GEM EENTEUJK_Z W E M B AI f diversen"] DE MOOISTE FOTO Luchtvaart. TE HUUR Burgerlijke Stand vai? Den Helder De vliegende familie gered. Oceaanvluchten. Sport. Marineberichten. Stoomvaartberichten. Marktberichten. WesrberschL EM5ELGERTÜS KICOLAAS JUS JÜLIÜS, lofianna Camelia Hoogerwerf-Wofabe, gebraden Rosbief, SLIKKER, CHR. FR0BELSCH00L HOOGSTRAAT 87 W. VENEMA, TE Portret-Atelier Jac. de Boer1 GELD Bii het weder in de vaart komen van de hepen hebben leden van de oude beman- «mqen voorrang op het oude schip. Dit eldt ook ten aanzien van werk, te ver achten op schepen, die zijn opgelegd. Officieren worden weer te werk gesteld in hun ouden rang, en voor zoover dit niet mogelijk is, hebben zij voorrang der an ciënniteit. Geschillen betreffend den status quo en rancunemaatregelen worden beslecht door een scheidsgerecht ingesteld krachtens het oude collectieve arbeidscontract. DE VOORGENOMEN VERHOOGING VAN DE INVOERRECHTEN. Van 10 tot 15 percent. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal de verhooging van de invoerrechten, welke de regeering aan de Staten-Generaal zal voorstellen, een heffing zijn van 50 op centen op het bestaande tarief. Daar voor de meeste goederen het tarief bij de wet van 19 December 1931, Stlbl. no. 530, reeds verhoogd is van 8 tot 10 pet., zou de nieuwe verhooging dit laatste percentage tot 15 opvoeren. DE ZUIDERZEESTEUNWET. Antwoord van de regering op vragen van den heer Peereboom. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Peereboom: 1. Is het den minister bekend, dat bij het doen van steunuitkeeringen, de com missie tot uitvoering van de Zuiderzee- steunwet, blijkbaar rekening houdt met de godsdienstige gezindheid der visschers en daarbij de Hervormde gezindheid ten achter stelt? 2. Is de minister bereid te bevorderen, dat eene onpartijdige, ook godsdienstige commissie, naar Urk worde gezonden, om zich aldaar van de onbillijke verdee ling van den crisissteun te overtuigen? heeft de minister van waterstaat geant woord: 1. De eerste vraag wordt ontkennend beantwoord. 2. Derhalve luidt het antwoord op de tweede vraag eveneens ontkennend. De tegemoetkomingen in den zin van art. 1. Het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist heeft den minister van Waterstaat gevraagd: Is de minister bereid het Koninklijk be sluit van 19 Mei 1932 no. 20 betreffende de geldende tegemoetkomingen aan de belanghebbenden in den zin van artikel 1 van de Zuiderzeesteunwet 1925 (St.bl. no. 290), gewijzigd bij de wet van 27 Maart 1931 (St.bl. no. 129)} openbaar te maken? Zoo ja, mag dan verwacht worden, dat de publicatie van het besluit met eenigen spoed plaats heeft? STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen legen Dinsdagmiddag 20 September te kwart over 3. De agenda vermeldt de aan bieding van de Rijksbegrooting voor 1933 en het opmaken van de voordracht voor het voorzitterschap. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdagmiddag 20 September half yier, Woensdag 21, te 11 uur, Donderdag 22, te 2 uur en Vrijdag 23, te 11 uur. In de vergadering van Dinsdag zal het nieuwbenoemde lid, mr. C. H. A. Jans sen de Limpens worden beëedigd. De ver gaderingen van Woensdag, Donderdag en Vrijdag zijn o.m. uitgeschreven in verband met de beantwoording van de Troonrede. GEEN DUMPING MET REGEERINGSHULP IN BELGIË. Het Rijk verleent geen subsidies aan de Hoogovens te IJmuiden. