J.J.H.Koopman MANTELS Rust, kalmte en zelfbeheersching Visschei ij. ingezonden. Langs de Stiaat. Help een handje. BONTKRAGEN ST9TUUT MERCURIUS Julianadorp. Dameskleedermaker Bontwerker naar maat geheel met zijde gevoerd, met mooie bontkraag f 55.- Voor het aangewezen adres PELTERIJEN MAGAZIJN WESTSTRAAT 14 460e STAATSLOTERIJ NEEMT LES BIJ wacht, dat nu ook spoedig met deze: werken zal worden t aangevangen. (Ook het clubhuis in het Tuindorp hoort daarbij maar kwam dezen avond niet ter sprake.) Nog eens weer werd voor eenige straten een nieuw verlichtingsschema toegestaan het zijn de Kerk-, Loods-en Molengracht (deze in aansluiting op de Spoorstraat, die nu worden opgeknapt. Zoo langzamer hand gaat onze stad een erg modern en „mannelijk" uiterlijk krijgen; men mag aannemen, dat onze inwoners er zelf schik in hebben, zoo netjes als alles er gaat uitzien. Met algemeene stemmen werd besloten tot den aanleg van den weg Doggers vaart—Brakkeveldweg, een werkver- schaffingsobject, dat, alles en alles, op f 81.000 is geraamd, ongeacht de riolee- ring. Dit hooge bedrag gaf een paar leden aanleiding tot eenige opmerkingen, maar tenslotte legden ook zij er zich bij neer. Het betreft hier een kwestie, die al vele jaren wel een tiental meenen wij hangende is, en nu eindelijk in het stadium van rijpheid is gekomen. De weg zal in werkverschaffing worden uitgevoerd, zoo- dat, zooals reeds in den Raad werd op gemerkt door den heer Eylders, de ge raamde kosten van f81 000 voor een deel worden te niet gedaan door hetgeen min der aan steunverleening aan werkeloozen behoeft te worden uitgekeerd. Zoo heeft elke zaak twee kanten De bewoners van Julianadorp krijgen hiermede een prachtverbinding met de stad, welke aanmerkelijk korter is dan de bestaande. Dan was er dezen avond de belang rijke verbetering van H.R.C.'s sportter rein; de heer Schoeffelenberger wilde deze f 500.— goedkooper maken, maai de Raad wilde een prima afscheiding hebben, waar niet alleen de hondjes, maar ook de jongens en meisjes niet meer door kunnen komen; ook dr. Feenstra Kuiper vond het nogal duur. Merkwaardig was, dat het groot^ hui zenplan van de N.V. Hagebo er zonder slag of stoot doorkwam; merkwaardig hierom, oindat er een adres van enkele keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SaWiiot. T)e fijnste Melange boter. J. t». i. Slaat. Spoorstr. 53. Tel. 420 Den Helder, 0.64 id.; C. Veerman te Den Helder, 0.66 id.; B. Kooman te Alkmaar, 0.73 id.; A. J. H. van Haaien te Den Helder, 0.78 id.; J. Slikker te Den Hel der, 0.79 id.; Firma de Wed. J. Korver te Den Helder, 0.84 id.; A. Govers te Den Helder, 0.85 id.; J. M. Groot te Den Helder, 0.90 id. Varkensvleeseh zonder been ten be hoeve van het Marine-Hospitaal en Kon. Instituut voor de Marine, 1600 kg. C. Veerman te Den Helder, 0.78 per kg; S. Dijkshoorn te Den Helder, 0.79 id.; J. Slikker te Den Helder, 0.80 id.; W. Steenkamp te Amsterdam, 0.80 id.; Chr. Goes te Den Helder, 0.81 id.; B. Koomen te Alkmaar, 0.88 id.; A. J. H. van Haaren te Den Helder, 0.90 id.; Fa. Korver te Den Helder, 0.98 Nu de garnalenvisscherij weer in wer king is gesteld, worden er weer heel wat garnaaltjes geofferd aan de industrie. Fer mand wordt ongeveer 30 cent betaald, zoodat er al heel wat «zaad« moet wor den gevangen, wil men tot eenige be somming komen. Sommigen betreuren deze soort van visscherij, omdat zij mee nen, dat er een te groote opruiming onder de garnalen komt, waardoor er, naar zij veronderstellen, ten slotte een te kort aan goede consumptie-garnalen zal ont staan. Het is dezelfde kwestie alsmetdepuf- visscherij. Voorstanders en tegenstanders en het blijft moeilijk om hierin het juiste standpunt te bepalen, omdat de belangen èn van visscherij èn vischmeelindustrie dit vraakstuk raken. Men weet wat daarover zooal is te doen geweest en dat de Regeering in deze KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De leden der K. v. K. en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier zijn bij eengeroepen voor een openbare vei ga c- ring, welke zal worden gehouden op Woensdag 12 dezer, des namiddags 