7 van de 10 moeders FLY-TOX konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden VERSCH GEKARND Luchtvaart. Een slagersknecht doodgeschoten In deze tijden van bezuiniging - nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hol lands beste Standaardmerk Het proces-Gorgoelof. Van links en rechts. »erhooging van b.v. 2 pet. op de ver mogens gedurende 8 jaar (2/3 pet. pei tear) en dubbele heffing van de hoofd- iom de» rtjkslnkomstenbelasting. Hier van wordt een opbrengst van 133 mil- Boen per jaar verwacht, die toestaat, ponder Ingrijpende ontslagraaatregelen, tetzelfde te bereiken, sla de commissie- Welter beoogt. Wat betreft afvloeiingen, neemt de cen trale overigens het standpunt In, dat de noodige beperking van personeel moet worden gevonden door stopzetting van de benoemingen en door de normale muta- tiën. Zij kant zich in het adres tegen ge dwongen afvloeiing op gronden, die voorheen ook wel door regeeringsorga- nen zijn aangevoerd. Met voorbeelden wordt aangetoond, dat aan het hoogere rijkspersoneel conces sies zijn verleend door het doen verval len van aen verzachting, welke het kor- tingsbesluit 1932 wel Kende. De commis sie-Weiter vraagt b.v. van een ambtenaar met 6000 salaris een verhoogde korting van 4 pet. Van een ambtenaar met 1 2000 salaris daarentegen 5.64 pet. De daardoor gewekte pijnlijke indruk wordt geeigna- loflrd Wat betreft de uitvoering der te nemen maatregelen wordt aan de regeering ver zocht, het personeel zoo spoedig moge lijk in te lichten en het langs den weg van het georganiseerd overleg op de hoogte te stellen van de richting, die bij het formuleeren van reorganisatie-plan nen zal worden ingeslagen. DANKBAARHEID. Twee giften van prof. Al bert Schweitzer. Prof. Albert Schweitzer heeft uit dank baarheid voor den steun, door Nederland aan zijn werk verleend, aan het Natio naal Crisis-Comité en een Simavi (Steun in Medische aangelegenheid voor Inlan ders) elk een gift van 400 geschonken. DE NOOD ONDER DE TUINDERS. Een telegram van B. en W. van Medembllk aan de regeering. B. en W. van Medemblik hebben Dins dag aan den minister van oeconomische paken en arbeid een telegram gezonden, waarin verzocht wordt, een spoedige voor ziening in den hopeloozen toestand der tuinders in gunstige overweging te wil len nemen. gingsvaartuig uit Zoutkamp eveneens assistentie verl.enen. De sleepboot, die het jacht op sleeptouw had, is dooi ge varen naar Terschelling, waar het onge val werd gerapporteerd. ONWEER. Boerderij afgebrand. Te Galthmen is Dinsdagavond tijdens een hevige onweersbui de bliksem in de boerderij „Haarbrink", bewoond door de twee gezinnen gebr. Harmsen. Het huis, zoo goed als de geheele inboedel, werden door het vuur vernield. Huis en inboedel waren verzekerd. Binnenland. RELLETJES TE ALKMAAR. Maandagavond is het in de Clarissen- buurt te Alkmaar tot een treffen gekomen tusschen een aantal stakers en de politie, die eenige werkwillige stucadoors van den trein naar huis bracht, gevolgd door eenige honderden geestverwanten der stakers. De politie zag zich genoodzaakt, eenige charges uit te voeren met gummi stok en blanke sabel, waarbij gevoelige klappen werden uitgedeeld. Het aantal werkwilligen, dat te Haar lem werkt, is inmiddels van zes tot twee geslonken. ONGELUK MET ELECTRISCHEN STROOM. Dinsdagochtend is in het Diaconessen- huis te Groningen overleden de 23-jarige monteur E. Ettema, die Maandag bij zijn werkzaamheden in het provinciaal elec- trisch bedrijf met den hoogspannings kabel in aanraking was gekomen. EEN KOE OP HOL. Bij het lossen van vee op het goederen- staton aan de Leidsche Vaart te Haar lem is gisteravond een koe op hol ge- gen. Het dier heeft op de Westergracht een paar personen omver geloopen, waarbij zekere J. V. ernstige verwondin gen opliep en naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De koe, die in een na burig bollenland vluchtte, werd door de politie