P „OEFENINGKWEEKTKUKST" OPENBARE AANBESTEDING. LJ Salon POLMAN, Koningdwarsstraat de s,r"hel BETREKKINGEN BETREKKINGEN LAMSVLEESCH (geen Schapenvleesch) DE MOOISTE FOTO KALFSVLEESCH Advertentiën. SPOEDVERGADERING TE HUUR H. L. VRIES, 1 ^Im1! Mj IVIilstaire opstand te Madrid. De aanslagen in Duitschland. Bolivië en Paraguay. Bolivia en Paraguay. antonia. johannes arnolous, gualthera. MARIA CHATRINA HUIGEN-DE 10116, heis. heijtin6. Huwelijkf voltrekking 24 Au as. in de O. L. Vr. Kerk! Jan in t Veltstr, v.m. lOuur. Helder, Basstraat 1. adres. §j Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer petrus c0rnelis tijssen, j. t. zwaan, j0hanna de kok op Maandag 15 Aug. a.s., AANGEBODEN W. VENEMA, GEVRAAGD T£ HUUR VANAF MORGEN VERKRIJGBAAR BIJ SLIKKER, Slager, Spoorstraat 29, Tel. 282 Karbonade 25 ct. per pond Lappen40 ct. per pond Bout50 ct. per pond Aanbevelend, SLIKKER Portret-Atelier Jac. de Boer GEVRAAGD TE TE KOOP Koningdw.str. 71-73 3 pond OSSELAPPEN VANAF HEDEN VERKRIJGBAAR Karbonade 20 cent Lappen 40 cent Stukjes 50 cent N.GOES, Keizerstr.40 I TV De bedoeling de regeering ten al te brengen. Drie dooden. iiavas meldt uit Madrid, dat daar giste renmorgen om vier uur een militaire op stand is uitgebroken met de bedoeling de regeering ten val te brengen. De regee ring is echter meester van den toestand gebleven. De opstandelingen waren voornemens zich van de ministeries van oorlog en van posterijen meester te maken. Tot dusver worden er drie dooden gemeld. Alle ver bindingen met Madrid ziin verbroken. Men kent den oorsprong van de beweging nog niet, maar deze draagt een uitsluitend militair 'karakter. Tal van officieren, die ingevolge de door Azana toegepaste leger- li er vorming op pensioen zijn gesteld, be lmoren tot de opstandelingen. Om kwart over achten had de opstandige beweging zich bijna over alle wijken van de stad uitgebreid, maar toch schijnt, vol gens Havas, de regeering den opstand na enkele uren te hebben bedwongen, na een gevecht tusschen de politie en de revolu- tionnairen. Eenige agenten zijn gekwetst, van wie er één zwaar is gewond. Een later telegram meldt: Er ziin vele aanhoudingen gedaan. On der de arrestanten bevindt zich de hertog van Infantado. In het ministerie van bin- nenlandsche zaken verklaart men, dat de regeering van de beweging op de hoogte was en dat men voorzorgsmaatregelen had getroffen. Om 7 uur 45 werd te Madrid plotseling hevig geschutvuur gehoord, dat groote op winding onder de bevolking veroorzaakte. De minister van binnenlandsche zaken liet verklaren, dat er „slechts schiet-oefe- ningen" werden gehouden. Van andere zijde wordt van een „monar chistische poging tot opstand" gesproken. BÜ de gevechten, waaraan ook een regi ment van de cavalerie moet hebben deel genomen, zouden zes menschen zijn ge dood. Ook te Sevilla is een poging tot opstand ondernomen. Hieraan moeten eveneens een regiment van de cavalerie en voorts een deel van de politie hebben deelge nomen. Volgens de tot nu toe ontvangen berich ten schijnt de regeering ook hier meester van den toestand te zijn. De opstandelingen gearresteerd. Onder de vrij talrijke aangehouden per sonen is behalve de hertog van Infantado ■>ok de zoon van generaal Milan del dosch. De opstandelingen, die in het departe ment der posterijen de wijk hadden ge- lomen, zijn om vijf uur gisterenmorgen laaruit verdreven en vervolgens in hech- enis genomen. Het waren er dertig. Een verklaring van den minis ter-president. De regeering was op de hoogte. De minister-president heeft in de Ka- ner een mededeeling gedaan over het •erloop van de beweging. De regeering ,vas op de hoogte geweest van het com plot, dat reeds in den loop der vorige week had moeten uitbarsten, doch dat om tan de regeering onbekende redenen uit gesteld was. De minister-president constateert met voldoening, dat enkel nog te Sevilla onder eiding van generaal San Jurgo, de op stand voortduurde. Voorts zeide de min.