WECK's INMAAKGLAZEN 1932 VERLAAGDE P R IJ Z E N DE Xe OLYMPIADE Visscherijberichten. Marktberichten. te Los Angeles. VAN WILLIGEN WESTSTRAAT Haven van Nieuwediep. OVERZICHT. Van Egmond sprint-kampioen. De Nederlandsche vlag voor het eerst om hoog. Tolan wint ook de aoo M. hardloopen. Amerika superieur in het discuswerpen, polsstokhoogspringen en de no M. hordenloop. De finales vrij worstelen en floret-equipe-wedstrijden. De wedstrijden van Woensdag. De Nederlandsche vlag aan den middelsten, hoogsten mast. Ons volkslied heeft geklonken door de geweldige arena te Los Angeles. Aldus begint het „Handelsblad" haar over zicht met deze enthousiaste bewoordingen. Het blad vervolgt verder: Wij begroeten in Van Egmond den eersten Nederlandschen Olympischen kampioen. Hulde! Na de teleurstellingen die Berger en mej. Schuurman om van de anderen maar niet eens te spreken ons brachten, geeft dit prachtige succes van den wielrenner Van Egmond het prettige gevoel, dat onze Neder landsche athleten tenminste niet heelemaal voor niets naar Amerika zijn gegaan. Zeker wij hebben nog meer kansen: de zwemstertjes zijn er nog en de ruiters. Maar.... voorloopig moeten wij nu toch tevreden zijn. Van Egmond deed meer nog. Hij werd tweede in den kamp „tegen het horloge den sprintwedstrijd over iooo m, tweede achter den Australiër Gray, die in de eigenlijke sprint vierde werd. Voor Van Egmond is dit de bekroning van een prachtig seizoen wij herinneren maar even aan zijn uitnemend succes in Kopen hagen voor de Nederlandsche Wielren Unie, die de uitzending der beide wielrenners zelf financierde beteekent dit Olympisch kam pioenschap een succes van groote beteekenis. De wedstrijddag van Woensdag bracht ons overigens wederom eenige nieuwe Olympische en zelfs eenige wereldrecords in het Athletiek- tóurnooi. Amerika domineerde zoo sterk, dat in het nummer no m horden de eerste drie plaatsen door Amerikanen werden bezet; hetzelfde deed zich voor in het nummer 200 m hardloopen, dat door Tolan in een phenomenalen tijd ge wonnen werd, terwijl ook discuswerpen een zege voor Frankrijk. Jonath won zijn demi-finale in schitterenden stijl, maar in den eindstrijd wist hij zich niet bij de prijswinnaars te rangschikken. WIELRENNEN. De laatste avond in het Rose Bowl Stadion. Van Egmond zorgt voor de eerste Hollandsche overwinning. Op den laatsten avond der Olympische wielerwedstrijden in het Rose Bowl Stadion te Pasadena was de belangstelling van het publiek grooter dan de vorige avonden. Ongeveer vijf tienduizend toeschouwers vulden het stadion om daar aan het slot, van den sprintwedstrijd onzen landgenoot Van Egmond toe te juichen. Duizenden waren per auto naar Pasadena ge komen en niet minder dan ongev.eer 4000 wa gens stonden geparkeerd. De toeschouwers leefden geheel mede met dén strijd, die op de houten baan werd ge voerd. De eerste demi-finale van den sprintwed strijd over 1 km werd gewonnen door den Franschman Chaillot na een mooie eindspurt, met slechts een banddikte verschil voor Gray (Australië), welke laatste het met de beslis sing van de jury niet eens was en dan ook wei gerde te starten om de derde en vierde plaats. In de tweede demi-finale kwam de 24-jarige Van Egmond tegenover den Italiaan Pellazari. De Hollander, die uitstekend in con ditie was, had geen moeite met zijn tegenstan der. Met niet minder dan 10 meter voorsprong Van Egmond door de finish. Van Efjmond heeft het Olympisch Sprintkampioenschap qewonnen. De finale. De eerste rit werd door Chaillot met een banddikte verschil voor Van Egmond gewon nen. In den tweeden rit heeft Van Egmond ech ter laten zien, wat hij kon zien. Hij zette de eindspurt wat vroeger in en sloeg den Fransch man met één lengte voorsprong. De beslissing moest in den derden rit vallen en de weinige landgenooten, die getuigen mochten zijr. van de eerste Hollandsche over winning, waren zeer nerveus. Van Egmond had getoond, dat hij sterker was dan de Franschman, doch Chaillot had den eersten rit, zij het met klein verschil, gewonnen. De derde rit bracht echter voor Nederland de eerste Olympische medaille. In een schitterende