koude Nachten VAN WILLIGEN COURANT Derde BIrd. een Heerlijke wollen deken Luchtvaart. VAN ZATERDAG 8 OCTOBER 1932. Familiedrama te Wanroy. Bakkersmoeilijkheden. Voor en toch goedkoop Vertrouwd adres Goed 'n Postvluchten van en naar Indië Legerberichten Burgerlijke Stand van Den Helder Op- en ondergang van Zon- en Maan en Wintertijd. tijd van hoogwater (Texel). October Maan Zon op: ond: HOOGWATER LAAGWATER orïd. óp: Tijd. u. min. Tijd. u. min. Tyd. u. min. Tyd. u. min. Zondag 9 15.54 6.12 17.19 4.20 17.07 8.37 20.51 Maandag 10 16.06 1.19 6.13 17.17 5.46 18.18 10.03 22.10 Dinsdag 11 16.17 2.36 6.14 17.14 6.46 19.10 11.13 23.11 Woensdag 12 16.25 3.51 6.16 17.12 7.30 19.47 12.03 Donderdag 18 16.35 5.04 6.18 17.10 8.03 20.19 0.01 12.43 Vrijdag 14 16.45 6.16 6.20 17.08 8.34 20.48 0.40 13.13 Zaterdag 15 16.57 7.29 6.22 17.06 9.01 21.15 1.13 13.43 niet in den weg staat, de uitvoering van de kanaalplannen met kracht voort te zetten. DE STEUN AAN DE BOUWNIJVERHEID. oorshands alleen aan veree- niglngs- en gemeentebouw. Het is de bedoeling de rijkssteun aan de bouwnijverheid voorshands alleen aan vereenigings- en gemeentebouw ten goede te doen komen, zoodat de particuliere bouwers zich nog op andere wijze zullen moeten zien te helpen. De gemeenten, die dringende behoeften hebben aan goed- koope woningen, zullen het eerst aan beurt komen. handelde ouder den invloed der vrouw. Bpr. concludeerde dat verdachte moet veroordeeld worden wegens poging tot valschen sleutel drongen zy daarop in het huis binnen en sloegen met flesschen en boksijzers hun tegenstander bewuste- - - -- w{3v"u tui UÜCW doodslag en eischte een gevangenisstraf 'oos, terwijl zij de andere bewoners van van vier jaren. het huis met revolvers in bedwang hiel de uitspraak werd daarna bepaald op den. Het slachtoffer werd het rechteroog 20 October. met een flesch uitgeslagen, bovendien ZIJN ZOON MISHANDELD. De vader tot 1 jaar straf veroordeeld. gevangenls- tigd. Dat heeft deze laatste begrepen en hij heeft zich nu z.g. vrijwillig teruggetrok ken. Walker bevind zich n.1. aan boord van een schip, dat hem uit Europa (waar hij verstrooiing en rust was gaan zoeken) naar zijn land terugvoert. DE ENGELSCHEN EN DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De Echo de Paris meent, zoo meldt Reuter, dat de stemming bij de Engelsche delegatie ter ontwapeningsconferentie is omgeslagen. De delegatie, die nog voor ongeveer twee maanden door haar samenwerking met Frankrijk en Amerika de aanneming van de bekende Geneefsche ontwape ningsresolutie mogelijk maakte, zou thans zich uit de verbintenis met deze beide mogendheden willen vrijmaken. De Echo de Paris trekt hieruit de con clusie, dat de Engelsche delegatie nu grootere tegemoetkoming zal betoonen voor de Duitsche ontwapeningsthese. VRIJWILLIGE GAGEVERLAGING IN DE DEENSCHE SCHEEPVAART. De Deensche reedersvereeniging heeft een overeenkomst aangegaan met de machinistenvereeniging en de stuurlie- denvereeniging, waarbij de leden van beide laatstgenoemde vereenigingen, die aan gemonsterd worden op opgelegde schepen, 10'/o van hun gage afstaan. De bedoeling is om op deze wijze meer schepen in de vaart te brengen. Op het oogenblik zijn er in Denemarken 83 stoomschepen op gelegd. Tusschen de reederijvereeniging en de vereeniging van gezagvoerders bestaan geen collectieve afspraken. De verbinte nissen tusschen reeders en gezagvoerders worden individueel geregeld. De zeelieden en de stokers hebben zich reeds eenigen tijd geleden uitgesproken tegen een vrij willige gageverlaging om meermenschen aan het werk te krijgen. Hbl. DE POGINGEN TOT EEN CONFERENTIE TE LONDEN. De Engelsche regeering hand haaft haar voorstel. Een V.D.