Breezand, Wieringen. Barsingerhorn. Schagen. Texel. Bloembollenveiling, Flora-feesten te Den Oever. Kolffeesten te Barsingerhorn. Het conflict in de Zeevaart geëindigd. GEBOREN: Marti 11 us, z. v. H. van Boetelen en S. H. Horsman; Jan, z. v. J. Sehoute en G. Fakkert. GETROUWD: B. J. Bonte en J. Ogier; C. Kramer en J. Veenstra. Dinsdag 13 September des morgens half elf hield de Coöp. Bloembollenveilingver- eeniging „Breezand" W.A., haar 7e droge bloembollenveiling. De volgende prijzen werden besteld: Enkele vroege tulpen: Ohryselora Seorlet Duc z 9 Gele Prins (Vervolg.) Het programma voor Maandag 12 Sept. vermeldde de muziekuitvoering door „Apollo" in de zalen van de Jurrie Lont en Tijsen. Wij waren in de gelegenheid de uitvoering in de concertzaal van den Heer Lont bij te wonen. Nadat de voorzitter van „Apollo de Heer C Koorn Vz. den avond had geopend en de hoop had uitgesproken, dat op dezen avond zou worden vergoed wat door het vervallen der handicap-drave rijen gemist was, werd allereerst een blij spel in één bedrijf van Robert Misch in de bewerking van H. W. v. Rijswijk n.1. opgevoerd. Deze Couleur Cardinal Gen. de Wet Pr. v. Oostenrijk op 12 11 11 op 10 op 10—11 11 Diana z Brillant Star z Dubbele vroege tulpen: z 11 op z 11 op Electra Murillo Oouronne d'Or Triumphator Azalia Peach. Blossom Boule de Neige Theeroos Darwin tulpen: Painted Lady Will Copland Farnc. Sanders Miss Cleveland I Baron de la Tonnaye Bartigon Will Pitt Pr. der Nederlanden te Nötre Sieraad v. Flora Pr. Elisabeth Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow Oranje King leliebl. Eclips Mrs. Moon Moonlight H.I. Yellow Queen De Haring Van Everdingen White Excelsior 10 op z 107» 10 cm z 117» op z 107»—li1/* 11 op 1.80 1.05 2.50 1.80 0.75 2 1.50 1.40 1.20 z 12 op z 11 op z 11 op 11 op z 11 op z 10—12 op Hart. J. P. Nibbrig Zegers D.N. Von Sion E.N. Glory of Lisse Empress Glory of Leiden z 11 z 10 1 11 op z 10—11 11 cm z 9 7 op 8 op 8 op 8 op 7—8 8 op 8 op 7—8 „HET WITTE KRUIS". Dinsdag 20 Sept. a.s. des avonds 8 uur zal onze afdeeling van „Het Witte Kruis in 't Café van den heer C. Scheltus een algemeene. vergadering houden. De agenda bevat: Opening door den voorzitter; voorlezing en goedkeuring der notulen; benoeming van een commissie van drie leden uit de aanwezigen tot het nazien der rekening van den penningmeester; bespreking van den beschrijvingsbrief voor de a.s. alge meene vergadering; benoeming twee af gevaardigden ter algemeene vergadering en wat verder ter tafel komt. CONCERT MUZIEKVEREENIGING „HARMONIE". Zondagmiddag 18 September a.s. geeft de muziekvereeniging „Harmonie", dir. de heer P. Kreijger van den Helder, bij goed weer een volksconcert in hare muziektent met na afloop bal in „Concordia". Vanwege de directie der Zuiderzeewer ken zal op Woensdag 12 Oct. a.s. door den heer dir.-generaal te Den Haag wor den aanbesteed het maken van het ooste lijk gedeelte van het Amstelmeerkanaal met daarover te bouwen bruggen en bij komende werken, waarvan de raming be draagt ongeveer 75.000. NIEUWBOUW. Aan het Viervoetspad te H'ippol.ytushoef zal d'oOT den aannemer, de heer J. C. Klein, voor rekening van den heer C. de Jongh Wz. een burgerwoonhuis worden gebouwd. 1.10—2.50 rollen onberispelijk uitgebeeld. Het valt 0 801.65 ons steeds op, dat de artisten hier zoo 1.30 weinig rolvast zijn, hetgeen met een 1.10 beetje goeden wil toch gemakkelijk te 1.40 bereiken is. In elk geval is het doel n.1. 