China en Japan. KONIJN'S WARME CROQUETTES De winterhulp voor de werkloozen in Duitschland. De poging tot moord in de Westerstraat te Amsterdam. De moord in den Blijdorppolder te Rotterdam. pro<£r&mm& Brandstichting? Een stoutmoedig plan. Van links en rechts. 460e STAATSLOTERIJ 1'J andere reede- men, die gelden voor de rijen. In vergaderingen, Donderdag met ae bemanningen der schepen van de Hal- cyon-Line gehouden, is met algemeene stemmen besloten, op deze voorwaarden de staking over te tot opheffing van gaan. DE SALARISVERLAGING VOOR HET RIJKSPERSONEEL. den Amerikaanschen generale staf Mc Arthur zulke sensationeele dingen weet te vertellen. Het is een groot raketten- vliegtuig. door een niet-Rus geconstrueerd, dat voor de helft granaat, voor de andere helft gifgastank is en een reikwijdte van 1500 K.M. heeft. Daarbij vergeleken zijn de bijna 300 K.M. afleggende „dikke Bertha's" van den vorigen oorlog onscha delijk kinderspeelgoed. Met „Ekra 3 gifgas en terniet gevuld zal dit 9 «duit. j vergadering van de cen- dank zij de draadlooze stuurinrichting, VC,K h zhndoel nauwkeurig treffen en in enkele' trale commissie voor georgani- minuten een groote stad volkomen ver- seerd overleg, nietigen. Kelders en gasmaskers baten dan Dezer Q'agen heeft een vergadering niet meer. Ik geloof niet (en leidende mi- plaats gehad van de centrale commissie litaire technici van alle landen zijn het v0Qr georganiseerd overleg in ambtenaren- met mij eens), dat al dergelijke dingen zaic€ri( waarbij de minister van financiën, ooit een werkelijke bescherming zirllennamens de regeering, mededeeling deed qeven Inteqendeel: in den komenden oor- Van de maatregelen, betrekking hebbende log zal de machine over de menschheid op de salarispositie van het rijkspersoneel, zegevieren. Zij zal vlammen-spuwend o\ er de aarde razen en niets achter zich laten dan dood en verwoesting. Aan hen, die overblijven, zal dan de taak ten deel val len. uit deze puinhoopen een nieuwe we reld op te bouwen. (Nadruk verboden.) welke de regeering in verband met den ongunstigen toestand van 's lands finan ciën voornemens is te nemen, zooals nader is omschreven in de Millioenen-nota. De minister van financiën deed namens de regeering aan de centrale commissie voor georganiseerd overleg het verzoek over de hiervoor noodige wijzigingen in het Bezoldigingsbesluit en de Pensioenwet binnenkort haar gevoelen te willen ken baar maken. Voorts werden nog behandeld eenige voorstellen tot incidenteele wijziging van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke rijks ambtenaren 1928. Tenslotte is in deze vergadering bespro ken het voorgenomen ontslag per 1 Jan. 1933 van personeel bij de rijksopvoedings gestichten en het vervolgens in lageren rang weder in dienst nemen van het ont slagen personeel. Besloten werd ter zake inlichtingen te vragen. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper! Een opwekking van den rijks kanselier. De Bond van vrü maatschappelijk hulp betoon in Duitschland is gisteravond, zyn campagne voor hulp aan de werkloozen en armen in den komenden winter begonnen. In dien Dom te Berlijn speelde eerst een artiest het D moll concert van Handel op het orgel en daarna werd overgeschakeld naar de rijkskanselarij, waar de rijkskan selier een kort woord van opwekking tot zijn landgenooten heeft gesproken om ook in dezen winter het werk van den bond te steunen. Ondanks alle hulp van den Staat, zeide von Papen, zullen er in den komen den winter nog eenige miljoenen landge nooten zijn, die zonder hun schuld door de ongunst der tijden zoozeer zijn getroffen, dat zü den winter niet kunnen doorkomen. Vorig jaar had het Duitsche volk ruim 100 miljoen aan geld en goederen voor de armen en mlsdeelden gegeven en dit be drag was