2 uur in het Stadhuis te Alkmaar. De agenda vermeldt weinig, dat voor onze stad en omgeving van belang is; In gekomen is een schrijven van den heer Bakker, te Oudeschild, waarin deze aan de Kamer zijn dank betuigt voor haar „doortastende en schitterende medewer king" in verband met een dreigende ver plaatsing van zijn bedrijf tengevolge van de havenwerken te Texel. Onder de ult-i gegane stukken is de motie aan de Twee de Kamer inzake de opheffing der recht bank alsmede het adres aan den Minister van Justitie tot behoud daarvan, een en ander ingevolge de besluiten van de ver gadering, op 28 September gehouden met de besturen der middenstandsvereemgin- gen, van welke vergadering wij uitvoerig verslag hebben gedaan. Voorts een schry- Van aan den Spoorwegraad te Den Haag, waarin de Kamer hare opmerkingen ken- lende personen gevoerd, en strekt tot ver duidelijking en verheldering van wat in die Ethica is neergelegd. Tenslotte de uitersten raken elkaar! willen we in dit hoekje iets niededeelen over een prachtwerk over Bouwkunde, ge schreven door de heeren G. Arendzen, ar chitect en J. J. Vriend, leeraar M U waarvan thans het eerste deel in de_ Le zaal aanwezig is. Dit eerste deel is een Hand- en Studieboek voor den Bouwkun dige en den Timmerman, en is zoowel stu- dieboek als van belang voor den vakman. Het is minder uitgebreid dan het stan- deardwerk van prof. Watt jee. Het tweede deel zal een leiddraad ziin voor den met selaar. T. Majoor te Den Helder, 1.10 id. slissingen heeft genomen. len d® m o.m»nw«rlrine Hoewel het geen voldoende oplossing is, meenen wjj toch te moeten vasthou den aan een verbodsbepaling tot visschen op een bepaald gebied. Waar, dat dient in overleg met de belanghebbende par tijen te worden geregeld. Het kan zijn, dat men zich, althans wat de garnalenvisscherij betreft, noodeloos ongerust maakt over een tekort aan gar nalen, omdat dit schooldiertje zich in buitengewone mate schijDt te vermenig vuldigen, maar eenige maatregel tot be scherming is misschien niet ongewenscht. Te veel moeten we hier echter op ver onderstellingen afgaan, omdat zekerheid omtrent deze aangelegenheid ten oenen- male ontbreekt. De garnalenverzendingen naar Amster- Versch rundvleesch ten behoeve van het Kon. Instituut voor de Marine te Den Helder o.a.: 400 kg biefstuk, 500 kg roast- bief, 300 kg gehakt, 700 kg ragoutvleesch, 200 kg runderlappen, 750 kg soepvleesch. W. Steenkamp te Amsterdam, 1792. J. Slikker te Den Helder, 1901.Chr. Goes te Den Helder, 1982.50; A. J. H. van Haaren te Den Helder, 2005.B. Koomen te Alkmaar, 2176.50; Firma de Wed. J. Korver te Den Helder, 2425. S. Dijkshoorn te Den Helder, 2760.A. Govers te Den Helder, 2780.C. Veer man te Den Helder, 2805. Versch kalfsvleesch voor het Marine- Hospitaal, 800 kg. W. Steenkamp te Amsterdam 0.45 per kg; Chr. Goes te Den Helder, 0.49 id.; 0.54 id.; A. aannemers was om dezen grond liever te Helder3? O GO^- A j H distribueeren dan aan een enkelen bouwer Govers te Den Helde-r-> ia., A. J. tl uittegeven. Met geen woord werd daar over gesproken en zonder eenige dis cussie werd de grond voor den bouw van van Haaren te Den Helder, 0.60 id.; J. wegen, en (dit laatste in samenwerking met enkele Kamers in Noord-Holland) een adres aan Ged. Staten waarin het voorstel Nooy c.s. strekkende om te ge-1 raken tot verlaging en meerdere unifor-1 miteit der P.E.N. tarieven wordt ge steund. een De straffe zuidooster hielp de eb handje om het water uit de haven te jagen naar de reede. waar het opgevangen werd door het jakkerende ebwater van de dam blijven doorgaan en daarmede is het waddenzee om afgevoerd te worden naar beoogde resultaat wel bereikt. De zendingen gekookte garnalen naar Frankrijk hebben nog geen bevredigenden de Wed. J. Korver te Den Helder, 0.70 74 woningen aan genoemde vennootschap Veerman te Den Helder, 0.74 id., afgestaan. Nu betrof het hier koop, en Dijkshoorn te Den Helder, J 0.<5 id geen erfpacht; er zal zelfs een nieuwe straat voor moeten worden aangelegd. Nijpend is het gebrek aan goedkoope volkswoningen in onze stad, het werd in Shkke^ te I^n^ Helder^/^O.