achtervolgd. Daar is het dier, dat voor het slachthuis bestemd was, neer geschoten. VECHTENDE RAADSLEDEN. Levendige gedachten wisseling tusschen den rev. soc. van Bnrink en den comm. Reuderlnk. Tijdens de interpellatie van den heer Reuderink in den gemeenteraad van Rot terdam zijn Dinsdagmiddag de heeren van Burink en Reuderink slaags geraakt. De heer Reuderink schold den heer van Burink uit voor fascist, die hem daarop verweet, dat hij hem een tijd geleden een tik had gegeven, waarvoor hij een week ziekteverlof noodig had. De heer Reude rink daagde daarop den heer van Burink uit en vloog hem plotseling aan, waarop de beide raadsleden over de stoelen, de lessenaars en den grond rolden, en ten slotte met moeite gescheiden werden door een paar toeschietende raadsleden. De heer Reuderink bleek duchtig slaag ge had te hebben. Zjjn bril was stuk en hij bloedde. De voorzitter schorste de raadsverga dering en liet de tribunes ontruimen. Na ongeveer 10 minuten werd de raads zitting hervat. DEENSCH ZEILJACHT GESTRAND. Te Oostmahorn is Dinsdagmiddag tij dens een zware bui een Deensch zeil jacht, een tweemaster, welke gesleept werd, losgeslagen doordat de tros brak. Het schip, aan boord waarvan vjjf perso nen zijn, is in het Pinkegat op de En- Selschraan plaat gestrand, en ligt vrijwel roog. Er bestaat groot gevaar, dat het jacht hl] li oog water vol zai loopen. De red dingboot Insuiinde van Oostmahorn is tegen zes uur uitgevaren en blijft in de nabijheid. Waarschijnlijk ad een ber Wlndhoos te Vlanen. Dinsdagmiddag ongeveer vijf uur heeft tijdens een onweersbui boven den demon- stratietuin te Vianen een windhoos ge woed. Veilingkisten werden 25 meter ver weggeslingerd. Onder de gewassen werd veel schade aangericht. In den nabijge legen boomgaard van den heer Stuurman werden twee appelboomen uit 'den grond gerukt. Maandagavond heeft zich te Schaes- berg (Limburg) een drama afgespeeld. Tegen half-twaalf stond de slager S. in de Hoofdstraat voor zijn slagerq, toen zijn knecht, zekere W., die 62 jaar oud is, thuis kwam. Deze ging naar de keu- ken, waar de vrouw van den slager ver toefde. Even later hoorde de slager hulp geroep van zjjn vrouw. Hij ging onmid dellijk naar binnen en zag, dat de knecht zjjn vrouw vasthield. Hierover ontstak de slager in woede, hq greep zijn revol- vér, die op een tafeltje lag, en loste twee schoten op zijn knecht. De vrouw was in middels naar boven gevlucht. Een der schoten trof den knecht in het hart, zoo dat deze onmiddellijk dood neerviel. De slager heeft zich zelf bij de politie aangemeld, waarna hij in het arrestan- tenlokaal is opgesloten. De man is 23 jaar oud en staat als zeer oppassend be kend. Hij verklaarde in een hevige ge moedsstemming tot zijn daad te zijn ge komen. De knecht heeft de vrouw bij een wor steling aan den hals gewond. Hij ver keerde onder den invloed van sterken drank. ARRESTATIE VAN EEN MOORDENAAR. De militaire politie te Vaals heeft Maandag een Italiaan gearresteerd wiens opsporing de commissaris van politie te Heerlen had verzocht wegens moord, ge pleegd in België. De man zou Dinsdag naar Maastricht worden overgebracht, in afwachting van de inwilliging door de Nederlandsche regeering van het ver zoek om uitlevering naar België. AUTOBUS RIJDT EEN WINKEL BINNEN. Om een aanrijding te voor komen. Eenige gewonden. Dinsdagavond is op den hoek van de Benthuizerstraat en de Zaagmolenstraat te Rotterdam een autobus uit Zoetermeer in aanrijding gekomen met een personen auto, doordat de bestuurder van laatst genoemd voertuig den ander geen voor rang gaf, hoewel hij van de rechterzijde kwam. Ten einde te trachten een aan rijding te voorkomen, heeft de chauffeur van den autobus zjjn stuur nog omge gooid, waardoor zijn auto het trottoir op reed en in de winkelopening van de ban ketbakkerszaak van de firma P. terecht kwam. In deze deuropening is de wagen klem gereden. Ondanks dit omgooien