dezen winter ongetwijfeld even eens noodig. Spr. had het verzoek om een paar inleidende woorden te spreken, gaar ne aanvaard omdat hij wist, dat het Duit sche volk, bij al zijn politieke, cultureele en godsdienstige geschillen toch nog één onverbreekbaren band kende, dien der offervaardigheid. Op die offervaardigheid Tw,an,vw Koof» cend hftjYicn spreker een dnn tegen den 29-jarigen behanger H. G. A„ Hierna voigde dr. Caro als leider van de die f? had f verantwoorden Innere Missionen. *ej?ens pogm? tot moord> p°Sm? tot dood slag, poging tot zware mishandeling. Op 9 Maart is hij de woning van een 81-jarige, alleen-wonende weduwe, wo nende aan de Westerstraat te Amster- c, dam, binnengedrongen. Hij heeft de Op 15 September j-1. bedroeg het aantal vrouw vervolgens met een hard voor bij de arbeidsbeurzen ingeschreven werk- wer zoo geslageili dat ze ernstig ]etsel loozen 5.261.000. In de laatste twee wekeu opliep. zy ver]oor echter faet be^||n Binnenland. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. is het aantal ongeveer hetzelfde gebleven. Amerikaansche matrozen naar Sjanghai. Het Amerikaansche consulaat te Sjang- niet en begon luid te gillen. Op haar ge gil kwamen de buren toeloopen, de man vluchtte, maar werd spoedig gegrepen. Het O. M. waargenomen door mr. Bosch, had 8 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde hem Don derdag wegens poging tot diefstal met aaiiöcue cunsuiaai ie öjang- „aB-oirinia™:"- hai heeft aan de Ohineesche autoriteiten ftraf gevangenis- medegedeeld, dat een dezer dagen te Shanghai 700 Amerikaansche matrozen zullen aankomen, die in de internationale concessie zullen worden ondergebracht ter bescherming van de Amerikaansche belangen. BELEEDIGING VAN DE KONINGIN EN VAN PRESIDENT VON HINDENBURG. De politie te Deventer heeft proces verbaal opgemaakt tegen den heer H. J. F. Sneevliet te Amsterdam, wegens belee- diging van de Koningin en van president von Hindenburg, in een te Deventer ge houden vergadering. UIT HET BOUWBEDRIJF, De Algemeene VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Drie inzittenden licht gewond. Donderdagavond is op een particulie ren overweg onder de gemeente Hoek van Holland een vrachtauto, bestuurd door den eigenaar, den 28-jarigen F. Groenewoud uit 's-Gravenzande, door den personentrein, welke 17 u. 20 uit den Hoek vertrekt, gegrepen. De auto werd ongeveer 40 m meegesleurd. Het voertuig werd vrijwel geheel vernield. De chauffeur en twee andere personen, die op den auto zaten, kregen licht letsel. u door ^r* Thiebout uit Maassluis verbonden en naar hun woningen ver voerd. Eindelijk de oplossing van het drama? Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, is de mogelijkheid thans groot, dat het raadsel betreffend0 de geruchtmakende zaak van den moord in den Blijdorppolder te Rot terdam eindelijk zal worden opgelost. Zoo als men zich zal herinneren, is in dien polder op een avond in October 1929 een jong meisje Marietje van Os uit de Coolschestraat vermoord gevonden, na dat zü door een tot dusver onbekend ge bleven man op de fiets was meegelokt. Het onderzoek was tot zekere hoogte vastge- loopen, vooral ook door de omstandigheid, dat men voor een groot deel moest afgaan op de verklaringen van een aantal minder jarige getuigen. Indertijd heeft de politie een aantal per sonen aangehouden, die verdacht werden iets met deze zaak uitstaande te hebben. Een van deze menschen, zekere H., tegen wien veel verdenkingen bestonden, moest na afloop van den daarvoor gestelden ter mijn weer in vrijheid worden gesteld, om dat van de aanwijzingen geen aaneenslui tend geheel was te maken. Bovendien kreeg men sporen, die in een andere rich ting duidden. H. is sindsdien veroordeeld wegens een zedenmisdrijf waarbij een