-bericht uit Genève meldt, dd. gisteren: Uit leidende Engelsche kringen wordt heden bevestigd, dat de Engelsche regee ring haar voorstel tot een zoo spoedig mo gelijke bijeenkomst van een conferentie der vijf mogendheden handhaaft. Met na druk wordt erop gewezen, dat er nog vol doende vooruitzichten voor de totstand koming aanwezig zijn. Men geeft echter toe, dat het optreden van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken eenigs- zins overijld was en dat voor de voorbe reiding langere diplomatieke besprekingen noodig waren geweest. Het verzet van Fransche zijde wordt niet als onoverwin nelijk beschouwd, hoewel Herriot de ge lijkgerechtigdheidskwestie slechts binnen het kader der ontwapeningsconferentie be handeld wil zien. De bereidheid van Ame rika en Italië om aan de conferentie deel te nemen, wordt beschouwd als een ver sterking van het initiatief der Engelsche regeering. KERK EN STAAT IN MEXICO. Het conflict neemt scherper vormer aan. De wetgevende macht van den staat Binnenland. Zijn oom gedood? Het O.M. eischt vier jaar. \oov de rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan de 46-jarige arbeider H. tonende op het z.g. Roode Dorp te 1 ^'ooiogen, die in den nacht van 20 op 21 1 Augustus zijn 19-jarigen zoon met een aardappelmes een aantal steken heeft toe gebracht, zoodat hij in ernstigen toestand naai- het ziekenhuis moest worden ge bracht. De jongen is hersteld. Deze mis handeling was het gevolg van een twist, waartoe de vader, die dikwijls beschon ken was, aanleiding had gegeven. De jon gen was eerst eenige uren weggegaan, maar inplaats dat de vader bekoeld was, bleek hij bij terugkomst van zijn zoon nog opgewondener, tengevolge van drank misbruik. Tegen hem werd een gevangenisstraf van anderhalf jaar geëischt. De recht bank bepaalde de straf op 1 jaar met af trek van de voorloopige hechtenis. Vera Cruz heeft een decreet goedgekeurd waarbij aan alle r.k. priesters het burger recht wordt ontnomen, en waarbij aan de regeering het recht wordt verleend onmid dellijk over te gaan tot inbeslagneming van alle bezit van de Kerk, teneinde dit voor niet-kerkelijke doeleinden te gebrui ken. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE IN DE VER. STATEN. Walker trekt zich definitief terug. Donderdag heeft er op een bijeenkomst van democratische partij-bonzen, in den staat New-York, een openlijke verzoening plaats gevonden tusschen Al Smith en gouverneur Roosevelt. Smith verklaarde zich te kunnen vereenigen met een candi- daat voor het gouverneurschap van den staat New-York, die anti-Tamman.v is. Dat beteekent dat de door Roosevelt bui ten de deur gesloten burgemeester van New-York, Walker, die een vriend, maar ook een werktuig van Tammany was, niet langer kan rekenen op den steun van Al. omith. Maar zonder dien steun wordt Wal ker, die met Al. Smith en Tammany achter zich een factor van beteekenis was in de politieke vergelijking van New-York, vrij wel volkomen uitgeschakeld. Thans nu Roosevelt verzekerd is van den machtigen invloed te zijnen behoeve, van Al. Smith, zijn Roosevelts kansen zeer gestegen, die van Walker vrijwel vernie- SALARISREGELING BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN. In Ncord-Holland 6 pet. korting. De Haarlemsche correspondent van het „Hbldt" meldt Enkele maanden geleden hebben Ged. StatenvanNoord-Holland aan de gemeente besturen in deze provincie gevraagd hun meening te uiten over een eventueele salarisverlaging van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. Het voornemen van Ged. Staten was pensioenverhaal toe te passen. De meeningen van de verschillende ge meentebesturen liepen zeer uiteen. Ged. Staten hebben met het nemen van een beslissing gewacht, totdat een beslis sing zou zijn genomen in zake de salaris regeling van het provinciale personeel. Thans is een circulaire aan de gemeente besturen gericht, waarin Ged. Staten mededeelen, dat het eerste plan voor- loopig is teruggenomen en dat gedurende drie jaar een tijdelijke verlaging op de salarissen van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers zal worden toegepast van 6 °/0. Echter zal 25 °/0 van de jaar wedden tot een maximum van f 1000 niet voor verlaging in aanmerking komen. Als de betrokken functionarissen meer functies bekleeden zullen de salarissen worden samengesteld en de korting zal worden toegepast op het totale bedrag. DE ZUIDERZEE- STEUNUITKEERINGEN. Trage afdoening van correspon dentie. Het Tweede Kamerlid Duys heeft-den minister van waterstaat gevraagd: Is het juist, dat de Visschersvereenigin- gen van Stavoi-en, Hemelumer-Oldephaert en Noordwolde, en Gaasterland op 20 Juni 1932 een brief tot den minister van water staat hebben gericht, waarin opmerkingen werden gemaakt over de onvei'klaarbare wijze en over de onvoldoende wijze, waarop de Zuiderzee-steunuitkeeringen werden toegekend, en dat daarin weid vei'zocht, zoo mogelijk binnen 8 dagen antwoord te mogen ontvangen? Is het juist, dat pas op 8 September d.a.v. (dus bijna drie maanden later) een brief werd gericht van den volgenden in houd „Het is dezerzijds niet bekend, wie in uw aangehaald schrijven bedoeld worden met personen, die reeds voor jaren ge heel los van de afsluiting van de Zui derzee, hetzij als visscher of als knecht uit het bedrijf gingen en die thans eene uitkeering genieten, welke hooger is dan of overeenstemt met die, toegekend aan visschers, die hun eens gekozen be roep onmogelijk konden vaarwel zeggen. Het bedrag der geldelijke tegemoetko- •ming wordt steeds overeenkomstig bij Koninklijk besluit daarvoor gestelde re gelen bepaald. De Minister van Waterstaat: (geteekend): T. Bleeker, secretaris." Vindt de minister het oirbaar, dat, ge geven de toch al reeds zoo ellendige om standigheden, waarin de Zuiderzeevis- schers verkeeren, men op zijn departement bijna drie maanden besteedt, om een der gelijk briefje in elkaar te zetten? Is het den minister bekend, dat onder de groote grieven, die tegen den Rijks dienst betreffende de Zuiderzee-uitkeerin- gen aan zijn departement thans bestaan, een zeer voorname plaats inneemt het feit, dat betrokkenen öf vaak in het geheel geen antwoox-d ontvangen, öf pas pas na maanden eenig bericht krijgen op verzoe ken, die zü tot het departement of den Rijksdienst richtten? Welke maatregelen is de minister bereid te nemen, dat aan een dergelijke wijze van afhandeling van zaken ten spoedigste een einde wordt gemaakt? Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch werd voortgezet de behandeling van de strafzaak tegen den 23-jarigen assistent van een stoomzuivelfabriek te Ooster hout, die er van wordt verdacht, dat hij op 18 April 1931 zijn oom L. van der Vleugel, directeur van de zuivelfabriek te Wanroy, van het leven zou hebben beroofd, door hem opzettelijk met een hard voorwerp op het hoofd te slaan en daarna opzettelijk zijn kleeren in brand te hebben gestoken, ten gevolge waarvan de ongelukkige zoodanig letsel kreeg, dat hij enkele dagen later overleden is. Op 17 Dec. 1931 werd de zaak uitge steld voor het instellen van een onder zoek naar de geestvermogens van ver dachte. Er werden in eerste instantie 31 ge tuigen gedagvaard, terwijl de verdediger vier getuigen a décharge meebracht. Voor de rechtbank had verdachte met de meeste beslistheid volgehouden, dat hij onschuldig was. Uit het getuigenverhoor bleek dat de overleden directeur op den bewusten dag met zijn zoontje naar zijn ouders was geweest. Verdachte had den geheelen dag bij de echtgenocte van den directeur doorgebracht. Er werd gespro ken van een vei-houding tusschen ver dachte en de vrouw. Des avonds is ver- DOOR EEN VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Op den rijksweg naar Hengelo, nabij Enschede, is Donderdagmiddag de 32-ja- rige ongehuwde melkrijder J. K. W., uit Lonneker, terwijl hij bezig was zijn vrachtauto te herstellen, door een vracht auto uit Almelo aangereden. Hij werd zoo danig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Enschede is over leden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagochtend is te Wolvega op den Rijksweg naar Heerenveen het driejarig zoontje van den heer H. van Zanten, dat op dien weg voor de ouderlijke woning aan het spelen was, door een auto uit Zutfen aangereden. Het ventje werd be wusteloos en gewond opgenomen en in enkele uren na het ongeluk aan zijn ver wondingen overleden. De remmen van den auto werkten goed, dóch naar men ons mededeelde, moet de heer B. uit Zutfen, die het stuur van den heer J. had overgenomen, niet goed heb ben opgelet, daar het jongetje van den den weg uit den berm te am, terwijl de auto aan den rechterkant reed, zoodat er voldoende tijd moet zijn geweest om te remmen. ELFJARIGE JONGEN OP DE NIJMEEGSCHE KERMIS DOODGEVALLEN. Woensdagavond was op de Nijmeegsche kermis de 11-jarige P. Holleman met een vriendje naar de zgl. „steilwand" gegaan, waar een motorrijder acrobatische toeren verricht. Toen de jongen bovenin de tent in de toeschouwersloge gekomen was, is ihij van een hoogte van 6 m. door een gat in het zeil op straat gevallen; in de on middellijke nabijheid van zijn vader, die daar op hem stond te wachten. Zwaarge wond en bewusteloos werd de knaap naar het St. Canisiusziekenhuis vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht is overleden. SPOORWAGEN WARMGELOOPEN. DE WEST-FRIESCHE KANALEN. Ged. Staten wenschen de uit voering van de kanaalplannen zooveel mogelijk te bevorderen. In antwoord op een verzoek van de Ka mer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier aan Ged. Staten om de uitvoering van de West-Friesche kanalen zooveel mogelijk te bespoedigen, heeft het college meegedeeld, dat het ook van oor deel is, dat een spoedige totstandkoming van de West-Friesche kanalen zooveel mogelijk dient te worden bevorderd. Zijn streven is er op gericht om, voorzoover de financieele toestand der provincie daaraan dachte met zijn oom naar het kippenhok ''nkerkant van den veg gegaan om de kachel der kunstmoeder v001'scniJn op te stoken. Gewoonlijk geschiedde