0.95 de bezoekers in vroolijke stemming te 1.brengen, ruimschoots bereikt De lach- 0.55 salvo's waren bijna niet van de lucht en daar gaat het ten slotte toch om. Na de opvoering van dit stukje was het de beurt aan Apollo» welk gezel schap onder de beproefde goede leiding van den heer Joh van Glabbeek vijf muzieknummers ten gehoore bracht, achtereenvolgens getiteld: «EntreNous», «Sincérité», «La Concorde», «Lac misté- rieux en een populaire Marchen-pot- pourri, welke bij het publiek veel bijval oogstte. Wij hebben bij vorige gelegen heden reeds meermalen het peil, waarop «Apollo» tegenwoordig, dank zij de uit nemende leiding staat, geprezen en ook nu moesten wij weer cohstateeren dat het gezelschap nog steeds stijgt in onze waardeering. Wij mogen niet onvermeld laten dat de marsch Eendracht» (La Concorde) door den directeur van «Apollo werd gecomponeerd en opgedragen werd aan den heer Leistikow, Kapelmeester van de Kon. Marinekapel te Den Helder. Na het optreden van «Apollo» werd de aandacht gevraagd voor de opvoering van «Mars en Venus», een voordracht voor heer en dame. De «Venus» had wat krachtiger stemorgaan moeten bezitten dan was dit stukje ongetwijfeld beter tot zjjn recht gekomen. Vervolgens werd weder een 1-acter opgevoerd en wel: „Rosalie", hetwelk gespeeld werd door de dames G. Snooij en M. Cornelissen en den heer V. Bakker. Dit zeer komische stukje werd heel aardig gespeeld en het applaus dat bij het einde weerklonk, was dan ook ten volle ver diend. Het volgende stukje was „De vier vroolijke matroosjes", een voordracht welke door een viertal lieftallige jonge- met veel succes werd vertolkt. Tenslotte werd nog een slotwoord ge sproken door den voorzitter van „Flora", die dank bracht aan allen die tot het wel slagen van dezen avond hadden bijge dragen, in het bijzonder werd dank ge bracht voor de medewerking van „Apollo" en den heer Joh. v. Glabbeek. Hierna nam het bal een aanvang, waar door de aanwezigen nog geruimen tijd hun hart aan den dans konden ophalen. Dinsdagavond 8 uur is na een concert in de kapel, de „Flora"-tentoonstelling gesloten. Voorloopig wordt besloten geen snoek- broed te pooten, daar er nog zeer veel aanwezig is. Onder dank aan de samenstellers, wordt het ontworpen Huishoudelijk Reglement en Statuten na toevoeging van enkele kleine wijzigingen goedgekeurd. Besloten wordt de Koninklijke Goed keuring aan te vragen. Besloten wordt de groote najaarswed strijd te houden in het vischwater de Bleekmeer op Zondag 25 September a.s. Reis per autobus vertrek clublokaal 8.30. Aankomst p.ni. 1 uur. Aan prijzen zal een bedrag besteed woeden van f 160. In de Rondvraag deelt de Voorzitter mede, dat de leden een vischakte van f 1. noodig hebben, indien zij snoek willen „Twee Ouwe Vrijers uw 1.20 klucht vol grappige ontknoopingen oogstte visschen. Aan te vragen, op de Gemeente- 0.54 veel succes, al werden lang niet alle 0.80 0.60—0.80 0.55—0.80 0.80 0.70 0.50—0.55 0.80 0.55—0.70 0.90 0.60 1.05 0.70 1.05 0.65 1.55 1.05 1.05 0.60 0.55 0.54 0.70 1.40 0.90 0.55 0.80 0.60 0.58—0.60 0.60 0.55 0.85 Secretarie plaats van inwoning. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh te Schagen had in café „Cérès" de toewijzing plaats van het woon- en winkelhuis, gelegen aan de Hoogzijde E 120, groot 1.77 Are, eigendom van wijlen de Erven S. Droog. Het pand was ingezet op f 9500.—. Het werd niet gemijnd, zoodat kooper werd de Heer I. de Vos, Bergen, voor f 9500. ONTSLAG AANGEVRAAGD. De heer J. Bregman, correspondent van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, heeft tegen 1 Januari 1933 als zoodanig ontslag aangevraagd. POLITIE. Gevonden: Inlichtingen bij Hippolytushoef. Oosterland. een kindertaschje. den gemeentebode te Een zware vrachtauto van de fa. Kreij ger uit Zaandam, beladen met hout, ge raakte j.1. Dinsdag door den slechten toe stand vdn den weg nabij Oosterland in een naast dien weg loopende greppel vast. Met behulp van een menigte rappe handen en bijgestaan döor dommekrachten