minderjarige was betrokken gepleegd op een terrein aan de Waalhaven te Rotterdam, en nadat hij weer in vrijheid was gesteld, heeft hij een soortgelijk misdrijf in het Noorden van ons land gepleegd. Ook deswege is hij veroordeeld. Toen hij zijn straf, in verband met deze laatste zaak, uitzat te Scheveningen, heeft hij opeens bekend, den moord op Marietje van Os te hebben gepleegd. Ook tegenover de Rotterdamsche politie en den rechter-commissaris hield hij zijn bekentenis vol. Hij is daarop in het huis van bewaring te Rotterdam opgesloten. Het verdere onderzoek berustte bii den rechter-commissaris mr. Van Oosten Slin- gelandt. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt, is dit onderzoek thans zoover K^orderd, dat binnenkort deze zaak voor de bank te Rotterdam zal kunnen dienen. DE TE 'SGRAVENHAGE GESTOKEN VERKEERSAGENT. De vermoedelijke dader van den laffen aanslag gegrepen. De gewonde agent herkent hem. Naar men aan de „Nw. Rott. Crt." meldt, heeft de Haagsche recherche Don derdagmiddag aan het ziekbed van den verkeersagent B„ die tijdens de relletjes van Dinsdag op zijn post bij de brug aan de Heerengracht op verraderlijke wijze door een man met een mes is gestoken, een arrestant gebracht, die door den agent zonder eenige aarzeling herkend is als de man, die hem de wond heeft "toege bracht. EEN ONVOORZICHTIGE DAME. Hoofdhaar wasschen met ben zine in de nabijheid van vuur. Toen de vrouw van dén handelaar C. J. van Riet, wonend aan het Zevenend te Laren, in het keukentje bezig was het hoofdhaar met benzine te wasschen heb ben de daardoor ontwikkelde dampen vlam gevat. Voordat inej. van R. met het wasschen was begonnen had zij alles, wat naar haar meening gevaar van brand kon opleveren, uitgedaan. Een laag bran dend comfoortje, waarop een koffiekan stond, heeft zij blijkbaar vergeten. Toen heur haar vlam vatte is zij, luid gillend, de straat opgerend, waar een van de ijlings toegeschoten buren haar iets over het hoofd heeft gegooid, zoodat de vlammen werden gedoofd. Met ernstige brandwonden in het gelaat is zij naar het St. Jansziekenhuis te Laren overge bracht. AANRANDING EN BEROOVING. De 69-jarige melkventer W. Hopman, wonende aan het Zeglis te Alkmaar (bui tenkant der stad) is, toen hij Woensdag- ZONDAG 35 SEPTEMBER. Het onderzoek van de justitie uit Mid delburg naar aanleiding van den brand in de Damespolder onder Rilland-Bath heeft aanleiding gegeven tot arrestatie patroonsbond yan ?er? man> ^ie verdacht wordt voor de bouwbedrijven in Neder land, voor de tusschentijdsche contractswijziging. /-^"^rdagmiddag 'e Amsterdam de Algemeene patroonsbond voor de bouw bedrijven in Nederland bijeengekomen, in deze vergadering is met 178 tegen 26 stemmen de tusschentijdsche contracts- wu^gmg aangenomen. Tegen stemde o.a. de afdeeling Rotterdam. HET CONCLIFT IN HET ZEEVAART- BEDRIJF. Opheffing van de staking de Halcyon-lijn. bl.1 Tusschen de Halcyon-Line N. V. en de contact-commissie van organisaties ter koopvaardij is Donderdag een overeen komst aangegaan waarbij de Halcyon Line zich verbindt van 15 dezer af voor een maand den status quo van de tegen woordige gages en arbeidsvoorwaarden te handhaven. Indien de onderhandelingstermijn met den Bond van Werkgevers in de Koop vaardij wordt verlengd, dan geldt deze ook voor de Halcyon-Line. Verder heb- ben de Halcyon-Line en de contact-com- ZI- wederzijds verplicht dat al hetgeen in een nieuwe overeenkomst met den Werkgeversbond ten aanzien van de algemeene vrachtvaart wordt bepaald ook voor de Halcyon-Line in de collec tieve contracten zal worden vastgelegd, len aanzien van de weder-tewerkstel- ng zqn de zelfde bepalingen aangeno- brandstichting. De man is naar Middel burg gebracht. MET VUUR SPELEN. Tijdens afwezigheid van de moeder die