dit des morgens, doch omdat het den volgen den dag Zondag was wilde de neef dien Zaterdagavond de kachel verzorgen. In het kippenhok is de directeur met een ijzeren voorwerp op het hoofd geslagen, ten gevolge waarvan hij bewusteloos is neergevallen. Zijn kleeren zijn daarna met petroleum overgoten en in brand gestoken. Uit de bloedsporen is komen vast te staan dat de ongelukkige nog pogingen heeft gedaan naar buiten te vluchten. Het drama heeft indertijd veel opschud dingen verontwaardigingteweeggebracht, te meer daar het slachtoffer als een hoogst achtenswaardig ingezetene te Wanroy bekend stond. Na de gebruikelijke vragen, namen de psychiaters, dr. Janssens, uit Voorburg, en di'. Caspai'ie, die een uitgebreid onder zoek naar de geestvei-mogens van ver- dachte hebben ingesteld, voor de groene tafel plaats. Daarna ving het verhoor van verdachte aan. Deze bleef bij zijn verklaring dat zijn oom om 7 uur dien dag is thuis ge komen en dat deze reeds om half acht naar het kippenhok wilde gaan, doch toen is er niets aan de bx'oedmachine gedaan. Om half elf is men weer naai de broedmachine gaan zien. Wat er ver der gebeurd is, weet verdachte zich niet te herinneren. O.m. werd gehoord de gemeente-veld wachter van Wanroy. Deze deelde mede, dat verdachte des nachts bij hem aan huis was gekomen en geroepen had: «Zet mij maar in de gevangenis, ik heb mijn oom geslagen, hij bloedt en hij brandt ook, misschien is hij wel dood«. Rapport der psychiaters. Het rapport van de psychiaters ving aan met de verklaring, dat de braafheid en betrouwbaarheid van verdachte indruk heeft gemaakt. Verder werd in het rap port gezegd, dat deze plotseling van streek kan zijn geraakt door het oplaai ende vuur van de ontploffing. Het is wel mogelijk, dat hij geslagen heeft om het vuur te blusschen en daarbij zijn oom heeft geraakt. Volgens de deskun digen kan verdachte ook niet gehandeld hebben onder suggestie en zij zijn er van overtuigd, ook al zou er een verhouding tusschen hem en de vrouw van den di recteur hebben bestaan, dat verdachte absoluut niet in staat kan geacht worden, zoo'n misdaad te bedrijven. Beide psychiaters sluiten volkomen uit, dat verdachte opzettelijk de misdaad be gaan zou hebben en zij achten het ook niet aannemelijk, naar aanleiding van de opgedane ervai-ingen tijdens het onder zoek, dat er eenige verhouding tusschen verdachte en de vrouw van den ver- slagene heeft bestaan. had hij ernstige wonden aan den schedel en tal van andere wonden opgeloopen. NA TWINTIG JAAR WEERGEVONDEN. Een echtpaar te Southend on sea, waar van de man een Griek is, vertoefde in 1912 bij het uitbreken van den Balkan oorlog te Athene. De vrouw was ziek en haar drie maanden oude dochtertje werd aan een kindermeid toevertrouwd. De ouders moesten Athene vérlaten met ach terlating van het kind. Zy kwamen in Saloniki en deden daar pogingen om met de verzorgster van het kind in aanraking te komen, wat niet gelukte. Den heelen oorlog door zochten zij op den Balkan naar het kind zonder het te vinden. Toen de oorlog uit was, keerden zij naar Enge land terug. Zij vergaten echter het ver loren kind niet. Vier jaar geleden kregen zij eenige aanwijzingen en ten slotte is Georgiadis, de man, er in geslaagd zijn dochter op te sporen. Zij was in een Ser visch weeshuis terecht gekomen en later geadopteerd door den directeur van het postkantoor te Belgrado. Het meisje, dat thans dus twintig jaar oud is, is