- jresident nog, dat in de toekomst de re- jeering op strenger wijze dan tot nu toe ie staatsorde zou handhaven. De Kamer gaf de regeering een ver trouwensvotum. met enkel de stemmen der vijf landbouwers tegen. Dooden en arrestanten. De troebelen hebben tot nu toe vijf doo den gekost, terwijl er 150 arrestaties zijn geschied. Onder de gevangen genomenen zijn vele lieden, die onder het oude be wind een rol hadden gespeeld. Zoo is er een adjudant bij van generaal Martinez Anido, voorts een voormalig chauffeur van Primo de Rivera. Thans trekken groote stoeten van het volk door de straten, die de Republikein- sche liederen zingen. Het nationale comité van het algemeene werkliedenverbond heeft een manifest ge publiceerd waarin de poging tot opstand wordt verdoordeeld. De opstand volkomen mislukt. Een nader telegram meldt: De aanblik van de stad Madrid is weer normaal. Ook in de provincie is het volko men rustig. Het hoofd van de politie te Madrid verklaarde, dat de oproerige be weging als volkomen mislukt kan worden beschouwd. De normale toestand terugge keerd. Ta Madrid gingen het verkeer en het zakenleven vandaag weer hun normalen gang. Te Barcelona werd vannacht een po ging tot opstand verwacht, zoodat de wachtposten versterkt waren. Op het gebouw van het soc.-öem. blad „Freie Presse" te Elbing is gisterenoch tend een bomaanslag gepleegd, welke schade heeft veroorzaakt. Gisterennacht zijn te Dortmund van een vreemde auto uit zes schoten op voorbijgangers gelost; niemand is echter getroffen. In Silezië. Te Reussendorf is gisterennacht het ge meentehuis beschoten. Tegelijkertijd zijn eenige schoten gelost in de woning van de in het raadhuis wonende weduwe. Te Kuhnern zijn verscheidene schoten gelost op het gebouw van de coöperatieve ver- eeniging. Te Strehlen is Dinsdagavond een paket met ontplofbare stof gevonden, dat van een lont van 1 m lang was voorzien. Te Görlitz is gisterennacht een hand granaat in het filiaal van de coöperatieve verbruiksvereenigiing geworpen. In ver scheidene dorpen in den omtrek ziin de ruiten van verbruiksvereenigingen ver brijzeld. Te Lauban is gisterennacht vóór het arbeidsbureau een handgranaat tot ontploffing gebracht. Te Renzig is tegen i middernacht een bom in de woning van I een leider van de Rüksbanaer geworpen. Deze is licht gekwetst. In het vakvereeni- gingsgebouw te Renzig is eveneens een bom geworpen, welke niet ontplofte. Te Reichenbach zijn gisterenochtend drie schoten gelost op de slaapkamer van een lid van het IJzeren Front. Niemand is getroffen. RIJK EN PRUISEN. 4 Wij lezen in de N. Rott. Cft.: „Welingelichte parlementaire kringen" te Berlijn hebben aan het V.D.Z.-bureau meegedeeld, dat tegen het eind van Augustus, als de Pruisische Landdag weer bijeenkomt, de kwestie van de regee- ringsvorming in Pruisen zal worden ge regeld. In dien zin zijn reeds niet- officieele onderhandelingen gevoerd, waarbij het centrum de nationaal-socialis- ten heeft trachten te winnen voor een medewerking, die met de sterkte hunner vertegenwoordiging in den Landdag strookt. Het nauwe verband, dat tusschen de onderhandelingen over de regeeringsvor- ming in het rijk en in Pruisen bestaat, moet het centrum naar het V.D.Z.