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Vliegen, over dumping praktijken, welke in België door Nederland- sche ondernemingen met regeeringshulp zouden worden uitgeoefend, hebben de ministers van Economische Zaken en Ar beid en van Buitenlandsche Zaken geant woord: Het is niet juist, dat in België Neder- landsche ondernemingen met regeerings hulp dumpingspraktijen uitoefenen. Óp de prijspolitiek van het hoogoven- bedrijf te IJmuiden, die, voor zoover haar bekend, slechts door beginselen van goede koopmanschap wordt geleid, oefent de regeering geenerlei invloed, noch heeft zij zich bereid verklaard, aan genoemd be drijf op eenigerlei wijze subsidies te ver kenen tot dekking van geleden verliezen. Dat het ho^govenbedrijf te IJmuiden zijn product in België 50 francs per ton lager leveren zou dan de normale prijs daar te lande bedraagt, acht de regeering ondenk baar. Voor de Oranje-Nassau-mijnen geldt hetzelfde. Voor dumping van steenkolen uit de Limburgsche mijnen in België behoeft reeds daarom geen vrees te bestaan, om dat in België de invoer van steenkolen is gecontingenteerd. van 13 en 14 September. ONDERTROUWD: L. Begeman en A. M. Plenehers; S. v. Hulsbergen en A. M. Éoxmeer; R. O. Ottervanger en J. Gortzak. BEVALLEN J. H. Baas-Slump, z J. C. v. Leeuwen-Hariman, d.; C. M. Ramler- Steeman, d.; J. v. d. Oudenaldec-Luidinga, z,; A. M. Zwagerman-Bosch, d.; B. H. v. Port-Augsburger, z.; W. A. A. Kollaart- K/6rnk66 z. OVERLEDENG. Roeper, 67 j. Wolff meldt' uit Oslo: Blijkens een telegram uit Tromsoe is Ilutchinson's vliegtuig op zee door oen Engelsch vaartuig gevonden. Alle acht menschen zijn gered en worden naar het Noorweegsche station Finsbu in Oost- Groenland gebracht. Voorts meldt de Engelsche draadlooze dienst, dat de reeders van den treiler Lord Talbat te Aberdeen een bericht van den schipper van dit vaartuig hebben ontvangen, dat hij het vliegtuig ontdekt had, helpen zou en bij het aanbreken van den dag de opvarenden zou redden. De kapitein van den Engelschen treiler Lord Talbot, heeft aan zijn reederij te Aberdeen nader geseind, dat de opspo ring van het vliegtuig zeer bemoeilijkt was door ijsbergen en mist. Een onder deel van het vliegtuig, door den kapitein in het water aangetroffen, deed eerst het ergste vreezen maar een paar uur later werd het totaal vernielde vliegtuig aan getroffen. De familie Hutchinson en haar onderhoorigen hebben zelf echter nog de kust kunnen bereiken voor het vliegtuig tegen een ijsschots zoo goed als vernield werd. De kapitein heeft de luchtschip_- breukelingen toen aan boord genomen en naar het Noorsche radio-station gebracht. Overwintering te AngmagsaÜk? V.D. verneemt uit Kopenhagen: Wat thans met Hutchinson en zijn ge zin en metgezellen moet gebeuren, staat nog niet vast. Zij zullen of te Angmag- salik overwinteren, of zij zullen door het op het oogenblik in de Julianabaai liggen de motorschip T. H. Stamming van Ang magsaÜk moeten worden afgehaald. Of dit zoo laat in het jaar nog mogelijk is, zonder dat de T. H. Stauning gevaar loopt in te vriezen, valt te betwijfelen. Aan boord van de Stauning bevindt zich o.a. de bekende Poolonderzoeker dr. Kut Rasmussen, die reeds Zondag op dracht heeft gekregen om al het moge lijke te doen om Hutchinson en de zijnen op te sporen. Nader wordt van andere zijde gemeld: De moeilijkheden van de familie Hut chinson blijken, volgens een later be richt, met hun redding nog geenszins op gelost. Het laatste schip van het Noor sche radio-station is vorige week vertrok ken en heeft voldoende winterproviand achtergelaten voor de kolonie van 12 man, echter niet voldoende om er nog acht menschen een geheelen winter ook van te eten te geven. Aan boord van den Engelschen treiler is evenmin plaats voor acht personen, maar als het moet en Hutchinson zelf geen andere oplossing aan de hand doet, is de kapitein bereid het er op te wagen en de familie aan boord te nemen. Hij wacht nu nadere instructies van zijn reederij. De redding van de vliegende familie. Uit telegrammen van kapitein Watson, den schipper van den treiler Port Tal bot, die de Hutchinsons heeft gered, aan zijn reederij, blijkt, dat