van het stuur kon een aanrijding niet meer worden voorkomen. De personen auto is geheel vernield. De bestuurder van dezen auto, de slager D. J. R. uit de Pijperstraat, bleef ongedeerd; zjjn 7-jarig dochtertje N. R. is met een hersenschudding in het zie kenhuis aan den Bergweg opgenomen. Ook zijn 34-jarige vrouw, N. R. K., is in dit ziekenhuis opgenomen met inwen dige kneuzingen en een wond aan den rechter slaap. De 11-jarige P. R. en de 8-jarige J. F., uit de Pijperstraat, die ook in den auto zaten, hebben lichte verwon dingen opgeloopen en zijn ter plaatse verbonden. De autobus is aan de voorzijde zwaar beschadigd. Van de passagiers heeft niemand noemenswaardig letsel opge loopen. De verkeerspolitie heeft bus en auto in beslag genomen voor een nader onder zoek. EEN SCHORPIOEN. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt.: Wij leven in den tijd van de zeeslang, en in dat licht bezien, behoeft het waar lijk geen verwondering te wekken, dat thans een soortgelijk monster is gesig naleerd in het hartje van de provincie Zuid-Holland. Boskoop is er van overstuur. Men dacht, dat het monster, hetwelk 150 jaar geleden in de lioom kweekersgemeente reeds van zich deed spreken, dood en vergaan was, maar dezer dagen heeft een visscher het weer ontdekt op zijn oude plaats, de „lansem", een breede wetering met hier en daar eilandjes met opgaand hakhout op de grens van Bos koop en Reeuwijk. Van een dezer eilandjes is plotseling een gedeelte weggezonken, juist op het moment, dat een visscher er met zijn bootje langs voer. Het was nog vrijwel nacht, toen de man, die zijn netten ging ophalen, op het bewuste eiland een licht zag branden. Naderbij gekomen, dook het licht tot zijn verbazing echter plotseling onder water, en mede verdween een groot gedeelte van het eiland in de diepte. Vaag meen de man gezien te hebben, dat het licht op een zwarten nek stond. Als een loopend vuurtje verspreidde het gerucht zich door de gemeente, en oude Boskoopers herinnerden zich plot seling de verhalen van vaders en groot vaders, die 150 jaar geleden op dezelfde plaats jacht zouden hebben gemaakt op een schorpioen, die wegens gebrek aan voedsel uit de diepe lansem aan land ge klommen zou zijn. Het dier had toen met zijn geweldige klauwachtige pooten het land bedorven, en meer dan 20 visschers en boeren waren, gewapend met knuppels en bijlen, het te lijf gegaan. Tevergeefs echter, want alle slagen waren afgestuit op de taaie, leerachtige en met schubben be dekte huid, en ten slotte was het beest onder water gedoken, een eilandje in zqn sprong meesleepend. Was het wonder, dat tientallen Bos koopers met schouwen en roeibootjes naar de plek voeren, waar de visscher 's nachts zijn zeldzaam avontuur had be leefd? Een gedeelte van het eilandje was werkelijk verdwenen; enkele boomen en takken hingen nog half in het water, en vlak daarbij was de wetering ontzaglqK diep. De enkelen, die zich öp het eiland waagden, ontdekten, dat het nog overge bleven gedeelte vrijwel hol was. Nu her innert men zich ook, dat het qs hier 's winters groote wakken vertoont en het water in de buurt buitengewoon visch- arm is. Tezamen en in vereeniging heeft men getracht, den schorpioen met haken en palen op te jagen; tevergeefs echter, het monster liet zich niet meer zien. De menschen in de buurt vragen zich af, waarom er geen schorpioen in de „lansem" zou kunnen zitten, nu in de Reeuwqksche plassen imniers wel een Chineesche wolhandkrab is ontdekt. Maar er zqn ook Boskoopers, die er niet aan gelooven. de Chubut, die buiten de oevers tr Vele landbouwers, voor het meerendeel Engelschen, hebben de wqk moeten ne men naar de heuvels in de buurt, daai het water ook de huizen meesleurde. Z-q zouden van plan zijn de Britsche regee ring te vragen een oorlogsschip te stu ren om hen te helpen, tenzij de Argen- tqnsche overheid hun spoedig te hulp komt, DE DEFTIGE NACHTCLUB. Er heerschte, zoo