Uit het huis met de blauwe stoep. r&cfio-É progr&mrn& Het faillissement van de Kon. Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. Het conflict in het zeevaartbedrijf Van links en rechts BEVORDERING OECONOMISCHE SAMENWERKING TUSSCHEN NEDERLAND EN NED.-INDIE. Een commissie van adiies. De minister van koloniën heeft goedge vonden, mede namens de ministers van oeoonomische zaken en arbeid en van financiën: in te stellen een Commissie van Advies nopens bevordering der oeconomische samenwerking tusschen Nederland en Ne- derlandsch-Indië. De installatie der oommissie door den minister van koloniën zal plaats vinden op den loeien dezer. Het verslag van den curator. De curator in het faillissement van de Koninklijke Vereeniging Het Neder landsch Tooneel, mr. A. J. Herzberg, heeft aan de crediteuren verslag uitge bracht over den toestand van den boedel. Hij herinnert er aan, dat Het Neder landsch Tooneel op 1 September 1882 is opgericht en, gezien de roemrijke jaren, die het heeft gekend, zeker recht had op een aangenamer vijftigjarig jubileum dan thans het geval is. In 1930 werd het uit zijn toenmaligen sluimer op initiatief van mevrouw RoyaardsSandberg ge wekt, die de verwachting had, de traditie en het werk van wijlen haar echtgenoot te kunnen voortzetten. Als een van de oorzaken, waardoor de herleving van de Koninklijke Vereeni ging op zoo weinig verheffende wijze ge ëindigd, noemt de curator o.a. het gebrek aan samenwerking tusschen directie en commissarissen. Van de concrete oorzaken noemt de curator verder de bespeling van drie, later van twee schouwburgen, waarbij het contract met de directie van den Hollandsche schouwburg tot den onder gang moest voeren. In den Hollandschen Schouwburg is f 50.000 minder aan re cettes ontvangen dan de huur alleen reeds bedroeg. Vooral in den aanvang heeft men lang niet met de noodige voorzichtigheid be schikt over de voor handen zijnde en wat nog erger is. de toekomstige fi nanciën. Op 1 September 1931 was het verlies tot ruiqa f 212.000 gestegen. De gemeente lijke subsidie van f 185.000 was opge bruikt, evenals reserves, leeningen en voorschotten, terwijl voor ten minste f 27.000 geen enkele dekking aanwezig was. Het verslag critiseert scherp, dat men onder deze omstandigheden in September 1931 toch tot de uitgifte van couponboekjes is overgegaan, die met de opbrengst van de abonnementen totaal f 32.207 opbrach ten, welk bedrag toen reed3 geheel was gebruikt. Het gebruiken van deze op brengst, d.w.z. van vooruitbetaalde entrees ter delging van reeds gemaakte exploi tatie-verliezen, acht de curator vrij be denkelijk. Het verlies bedraagt boekhoudkundig in totaal f 300.000, doch is in werkelijk heid nog belangrijk hooger. De curator spreekt als zijn meening uit, dat een onderneming, die over ztilke bedragen te beschikken had en zich niet wist staande, te houden, niet vrij uitgaat ten aanzieq! van de schuldvraag in dit faillissement! Veiling van boedel enz. bracht circa f 4.640.op, de rest van het actief be- draagt ruim f 1.200. De artisten hadden arbeidscontracten voor een jaar en zulleii hun salaris dus als boedelschuld moeten ontvangen. Hiermee is een bedrag van f 36.000.gemoeid, zoodat zij slechts een gering percentage uitgekeerd krijgen. Voor de crediteuren, de preferente inbe grepen, is niets beschikbaar. waarbij de vervoerkosten afhankelijk zijn stak. Verdachte reed zeer snel. De tram- van den weg, dien men voorde verzending conducteur J. W. de Lange verklaarde, dat kiest. Daar de redhtstreeksche zeeweg in bet algemeen de goedkoopste is, beteekent bet geblokkeerd zijn van dezen, de nood zakelijkheid tot vezending langs een duur- deren weg. Voor de reeds op de postkan- toren aangenomen pakketten zullen de meerdere