eindspurt won Va» Egmond deze rit met een voorwiel verschil en was hiermede Olympisch sprintkampioen. Tijd laatste 200 m 12.6 sec. Tweede Chaillot (Frankrijk), derde Pellizzari (Italië) en vierde .Gray (Australië). Niet alleen de ongeveer 800 landgeiKjbten, maar door het geheele publiek werd de win naar stormachtig toegejuicht. De 1 KM. tijd-race. Onmiddellijk na den sprintwedstrijd had de 1 K.M. tijd-race plaats. De Australiër Gray, die in den sprintwedstrijd 4e werd, toonde in dezen wedstrijd, dat hij rijden kan. Hij won deze tijdrace in een nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 13 sec. Van Egmond werd een goede tweede met slechts klein verschil, n.1. 1 min. 13.3 sec., 3._ Rampelberg (Frankrijk); 4. Consoni (Ita lië); s. Harvell (Engeland); 6. Rush (Canada). Van Egmond en Leene nemen niet deel aan den tandemwedstrijd. Na de overwinningen van Van Egmond was het een teleurstelling voor de Nederlanders, I dat Van Egmond en Leene niet konden uit komen in de beslissing van den tandemwed- strijd. Het tandemrijwiel van onze landgenoo ten was defect geraakt bij de training en daar de bochten in de baan naar de meening van Van Egmond en Leene niet hoog genoeg wa ren, vonden zij het beter niet op een vreemd rijwiel te gaan rijden. Onze landgenooten had den ook in dezen wedstrijd een goede kans ge maakt, zeker voo- de tweede plaats, en het is te betreuren dat zij thans moesten toezien höe anderen wonnen. Dit nummer werd gewonnen door het duo ChaillotPerrin, die vrij gemakkelijk de Gebr. Chambers (Engeland) klopten. In de eerste rit hadden zij vijf lengten voorsprong en an derhalve langte in den tweeden rit. De Olympische wielerwedstrijden op de baan waren hiermede geëindigd. HET ATHLETIEK TOURNOOI. 80 m horden dames. Uitslag ie serie: 1. Didrikson (V.S.) 11.8 sec. (nieuw Olympisch record)2. Schalier (V.S.)3. Clarke (Zd.-Afrika). Uitslag 2e serie: 1. Hall (V.S.) 12 sec.; 2. Webb (Engeland); 3. Wilson (Canada). De 200 m heeren. Wereldrecord: R. A. Locke (V.S.) 20.6 sec. (1926). Olympisch record: A. Hahn (V.S.), te St. Louis in 1904 en V. J. Scholz (V.S.), te Parijs in 1924; beiden in een tijd van 21.6 sec. De buitengewone prestaties der athleten blijken een uitnemende reclame te zijn voor I het bezoek. Tenminste, het publiek komt bij iederen nieuwen dag in grooter drommen naar het Stadion. Op den eersten dag waren er 30.000 bezoekers, daarna steeg het tot 40.000 en Woensdag waren er niet minder dan 80.000 toeschouwers aanwezig. Ook nu was het programma belangwekkend, immers de finale 200 meter hardloopen stond op het pro gramma. Uitslag ie demi-finale: 1. Metcalfe 21.5 sec.; 2. Simpson (V.S.), op 2 m; 3. Luti (Argenti nië), die in de finale komen. (Borchnteyer, de snelle Joubert en Pearson, Canada, werden uitgeschakeld) Uitslag 2e demi-finale: 1. Jonath (Duitsch- land), 21.5 sec.; 2. Walters (Zuid-Afrika, op 2 m; 3. Tolan (V.S.). (Wright, Eiliot en Gonta Argentinië, werden uitgeschakeld.) Het Olympisch record werd door de win- naars wederom gebroken, evenals dit gebeur- j de door de (4) winnaars van de demi-finalen. De finale. Tolan wint in 21.2 sec. 1 Onder doodsche stilte stellen de zes na- 1 listen zich in positie; de start is voortreffelijk, j De Amerikanen (3) liggen in leidende positie met Jonath direct daar achter. Deze situatia l bleef den geheelen afstand onveranderd. Eer ste werd den neger-student Eddy Tolan, die een tijd maakte van 21.2 sec., waardoor het Olympisch record voor de 6e maal verbeterd werd. Tolan werd hierdoor dubbel kampioen, daar hij ook de 100 m won. (Hetzelfde had plaats in 1928, toen de Canadees Williams bei de nos. won). Uitslag: 1. Tolan (V.S.)2. Simpson (V.S.) 3. Metcalfe (V.S.); 4. Jonath; 5- Luti; 6. Wal ters. Finale 110 m horden. Wereldrecord: Sjöstedt (Finland) 14.4 sec. Olympisch record: Weightman Smith (Zuid- Afrika) 14.6 sec. (1928, te Amsterdam). Nog steeds stroomt het publiek binnen en als de hordenloopers voor de finale worden opgeroepen, zijn er zeker 90.000 toeschouwers j in het Stadion aanwezig. Voor de finale kwamen uit: de Amerikanen Beard, Keiler en Saling; verder de Engelschen