Stopzetting van de verdere Inpoldering der Zuiderzee. Stoomvaartberichten. Visscherijberichten. crisis-botermerk. de zuiderzee voorgoed van het tooneel. de openstelling van den afsluitdijk. EERSTE KAMER $ifne inutitdifkc X i. S'.snt li Comestibles Spoorstraat 53 Dilicatessen De Crisis-Zuivelcentrale deelt mee, dat de prijs van het crisis-botermerk en de vervoervergunning voor boter voor de week van 25 September tot en met 1 Uct 65 ct. per kg bedraagt. IJselmeer en Waddenzee. De minister van Waterstaat brengt ter algemeene kennis, dat de volgende namen zijn vastgesteld voor het afgesloten ge- deelte van de Zuiderzee: IJselmeer; voor het overige gedeelte van de Zuiderzee benoorden den afsluitdijk: Waddenzee. Op 4 October? Men meldt aan de Nw. Rott. Crt. uit Leeuwarden: De afsluitdijk tusBchen IJsselmeer en Waddenzee zal waarschijnlijk 4 October voor het publiek worden opengesteld. Vergadering van Vrijdag 23 September. Adres van antwoord op de Troonrede. Vergadering van Vrijdag 23 Sept. Aan de orde is de behandeling van het ontwerp-adres van antwoord op de troon rede. De algemeene beraadslagingen wor den geopend en daar niemand het woord verlangt, gesloten. De Voorzitter leest vervolgens het ontwerp-adres voor dat als volgt luidt: Met levendige belangstelling nam de Eerste Kamer kennis van de rede waar mede hmet Uwe Majesteit heeft behaagd de nieuwe zitting der Staten-Generaal te openen. Ook de gedachten der Kamer - richten zich op den duisteren tijd, dien het vader land beleeft, nu in alle takken van volks bestaan de bedrijvigheid bleef afnemen en moederland en overzeesche gewesten hun welvaart ernstig ondermijnd zien. mede doordat telkens nieuwe belemmeringen van het handelsverkeer tusschen de volke ren aan de bestaande worden toegevoegd. Het trok onder deze omstandigheden de bijzondere aandacht der Kamer, dat de regeering herstel van het internationaal ruilverkeer wenscht te bevorderen door verdragen, die een ruimeren geest ademen en dat zij, om ineenstorting van onmis bare bedrijfstakken te verhoeden, nieuwe noodmaatregelen noodig acht. Het heeft de instemming der Kamer dat de regee ring ook in de toekomst haar zorg aan de werkloosheid zal geven, waarbij het zoo noodzakelijke herstel van het bedrijfsleven haar tot richtsnoer zal blijven, zoomede dat het vraagstuk van de jeugdige werk- loozen aller aandacht zal hebben. Het beroep van Uw Majesteit op de medewerking der Volksvertegenwoordi ging bij het tot stand brengen van de meest dringende maatregelen, die de zorg wekkende financieele toestandn des land bevorderen, heeft niet nagelaten diepen indruk op de Kamer te maken. Zij is zich bewust van den ernst van den toestand en zal er gaarne toe medewerken maatrege len tot stand te brengen, die het evenwicht tusschen 's lands inkomsten en uitgaven kunnen herstellen. De Kamer vernam met belangstelling, dat in de overzeesche gewesten er krach tig, naar wordt gestreefd de kosten der landshuishouding met de middelen in over eenstemming te brengen. Met Uwer Majesteits bede, dat God onze natie moge sterken en met den wensch, dat Hij Zijn Zegen aan den ar beid van de Staten-Generaal moge schen ken stemt de Eerste Kamer van ganscher harte in." De heer Wibaut (S.D.) verklaart dat hij geen stemming over het adres zal vra gen, maar dat hij en zijn politieke vrienden geacht willen worden hun stem tegen het adres te hebben uitgebracht. De Kamer keurt het adres z.h.s. goed. De vergadering wordt verdaagd. Blijkens de thans verschenen memorie van toelichting op de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1933, heeft de regee ring besloten in deze begrooting geen post voor voortzetting van de yerdere inpolde ring in de afgesloten Zuiderzee op te ne men, en zulks hoewel niet kan worden ont kend!, dat indijking van den Noordooste- 1 ijk en polder aan de bestrijding van de werkloosheid ten goede zou komen. Bii de memorie van toelichting is een nota gevoegd betreffende de kosten voor een algemeen plan voor de droogmaking van den N.