wist men het vehikel weer op den weg te brengen cn vooruit ging het weer. De auto en motor hadden geen averij be komen, alleen een langs de greppel staand hek moest het ontgelden. Het wordt dan ook hoog tijd zoo spoedig mogelijk met het verbeteren van den weg te beginnen. Den Oever. EEN ONGELUK. De Zuiderzeearbeider W. had het onge luk een steen op zijn hoofd te krijgen. Hij kreeg daardoor vrij ernstige hoofdwonden Na eerst door den verban dmeester voor loopig te zijn verbonden, werd de patiënt, ter verdere behandeling, naar dr. Beeker vervoerd. Nadat deze alles had geheeld, kon <ïe patiënt huiswaarts gaan en rust nemen. VOORHAVEN KORNWERDERZAND. Van de draaibrug over deze voorhaven zal de Westelijke doorvaartopening tot nader aankondiging gestremd zijn. IJSELMEER. Drijfbaken 'verlegd. Vorig B.a.Z.: No. 130/1507 1931. Naar 52° 49' 4" Nb. en 0° 45' 20' El is verlegd het tijdelijke groene drijfbaken met liggend kruis pl.m. 2 zm WSW. van de Lemmer en ruim 1 zm. Z.W. van Lem- sterhoek. (Zie Ned. krt. No. 212). „T. O. V." De Vereeniging van Zuiderzeeperso- neel „Tot Ontspanning Vereenigd" zal op Zaterdag 24 September a.s. weder een feestavond organiseeren in de Concert zaal „Concordia" te Hippolytushoef. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 12 October 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den di recteur der Zuiderzeewerken, onder goedkeuring van den Minister van Wa terstaat, in het gebouw der Zuiderzee werken, te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesfeed: het maken van het oostelijk gedeelte van het Amstelmeerkanaal met daarover te bouwen bruggen en bijkomende wer ken. Raming 75.000. GEMEENTERAAD. De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Schagen, op Vrijdag 16 September 1932, des namiddags ten kwart over zeven ure, vermeldt de vol gende punten ter behandeling: Ingekomen stukken en adressen: Mej. P. A. Visser, aanneming benoe ming onderwijzeres o.l. school; Ged. Staten, goedkeuring instelling automarkt; Ged. Staten, goedkeuring credietverlee ning groven tuinbouw; Ged. Staten, goedkeuring aanvulling verordening op de heffing van markt-, staan- en waaggelden; Ged. Staten, goedkeuring wijziging ver ordening op de heffing van belasting op vermakelijkheden; Commissie van Uitvoering Vleeschkeu- rinsgdienst, notulenvergadering; Minister van Economische Zaken en Ar beid, goedkeuring verordening inzake Winkelsluitingswet 1930; Ged. Staten, betreffende wijziging der begrooting 1931; Ged. Staten, betreffende verordening Grondbedrijf. Voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen; Voorloopige vaststelling gemeentereke ning dienst 1931; Benoeming Commissie van onderzoek aanbod P.E.N. inzake overname G.E.B, Voorstellen betreffende kanaal- en wegenplan. POSTAUTODIENST. Met ingang van 3 October e.k. zal in aansluiting op den nachtautodienst Am sterdam—Alkmaar een postautodienst worden ingevoerd van Alkmaar 4.50 via Schagen naar Den Helder. Deze postauto heeft aansluiting op de le boot naar Texel. Het spreekt vanzelf, dat deze dienst, welke door de Posterijen in eigen beheer wordt uitgevoerd, nieuwe perspectieven opent voor wat betreft de bestellingen te Schagen, Den Helder en het eiland Texel. HENGELSPORT VEREENIGING „DE BAARS". Bij de avondwedstrijden werd door het korps van „Op Maat" in haar 2de serie 132 punten geslagen, zoodat het totaal van deze club 283 werd, welk aantal werd geëvenaard door „Vriendenkring" van Noord-Scharwoude. Na het officieele gedeelte wordt nog een poosje onder gezelligen kout doorge bracht, waarna de Burgemeester de bij eenkomst sluit met den wensch, dat allen nog een paar genoegelijke dagen zullen doorbrengen. 