bij een buurvrouw een praatje maakte! heeft een 3-jarig kind te Alphen a. d. Rijn, kans gezien een doosje lucifers te bemachtigen. Het kind is met die lucifers gaan spelen en in brand geraakt. Omwonenden, die het kind hoorden gillen, snelden toe en slaagden er, door het kind onmiddellijk in doeken te wik kelen, in, het vuur te dooven. Met brand wonden overdekt, is de kleine in zorg- wekkenden toestand naar het Academi- T). e ziekenhuis te Leiden overgebracht. van pran<* In de woning kon spoedig worden gebluscht. DOODELIJKE AANRIJDING. iaSTflre&A?ni ia te Wiewlen de 62- jarige J. (j., die den weg zou oversteken door een vrachtauto der Deventer ijsfa briek overreden Met een ernstige schc- delfractuur werd G. opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, i3 hij na enkele uren overleden. EEN VROUW VERBRAND. Donderdagmorgen is aan de Lange Lille (Friesland) een boerderij, bewoond door den veehouder H. Haven, tot den grond toe afgebrand. De ruim 40jarige huishoudster A. Koopmans is in de vlam men omgekomen. Huis en inboedel gin gen geheel verloren. De óorzaak van den brand is onbekend. Hilversum, 1875 M. 8.15—12.00 VARA, 12.00—5.00 AVRO, 5-00— 6.00 VARA, 6.00—8.00 VPRO-, 8.00—12.00 AVRO. 8.15—8.30 Gymnastiekles. 9.00 Postduiven- en voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga. 9-30 Voor de mijnwerkers. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, J. Jong (orgel), M. Beversluis en W. van Cappellén (voordracht). IL.30 Toespraak door G. J. Zwertbroek. 12.00 De .Kon. Mil. Kapel oj.v. Kapt.' C. L. W lther Boer en grammofoonpl. 2.00 Boekenhalfuur 2.30 AVRÖ-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en grammofoonpl. 4.00 Grammofoonpl. 4.15 Amsterd. Mandolineclub „Inter Nos" o.l.v. mej. B. v. Parreren. 4.45 Grammofoonpl. en Vaz Dias. 5.00 Arb. Mandoline-ensemble „Futura" o.l.v. J. Spaargaren Jzn en Accordeonver. „Excel sior" o.l.v. A. de Bruin. 6.00 Liturgische Kerkdienst ter herdenking van Gustaaf Adolf uit de Groote Kerk te Leeuwarden o.l.v. Prof. Dr. C. G. Wage naar, m.m.v. mevr. T. CleveringaNie- meyer (sopraan), mevr. G. Syses (sopraan), mej.. D. Haasdijk (alt), A. T. Wumkes (tenor), Dr. J. G. Rijkmans (bas) en Kerk koor o.l.v. J. Bloemsma; G. Stam (orgel). 8.00 Vaz Dias. 8.1510.45 Operette „De Vleermuis"', Strauss, m.m.v. solisten, koor der Opera-vereeniging o.l.v. H. v. Wielink. Regie: L. Roberts. Om- rotporkest o.l.v. A. van Raalte. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: -Bob Scholte. Huizen, 296 M. 8.30 KRO. 9-30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 7.45 NCRV. Hierna KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelspel Ohr. v. d. Hammen. 9.50 Kerkdienst u,t de Zuiderkerk te Utrecht. Hierna tot 12.15 Vervolg orgelspel. 12.15 Sextetconcert. I.45 Lezing. 2.10 Causerie. 2.30 Grammofoonpl. 3.00 Godsd. uitzending. 4.45 Grammofoonpl. 5.00 Chr. Radio-koor o.l.v. G. v. d. Burg. 5.50 Kerkdienst uit de Nieuwe Kerk te Sche veningen. Hierna Gewijde muziek. 7-45 Lezing. 8.10 Sportnieuws. 8 1510.40 Orkestconcert m.m.v. bariton. Ca. 8.50 Vaz Dias. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 36 SEPTEMBER. Hilversum. 1^75 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Voordracht door Marie Mcunier-Nachte- gaal. II.00—12.00 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m.m.v. Maria Hoving van Driel (zang) en D. Kuiper (fluit). i2.oo-2.oo Concert door het ensemble Rent meester en Grammofoonpl. 2.15 Grammofoonpl. 3.00 Viool-recital door N. v. Kinsbergen met pianobegeleiding door Egb. Veen. 3-30 Max Tak: Het leven en de werken van Edv. Grieg. (Met grammofoonpl.). 4.30 Kinderuur. 5-30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang- Bob Scholte. 6-307.00 Boekenhalfuur. 7 oo Vervolg Kovacs Lajos en zijn orkest. 