-O.-polder en de financiering daarvan. Na uitvoerig de bedijking van den pol der te hebben omschreven, wordt vastge steld, dat de polder 44.000 ha groot zal worden. Blijkens een raming der kosten is gere kend voor droogmaking en verkaveling op een bedrag van 100 millioen; voor onderhoud der gemaakte werken op een bedrag van 4 millioen; voor ontginning enz. op totaal 40 millioen. Totaal-gene raal dus een bedrag van 144 millioen. Ten einde tot en werkplan en een ver deeling van de kosten over de opvolgende jaren te komen is in de eerste plaats ge rekend, dat de bedijking in vijf jaar tot stand zal worden gebracht. Het zesde jaar is in hoofdzaak bestemd voor het droogmalen, terwijl een begin ge maakt zal kunnen worden met de werken binnen den polder en nog enkele andere werken afgemaakt zullen kunnen worden. Gerekend' is dat daarna de werken binnen de bedijking in zes jaar ongeveer voltooid zullen worden. Deze werken zullen, naar gelang zij voortschrijden op den voet worden gevolgd door de cultuurwerkzaamheden, enz., zoo dat in de raming gerekend is op de kosten van het drooghouden van den polder ge durende negen jaar. De cultuurwerkzaamheden zullen in het zevende jaar kunnen aanvangen en even eens in zes jaar voltooid' kunnen zijn, in welke periode ook de boerderijen zullen moeten worden gebouwd. Na deze periode is nog gedurende twee jaar op eenige kos ten van den dienst (personeel en materieel) gerekend gedurende vier jaar op onvoor ziene en overige uitgaven en gedurende zes jaar op kosten van algemeene be- stu ursmaatregelen Voor deze 144 millioen wordt een op pervlakte van 44.000 ha grond' verkregen, zoodat de kosten per ha derhalve gemid deld op 3275 gesteld kunnen worden. Het is wel duidelijk, aldus de minister In zijin nadere toelichting, dat deze kosten niet door de waarde van den grond gedekt zullen kunnen worden. Aan het inpolderingswerk is derhalve verlies verbonden. Voor diekküng van dit verlies zou, volgens de nota, door het Rijk ongeveer 66 millioen moeten worden ver sohaft. Naar de meening van den minister kan dit tekort niet in betrouwbare cijfers tot uitdrukking worden gebracht, omdat en zulks geldt in het bijzonder voor de thans heerschende onzekere omstandighe den niemand er voor kan instaan, dat die ramlngscijfers voor het werk van h^den ook zullen gelden in de jaren, dat het werk wordt uitgevoerd, en evenmin dat de grondwaarde, na de vorming van het be huisde land, het thans geschatte bedrag zal bereiken. De Regeering heeft zich ernstig afge vraagd of het verantwoord is, nu in den laatsten tijd zoo duidelijk spreekt, dat be perking van de Staatsuitgaven dringend noodzakelijk is, zich nieuwe lasten van de zen omvang op te leggen. Zij meent, dat het niet in overeenstem- myig zou zijn met de gedragslijn, welke bij net samenstellen van deze Rüksbegroo- ting allerwegen is gevolgd, indien thans reeds in beginsel zou worden besloten tot het ondernemen van een werk, dat het Staatsbudget zeer aanzienlijk zou bezwa ren en diaardoor verderen voortgang van openbare werken zou belemmeren. Wleringermeer. Uit het verdere deel van de toelichting op de begrooting van het Zuiderzeefonds blijkt, dat de toestand van 's Lands geld middelen een langzamer uitvoering van het werkplan voor de Wieringermeer dan aanvankelijk werd aangenomen, gewenscht maakt. Het aanvankelijk gedachte bedrag van 1 millioen wordt nu gesteld op 500.000. Beheer Wleringermeerpolder. Ten aanzien van het privaatrechtelijk beheer van den Wleringermeerpolder merkt de minister op, dat voorshands van een definitieve uitgifte nog geen sprake kan zijn. Deze komt eerst aan de orde wan neer de toestanden in de Meer geconsoli deerd zijn en de gronden hun normale cul- tuurriipheid hebben verkregen. Voor de naaste toekomst schijnt mits dien alleen gedacht te kunnen worden aan een voorloopige uitgifte van gronden in tijdpacht. Geen stichting van een gemeente. Nader wordt uiteengezet, dat thans nog niet kan worden overgegaan tot de stich ting