kosten voor rekening van den postdienst genomen worden. De verzending van brief- en pakketpost geschiedt thans met buitenlandsch sche pen, waarbij telkens van de beste verbin dingen gebruik wordt gemaakt. De meeste bezwaren ondervindt het vervoer naar Curacao en Suriname, dat steeds langs den rechtstreekschen zeeweg geschiedde en thans via Duitschland of Frankrijk moet worden geleid. Voor de Vereenigde Staten heeft het postvervoer met Ameri- kaansche booten plaats. De getroffen maatregelen zijn uiteraard van tijdelijken aard en moeten in den tegel op zoodanigen korten termijn genomen worden, dat voorafgaande bekendmaking niet mogelijk is. Men kan echter desver- langd op dé postkantoren nadere inlich tingen omtrent een bepaalde verzending inwinnen. verdachte met een snelheid van 50 a 60 km reed. Volgens getuige passeeren meer auto's rechts van den vluchtheuvel dan links daarvan. Het O. M.. waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, achtte het ten laste gelegde bewezen en het eischte 6 weken hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid oni mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. tot vrijspraak, subsidiair het opleggen van een minder zware en den gunstig be kend staanden verdachte niet vernieti gende straf als door den heer officier gerequireerd. Ten dien aanzien refereetde pleiter zich gaarne aan het weloverwogen oordeel der rechtbank. Uitspraak volgende week. Koppensneller!] in het bioscoopportaal. »»ï*f»vni<5<5KMF\'TSRFC'HTBANK TE toen gezien dat de achteropkomende luxe In den nacht van Zondag 17 April had auto een jongetje overreed. Signalen had er te Schagen in of bq de biosco j hij niet gehoord. De luxe auto bevond „Royaal" een heftig conflict plaats tus- ALKMAAR. zich naast de auto, meende deze getuige, schen twee tegenstanders van de leus De 11-jarige Jan de Jonge, van de Stol-j „vroeg in de veeren", eenTontmoeting, die pe, die met Japie. Bakker aan het tollen j niet alleen politie en justitie, doch ook was geweest, had op verzoek van den J de medische wetenschap in volle werking veldwachter een heel knap opstelletje vanbracht. Een zekere heer Berend Filipsen de droevige gebeurtenis en ook nog een j werd alstoen bedacht door den 26-jarigen Meervoudige strafkamer. Strafzitting van Dinsdag September. Aanrijding met doodclijken afloop. De 30-iariue chauffeur, Joh. K., te Den teekeningétje" gemaakt. Hij verklaardekoopman, Jelke de Gr. met een messteek Helder stond heden terecht terzake, dat alsnu, dat Jaap naar den kant van den in het schedeldak, waardoor een zoodani- hij op of omstreeks 22 Mei j.1. te Zijpe als weg liep om de auto te ontwijken. Hij ge gevaarlijke wonde ontstond, dat het bestuurder van een vierwielig niotorrjj- werd aangereden, een heel klein eindje tuig, waarmede hij reed op den openbaren meegesleurd en toen ging de auto over Rijksweg langs het Noord-Holüandsch hem heen. Jan had ook nog een fiets- Kanaal, door zjjn schuld veroorzaakte, dat I rijdend marinier gezien. genaamd Jacobi Tenslotte werd nog gehoord de 65-jarige slechts aan de bekwaamheid van den chirurg, dr. Van Dam, te Alkmaar, was te danken, dat de getroffene er het leven afbracht. De vermoedelijke dader van dezen bloe- Binnenland. De conferentie heeft nog geen resultaat opgeleverd. Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, heeft de Dinsdagmiddag door dien rijksbemidde laar mr. S. de Vriès Czn. gehouden be spreking met de partijen betrokken bq het conflict in het scheepvaartbedrijf, in het bijzonder ditmaal in verband met het ge beurde bii de HollandAmerika lijn, nog geen resultaat opgeleverd. De contact-commissie bleef het stand punt handhaven, dat eerst van alle betref fende maatschappijen de garantie moet wonden verkregen, dat de arbeidsvoor waarden en loonen van het afloopende col lectie f-oontract worden gehandhaafd. Eerst dan is de contact-commissie bereid, aan de conferentietafel met de werkgevers plftóts te nemen en het consigne tot op heffing der staking te geven. De gearresteerde leden van de bemanning van de Rotterdam weer op vrije voeten. De negen buitenlandsche leden van de equipage van het stoomschip „Rotterdam", die als verdacht van zich te hebben schul dig gemaakt aan dienstweigering en Dins dag bij aankomst van het schip zijn aange houden, zijn Dinsdagavond in overleg met den vreemdelingendienst weer in vrijheid gesteld. Evenals de Nedterlandsche stoker, die_ verdacht werd van muiterij. Deze in vrijheidstelling sluit echter geenszins in, dat niet tot een strafvervolging zal worden overgegaan. Hieromtrent is nog geen be slissing genomen. Regeling van het overzeesche postvervoer. Ten gevolge van het conflict in de zee vaart ondervindt ook het overzeesche post en pakketpostvervoer belemmering. „De postdienst heeft echter zooveel moge lijk maatregelen genomen om vertraging te voorkomen. Voor het briefpostvervoer zijn de gevol gen minder ingrijpend dan voor het pak ketpostvervoer. Overzeesch briefpostver voer geschiedt n.1. in den regel niet dade lijk per boot van Amsterdam of Rotter dam af. doch eerst voor een gedeelte per trein. Ook zün de portokosten, ongeacht den verzendingsweg, steeds even hoog „Dat is niet het geval voor de pakketpost, ONTPLOFFING OP EEN KOLENBOOT Aan boord van de Engelsche kolenboot Corton, die bq Gibraltar geankerd lag, heeft zich Dinsdagochtend een ontplof fing voorgedaan, waarbij verscheidene opvarenden gewond zijn. De oorzaak is vooralsnog onbekend. DE ZIEKTE VAN WELL. Te Utrecht hebben zich twee gevallen van de ziekte van Well voorgedaan. De toestand van de beide patiënten is be vredigend. Te Aalten zq'n eenige gevallen van de ziekte van Well vastgesteld. In verband hiermede is de zweminrichting te Varse- veld gesloten. EEN RANGEERDER GEDOOD. Dinsdagmorgen om halftien is op het emplacement te Nuth (Limburg) bij het smeren van een wissel een rangeerder door een locomotief overreden en gedood. VERDRONKEN. Het 4-jarig dochtertje van den land bouwer Maaqen te Hoenkoop is Maan dagmiddag nabq haar woning te water geraakt en verdronken. DOOR EEN TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagavond is de bijna 80-jarige H. J. Brussen door de Geldersche tram overreden en gedood. De heer Brussen was oud-raadslid van Doetinchem en oud wethouder van de voormalige gemeente Am bt-Doetin ch em. TRAGISCH ONGELUK. Dinsdagavond is het l1/,-jarig meisje van H. Stange te Dijnaart van een tafel gevallen en in een emmer water gevallen. Toen de moeder, die een oogenblik hut ten was geweest, binnenkwam, was het kind reeds overleden. URKER BOTTER OP HET STRAND GEZET. Bakker werd gedood zulks door, toen hqheer D. Geervliet, uit Den Helder, die digen aanslag werd gearresteerd en stond een voor hem rijdende vrachtauto wilde zich destijds in het rijtuig van den ver- op 14 Juni terecht, doch de behandeling inhalen en voorbijrijden, onnoodig en dachte bevond en rechts naast hem zat. dezer zaak, waarin slechts twee getuigen, hooest onvoorzichtig en onoplettend ge- Getuige had geen tollende jongens noch genoemde Filipsen en dr. Barnhorn waren heel of gedeeltelijk met zqn wagen links een militair gezien. Wel had hq opge- gedagvaard, gaf geen bevredigend resul- van den weg te rijden, althans veel te ver merkt dat de vrachtauto naar links uit- taat, weshalve hervatting van het onder- naar linksuit te wijken, tengevolge waar- week toen de auto van verdachte dien zoek werd gelast, teneinde nog meerdere van geheel onnoodig genoemde J. Bakker vrachtauto wilde