nu druk bezig Engelsch te leeren. Haar moeder is een Enge'sche en haar vader is al sinds 1907 genaturaliseerd Engelschman. In den oorlog vertoefde hij op den BrJkan voor den Engelschen spionnagedionst. HET ZOONTJE VAN EEN LUCHTHELD VAN DE „R 101". Woensdag was het twee jaar geleden dat het Engelsche luchtschip „R 101" in Frankrijk vergaan is. Eskadercomman dant Johnston, de navigatie-officier van het luchtschip, die bij Je ramp om het leven kwam, liet een weduwe achter met een zoontje. De vrouw heeft wanhopige pogingen gedaan om bij het karige pen sioen, dat haar ten deel viel, genoeg te verdienen om haar jongen een behoor lijke opleiding te bezorgen. De strijd om het bestaan was echter te moeilijk voor haar, haar gezondheid gaf het op en drie weken geleden overleed zij, den thans veertien-jai'ige jongen als wees achter latende. Thans heeft een beroemd En gelsch vlieger aangeboden den jongen als zijn zoon aan te nemen. Zijn naam wordt nog verzwegen totdat de familie het aan bod zal hebben aangenomen. De jongen zal later eveneens vlieger worden. Toen zijn vader vertrok op de noodlottige vlucht van de „R 101" gaf hij zijn gouden horloge aan een vriend met die boodschap: Dit is voor mijn jongen zoodra hij zijn eerste vlucht alleen volbracht zal hebben. Als er iets met mij mocht gebeuren, wil je het dan bewaren? DE ONTVOERDE BRITTEN. Uit Peking wordt gemeld, dat men daar de hoop heeft opgegeven, door de bemid deling van Tsjang Hsoe-liang alsnog de invrijheidstelling te verkrijgen van mevr. Pawley en den heer Corkran, de twee Britten, die uit Nioetsjwang waren ont voerd door bandieten. Aan de Britsche legatie wist men zoo meldt het bericht uit Peking dat al het mogelijke is beproefd om de vrijlating der beide ontvoerde Britten te verkrijgen. Heeft U dat geval gelezen Gist'ren stond het in de krant 't Is een staal van moeilijkheden Uit het koekenbakkersland. Kijk, de vraag is daar gerezen Ja, men houdt de teugels strak, Of die fijne krentenvlinders Nu wel brood zijn of gebak. Bakker mag gebak verkoopen Maar geen brood vóór 's morgens tien Daarom wenschte men Nu eens. uitgemaakt te die quaestie zien. Vele bak-autoriteiten Werd hier om advies gevraagd, Om een juist advies te geven Daar is niemand in geslaagd. Maar de Rotterdamsche rechter Heeft uiteindelijk beslist, Dat zoo'n krentenvlinder brood is Wijl haar deegje is gegist. En de bakker die vóór tienen Krentenvlindertjes verkocht, Is veroordeeld *ot een boete Daar hij deed wat hij niet mocht! Bakkers knoopt dit in Uw ooren En gebruikt nu Uw verstand, Want dit geldt voor alle bakkers In ons dierbaar vaderland. Klanten van de bakkerswinkel Brengt geen bakkers in gevaar, Wilt U krentenvlinders koopen Tot tien ttur gewacht dan maar!! 'de V DE POST VAN HAMBURG IN PERNAMBUCO NAAR DRIE-EN-EEN-H A L VE DAG. Van den trein, die gisteren om 4.36 uit (j001. >Qraj Zeppelin" op haar Amsterdam was vertrokken, bleek te jongste reis uit Brazilië meegenomen post Wormerveer de achterste wagen te zijn js 31/., dag na het vertrek uit Pernambucol warmgeloopen. De wagen werd ter plaatse 1 te Hambiu'g bezorgd. De post voor Ham- j afgekoppeld, doch de remmen zaten zoo j burg is, nadat het luchtschip op 4 Octo- j vast aan, dat ze niet meer waren los teber te Friedrichshafen was aangekomen, i krijqen en men met een werkwagen tever-1 dadelijk met een speciaal vliegtuig naar geefs trachtte het rijtuig weg te voeren. I Stutgart-Boeblingen