's Middags te 2 ure werd de algemeene vergadering gehouden in de voorzaal van „De Fortuin". Voorzitter Dr. Van Balen Blanken. Secretaris D. Tiemeyer. Aanwezig zijn 22 clubs. Spreker heet dan de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den EdelAcbtb. heer Burgemeester, die ook nu weer van zijn belangstelling blijk geeft. Voorzitter is daarvoor ten zeerste erken telijk en hoopt, dat ook de kolfsport nog vele jaren door hem zal worden beoefend. Geen beter wensch zou ik U kunnen toe spreken, zegt Voorzitter, dan dat het U gegeven mag zijn nog zoolang te leven, dat U tijd genoeg hebt, om een goed kolver te worden. Tot leden van het Hoofdbestuur worden op voorstel van den heer Brouwer, Nieuwe Niedorp, bij acclamatie herbenoemd de heeren A. Kist Az., C. T. H. Klokke en H. de Boer. Voor de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer Lunenburg en door het bedanken van den heer A. G. Middelbeek, worden voorgedragen de heeren J. G. van Laere, Utrecht, en M. J. Ridder, „Zaanstreek". De candidatuur van Laere wordt aanbevolen door den heer Molhoek, van Goes. De heer Tiemeyer zegt in den heer Ridder iemand te zien, die op uitstekende wijze het Hoofdbestuurslidmaatschap zou kunnen vervullen. Beide heeren worden na gehouden stemming benoemd tot Hoofdbestuurslid en laten zich die benoeming welgevallen. Voorzitter feliciteert de heeren met hunne benoeming en het Hoofdbestuur met haar nieuwe leden. De heer Erck «Mik Wis» Koog a. d. Dinsdag vroeg werd weer een aanvang gemaakt. De corpsen van «Op Maat» van Zuid-Scliarwoude en «Vriendenkring» van Noord-Scharwoude, die tot nog toe het hoogste aantal punten hadden geslagen n 1. 283, werden onttroond door «Recht Door» Alkmaar, met 287 punten, en «Sta Vasi» van Bovenkarspel met 284 punten. De derde serie zou nu de beslissing brengen. Tot ongeveer 6 uur bleef men kolven en toen was het mogelijk de eind stand op te maken. De totaaluitslag luidt als volgt: le eereprijs, een zilveren wisselbeker »Recht Door», Alkmaar, met 439 punten. De beker werd nu 4 maal achtereen door Recht Door» gewonnen en kwam der halve in het bezit van die club. Korpsprijzen. le prijs gummi «Recht Door», Alkmaar, 439 p. 2e prijs gummi «Sta Vast», Boven karspel, 432 p. Ie prijs sajet «T.O.G.l.D.O.» Krommenie, 380 p. 2e prijs sajet «Bar singerhorn» met 350 p. Personeele prijzen. le prijs J. Goet, «Recht Door», Alkmaar, 162 p. 2e prijs D. de Smeth, «Sta Vast», Bovenkarspel, 169 p. 3e prijs P. Gelder, «Volharding», Oudkarspel, 157 p. 4e prijs P. Molenaar, «Op Maat«,Zuid-Scharwoude, 155 p. 5e prijs A. Berkhout, id. id. 154 p. 6e prijs G. Mettes, «GezelligSamenzijn», Zuidscharwoude, 152 p. 7e prijs T. Pran ger, «Vriendenkring», Noordscharwoude, 151 p. 8e prijs C. Berkhout, «Op Maat», Zuid-Scharwoude, 150 p. Junioresprijzen. le prijs gummi C. Stam, «Ons Genoe gen», Noord-Scharwoude, 77 p. 2e prijs gummi J. Smit, «Barsingerhorn», 77 p. (na loting met C. Stam), le prijs sajet H. Kuiper, «Vriendenkring», Noordschar woude, 69 p. Serieprijzen gummiballen, meeste pun ten le en 2e serie. A. Eecen, «Onder Vrienden», Oudkars pel, 104 p. P. Butter, «Recht Door»,Alk maar, 55 p. (meeste punten in le serie). W. Kraakman, «Gezellig Samenzyn»,Zuid- Scharwoude, 54 p. (meeste punten in 2e serie). Serieprijzen sajet. Jb. Leguit, „T.O.G.l.D.O.", Krommenie, 101 p. (meeste punten in le en 2e serie. A. J. Molhoek, „Prins van Oranje", Goes, 51 p. (meeste punten in le serie). H. Ero, „Mik Wis", Koog a. d. Zaan, 51 p. (meeste punten in de 2e serie). Bijzondere prijzen. P. Kater, „Barsingerhorn", 94 p. voorde meeste punten in le en 2e serie van leden van de kolfclub „Barsingerhorn". J. Klopper, „Sta vast", Bovenkarspel, met 4 twaalven in 1ste en 2de serie. F. Blauw, Ons Genoegen", Noord-Schar woude met 