meldt Reuter aan de Engelsche bladen, gisteren groote ver warring in het hof van den politierechter te Sydney, toen een aantal wetsovertre ders, die betrapt waren in een nachtclub, zich niet meer konden herinneren, wel ken naam zij bij hun aanhouding aan de politie hadden opgegeven. Toen de verdediger te kennen gaf, dat allerlei eerbiedwaardige lieden van aan zien, tot „Kings Counsels" toe, de club bezochten, antwoordde de ambtenaar van het O.M.: „Er komen heel wat menschen uit de eerste kringen, maar niemand komt er ooit nuchter". De rechter legde aan 124 bezoekers boeten op van een of twee pond sterling, de gérant en de beide kellners van de club kregen elk 30 pond boete. OP EEN WRAK GESTOOTEN. Het Duitsche stoomschip Renate uit Hamburg is nabij Hallshuk op Gotland gezonken, waarschijnlijk door het stooten op een wrak. Naar Reuter uit Wisby meldt, hebben de kapitein en de negen schepelingen het land weten te bereiken. BLUE BAND 98 5I-<WÖ:M ■F"" Buitenland. DRIEVOUDIGE MOORD. DIEREN MOORD, BRANDSTICHTING EN ZELFMOORD. In de gemeente Gross-Ellguth, in het district Nimptsch (midden-Silezië), heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag een zadelmaker zijn vrouw, zijn gehuwde dochter en zqn 80-jarige pleegmoeder met bijlslagen en messteken omgebracht. Vervolgens doodde de man alle huisdie ren en stak zqn huis op tien verschil lende plaatsen in brand. Tenslotte heeft hij de hand aan zichzelf geslagen. Het is waarschijnlijk dat de verdeeld heid, die in het gezin heerschte, aanlei ding tot het drama heeft gegeven. De vermoorde dochter was onlangs getrouwd en was een bezoek aan haar ouders ko men brengen. NOODWEER IN PATAGONIË. Stortregens hebben in Patagonië, naar uit Buenos-Aires wordt gemeld, over stroomingen veroorzaakt langs de rivier droegen. In 6736 gevallen was men ge noodzaakt de te vorderen bedragen tot een totaal van 1,033,000 pengo at te schrijven. In ons vorig nummer hebben wij om- trent T wonderlijke en tragische ftguur van den Rus Gorgoelof, die Doumer der Fransche republiek doodde reeds een en ander meegedeeld, wq zagen daar uit, dat hij een warhoofd eu blijkbaar ontoerekenbare was, en de ver dediger vond in zijn uitlatingen dan ook aanleiding om grootheids- en vervol gingswaanzin bij zijn cliënt aan te wqzen. Gorgoelof zelf roept maar voortdurend, dat üicji hem dooden kan, maar dat zijn idéé (dat is de stichting van een demo cratische Russische republiek; hij heeft een dertigtal aanhangers, moet worden gered. De tweede dag van het proces bracht geen nieuwe gezichtspunten. In Gorgoe lof zelfverdediging is eenige sluwheid niet uitgesloten. Hij neemt de houding aan van alles voor zqn ideaal over te hebben, ook het leven. Dit ideaal is evenmin duidelijk ge worden als het recht, dat hq zegt te vra gen. Het verhoor van de zes psychiaters heeft geen tastbaar resultaat opgeleverd. Drie hunner, die met het onderzoek van den beschuldigde belast werden, hebben eenstemmig besloten tot zijn volledige toerekenbaarheid. Daartegen kwamen drie andere ziele-artsen van even groote en evenzeer erkende bekwaamheid op. De deskundigen van het gerecht namen in Gorgoelof geen geestesstoornissen waar, die zjjn verantwoordelijkheden zou den kunnen verzwakken. Zijn abnormali teit heet van technische, niet van patho logische soort. Achtereenvolgens werd ontkend, dat de gevolgen van syphilis, alcoholisme of paranoia hun stempel op Gorgoelof's geest gedrukt hebben. De beklaagde protesteerde hartstochte lijk tegen die uitspraken. Naar zijn zeg gen hebben die psychiaters hem nauwe lijks onderzocht. Daarbij maakte hij van zijn eigen medische kennis een beschei den gebruik. Geruime tijd ging heen met het ver haal van den kozak Lazaret, die in 1929 door Gorgoelof, die toen naar zqn zeggen Mongol heette, zou gepijnigd zijn. Gor goelof loochent dit alles, vermoedelijk terecht. Hoe meer Lazaret uitweidde, des te meer praatte hq zich