L ui piTsir ii Kschiismitl El In afwijking van het vorig bericht vangen de lessen van aan: 12 September a.s. Wieringen. Texel. Marktberichten. Schagen. „OEFENING KWEEKT KUNST" In led. U_Mll HOOI". Muziekschool „DE TOONKUKST", AUTOBUSSEN VOOR GEZELSCHAPPEN INAUGUSTUS NUTSSPAARBANK „AUTOBEKLEEDERIJ EN STOFFEERDERIJ". 1 DIVERSEN Gevraagd Keizerstraat 118 Anna Paulowna. HuisvKjt-tentoonstelling Volksonderwijs. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen Gymnastiek Vereeniging Donderdag 3 Sept. a.s. hervatting der lessen ALKMAAR. AFDEELING B. Aanvang der lessen Woensdag 7 Sept. Chr. Mannenkoor Den Helder Woensdag 7 Sept. aanvang der repetitie des avonds 8 uur, gewone plaats. DALCROSE- en OPERETTE-ZANGKLASSE. Garage MOORMAN, Brakkeveldweg 64-66, Tel. 470 CURSUSSEN „VOLKSONDERWIJS Piano-, Orgel-, Viool- en Zangonderwijs DEN HELDER - OPG: 1843. A. B. NAROLD, ONTSPANNING voor direct een bekwaam tevens bekend met aanleg van electriciteit Bij Zonder goede getuig schriften onnoodig zich aan te melden 113185 BRANDJE. Door onbekende oorzaak brak brand uit in een schuur met bollen van de heeren F. Spreeuw en C. v. Oorschot, welke schuur stond achter de woning van laatstgenoem de in den Meerweg. Aangewakkerd door den feilen wind, greep het vuur heel snel om zich heen, zoodat in korten tijd de houten schuur met bollen en een zoo goed als nieuwe fiets verloren gingen. De brandslang, die ten huize van den heer Muntjewerf aanwezig is en op de water leiding geschroefd kan worden, bewees goede diensten. Reeds vóór de brandspuit kwam, was het gevaar voor de rij huizen van de Woningbouwvereeniging bezwo ren. De spuit behoefde dan ook geen dienst te doen. Door een misverstand over het doen voortduren van de verzekering is het nog niet zeker of de schade gedekt is. J. V. A. Op Woensdag, 7 September, des avonds 8 uur, houdt de J.V.A. een bijeenkomst. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje en een regenjas. EXAMEN. De heer J. Boon, onderwijzer aan de O. L. sehool te Oosterland, is op 3 Sep tember j.1. te Haarlem geslaagd voor de hoofdakte. i. V. O.-BERICHTEN. Donderdag bijeenkomst meisjes-adspi- ranten te Westerland. Vrijdag half acht voor allen gymnastiek; het laatste half uur instudeeren nieuwe dansen. Zondag geen bijeenkomst. De tocht naar Texel is nu definitief op 17 en 18 September. Er kunnen nog meer leden mee, als ze zich deze week opgeven. 3, 4 en 5 September. De afd. Vieringen van de vereeniging „Volksonderwijs", heeft haar jaarlijksche tentoonstelling van huisvlijtartikelen welke op de diverse cursussen vervaar digd zijn, dit jaar gehouden in de dans tent van den heer Scheltus. Door de beschikking te hebben van deze tent, verkreeg men een groote ex positie ruimte, wat het overzichtelijk ge heel ten goede kwam. De bewering, dat men tegenwoordig niet meer voor huisvlijt en handwerken voelt, wordt gelogenstraft door het plaats hebben van deze tentoonstelling. Het groote aantal inzendingen, hout- snij- en figuurzaagartikelen, alsmede de prachtcollectie, diverse handwerken en teekeningen, op deze tentoonstelling waren het beste bewijs, dat jong en oud, pp Vieringen nog druk „Huisvlijt" be oefent. „Volksonderwijs" kan zich er op be roemen dit in hooge mate aan te moe digen. Jaarlijks worden diverse wintercursus- sen