lord Burghley en Finlay, en 'enslotte de Duit- scher Welscher. Het is een Amerikaansche zege geworden; de drie Europeanen hadden absoluut geen kans. De uitslag is: 1. Saling 14.6 sec.; 2. Beard; 3. Keiler; 4. Finlay; 5. Burghley; 6. Welscher. (Het Olympisch record was door Saling in de 2e demi-finale reeds verbeterd en gebracht op 14.4 sec., dus in wereldrecordtijd). De „cérémonie protocolaire" bracht na afloop van dit nummer tot tweemaal toe 3 Amerikaansche vlaggen in den top (200 M. en 110 M. horden)! Discuswerpen. Wereldrecord: Paul Jessup (V.S.) 51.73 M. Olympisch record: Houser (V.S.) 47,32 M. (Amsterdam 1928). Voor dit nummer hadden 24 athleten inge schreven. In de voorwedstrijden werden reeds uitstekende prestaties geboekt. Vooral door den Amerikaan Anderson, die eenmaal 49.39 M. wierp, waardoor het Olympisch record gebroken was. De finale bracht het volgende resultaat: 1. Anderson (V.S.) 49.49 M.; 2. Laborde (V.S.) 48.47 M.; 3. Winter (Frankrijk) 47.85 M.; 4. Noël (Frankrijk) 47.74 M. (Al dezen bleven beneden het Olympisch record.) 5. Do- nogan (Hongarije) 47.07 M.; 6. Madarasz (Hongarije) 46.52 M. 50 K.M. snelwandelen. Dit nummer, ongelooflijk zwaar en inspan nend, was tot nog toe niet op een Olympiade voorgekomen. Het parcours was nogal heu velachtig, zoodat de prestaties niet bijzonder hoog waren te noemen. 16 loopers namen er aan deel. De uitslag is: 1. Green (Engeland) 4 uur 50 min. 10 sec.; 2. Dahlin (Letland); 3. Fri- gerio (Italië)4. Hacnel (Duitschland)5. Rivolta (Italië), 6. Sievert (Dnitschland). Series 1500 M. Wereldrecord: Jules Ladoumègue (Frank rijk) 3. min. 49.2 sec. Olympisch record: H. E. Larva (Finland) 3 min. 53.2 sec. (Amster dam, 1928). Voor dit nummer hadden 31 loopers inge schreven. Er werden 3 series geloopen en de vier eers'aankomenden van elke serie werden ge plaatst. Geklasseficeerd werden de Finnen Larva, Luomanen en Parje; verder Cunninghan (V.S.), Edwards (Canada), Lovelock (Nieuw- Zeeland), Boccali (Italië), Crowley (V.S.) e.a. Dr. Peltzer werd niet geplaatst; na 1400 M. gaf hij op. Polsstokhoogspringen. Wereldrecord: Graber (V.S.) 4.32 M. Olympisch record: Sabin W. Carr (V.S. 4.20 M. (Amsterdam, 1928). Het aantal deelnemers bedroeg slechts 9- Dit nummer trok buitengewoon veel belang stelling en was hoogst interessant. Toen de lat op 4 M. was gelegd, was het enthousiasme bij de toeschouwers zeer groot. Vier sprin gers bereikten deze hoogte met groot gemak, waarbij de kleine Japanner Nishida opviel door zijn gemakkelijak springen. Op 4-20 M. viel Graber, de wereldrecordhouder, af. Er waren toen nog 3 springers aan bod, n.1. de Ameri kanen Miller en fefferson en Nishida. Geme moreerd dient te worden, dat de Japanner de 4.15 M. reeds bij de eerste sprong haalde. Bij den stand 4.25 M. viel Jefferson af. Toen steeg de spanning ten top. Miller en Nishida ko men er nog vrij gemakkelijk overheen. Als de eerste de 4.30 M. haalt, is de overwinning nog niet binnen, want met zijn derden sprong bereikt ook de Japanner deze hoogte. Miller won tenslotte met een sprong van 4.3P/2 M. (nieuw Olympisch record). Nishida werd tweede met 4.30 M. 3. Jefefrson 4.20 M.; 4, Graber 4.15 M.; 5- Michizaki (Japan) 4 M.; 6. Gastro (Brazilië) 3.90 M. SCHERMEN. Frankrijk wint den equipewedstrijd op floret. Het eindresultaat der floret-equipewedstrij- 1 den (floretp is als volgt: I 1. Frankrijk, Olympisch winnaar; 2. Italië; 3. Ver. Staten; 4. Denemarken. De winnaars j verloren een ontmoeting, n.1. tegen Amerika in de finale. RECTIFICATIE. In ons blad van j.1. Donderdag maakten wij melding van het feit dat onze !a*é*«noot van Rhijn teleurgesteld had in het ■ummer cross-country. Abusievelijk ded«*. wij de meening postvatten, dat eveneen» h«4 nummer veldloop zou hebben plaatsgevonden, dn is ech ter niet het geval, zoodat dit de hoop leven dig houdt, dat luitenant van Rhijn zich in dat nummer zal weten te rehabiliteeren. VOETBAL. Succes-nieuws. Wieringen. WORSTELEN. De Olympische kampioenen. Woensdagavond werden onder groote be langstelling de eindwedstrijden vrij-worstelen gehouden, waarbij het publiek fanatiek te keer ging. Kampioenen werden Bantamgewicht. 