de Port Talbot Zondagochtend om half vier op de visch- gronden bij Angmagssalik verscheen en daar dadelijk het noodsein van de vlie gende familie ontving, dat doorgegeven werd door het radiostation op Angmags salik. Wij stoomden, zegt Watson, dade lijk naar de opgegeven plaats, maar kon den het vliegtuig niet vinden. Wij zetten het zoeken voort na het invallen van de duisternis, geholpen door een machtig zoeklicht, doch de vele ijsbergen maak ten het werk in den nacht moeilijk. Af en toe schoten wij vuurpijlen af, doch wij kregen geen antwoord. Van het aanbreken van den dag tot den middag op Maandag stoomden wij 50 mijl langs de kust. Wij kregen ver binding met de Montard en de Star of Victory en Campbell en Sm ith, de schip pers van die vaartuigen, besloten mee te zoekenzij bleven onderscheidenlijk zes en zeven mijl van ons af. Op het middaguur ontmoetten wij een ijsveld en waarschuwden de andere schepen met morseseinen. Wij stoomden 55 mijl met de twee andere schepen parallel en juist viel de duisternis, toen wij een lichtstraal recht vooruit zagen. Wij stoomden er met volle kracht op af met het zoeklicht voortdurend in actie. Weer ontmoetten wij een ijsveld, dat ons dwong langzaam onzen weg te zoe ken naar het noodsein, waar wij toen nog acht mijl af waren, 's Nachts om 1 uur zonden wij een morsesein uit, waarop het antwoord kwam van Hutchin son, dat alles wel was. Dadelijk zetten wij een boot uit. De eerste stuurman en vijf man van de bemanning van de boot keerden om kwart over twee terug, daar Hutchinson en de stuurman hadden uit gemaakt, dat er teveel deining stond om de schipbreukelingen in het donker over te nemen. De plaats waar kapitein Watson de schipbreukelingen vond, Ikersuak Fjord, ligt 50 mijl bezuiden Angmagssalik. Het vliegtuig is een volmaakt wrak. De Port Talbot is een schip van 325 ton en een van de grootste en best uit geruste treilers van Aberdeen, met een bemanning van 14 koppen. Een der ree ders zeide tot de journalisten, dat het op sporen van de Hntchinson's wel een kolfje naar kapitein Watson's hand zou zijn geweest. De kapitein moet zoo dicht onder de kust gebleven zijn als hij maar kon, wat in dezen tijd van het jaar met de beginnende ijsvorming lang niet on gevaarlijk is. «f De geredden zijn de heer en mevrouw Hutchinson, hun dochtertjes Kathryn van 8 en Junet van 6 jaar, Peter Redpath, vlieger, Joseph Rufl, mecanicien, Gerald Altfilisch, radio-opnemer en Norman Alley, filmfotograaf. De Hutchinsons vliegen al zes jaren; sinds 1928 gaande kinderen meestal mee. Vaz Dias meldt verder nog uit Kopen hagen: De familie Hutchinson is door de Engel sche trawler Lord Talbot naar Angmag- salik overgebracht. Aangezien de vliegers geen poolkleeding bezaten, hadden zij zeer van de koude te lijden. Hutchinson zelf was zoo uitgeput, dat hij onmiddellijk na aankomst naar bed moest. Uit Oslo wordt gemeld, dat de trawler op weg naar Angmagsalik het Noorsche radiostation Finsby heeft aangeloopen, waar zich de Deensche en Duitsche vlie gers bevonden, die aan de opsporing van Hutchinson hadden deelgenomen. Wanneer het weer zulks toelaat zouden de vliegers vandaag terugkeeren. DE GRAAF ZEPPELIN WEER NAAR ZUID-AMER1KA. De „Graf Zeppelin" is Maandagavond 10 min. over 10 onder commando van kapi tein Lehmann met 9 passagiers naar Zuid- Amerika vertrokken. Ditmaal gaat de tocht via Pernambuco naar Rio de Janeiro. De „American Nurse" spoedig te Rome verwacht. Het vliegtuig „American Nurse", werd gisteren avond om 9 uur boven het ei land Sardinië gezien. Het wordt om 11 uur te Rome verwacht. Zooals men weet was het vliegtuig van New York gestart. EEN VERBOD VAN OCEAAN- VLUCHTEN. Er is sprake van, dat de Amerikaansche regeering het initiatief zal nemen tot be sprekingen over een internationale rege ling, welke het zal verbieden dat lieden vliegtochten over den Oceaan ondernemen, uitsluitend om reclame voor zichzelf te maken. 