7-30 E. P. Weber: Lugano. 8.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. O.a Fragm. „The Vagabond King", Friml 8.45 Hoorspel „Mina" van Jo Hanns Rösler. MeachTm C°nCen' °a' Ameri"" Lolcrii' - 'o 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Omroeporkest. M.m.v, Egb. Veen (piano). O.a. Pianoconcert K. V. 488 in A Gr. t, Mozart. 11.0012.Q0 Grammofoonpl. Huizén, 296 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159-.30 Grammofoonpl. 10.3a Morgendienst. n.oci13M0 Concert. Mevr. C. v. Ravenzwaay- Mollenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 12.30 Laatste Orgelconcert door Jan Zwart. 2.00 Voor dè Scholen. 2.35 Grammofoonpl. 3 IS Knipcursus. 3.36—3.45 Hoedenmaakcursus. 4.00 Bijbellezing door Ds. H. Ph. Jngwersen, m.m.v. mej. C. de Jager (zang) en M. F. Jurjaanz (harmonium). 5.dö Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.qo Kinderkoor Laus Deo o.l.v. D. ZijLstra. j 9.00 P. Keuning: Christelijke Kunst. 9.3010.45 Concert. H. Hermann (viool), K. Hartvelt (viool en alt-viool), H. v. d. Horst Jr~- (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst- Blèekrode (piano). O.a. Kwartet op. 60, Brahms. 10.00 Vaz Dias. 10-4511.30 Grammofoonpl. DINSDAG 37 SEPTEMBER. Hilversum, 187F M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. io.ig Grammofoonpl. 10.30 Zang door Hanneke Mouton. 11.00 mevr. M. Ritter-Landré: Kinderfanta sieën. II.30 Zangvoordracht door Karin Kwant (sopraan) met pianobegeleiding door Egb. Veen. 12.00—2.15 Omroep-KIleinorkest o.|,v. N^ Treep en Grammofoonpl. 2.15 Pauze. 2.30 Grammofoonpl. 2.45 Praatje door mevr. Ida de Leeuw-van Rees. 3.0Ö Kamermuziek door leden v. h. Omroep orkest (2 violen, alt-viool en cello). 3.30 Uit Café-Central, Den Haag: Russische Bojaren-Ensemble o.l.v. Iwan Pawloff. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. S.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang' B. Scholte. 7.00 Grammofoonpl. 7.30 Dr. M. Th. Hillen: De Grieksche Mytho logie. 8.00 Orgelconcert dbor Pierre Palla. M.m.v Grethe Weytischcnk-Hogenbirk (sopraan) en Boris Lensky (viool). 9.00 Mevr. Ketelaar-van Goeh: De Zonne straal-Collecte. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Oude be kenden. 9-45 Concert door „Thé Hawaiian Three". io.óo Vaz Dias. 10.10 Vervolg Omroeporkest, O.a. Tout Paria, wals, Waldtebfel en Down South, Myddleton 11.00—12.00 Grammofoonpl, Huizen, 296 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Grammofoonpl. iijo Godsd. halfuurtje. 12.15—1.45 Trio-concert. 1.45 Grammofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Grammofoonpl. 4.00 Grammofoonpl. 5.00 Orkestconcert. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.jo Orkestconcert. 6.45 Causerie. 7.00 Grammofoonpl. 7.10 Causerie. 7.45 Dito. 8.00 Orkestconcert en Grammofoonpl. Ca. 9.00 Vaz Dias. CHRONISCHE ISCHIAS. Pijn nu weg. Stok overbodig. Niemand kan er aan twijfelen of deze man heeft voorgoed afgedaan met het loopen met een stok, want het js nu al vier jaar geleden, sinds hq hem aidankte. j Cl118 Maanden leed ik aan chronische ischias en rheumatiek en het was w on mogelijk te loopen zonder stok Maai na dat ik korten tijd Krusohen Salts had ge bruikt kon ik do stok wegdoen. liet is nu vier jaar geleden dat dit gebeurde; de pi.l" is nooit teruggekeerd en ik heb geen dag meer behoeven te verzuimen op myn werk. Ik zou dan ook nooit meer buiten Rru- schen willen want het is zijn gewicht m goud waard. U kunt van dit schrijven naar goeddunken gebruik maken, want ik kan Kruschen Salts werkelijk aan ieder lijder aanbevelen." C. F. Als de afvoerorganen traag gaan wer ken wordt het schadelijke urinezuur vrij heid gelaten zich op te hoopen en zich te nestelen in de weefsels, spieren en ge wrichten in den