passeeren. Door verdedi- getuigen te hooren. Heden werd in het aan- en overreden werd op het moment ger waren nog 3 getuigen décharge middaguur deze zaak dan voortgezet en dat deze knaap zich links van den weg be- voorgebracht, die daarop werden gehoord, waren ter zitting als getuigen opgeroepen vond Door deze aan- en overrijding werd In de eerste plaats mej. Geervliet, de echt-: de heeren J. H. Wiggers, reclasseerings- het kind de borstkas ingedrukt, de longen genoote van vorige getuige. Ook zjj be- ambtenaar, B. Filipsen, E. Stuurman, T. verwond trad bloed en lucht toe uit de vond zich destijds in de luxe auto. Nog Schenk en dr. Barnhorn, psychiater te beide bo'rstkashelften en trad spoedig de twee andere dames waren in het rijtuig Heiloo. - feur moest uitwijken naar links. Overi gens hadden deze getuigen niet veel ge zien. De beschadigde partij Filipse diende een eisch in tot schadevergoeding tot een be drag van 48.50, waarmede de verdachte accoord ging. Dr. Barnhorn was thans in het bezit Gevorderd 14 dagen hechtenis van (>q'he missing link", het stukje van en 6 maanden ontzegging. Filipse's schedel waarin de mespunt paste. De heer officier, in de gelegenheid ge- De getroffene is wel vrijwel hersteld, steld requisitoir te houden, gaf een ex- j doch gevoelde zich niet meer zoo lekker posé van het gebeurde, daarbij voegend als vóór de hersenbeschadiging, een woord van deernis aan de ouders van De landbouwer E. Stuurman, destijds het kleine slachtoffer. j aanwezig in de balzaal van theater De officier kon echter niet nalaten hier- „Royal", had na een ontstane oneenig- bij aan het adres van eventueele ouders heid met de h.h. Filipse en De Graaf de een ernstige waarschuwing te doen hoo- zaal verlaten. Buiten hadden ze elkaar te ren, teneinde te voorkomen, dat op een pakken, waarop de bioscoopportier de dergelijk drukken verkeersweg kinderen kemphanen scheidde. Stuurman had ook spelen, meermalen met een noodlottigen gezien, dat Filipse met het hoofd tegen de afloop. Voorts bleek de officier overtuigd ruit van de bioscoopcassa tuimelde. Een dat de verdachte in dit geval roekeloos mes had getuige niet gezien, wel bloed, had gereden en de noodige voorzichtig- De verdachte erkende in woede een mes heid en oplettendheid niet had betracht, te hebben getrokken. Hjj wist echter niet zooals door spreker nader werd gepreci- of hq daarmede had gestoken, seerd. Een glasscherf kon een dergelijke wond De grove schuld van den verdachte al- niet maken, decreteerde dr. Barnhorn. zoo wettig en overtuigend bewezen achten- De 66-jarige bioscoopportier, F. Schenk, de< requireerde de officier tenslotte 14 had De Graaf hooren roepen: Ik ben niet dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging bang! toen Filipse hem beetpakte en hem rijbevoegdheid. op het hoofd stompte. Getuige scheidde de vechtenden. Hij zag geen bloed, maar be- Pleiter, mr. Buiskool, sprak, mede op merkte dat Filipse hevig bloedde. Ook had verzoek van verdachte een woord van getuige gezien, dat Filipse met het hoofd aan de ouders en sloot zich door de ruit van de cassa viel. vóórts aan bq de waarschuwing van den; officier, met betrekking tot het gevaar,! De heer Wiggers, reclasseeringsambte- door spelende kinderen op een zoo druk-, naar, noemde de reclasseeringskansen ken verkeersweg veroorzaakt. i voor verdachte zeer gunstig. Overigens kon pleiter niet medegaan j De nogal wereldsche vrouw van ver niet de opinie van den officier die grove, dachte heeft beterschap beloofd, schuld ten laste had gelegd. I De officier was thans over de bewqs- Verdediger was daarentegen de mee- levering opperbest tevreden en vorderde ning toegedaan, dat de aanrijding moest voor dit ernstig feit een gemengde straf worden toegeschreven