45 K.M. MARSCH H.P.S.V. Evenals den vorigen keer bestaat voor boven- genoemden marsch, die op Zondag 2 October 1932 zal worden gehouden, veel belangstelling. Zij, die zich hebben voorgenomen aan den marsch deel te nemen, worden verzocht niet te lang meer te wach ten met inschrijven, daar de termijn hiervoor op Woensdag 21 September a.s. beslist gesloten moet worden. De resteerende tijd is noodig voor de verdere afwerking van de organisatie. Het belooft een zeer animeerende tocht te wor den. Er wordt gezoch naar de gezelligste route en de beste wegen. Aan de individueele deelnemers wordt als her innering een mooi uitgevoerd kruisje* uitgereikt, evenals aan de deelnemers in groepsverband. Voor de groepen, die den marsch zonder uitvallers vol brengen, is een extra prijs beschikbaar gesteld, ter wijl aan de grootste groep die zonder uitvallers loopt, de beschikbaar gestelde wisselbeker wordt uitgereikt. Deze beker moet 5 maal in het geheel of 3 achtereenvolgende keeren gewonnen worden. Tevens zijn nog eenige mooie prijzen beschikbaar gesteld, welke nog nader worden vermeld, alsmede hoe deze kunnen worden gewonnen. Het bestuur der H. P. S. V. verzoekt nogmaals zich zoo spoedig mogelijk te willen opgeven bij den heer A. C. van Breemen, Koningdwarsstraat ■43, alhier. Voor de groepen is het voldoende, dat de leider de deelnemers van zijn groep opgeeft. Aen de deelnemers die wenschen te oefenen, wordt bekend gemaakt, dat voor gezamenlijke marschen de gelegenheid bestaat op Zaterdag 17 September en Zaterdag 24 September a.s. Afmarsch des n.m. 2.30 uur vanaf het Stations plein. DEELNAME 45 K.M. MARSCH H.P.S.V. Deelnemers aan bovengenoemden marsch op Zondag 2 October a.s., werkzaam bij de Rijks werf te Willemsoord, die genegen zijn bij de zen marsch als club mede te wandelen, kunnen zich in dat geval aanmelden bij de navolgende adressen: J. C. Brens, Brakkeveldweg 16, W. Dol, Weezenstraat 45 en W. Halm, Schagen- straat 45. Personen, die hiervoor iets voelen, worden verzocht, zich ten spoedigste op te g/even, om vooraf gezamenlijk te kunnen trainen. Sportclub „Water- en Lichtbedrijven". De voorgenomen training voor den afstands- marsch der Politie is Zondag j.1., ondanks de geringe medewerking van het weer toch nog doorgegaan. Er is bijzonder goed geloopen en de ruim dertig kilometer werden in een tempo van pl.m. 7V2 km afgelegd. Enkele wandel enthousiasten maakten van de hun geboden gelegenheid, met ons in gezelschap mede te loopen, in dankbaar gebruik. Zondag a.s. her halen wij weer de zoo noodige training en weer noodigen wij daarbij de wanbelsportbe- oefenaars uit. Er wordt 's morgens 7 uur van uit de voormalige Zusterschool aan de Jonker straat vertrokken, waar gelegenheid tot ver- kleeding en bij terugkomst tot verfrissching bestaat. Hopen wij nu de zon, in plaats van storm en regen mee te hebben, dan kunnen wij op een heerlijk gezonden sportdag rekenen. ATHLETIEK. Wieringerwaard. ATHLETIEKDAG. Z-ooals vermeld in het nummer van 6 Sept. j.1., zal er Zondag a.s. alhier een athletiekdag worden gehouden. Omtrent de deelname enz. zouden we hier even op terug komen. Nu wat de deelname betreft, er zijn een 100-tal deel- nemers(sters). En zoo ons werd medegedeeld, konten voor de wedstrijdnummers zeer goede athleten uit, dus belooft dit een mooie sport dag te worden. Wanneer het weer medewerkt gaan we allen a.s. Zondag half twee naar het Gem. Sportpark. De nummers bestaan uit: voor dames: 100 meter hardloopen nieuwelin gen, 100 m hardloopen cracks, verspringen niet aanloop, hoogspringen, discuswerpen, kogel stooten, balwerpen, 4 X 80 m estafette, waar aan is verbonden