vorm van naaldscherpe kristallen. Deze kristallen zijn het, die, doordat zij de zenuwwanden doorboren, de ondragelijke rheumatische pijnen ver oorzaken. Kruschen Salts lost de kwaad aardige urinezuur-kristallen op, 0111 ze daarna zacht maar volkomen uit het lichaam te verwilderen. Wanneer U dan trouw blijft aan de kleine, dagelijksche dosis, zullen de zes verschillende zouten in Kruschen Salts de afvoerorganen blij ven aansporen tot gezonde, geregelde wer king. Het kwaadaardige urinezuur krijgt dan geen kans meer zich ooit weer op te hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en f 1.60 per flacon. l' dieSt COnCert' °'a- I4dC H°ng' rhapso-ió!oo 'vervölg°concert. 11.0012.00 Grammofoonpl, nacht van een vergadering in de stad naar huis terugkeerde, op een onbewoond ge deelte van de straat nabij zijn woning door een persoon, dien hjj van te voren nog niet had opgemerkt, aangevallen en ernstig mishandeld. Daarna is hij van zijn geld beroofd. De buit was ongeveer 35. Hoewel hij zeer veel pijn leed, wist de man zijn woning te bereiken, waar ver scheidene verwondingen en kneuzingen werden geconstateerd. Van den dader geen spoor. EEN GEVECHT MET SMOKKELAARS Aan de Duitsch-Nederlandsche grens, in het district Geldern, is het tot een ver woed gevecht gekomen tusschen smokke laars ep douane-ambtenaren van het kan toor Straelen. Eerst na hevige beschieting kon de auto van de smokkelaars tot staan worden gebracht. Reeds bij het over schrijden van de grens was de auto be schoten. Een band was gesprongen, doch eerst ffadat een tweede band was lek ge schoten kon men de smokkelaars tot stil houden dwingen. De bestuurder wist ech ter nog te ontkomen. Zijn metgezel, die door de schoten ernstig was gekwetst, kon gearresteerd worden. Bjj het doorzoeken van de auto werd geconstateerd, dat de plaats van den chauffeur door een 1 cm dikke pantser plaat was beschermd. Honderden kg tabak en koffie zijn in beslag genomen. Buitenland. DE ONTVOERDE ENGELSCHEN. Een vreeseHjke bedreiging. De vader van mevr. Pawley, een van de door Chineesche bandieten ontvoerde Engelschen, heeft van zijn dochter be richt ontvangen, dat de rebellen van plan zijn haar en Corkran de ooren af te snij den en die „als bewijs van herinnering" naar Njoetsjwang te zenden, indien het losgeld niet spoedig wordt betaald. HET GOUD VAN DE EGYPT. Reeds meer dan de helft geborgen. De Artiglio, het Italiaansche bergings vaartuig, heeft Donderdag voor een waarde van 90,000 j>ond sterling aan goud en zilver van het wrak van de Egypt te Southampton aangebracht. Toen het schip in 1922 bij Ouessant verging was er voor een millioen pond goud en zilver aan boord. Daarvan is nu voor een waarde van 660.000 pond opgehaald; er rest dus nog 280.000 pond. De Artiglio zou Vrijdag voor de vijfde maal naar het wrak gaan om nog een laatste vracht te bergen voor den winter. Het volgend voorjaar zal het werk hervat worden. Naar de Daily Chronicle dezer dagen meldde zijn er onderhandelingen gaande over den aanleg van een vliegkamp in het hart van Londen. Dit vliegkamp moet natuurlijk hooger gelegen zjjn dan de daken der omringende huizen. De be doeling is, het den vorm te geven van een reusachtig stalen wiel van 800 Meter middellijn, dat horizontaal komt te rusten op 36 steunpunten, die door torenhuizen gevormd worden. Als plaats hiervoor heeft men het terrein uitgezocht, dat op den vlakken grond wordtingenomen door de spoorwegljjnen achter de stations van King's Cross en St. Pancras. Het wiel zal 8 spaken tellen, zoodat de vliegtuigen hij elke windrichting zullen kunnen «lan den». Elke spaak en de band van het wiel zullen zestig meter breed zijn. De gebouwen, waarop het rad komt te rusten, moeten 36 meter hoog worden en moeten dienst doen als pakhuizen, fabrieken kantoren, fiats. Een zal ingericht worden als hotel. Volgens het plan zouden er flats komen voor 800 gezinnen, die een huur zouden doen van gemiddeld tien shilling per week. Het plan gaat uit van een combinatie, bestaande uit het Laeer- huislid Craven-Ellis, die behoort tot een nrma van makelaars in huizen, Sir Walter Peacock, die rentmeester is geweest,van den Prins van Wales, den scheepsbouwer Workman, den aannemer Hannen, den heer Glover, die het gebouw ontwórne heeft en majoor Gibson. 