^O^d.j lirma j ujts|ag jannen brengen. Vermoedelijk, dat de aanvoer daar, door de zendingen van de Zuidelijke visschers, nog te groot is. De benoodigde vleesch- en worstsoorten ten behoeve van het Marine-Hospitaal en het Kon. Instituut van de Marine. J. Slikker te Den Helder, 1835.10; T. dezen raad nog eens weer naar voren j Majoor te Den Helder, 1880.A. gebracht bij gelegenheid van de behan- deling van het verzoek van den Bouw vakarbeidersbond om maatregelen ter be strijding van werkeloosheid. De heer Eylders drong er op aan, dat de gemeente Dijkshoorn te Den Helder, 2647.30; Fa. meer derde klasse grond beschikbaar zou (je Wed. J. Korver te Den Helder, 2859. Govers te Den Helder, 2126.80; C. Veer man te Den Helder, 2148.30; A. J. H. van Haaren te Den Helder, 2160.A. C. Vries te Den Helder, 2246.20; S. stellen, maar wethouder van der Vaart t zeide, dat daarmede volstrekt niet de bouw van goedkooper woningen vaststond, omdat hem gevallen bekend waren, dat particuliere aannemers op derde klasse grond nochtans woningen bouwden van f 7.— huurwaarde, een prijs, die voor het soort, dat verlangd wordt, te hoog is. Intusschen vernamen wij, dat nu ook de bouw van de woningen in het Tuindorp, die door de Woningstichting zullen wor den gebouwd, verzekerd is. Deze bouw stagneerde namelijk omdat de Minister verlangde, dat de betrokken arbeiders voor lager loonen- zouden wer ken en weigerde het bouwvoorschot te geven. Thans is overeenstemming bereikt en hebben de bouwvakarbeiders, zooals men weet, den lageren loonstandaard aanvaard en daarom kan nu binnenkort De platvischprjjs, althans van schol is zeer bevredigend te noemen, waarschijn lijk doordien de aanvoeren gering zijn, omdat een groot deel der vloot zich bezig houdt met de garnalenvisscherij en de kotters hun gewoonte van te IJmuiden te markten gestand blijven volgen. Het oesterkorren, hetwelk, zooals ge meld, sedert 1 October weer is toegestaan, heeft gering resultaat, zooals gedacht was. De oesterstand heeft zich op de natuurlijke banken nog niet hersteld. Al Groenten, «woenten en „len ten be- I hoeve van de zeemacht: G. van Os te Den Helder, 8068.75; C. van Os Cornz. te Den Helder, 8282.60; J. v. Amersfoort te Den Helder, 8504.10; A, Blom te Den Helder, 10.411.40. Groenten ten behoeve van het Marine- Hospitaal. J. van Amersfoort, Den Helder 1008; A. Blom, id., 1034.20; C. van Os Cz., id., 1312; G. van Os, id., 1516. Melk ten behoeve van het Marine-Hos pitaal, 33.050 liter. G. van dier Plaat. Den Helder 6.98; Melkfabriek „Jong Holland", id., 7. C. Smids, id., 7.49, allen per 100 liter. entegen heeft men goede vangsten van wulken, die gretig aftrek vinden in België en welke „slakken" men flink wil betalen, zoodat per baal door den visscher soms f 20 wordt besomd, hetgeen een buiten gewone prijs is. Nu is het pas in het begin van deze visscherij, waardoor voor het nieuwe vischgerecht allicht wat meer wordt betaald dan later in den tijd. Maar deze prijsstelling zegt wel iets voor een goed vooruitzicht dit seizoen.. Men beweert, dat de kotters willen trachten te verhandelen in België. Het geen de contingenteering belet, zou dan de Noordzee om daar deel te nemen aan de stuwing naar de Engelsche kust. Haast zienderoogen zakte het water in de buitenhaven en de plompers tegen den voet van den leidam lagen een meter hoog haast bloot en nog stuwde het water in groote haast de haven uit. In de knik bij den afslag lag een motor schuit, die zijn visch gelost hebbende, nu weer naar zee wou, profiteerende van de snelle eb, die hem een stootje in zijn rug zou kunnen geven. De motor sloeg aan. maar, behalve een lichte trilling en even een heen en weer schudden, kwam er in het vaartuig geen beweging. De schuit zat aan den grond, de motor werd afgezet, stoere ruggen schoorden zich tegen het boord, stevige beenen druk ten tegen den steigerrand; haken werden geplaatst tegen den steiger en krachtige handen en schouders duwden met groote lichiafemskracht. Het schip bewoog niet; het 'Zat geboeid en de eb stuwde het water zeewaarts. Op den steiger veel belangstelling van