- bureau verder verneemt aanleiding hebben gegeven tot het besluit, om aan een eventueele benoeming van Adolf Hitier tot rijkskanselier geen moeilijk heden in den weg te leggen. In alle politieke en parlementaire krin gen acht men het zeker, dat het bestuur van Pruisen door een rijkscommissaris slechts tijdelijk is en nog in den loop van deze maand voor een definitieve regee-j ring zal plaats maken. Hitler moet rijkskanselier wor den. Het Korrespondenzblatt van de natio- naal-socialistische partij kondigde Dins dagavond een „onverbiddelijken strijd aan voor het geval aan Hitler niet de j functie van rijkskanselier mocht worden j toevertrouwd. De Bcllvianen nemen een fort. j De vijandelijkheden tusschen Bolivia en Paraguay zijn nog niet gestaakt. De minister van buitenlandsche zaken van Paraguay heeft de neutrale landen via Washington meegedeeld, dat Boli-1 viaansche troepen het Paragueesche fort Antonio Lopez hebben aangevallen. De| troepen van Paraguay hebben voor de overmacht moeten wijken en de vesting in' de handen van de vijandelijke troepen moeten laten. Tusschenkomst van andere Amerikaansclie staten. Naar Reuter uit Washington meldt, hebben de Ver. Staten, Mexico, Cuba en Columbia aan Bolivia en Paraguay ver zocht alle militaire operaties en toebereid selen met het gloren van den dageraad op den tienden Augustus te staken, op grondslag van den staat van zaken van 1 Juni. Men meent te weten, dat Paraguay hier reeds in toegestemd heeft. Te Buenos Aires verneemt men van of ficieuze zijde, dat de Argentijnsche regee ring in overleg met de andere Zuid-Ame- rikaansche staten overweegt welke midde len van dwang zouden kunnen worden toegepast om een openlijken oorlog tus schen Bolivia en Paraguay te voorkomen. Tot dusver is van de andere staten nog geen antwoord ingekomen, maar men ge looft, dat tot een oeconomische blokkade zal worden besloten als Bolivia den strijd zou zullen doorzetten. Een dwangbevel. Naar Reuter meldt,' hebben de Ver. Staten, Mexico, Cuba en Columbië aan Bolivië en Paraguay de aanmaning ge-, richt, dat zij van 10 Augustus, 's ochtends, af alle militaire toerustingen moeten sta- ken en dat als basis van den toestand moet gelden de status quo op 1 Juli. Het heet, dat Paraguay Zich daartoe bereid heeft verklaard. n-> f De Bollvlaansche voorwaarden voor den wapenstilstand. De Boliviaansclie president heeft ver klaard, dat Bolivia de vijandelijkheden tegen Paraguay zal staken onder voor waarde, dat de troepen van Paraguay zich onthouden van eiken aanval op het door beide staten betwiste Gran Chaco- gebied. Voorts wordt gemeld, dat Bolivia zich in beginsel met het gemeenschappelijk »verzoek« van de Ver. St., Mexico, Cuba en Columbia eens heeft verklaard. Bolivia zal echter de militaire operaties slechts eindigen onder behoud, van de huidige stellingen. Paraguay had het voorstel der vier mogendheden reeds aangenomen. Met blijdschap geven wij kennis met de geboorte van onze Dochter J. KOGER. A. KOGER—Rijkers. Marine-Hospitaal j q Burgerafdeeling, 1Q„9 M. K. O.Soerabaja, i lva£w Fam. ROZEBOOM— Kranenburg geven kennis van de voorspoe dige geboorte van hun Dochter willemina geerherda. Den Helder, Breestraat 25. Algemeene kennisgeving. Geboren Zoon van J. KONINGSTEIN en P. KONINGSTEIN— Molenaar. Den Helder, 10 Aug. 1932. Artilleriestraat 3(5. Mar. Hosp., burg.