vast. ERNSTIGE POLITIEKE BOTSINGEN TE FRIEDRICHSKOOG. Eén doode, verscheidene ge kwetsten. Na een verkiezingsvergadering van de sociaal-democratische partij te Frie- drichskoog (Dittmarschen) is het Maan dagnacht tot hevige botsingen tusschen socialisten en nazi's gekomen. Eén socia list is gedood, drie leden van de Rijks banier zijn met ernstige kwetsuren naar een ziekenhuis gebracht. UIT EEN TESTAMENT. Een Londensch dokter overleed on langs en thans is zqn testament inge schreven. Hq liet duizend pond sterling na aan zijn broer en gaf daarbq de vol gende toelichting:' „Door dit legaat te maken, wil ik te kennen geven, dat ik hem, ofschoon hq mij zeer leelijk behan delt heeft, gaarne vergiffenis wil schen ken. Om te bewijzen dat het mij met deze vergiffenis ernst is, vermaak ik hem dit legaat. DE STRATOSFEERTOCHT VAN PROF. PICCARD. Tot begin Augustus uitgesteld? De correspondent te Brussel meldt dat prof. Piccard, in strijd met wat hij eerst had verwacht, niet vóór 5 Augustus te Zürich zijn tweede stratosfeer-expeditie zal kunnen ondernemen. De gondel, met de daarin geplaatste wetenschappelijke instrumenten wordt niet per trein maar wel per vrachtauto, over Luxemburg, BOEDAPESTER ELLENDE STATISTIEK. Aan de onlangs gepubliceerde stati stiek der stad Boedapest over de eerste maanden van dit jaar is het volgende ontleend. Vergeleken met 1931 is het aantal pas sagiers van de eiectrische tram met 15 millioen, dat van de autobussen met 850,000 verminderd. Het bezoek aan het Margiteiland (in den Donau tusschen Boeda en Pest) verminderde met 30 pet., de stroomproductie van de eiectrische centrale ging met 3.2 millioen kilowatt achteruit, het stroomverbruik met 3.8 millioen. Zelfs het verbruik van paarde- vleesch verminderde en bedroeg in de eerste vjjf maanden 20 pet. minder dan in die periode van 1931. Daarentegen steeg het aantal deurwaardersexploiten. Wegens belasting- en andere schulden werd in de eerste helft van dit jaar in 144.000 gevallen voor een bedrag van 58 millioen pengö tot beslaglegging over gegaan. welke getalWi in de eerste helft van 1931 nog 117,500 eu 45 millioeu be p/cciv Norney, Mülhansen en Bazel naar Zürich getransporteerd en zal, waar slechts met een snelheid van 30 K.M. mag worden ge reden ten einde al te zware schokken te voorkomen, eerst op 1 of 2 Augustus ter bestemming kunnen zijn. Daarna moeten de instrumenten nog eens zorgvuldig worden nagezien zoodat het, zelfs bij zeer gunstig weder, wel 5 of 10 Augustus zal worden alvorens prof. Piccard en ingr. Cosyns de lucht kunnen ingaan. VolgenR de berekeningen van prof. Pic card zal de ballon ditmaal zeker een hoogte van 16.500 meter, misschien zeifs van 17.000 meter bereiken. EEN PLAN VOOR EEN TRANS ATLANTISCHE LUCHTVERBINDING TUSSSCHEN DETROIT EN KOPENHAGEN. Volgens een bericht van de Associated Press uit Rugby North Dakota zal een dagelqksche luchtdienst over den At- lantischen Oceaan binnen drie jaar ge opend kunnen worden over de Noorde lijke route. Gudmundur Grimson, rechter in Rugby, is eenigen tijd geleden uit IJsland teruggekeerd, waar hq voor den American Air Lines onderhandelingen met vertegenwoordigers der Deensche regeering heeft aangeknoopt ter verwe- zenlqking van een plan oui vluchten van V. De derde dag moet ons op de plaats V°Het6gaat"ui*dwars^döor het golvende bijna zoo mooi als de prospectussen der Svndicats d'Initiative voorwenden. Maar een korrel zout blijft toch altqd aanbe volen. Wq leggen even aan mi de mode badplaatsen: Deauville, Trouville, in de kleinere: Honfleur (bekend om de lante die daar vandaan komt), Houlgate, Ca- böurg. Alles potdicht. Juli is in aantocht, maar de stramien liggen in woestqn- aehtige verlatenheid in de zon te stoven, de rood-wit gestreepte kleedtenten staan zich te vervelen, hangerig, geeuwend zoo vaak een zuchtje door hun linnen vaart. Hier en daar heeft een caféhouder, over moedig geworden door het