vakejenooten en zonder veel omhaal duw- den-pzij mede tegen het schip, schoorden mede hun ruggen daartegen en duwden haken door vele stevige knuisten omklemd met bouwen worden begonnen. Met deze D. Bonselaar, Den Helder 6.74; A. F. woningen, alsmede de 74 door de N. V. Isaksson, id., 6.90; C. Smids, id., 7.49; misschien op deze wyze kunnen worden vanaf den steiger tegen het schip .bereikt. Weert men hen niet aan de Bel- De motor sloeg aan en toenein- VaH Insti- gische markt, dan zou met de contingen- delijk met vereende kracht, week het vaar- teering gevoegelijk kunnen opheffen. Dat tuig van den steiger. Nog eenige stevige zou veel bitterheid en veel kosten be- duwen en het schip was geheel vlot. tuut, Hagebo te bouwen circa 160 arbeiderswoningen gebouwd, zoodat, wanneer deze eenmaal gereed zijn, \oor een groot deel in den nood is voorzien. Al blijft het natuurlijk waar,] dat ook de door Hagebo te bouwen woningen nog wel te duur zullen zijn voor den gemiddelden arbeider. Van de rest der agenda kan nog worden vermeld, dat we door de uitbreiding, die dc stad de laatste jaren heeft ondergaan, een nieuwe indeeling van de diverse kies kringen en stemdistricten hebben gekre gen, en dat er, naar de toezegging van den Burgemeester In de nieuwe politie verordening bepalingen zijn opgenomen omtrent het parkeeren in de winkelstraten, zoodat opstoppingen als tot dusver plaats vonden, wel niet vaak meer zullen voor komen. sparen. Maar ja, de hooge oomes maken woningen worden Melkfabr. „Jong Holland", id„ 8.—; allen 1 soms de zaak veel ingewikkelder dan het per 1(M) uter werkelijk behoeft. Melk ten behoeve van de Kazerne On- De Belgische visschers derzeedienst, 2700 liter. eventueele aanvoeren met A. F. Isaksson, Den Helder 6.90: G. van d>e,r Plaat; id., 6.98; Melkfabr. „Jong Holland", id., 7.—; C. Smids. id., 7.49; allen per 100 liter. Melk ten behoeve van het vliegkamp „De Kooy", 3300 liter. J. Blankman, Den Helder 6.95; C. Smids, id., 7.49; Melkfabr. „Jong Hol land", id., 10.allen per 100 liter. zien, zooals men dat hier ook doet ten opzichte van visschers. Ook dit op zichzelf is voor opheffing van allerlei belemmerende bepalingen. Geen onnoodige pour-parlers. De hulp werd aanvaard zooals ze werd aangebo- zullen deze den- Spontaan, uit gevoel van saamhoo- leede oogen righeid, werd hulp gegeven en als vanzelf- te IJmuiden sprekend aanvaard. de vreemde Geen dank en ook geen verwachting van dank. Zuiver beeld van zooals het e,ei^^leido"i moest zijn in het geheele maatschappelijke leven. De redevoering, die Dr. Colijn te Genève heeft gehouden en die ook raakte de be- r lemmeringen, die de landen elkaar onder- OnS JLSSSZClCtl JiOek]Q. ling in den weg leggen, geeft duidelijk Kunstijs ten behoeve van de zeemacht, aan welk een bezetenheid de regeeringen 3000 kg. bezielt. M. A. Kolster, Den Helder 2.50; J. J. de Beurs Cz.. id., 2.60; Ohr. Goes, id., 2.60; allen per 100 kg. Roggebrood ten behoeve van het Kon. Instituut, 750 kg. 10.allen per 100 kg. Benoodigde hoeveelheid waren ten behoeve van het pitaal en het Kon. Instituut. Firma Simon de Wit, Zaandam 1829.32; J. A. London, Den Helder 1851.10; Firma Albert Heijn, id., 2020.23; Firma L. Bu- ter, id., 2042.30; A. J. de Vries, id., 2073.42; S. Dijkshoorn, id., 2141 42; J. W. Joosten, id., 2170.15. BOTTER NARIJ PETTEN GESTRAND. UITSLAG AANBESTEDING. Overzicht der gehouden aanbesteding voor de levering van 443.000 kg klei- of geelvieezige zandaardappelen gedurende hot tijdvak 1 November 1932—1 Juni' 1933, gehouden op 5 October 1932 des middags ten 12 ure in het Commande- mentsgebouw der Marine te Den Helder. N. J. Schuit, Beverwijk, kleiaardappelen per 100 kg 1.87, geelvieezige zandaard appelen per 100 kg F. Koster, Breezand, ld. 1.94, id. 1.94; P. Zoete, Anna Pauiowna, id. 1.98, id. 1.98; M. D. Dijt, Den Burg (Texel), id. 2.048, id. 2.048; A. Blom, Den Helder, id. 2.13, id. 2.13; C. Keeman, Noord-Scharwoude, id. 2.18, id. 2.18; G. van Os, Den Hel der, id. 2.24, id. 2.24; C. van Os Cornz., Den Helder, id. 2.27, id. 2.27; P. Wie- ringa, Sneek, id. 2.48, id. J. van In den nacht van