1 hoopt, binnenkort een wetsontwern bij het Lagerhuis te kunnen indienen om vergunning te kunnen krijgen voor bouwen van dit verheven vliegkamp 22 September. De Nieuwe Rot terdammer heeft door de bemiddeling van de „North American Newspaper Al- lianc'e" een artikel uit Angmagsalik ge kregen van Kathryn, het dochtertje van den bijna verongelukten vlieger Hutchin- son: Pappie heeft haar pop gered; maar de pop van haar zusje Janet is weggedreven. De Schotten, die haar aan boord hebben genomen, boden haar whisky aan, maar die lustte ze niet, het schatje. Gelukkig was er nog fosco. Ik ben een beetje jaloersch geworden van die journalistieke stunt Zou Ka thryn ons ook zoo iets moois willen schrijven? Probeeren. „Cable your impressions, exclusive." Warempel, zooeven krijg ik een rose briefje. Links in den bovenhoek een op geplakt plaatje: een klein meisje met een bouquet. Eenig. Ze vond het maar veili ger om geen telegramkosten te maken. Lieve Redacteur, schrijft ze. „Dank u voor uw briefje hoe wist u, dat ik hier zat, ja ik zit hier we zijn met de vliegmachien omlaaggekomen want er kwam storm. „Woont u in holland wat leuk ik zou ook in holland willen wonen bij de molens en (onleesbaar; zal wel bloembollen be- teekenen). „We waren erg blij dat we met pappie meemochten alleen ben nu erg verkouden, want er zijn hier geen dekentjes maar moes zegt, dat 't geen longontsteking wordt, misschien ook geen bronchitis. „Angmagsalik ligt in groenland, maar dat is nog niet de noordpool, die is veel verder als ik weer op school ben zal de meester verbaasd staan over mijn aard rijkskunde pappie zegt dat meester nu wel bij mij in de leer kan maar pappie maakt altijd grapjes pappie is een snoes. „Gisteren dacht ik dat er een beer was en toen nam pappie een yo-yo om hem dood te slaan, maar het was geen beer en toen dachten we dat het een walrus was maar het was een pinguin en ik ben heele- maal niet bang geweest. „Toen we op het eiland aankwamen heb ik gehuild of mijn vriendje John bij mij mocht komen John woont naast ons in Baltimore maar Moes zei kleine dwaas Philadelphia is een heel eind weg John kan niet eens komen en toen heb ik pop petjes geteekend in een groot boek van pappie maar later zei pappie ben je gek dat is mijn logboek daar mag je niet eens in teekenen en toen heeft hij het wegge nomen maar 1 poppetje leek op John. „Vader zegt, dat ik moet schrijven dai ik het hier' niet zoo erg vind maar niks hoor 't is hier echt eng '4c wou dat ik weer bij tante Kathryn in Baltimore was die al tijd zooveel lekkers en leuk speelgoed heeft vader zei dat ik beroemd zou wor den maar Johnny mocht niet eens mee, was ik maar bij Johnny. „Vader zegt dat ik voör deze brief wel duizend dollar mag vragen hoeveel is dat duizend dollar? Zeker erg veel stuurt O 't maar vader zegt alle hollanders zijtt rijk duizend kusjes van Kathryn". Zoo. nu heb ik óók mijn stunt van het lieve kind in het Poolijs. (Niet olllcleel) Trekking van Donderdag, 22 September 1BJ2 5e klasse, 4e lUst IIOOGE PRIJZEN f 1000 20433 400 14637 f 200 1578 f 100 2034 3669 13152 14733 16677 19093 2125J 21575 Prijzen van t 70 412 425 472 531 568 768 963 1305 1370 1446 1505 1524 1536 1602 1625 1718 1789 1803 1827 1842 1861 1902 2456 2509 2774 2915 3180 