eener zelfstandige gemeente Wierin germeer. Een overgangsperiode is noodig. Bij de regeering wordt een regeling voor bereid. Een post van 1000 wordt uitgetrokken om de Volksvertegenwoordiging in de ge legenheid] te stellen zich er over uit te spreken of zij zich vereenigt met het be ginsel, dat voor een gedeelte van de gron den blijvende staatsexploitatie zal worden toegepast. Nu de afsluiting van de Zuiderzee een feit is geworden en daarmede de visscherij, zooals deze tot nog toe kon worden uitge oefend, vrijwel beëindigd is, is het aantal aanvragen om steun in het bijzonder we gens waardevermindering en wegens de bij de wet bepaalde tegemoetkoming zeer toegenomen. De post: tegemoetkoming wegens waardevermindering, die verleden jaar pro memorie was uitgetrokken, is thans geraamd op 635.000, terwijl de post: tegemoetkoming uit artikel 13 der wet 700.000 hooger moest worden ge raamd dan in 1932 het geval was. Een en ander kon niet zonder invloed blijven op de bezetting van den Rijksdienst ter uit voering van de Zuiderzeesteunwet te Am sterdam. De verhooging van de kosten van dezen dienst is echter nauwkeuriger overwogen en tot geen lager bedrag toe laatbaar. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens, t., 22 Sept. v. Algiers Tabian, u., pass. 21 Sept. Gibraltar Tarakan, t, 23 Sept. v. Havre. P. C. Hooft, u., 22 Sept. te Colombo Poelau Tello, u., 21 Sept. v. Belawan Marnix v. St. Aldegonde, u„ 23 Sept. v. South- ampton. Kon Paketvaartmaatschappij. N. Zeeland, 21 Sept. v. Sydney. Houtman, 22 Sept. v. Mombassa. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeng, 22 Sept. v. R'dam. Kertpsono, t., 21 Sept. v. Port Said. Kota Tjandi, t., 22 Sept. v. Singapore. Tabian, u., 23 Sept. te Genua. Indrapoera, t., 23 Sept. te Suez. Kota Baroe, t., pass. 22 Sept. Finisterre. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING I. re klasse. FijcnoordRC, Blauw WitZFC, VSV HBS, DHC't Gooi, ADOHDVS. De tweede competitiedag brengt ons weer een volledig programma. Feijenoord, VSV, DHC en ADO spelen weer op eigen grond, die met uitzondering van VSV den vorigen Zondag wonnen, terwijl de Velseroorders 0o speelden. Feijenoord zal het tegen de Haarlemsche Racers niet gemakkelijk krijgen. De gasten hebben tegen ZFC laten zien niet gauw ont moedigd te zijn, ook al is de achterstand groot. Toch geven wij Feijenoord als tech nisch de beste ploeg de beste kans voor de punten. ZFC trekt naar het Olympisch Stadion, waar het de gast zal zijn van de Zebra's. De E.C. van Blauw Wit is de competitie met een sterk gereorganiseerd team begonnen; even wel, het gewenschte succes heeft het niet ge bracht. ZFC achten wij in elk geval sterker en we gélooven niet dat de Zaandammers voor de tweede maal zich een flinken voor sprong zullen laten ontnemen. Lust c.s. zul len nu wel op hun qui-vive zijn. VSV heeft de competitie niet met een over winning kunnen inzetten. Na een zeer onaan- genamen wedstrijd, waarin de sportieve sfeer geheel ontbrak, werd het 0o tegen 't Gooi. HBS is de tweede partij; deze club werd door Feijenoord beslissend geslagen, niette min is men vol lof over het vertoonde spel van de zwarthemden. Vooral van de voor hoede, waarin v. Kesteren en v. Vliet zeer goed voor den dag gekomen zijn. VSV zal zeker haar speelwijze moeten herzien, wil ze morgenmiddag geen nederlaag lijden. DHC, de debutant uit deze afdeeling, is met een overwinning begonnen en ontvangt thans visite van 't Gooi. Als we ons niet al te zeer bedriegen, zal de thuisclub opnieuw zegevieren. ADO's tweede thuiswedstrijd wordt ge speeld tegen Hermes. De laatste slaan wij hooger aan dan Blauw Wit, reden waarom het ADO heel wat meer inspanning zal kos ten om ongeschonden uit den strijd te komen. ae klasse A. HRC heeft weer een thuiswedstrijd en zal den strijd moeten anabinden tegen EDO, Beide clubs wisten hun eersten competitiewed strijd te winnen. Op welke manier onze stad- genooten hebben gewonnen, heeft men in het verslag kunnen lezen. Het overrompelende