een wisselkrans. Voor de meisjes: balwerpen, 4 X 80 m esta fette. Voor de heeren: 100 m hardloopen nieuwe lingen, 100 m cracks, 200 m open nummer, 800 m hardloopen, hinkstapsprong, hoog springen met aanloop, kogelstooten. discus werpen, 4 X 100 m estafette, Zweedsche esta- fette. Voor de jongens: kogelstooten, 4 X 80 m estafette. Deelnemende vereenigingen zijn: Olympia, Wieringerwaard; Sparta, Winkel; DOKEV, Anna Paulowna; ZFC, Burgerbrug; Udl, Kol- horn; UDI, Dirkshorn; Pro Patria, Den Hel der; Lycurgus, Schagien. Na afloop prijsuitreiking in de zaal van den heer v. d. Woude en tot slot een gezellig bal. VOETBAL. SCHORPIOEN I—S.V.GE. A.s. Zondagmiddag 2 uur voetbalwedstrijd tusschen Schorpioen jSVGE (toer-elftal) uit den Haag. Terrein Ankerpark. POSTDUIVENSPORT. P.V. „HOLLANDS NOORDPUNT". Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon dag haar 2e concours voor de navlucht vanaf St. Hatalijne Waver (België), afstand 210 km. De vogels werden om 8 uur gelost met Wes ten wind, kracht 5. In concours waren 94 duiven. De prijien werden verdiend als volgt: M. v. Dijk ie, 6e pr., 45 p.; A. Felkers 2e, 7e, 9e. 10e, 15e, 17e pr., 96 p.; Gebr. Buis 3e, 12e, 18e pr., 45 p.; H. J. v. d. Wal 4e, 8e, 11e, 13e pr., 68 p.; J. v. Riel 5e, 19e pr., 28 p.; H. L. Mulder Zn. 14e, 16e pr., 22 p. De vlucht verliep normaal, geen verliezen. Schagerbrug. HARDDRAVERIJ. Ter gelegenheid van de kermis alhier h«W Dinsdagmiddag de jaarlijksche handicap harddraverij plaats. De prijzen waren 300, 100, 50, 25. Er waren 31 paarden opgegeven; aan de start verschenen er echter maar 17. In den eersten omloop klopt Miss Zilda- Peter Clio Wals in twee snelle ritten, Oploo- per weet in de twee ritten van Kapitein de Bruane te winnen. Grethen H weet in 3 ritten af te rekenen met Othilla, Lady Bond wint m 3 ritten van Navarra, Trettchen wint in twee ritten van Marry Magowan, Queen Ethel wint van Braga in twee ritten, Nonni B klopt Our Ulham B in twee ritten, Northuman B plaatst zich in drie snelle ritten in den twee den omloop; Rudi stilstaand paard. In den tweeden omloop waren geplaatst: Queen Ethel wint in drie ritten van Rudi, Op- looper wint in twee zeer snelle ritten van Tretchen, Lady Bond klopt Miss Zelda-Peter in twee ritten, Grethen H wint na een moei lijken strijd van Northerman B in twee ritten. Nonni B loot stilstaand paard. In den derden omloop wint Queen Ethel in drie ritten van Nonni B, Oplooper verliest in twee prachtritten van Lady Bond; Grethen H stilstaand paard. Vervolgens om de vierde plaatst rekende Oplooper in drie ritten af met Nonni B, Gretchen H moet in 3 ritten aflegt gen tegen Queen Tthel, zoodat om den eersten en tweeden prijs werd gereden door Lady Bond (die stilstaand was) en Queen Ethel. Dat laatstgenoemde niet kon winnen vind zijn oorzaak in het feit, dat deze drie zeer zware ritten had moeten loopen De uitslag was dus: Lady Bond ie prijs 300 (berijder J. v. Leeuwen Jr.), eigenaar A. C. v. d. Veeen, Haarlemmermeer; 2e prijs 100 Queen Ethel (berijder W. H. Geersen), eigenaar P. J. Bakker, Hilversum; 3e prijs 50 Grethen H, berijder J. Vergay, tevens eigenaar te Purmerend; 4e prijs 25 Oplooper (berijder K. Bakker) eigenaar P. Weehuizen, Amsterdam. Met ingang van 6 Sept. '32 is het Marine- Vliegbrevet toegekend aan: Luit. ter zee 2e kl. mar.-res. J. M. Uijten- houdt en aan de officieren-vlieger 3e kl. C. J. van de Graaff, A. A. van Laer, J. G. Planten- ga, G- C. M. Scholten en W. Dusseldorp. De ondervolgende candidaten zijn aangewe zen om 3 October '32 bij de opleiding tot luit. ter zee bij de Kon. Marine-Reserve geplaatst te worden: J. G. Dasia, J. Mak, P. J. J. Draaijer, J. Toeset, C. M. de Jager, P. W. Ree, A. Wol- ters, E. J. van Rij, C. J. W. Surber en L. P. H. de Jong. Kap.