vervoerd. Vervol- jj_u;„„«'ééns ging zy met het gewone verkeers vliegtuig naar Hamburg. Een speciale postauto bracht de post van het vliegveld HITTE IN ZUID-SLAVIË. In Zuid-slavië is Donderdagmorgen een plotselinge hitte opgetreden. In de dalen bij Belgrado steeg het kwik tot 104 gra den; in de stad zelf is een maximum-tem peratuur van 92 graden geregistreerd. DE EERSTE VORST IN ENGELAND. Het heeft Woensdagnacht te Londen en in de Zuidelijke graafschappen vrij stevig gevroren. Te Winchester bereikte dê thermometer op den grond een stand van 23 graden Fahrenheit en te Kent vroor het 6 graden. DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Donderdag is de trekking van de nieu we Iersche sweepstake op de Cesarewitch begonnen. Er zijn totaal 3.624.448 pond sterling binnengekomen w.v. 2.378.939 be schikbaar zal zijn voor prijzen, dat is on geveer 400.000 pond minder dan bij da vorige sweep op de Derby. Er komen waarschijnlijk 23 stel prijzen, van elk stel prijzen bedraagt de hoofdprijs 30.000 pond. Requisitoir. Alkmaar weer vrij was. Onderwijl werden de treinen te Wormerveer over het goe- derenspoor geleid. De „Kwartel" vertrok 7 Heen. October van Het O. M., waargenomen door mr, Dubois, ving zijn requisitoir aan met een woord van deernis voor het slachtoffer van dit drama, daarbij wijzend op het onmenschelijke van deze misdaad. Als de getuigen alles wilden zeggen wat zij wisten, zou het er anders uit gaan. zien. Spr. wilde niet de rapporten J bespreken, die over het gedrag der vrouw i van den verslagene zijn binnengekomen. Straks in raadkamer zullen deze ter dege worden bestudeerd. Is het niet teekenend, datverd.een tiental foto's van zijn tante bij zich droeg? En is het te verwonderen, vroeg spreker, gezien de rapporten, dat de vrouw ook voor dezen jongen ge negenheid voelde? Verder de strafmaat nagaande, meende het O. M„ dat niet het volle pond moet worden toegemeten, omdat verdachte TUSSCHEN EEN TROS BEKNELD EN GEDOOD. De 27-jarige Grieksche matroos L. Vivands is Donderdagmorgen aan boord van het hij de werf Wilton te Rotterdam liggende stoomschip „Nea Tyki" bekneld geraakt tusschen een tros en een winch. Hij werd een paar maal in het rond ge slingerd en was op slag dood. Het lijk, dat gruwelijk was verminkt, is naar de alge- meene begraafplaats Croosvfijk overge bracht. TERECHT. De 16-jarige W. W. te Garijp (Fr.), die sedert 26 Sept. vermist werd, is weer te recht. Hij werd Donderdag in de buurt van Bakkeveen door zijn broeder opgespoord. Al dien tiid had hij rondgezworven. POGING TOT VERGIFTIGING? Verdacht van poging tot vergiftiging van zijn echtgenoote, door iets te mengen door haar eten, dat zwaar vergif bevatte, is gisteren gearresteerd de meubelmaker B. K„ te Almelo. Daar de vrouw niets van het eten gebruikte, werd de poging ver ijdeld. Het voedsel is ter onderzoek opge zonden. VALSCHE MUNTERIJ. Woensdagnacht is in de grensgemeen te Kohlscheid gearresteerd de Duitscher H. V„ woonachtig te Kerkrade. Hij wordt verdacht schuldig te zijn aan de uitgifte van valsche biljetten van 1000 gulden te Aken. V. is te Aken in arrest gesteld. Buitenland. WANDAAD VAN NAT. SOCIALISTEN TE CHARLOTTENBURG. Zoon van een generaal ernstig mishandeld. Dinsdagnacht h®»ben een twintigtal nationaal-socialisten van de afdeeling Oharlottenburg een gewezen partijgenoot, den zoon van een generaal, op zeldzaam bnitale wijze half dood geslagen. Zy volg den hun