stralende weer, de luiken omhooggesehoven. De kellners, in keurige, kraakzindelqk® jasjes, staan met de armen over elkaar en geeuwen. Drie courantenverkoopers met roodge- stoofde gezichten geeuwen, een over Fransche kranten, twee over Engelsche. Ook de zee heeft zich vermoeid terug getrokken en doet in de verte een tukje. Zq geeft voor leege stoelen geen voor stelling, om van „deining" inaar heele- maal te zwijgen. Een onmetelijk, helgeel strand gaapt tusschen haar en ons. Voorloopig zqn het de badplaatsen zelf, die vacantie hebben. Hier en daar maken modewinkels toe bereidselen voor het seizoen, dat mis schien eens zal beginnen. Zwaar gema- quilleerde dames, gebruinde jongelui in hemdsmouwen en flanellen broek, éta- leeren de coquette niemendalletjes die niemand noodig heeft en die iedereen koopt. Op een der ramen lees ik: Prix marqués en chiffres connus. Prices clearly marked. Zelfkennis is het begin van alle wijsheid. 's Avonds naderen wij St. Malo, na een krachttoer van 400 kilometer op één dag, en plotseling verandert de natuur van aanblik en zitten wij midden in de ro mantiek van parelmoeren en smaragden zeeën, rotsige kusten en smokkelaars spelonken. Wq doorkruisen Saint Malo, onwelriekend, fel-levend haven- en vis- schersnest, zwoel-romantisch in zijn Venetiaansch spinneweb van stijgende en dalende stegen. De laatste pont die ons naar Dinard kan brengen, is een uur geleden vertrok ken. Dat beteekent nog eens 25 kilome ter, om Dinard langs een omweg te halen. Wat nood, wie in het veen zit, ziet niet op een turfje. Het goed plakt ons aan het lichaam, maar straks zullen wij in Dinard onze koffers vinden met een over vloed van linnengoed. Een half uur later wringen wjj ons flanelletje uit in het Hotel de la Mer In Dinard. Maar de schoone flanelletjes en de jurkjes en de hoedjes en de heele sante-boutique, die droomen op 500 kilo meter afstand (in een stoffige douane loods) van zonnige zeeën en blakerende kusten onze koffers zijn in Parijs ge strand Detroit naar Kopenhagen te organisee- ren, die slechts 48 uren zouden ver- eischen. Hq verwierf toestemming om een onderzoek ter plaatse in te stellen eu proeven te nemen. Het ligt in de bedoe ling dezen zomer 8 expedities uit te zen den om de weersgesteldheid en de lan- dingsmogelqkheden öp Groenland en IJsland en in Noord-Canada te onderzoe ken. Het volgende jaar zullen dan sta tions worden gebouwd en andere voor bereidingen worden getroffen. Het daar opvolgende jaar hoopt men dan den dienst te kunnen openstellen. In 1933 zullen de Pan Amerioan Airways, ine. de Trans-ameriean Air Lines Corporation proefvluchten ondernemen. VON GRONAU OP LABRADOR GELAND. Uit St. Johns (New Foundland) wordt gemeld, dat von Gronau Maandagavond om 22 uur 45 min. te Cartwright (Labra dor) is geland. Een New-Yorksch blad meent te weten, dat hij voornemens is niet slechts naar Chicago te vliegen, doch een tocht om de wereld wil ondernemen. ELLY BEINHORN TE HANNOVER TERUG. Elly Beinhorn is Dinsdagochtend, na langer dan een jaar afwezig te zqn ge weest, te Hannover, haar geboortestad, teruggekeerd. Overheid zoowel als pu bliek hebben de koene vliegster een geestdriftige ontvangst bereid. In den namiddag is Elly Beinhorn naar Berlqn gevlogen, waar de ontvangst een zelfde karakter droeg. DE VLIEGER HELMUTH HIRTH ZWAAR GEKWETST. Helmuth Hirth, die reeds voor den oorlog tot de bekende Duitsche vliegers behoorde, is op het vliegveld te Böblin- gen bq Stuttgart het slachtoffer van een ernstig ongeval geworden. Bq het nazien van het vliegtuig, waarmede hjj aan den tocht over Europa wilde deelnemen, zette de schroef zich plotseling in beweging en verbrijzelde hem beide armen. De ach oef ging rakelings langs zqn hoofd. Hirth is opgenomen in het ziekenhuis te Bëblin- gen. Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. iet op de blauwe verpakking.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2