3 twaalven in de 1ste serie. C. Balder, id. id., als lid van het Hoofd bestuur die de meeste punten heeft ge slegen. P. Voorn, „de vier eenen", Span broek, met 3 elven in de le en 2e serie. M. van Zaane, „Onder Ons", Krommenie, met 3 elveo in de le serie. De totaaluitslag van de prijswinners met de attracties, waarvan een bijzonder druk gebruik werd gemaakt,luidalsvolgt: ZaterdagVlotbrug, D. Blaauboer, Bar singerhorn. Schiettent, P. Mayer. Bar singerhorn. Kegelbaan, K. Dekker, Pz., Barsingerhorn. Zondag: Vlotbrug, D. Blaauboer, Bar singerhorn. Schiettent G. Blaauboer, Winkel en P. Quant, Warmenhuizen. Sjoelbak Th. Beenken, Oudkarspel. Kegelbaan P. Quant, Warmenhuizen. MaandagVlotbrug, J. Schenk Jz., Bar singerhorn. Schiettent, Mej. L. Bakker, Barsingerhorn. Sjoelbak, L. Dekker, Oud karspel. Kegelbaan, Van Kalken, Krom menie en Ruiter Zuid-Scharwoude. Dinsdag: Vlotbrug Veerman Aartswoud. Schiettent M. J. Ridder Koog a.d. Zaan. Spoelbak Langedijk Oudkarspel. Kegel baan P. Quant Warmenhuizen. Te ruim 8 uur, toen de zaal tot in alle hoeken met belangstellenden was gevuld, richtte Dr. van Balen Blanken zich tot de aanwezigen, teneinde over te gaan tot het uitreiken van de prijzen. De prijzen worden vervolgens door den voorzitter aan de verschillende clubs en aan degenen, die voor een personeele prijs in aanmerking kwamen uitgereikt. Nadat de laatste prijs was uitgereikt, werd nog een enkel woord door den ge- achten spreker tot de kolf broeders en verdere vrienden, zooals spreker ze noemde, gesproken, waarop de heer Smit, voorzitter van «Barsingerhorn», Dr. Van Balen Blanken hartelijk dank zegde voor de wijze, waarop hij de taak van hem had overgenomen. De zangvereeniging «Caecilia» bracht hierop een viertal nummers ten gehoore, welke, te oordeelen naar. het hartelijk applaus, wel in den smaak vielen. Dooi de plaatselijke tooneelvereenigingen werd vervolgens een tweetal tooneelstukjes opgevoerd. Met een bal werd de avond besloten. Nader werd ons bericht, dat door het hoofdbestuur van den Nederlandschen Kolfbond in de plaats van den heer D. Tiemeijer tot secretaris werd benoemd de heer M. J. Ridder, te Koog a.d. Zaan. Aan de wedstrijden in Barsingerhorn werd deelgenomen door 22 clubs met 182 kolvers. in Bovengenoemde vereeniging hield het clublokaal van den heer P. Bontes een algemeene ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, de heer C. v. Stralen. De notulen van de vorige ver gadering worden onder applaus goedge keurd. Ingekomen is een rekening van Ned. Heide-Mij., groot pl.m. f 96.—. de JAARVERGADERING AFD. TEXEL VAN VOLKSONDERWIJS. In café „Den Burg" werd Dinsdag avond een vergadering van „Volksonder wijs" gehouden, die iets beter was be zocht dan wij dat in de laatste jaren ge Zaan zegt, dat Mik Wis niet om den wed- woon zijn. De Voorzitter de heer Kraai strijd vraagt, doch als het hoofdbestuur moeilijkheden onderdindt met de aanwij zing van een plaats, wel bereid is de wedstrijden te organiseeren. De vergadering wordt hierop gesloten onder dankzegging voor de wijze, waarop de discussiën zijn gevoerd, waarbij steeds een heerlijke goede geest heeft geheerscht en de belangen van den Nederlandschen Kolfbond in het oog zijn gehouden. De voorzitter roept allen een hartelijk "f weerziens» toe «tot Maandagavond werden de wedstrijden voortgezet. Wederom werden mooie series geslagen. Het was een buitengewoon ge zellige drukte, waartoe cle attracties in met geringe mate meewerkten. Tot laat den nacht bleef men bijeen. in sprak bij opening zijn voldoening uit over het feit dat nu ook, naast't bestuur, verscheidene gewone leden present wa ren verder wees spr. op de vele werk zaamheden die in den afgeloopen winter door de afd. zijn