geopend, voor jongens en meisjes, welke onder beproefde leiding van leer krachten bezig worden gehouden. Teneinde dit steeds aan te moedigen, mocht dan ook na afloop der cursussen een tentoonstelling gehouden van de ver vaardigde werkstukken. Allerlei factoren werkten dit jaar er aan mede (of tegen) dat de tentoonstelling wat later werd gehouden als aanvanke lijk de bedoeling was. De tentoonstelling. Bij een rondgang door de zaal valt het den bezoeker op dat er naar gestreefd is óm inzendingen zooveel mogelijk over zichtelijk op te stellen. Aparte tafels voor de cursisten zijn in geruimd, het werk van Westerland en Hippolytushoef, is gescheiden gehouden, ook het werk van particulieren is op aparte tafels gerangschikt. Een keur van diverse houtsnij- en figuurzaagwerk valt te bewonderen, terwijl de meisjes met handwerken niet zijn achtergebleven. Vele inzendingen van volwassenen vol tooien het geheel, waaronder werkstuk ken waar een paar jaar aan gearbeid is. De prachtige volière mag hier dan ook wel apart vermeld worden. Het werk van de jeugd is echter hooid- zaak, en hier waren heel mooie werk stukken bij. Ook het tqekenwerk was van sommige a.s. Rembrand's de moeite waard. Voor scholieren was nog een ru briek veldbouquetten opengesteld, waar een flinke stand voor ingeruimd moest worden. Het houden van dergelijke tentoonstel lingen is in de regel weinig lucratief, zoo dat men naar middelen om moet zien, om de tentoonstelling ook financieel te doen slagen. Op bescheiden wijze was ruimte ge reserveerd, voor diverse atractie's, zoo was er een touwtrektent, men kon er ballen- en plaatgooien, raden naar den naam van een pop, hoeveel krenten een brood bevat, een sjoelbak, terwijl tevens nog een Amerikaansche verkooping zal worden gehouden. De prijzen welke hier Sekocht en gewonnen konden worden, zijn oor particulieren geschonken. Liefhebbers van een dansje konden op een apart dansvloertje onder de vroolijke toonen van een strijkje hun hart op halen, zelfs een theetent ontbrak niet, hier had men een rustig zitje, en kon men zich laven aan een kopje thee of glas limonade, hetwelk werd geserveerd, door öe „Wieringer schoonen". Dan was er nog een keurige stand van den heer Bosker, waar de verschillende gereedschappen en ingrediënten verkrijg baar zijn, benoodigd om te huisvlijten. De financieelen bate (men ziet v. o. is nog optimistisch) zullen voor een deel wor den afgedragen worden aan de vereeni ging voor t.b.c. bestrijding. Aan de voet van dit verslag hopen wij te kunnen melden, of de tentoonstelling inderdaad goed geslaagd is. De officieele opening. Zaterdagmiddag werd de tentoonstel ling in tegenwoordigheid van een vrij belangrijk gezelschap, waaronder ver schillende onderwijskrachten, door den edelachtb. heer L. C. Kolff, burgemeester van Wieringen, geopend, welke de vol gende rede uitsprak: Dames en heeren! Het verheugt mij deze tentoonstelling te mogen openen, en ik bewonder de moed van het bestuur van V. O. om in dezen tijd, tentoonstellingen te durven organi- seeren. Hier is veel werklust voor noodig, doch ook veel geld. Aan het eerste heeft het nooit ontbro ken, getuige het vele werk wat reeds is gedaan in het belang van het openb. lager onderwijs. Doch het geld speelt in den regel een zwaren rol. Het is dan ook zeer