1. Pearce (V.S.). Ved/ -gewicht. 1. Pihlajamaki (Finland). Lichtgewicht. 1. Pacome (Frankrijk). Weltergewicht. 1. Beber (V.S.). Halfz waar-ge wicht. Nehringer (V.S.). Zwaargewicht.Richthoff (Zweden) Het Grieksch-Romeinsch worstelen heeft intusschen ook een aanvang genomen. MODERNE VIJFKAMP. Onze landgenoot Van Rhijn zestiende. Bij de schermwedstrijden op den degen voor de deelnemers aan de moderne vijfkamp heeft onze landgenoot luitenant Van Rhijn zich heden iets naar voren kunnen plaatsen. Van de 24 deelnemers aan de moderne vijf kamp neemt luitenant van Rhijn thans de zestiende plaats in. De beste schermer was Thofelt (Zweden); 2. Pacini (Italië). 3. Lindman (Zweden). OLYMPISCH NIEUWS. De winanres 100 M. dames. De 100 M. finale werd, zooals men weet, gewonnen door een Poolsche athlete. De naam van deze dame wordt in de bladen ver schillend genoemd. De oorzaak daarvan is het volgende: Deez dame woont sinds gerui- men tijd in de Vereenigde Staten, huwde daar, maar liet zich niet naturaliseeren. Daarom 3chreef zij voor de Spelen in voor Polen en niet voor Amerika. Haar ware naam is Wala- siewicz, maar in Amerika laat zij zich noe men Miss Stella Walsh. Dat is oorzaak dat b.v. in het Handelsblad haar Poolsche naam genoemd wordt en in de Telegraaf haar Arhé- rikaansche (ook in Het Volk). JCU Lethinen. Volgens Nurmi is zijn landgenoot Lethiiiiïn de ernstige favoriet op het nummer 5 K.M. hardloopen. Lauri Lethinen is pas 24 jaar oud en heeft reeds dien afstand afgelegd in 14 min. 16.9 sec. Nurmi veralaarde dat Lethinen de grootste looper is, die Finland ooit gekend heeft. HET ATHLETIEK-TOURNOOI. Het is Woensdag weer een belangrijke en aan bijzondere verrichtingen rijke athletiekdag geweest. In de eerste plaats memoreeren wij met eenige vreugde het feit, dat Peters zich voor den eind strijd in het nummer hink-stap-sprong heeft ge- qualificeerd. Wat natuurlijk nog niet beteekende, dat hij een der allereerste plaatsen zou bezetten. Dat is trouwens ook niet gebeurd: hij werd vijfde. Een klinkende verrassing bracht de 1500 m, omdat daar de Finnen er finaal uitgeloopen wer den. De pittige Italiaan werd eerste: een schoone belooning voor een fel-bevochten kamp. Dan zijn daar de series en de kwartfinales van de 400 m. Nog is op dien afstand geen enkel re cord verbeterd het lijkt al heel poovertjes als er geen nieuw record gemaakt wordt maar alles wijst er op, dat dit ook in dit nummer wel zal gaan gebeuren. Mej. Didrikson toonde zich wel echt all-round athlete: gisteren legde zij beslag op de 80 m horden en alweerin nieuwen recordtijd! Tenslotte maken wij nog melding van 't nieuwe record speerwerpen; waar Matti Jarvinnen de speer maar eventjes een viertal meters verder gooide dan de recordman in 1928 in ons Stadion te Amsterdam het deed. Hij bracht het record op 72.71 m. De 400 M. Olympisch record: H. G. Liddell (Engeland) 47.6 sec. (Parijs, 1924). Er stonden 35 loopers ingeschreven; er werd in 6 series geloopen. De drie eerst-aankomenden van elke serie komen in de kwart-finales. Geplaatst werden de Amerikanen Carr, East man en Gordon; de Canadeezen Bal!, Wilson en Lewis; de Duitschers Metzner en Büchner; de Ja panners Oki en Masuda; verder: Strandvall (Fin land), Johannson (Zweden), Golding (Australië), Walters (Zuid-Afrika), Rinner (Oostenrijk), e.a. Snelste tijd: Carr, 48.8 sec. Daarna werden de drie kwart-finales geloopen, waarvan de vier besten uit iedere serie werden geplaatst; derhalve 12 loopers in de 2 demi-finales. Winnaars werden: Carr 48.4 sec. 2. Gordon 48.6 sec. 3. Eastman 48.8 sec. Verder klassificeerden zich: Rinner, Walters, Golding, Wilson, Büchner, Strandvall, enz. Finale 1500 M. hardloopen. Twaalf loopers verschenen aan de start, o. w. 3 Amerikanen en 3 Finnen. Een buitengewoon spannend nummer met een verrassenden uitslag. Men verwachtte een Finsche zege, doch dezen hebben absoluut geen rol ge speeld in deze race. Cunningham( V.S.) en Ed- ding (Canada) behielden geruimen tijd de leiding, doch in de laatste bocht zette de Italiaan Boccali een prachtige spurt in. Hij passeerde