verricht. De secretaresse Mej. J. Koopman las vervolgens de notulen voor die onver anderd werden vastgesteld. Uit het hier op volgend jaarverslag ontleenen wjj, dat de kookcursus, waaraan Volksonderwijs den voornaamsten stoot heeft gegeven, een groot succes is geweest, 48 dames hebben hieraan deelgenomen. Ook de cursussen voor volwassenen die door de heeren Zondervan en Kikkert te Oost en Oosterend zijn gehouden zii" een suc ces geweest. Verder heeft de heer Kraai 'een cursus gegeven in 't Duitsch en is een protest vergadering gehouden, waar in een motie is aangenomen tegen het ontwerp Minister Terpstra. 't Aantal leden is, vooral door de acti viteit van enkele leden gestegen, van 58 tot 75, 3 vielen af door bedanken en 11 door vertrek, terwijl 31 nieuwe leden toetraden. Aan de orde kwam nu bestuursver kiezing. Mevr. Mulder en mevr. Vis wa 1 en voornemens hunne bestuursfuncties neei neer te leggen; ook de heer Kraai meende door drukke werkzaamheden als voor zitter te moeten aftreden. Wel verklaarde h(j zich bereid als bestuurslid aan te blijven. Langen tijd werd over deze af tredingen van gedachten gewisseld. Het slot der discussies was, dat geen be stuursverkiezing moest worden gehouden. In bespreking kwam nu de winter- campagne. De Voorz. deelde mede, dat men gaarne weder een kookcursus zou willen beginnen, doch dat te Den Burg moeilijk zal gaan, omdat voor dit doel geen lokaliteit beschikbaar is. Op de medewerking van de organisaties die vorig jaar steun gaven, mag dit jaar niet rekenen. Na eenige discussies over dit punt werd besloten om te trachten te Oudeschild dit jaar een kookcursus te organiseeren op dat dorp is wel een lokaal beschik baar, n.1. de oude Openb. School. Men zal zich in verbinding stellen met een leerares van Den Helder, 't Lesgeld werd voorloopig vastgesteld op f 5 of f 6. Aan dezen cursus zullen 16 personen kun nen deelnemen. Aan T.E.S.O. zal men eventueel gratis overtocht voor de leerares verzoeken. Verder zullen pogingen worden aange wend om te Den Burg en te Oosterend verbandcursussen te beginnen. De mede werking van H.H. Doktoren zal hiervoor worden gevraagd. Op een vraag van den Voorz. aan Dr. Boswijk, (die aanwezig was) deelde deze mede, dat de cursussen zullen moeten worden gesplitst in een dames- en heerenafd. 't Aantal lessen zal 12 moeten bedragen. Ook zal te Den Burg een cursus in leerbewerking worden begonnende cor respondentie over dezen cursus is ge voerd door Mevr. Dros—Donker, 't Les geld zal bedragen f 11.50 waarbij al de lesbenoodigdheden zijn inbegrepen, het aantal deelnemers moet minstens 10 be dragen. Ook zullen weder pogingen in het werk worden gesteld om cursussen te beginnen in vreemde talen: Fransch, Duitsch of Engelsch. De heeren Zondervan en Kikkert ver klaarden zich weder bereid om bij vol doende deelname te Oost en Oosterend cursussen van onderwijs aan volwassenen te beginnen. Ook op andere dorpen van Texel zal voor deze cursussen medewer king van onderwijzers worden gevraagd. De heer Kikkert verklaarde het vorig jaar prettig in deze cursussen te hebben ge werkt. Ten slotte zal nog een poging worden aangewend om een cursus in handenarbeid te beginnen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur voorstelt een actie op touw te zetten tot den bouw van een M.U.L.O.