Donderdag op Vrijdag Amersfoort, Den Helder, id. 2.60 id. strandde bij zwaren mist, 2 km ten Noor den van Petten, de Urker botter „UK 86". Het vaartuig verzocht om sleepboothulp, waarna een vertegenwoordiger van de firma Wijsmuller alhier zich per auto naar de plaats der stranding begaf ten einde de situatie op te nemen. Hij rap porteerde, dat de botter ten anker was gegaan, en sleepboothulp van IJmuiden onderweg was. Uit Den Helder is later de „Utrecht" van de firma Wijsmuller even eens naar de plaats der stranding ver is een groote ijze- En wij laten ons maar in den stroom van dien mallemolen meedraaien. GEZELSCHAP KEES PRUIS. t 1 Zondag a..s. komt dit gezelschap met J. Kuiper, Den Helder 8.90; N.V. „De zijn nieuwste repertoire een voorstelling Eendracht id., 9.65; J. B. Piscaar, id., I in Casino geven. Bijgestaan door de uit-, 1 stekende voordrachtskunstenares Stella kruideniers- ®aemer, den componist illem Ciere en Een paar aardige werkjes heeft de Lees zaal zich aangeschaft, die eigenlijk voor den zomer bestemd zijn, maar die toch nu in de wintermaanden kunnen worden ge lezen en bestudeerd. Het ziin beide uitga- ze zijn tot Geachte Redactie. U zult mij ten zeerste verplichten, wanneer u mij eenige ruimte in uw blad wilt afstaan voor het volgende: BENOEMING LEERKRACHT BIJ HET B.L.O. Toen ik de discussies over deze kwestie in uw blad van Donderdag 6 October doorlas, maakte ik bij mezelf eenige op merkingen Allereerst deze: Het schijnt een der raadsleden nogal zwaar op de maag te liggen, dat het hoofd eener school een buitengewone machtspositie heeft. Prach tig woord voor de tribune, nietwaar? Ja, het is treurig, zoo'n bovenmeester kan nota bene zijn eigen personeel gaan uitzoeken! Dat zou de heer De Njjs mis schien anders doen. Stelt U eens voor, een commissie daartoe te benoemen. Wat dunkt U b.v. van een winkelier -j- een groentenboer enfin, vult U maar) in, en desnoods een onderwijzer er bij. Van die machtspositie kent de heer De Nijs nog meer voorbeelden. Ja, je hebt er lastposten onder. Ik droom er wel eens van: Stel je voor, dat eenige onderwijzers 's morgens om kwart over negen nog op de gang staan te kletsen en dat zoo'n bovenpiet aan komt (op 't lawaai van de jeugd, die zich kostelijk amuseert), om hun aan het ver stand te brengen, dat de gemeenschap al een kwart uur salaris heeft neergelegd voor dat koffiepraatje. Of dat zoo'n au toriteit zich verstout, op de hoogte te blijven van de vorderingen van alle leerlingen zijner school en b.v. de schriften eens inzietl Foei! Zoo'n man hoort netjes tegen zijn personeel te zeggen, net als een jongen, die stout is geweest, dat hij het nooit meer doen zal. Enfin, over democratische heilstaat ideeën wordt in onderwijsbladen genoeg vae gedachten gewisseld. Alleen vraag ik me af, of iemand, die zoo denkt, zitting moet hebben in een commissie van bij stand voor onderwijszaken. Nou en èf! Trekt die mijnheer niet; fijn van leer tegen de laatste voordracht? j Stel je voor: No. 1 is een vriend van het H. d. S. De Inspecteur verbaast er zich over, dat de vrouwelijke candidaat niet No. 1 staat. Hjj weet toch wel, wie de bekwaam ste leerkrachten zijn, want hij bezoekt de onderwijzers in de klas. Zeer juist I En 't gros van de stuurlui aan wal weet er weinig of geen snars van! Die No. 2 had aanmerkelijk betere papieren 1 Voor No. 1 was een zeer slappe aan beveling ook! En de heer De Nijs, die de zaken alleen naar de feiten kan be- oordeelen, zooals die op papier voor hem staan, voelt er niets voor, No. 1 te benoemen, enz. (zie Held. Crt.). Alzoo; de beste leerkracht moet staan No. 1, het oordeel van den Inspecteur slaat de heer de N|js hoog aan, en de zaak moet onbevooroordeeld be keken worden. Ik moet eens even in de courant kijken, of bet werkelijk de heer De Nijs is, die dat allemaal zegt. Ja, het staat er. Is dat dan diezelfde mijnheer, die plm. 5 jaar geleden bij de benoeming van een hoofd aan school 6 No. 3 van de voordracht zoo verdedigde? 1. Was dat soms een vriend van hem? (vriend, ziet U, geen partijgenoot. U zit immers niet in den raad voor Uw partij belang, doch voor het algemeon welzijn). 