Lage prijzen 10 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 OCTOBERJ93Z Julianadorp. Callantsuog. 't Zand. Breezand- Anna Pauluwna. Wieringen. BEKENDMAKING! Wieringermeer. Sehagen. Texel. Zenuwachtig, Slapeloos en Overspannen Mijnhardt's Zenuwtabletten Wieringerwaard, naar maat vervaardigd op eigen ateliers Vraagt stalen Coupeur aan huis te ontbieden DEN OEVER adspirant-bouwkundige. De daders van de inbraak gearresteerd k Kleedingmagazijnen ALGEMEENE VERGADERING VAN DE AFD. KOEGRAS VAN DEN NED. BOND VAN ARBEIDERS IN HET LAND-, TUIN- EN ZUIVELBEDRIJF. Donderdagavond hield bovengenoemde afdeeling een ledenvergadering in het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kossen, alhier. Volgens de presentielijst waren 36 van de 92 leden present. De Voorzitter, de heer K. van Buuren, die allen welkom heette, had meer belangstelling verwacht, temeer, daar het nu al geruimen tijd was geleden, dat er een vergadering heeft plaats gehad. De notulen worden door den Secretaris, de heer J. van der Haag, gelezen en onveranderd vastgesteld. Volgen Ingekomen stukken en mede- deelingen, waarbij wordt voorgelezen een schrijven van het hoofdbestuur aan het gemeentebestuur van Den Helder,omtrent werkverruiming, in verband met de heerschende en nog komende werkloos heid. Het afdeelingsbestuur zal hierom trent in relatie treden met den Held. Best. Bond. Verder een circulaire over de te houden filmavonden. Achteraf bleek echter, dat Koegras hier bij loting uitgevallen was en er dus hier geen film zal worden vertoond. Toch is men er algemeen voor, dat hierover gecorrespondeerd zal worden met het hoofdbestuur. Verder een uitgebreide circulaire om deel te nemen aan de Nationale demon stratie, op 8 November a.s. in Den Haag, met zooveel leden als maar mogelijk is. Aan elk lid wordt een inteekenbiljet voor de goedkoope reisgelegenheid ter hand gesteld, met het verzoek er wel gebruik van te willen maken. Het afd. bestuur overweegt een paar afgevaardigden heen te zenden, er moeten van ons leden aan wezig zijn, is de algemeene opinie. De penningmeester brengt ter tafel een model contributieboekje voor de bode, om beter overzicht over de ontvangen gelden te krijgen, hetwelk ook gemak zal opleveren. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren W. Amels en T. van IJzen- doorn, terwijl de voorzitter als bestuurs lid bedankt, omdat bij geen gelegenheid heeft om voldoende voor de afdeeling te kunnen presteererj. Bij de eerste stemming worden de af- aftredenden herkozen. De heer Amels niet aanwezig zijnde zal daarvSn in ken nis gesteld worden. De tweede vrije stemming en herstem ming brachten echter nog geen beslis sing, totdat ten laatste de heer G. Hol lander zich hiervoor uit eigen beweging disponibel stelde. Tot lid van de kas-commissie wordt bij acclamatie benoemd de heer P. van der Woude, die de benoeming aanneemt. Nu volgt de rondvraag, waarbij het cokesrijden aan de orde komt. Dit zal op dezelfde wijze en denzelfden vracht rijder gebeuren. Verder wordt gesproken om vergoeding voor rijwielgebruik bij verre afstanden te verkrijgen. Maar van wie? Dan wordt er gezegd om eens wat contact te zoeken met het crisis-comité. Voorts dat er wat meer vergaderd moet worden, het is nu te lang geleden. Nog maals een opwekking om toch naar Den Haag te gaan op 8 Nov. a.s. Dan heeft men gehoord dat er ook andere brand stof te krijgen is dan cokes. Is nog niet bekend. De afd. kan niet in een hoogere klasse overgaan, daar zij reeds in de hoogste klasse is gerangschikt. Aan de orde wordt gesteld om te bewerkstelligen dat een ongeorganiseerde, die aan de werk