zoowel Cun- ningham als Edwards en met een voorsprong van drie meter won hij in den nieuwen Olympischen recordtijd van 3 min. 51.2 sec. Tweede werd de Engelschman Cornes; direct daarop volgden Cun- mingham en Edwards als 3 en 4; vijfde werd Ny (Zweden); 6. Hallowell (V.S.). In Amsterdam won de Fin Larva dit nummer, die thans geen kans kreeg. Vanzelfsprekend heerschte er in de Italiaansche kolonie groote vreugde. Speerwerpen. De Finnen onver slaanbaar. Wereldrecord: Matti Jarvinnen (Finland) 74.02 m. Olympisch record: Lindqvist (Zweden) 66.60 m. (Amsterdam, 1928). Voor het speerwerpen hadden 16 athleten inge schreven, waarvan er 6 een plaats in de finale konden krijgen. Reeds in de voorwedstrijden werd 't Olympisch record diverse malen verbeterd. Jarvinen tenslotte wierp het verst, n.1. 71.25 m, een buitengewone prestatie. De finale daarna werd een absoluut Finsche zege, in tegenstelling met Amsterdam, toen Fin land op geen enkelen prijs beslag wist te leggen. De uitslag is: Olympisch kampioen: Matti Jar vinen 72.71 m, nieuw Olympisch record; 2. Sippila 69.80 m. 3. de Pentilla (oud-wereldrecordhouder) 68.70 m. 4. Weimann (Duitschland) 68.18 m. 5. Bartlett (V.S.) 67.40 m. 6. Churchill (V.S.) 63.34 m. Stelden de Finnen dus bij de 1500 m teleur, nu gingen drie Finsche vlaggen omhoog. Hink-stap-sprong. Wereld-record: Oda (Japan) 15.58 m. Olym pisch record: A. Winter (Australië) 15.52J^ m (Parijs, 1924). Er waren 17 deelnemers, waarvan er 6 in de finale konden komen. De einduitslag is: 1. Nambu (Japan) 15.72 m (nieuw wereld- en Olympisch record)2. Svens- son (Zweden) 15.32 m. 3. Oshida (Japan) 15.12 m. 4. Fitzgerald (Ierland) 15.01 m. 5. W. Peters (Nederland 14.93 m. 6. Furth (V.S.) 14.88 m. In Amsterdam was het ook een Japanner, die dit nummer won, n.1. Oda. Van onze athleten is dus Peters tot op heden de eenige, die het tot de finale heeft kunnen brengen. Maar hij heeft in ons land ver over de 15 m ge- Zondag 7 Augustus a.s. worden op het soprtterrein van Succes te Hippolytushoef de volgende wedstrijden gespeeld: Om 12 uur: Succes 4Atlas 3 van Den Helder. Om 2.30 uur: Succes 1KFC-com- binatie, Koog a. d. Zaan. Geen uitwedstrijden. J.V.C.-nieuws. Julianadorp. Zondag a.s. houdt de voetbalvereeniging JVC seriewedstrijden voor haar eerste elftal. Mededingende clubs zijn: BKC I, HSV 1, Watervogels 1 en JVC 1. De loting heeft uit gemaakt dat eerst JVC 1 en Watervogels 1 elkaar zullen bekampen, daarna BKC 1 en HSV 1. Dan volgen de verliezers en daarna de winnaars van de eerste twee wedstrijden. De wedstrijden duren telkens één uur. Elke club speelt dus twee wedstrijden, ieder van één uur. Voor deze seriewedstrijden zijn eenige prachtprijzen beschikbaar gesteld, welke in de etalage van den heer T. Speur te bezichtigen zijn. De wedstrijden beginnen om één uur 's middags. De vereeniging JVC heeft van het Ge meentebestuur van Den Helder toestemming gekregen tot het houden van een verloting. Hiervoor zullen 1000 loten van een kwartje worden geplaatst. Hoofdprijs is een heeren- of damesrijwiel. 't Zand. Geel-Rood-nieuws. sprongen! De finale 80 m-hordenloop dames. Een nieuw wereldrecord. Er hebben 10 dames ingeschreven, waarvan er 6 in de finale komen. Miss Didrikson (V.S.), de winnares van het speerwerpen, werd eveneens eerste in de 80 m- horden. Tegelijkertijd vestigde zij een nieuw we reldrecord door een tijd van 11.7 sec. te maken. (Zij had in de series 11.8 sec. geloopen, waar door het record ook reeds verbeterd was). 2. Hall (V.S.) met eenige centimeters verschil; 3. Clark (Zuid-Afrika). 4. Shallaren (V.S.). 5. Webb (Engeland). 