aan een samenloop en wel 1 jaar gevangenisstraf, waarvan van den verdachte ongunstige omstan- 6 maanden voorwaardelijk met 3 maanden digheden en hem dus c.q. geen schuld aftrek en 6 maanden voorwaardelijk met trof. 3 proefjaren. Een en ander werd door pleiter in ex- De verdediger, mr. tenso uiteengezet dood in, tengevolge van een dubbelzijdige aanwezig. Zij verklaarden dat hun chauf- pneumothorax, dat is luchtintrede tus-" schen de longen en de borstkas, waar door de longen niet meer kunnen functio- neeren. In deze zaak waren gedagvaard 6 getul gen ii charge, waaronder de alonibekende justitiedeskundige, dr. Hulst, uit Leiden, 'die het lijkje van den overreden knaap had geautopseerd en thans aan de recht bank een uitvoerig rapport uitbracht. De verdachte werd voorts juridisch bijgestaan door mr. Buiskool, advocaat te Schagen. Door verdachte werd de hem ten laste gelegde roekeloosheid ontkend. Hij pas seerde de vrachtauto en kon niet ver klaren, waar het kind eensklaps vandaan kwam. Het was niet meer mogelijk door remmen de aanrijding te voorkomen. In antwoord op de desbetreffende vraag van verdediger, of het vervoer van het kind, na de aanrijding van invloed was geweest op de doodsoorzaak, antwoordde dr. Hulst ontkennend. De gebroeders G. en J. v. Teulingen, uit Anna Paulowna, die zich bevonden in den voorbijrijdenden auto, hadden voor zich rechts een wielrijder opgemerkt, links bevonden zich kinderen. Twee jon gens die tolden. Achteruit ziende, be merkten zij een auto, links van den weg, die daarbij een knaapje overreed. Een signaal van dien auto hadden zij niet ge hoord. Het was de plicht geweest van dien bestuurder, om méér rechts uit te halen. Een wielrijder die hen tegemoet reed, hadden deze getuigen niet gezien. De ver dachte had achter moeten blijven. De aan gereden knaap trachtte den auto te ont vluchten en had nagenoeg de bermgoot bereikt, toen hq door het linkerwiel van den auto werd overreden. Verdachte had sporen van de vingers van het slachtoffer op het linker spatbord gevonden. Hij meende dat het kind dat spatbord had gegrepen en toen is meegesleurd. Een fietsrijder, de heer C. van Donse laar, deelde mede, dat de vrachtwagen een wielrijdend militair voorbij reed. Hjj heeft 8 S e p t e m b e r. Hoe het zoo kwam weet ik niet, maar iedereen had gistw avond op de bridgeclub een wonderlijk ver" haal. Het beste verhaal vond ik dat van mijn Amerikaanschen vriend Bil] Hoover niet te verwarren met Hoover die klont en veegt en zuigt, en evenmin met Hoover die lokt en beeft en buigt, om zqn job te mogen houden. Bill Hoover dan vertelde hoe hii, na een over- en zelfs baldadige' cocktailparty met drie vrienden welk» volgens het spreekwoord hun wijsheid naar de kan hadden doen verhuizen aan het bridgen was geslagen. „En wat gebeurt er? Ik krijg een spel ia handen, zooals ik nog nooit gezien het, Aas-heer-vrouw van klaveren, aas-heer! vrouw van harten, aas-heer-vrouw van schoppen en aas-heer-vrouw-boer van kla veren! Ik zeg natuurlijk groot slem sans. Toen komt me daar die kerel links van mé uit in een groene kleur, die ik nog nooit gezien had!!...." Op zoo'n gruwel geschiedenis móesten jachtverhalen volgen. Majoor van Dedems- vaart tot Achtkarspelen, die iedere Kerst- vacantie naar Indië gaat om er op groot wild te jagen, opende de rij. Mijn merkwaardigste avontuur had ik, toen ik mjj in Afrika eens toevallig in een bosch omdraaide en een leeuw ont waarde, die klaar zat om mq te bespringen. Ik gooide me plat op den grond en het beest sprong over me heen, om vervolgens, blijkbaar bevangen door schaamte, in het bosch te verdwijnen. Ik liet een geit naar die plek brengen als lokaas, en keerde den volgenden dag terug, in de hoop hem te vangen, terwijl hq zich