-afd. De Heer en Mevrouw VAN* Leeuwen—Hetterschij geven met groote blijdschap Dochter311 C'° ge,)oorte hunner Den Helder, lo Aug. 1932. Singel 146. 1'jdPii.jk Marine-Hospitaal. Ondertrouwd HENK IViOOY Heden ontvingen wij de treurige tijding van het plotseling overlijden te Soerabaja (N. O.-I.) van onze geliefde Schoondoch ter en Schoonzuster in den ouderdom van 29 jaar. Haar diepbedroefde Schoonmoeder, Schoon zusters en Zwagers. Uit aller naam, Wed. G. HUIGEN-Zaal. Eenigste en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm mijn lieve Man petrus c0rnelis tussen, in den ouderdom van 71 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, W. TIJSSEN—Schults. Den Helder, 10 Aug. 1932. Kuiperstraat 5. en 'luijgenstraat 4. Ui p. 1932. I in den ouderdom van 71 jaar. Zijn diepbedroefde Kinderen A. TOMEY—Tussen. L. G. TOMEY. M. GITS—Tussen. P. C. GITS. C. P. DE WIJN-Tussen. C. DE WIJN. en Kleinkinderen. Den Helder, 10 Aug. 1932. Algemeene kennisgeving. Heden overleed in het Marine-Hospitaal te Den Helderonze geliefde eenig ste Dochter AU, in den hoopvollen leeftijd van 19 jaar en 7 maanden. Haar diepbedroefde Ouders, Jb. BORST. G. BORST—Keppel. Breezand, 9 Aug. 1932. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Vrij dag 12 Aug., nam. half twee vanaf het sterfhuis. Arts, en geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Vrijdag 26 Aug. a.s. Huwelijksvoltrekkingdes na middags 2 uur in de Geref. Kerk Julianapark, door den Weleerw. Heer Ds. Zwaan. Den Helder, 10 Aug. 1932. Receptie: Dijkstraat 30, 15 Aug., 810 uur. Zeist, Prof. Lorentzlaan 2b. Den Helder, Dijkstraat 30. Gymnastiekvereeniging voor Dames- en Heeren- afdeeling, alsmede voor de oudste Meisjesklasse D., des avonds te 8.30 uur in „Casino I Aller opkomst dringend noodzakelijk. HET BESTUUR. Ondergeteekende is voor nemens, namens den Heer H. W. Zegel alhier, op Dinsdag 16 Augustus a.s. aan te besteden: het verbouwen van een woonhuis tot woon- en winkelhuis aan de Koning straat no.71 taOanHeider. Besteding v.m. 11 uur in Het Kegelhuis. - Bestek en teekening verkrijgbaar f 2.— per stel; restitutie f 1.—. Aanwijzing volgens bestek. J. J. VAN DER LEEK, Architect. Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER brengen, ingevolge art. 75, lid 1, der Lager Onder wijswet 1920, het volgende be sluit van den Raad dier ge meente ter openbare kennis: De Raad der gemeente Den Helder Gelezen het verzoek van het Bestuur der HelderscheSchooI- vereeniging, alhier, d.d. 18 Juni 1932 (ingekomen 20 Juni d.a.vom uit de gemeentekas de noodige gelden beschikbaar te willen stellen voor het aan brengen van een lichtraam in den zuidelijken muur van elk der lokalen 3 en 4 der Come- niusschool Overwegende, dat de aan vrage betreft een verandering van inrichting, als bedoeld in art. 72 e.v. der Lager Onder wijswet 1920; Besluit: de gevrdhgde medewerking te verleenen. Adus vastgesteld door den Raad der gemeente Den Helder in zijn openbare vergadering van 9 Aug. 1932. Den Helder, 10 Aug. 