2. Had die candidaat ook betere papie ren dan No. 1 3. De Insp. heeft vermoedelijk wel aan die voordracht meegewerkt. Had diens ven van de Arbeiderspers, en stajui gekomen in overleg met de afdeeling advies toen g e e n waarde Natuurvrienden van het Instituut voor Marine-Hos- Hesse, zal de ons zoo bekende humo- 1 rist Kees Pruis dezen avond weer tallooze liedjes ten beste geven. De «Telegraafschreef over hemHier oogstte Kees Pruis met zijn cabaret vele lauweren van een stampvolle zaal. «Groningsch Dagblad€...Kees Pruis behoort tot de beste van onze humoristen Hij is erg gewild en het publiek verlangt steeds weer da capo's. Arbeidersontwikkeling. Wij bedoelen „Het Paddestoelenboekje" en een werkje over „Hunebedden en Grafheuvels". In het eerstgenoemde geeft dr. S. De „Utrecht" vertrokken. ter assistentie 4. Was er van No. 1 soms een slappe aanbeveling 5. Had men soms toezeggingen gedaan of was er achter de schermen gewerkt? Broekhuysen (Immers No. 3 werd benoemd een interessant populair wetenschappelijk6. Moest die benoeming door dik en overzicht van de bestaande paddenstoelen, dun worden doorgedreven die interessante bewoners van de planten-1 En dan bezoek je als sollicitant de 21 wereld, in het tweede vertelt M. G. Warf- 2.60; ha. H. H. Key en Zn., Leeuwarden, id. 2.69, id. T. v. Gunst, Dedems- vaart, id. 2.78, id. 2.78; A. van Splun- ter Jr., Halfweg, id. 2.85, id. P. Kuil en P. C. Timnaers, Heemskerk, id. 2.89, id. 2.94; P. Th. Rooijackers, Oef- feit (N.B.) id. id. 2.98; A. Moens, Nieuw- en St. Joosland (Walcheren), id. 'd- f J. van Os, Den Helder, id. 3.25, id. 3.10; N.V. v/h P. v. Twisk, Den Helder, id. 3.47, id. Opgave der gehouden aanbestedingen trokken. De „UK 86 op den 4en October 1932, in het Gomman-1 ren tweemaster, dementsgebouw der Marine te Willems oord, (Den Helder), voor de levering van ververschingen enz. ten behoeve van Hr. Ms. schepen en inrichtingen der zeemacht, gedurende het tydvak 1 November 1932— 1 Mei 1933. Versch varkensvleesch (zeemacht) deelen van varkens 20.000 kg. N.V. Uithoornsdhe Baconfabrieken Uithoorn, 0.628 per kg; W. Scholte Alkmaar, 0.638 id.; S. Dijkshoorn in Een later bericht meldt: De Urker botter welke in den nacht van Donderdag op Vrijdag, tengevolge van den mist, op 2 km ten Noorden van Pet ten op het strand is geloopen, is vlot ge bracht. Gisteravond om ongeveer 7 uur had de sleepboot „Utrecht" van Bureau Wijsmuller, uit Den Helder verbinding met het gestrande vaartuig. Om 8 uur is het vlot gebracht, waarop koers gezet te te te werd naar IJmuiden. TRAGISCH ONGEVAL. Donderdagmorgen pl.m. 9.30 u. zakte een oude vrouw, zekere mej. Bijl, op de Spoorgracht, plotseling in elkaar. werd in de groentenzaak van den heer u.,.- - - ,r binnengedragen, waar bleek, dat de 82- ondar de „jongeren behord. Van een drie-en-twint'ig-tai dichters vindt men hier werk bijeen. Dr. N. van Suohtelen heeft van den Ne- derlandschen wijsgeer Spinoza een bloem lezing vertaald uit ziin geschriften en brie ven en bil de Wereldbibliotheek uitgege ven. Ook dit werkje ligt in de Leeszaal. Deze vertaling sluit aan op een vroegere van de Ethica. De Ethica is Spinoza's hoofdwerk: (iaarin heeft hy ziin wijsgee- rige en godsdienstige leer systematisch samengevat. Deze bloemlezing bevat werk uit andere geschriften en brieven naar aanle:dinn- van zijn werken met versehil- raadsleden van Den Helder, en neemt de noodige complimentjes in ontvangst over de rapporten, over je stadie, enz., maar... No. 3 moet benoemd worden. „Ja maar man, als je nu zelf zegt, dat die mijnheer de beste aanbevelingen heefizoo onderbrak eens de vrouw van een raadslid deze „logica" van haar jarige vrouw aan hartverlamming over leden was. AANRIJDING. Gisterenmiddag om ongeveer vijf uur reed een jongmensch, J. ter Berg, uit de Jan in 't Veitstraat, de Nieuwstraat in, toen van die richting een auto kwam. De jongen kon niet vlug genoeg stoppen en werd door den auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Wonder boven wonder werd hjj alleen aan het been eenigszins verwond. Zijn fiets