prijzens waardig van het bestuur, dat een deel van de eventueele baten zullen komen aan hen, welke voor hun gezondheid een ver blijf moeten doen maken in een sana torium. Jk hoop dan ook, dat de belangstelling buitengewoon moge zijn, opdat het bedrag zoo groot mogelijk zal zijn. Het doel van deze tentoonstelling is, de resultaten te laten zien welke zijn ver kregen op de verschillende cursussen. Een soort onderlinge wedstrijd wie het mooiste verk heeft gemaakt. De kinderen vinden dit altijd prettig en het is tevens een prik kel voor hen. Toevallig ben ik hedenmiddag ook jury lid geweest, het is uitgesloten, dat allen een prijs kunnen krijgen. Critiek zal dan ook niet uitblijven, want de een vind dit of dat weer mooier als de ander. Het werk van de jury was niet gemakkelijk, en zij, die geen prijs hebben behaald, zullen door het succes wat anderen hebben, aange moedigd worden om volgend jaar beter voor den dag te komen. Over het algemeen is het meerendeel der inzendingen heel mooi te noemen en de groote belangstelling overwaard. Op het oogenblik werkt het weer niet erg' mee, ik hoop echter, dat de tentoonstelling moge slagen, allereerst in het belang van Volksonderwijs en ten tweede voor de t.b.c.-patiënten. Ik verklaar hiermede de tentoonstelling voor geopend. (Applaus). De voorzitter van „Volksonderwijs", de heer Corn. Bosker, bracht den Burgemees ter dank voor zijn bereidwilligheid om de tentoonstelling te openen. Bovendien wer den de dames en heeren juryleden harte lijk dank gebracht voor het beoordeelen der werkstukken. Moge het publiek in ruime mate opko men, zoodat deze tentoonstelling een suc ces zal worden voor hte doel wat wij beoogen. (Applaus). Vóór de opening hebben de verschil lende jury's de inzendingen beoordeeld en bekroond. Hij onzen rondgang konden wij constateeren, dat hun taak inderdaad niet gemakkelijk is geweest. Oppervlakkige be schouwing kan soms maken, dat men zegt: heeft dat groote stuk maar een derden prijs en dat kleine stuk een eersten? Wan neer dan echter deskundig uitgelegd wordt, dat het kleine stuk vlekkeloos is afge werkt, terwijl het groote vele fouten heeft, dan moet men het werk der jury bewon deren. Hü of zij mag zich teleurgesteld voelen, maar zal tenslotte toch moeten toe geven, dat het om het mooiste en best af gewerkte werkstuk gaat. De jury was als volgt samengesteld: Mevr. Kolff—van Heurn, Mevr. Kat en Mevr. Hoekstra, afd. handwerken. Mej. Gr. Bosker en de heer C. Hoog- vorst, afd. bloeminzendingen. De heeren L. C. Kolff, Ir. J. C. N. Rin geling en J. J. Bosker, figuurzagen en tee- ken werk. Houtsnijden en figuurzagen: Cursus Hippolytushoef (houtsnijwerk): le prijs, theeblad, G. Bras; 2e pr. baro meter, J. Kingma; 3e pr. kapstok, W. Hol lander. Cursus Westerland (houtsnijwerk): le prijs, pijpenrek, S. Grin; 2e pr. barometer, dezelfde; 3e pr., theedoekenrek, dezelfde. Cursus Westerland (figuurzagen): le pr. lucifershanger, D. Grin; 2e pr., schemer lamp, G. van Zijl; 3e pr., schemerlamp, D. Grin. Teekenwerk: Cursus Hippolytushoef: le pr., oude Volendammer, Coos Nicolai; 2e pr., vogel, L. Eggink. Curus Westerland: le pr., Terug van de markt, P. Dirks; 2e pr. boerderij, L. Boxel. Handwerken: Cursus Hippolytushoef: le pr., kussen, Coba Kolff; 2e pr., kussen, Annie Minnes; 3e pr., nachtzak, Trien