spel in het laatste half uur was de beslissende factor in dit treffen, toen de tegenpartij totaal overspeeld was Maar aan den anderen kant zijn er tactische fouten gemaakt. Zoo bijv. moet de middenvoor beter zijn plaats kiezen; hij stelde zich lang niet altijd goed op. Ergo moet de middenlinie meer naar voren komen; nu bleef zij nog te veel achter. Het werd alleen goed gedaan in het laatste half uur. Een linie die a 11 ij d in beweging moet blijven en haar voorhoede moet blijven volgen. Wat of EDO in haar mars heeft, wij weten het niet, maar in elk geval zullen de Racers zich voor de volle 100 pet. dienen te geven en ook nu trachten een eervol resultaat te behalen. WFC verbaasde j.1. Zondag door DEC te kloppen. De blauw-witten schijnen werkelijk heel wat van plan te zijn. Als we tenminste lezen in hun offcieel orgaan; „op het oogen- blik staan de zaken zoo. dat WFC het met succes tegen de sterkste tegenstanders van haar afdeeling kan opnemen", dan wil dat heel wat zeggen. Voorlooptg is met DEC afgerekend en thans wordt weer op eigen grond tegen Alcmaria Victrix gespeeld Mogelijk dat de bezoekers hun tweede neder laag tegemoet gaan, in wier elftal de combi natie lang niet vlot, het persoonlijk element te veel domineert, wat tenslotte fnuikend moet werken. Bovendien is in de voorhoede Peere boom leelijk afgetakeld. Tegen DEC heeft WFC keurig spel te zien gegeven, met draaien had de club een 23 achterstand. Na ru3t kreeg W. den wind mee en hoewel niet over wegend sterker, had ze toch het beste van het spel en won verdiend. ZW had tegen TOG weer twee oude be proefde krachten in de gelederen: Keijzer (rechtsbinnen) en Pezie (linksbuiten) en twee jeugdige spelers: Melief de keeper) en van Marle (rechtsachter), heeft het nochtans niet tot een overwinning weten te brengen; op eigen veld werden deblauw-zwaren met 31 geklopt, wat een weinig bemoedigende inzet is. Reeds het vorig seizoen ontkwam men op het nippertje aan de laatste plaats en we vreezen thans weer het ergste, niet tegenstaande er nog 17 wedstrijden gespeeld moeten worden. Zeeburgia, dat op bezoek komt, op papier sterker is dan TOG, zal er wel in slagen ZW voor de tweede maal te kloppen. De voorhoede van de Zaandammers die veel te langzaam is in haar afwerking, is het zwakke punt. haar afwerking. Verder wordt nog gespeeld: TOG—Kin- heim en WADEC. ae klasse B. HFC begon goed door te Baarn de club van dien naaam met 5—1 te slaan. De Haar lemmers spelen morgen op eigen grond tegen Bloemendaal, de buurtgenoote. Winnen zal thans wel moeilijker gaan, maar de kans dat dit gebeurt is er zeker. Verder wordt gespeeld: Velox—Alphen, De Spartaan—AFC, Baarn—DWS en BFC Hercules. 3e klasse A. Meervogels—Helder, OSV—KW, Hollandia DWV, AssendelftPurmersteijn, De Vole- wijekersZaandijk. Helder heeft het seizoen geopend met een overwinning te Oostzaan op de kampioenen een resultaat, dat niet zal nalaten bemoedi gend op de spelers te werken. Toch zal het binnentrio der voorhoede zich nog beter die nen te verstaan, want het samenspel daar be vredigt nog niet. Sneller afgeven en het spel op de vleugels houden om tot open spel te komen moet het parool zijn. Noch met pingelen of het allecn-willen-doen, valt veel te bereiken. Tegen Meervogels werd het vo rig seizoen 11 gespeeld, thans gezorgd voor de beide punten, wat heusch wel kan. OSV wordt in de gelegenheid gesteld een of twee punten op haar credit te noteeren, daar KW op bezoek komt, welke laatste niet meer zoo'n sterke ploeg schijnt te hebben als de twee vorige seizoenen. Hollandia zal sneven tegen DWV, terwijl het te Assendelft wel eens spannen kon, want hier komen 2 ploegen tegen elkaar, die Zon- w u ?cer, succesvol gedebuteerd hebben. We houden het op Purmersteijn. De Vo ewijckers, die den vorigen Zondag niet speelden daar het Meervogels-tcrrein af gekeurd was het was n.b. te droog! ko men Zondag in het veld tegen Zaandijk. Aan- gaande het spel der Amsterdammers is ons niets bekend, terwijl Zaandijk met 71 heeft