- School te Den Burg. Het oude gebouw is geheel verlaten en voldoet in geen enkel opzicht meer aan de eischen. Dit voorstel vond algemeene instem ming; ook werd gewezen op de slechte school te Oosterend. De heer Kikkert w:as van meening, dat het openbare onderwijs op dit gebied achter stond bij 't bijzonder onderwijs. Gewezen werd op het feit, dat de M.U.L.O. te Den Burg 60 jaar oud is. „Mijn school spant de kroon," merkte de heer Kikkert op, „die is 67 jaar oud." Bij de rondvraag wees de heer Zondervan op de kinderexploitatie van kermisreizi gers. Spr. zou bij het gemeente-bestuur willen aandringen om, indien de kermis hier gehandhaafd blijft, daaraan paal en perk te stellen. De heer Klimp gaf in overweging om maar een voorstel tot afschaffing van de kermis in te dienen. De voorz. meende, dat zulk een voorstel niet op den weg van de vereeniging lag. De heer Zondervan deed vervolgens het voorstel om aan leden, of huisgenoo- ten van leden, van volksonderwijs reduc tie te geven op de lesgelden van de cur sussen; dit voorstel vond instemming. Het bestuur zal hiermee rekening houden. In bespreking kwam ook nog even de opvoering van een kinder-operette. Het vorig jaar had men van dit voornemen moeten afzien, evenwel zal dit jaar nog een poging gedaan worden iets in dien geest te bereiken. Enkelen dames zal eventueel om medewerking hiervoor worden gevraagd. De Voorz. deelde vervolgens aan den heer Jouwersma, hoofd van de M.U.L.O. school (die eerst bij de rondvraag ter vergadering kwam), mede, dat een actie zal worden op touw gezet om een nieuwe M.U.L.O.school te Den Burg te verkrijgen. De heer Jouwersma was't er vplkomen mee eens, dat de school geheel af is. 't Bestuursvoorstel werd nu nog eens nader besproken. Besloten werd om een vergadering met de ouder-commissie te beleggen en de Inspecteur v. h. Onder wijs en 't Gemeentebestuur hierbij uit te noodigen om dezen onhoudbaren toestand te bespreken. De heer Jouwersma was van meening, dat de Inspecteur zijn medewerking in deze zaak iliet zal onthoudende heer Dun had zich namelijk onlangs verzet tegen verbetering die men wilde aan brengen bij de VV.C.'s, omdat zulk een verbetering z.i. bouw van een nieuwe school zou tegenhouden. Nog bracht de heer Jouwersma in be spreking de noodzakelijkheid om in den omtrek van Den Burg een gelegenheid te vormen voor zwemonderricht. Spreker was van meening, dat't Gemeentebestuur met het oog op werkverruiming daartoe ft'el zou willen medewerken. Een geschikte plaats hiervoor zou misschien den door braak Wegerswaal wel zijn. 't Bestuur zal zich over deze zaak tot het Gemeentebestuur wejiden. Ten slotte werden nog aan verschil lende leden lijsten uitgereikt voor het werven van leden, waarna de vergadering werd gesloten. heelen dag kon vullen met haar wed strijden, waarom besloten werd alleen een middagprogramma vast te stelle», Het weder werkte Woensdagmiddag uitstekend mede, zoodat het paarden- sportfeest in alle opzichten uitstekend is geslaagd. Een radio-installatie van den heer M. Vonk zorgde voor gezellige muziek op het terrein. Als eerste nummer stond op het pro gramma „concour's éénspan landbouw paarden"; hieraan waren prijzen ver* bonden van f 20, f 15, f 10, f 5 en f2 50* De prijzen werden door de jury, (bestaande uit de heeren E. Noordyk, A. Eelman Dz„ T. Koorn, R. Kikkert en Jn..Witte) toegekend als volgt le prijs Joh. Kikkert, 2e C. Boerse» 3e D. Vermeulen, 4e P. Bakker, 6e D.Witte' Hierna werd de hengst „Obelus" van de rijvereeniging „Texel" door den heer Jn. Witte voorgereden, daarop vo]g,ie een schitterende demonstratie van de rijvereeniging. Vooral 't carousselrijden getuigde van veel oefening onder prima leiding. Omstreeks hall vyf werd een aanvang gemaakt met 't Concours voor „Tweespan Landbouwwerktuigpaarden", de deelname aan dit nummer was niet groot. De prijzen werden gewonnen: le prijs f 16.door O. Boersen, 2e prijs f 10.— door Jol, Kikkert, 3e prijs f 5.— door D. Vermeulen! Hierna volgde „Springconcours" voor de Rijvereen. „Texel", le prijs f io.__ G. Koorn, 2e prijs f 7.50 A. Wuis, 3e prjjs f 5.