6. Wilson (Canada). SCHERMEN. Mej. Preiss kampioene op floret. De zesde plaats voor J. de Boer. Overwinning van de Nederlandsche schermster op Mej. Preiss. In het schermtournooi floret-schermen voor da mes is onze landgenoote mejuffrouw Jo de Boer tenslotte als zesde geëindigd. Het mag voor haar en voor haar landgenooten echter een voldoening j zijn, dat zij in het Olympisch schermtournooi de j eenige is geweest, die de Olympische kampioene mej. Preiss (Oostenrijk) een nederlaag heeft toe gebracht en dat zij tenslotte is geëindigd met een gelijk aantal punten als de Duitsche Olympische kampioene mej. Helene Mayer, die echter eenige treffers minder had ontvangen en daardoor vóór mej. De Boer op de vijfde plaats kwam. Mej. De Boer eindigde het tournooi evenals He lene Mayer met 5 gewonnen en vier verloren par tijen. Onze landgenoote had echter in totaal 35 treffers en Helene Mayer slechts 29. zoodat onze landgenoote achter de Duitsche kampioene kwam. De einduitslag is: 1. Mej. E. Preiss (Oostenrijk) 9 gew. partijen en 1 verloren (van mej. De Boer, met 45). I 2. Miss Guiness (Engeland), 8 gew. en 2 verl. partijen. 3. Bogen (Hong.). 4. Adams (België). 5. He lene Mayer (Duitschland). 6. Mej. Jo de Boer (Nederland). HOCKEY. Britsch-IndiëJapan 111. Het Olympisch Hockey-tournooi is Donderdag morgen aangevangen met den wedstrijd Britsch- IndiëJapan, welke eerstgenoemde met II1 won, rust 4—0. Na rust is het ..kat en muis" geweest, hoewel de Japanners moedig vol hielden. Er waren 6000 bezoekers, die af en toe in extase geraakten over de wonderbaarlijke techniek der winnaars. WIELRENNEN. Pasedi wint den wegwedstrijd. Donderdagmorgen werden de wielerwedstrijden op den weg gehouden, dat over een afstand van 100 km ging. De renners hadden den wind die niet sterk was in den rug. De Italiaan Pasedi maakte den snelsten tijd, n.1. 2 uur 28 min. 5.6 sec. Hij werd Olympisch winnaar. 2. Legato (Italië). 2.29.21. 3. Britz (Zweden) 2.29.45. 4. Olmo (Italië). 5. Sörensen (Denemar ken). 6. Southall (Engeland) 2.30.16. Om de 2 minuten vertrok een renner. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Nederlandsche deelneming. Naar het „Hbl." verneemt, is het zeer waar schijnlijk, dat de renners J. van Egmond en P. D. Moeskops door de N.W.U. naar de wereldkam pioenschappen te Rome zullen worden afgevaar digd. Een stayer wordt niet uitgezonden, maar Het Ned. Sportpark overweegt de kosten voor zulk een uitzending op zich te nemen. MODERNE VIJFKAMP. Het schieten van Luit. Van Rhijn. In den schietwedstrijd, onderdeel van den Mo dernen Vijfkamp, heeft luitenant Van Rhijn Don derdag de middenplaats bezet. Los AngelesAmsterdam. Het bezoek Woensdag aan de Olympische ath- letiekwedstrijden was bijzonder groot. Ruim 90.000 toeschouwers waren aanwezig en één ding staat thans wel vast; het bezoek te Los Angeles zal in ieder geval dat van Amsterdam in 1928 vele malen overtreffen. Immers, het aantal toeschouwers te Amsterdam bij het voetbal- en hockeytournooi kan men niet in aanmerking nemen, daar dit beide af zonderlijke tournooien waren. Woensdagavond j.1. had op het G.R.-ter rein alhier een voetbalmatch plaats tusschen een G.R.-icombinatie en de club der Fa. Zon nevels en Philippo, welke door de G.R.-comb. werd gewonnen met 40. We vernamen dat G.R. heel goed spel heeft geleverd, wat mede zijn oorzaak zal vinden in de omstandigheid dat bijna het geheele G.R. 1 elftal was ge charterd voor deze ontmoeting. A.s. Zondagmiddag half drie speelt G.R. op eigen terrein tegen Rood Wit 1 van 't Veld. Des avonds half 8 groote veteranenwed- strijd op het G.R.-terrein tusschen de G.R.- veteranen en R.W.-veteranen. Een en ander opgeluisterd door fanfaremuziek. Callantsoog-nieuws. Callantsoog. Zondagmiddag half één vertrekt Callantsoog met twee elftallen, n.1. het ie en de veteranen naar Winkel, om aldaar, ter gelegenheid van de kermis, te spelen tegen resp. Winkel 1 en de Winkel-veteranen. Play up, zwart-witten! POSTDUIVEN VER. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging heeft op Zater dag 23 Juli haar laatste wedvlucht met de oude duiven gehouden vanaf Bordeaux (Fr.). De vogels waren Zaterdag, 's morgens om 7 uur, met W. wind gelost. De eerste duif werd Zondagochtend om 8 uur 23 m. 49 s. gecon stateerd, zoodat niet een duif haar hok den zelfden dag nog heeft kunnen bereiken. Kampioen over de geheele oude duiven vluchten is geworden de heer G. Schotting met 597 punten. De volledige eindstand is: G. Schotting 597, K. Holtz 540, M. Klaassen 463, S. Schel- linger 448, IJ. Hankes 439, Bontes, 419, P. Dirks 356, H. ten Kate 232, Porto 159 en Ko- ger 121 punten. De prijzen