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DRIESSEN. De secretaris, J. KAMMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van DEN HELDER brengen, inge volge art. 75, lid 1, der Lager Onderwijswet 1920, het vol gende besluit van den Raad dier gemeente ter openbare kennis De Raad der gemeente Den Helder; Gelezen de verzoeken van het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" alhier, om uit de ge meentekas de noodige gelden beschikbaar te willen stellen, en wel I. bij adres dd. 9 Mei 1932 (ingekomen 10 Mei d.a.v.) voor de aanschaffing, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Kolen- steeg, van a. 155 taalboekjes „Onze eigen taal" b. 40 boekjes „Veilig verkeer"; c. 72 rekenboekjes „De Scha kels I en II"; d. 40 leesboekjes „Ons nieuwe leesboek"; e. 40 idem „Zoo'n griezelig beest" f. 1 kaart van Noordholland g. 40 geschiedenisboekjes„Be- knopte geschiedenis van ons vaderland" li. 6 dierkundige platen II. bij adres dd. 9 Mei 1932 (ingekomen 10 Mei d.a.v.) voor de aanschaffing, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Koning straat, van a. 200 aardrijkskundeboekjes „Bij de Kaart"; b. 12 natuur hist. platen „Die ren in hun omgeving" (bui ten ons land), met 6 bijpiaten III. bij adres dd. 9 Mei 1932 (ingekomen 10 Mei d.a.v.) voor de aanschaffing ten behoeve van de u.l.o.-school aan de Kolensteeg, van 4 éénpersoons schoolbanken; IV. bfj adres dd. 9 Mei 1932 (ingekomen 10 Mei d.a.v.) voor het veranderen der schoolbor den, door het aanbrengen van verstelbare zijstukken, in de scholen voor u. I. o. en gewoon lager onderwijs aan de Kolen- steeg; V. bij adres dd. 3 Juni 1932 (ingekomen 4 Juni d.a.v.) voor het veranderen der schoolbor den, door het aanbrengen van verstelbare zijstukken, in de school aan da Koningstraat; VI. bij adres dd. 3 Juni 1932 (ingekomen 4 Juni d.a.v.) voor het veranderen der bestaande ouderwetsche privaten in waterclosets in de school aan de Koningstraat; Overwegende, dat het onder Ib, III, IV, V en VI aange vraagde, de normale eischen, aan het geven van lager onder wijs te stellen niet te boven gaat dat dit echter wel het geval is met de onder Ia, c tot en met h en onder II genoemde leermiddelen Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de artt. 72 e. v. der L. O.wet 1920; Besluit: I. de gevraagde medewer king te verleenen voor: a. de aanschaffing van 40 boekjes „Veilig verkeer", ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Kolensteeg b. de aanschaffing van 4 éénpersoons schoolbanken, ten behoeve van de u.l.o.-school aan de Kolensteeg c. het veranderen der school borden, door het aanbrengen van verstelbare zijstukken, in de scholen voor u. 1. o. en ge woon lager onderwijs aan de Kolensteeg d. het veranderen der school borden, door het aanbrengen van verstelbare zijstukken, in de sjhool aan de Koningstraat; e. het veranderen der be staande ouderwetsche privaten in waterclosets in de school aan de Koningstraat II. de gevraagde medewer king niet te verleenen voorde aanschaffing van a. 155 taalboekjes „Onze eigen taal"; b. 72 rekenboekjes „De Schakels I en II" c. 40 leesboekjes „Ons nieuwe leesboek"; d. 40 idem „Zoo'n grieze lig beest"; e. 1 kaart van Noordhol land f. 40 geschiedenisboekjes „Beknopte geschie denis van ons vader land"; g. 6 dierkundeplaten h. 200 aardrijkskundeboek jes „Bij de kaart"; i. 12 natuur his. platen „Dieren in hun om- omgeving" (buiten ons land) met 6 bij platen, een en ander voor zoover betreft het onder a tot en met g genoemde ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Kolensteeg en voor zoover betreft het onder h en i genoemd ten be hoeve van de school voor ge woon lager onderwijs aan de Koningstraat. Aldus vastgesteld door den RaaddergemeenteDen Helder, in zijn openbare vergadering van 9 Aug. 1932. Den Helder, 10 Aug. 