zat te voeden. Kun je je mijn verbazing voorstellen, toen ik hem terugvond zich oefenend in het nemen van lage sprongetjes?!" Ja, 't is merkwaardig hoe wilde dieren reageeren, zei kolonel Van Haver tot Gort. I oen ik in Indië was, zag ik eens een tijger een riviertje naderen, waarin een paar inlandsche vrouwen kleeren uitspoel den. Het was een ontzaglijk indrukwek kend dier, maar een van de vrouwen had de tegenwoordigheid van geest, hem water in zijn gezicht te gooien. Onmiddellijk droop het dier af! Mqneheeren, zei majoor Van Scheve tot Ningen, ik kan bevestigen dat deze ge schiedenis waar gebeurd is. Enkele minu ten er na kwam ik ter plaatse. Ik ontmoet te den tijger en, zooals ik dat gewoon was te doen, streelde ik zijn snorren. Die snor ren waren nat! Mijn vriend Blok kon niet nalaten zijn Indisch avontuur te vertellen: Op Java liepen eens drie tijgers ach ter mij in het oerwoud. Ze deden gewoon of ze mii niet zagen. Dat geloof ik niet, zei een van de anderen. Laten het er twee geweest zijn, zei Blok. Dat zal ook nog wel overdreven zijn. Is één soms niet genoeg? hield Blok vol. Heb je hem gezien? vroeg iemand. Wat kan dat geritsel anders geweest zün! zei Blok. Spaar uw postzegels, waarde lezers. Ik weet dat het oude moppfen zqn. Ze zqn zóó oud, dat ik mag vertrouwen, dat ze voor de jongere lezers nieuw zqn. den politierechter te koop is, gaf de heer G. S. dé Lange, Hendr. H., arbeider te Den Helder, welke noemde de houding van verdachte sym- heer op 30 Mei de politie aldaar extra Maandagavond 6 uur bemerkte men te Egmond, aan Zee, dat er een boot op het strand zat. Het scheepje zat vlak voor het hotel „Zeezicht" aan den grond. De leden van do Egmondsche reddingsbrigade brachten een boot te water en het gelukte een bewoner van Egmond, het scheepje te bereiken. Het bleek de Urker botter Uk 106 te zijn met een motor van 36 pk en een bemanning van drie man, onder wie de eigenaar. Er was 'n lek bij de schroefas, en hoewel men goede pompen had, stroom de het water binnen sneller dan het weg gepompt kon worden; de schipper had daarom de boot op het strand gezet. Later bieek, dat de geheele schroefas was afge broken. De bemanning is naar Egmond aan Zee gebracht, Waar zij den nacht in een hotel doorgebracht heeft. Dinsdagoch tend bleek, dat van het scheepje, dat niet verzekerd is, niet veel te redden zal zijn. Men zou trachten Dinsdag bij laag water den motor er uit te halen. ZWAAR LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD. Resumeerende concludeert pleiter dus pathiek en verzocht een algeheele voorw. t veroordeeling. v. De 28-jarige kantoorbediende H. C. S., heeft zich voor de Rechtbank te Rotter dam te verantwoorden gehad terzake dat hij op 30 Januari aan het Mathenesser- plein met een auto hoogstroekeloos en on achtzaam heeft gereden, door geen reke ning te houden met de voetgangster M. E. Simons, die den rijweg overstak met het gevolg, dat zij werd aangereden en alzoo door verdachte'» schuld een hersenschud ding bekwam. Verdachte gaf toe, dat het ongeluk aan zqn schuld te wijten was geweest. Hij kwam uit de Allard Pierso-nstraat en wilde, gaande naar de Mathenesserlaan, den ai oaar liggenden vluchtheuvel rechts pas seren hoewel de beide tramsporen van lqn 11 links van den vluchtheuvel liggen. Doordat ziin aandacht teveel in beslag ge nomen was. door het verkeer, dat rechts van hem was. De president, mr. H. de Bie: Was het niet zoo, dat u met uw vriend, die ook in den auto reed, een* snelheidswedstrijd hield? Verdachte spreekt dit tegen. Hq reed niet zoo snel. Get. mej. M. E. E. Simons verklaarde tengevolge van het ongeval twee maanden onder dokters behandeling te zjjn geweest. Getuige mej. W. W. Stoffer had gezien, dat getuige Simons was aangereden door verdachte'» auto, toen zij den rijweg over- VRIJDAG 9 SEPTEMBER. N. Hilversum 1875 M. 6.45—12.