verloren van DWV. Moeten wij hieruit een conclusie trekken, dan is het deze. dat de bezoekers een nieuwe nederlaag zullen notec-sche elftallen), ren, tenzij Volewijckers nog zwakker is dan Zaandijk. dit te bewerkstelligen, zal het aantal schcids- rechtres niet onbelangrijk moeten toenemen. De heer Wiebols, secrtearis der scheidsrech- terscommissie, doet daarom een beroep op de vereenigingen om gesch&te personen uit noodigen zich als scheidsrechter beschikbaar te stellen. De heer Wiebols heeft hierbij vooral op he oog oud-spelers en zij die met de practijk van het spel °P de ho°gt^ de Komaan, wie helpt den N.-H. impase? Er is een groot belang mee gemoeid In verband met het tekort aan ?cheldsreca' ters is reeds voor den eersten Zondag u« beste een aantal wedstrijden vervallen, o.m. de adspiranten-afdeelingen P, R en S (Helder- 3e klasse B. De KennemersDJK, Oosterpark—Schoten, De Zeemeeuwen—OWO, Halfweg—WMS, HillinenSDW. 4e klasse A. UitgeestTexel, ZilvermeeuwenBeverwijk, AlkmaarDTS, Vrone—Schagen, EVCQSC. Reserve ie klasse. ZFC 2—AFC 2, Ajax 2—Hilversum 2, EDO 2HFC 2, Stormvogels 2Blauw Wit 2, Zeeburgia 2Haarlem 2 Reserve ae klasse A. Ajax 3—HRC 2, RCH 2—WA 2, Alcmaria Victrix 2WFC 2, West-Frisia 2VSV 2. Res. 3e klasse A. Helder 2De Kennemers 2, ZFC 3Hol landia 2, WFC 3Alcmaria Victrix 3, QSC 2 —OSV 2. AFDEELING II. ie klasse. Haarlem—DFC, KFC—West-Frisia, Xer xes— Stormvogels, Hilversum—Sparta, VUC— Ajax. Haarlem heeft het tegen de Koogers leelijk laten liggen; opnieuw werd het in die match bewaarheid, dat het in de verdediging van de Haarlemmers hapert; deze staat kwalitatief lang niet in verhouding tot de voorhoede, die juist zeer goed is. Een leemte, die nog minder gunstige gevolgen kan hebben als de Elftal commissie daarin niet op afdoende wijze zal weten te voorzien. DFC is lang niet voor de poes, momenteel een mooie ploeg, die het zeker ver zal brengen, en het kan haast niet anders of de thuisclub zal een veer laten. Xerxes, welke West-Frisia zoo gedecideerd sloeg, krijgt thans een club op bezoek, die niet weinig van zich heeft doen spreken, daar zij een groote overwinning heeft geboekt. We bedoelen Stormvogels, welke Hilversum te Hilversum met 9—1 verpletterde. Welis- II.R.C. I—E.D.O. I. Aanvang half drie. Morgen vindt de tweede competitie-wedstrijd der Tuindorpbewoners plaats. Niets minder dan E.D.O. de oud ie klasse, tevens had vorig seizoen kampioen der ae kl. B, is de tegen partij. De Haarlemsche rood-zwarten zetten j.1. Zondag het seizoen goed in door Kinheim met een 30 nederlaag naar huis te zenden. Ook morgen zullen zij zich zeker tot het uiter ste inspannen, teneinde de punten mee naar Haarlem te nemen. Dat zij in staat zij een prima partij voetbal ten beste te geven, daar staan de namen van Perukal e.a. borg voor. De roodjes zullen dus om een kans op suc ces te hebben een beter spel moeten laten zien dan Zondag j.1. voor de rust. Spelen zij echter als het laatste half uur van den vorigen wedstrijd, dan is het voor hen niet uitgesloten een succesje te boeken. De opstelling is als tegen Alc. Victr. Scheidsrechter de heer Broeksmit. AJAC 3—H.R.C. 2. Aanvang 2 uur. Ook de reserves spelen morgen hun tweede competitie, tevens tweede uitwedstrijd. Even als het ie elftal treft het tweede ook direct bij den aanvang van het seizoen, eenige der zwaarste tegenstanders. Het tweede verloor j.1. Zondag in een, vooral voor rust goed ge speelde wedstrijd van Alc. Victr. 2. Morgen zal ook van reserves het uiterste gevergd wor den om succes te kunnen boeken. De opstelling is als j.1. Zondag. Vertrek per trein om 10.58 uur. HELDER II—DE KENNEMERS II. Aanvang half drie. Over de indeeling van het competitie-pro gramma kunnen we niet bepaald roemen. Zoo speelt Helder 1 twee achtereenvolgende wed strijden „uit" en het tweede tweemaal „thuis". Wij prefereeren verre het afwisselend thuis spelen van het ie en 2e elftal en elkeen zal het met ons eens zijn. Maar het is nu eenmaal zoo en a.s. Zondag speelt het reserve-team der ten wij iets meer dan vorige week, toen men verschillende rechtsche spelers linker had g». laatst De samenstelling is thans als volgtj 1 Gras D. Zuidewind Jo. Ran A. Dros De Graaf Henk Ran E. Lap Kiljan Winter J. Gielis G. Witvliet Reserve: P. Kent. Texel II speelt thuis tegen H.R.C, s en komt uit met 't volgend elftal: W. Ran Helsloot J. Broekman A. Ran K. Dros A. v. d. Slikke M. Koorn J. Bruin H. Vlaming P. Bruin Jb. Geu» Succes-nieuws. Wieringen, Zondag a.s. begint de competitie van den N.