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DRIESSEN. Dc Secretaris, J. KAMMAN. Burgemeesteren Wethouders van Den Helder brengen, ingevolge art. 75, lid 1, der Lager On derwijswet 1920, het volgende besluit van den Raad dier ge meente ter openbare kennis: De Raad der gemeente Den Helder; Gezien het verzoek der Ver eeniging tot Stichting en in standhouding van een School met den Bijbel te Koegras, om uit de gemeentekas de noodige gelden beschikbaar te stellen voor: a. aanschaffing van nieuwt taalboekjes, methode Lancéi („Onze eigen taal"); b. aanschaffing van nieuwe rekenboekjes, methode Bouw man en Van Zelm; c. het aanschaffen en aan brengen van twee draaibare borden in het derde lokaal der school d. het aansluiten van de pri vaten en urinoirs aan de water leiding, benevens het plaatsen van closets met afvoer. Overwegende, dat naar zijm meening de aanschaffing van de sub a en b. bedoelde boek jes dient te worden bekostigd uit de vergoeding ex-art. 101 der L. O.-wet 1920, aangezien die boekjes zullen moeten dienen ter vervanging van dc tot nog toe gebruikte boekjes, die versleten zijn; dat tegen inwilliging v. n het verzoek, voor zoover be treft het gevraagde sub c en d de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet te buiten gaat; Gezien het voorstel van Burgemeesteren Wethouders; Gelet op de art. 72 e. v. der L. O.-wet 1920; Besluit: I. de gevraagde medewerking, voor zoover betreft de ver zoeken sub a en b, niet te ver leenen; II. de gevraagde medewer king, voor zoover betreft de verzoeken sub c. en d, te ver leenen, Aldus vastgesteld door den Raad der gemeenteDen Helder, in zijne openbare vergadering van den 9den Augustus 1932. Den Helder, 10 Aug. 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DRIESSEN. De Secretaris, J. KAMMAN. VERLOREN op. het Stille Strand: een Heeron-Porto- monnaie met inhoud. Tegen belooning terug te bezorgen bij: J. v. d. WIJK, Loodsgracht 56. Ambtenaar met vaste,positie vraagt f 350 ter leen tegen goede rente, aflossing nader overeen te komen. Brieven onder Nr. 48, aan het Bureau van dit blad. Net Meisje gevraagd in net officiers-gezin tegen 20 Aug., kunnende koken. Brieven met verlangd loon aan: ROZEBOOM, schilder, Breestraat 25. Gevraagd een DAG-OIENSTBODE. AdresZOETELIEF, Kanaalweg 115. Gevraagd een net beschaafd Dagmeisje, zelfstandig kun nende werken, niet beneden 18 jaar. Aanmelden na 7 uur. Adres: Brakkeveldweg 58. Net Dagmeisje gevraagd voor heele of halve dagen. Adres: SLIKKER, Spoorstraat 29. Net persoon gevraagd om met planten te venten, tegen aan nemelijke condities. Brieven onder Nr. 46, aan het Bureau van dit blad. Timmerman, Basstraat 14. Loonber. 65 ct. per uur. Gedipl. Bouwkundige. Beleefd aanbevelend. Gevraagd Dienstbode als 2e meisje. Adres. Café „de Grot". Spoorstraat. B.z.a. gedipl. zelfstandig werkend Boekhouder eventueel voor enkele dagen per week. Pr. ref. Adres: de la Reystraat 18. AANGEBODEN Aangeboden gem. Huisje met gebruik van Keuken, voor ongeveer 3 weken. Te zien van 7£ tot 9J uur. Adres: Bureau van dit blad. Te huur het nieuw gebouwde Bovenhuis Westgracht N. 44. Te bevragen: 2e Molendwarsstraat Nr. 2- ATTENTIE! Telef. 582 ATTENTIE! Dames, vanaf heden blijven Uw haren soepel en zacht, met ons nieuwste preparaat der GALLIA machine, en toch permanenten wij Uw haar voor slechts 5 gulden! Nog tijdelijk onze reclame-dagen. Kinderen kn. 25 cent. Kn„ W., Ond. f 1.—W., W.g. f 1.