonie-orkest) o.l.v. Fr. Schuurman. O.a. iste Suite 1'Arlésienne, Bizet; Fant. „La Bohème", Puccini, en Piet Hein Rhapsodie, van Anrooy. 9.009.30 Causerie door J. J. R. Schraal Joh.zn. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Grammofoonpl. DINSDAG 26 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzendirig. 6.307.00 RVU. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Piano-recital Annie de Ridder. 11.00 RVU. Mej. H. Piebenga: Zelfgemaakte spelletjes. 11.30 Orgelconcert Piet van Egmond Jr. m.m.v. Sal. Rodriguez (viool). 12.302.15 Concert door het ensemble Rit meester en grammofoonpl. 2.30 Drs. P. Dijkema: Kinderlijke belangstel ling. 3.00 Grammofoonpl. 4.00 Julie de Stuers (zang) en Jan Covers (piano). 4.30 Kinderuur. 5-30 S. H. Eyssen zingt Afrikaansche liedjes (>.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 RVU. Psychologische lezing door Dr. J. H. van der Hoop'. 7.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest o.l.v. Albe-t van Raalte. M.m.v. Julie de Stuers (zang) en Stephan Bergmann (piano). Fra iz Liszt- programma. O.a. Pianoconcert nr. 1 in Es gr. t. en „Les Préludes", symph. gedicht. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Utrechtsch Sted. Orkest o.l.v. AIbcrt v. Raalte. O.a. „Pas des fleurs", wals, Delibes en „Toreador et Andalouse", Rubiristein. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter Jr 10.30—12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest Rc- fretnzang: Bob Scholte. Hulzen, 296 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.oo9.is Grammofoonpl. 10.00 Grammofoonpl. n.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Trioconcert. I.45 Grammofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.oo3.30 Grammofoonpl. 400 Grammofoonpl. 5.30 Orkestconcert. 7.10 Lezing. Ca. 9.00 Vaz Dias. II.0012.00 Grammofoonpl. Naar Bretagn®. III. De avond daalde over Knocke, toen wt de fleurige, tierige badplaats binnen- reden. In België is 't altijd feest. D« hemel mag weten wat hun geheim is, maar wie over een Belgische strandbou- levard loopt te spankeren, moet zich een gelukkig mensch voelen. Die opgewon den éroolykheid, die gezellige, drukke levensblijheid, die (mag ik het zeggen? het klinkt in een Nederlandsche courant als heiligschennis) die volkomen afwe zigheid van deftigheid maakt dé Belgische badplaatsen zoo innig gemoe delijk. Ik heb gezeten op de droomerige terrassen aan den Bosporus en in den Krim, ik heb likeur gesipt op de Mar- seillaansche Cannebière, ik heb de pan- toffelparade aanschouwd voor het Shepherd's Hotel in Cairo, op de terras sen van Wight, Guernsey en Newfound- land, dat wil zeggen; néé, laat ik eer lijk blijven, ik ben eigenlijk in geen één van al die plaatsen geweest, maar zelfs als ik er was geweest, dan geloof ik zeker, dat ik. Oooooo! hoor ik zeggen. Tja, ik ben nu eenmaal verzot op de Belgische kust. En dan mag je een beetje overdrijven. Siem behoort tot het twintigtal Neder landers, dat met de Belgische kust nog geen kennis had gemaakt. Maar ik hoefde hem niet te bekeeren. Elke Nederlander begint van genoegen te stralen als hij de open, kermiskraamachtige café's, de on metelijke terrassen en de zwaargebuikte bierglazen en Belgen op de strandboule- vards ontdekt. De afwezigheid van alle uitgestreken facies, de prikkelende uit gelatenheid van het inheemsche publiek, doet hem „deugd". e11 met Siem was het niet anders. Hy gaf zich dadelijk ge wonnen. Ik meende mijn reisgenoot een goeden raad te moeten geven; „In deze Vlaani- sche plaatsen is niemand er op gesteld, in het Fransch te worden aangesproken. Bewaar dus jé voortreffelijk Fransch voor Bretagne." Siem beheerschte zich en vroeg het kitterige kelnerinnetje in het Hollandsch, wat er nog te krijgen was. „Attendez, je vais appeler ma collègue", luidde het antwoord. Toen ons eenvoudig souper, de scha len goudgele frites met dampende gar- nalencroquetten en het roomige, blonde hier werd opgediend, hief hy, het schuim nog op de lippen, het refrein van ver leden jaar aan: „Wat 'n uitzicht, wat 'n uitzicht!" Een onderkomen voor den nacht was gauw ontdekt. De crisis is een octopus, dié zyn armen naar alle landen tegelijk heeft uitgestrekt.Zelfs voor het voor seizoen was het overal waar wij ons aan dienden, angstwekkend stil. Wij stopten voor een gebouw, dat uiterlijk alle allu res had van een luxehotel. Ik werd op onderzoek uitgezonden en kwam terug met de mededeeling: „Logies 15 francs oftewel 1.05 per persoon; garage gratis...." „Brengt Uw vacantie in eigen land door!" verzuchtte Siem. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper een knappe tramkoetsier. William Bullock is koetsier, of be stuurder zooais dat tegenwoordig heet, bij de Londensche tram. Maar Bullock heeft een goed verstand en is juist met lof tot Bachelor of Science bevorderd. Bullock is 39 jaar oud, een lange, stevig gebouwde man. Hy is in den oorlog sto ker geweest en is gewond in de Suvla- baai, tengevolge waarvan hij zeventien maanden in het hospitaal heeft gelegen. Sinds 1918 is hy in dienst bij de Londen sche tram. In de vrije oogenblikken tus schen zijn diensten in studeerde hij. Hij verwierf met zijn studie een beurs voor een driejarigen cursus aan de Londen sche Handelshoogeschool. De tramdirec tie verleende hem voor dien ty'd studie verlof. Nu hij geslaagd is, heeft hij zijn werk bij de tram hervat. De reden, dat hy oeconomie is gaan studeeren was, dat hij zekere politieke denkbeelden had, die hy op een gezonden wetenschappelijken grondslag wilde plaatsen. Bullock zal vermoedelijk nu een andere positie gaan zoeken. 78 JAAR ZONDER KWALEN. Zij voelt zich als 48. Ook op hoogen leeftijd zyn pijnen en kwalen wel te vermijden. Als ze komen is er altijd een oorzaak voor, een oorzaak die wel verholpen kan worden. Hier volgt een kleine les om oud te worden, gegeven door een vrouw van 78. „De laatste vijf jaar heb ik geregeld Kruschen Salts gebruikt, en ik moet U eerlijk bekennen, dat ik er niet meer bui ten zou willen. Ik heb nu in 't geheel geen pijn meer en ik voel me zoo jeug dig alsof ik 48 was. Niemand wil geloo- ven hoe oud ik ben. Ik schrijft het alles toe aan Kruschen Salts." Mevr. C. M. Vele menschen worden oud, lang voor hun tijd, omdat ze één noodzakelijke ver- eischte voor hun gezondheid verwaar- loozen: de vereischte van een inwendige zuiverheid. Eindelijk beginnen ze eens met het gezonde Kruschen-systeem. En dan waarschijnlijk voor het eerst in hun leven zullen eiken dag alle afval- stotlen uit het organuisme worden ver- vvyderd. En bijna onmiddellijk voelen ze, uat hun )eugd teruggekomen is. Zij voe len zich energiek en opgewekt. In één woord, dit is het beroemde Kruschen- gevoel! Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar by alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.6O per flacon. (Adv.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2