-luit. ter' zee T. L. Kruijs, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, is ter beschikking gesteld. Off. van den M.S.D. ie kl. G. H. Klazinga, wien vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren, is 31 Aug. met de Chr. Huygens vandaar vertrokken, wordt 20 dezer te Genua en daar na hier te lande verwacht. Off. van adm. ie kl. der zeemacht A. T. Teljer, wien vergund is uit Oost-Indië te re- patrieeren is 31 Aug. met de Chr. Huygens van Tandjong-Priok hier te lande terugver wacht. Luit. ter zee ie kl. H. van Schreven, toe gevoegd aan den directeur der rijkswerven te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 12 Oct. met de Chr. Huy gens uit Amsterdam derwaarts vertrekken. Luits. ter zee 3e kl. A. E. J. Modderman en S. C. Ritsema van Eek, van het vliegkamp de Kooij, zijn aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zullen 12 Oct. met de Chr. Huygens uit Amsterdam hunne nieuwe be stemming volgen. Luit. ter zee 3e kl. A. E. J. Modderman en R. Ritsema van Eek, dienende aan boord van Hr. Ms. Nautilus, worden 23 Sept. ter beschik king gesteld. Verlofsregeling officieren. De Commandant der Marine deelt mede, met verwijzing naar het extract uit de Mi- nisterieele beschikking van l Augustus j.1. dat, blijkens de Ministerieele beschikking van 6 September 1932 ook aan officieren na terug keer in Nederland uit Curacao een verlof van drie weken zal worden verleend voor elk jaar, dat door hij buiten Nederland is doorgebracht, tenzij de belangen van den dienst zich daar tegen verzetten. Bevordering: I Aug. '32: leerl.-monteur B. Klenbussink tot korporaal-monteur, id. B. Berkhout tot idem; id. A. Kukler tot idem, monteur ie kl. G. Versluijs tot idem; leerl.-monteur R. Ede- lenbosch tot idem, id. J. Hondelink tot idem, id. A. Kant tot idem, id. J. C. Meinhardt tot idem, id. G. J. de Jong tot idem, id. G. H. Brunier tot idem, id. W. J. C. Mijnders tot idem, monteur ie kl. J. H. Jongeling tot idem, id. L. Schalier tot idem, leerl.-monteur W. H. Lagerveld tot idem, id. K. J. P. Rakké tot idem, id. C. J. Min tot idem, monteur ie kl. J. J. H. Walbeek tot idem, leerl.-monteur G. van Leeuwen tot idem. De sergaent-vliegtuigmaker W. Hogenes is aangewezen om den 23en Nov. '32 per P. C. Hooft naar Nederl.-Indië te vertrekken. Overplaatsingen. Sergi.-hofmr. J. Steenhoek van Wachtschip Willemsoord (Z 2) naar Kaz. Onderzeedienst, 12 Sept. '32. Maj.-topmr. A. W. H. v. Bladel van Kaz. Ozdt. naar Schorpioen, 12 Sept. '32. Id. W. J. v. d. Valk van Schorpioen naar Kaz. O.zdt., 12 Sept. '32. Serg.zvpl. A. Tol van Wachtschip Wil lemsoord naar Mar.hospitaal, 29 Nov. '32. Serg.-macht. W. yan Langen van Gelder land naar D. Aukes, 17 Sept. '2, onder intr. overpl. naar Wachtschip Vlissingen. Id. J. Huisman Wachtschip Vlissingen overpl. naar Hr. Ms. Medusa ingetr. Id. J. van der Looij van D. Aukes naar Medusa, 16 Sept. 532. Bevorderingen in Nederl.-Indië. 1 April '32: maj.-ziekenv. G. Pijl tot opper- ziekenv. 1 Mei '32: korp.-torpdm. H. D. Witsiers tot serg.-torpdm. 1 Mei '32: korp.-macht. L. C. Metsch tot serg.-macht. 1 Mei '32: seinersmaat A. C. W. Latour tot korp.-telegr. 1 Mei '32: idem F. J. Beers tot idem. 1 Mei '32: idem S. de Boer tot Idem. 19 Mei '32: stok.-oliem. M. Dooijeweerd tot korp.-macht. 19 Juni '32: maj.-konst. P. Brouwer tot opper-konst. 19 Juni '32: serg.-konst. D. J. M. v. d. Vij ver tot maj.-konst. 1 Juli '32: maj.vl.m. (M) J. Beunder tot opper-vl.m. (M). 1 Juli '32: serg.-idem P. Esselman tot maj.- idem. 1 Juli '32: serg. d. marns. A. J. Vlaswinkel tot srg.-maj. d. marns. 1 Juli '32: bootsman F. J. Kerker tot schip per. 1 Juli '32: maj.-macht. J. Land tot adj.o.o.- macht. 1 Juli '2: idem A. Bakker tot idem. 8 Juli '32: korp.-telegr. C. v. d. Driest tot serg.-telegr. 15 Juli '32: serg.