Lont Md. Inzending veldboupuetten: Schoolkinderen: le pr. Jan Oldersma; 2e pr. Jan Kunt; 3e pr. Cees van Vegten; 4e pr. Piet Rotgans; Be pr. Geertje Jong kind. Bloemstukken: le pr. T. Asjes; 2e pr. G. Asjes. Houtsnijden en figuurzagen: Particulieren: Houtsnijden: le pr., kop van Troelstra, P. de Vries; 2e pr. kapstok, Jac. Oudt. Figuurzagen: le pr., volière, J. Stoop; 2e pr., hanglamp, Bram de Ridder. Inzending schilderijen: C. Rump, eervolle vermelding. Diversenparticulieren: le pr., Wierin ger aakje, S. Tijsen (v. Ewijcksluis). Haakwerk, particulieren (verschillende inzendingen): le pr. Mevr. Haremaker; 2e pr. Neeltje Tijsen. Borduurwerk, particulieren: le pr., kus sen, Nelli Lont; 2e pr., kussen, Koos Halfweg Luxe werk, particulieren (verschillende inzendingen): le pr. Mevr. KoornBeste- meijer: 2e pr. Mevr. GeelKeesman. Kunsthandwerk, particulieren: Eervolle vermelding: Smyrna karpet, Mevr. G. de HaanBosker. Het ivzcrl; n i.an i .\redi- gena grime.,.u mandoline- orkest „U-'x.:,. ng Kw.e.,1 n.u..sinad een concert uang. .m-ei .,i „e.„e een aantal nummers u.t o,:..e .t „mg van den heer P. Jonkind. Da: r op prijs werd gesteld door V.C., it geen nader be toog. Zondag is van groote drukte geweest, het was op sommige uren zelfs eivol. Van de dansvloer werd natuurlijk een druk gebruik gemaakt, doch de tentoon stelling trok toch de grootste belangstel ling. Maandagmiddag werden de prijzen uit gereikt, terwijl de verlaagde entreeprijs voor schoolkinderen tusschen 4 en 6 uren er voor zorgde, dat de geheele schooljeugd vertegenwoordigd was. Bovendien ont ving ieder kind nog een versnapering bij den ingang der zaal. Des avonds had de Amerikaansche ver kooping plaats, waarbij de heer Corn. Bosker als verkooptr optrad, wat dezen goed van de hand ging. Het meerendeel der verkoopstukken waren schenkingen, zoodat V.O. hiervan een aardig bedrag binnenkreeg. De verkooping nam een groot deel van den avond in beslag. Te elf ure werd de tentoonstelling ge sloten door den voorzitter van „Volks onderwijs", waarbij woorden van dank werden gebracht aan allen, die het moge lijk hebben gemaakt, dat deze tentoonstel ling slaagde. De vele helpsters en helpers stuk voor stuk te bedanken was hem on mogelijk. „Volksonderwijs" heeft weer mooie dagen gehad, tegelijk heeft het ook weer propaganda gegeven voor het werk van de vereeniging. Hiermede behoort deze tentoonstelling weer tot het verleden. ZUIDERZEESTEUNWET. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat aanvragen om uitkeering wegens waardevermindering ingevolge art. 8a van het Zuiderzeesteunbesluit bij den Rijksdienst moeten worden ingediend uiterlijk op 31 December 1932. Men zal dus goed doen, thans formulieren in te vullen, die ter gemeente-secretarie ver krijgbaar zijn. HET ZEEGRASBEDRIJF. Zooals bekend is, zijn de resultaten van het zeegrasbedrijf dit jaar zeem. slecht, zoowel met gemaaid als geviseht J zeegras. Daar de meeste pachters van: dijkperceelen nu niet in staat zullen zijn de pachtsommen te voldoen, heeft het! bestuur van de visschersvereeniging „D.E.T.V." zich met een verzoek om pachtvermindering tot den minister van financiën gewend en dit verzoek ook mondeling toegelicht bij den heer ontvan- j ger der registratie en domeinen. Het; gemeentebestuur van Wieringen