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00—8.00 VARA, 8.00—11.00 AVRO en VPRO, 11.00— 1200. VARA. 6.457-00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door Fr. Nienhuls. 10.30 Trio John Brookhouse Mac Carthy. 11.00 Vervolg voordracht. 11.15 Vervolg Trioconcert. 12.00 Omroeporkest o.I.v. Treep m.m.v Sluizer (zang) en E. Veen (piano). 2.00 Grammofoonpl. 2.30 AVRO-Kamer-orkest o.I.v. Schmidt en Grammofoonpl. 4.00 Grammofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o.I.v. H. de Groot, 5-45 Voordracht door A. Bouwmeester. 6.00 Orgelspel J. Jong. 6.30 Toespraak door L. Evertsen. 6.45 Vervolg VARA-orkest. 7.20 Grammofoonpl. 7.30 Vervolg VARA-orkest. 8.00 VPRO-nieuws. 8.05 Vaz Dias. 8.15 Concert u. h. Kurhaus Scheveningen d. h Residentie-orkest o.I.v. C. Schuricht m.m.v! J. Stotijn (hobo). O.a. Hoboconcert, J. Haydn. I. d. pauze ca. 9.00 Mevr. G. B.' Im-! mink-Cost Rudde: De relegie i. h. heden- daagsche gezin. Na afloop ca. to.oo Ds. P. D. Tjalsma: Vrouw Zong (IIT). n.00—12.00 Grammofoonpi. (VARA). Huizen, 296 M. Algemeen Programma, KRO. 8009.15 en io.oo Grammofoonpl. 11.3012.00 Voo'r zieken en ouden van dagen. 12.15 Kwintetconcert. 1-45 Grammofoonpl. 2-303.30 Vocaal concert. 4.00 Grammofoonpl. 5.30 Omroepconcert. 6.00 T.ezing. 6.20 Vervolg concert. 7-io Lezing. 7-45 Grammofoonpl. 8.00—11.00 Orkestconcert m.m.». vioolsocliste ca. 9.30 Vaz Dias. n.0012.00 GrammofoonpL verzorgd door den ZATERDAG io SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VAR A-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7-00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de VARA-orkest o.I.v. H. de Groot en VARA tooneel o.I.v. W. van Cappellen. 12.00 The Happy Boys o.I.v. Jean m.m.v. Rien Willems (zang). 2.00 Pauze. 2.15 Inst. v. Arbeidersontwikkeling. 2.30 Grammofoonpl. 3.45 Th. Ramaker: „Arbeiderssport". 4 uo Dubbelmani-enkwartet „Adema vin Scheltama" m.m.v. J. Jong (orgel). 4.20 Causerie over Bijenteelt door J. J. Joustra. 4.40 Vervolg vocaal concert (met piano). 5.00 Literair halfuurtje A. M. de Jong. 5.30 Orgelspel J. Jong. 6.00 Actueel Allerlei door het N.V.V. 6.15 Vervolg orgelspel. 6.30 Kinderuurtje. 7.30 Grammofoonpl. 7.40 Toespraak door A. de Vries. 8.00 VARA-orkest o.I.v. H. de Groot, m.m v het VARA-tooneel o.I.v. W. van Cappellen en mevr. Esther de Boer van Rijk (als gast). 10.30 VARA-v. ria. ro.40 Vervolg VARA-orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1512.00 Grammofoonpl. Huizen, 296 M. Utsl. KRO-uitzending. 8.00915 Grammofoonpl. 10.00 Trioconcert. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. I2.i5-i.45 Sextetconert. 2.00 Grammofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.00 Mondoüneconcert. 4.30 Esperanto-nieuws. 4.45 Vervolg concert. 5.15 Grammofoonpl. 6.00 Lezing. 6.20 Grammofoonpl. i 7. to Lezing. i 7.45 Sportpraatje. t 8.00 Orkestconcert. 8.45 Accordeonmuziek. 10.45 Orkestconcert. n.0012.00 Grammofoonpl. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 5 Sept. 'n Koppeltje oude koelen uit sloot opgedregd. Na een welverdiende rustkuur van plusminus twee maanden recipieerde heden voor het eerst weer de politierech ter en kon zich natuurlijk in een tame lijk druk bezoek verheugen. 