-mont. J. W. v. d. Waaij tot maj.monteur. 26 Juli '32: serg.-konst. K. Prins tot maj.- konstabel. 1 Juni '32: matr. 2e kl. M. E. Verhorst tot matroos ie kl. 1 Juli '32: idem A. A. v. d. Veer tot idem. I Juli '32: J. C. Wielard tot idem. 1 Juli '32: idem J. E. W. v. d. Berg tot idem. 1 Juli '32: idem M. H. J. Smit tot idem. 1 Juli '32: idem J. H. v. Schalk tot idem. 1 Juli '32: idem M. L. de Gorter tot idem. 1 Juli '32: idem I. Beun tot idem. 1 Juli '32: idem J. J. Kruithof tot idem. I Juli '32: idem J. H. de Wit tot idem. 1 Juli '32: idem J. H. Kaptein tot idem. 5 Juli '32: idem H. A. W. van Waardenburg tot idem. 1 Juli '32: idem J. Post tot idem. 1 Juli '32: idem C. Bakker tot idem. 1 Juli '32: matr. 3e kl. J. C. Cornelis tot ma troos 2e kl. 1 Juli '32: idem T. J. Westra tot idem. 1 Febr. '32: marn. 3e kl. J. Brienne tot ma rinier 2e kl. 1 April '32: tamboer 2e kl. P. H. J. Knuf- man tot tamboer ie kl. 1 April '32: mam. 2e kl. L. B. v. d. Nol tot marinier ie kl. 1 Mei '32: idem C. W. Jeltema tot idem. 1 Mei '32: idem P. M. Sjardijn tot idem. 1 Mei '32: marn. 3e kl. A. M. Steffens tof marinier 2e kl. Ontslag uit den zeedienst. Matroos der 3e kl. Th. H. Schemkes op 14 September '32. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens t., pass. 13 Sept. Perim. P. C. Hooft, u., 14 Sept. v. Suez. Poelau Bras, t., 13 Sept. v. Colombo. Poelau Laut, 13 Sept. te A'dam. Tabian, 13 Sept. v. A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Houtman, 11 Sept. v. P. Natal. N.-Holland, 10 Sept. te Singapore. Sigli, 12 Sept. v. Belawan. Tasman, 10 Sept. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, 13 Sept. te R'dam. Kota Baroe, t„ 13 Sept. te Suez. Kota Nopan, 13 Sept. te R'dam. Sibajak, u., 13 Sept. v. Gibraltar. Kota Aagoeng, t., pass. 13 Sept. Finisterre. Kota Baroe, t., 14 Sept. v. Port Said. Tabian, u., 14 Sept. te Antwerpen. Indrapoera, t., 14 Sept. v. Colombo. Jacatra, u., 1 4Sept. te Tjilatjap. Palembang, u., 13 Sept. te Tjilatjap. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Sept. Gr. Schot, 0.700.80; Schotsche muizen 0.80 1.10; drielingen 1.802.20; duken 0.60 0.80; bl. eigenheimers f 1.301.50, spercieboonen 26.10; gele nep 6.206.70; drielingen 2.30 2.50; uien 2.403.50; grove dto 3.10—3.20; kroten 1.101.50; roode kool 0.602.10, gew. witte kool 0.901.10, gele dito 12.70; alles per 100 kg; bloemkool 10.6011 per 100 stuks. AMSTERDAM, 14 Sept. Veemarkt. Aangevoerd:294 vette kalveren: ie kw. 5560 cent, 2e kw. 4550 cent, 3e kw, 3540 cent per kg. levend gewicht; 35 nuch tere kalveren 6—9; 383 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg, 3233 cent, zware varkens 3031 cent en vette varkens 2729 cent per kg slachtgewicht. Marktverloop; Vette kalveren met flinken aanvoer, vlotte handel en de prijzen iets hoo- ger. Varkens met geringen aanvoer, stuggen handel en prijshoudend. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. 5300 stuks bloemkool ie s. 10.3016.60, 2e s. 3.506.10 per 100 stuks; 20,000 k® roode kool ie s. 0.602.90; 135,000 kg witte kool (vroege) 0.601.10; 16,500 kg uien: gele uien 2.503.20, gele drielingen 2.10 2.40, gele nep 5.906.70; 1200 kg slaboonen 2.505.30; 4500 kg bieten ljo2; 1000 kg peen 1.20; 32,000 kg aardappelen: Schotsche muizen 0.601.40; duc of york 0.701.80; blauwe eigenheimers 1.701.80, eigenhei mers 1.601.80, drielingen 2.102.30, alles per 100 kg. PURMEREND, 11 Sept. Kaas. 21 stapels fabriekskaas 23, 13 sta pels boerenkaas 21, 2 stapels Goudsche 22.50 per 50 kg; in totaal 36 stapels, wegen de 65.000 kg. Handel vlug. 2032 kg boter; 1.30—1.45. Schagermarkt van Donderdag 19 Sept. 9 paarden 200350; veulens 5075; 7 stieren 50200; 18 geldekoeien (magere) 100150; 75 idem (vette) 130205; 15 kalfkoeien 130190; 20 nuchtere kalveren 620; 289 schapen (vette) 1518.50; 278 lammeren 510; varkens (magere) 12 22; 66 idem (vette) p. kg 0.200.25; 93 big gen 68; 10 konijnen 0.601; 102 kippen 0.40—1.25. Eierveiling. (Voorloopig bericht. Zie ook het no. van Zaterdag.) 