heeft j eveneens hierover gegevens verstrekt aan genoemden ontvanger, waaruit o.m. blijkt, dat de oogst van geviseht zeegras dit jaar niet veel grooter zal zijn dan 1000 pakken van 100 kg, tegen minstens 5000 pakken in andere jaren. Voor het gemaaide zeegras van Wieringen zijn deze cijfers rond 2000 en 6000 balen. I Meerdere factoren maken den toestand voor de visschers nog ongunstiger, o.m j de lagere prijzen en het vrijwel waarde- looze grasgewas. Het gemeentebestuur ondersteunt dan ook het verzoek van „D.E.T.V." en schrijft o.a., dat de vis- schers, zelfs als zij geheel van betaling werden vrijgesteld, dit jaar nog niet hun brood met de zeegrasvisscherij zouden kunnen verdienen. De oorzaak van de slechte resultaten is te zoeken in een ziekte, die dit jaar het gewas heeft aangetast. Het zeegras wordt zwart, gaat rotten, slaat voor den normalen tijd los en zinkt naar den bodem. Deze ziekte heeft vrijwel alle wierwaarden in de omgeving van Wie ringen aangetast. Het gemeentebestuur heeft zich tevens gewend tot den Rijksdienst voor de Zui- derzeesteunwet, om te komen tot een on derzoek of deze ziekte ontstaan is door factoren, die samenhangen met de af sluiting. Hippolytushoef. Op Maandag 12 September a.s. zal door de architecten Peters en Baanders, te hunne kantore te Hippolytushoef pu- bliek worden aanbesteed: het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat te Den Oever, voor den heer S. Jb. Tijsen aldaar. WONINGBOUW. Het bouwen van een woonhuis voor den heer Jb. Bruul aan de Koningstraat te Hipp.hoef, naar een ontwerp van de ar chitecten Peters en Baanders, is onder- handsch opgedragen aan den aannemer, den heer P, Jb. Doves te Westerland. Den Oever. AANBESTEDING. Door den architect ,den heer ten Hoeve, werd j.1. Vrijdagavond in het café van den den heer S. Zomerdijk voor rekening van den heer D. Tijsen Dz, aanbesteed, het bouwen van een woon- en winkelhuis, annex schoenmakerij, met inbegrip van schilderwerkplaats, water- en lichtleidin- gen, aan de Zwinstraat aldaar. Ingeschre ven werd door de heeren: P. E. v. Bakker 4640: Gebr. Hegeman f 4380; Juisting 4080; J. C. de Vries 4075: D. Bakker Zn. 3880; Gebr.. Boersen 3590; W. Jz. Hermans 3440. Aan den laagsten inschrijver gegund. DS. BUSHES TE AMSTERDAM. Zondagavond heeft ds. Buskes, in de Parkkerk, te Amsterdam, zijn intrede ge houden, na eerst 's morgens door ds. Geelkerken bevestigd te zijn. Een tweetal ouderlingen van de Geref. Kerk (H.V.) te Oosterend, waren in de kerk te Amster dam aanwezig. Ds. Buskes besprak in zijn rede de crisistijd als een gericht van God. Aan het einde van deze rede, die door de radio werd uitgezonden, richtte de predi kant eenige hartelijke voorden tot de leden zijner vorige gemeente op Texel, waarvan ds. Buskes, de vorige week had afscheid genomen. OEFENING MET DE REDDINGBOOT UITGESTELD. Naar men ons mededeelt, is Zaterdag de voorgenomen oefening van de redding boot uit „De Krim" wegens het onstui mige weder en den aanhoudenden regen uitgesteld. MARKTO VERZICHT. De oude schapenaanvoer begint thans belangrijk te worden, al blijven de prij zen ongekend laag; er kwamen zelfs van één boerderij ruim 60 stuks aan de markt; naar men ons mededeelt zijn ook in land enkele partijen verkocht voor 8 per stuk, hier waren verscheidene prima