15 verdach- iten en 19 getuigen, het was alweer wel- i letjes. Als gangmakers werden gebezigd eenige strafzaken, waarvan de behande ling om diverse redenen nog niet beëin digd had kunnen arbeid had verschaft, door de omstandig heid, dat hq in een booze bui zqn plaats genoot A. D. Augsman met een piepers- .jasser in de linkerborst had gekieteld, voor welk ongeoorloofd vermaak hjj op 30 Mei had terecht gestaan. Deze zaak werd heden voortgezet en volgens de diagnose van den verdachte zelve, had hq zich niet alleen goed, doch zelfs „best" gedragen. Beter kan het waarlijk niet en aangezien de heer Wiggers dit niet weersprak, wilden de heeren het er op wagen, doch het werd noodig geacht volgende week eerst nog den getuige Huisman te hooren. Een heel gek figuur sloeg op 30 Maart de 43-jarige veehouder Ger rit B., toen hij terecht stond ter zake diefstal van melk uit de bus van zqn buurman en vakbroeder Piet Bregman. De man ge noot zelfs een zeker aanzien in kwaliteit van bestuurslid eener melkfabriek en verkeerde zeer zeker niet in dusdanige worden ronrinnhnHri.Von. Zo° kre&en we dan te verwerken de i belabberde omstandigheden, die een der- Groot en VARA- heer Joh- Uilk« Herm. Scli., 'n ridder gelijke onrechtmatige daad eenigermata j van de mestvork uit Wervershoof, die de verontschuldigden. De politierechter, Hangé, I ongeschondenheid zqner reputatie in ge- voor geen kleine gerucht beducht, zat nu vaar had gebracht, door op 31 Maart te toch wel met het gevalletje verlegen en Werveshoof ten nadeele van dennam een respijt van 5 maanden om zichi rechtmatigen eigenaar G. Bot een rqwiel- eens duchtig te beraden. Het reclassee- plaatje te stelen, voor welk feit hij op 9 Mei terecht stond. Deze heer, veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen, was tegen dit vonnis in oppositie gekomen, welk verzet echter, nu de veroordeelde al weer niet present was, vervallen werd ver klaard. De 20-jarige Joh. Sj. uit Venhuizen, wiens relaties met den Poltierechter drukker waren, dan voor zijn justitioneele gezondheid wenschelijk kon worden ge acht, had zich meer toegelegd op de kip- penbranche, echter voor rekening van den landbouwer S. de Vries, die zich evenwel met deze commercieele bedrij vigheid van Joliannes niet onverdeeld ingenomen had betoond. De verdere af- wikkeling van deze besogne was tot he den uitgesteld. Het jonge mensch droeg thans met bravour en elegance „Regina's rok" (natuurlijk figuurlijk gedacht) en was een sieraad van een cliënt voor mej. Ir'r- ^:.?urg' die hem juridisch ter zijde stond. Hq beweerde nu trouw te hebben gezworen aan de blauwe knoop, doch had zich niet aangesloten. Verdachte ?ug 5*zich niet in de Runst van den j uHicier, die echter zoo edelmoedig was ot 20 dagen te vorderen. Mr. Ehsabeth v. d. Berg had verschil met den veriasfn?' UR1 condudeerde verlaging. Uitspraak: 10 boete of 10 nngsrapport was gunstig en de uitspraak luidde, in verhouding met het onverzoen lijk requisitoir van den heer Officier, nog tamelijk aannemelijk. Verdachte werd veroordeeld tot 3 maanden voor- waardelqk met 3 proefjaren. Opruiing door middel van drukwerk. dagen. V\ eet een geheel ander beeld van het see„ er .la» iu de kleJ De 25-jarige houtbewerker Dirk Al, wonende te Alkmaar, stond terecht we gens verspreiding te Den Helder op 24 Juni j.1. van strooibiljetten, waarin de geachte burgerij werd geanimeerd tot diefstal en plundering of zoo iets. Be- doelde pamfletten werden door ver dachte in de bus gestopt. Deze heer ont- kende thans op de hoogte te zijn van den inhoud van genoemde strooibiljetten. Be stormt de magazijnen en neemt weg wat ge noodig hebt! Het kwam den politie rechter niet aannemelijk voor, dat ver- daohte van dergelijke uitdrukkingen geen notitie zou hebben genomen. Verdachte verklaarde voorts geen anar chist te zqn. De verspreiding was hem op gedragen door den bond van jongeren voor de vredesactie. De middelen in het pamflet aangeduid, achtte hq' thans zelf onverantwoordelijk. De heer G. de Haan, agent v. politie te Den Helder, had de verspreiding ge constateerd en de pamfletjes in beslag ge nomen. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2