65,500 kipeieren: bruine 4.605.00, witte 4.404.80, kleine witte 2.102.90; 700 eendeieren 2.702.80. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscü Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 774.4 te Warschau. Laagste stand 737.5 te Jan Mayen. Verwachting: Matige, zwakke wind, uit Z. tot O. rich ting, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk, droog weer, iets warmer overdag. Herplaatst wegens misstelling. E. G. SMITS en M. P. SMITS-Klexnbloesem. geven kennis van de geboorte van hun Zoon MARTIN. Den Helder, 12 Sept. 1932. Bothastraat 29. I Geboren: ABRAHAM CORNELIS JAN Zoon van, W. v. d. OUDENALDER. J. v. d. OUDENALDER— Luidinga. Den Helder, 13 Sept. 1932. Anemonenstraat 55. De Heer en Mevrouw TICHELMAN—Gobics geven kennis van de geboorte van hunne Dochter SUZANNA C0NRADINA. Den Helder, 15 Sept. 1932 Binnenhaven 114. Geboren Zoon van E. N. MEIJER A. M. MEIJER—Bohne. St. Lidwina-Stichting. Ned. Oost-Indië. Den Helder. R. OTTERVANGER en J. GORTZAK l geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar- I van de voltrekking zal plaats hebben op 29 September a.s. Den Helder, Vischstr. 38 14 Sept. '32 Julianadorp 23 14 Sept.'32 Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lij den, onze lieve Vrouw7 en Moeder weduwe van P. Rijkers, in den ouderdom van ruim 47 jaar. Den Helder, 15 Sept. 1932. Jan in 't Veltstraat 97. P. HOOGERWERF. P. RIJKERS. J. O. RIJKERS. A. HOOGERWERF. Geen bloemen. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Eenige algemeene kennisgeving. Heden overleed onze beste Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, ANTJE LEEUW-JONGEJAN, in den ouderdom van 64 jaar. 'Uit aller naam: J. LEEUW. Den Helder, 14 Sept. 1932. Ie Wilhelminadwarsstr. 2. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag, n.m. 2 uur van uit le Wilhelminadw.str. 2. HEDEN f 0.18 per ons. Kroonstraat 38. Tel. 520. Burgemeester en Wethouders van OEN HELDER brengen ter open bare kennis, dat met ingang van 19 September a.s. het Gem. Zwembad aan de Binnen haven gesloten wordt. Den Helder, 15 Sept. 1932. Ouders, die hun kinderen gedurende den rusttijd (mid dag) wenschen te laten over blijven, worden uitgenoodigd hiervan opgave te doen aan de Directrice der School. Bij voldoend aantal wordt dan voor overblijven de gelegenheid opengesteld. HET BESTUUR. 2 nette COMMENSAALS gevraagdtevens ZIT-SLAAP- KAMERS te huur. Adres: Binnenhaven 3. flO.belooning, die 2 jonge menschen aan een HUISJE kunnen heipen. Huurprijs f3.50 a f 4 p. w. Brieven onder Nr. 294, aan het Bureau van dit blad. Naaister vraagt werk aan huis. Gaat ook uit naaien. Adres: Bureau van dit blad. Net jong echtpaar zoekt FILIAAL, hetwelk bestaan op levert. Man voor het bezoeken van clientèle. Borgstelling aan wezig en voorzien van prima referentiën. Brieven onder Nr. 270, aan het Bureau van dit blad. Timmerman. Basstraat 14. Loonber. 65 ct. per uur. Gedipl. Bouwkundige. Beleefd aanbevelend. f*™58"3*3" GEVRAAGD Gevr. een ZIT- en SLAAP KAMER met pension. Brieven m. prijsopgaaf onder Nr. 289, Bureau van dit blad. Leuke VRIENDIN gezocht. Leeftijd 25-30 jaar. Brievpn onder Nr. 293, aan het Bureau van dit blad. VERLORENeen „Parker" Vulpen. Klein model. Gevlamd. Tegen belooning terug te bezorgen. - Adres: KRIGEE, Van Galenstraat 71. De hoogste waarde voor oud goud, zilver en diamant. M. NAUTA, goud- en zilver smid, Kanaalweg 143. BIEFSTUK f 0.65 per pond. Heel zacht. CHR. GOES. beschikbaar. Geen kosten vooruit. Inl.DAHLIASTRAAT 126.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11