-H. V. B. Succes 1 zet de competiti in met een thuiswedstrijd tegen den pas gepromo veerden ie klasser Petten 1, wleke bij keuze is overgegaan. Succes I speelt thans haar tweede seizoen in de eerste klasse; vorig jaar wist zij de tweede plaats te veroveren met 2 punten verschil met den kampioen. Wat zal Succes dit jaar doen? De wedstrijd vangt Zondag aan om 2 uur; scheidsrechter is de heer P. Kraan uit Den Helder. Succes brengt Zondag het volgende elftal in het veld: P. ten Sokkel D. Nieuwbuurt Jb. Smit H. Werelds Th. Rijkers J. Lont H. Grootemaat A. Schmit N. Koorn G. v. d. Wal C- Lont Succes 2 begint dit jaar met een uitwed strijd tegen Helder 3; beiden hebben vorig jaar met elkaar gestreden om de laatste plaats te ontloopen, de laatste wedstrijd bracht eerst de oplossing welke door S. 2 in Den Helder met 43 werd gewonnen en Helder 3 de on derste op de ranglijst bleef. Succes 2 heeft bij het vorige jaar ook weer een heele verande ring ondergaan, het komt Zondag als volgt uit* D. Werelds A. Bugl R. Blauwboer J. Koorn Szn. H. Lon L. Bugel J. Poshumus C. Kroon D. Kniper S. Slikker P- Wereldg De wedstrijd vangt aan om half drie, ver trek half twee precies. Succes 3 speelt ook thuis en krijgt Oude- sluis 2 op bezoek. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Succes 3 beschikt op het oogenbllk ook over een heel aardig elftal; vorig jaar wist zij ook een heel goede plaats op de rang lijst in te nemen, dit jaar zijn zij zeker zoo sterk. S. 3 brengt Zondag het volgende elftal in het veld. R. Bugel J. Kroon P. Idema L. Montulet N, Halfweeg J. Bugel J. Hof A. Schotting J. Idema G. Wisman A. Steigstrg waar schijnt Hilversum een zwak elftal te withemden weer thuis en wel tegen de Ken- bezitten, maar toch zeggen deze cijfers ons wel iets over de kracht van de Vogels met schutters als Groeneveld en Ketting. Het kan wel eens een spannende wedstrijd wor den, waarin een gelijk spel lang niet onmoge lijk is. Sparta liep goed van stapel, want zij debu- nemers 2. De teleurstellende start van het 2e elftal zullen we maar toeschrijven aan het aantal invallers, waarmede gespeeld moest worden. Een volledig tweede had zich zeker de Oostzaners van het lijf gehouden. De wit hemden hunkeren er dan ook naar om van de dwaling hunsi weegs terug te unnnen keeren. teerde met een 3 0 zege op VUC in den kans daarvoor krijgen ze morgen tegen de Haag en brengt thans een bezoek aan Hilver- sympathieke Beverwijkers. Het is evenwel een sum. Hilversum zoowel als VUC worden ge-kansje» want de p]oeg der Kennemers zal brandmerkt als de zwakke zusjes van deze zeker sterker zijn dan die van 0SV. Doch het afdeeling, maar Sparta zal goed doen daarom 1 jweed speelt ook in een sterkere samenstel- „1 At aam ann wieht nifio ka «laniran Manvano 1 3 J Iing, zoodat een spannende srijd om de 2 pun- niet aan een „zacht eitje" te denken. Nergens in de sport waarin het verrassend element zoo groot is als in voetbal. Heeft echter alles een bok hun tweeden wedstrijd wel winnen. Hetzelfde verwachten wij van Ajax ten op zichte van VUC. De sterk gewijzidge Ajax- ploeg heeft niet onverdienstelijk gedebuteerd en zal ook nu zeker niet teleurstellen. Dan hebben wij nog in het Koogje KFC versus West-Frisia, een match, die wel groote belangstelling zal trekken. KFC won met 52 en de Enkhuizers verloren met dezelfde cijfers, hoewel niet op geheel normale wijze Niettegenstaande K.'s succes boterde het toch niet geheel in het team, vooral de achterhoede en verwacht mag worden. Grijpt de kans aan, groot is ais in voetnai. neen eenter aues whits, JulHe zV zeker niet kansioos.... al3 normaal verloop, dan zullen de Spartanen ef maar gewerkt wordt. Het el{tal is: Kossen J. v. Riet J. Bak A. Mos G. Trap H. Quant A. Veen G. de Boer W. Biersteker W. Wieren H. Henning MEERVOGELS I—HELDER I. Dezen Zondag gaat de reis naar Zaandam, teneinde de strijd aan te binden tegen de be kende „Vogels'. Dit team is deze competitie maar zeggen willen dat de thuisclub in elk geval op haar tellen dient te passen, daar W.