boeren- schapen bij, wel een bewijs dat men ook in de naaste toekomst weinig licht meer ziet in den schapenteelt. De prijs op de markt liep ook om de 8; een hok prima ging voor 9.25. De lammerenaanvoer verminderde iets, ook daarvan wil de prijs maar niet beter worden, een best lam bracht 5 op; lichtere dieren gingen vanaf 3.5Ö. De runderaanvoer was vrij groot deze week, er was van alles wat; enkele stie ren, pinken en melkkoeien. Voor een best pink betaalde men ongeveer 115.een „prima melkkoe ging voor 185. De kalverenaanvoer was thans gering, enkele graskalveren gingen voor zt 20, de prijs van nuchtere kalveren loopt om de 4.50. Ook in den paardenhandel was eenige levendigheid, althans er werden verschei dene veulens te koop aangeboden; t waren echter alle hengsten, waarvoor de koop lust niet groot bleek, de prijs, die geboden werd liep van 40 tot 50. De varkenshandel op de boerderijen, die de vorige week door de regeerings- maatregelen ongeregeld verliep, begint nu wat vaster vorm aan te nemen; betaalt wordt van 12 tot 13 cent p. pond. De wolhandel begint een weinig op te leven, men heeft althans op enkele boer derijen getracht voor 40 cent p. K.G. te koopen. De regeeringssteun blijft nog steeds uit. zoodat enkele boeren, die om geld verlegen geraken wel zullen moeten leveren, naar wij vernemen worden even wel condidities gemaakt in verband met later afkomende regeeringssteun. De eierenprijs stijgt geleidelijk iets, he den bedroeg de middenprijs (eieren van 60 K.G. gemengd) pl.m. 4.55 p. K.G. ALKMAAR, 5 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 89 vette koeien 120230; 13 vette kalveren 3080, vette kalveren per kg 0.70—1; 35 nuchtere kalve ren slecht 8—14; 764 vette varkens (zware) per kg 2328 cent en zouters per kg 30 ct. Handel matig. AMSTERDAM, 5 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 568 vette koeien, te kw. 6872 cent, mindere soorten 3440 cent per kg, slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien 160240; 228 vette kalveren, ie kw. 4550 cent, 2e w. 35—44 cent, 3e kw. 30—34 cent per kg, levend gewicht; 56 nuchtere kalveren 6 18; 149 schapen 7—13; 850 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 kg, 3233 cent, zware varkens 3031 cent, vette varkens 27 29 cent per kg, slachtgewicht; 24 paarden 60110. Marktverloop. Runderen met grooten aan voer, stuggen handel, prijshoudend. Vette kalveren met grooten aanvoer, vlotten handel, prijzen iets lager. Varkens fünken aanvoer, stuggen handel, prijzen iets lager. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Sept. 5000 kg aardappelen: duc of york 1, Schotsche muizen 1, blauwe eigenheimers 21.40, drielingen 2.20; 6000 kg roode kool j 0.601.10; 6000 kg gele kool 0.80 2.10; 8500 kg witte kool (vroege) 6080 cent; 10.000 stuks bloemkool ie s. 613.30, 2e s. 0.80—3.60 per 100 stuks; 6800 kg uien: gele nep 5-506.70 gele drielingen 1.902.10, gele uien 22.40; 850 kg bieten 0.60i.bo; loco kg slaboonen 2.30—4.70, alles per 100 kg. TEXEL, 5 Sept. Eierveiling. Aangevoerd 74,427 eieren: 58—62 kg 4.204.70, 62—66 kg 4.505.00, kleine eieren 3.404.15. alles per 100; oude kippen per kg 0.38. TEXEL, 5 Sept. 245 schapen 79; 179 lammeren 4—5; 14 biggen 48; 2 paarden; 6 veulens 40 60; 8 koeien 120180; 2 -kalveren.. 