—Kn., Ond. 75 cent. Even maken wij U erop attent, dat onze zaak Maandag a.s., 15 Augustus, gesloten is. Te huur voor de winter maanden of langer geh. gem. Landhuis „Jenneke", electr. gas, twee vaste wascht., haard, p. m. f32.—, p. j. 1520. (te Huisduinen). Adres: Émmastraat 88. Door vertrek Off. M. S. D. Vinke te huur gr. gerieft. HUIS m. badk., goeden st., f 45p. m. Sleutel via Fam. B. J. Velderman, Havenpl. 19. Te huur AUTO BOX, staande Breestraat. Adres: J. W. LONDON, Hertzogstr. 52 Bij het Westplein Stalling aangeboden voor kleine auto of motorrijwielen, zeer billijk. Te bevragen Kanaalweg 5. Te huur een Heerenhuls aan de Dijkstraat nr. 16, direct te aanvaarden. AdresE. VAN PELT, Keizerstraat Nr. 100. Te huur wegens omstandig heden een Verlofzaak, druk verkeer, gem. Den Helder. Brieven onder Nr. 44, aan het Bureau van dit blad. Mevrouw v. ES, helderziende, vraagt twee eenvoudig gem. KAMERS met pension voor haar praktijk, gedurende twee maanden. Brieven: de Wittenstraat 163 huis, Amsterdam (W.) Voor zeer spoedig gevraagd een Benedenwoning voor on geveer 4 maanden, f 10.tot f 12.per week. Adres: Bureau van dit blad. Te huur gevraagd een Huis, huurprijs f 5- a f 5.50. Brieven onder No. 47, aan het Bureau van dit blad. umui pi hiiihiirgae AANf AANGEBODEN 2 POND GEHAKT 50 ct. CHR. GOES, OOSTSLOOTSTRAAT Te koop eenige Boeken le en 2e kl. H.B.S., tegen halven prijs. Te bevragen: v. Galen straat 94. Aan hetzelfde adres Boeken gevraagd 3e kl. H.B.s. Te koop aangeboden een Kinder-Trekkar, aan hetzelfde adres gevraagd een groote Poppenwagen in goeden staat. Adres: Krugerstraat 72. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Bim Bam Klok, een pracht eiken Linnenkast, een mahonie Linnenkast, Dienstbodekast jes, 6 Stoelen met leer, 4 Stoelen met rood leer, 2 Cra- pauds en 4 Stoelen, een Luidspreker f 12.50, 2 Keu kenstoelen, 1 Tafelkleed mo quette f 5.— bij K. IIEERKENS, Kanaalweg 174. Te koop Barken-Triplex 60X40 20 cent, verder Triplex 10 en 12 mm dik, Eiken- en Beuken hout, Sierlijstjss, Divanpooten, Was beits enz. Adres W. KLUT, Kanaalweg 134. Beigo lederen crêpe San dalen van 28-33 f 0.99. Tevens Opruiming van alle Zomer-Artikelen. DE KLEINE WINST, Koningstraat 31. Te koop een nog goede Heerenfiets f 5, een eiken Theekast f 6.50, een pracht eiken Huiskamer-Ameuble ment, 2 Fauteuils f 8, een Canapé f 5 enz. enz. P.S. Wij ruilen Uw oude Meubelen In tegen nieuwe. Goedkoopst adres in prima nieuwe Meubelen. Haast U!1 Heden ontvangen een klein partijtje Edammers 40 -f-, zeer vet, 85 ct. Kruid- Edammers 60 ct. per stuk. Adres: Schagenstraat 99. Te koop 1 jonge Duitsche Herder (reu) 8 weken I Schip pertje en 1 Malthezer Leeuw tje (reu) 1 Vlinderhondje. Adres: Keizerstraat 59. 100 of 110 CHR. GOES Te koop een nieuw Cllett Motorrijwiel, 3$ P.K., tegen elk aann. bod Adres: Binnenhaven 146. Te koop mooie Kinderwagen, diep model f 17.50. Adres: Binnenhaven 112. Te koop in goeden staat zijnde KANO met toebehooren voor f 15. AdresSpoorstraat 99. Te koop Harmonica (drie rijen), f 12.50. Alle dagen te spreken. Adres: Westgracht 48. Te koop jonge Haantjes vanaf 50 cent, Slachtkippen, Konijnen, Slachteenden 40 cent per stuk. Adres: BREMER, Keizerstraat 59. KOOPJE. Fonkelnieuw Dames-rijwiel, even bereden. Adres: Sluisdijkstraat 81. MICHELIN-BANDEN f 1.75. W. G. HOENDERDOS, Sluisdijkstraat 81 VARKENS-CARBONADE of LAPPEN 45 cent per pond. CHR. GOES. alles per 5 ons Beleefd aanbevelend,

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3