- Frisia niet zóó zwak is als het resultaat tegen Xerxes zou doen vermoeden. AFDEELING III. ie klasse. Hengelo: TubantiaAGOW; Arnhem: Vi- tesseWageningen; Enschede: Enschedesche BoysEnschede; Apeldoorn: Rob. et Veloci- tasGo Ahead; Almelo: HeraclesPEC, AFDEELING IV. te klasse. Tilburg: Willem II—NOAD; Breda: NAC Longa; Bleijerheide: BleijerheideMW; Middelburg: MiddelburgPSV; Eindhoven: EindhovenSW. AFDEELING V. i« klasse. Sneek: SneekVelocitas; Groningen: GV AVFriesland; Assen: AchillesBe Quick; Leeuwarden: FrisiaVeendam; Leeuwarden: LeeuwardenAlcides. N.-H. V. B. ie klasse D. Bolweg: Helder 3Succes 2, Koorstra. Anna Paulowna: BKCMLD, J. Augusteijn. Wieringen: Succes 1Petten 1, P. Kraan. Wieringerwaard 1HRC 3, Klouwers. 2e klasse E. Tuindorp: HRC 4Helder 4, 10 u., Metse laar. Oudesluis 1JVC 1, Annyas. Texel 2 HRC 5, H. W. Freeke, Watervogels 1 Schagen 2, v. d. Hoff. 3e klasse E. Wieringen: Succes 3Oudesluis 2, 12 u., H. van Dam. HSV 1—Kolhorn r, 10 uur, van der Kooi. DES 1—BKC 2, K. Wit. maakte eenige kapitale fouten. Waarmede wij nog niet op de grasmat geweest, zoodat van zijn kracht weinig bekend is. In de vonge competitie waren de Vogels op eigen terrein haast niet te slaan; alleeen OSV won op het slechte veld. Helder speelde daar gelijk (11). De withemden zullen zich extra inspannen om ditmaal den geheelen buit mee naar het Hel dertje te nemen. Op papier is OSV zeker ster- er dan Meervogels, zoodat men geneigd zou zijn Helder zonder meer de overwinning toe te denken. Er zijn echter zooveel factoren, die eiken wedstrijd verschillend beïnvloeden, dat we Helder een ernstige waarschuwing niet kunnen onthouden. Opgepast! Er zal zeket net zoo hard gewerkt moeten worden als vo rige week, denkt daar wel om. Geschiedt dit, welaan, withemden, dan zien we jullie met 2 puntjes rijker bij het clublokaal arriveeren. Echter nogmaals: opgepast! De reis geschiedt wederom met luxe auto's; vertrek te half elf van het clublokaal, Koning straat, alwaar ook tusschen half acht en acht uur weer „geland" wordt. 4c klasse G. Callantsoog 1HSV 2, C. Ausum. Petten 2 HRC 7. Kelder. Schagen 4—Wieringerwaard 2, 12 u., Tigchelaar. VERANDERING COMPETITIE- INDEELING N.-H. V. B. I11 3 E is JVC 2 overgeplaatst naar 4 HJIC 6 is van 4 G overgegaan naar 3 E. I De 4e klasse G bestaat G. 't Zand. Geel-Rood-nieuws. Voor de lagere elftallen zijn vastgesteld: Helder 3Succes 2, half drie, terrein B; HRC 4Helder 4, 10 uur; Helder 5JVC 2, 10 uur. Watervogels-nieuws. Zondag a.s. zal ons nieuwe vereeniging „Watervogels" v.h. „Zeemeeuw" haar intrede doen in den N.-H. V. B. De naam Zeemeeuw hebben we moeten veranderen, daar die niet bij den N.-H. V. B. aangenomen kon worden. Als eerste tegenstander ontvangen we Scha gen 3; deze beschikt over een heel goed elf tal en is voor ons geen onbekende en jullie zullen je dan ook geheel moeten geven om eenig succes te boeken. De aanvang is om 2 uur op het terrein aan den Strooweg, v.h. Geel-Wit-terrein. De opstelling is als volgt: C. Blokker A. Been F. Been B. Ewalt P. Bontes P. Steurs J. Been H. Been P. Blokker J. Coster J. Bontes Sportbond-nieuws. Zondag a.s. spelen het ie en 2e elftal tegen dito elftallen van bovengenoemden bond en wel de Afd. Hoorn. Wij hebben die afdeeling al bezocht en kunnen vandaar ook constatee- ren, dat wij een besten tegenstander ontvan gen. Het 2e speelt eerst en wel om 12 uur, daarna de eerste elftallen om 2 uur. Scheidsrechter van de 2e elftallen is de heer De 4e klasse G bestaat nu uit: HRC 7. Waart wlfwekken zijn op tijd hè! I HRC neemt met 13 elftallen deel aan de (competities van den N.