— K. Zuidewind, 4e prijs f 2.50 J», Witte. Als nummer 6 stond voor „Texel" een geheel nieuw nummer op 't programma n.1. „Tally-Ho" voor leden en voor nie*.' leden van de Rijvereeniging, dit bestaat in 100 M. stapvoets, 100 M. in draf en 100 M. rennen. De deelname hieraan wa# vrij groot. De prijzen voor niet-leden werden gewonnen als volgt: le L. Eel man, 2e P. Boersen en 3e mej. G. Kikkert- Eelman. Leden van de Rijvereen, le Jn. Witte Bloemwijk, 2e KI. Zuidewind. Hiermede was 't programma van de Paardensportcommissie afgewerkt; de feestcommissie den Burg had nu echter nog haar vuurwerk tot slotnummer van dezen dag, 't Was een prachtige avond en honderden zijn getuigen geweest van 't schitterende vuurwerk-programma dat werd gegeven; jammer dat de wind steeds de dichte rookwolken in de richting van 't publiek dreef, waarvan veel van de groote stukken verloren ging. Het circus van Bever liep tweemal geheel vol. Ook in de café's waar ge legenheid voor den dans werd gegeven was tot 't sluitensuur zeer druk. INBRAAK Door den heer C- Boon Pz. is bjj de po litie aangifte gedaan van het. feit, dat in zijn woning (de hofstede Veldheim in het Noorden) zich enkele personen, die hij heeft herkend, wederrechtelijk toegang hebben verschaft. De zaak is in onderzoek. DOOR EEN GROOTEN HOND GEBETEN. De oude heer K„ wonende nabij de We verstraat te Den Burg, is Woensdagmid dag door een hond aangevallen en zeer" ernstig gebeten, de man kwam te vallen, doch een jong meisje, dat zich in huis be vond, had de tegen wooo-digheid van geest, het gelaat van den ouden heer met een doek te bedekken, waardoor de hond hem niet aan gelaatA>f keel heeft gevat. Toege snelde buren wisten het woedende dier te verwijderen. De wonden, die de heer K. aan een der armen heeft opgeloopen, zijn evenwel zoo ernstig, dat overbrenging naar het zieken huis te Den Helder noodzakelijk werd ge acht. Amsterdam, 14 Sept. Naar wjj verneme^ is in de hedennacht gehouden vergadering van de contactcommissie besloten tot op heffing van het conflict in het scheep vaartbedrijf. Reeds heden zal voor ver schillende schepen die vertrekken moeten, worden gemonsterd. Wat Amsterdam be treft, vernemen wij, dat niet minder dan 16 schepen van de K.N.S.M. en van de Holl. Stoomboot Maatschappij 4 schepen, naar zee zullen vertrekken. Voorwaarden opheffing van de staking. HET PAARDENSPORTFEEST. De aangifte was dit jaar niet zoo groot, Hc»ouncc», um dat de paardenspoitcommissie een ge-1 bij de staking is betrokken Naar de N. R. Crt. verneemt, zijn aan de vergaderingen van werknemers ter koopvaardij de volgende voorstellen voor gelegd, met het advies, tot opheffing van de staking te besluiten: De loon- en arbeidsvoorwaarden, gere geld in het collectieve arbeidscontract van 16 Augustus, zullen worden gehandhaafd en wel tot 31 Maart 1933 voor de volgen de reederijen: Maatschappij Nederland, Rotterdamsche Lloyd, Vereenigde Nederl. Scheepvaart-Mij. Oceaan, Hollandsche Stoomb.-Mij. en de Batavierlijn, en wat den Kon. Holl. Lloyd betreft tot 31 Dec. a.s., zulks in verband met de bijzondere positie van de maatschappij, en voor wat de Holland-Amerika-lijn betreft, tot 31 Januari 1932, eveneens in verband met de positie van de maatschappij. Ten aanzien van de algemeene vracht vaartmaatschappij zal de status quo gedu rende een maand, met ingang van van daag worden gehandhaafd. Gedurende dien tijd zullen partijen onderhandelen over een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst. waarbij zij zich zullen wenden tot de regeering ter verkijging van mede werking om zoo ruim mogelijke werkgele genheid te bekomen. De reederijen verklaren, geen enkelen rancune-maatregel te zullen nemen ten aanzien van personeel, dat is ontslagen o

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10