daaren tegen was totaal vernield. femius van die merkwaardige overblijf selen uit een oud verleden. Dan willen we in dit hoekje nog iets mededeelen over een bloemlezing van ver zen van jongere christelijke dichters, („Stille Opvaart" is de titel van het boekje, door A. J. van Dijk en Jan H. de Groot bijeengebracht). Het ligt niiet op onzen] man, ('t was geloof ik in 1927, Weststraat weg in dit hoekje critisehe besohouwingen zooveel, mijnheer De Nijs). te houden, anders zouden wii vragen of 1 Enfin, je blijft beleefdbgiten de deur ZijHelene Swarfch, die 25 October van dit jaarZeg je eens in je zelf „stik" en je sjouwt St i den 73-jarigen leeftiid bereikt, nog wel naar een volgend raadslid, dat al vast 1 J_ tnMXnwAri" KaHahH r» V» AA»-» I een ernstig gezicht zet en zijn paperassen al wat schikt, als de bel overgaat. Petje af, de vóórstelling begint opnieuw. Bah! Met veel dank aan de Redactie, Hoogachtend, G. 'T HART, Hoofd d. O.L.S. I, Anna Pauiowna. (Niet officieel) Trekking van Donderdag, Oclol - 5e klasse 12de lUst HOOUK PllllZEN t 1000 1629 3038 4754 19831 400 2264 4620 6169 6551 20875 200 311 4006 6161 7527 16088 100 1195 1685 5594 7365 7687 12153 17314 18524 19873 20198 31716 Prijzen van f 70. 46 113 171 388 <17 522 750 851 1443 1583 1721 1973 3369 3471 3474 3496 3527 2621 27 591 1991 3801 3387 4053 4350 5164 5574 6068 8591 6608 7141 7969 8335 9143 10142 10795 11631 11746 34 eiv 3130 3877 3442 4543 5187 5682 6163 6752 7351 7987 8427 9238 10207 11132 11832 12554 12662 13696 13721 14627 14639 15506 15698 16607 16789 17422 17517 17830 18005 18759 19118 19692 19716 20236 20252 3051 3559 4655 6297 5745 6183 6804 7461 7992 8593 9284 10288 11173 3052 3722 4662 6319 5838 6200 6807 7658 8091 8884 9395 10309 11202 3194 3858 4798 5387 5850 6204 6066 7675 8093 8767 9738 10514 11387 3249 3920 4986 5480 6902 6272 7004 7746 8158 8917 9785 3-.J3 392a 3260 3994 6048 6063 5484 5500 6979 6009 6325 6390 7062 7883 8190 8937 QfllO 10575 10602 11477 11496 11961 12030 12069 12138 3011 13129 13258 13260 13868 14228 14278 14281 14723 14823 15010 15255 16753 15863 15910 16025 16932 17008 17197 17263 17681 17703 17714 17729 18248 18357 18393 18472 19159 19263 19338 19446 19807 19863 19986 20122 7134 7895 8306 9034 10046 10780 11601 12488 13667 14468 12453 13459 14385 15364 15366 17344 17406 17781 17823 18504 18638 19531 19671 20134 20220 20479 20480 20642 20702 21055 21068 l\ïll «SS? 2J22S 2"?? 2-502 2.725 21808 22487 22822 23427 28'.'0 22'91 22873 2278' 22" "7 13211 26 162 351 458 683 1061 1345 1668 1889 2438 2710 2927 3150 3551 3899 4064 4315 4614 4789 6024 5211 6495 6709 6868 6120 6563 6843 7181 7476 8020 8382 8580 8808 01- .4 9.24 9401 9530 9768 10150 10409 10645 10932 80 223 356 483 687 1090 1386 1698 1953 2484 2766 2945 3151 3699 3923 4127 4361 4615 4795 6046 6237 6514 6736 6874 6154 6585 6853 7185 7692 8062 8416 8619 8814 9069 9225 9402 9585 9782 10181 10425 10653 11028 100 237 360 508 744 1097 1455 1767 2094 2489 2792 2955 3276 3639 3936 4134 4279 4628 4838 50a 1 6233 6525 6740 6898 6165 6648 6906 7168 7785 8087 8437 8628 8333 9161 9230 9410 9658 9919 10205 NIETEN 101 254 398 545 796 1099 1489 1774 2196 2533 2798 3038 3333 3665 3951 4178 4388 4693 4648 6077 5265 6538 5754 6039 619a 6654 6911 7193 7908 8167 8438 8651 8873 9178 9235 9427 9662 10018 10211 103 309 421 654 912 1131 1581 1806 2258 2687 2821 3087 3365 3753 3965 4184 4426 4698 4893 6088 6399 6650 6789 6043 6327 66u2 ea 7-39 7922 8175 8484 8701 8947 9179 9236 9438 9706 10054 10233 10516 10450 10508 10723 10747 10772 11047 11079 11100 11308 11322 11325 11388 11393 11439 11476 11541 11562 11567 11643 11708 11728 11783 11835 11945 11965 12032 12096 12110 12156 12230 12290 12314 12361 12530 12686 12688 12695 12709 12916 13001 13062 13084 13149 13150 13247 13252 13302 13322 13333 13374 13476 13495 13512 13687 13871 13890 13918 13942 14096 14107 14120 14231 14414 14528 14546 14581 110 340 436 606 049 1147 1616 1815 2282 2695 2825 8091 3393 3764 3986 4249 4475 4769 4939 6096 6417 6596 6818 6073 6355 6738 7007 7308 7963 8180 8515 8743 8952 9181 9278 9459 9714 10079 