-H. V. B„ plus 2 in den K. N. V. B., is dus 15. Een record aantal, j wat het bestuur ongetwijfeld heel wat werk zal bezorgen. SCHEIDSRECHTERS TEKORT! De competitieleider van den N.-H. V. B. beft een noodkreet aan. Er moeten elke week ruim 90 wedstrijden gespeeld worden, wil men het seizoen tijdig beëindigd heben. Maar om Texel-nieuws. Morgen gaat Texel I naar Uitgeest; de spe- ers vertrekken met de boot van 8 uur en ma- ken van Den Helder de reis met een auto van den heer van Scheijen. 't Aantal supporters zal dit maal we! niet !I?.0t,JZ,J°l®mdat uur van vertrek zoo vroeg gesteld moet worden. De kansen voor Texel vlin r>1 slecht, althans van de samenstelling verwari!- Geel Rood 1 gaat a.s. Zondag te Waarland spelen tegen Con Zilo I. Voor G.R. 2 staat thans nog niets op het programma, zoo is ook nog niet bekend, wat de korfbalclub Zondag speelt. VOORLOOPIG NED. ELFTAL SAMENGESTELD. De Keuze-Commissie van den K. N. V. B. heeft het voorloopig Nederlandsch elftal sa mengesteld, dat op Woensdagmiddag 5 Octo ber a.s. te Rotterdam zal spelen tegen Bristot Rovers. De samenstelling is als volgt: v. d. Meuten,- Weber, van Run; J. Paauwe, B. Paauwe, van Heel; Nagels (Enschedé), Bonsema (Velo- ctas), Lagendaal, Jb. Mol (KFC), v. Nellen (DHC). ROODE DUIVELS—GILLINGHAM a. Donderdag had de onmoeting plaats (td Brussel) Roode DuivelsGillingham, welke de Belgen wonnen met 42, rust 21. De Belgen waren steeds sterker; van Beeck en Capelle namen ieder 2 doelpunten voor hun rekening. Het elftal was: Braet; Lavigne, Hooydonkx; Simons, Hellemans, Claeszensj Versyp, Brichant, Capelle, van Beeck, v. <L Eynde. WANDELSPORT,. 45 K.M. MARSCH H.P.S.V. De afstandsmarsch van de Politiesportver- eeniging mag zich nog steeds in een toene mende belangstelling verheugen. Een tweetal winkeliers, n.1. de heer Siegers uit de Koning straat en de heer Krigee uit de van Galenstraat hebben het aantal prijzen, dat reeds beschik baar was gesteld, met twee vermeerderd. Wij willen maar zeggen, dat het straks een heel gepuzzel zal zijn om al de prijzen goed te verdeelen. Een prijs voor de ploeg die met de meeste deelnemers het traject aflegt, een prijs voor den diksten deelnemer, id. voor de dik ste deelneemster, één voor de aardigste deel neemster, enz. enz., hoewel we ernstig in over weging geven het laatst genoemde beslist niet toe te passen, daar dan natuurlijk elke vrouwelijke deelneemster den prijs voor zich opeischt. WIELERSPORT. Eere-avond voor Herkuleijns. r.m De benefietwedstrijden ten bate van den Nederlandschen stayer H. Herkuleijns had Donderdagavond in het Stadion plaats ten aanschouwe van 15.000 toeschouwers, meldt Vaz Dias. De Hollandsche motorkampioen was persoonlijk aanwezig en had een groote ovatie in ontvangst te nemen; hij werd op har telijke wijze door den heer van Marle toege sproken. Jammer is het zeker dat de regen een vroegtijdig einde aan het feest maakte, waar door alle wedstrijden niet afgewerkt konden worden. Interesse bstond er voor den sprintwedstrijd over 1 km tusschen Piet Moeskops en Jac. van Egmond; onze prof wist den eersten rit op zeer tactische wijze te winnen. P. van Kem pen wist den omniumrace vóór J. Pijnenburg en K. van Nek Sr. te winnen. De start van den eersten rit met motorgangmaking over 2 maal 25 km is vrij opwindend geweest. De uitslag is: 1. Schlebaum in 20 min. 41 sec.; 2. Snoek, op 100 m.; 3. Leddy; 4. Blckemolen; 5v. d. Wulp; 6. de Graaf. Dit wat betreft de voornaamste wedstrijden. 22 Sept. Aangebracht door korders: 2054 tongen p. st. 0.20—0.08 1411 kleine tongen „0.05—O-®* 48 kisten schol I p. k. 9-507-°® 40 kisten schol II 2.602.IÏ 6 kisten schar 3.50—3-®® 23 Sept. Aangebracht door korders: 1546 tongen p. st. 0.300.0# 979 kleine tongen „0.03 46 kisten schol I p. k. 7-5°51° 46 kisten schol II „2.15'*9® 71 këten schar „2.50t.W

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6