van Bordeaux werden gewonnen door: G. Schotting 1, 2 4, 7, 11, 16; H. ten Kate 3; IJ. Hankes 5, 10, 12, 13, 15; P. Dirks 6, 8; Porto 9; Schellinger 14; K. Holtz 17, 18; Dienaar 19. POSTDUIVENSPORT. POSTDUIVEREEN. „VICTORIA". Zondag j.1. hield onze vereeniging haar derde buitenlandsche wedvlucht jonge duiven vanaf Soignies, afstand 269 K.M. In concours 108 duiven, los te 8 uur met Zuidelijken wind. Prijzen werden behaald: Goosen 1, 3, 9, 16; Buis 2, 18; Fillerup 4, 15, 17; Th. de Wit 5, II, 12, 19; Brian 6; Bunck 7, 8, 13; Geus 10, 20; K. Bak 14. De ie duif werd geconstateerd te 11.42 uur. Punten oude duiven werden behaald: Goo sen 367, Bunck 307, Th. de Wit 286, Duinkei 224, Fillerup 113; Hubregtsen 113, Geus 109, Brian 99, G. J. de Wit 60, K. Kramer 55, Buis 30, J. Verblauw 23, K. Bak 12, W. de Boer 10, zoodat de heer Goosen Kampioen oude duiven is geworden, tevens was hij kam pioen doffer en duif, doffer met 82 en duif met 60 punten. Vrijdag inkorven voor Quievrain van 7 tot 8 uur, tevens Derby-vlucht. Anna Paulowna. Voor de wedvlucht vanaf Soignies (afstand 262 K.M.) waren 96 duiven van de vereeni ging „Altijd Verder" in concours. Van de duiven, die om 8 uur gelost werden, kwam de eerste aan om 11 u. 39 m. 54 sec. en de laatste prijswinnaar om 11 u. 58 m. 44 s. Prijzen werden behaald door: G. de Boe I, 4, 6 en 18; P. de Vries 2, 3, 11 en 15; N. Spigt 5, 9, 14 en 19; W. Blaauboer 7; Jb. Cornelis- sen 8, 13, 17 en 22; Gebr. van Steijn 10, 12, 16, 21, 23 en 24;-J. Waiboer 20. Schagen. VOETBALVEREENIGING „SPARTA". Bovengenoemde vereeniging hield onder lei ding van haar voorzitter, den heer K. S. Leguit, de jaarvergadering in het clublokaal. Het sportterrein wordt door de gemeente weer voor minstens een jaar aan de vereeniging ver huurd. De heer H. Middelbeek, die in den wed strijd SchagenEdam zijn been had gebroken, is weder geheel hersteld. De heer Watertor heeft wegens zijn vertrek als lid bedankt en zal in het vervolg voor Alcmaria Victrix uitkomen. Vap den N.H.V.B. is bericht binnengekomen dat het lid J. H. Lutjeharms is geschorst wegens ruw spel. Het jaarverslag laat een optimistischen to^i hooien. Het ledental is stijgend. De secretaris, de heer J. A. van Ketel, bedankte als zoodanig en werd vervangen door den heer C. Bestevaar. Het Schager Bekertournooi was een groot suc ces. „Sparta I" eindigde hierin als no. 3. Het officieele orgaan werd in de vergadering van 5 Juni niet meer als zoodanig erkend. Dank werd gebracht aan dr. Nanninga voor diens be- langelooze medische hulp. De heeren Vader en Niestadt verzoeken schrap ping van den zin waarin gesproken wordt van jarenlange desorganisatie in de vereeniging. Zal aan voldaan worden. De heer Watertor merkt op dat van de voor zitterswisseling niet is gesproken, terwijl er ook geen dank wordt gebracht aan den afgetreden secretaris. Uit het jaarverslag van den penningmeester blijkt, dat ontvangen is f 3600 en uitgegeven f 3523-39- De ontvangsten waren: contributies f 623. (1930 f 456.—), entreegelden f 1018.-- (i930 f 580.—), donateurs f 281.(1930 f 256. De lieer Watertor bcsprekt de kwestie van ach terstallige contributies. Hieraan kan nog veel worden verbeterd. De penningmeester beant woordt deze opmerking. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, zoo dat dit bestaat uit de heeren K. S. Leguit voor zitter, C. Bestevaar, secretaris, W. van Geclen penningmeester en de heeren Vlotter, Breebaart Lutjeharms en Holtz. De elftal-commissie wordt eveneens herkozen en bestaat uit de heeren v. d. Seidc, I-ingeman en Kéyzer. De Kas-commissie bestaat weer uit de heeren R. Rus en J. Paulersma. De heer Nie stadt die aftrad en niet herkiesbaar was, werd vervangen door den lieer A. Vader. De contri butie werd bepaald op 25 ct. per week voor de leden, 18 cent voor veteranen en 12 cent voor adspiranten. Het bestuursvoorstel om de con tributie te brengen op 22 cent werd verworpen. Aangenomen werd het bestuursvoorstel, de bij drage als donateur te handhaven op f 3.doch hiervoor slechts 3 personen van een gezin toe te laten. Kinderen onder 12 jaar, mits onder ge leide, gratis. Huisgenooten tot 16 jaar 50 cent. De heer Van der Seide bespreekt de wenschelijk- lieid een betaalde controleur aan te stellen in verband met de scherpere controle. lot bode wordt herbenoemd de heer F. Groo- tes. Een tribune zal worden geplaatst. Kosten f 234.