8 nuch tere kalveren 59; 1 ram; 21 korven oude kippen 0.60085. NOORDSCHARWOUDE, 5 Sept. 31,800 kg aardapeplen: groote Schotsche 1, Schotschem uizen 1.70, duken 1, bl. eigenheimers 1.60; 450 kg spercieboónen 2.905.40; 3900 kg uien: gele nep 5.60 5.90, drielingen 1.802.20, uien 2.302.60, grove uien 2.50; 1000 kg roode kool 80 ct., alles per 100 kg; 80 stuks bloemkool 9.10 10.30 per 100 stuks. PURMEREND, 6 Sept. 709 koeien: 380 vette koeien 0.640.70, ma tig 121 gelde koeien 110170, stug; 110 melk koeien 150240, stug; 98 stieren 0.460.52, vlug; is paarden 60—125, stug; 112 vette kalveren 0.700.90, vlug; 190 nuchtere kal veren v. d. slacht 619, matig; id. v. d. fok 1416, matig; 470 vette varkens v. d. zou- terij 0.30, vlug; id. v. d. slacht 0.2227, vlu®; 45 magere varkens 613.SO, vlug; 296 biggen 47, vlug; 602 schapen 817, stug; 37 bokken 26, matig; 564 lammeren 5 11, stug; piepkuikens 0.7582V2 p. kg. Eierveiling. Kipeieren 4.505, eendeieren 2.75, alles per 100 stuks. Algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij U kennis, van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer AN0RIES ANTHEUN1SSE, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Uit aller naam, O. ANTHEUNJSSE. Den Helder, 3 Sept. 1932. Violenstraat 46. Algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij U kennis, dat na een zeer korte ongesteldheid is overleden, onze geliefde Echtgenoot, en Vader, de Heer JACOBUS HENDRIK VINKE, in den leeftijd van 30 jaar. Wed. A. A. VINKE— Hendrirse. KO. Den Helder, 4 Sept. 1932. le Vroonstraat 45. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 8 Sept. a.s., des na middags 1 uur, vanuit het sterfhuis. Deden overleed, zeer onverwacht, onze beste Zoon, Broeder en Be- huwd-Broeder JACOBUS HENDRIK VINKE, in den leeftijd van ruim 30 jaar. Namens zijn diep bedroefde Ouders, Broers, Behuwd- Broers en Zusters. J. H. VINKE. Den Helder, 5 Sept. 1932. Hoogstraat 103. Met diepe droefheid geven wij U hiermede kennis van het plotseling overlijden van onzen geliefden Schoonzoon en Zwager, den Heer JACOBUS HENDRIK VINKE, in den ouderdom van 30 jaar. Namens zijn diep bedroefde Schoonouders: A. HENDRIKSE. A. HENDRIKSE— Scheer. „EXCELSIOR'S" AFSTANDSMARSCH. Door het slechte weer moest de aange kondigde afstandsmarsch van de Ohr. Gymnastiekvereeniging te Schagen uit gesteld worden tot a.s. Zaterdag 10 Sep tember. Er wordt ten 4 ure afgemarcheerd vanaf de markt. Route ongewijzigd. Kos- telooze aanmelding voor nieuwelingen blijven dus opengesteld voor sportlief hebbers. Ondergeteekenden zeggen Vrienden en Bekenden harte lijk dank voor de talrijke blijken van belangstelling, bij hun Gouden Huwelijksfeest onder vonden. R. DE VRIES en Echtgenoote. Willem BeukelszsGaat 12, Den Helt r. Voor de bewijzen van deel neming, bij het overlijden van onze Moeder ondervonden, be tuigen wij hierbij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam: K. P. PHEIFFER. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burge meester van Helder de gewone dienstplichtigen der landmacht die op 1 October 1932 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijks goederen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zak boekje in te leveren, voor zoo ver de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde dienst plichtigen behooren: a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1917, met uitzon dering van hen, die ten gevolge van genoten uitstel van eerste oefening of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1917, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëindigd. De inlevering moet, voor zoo veel deze gemeente betreft, plaats hebben te Don Helder in het Gymnastieklokaal aan de Emmastraat no. 110, op Maandag den 17 October 1932, voor hen wier geslachtsnamen beginnen met de letters A t/m. H om 10 v.m.; voor hen wier geslachts namen beginnen met de letters I t/m. R om H uur v.m. en voor hen, wier geslachtsnamen be ginnen met de letters St/m.Z om 12.45 v.m. Nadere bizonderheden op de groote billetten. Den Helder, 3 Sept. 1932. De Burgemeester, DRIESSEN. Met ingang van voor alle afdeelingen op de bekende dagen en uren. HET BESTUUR. Repetitieklas Zaterdag 10 Sept., 's middags 2 u. De Directeur, G. TJALSMA. Het Bestuur. Het Bestuur van bovenge noemde Vereeniging geeft ken nis aan de leden, die de beëe- diging v. Officieren wenschen j bij te wonen, toegangsbewijzen kunnen krijgen bij den w.n. I Secretaris: Lorentzstraat 94. Dir. TOON DE HOOGH. Stationsstraat 5. Repetitie-uur DINSDAGS van 4'/4tot 5 74. Aangifte leerlingen Zang klassen aan de School, STATIONSSTRAAT 5. over HAARLEM naar AMSTERDAM a.s. WOENSDAG en DONDERDAG kaarten a f 1.50 per persoon Jï De afdeeling Den Helder van Volksonderwijs zal deze winter, bij voldoende deelname, wederom cursussen organiseeren in: a. de beginselen der Engelsche Taal b. c. Duitsche Nederlandsche 't Cursusgeld zal bedragen f 0.35 per uur voor elk vak. Aanmelding voor 20 September, liefst schriftelijk, bij de sekretaresse, IViej. J. de VRIES, Singel 52. Bij de cursus Engelsch voor eenigszins gevorderden kunnen nog enkele deelnemers geplaatst worden. Aanmelding hiervoor op de les, die gegeven wordt, Woensdag 7 Sept., 's avonds 8 uur, in 't gebouw der voor malige Normaalschool, Kolensteeg. Het Bestuur. Muziekschool ,,D e Toonkunst" Dir. TOON DE KOOGH Einddiploma Kon. Conservatorium Stationsstraat 5 Inschrijving nieuwe leerlingen voor: ten huize van den directeur, Stationsstraat 5. 72 „nieuwe" Spaarders. Aihier gevestigd: Laan 31 Vakkundige afwerking. Beleefd aanbevelend. Laan 31. Wij zijn steeds koopers van Koper, Lood, Zink, Lompen enz. Adres: Jb. VISSER, Langesteeg 12, n. b. „Casino". Zondagnacht verloren: een bruine ACTETASCH, route: Hr. Ms. Heemskerck tot Visch- markt. S.v.p. terugtebezorgen: Vischmarkt 9. GAAT U VERHUIZEN. Wij koopen heele en gedeelten van Inboedels, Winkelrestanten enz. Adres: J. VISSER, Wagenstrraat 7, Langesteeg 12. Net persoon met vaste po sitie vraagt f 350 ter leen, tegen rente en aflossing. Brieven onder No. 151, aan het Bureau van dit bi ad. Plaatsing voor 2 nette Commensaals, tevens een paar Slaapkamers te huur omtrek Ankerpark. Adres: Bureau van dit blad. Net Kosthuis met vrije kamer aangeboden. Adres: Janzenstraat 10. Ga er gemakkelijk bij zit ten, steek een pijp op en geniet pan de boeiende lectuur en de zéér fraaie foto's in het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. Iedere week 16 bladzijden groot formaat. Abonneert U bij de Uitgevers van deze courant voor 50 ct. p .kw., 70 ct. fr. p. post. Proefnummer gratis.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3