10264 10266 10373 10565 10566 10576 10811 10866 11138 11176 11407 11411 11596 11609 11855 11881 12114 12130 12406 12414 12721 12727 13207 13404 129 155 341 846 444 452 609 663 987 1042 1254 1302 1626 1667 1873 1882 2292 2436 2697 2709 2891 2899 3093 3098 3452 3524 3781 3836 3988 4020 4265 4276 4431 4503 4785 4787 4941 4968 5107 5129 5454 5469 5677 5690 5825 5858 6101 6113 6474 6482 6777 6785 7086 7155 7316 7404 6012 8015 8214 8347 8561 8562 8747 8777 8563 9001 9184 9207 9302 9394 9489 9506 9716 9733 10081 10136 14744 14747 14752 14916 14918 14941 15132 15133 15168 15433 15493 15521 15632 15635 15691 15788 15842 15858 16196 16223 16224 16480 16518 16554 16738 16752 16973 16978 17253 17287 17447 .17471 17553 17555 17872 17894 18049 18060 18230 18256 18259 18536 18606 18889 18996 19318 19368 19723 19725 10885 11251 11423 11621 11920 12145 12520 12831 13242 13431 13717 13745 137G3 13865 13998 14048 14070 14082 14251 14318 14345 14386 14595 14617 14652 14665 14777 14783 14793 14831 14898 14969 15000 15012 15078 15085 15261 15315 15324 15346 15407 15555 15603 15606 15625 15628 15716 15717 15721 15767 16778 15902 15912 15915 16176 16186 16298 16304 16306 16315 16457 16566 16649 16658 16687 16694 16800 16831 16846 16851 16890 16958 17019 17035 17038 17059 17156 17201 17331 17333 17410 17415 17424 17495 17499 17506 17508 17536 17627 17671 17686 17817 17871 17957 17960 17969 17987 18027 18072 18096 18098 18165 18220 17313 17472 17585 17906 18063 18283 18394 18400 18410 18444 18480 18678 18699 18715 18817 18828 18845 19027 19029 19041 19176 19199 19282 19373 19378 19436 19521 19553 19591 19740 19780 19797 19828 19840 19894 20017 20025 20028 20116 20138 20140 20142 20257 20259 20268 20271 20273 20300 20313 20345 20359 20388 20443 20481 20566 20599 20607 20608 20620 20696 20707 20761 20779 20837 20860 20868 20951 21022 21043 21066 21118 21131 21164 21169 21177 21267 21393 21396 21430 21441 21454 21573 21576 21668 21706 21741 21755 21779 21811 21853 21878 21906 21913 21945 21947 21960 21977 22046 22059 22091 22095 22118 22148 22212 22268 22301 22318 22328 22380 22406 22460 22518 22601 22609 22718 22765 22786 22855 22857 22863 22897 22926 23038 23037 23091 23108 23125 23137 23165 23193 23281 23244 23276 23309 23336 23396 23435 23447 23454 23630 23636 23677 23685 23789 23793 23800 23820 23842 23851 23854 23861 23875 23884 23960 23975 Volgende trekking on 11 October 1932. Het komt ons voor, dat de schrijver de zaak eenigszins verkeert stelt en dien tengevolge uit het gesprokene verkeerde conclusies trekt. Het woord „machts positie" is door den heer de Nijs uit sluitend gebruikt om daarmede aan te toonen, dat een schoolhoofd vóór alles de noodige voorzichtigheid past inzake het doen van toezeggingen en beloften aan sollicitanten, die blijkbaar niet kunnen worden nagekomen. Verdere strekking had naar onze meening zyn uitdrukking niet. Overigens onthouden wy ons van eenig commentaar, zooals wjj ook in ons raadsoverzicht deden uitkomen. Redactie Held. Ct. Naar wjj vernemen zal heden (Zaterdag avond) om 8 uur in het café „De Blauwe Keet" van den heer C. v. d. Blink een nieuwe dansenrsus aanvangen, waarvoor liefhebbers zich aan genoemde lokaliteit kunnen aanmelden. FANCY-FAIR CHR. MEISJES VEREEN. Der traditie getrouw zal de Chr Meisjefi- vereeniging „Wees een Zegen" op Woens c!a_; 12 en Donderdag 13 October a.s in do C hr School te Koegras een fancy-fair, ten bate van genoemde school organiseeren Hft openingswoord zal op Woensdagmid dag om 3 uur gesproken worden door den Weleerw. heer Ds. Joh. MeirHÉb, van Den Helder. Vrijdagnamiddag zou de timmermans knecht D. de J., in de werkplaats van zijn Patroon, terwijl hij aan het werk was met den slijpsteen, een kleine voorziening tref fen aan een der poulies. Hij is daarby met ziin linkerhand in de knel geraakt, met het gevolg, dat tusschenin de wijs- en lange vinger van die hand een scheurwond ont stond, en hij veel pijn aan de pols had. Na eerst bij de buren van een noodverband te zijn voorzien, is hij per auto, van een juist

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 14