3250 3390 3763 3765 3788 3864 3909 4094 4591 4597 4773 4858 5080 5081 5136 5241 6274 5458 5493 5637 6124 6473 6677 6708 6869 6903 7170 7422 7429 7790 7812 7904 8048 8237 8249 8387 8440 8586 8686 8700 9111 9320 9656 9863 9892 10091 10113 10838 11089 11199 11324 11650 1183S 11877 12201 12217 12237 12441 12507 12715 12809 12816 13070 13446 13524 13543 13728 13783 13819 13893 13995 14141 14175 14321 14551 14558 14763 14884 14970 15108 16170 15172 15247 15318 1538S 15427 15497 15589 15758 158C9 16031 16137 16259 16292 16492 16666 18718 16794 16882 16970 17019 17015 17126 17291 17439 17465 17468 17868 1799J 18029 18146 18222 18224 18312 18313 18830 18857 18904 18949 19076 19202 19230 19428 19534 19771 19853 19927 20053 20528 20561 20614 20660 20662 20766 21136 21137 21295 21366 21439 91794 21823 21848 22108 22115 22227 22243 22464 2250S 22604 22861 22971 23039 23079 23124 23918 2393S 19 364 809 1351 1851 2324 2610 2858 3193 3510 3939 4387 4738 5123 5530 5819 6246 6563 6844 7659 7896 8215 8865 9067 9282 9558 9897 10222 10558 11056 11438 12015 12694 13080 13578 13839 14220 14774 15041 15246 15444 15883 16077 16316 16614 16954 17341 18079 18508 18930 19200 19542 19860 20263 20846 21058 21623 21893 22175 22523 23005 23178 23001 23837 66 371 959 1380 1681 2355 2813 2871 3302 3607 3998 4444 4799 5143 5585 5906 6350 6572 6929 7699 7928 8357 8929 9089 9298 9613 9910 10348 10625 11078 11495 12089 12711 13098 13611 14003 14222 14813 15090 15278 15450 15889 16135 16336 16845 16991 17347 18142 18518 18941 19220 19603 19928 20269 20886 21070 21626 21997 22179 22548 23064 23232 23637 23924 72 407 1011 1462 1700 2381 2617 2876 3331 3752 4009 4483 4823 6149 5608 5973 6371 6605 7291 7708 8030 8380 8944 9091 9405 9642 9954 10411 10834 11139 11739 12118 12811 13213 13653 14024 14237 14816 15126 15325 15711 15891 16142 16412 16706 16994 17527 18167 18601 19010 19226 19635 19950 20374 20937 21072 2164» 22030 22230 22584 23075 23286 23641 23968 MtTt.x 149 164 513 530 1036 1158 1501 1568 1792 1807 2385 2394 2633 2718 2888 2933 3447 3478 3885 3886 4048 4166 4485 4488 4880 4943 5151 6233 5661 5678 5995 6022 6393 6431 6629 6695 7411 7417 7729 7768 8071 8077 8563 8582 8987 8993 9144 9149 9450 9457 9657 9661 10029 10051 10416 10441 10835 10898 11278 11284 11874 11962 12263 12452 12914 12992 13358 13371 13662 13690 14084 14073 14368 14416 14857 14858 15135 15152 15349 15363 15782 15786 15892 15908 16169 16178 18416 16424 16760 16785 17025 17030 17684 17840 18198 18210 18654 18737 19104 19115 19250 19352 19677 19724 19999 20065 20430 20543 20944 20963 21117 21133 21685 21717 22064 22093 22238 22284 22645 22668 23076 23089 23298 23313 23643 23663 226 537 1285 1571 1828 2555 2755 2948 3491 3890 4181 4497 4983 5346 5695 6028 6477 6742 7449 7778 8189 8630 8996 9162 9558 9665 10161 10462 10923 11297 11986 12500 13034 13425 13714 14099 14519 14975 15178 15402 15828 15928 16238 16468 16823 17154 17862 18296 18777 19141 19360 19763 20094 20582 20991 21407 21861 22111 22333 22745 23128 23385 23714 241 657 1295 1603 1935 2559 2818 3010 3499 3914 4216 4513 5058 5449 5792 6115 6504 6758 7458 7801 8211 8650 9010 9163 9465 0717 10199 10502 10924 1129» 11992 12551 13036 13531 13808 14111 14580 14992 16218 15437 15848 16964 16257 16472 16875 17307 17902 18439 18895 19156 19376 19821 20171 20768 20993 21446 21863 22135 22412 22771 23144 23494 23726 302 759 1300 1609 2119 2571 2822 3019 3926 4351 4541 6076 5499 5814 6117 6514 6759. 747® 7899 8213 8736 9029 9259 9558 9794 10201 10613 10952 11409 11999 12645 13041 13548 13819 14214 15234 15439 1687® 16054 16272 16567 16878 17329 17931 18462 18890 19180 19412 19855 20243 20796 21014 21528 21881 22140 22462 22799 23145 23570 2377»

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2