—. De zitplaatsen zullen 10 cent bedragen, ter wijl leden en donateurs per persoon een vaste plaats per competitie kunnen verkrijgen voor f 1.—. In de aanstaande competitie zal de vereeniging uitkomen met het ie elftal in de K.N.V.B., 2, 3 en 4 in de N.H.V.B. benevens 2 adspiranten-elf- tallen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de K.N.V.B. wordt gekozen de voorzitter, de heer K. S. Leguit, plaatsvervanger de lieer W, S. Niestadt. Alsvoren naar de vergadering van de N.H. V.B. resp. de heeren S. Breebaart en E. Buis kool. De heer Van Ketel zal weer als trainer op treden, doch alleen voor adspiranten. Deze heer bespreekt verder de soms hinderlijke houding van het publick tegenover den scheidsrechter. De „West-Frisia"-speIer, Oerlemans traint reeds eenigen tijd de hoogere elftallen, doch dit zal niet lang meer kunnen plaats vinden wegens zijn vertrek naar elders. Geadviseerd wordt zich met den heer Reitsma van H.R.C. in Den Hel der in verbinding te stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. 4 Aug. Aangebracht door korders: 1112 tongen p, st. 0.12—0.08 1948 kleine tongen 0.03—O.OI 4 kisten schol 1 p. k. 9.00 3 kisten schol II 2.90 2 kisten schar 2.40 Door haring en geepvisschers: 6 tal haring p. tal 5-35 2 tal geep „8.25—6.60 5 Aug. Aangebracht door korders: 5527 tongen p. st. 0.220.07 7003 kleine tongen 0.030.01 59 kisten schol 1 p. k. „9.004.20 61 kisten schol II 3.700.70 89 kisten schar 2.651.70 Door haring en geepvisschers: 8 tal haring p. tal 4.70 2 tal geep 10.50 ALKMAAR, 5 Aug. Kaasmarkt. (Voorloopig bericht.) Aange voerd 95 stapels, wegende 163,000 kg. kaaSi waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 49 stapels kleine 21.50; 4 stapels commissie 21; 1 stapel middelbare 22. Boerenkaas: 17 stapels kleine 20.50; 24 stapels commissie 23. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 5 Aug. Graanmarkt. Aangevoerd 84 hl als: 1 hl tarwe 2.50; 20 hl gerst chev. 6.40; 51 h.' haver 6.407.30; 9 hl boonen, w.o.t bruim boonen 10, duivenboonen 7, witte boonen 14; 3 hl erwten, w.o.: groene erwten (klei* ne) 8—13-50, alles per 100 kg. Handel matig. AMSTERDAM, 5 Aug. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgtl Zeeuwsche eigenheimers 3—3'ls cent, boflta 4—4V2 cent, bl. eigenheimers 3—3,1/» celit, Langedijker muizen 2V2—3 cent; Andijker blauwen 22V2 cent; duinzand Vis5 een;; Flakkeesche eigenheimers 21/»—3lU cent. Alle» per kg. Aangevoerd 256 hl. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 275 stuks bloemkool ie s. 7.708.30, 2e s. 1.70 per ioo stuks; 22,000 kg roode kool ie s. 6090 cent; 6000 kg. gele kool 6070 cent; 15.000 kg witte kool 0.600.80; 11,500 kg uien: zilver drielingen 5—5.50; gele nep J 5-709.60; zilvernep 9.5010.10; zilver- uien 1.301.60; gele drielingen 3.704.40J gele uien 2.80; 6750 kg tomaten: A 13-90 14.10, B 14.80, C 12.10, CC 5; 4225 kg bieten 0.602.70; 260 kg slaboonen 4-7® —710; 325 kg druiven (Aliconte) 58.80— 59; drielingen (Frankenthaler) 63.80; 17,000 kg aardappelen: Schotsche muizen O.90— 1.50, blauwe eigenheimers 1.202.40; eigen heimers 1.601.90; drielingen 1.70i-90i alles per 100 kg. Eierveiling Schagen. 4 Aug. Aangevoerd 93,000 kipeieren: 52—54 )S J 2.90, 55—57 kg 3.103.20, 58—60 kg 3.00 3.50, 61—63 kg 3.303.60, 6467 kg 3-50 3.90, ongewogen wit 2.903.50. on- gewogen bruin 3.10—3.80, klein f 2.20; 85» eendeieren 2.20—2.30, alles per ioo. Heldersche Eierveiling. 4 Aug. Aangevoerd 14,868 kipeieren: 55—57 V5° 3.70, 5860 kg 3.603.90, 6163 g J 4-oo4.20, kleine eieren 2.80; 52 eend- eieren 2.00; 10 kalkoeneieren 56, alles per ioo stuks. 4 Augustus 1932. Aangekomen van Kertemunde Dcenschc F*" lmgkotter „Laura". 4 Augustus 1932. ertrokken naar Londen Ned. motorschip „Caleo". 5 Augustus. Vertrokken de Duitsche driemastersclioenrf „Olga" naar Gent.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 12