slachtoffer, toen deze zijn wo ning verliet, om zicli naar het huis van een vriend te begeven. Met hulp van een dienselfden18 avond ^alS^exriSestdliixg ^apest en Tandde 'demelfdVn da'tum "te werd bezorgd. Deze wijze van bestelling zal voortgezet worden om het publiek van de voordeelen der luchtpost per Zeppelin te overtuigen. EEN GEVECHT MET ROOVERS. Elf bandieten gedood. Aan de Syrische grens, in de buurt van Oerfa, is een heftig gevecht geleverd tus schen Turksche gendarmerie en bandie ten van den Gazvedjistam. Elf bandieten zijn gedood, twintig gewond en evenveel gevangen gemaakt. DIEVEN VOOR KLEIN DUIMPJE SPELEN. Men kent het verhaal van Klein Duimpje, die broodkruimeltjes strooide om den weg naar huis terug te vinden. Zijn sprookje heeft aanleiding gegeven tot een padvindersspelletje, dat spoorzoeken heet. Een padvinder legt verschillende aanwijzingen en anderen moeten trachten dat spoor te volgen. Op een dergelijke manier zijn Donderdag dieven te werk gegaan, die ingebroken hadden te Fulmer, een dorpje in de buurt van Beaconsefild. Terwijl 'de familie aan tafel zat, waren zij met een ladder geklommen naar een raam op de eerste verdieping, dat zij hadden ingedrukt. Zij stalen wat ju weelen en bont, en stopten dat in een donzen deken. Bij hun vlucht moet de deken zijn blijven haken aan prikkeldraad,ten gevolge waarvan de politie een veeren spoor vond waarlangs zij de dieven kon vervolgen. Ten slotte hadden dezen echter gemerkt dat zij het hun vervolgers wat al te gemakkelijk maakten en hadden den deken weggeworpen. Zoo slaagden zjj er toch nog in te ontkomen. De waarde van hun buit bedraagt ten hoogste hon derd pond, (N. Rott. Ct.) Fijne smakelijke Vleeschwaren Speciaal adres J. tt. d. 3ladt, ^{iMtóhaai 53. Telef. 420. Delicatessen Comestibles. Athene. Terug. De „Duif" vloog 7 October van Bagdad naar Mersamatroe. De „Ijsvogel" vertrok 7 October van, Batavia en arriveerde 7 October te Medan. De „Duif" vertrok 6 October van Ka* ratsji en landde 6 October te Bagdad. De 2e luit. K. W. M. Brantjes van het reg. kustartillerie wordt met ingang van 18 Óct. a.s. gedetacheerd bij de artillerieinrichtingen aan de Hembrug tot het volgen van een vuur werkerscursus. Schermwedstrijden Onderofficiers Schermbond Het 31ste wapenfeest van den Koninklijken Onderofficiersschermbond zal in 1931 gehou den worden te Maastricht op 23, 24, 25, 26 en 27 Januari, Het wedstrijd-programma omvat: korps wedstrijden op floret, degen, sabel en geweer, zoomede personeele wedstrijden op floret voor de hoofdafdeeling A gebrevetteerde schermleeraren en personeele wedstrijden op degen en sabel voor de hoofdafdeeling B. ie en He klasse. Bij Kon. besluit is aan den reserve-ie luit. C. M. Schuurmans van het 6e reg. infanterie eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend. De wnd. chef van den mil. geneesk. dienst der landma.cht, qff. van gez. ie kl. Kon. Ma rine S. C. Rensing, is vanaf 7 tot 10 dezer uit het garnizoen .afwezig; zijn dienst zal worden waargenomen door off. van gez. 2e kl. Kon. Marine L. W. Kuipers. van 6 en 7 October. GETROUWD: R. A. G. Hermkens en N. Groen. L J. Krijns en A. H. G. Otter vanger. L. J. Zagt en F. J. Goudswaardt. H. Jolen en M. Slotemaker. W. v. d. Vaart en F. Hollander. BEVALLEN: C. C. H.Nels-v.d. Berg, d. J. E. v. WolferenSprangemeijer, z. K. J. v. Vliet—de Nooijer, OVERLEDEN: Wed. C. Bijl, 82 j.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9