verschaffing werkt, daar onmiddellijk te ontslaan, daar zulks niet door den beugel kan. Verder of er ook getracht wordt om werk voor ongehuwden te vinden. Aangedrongen wordt op meer propa ganda voor de organisatie. Of het ook mogelijk is om contracten met de werk gevers af te sluiten. Stempelen kan weer gebeuren van 9.30—10.30 voorm. Iemand die naar een andere plaats gaat en stem pelt, kan dat in die plaats doen bij den Afd. Penn. het Gemeentebestuur, enz. Medegedeeld worde nog, dat er om beur ten in de werkverschaffing kan gewerkt worden. De vraag komt naar voren, of Belgische arbeiders niet gedwongen kun nen worden te vertrekken. De waschlijst was hiermede ten einde en voorzitter hoopt, dat zjjn opvolger donrechte man op de rechte plaats zal mogen zijn en sluit de vergadering. PREDIKBEURTEN. Nod. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". s Avonds 7 u., de heer C. F. Bijlsma van Den Helder BOUWVERGUNNING. B. en W. hebben vergunning verleend aan den heer G. ten Boekei tot bouw van aen boerderij, annex woonhuis. VERLOTING. B. en W. hebben vergunning verleend aan het „Plaatselijk Crisis-Comité voor het houden eener verloting ten bate van genoemd comité. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vrijdagmorgen omstreeks kwart over zes, brak brand uit in de boerderij, be woond door en eigen aan den heer G. Kater. Daar het huis midden in het land, buiten het dorp, staat, duurde het eenigen tijd, alvorens de brandspuit aanwezig was. Het vuur breidde zich snel uit, zoo dat van de boerderij zelve niets te red den viel. De brandweer bepaalde zich er toe om eenige hokken, welke aan het huis waren vastgebouwd, nat te houden. Aanvankelijk leek het, dat deze hokken ook in vlammen zouden opgaan, maar dank zij het aanhoudend water geven, bleven zij gespaard. De vermoedelijke oorzaak der brand moet gezocht worden bij de petroleum stellen, die achter stonden. Ook hooibroei acht men niet uitgesloten. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. De geheele oogst haver, welke juist was gedorscht, is in vlammen opgegaan, hetgeen een groote schadepost beteekent. Van den inboedel is niets gered. Vee is er niet omgekomen. Geel-Zwart-nieuws. Voetbal voor a.s. Zondag: GZ i gaat naar RCB i te Breezand; GZ 2 ontvangt om half drie VIOS 2 van Warmenhuizen. We vernamen dat door den aannemer C. de Leeuw op het terrein van den heer W. de Leeuw aan den Keinsmerbrug, net huiten ons dorp, voor rekening van den vrachtrijder Jb. Dekker, te Oudesluis, een woonhuis met garage zal worden ge bouwd, waarna de heer D. zich hier als vrachtrijder komt vestigen. Door den heer L. alhier is gister een postduif opgevangen welke een briefje aan den linkervleugel bevestigd had waarop het verzoek voorkwam om het dier eventueel naar den eigenaar, T. v. d. Vossen, 's-Gravelandscheweg 64, te Loosduinen, op te zenden. De heer L. heeft hieraan direct gevolg gegeven. PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Mej. D. van Vliet van Hoorn. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. HET CONFLICT IN DE BOUWNIJVERHEID. De patroons geven niet toe. Zooals door ons reeds in vorige be richten is meegedeeld, zijn door de aan nemers in de bouwvakken, onlangs de loonen met 5 ct. per uur verlaagd en ge bracht van 60 op 55 cent, met de mede- deeling dat met ingang van 1 Januari a.s. opnieuw 5 ct. verlaging zou plaats hebben, zoodat dan het uurloon 50 cent zal bedragen. Met de eerste verlaging ging men ac- coord, doch met de tweede niet. De tim merlieden hebben nu hun vakbond in den arm genomen. De bond heeft een vergadering uitgeschreven en den aanne mers verzocht in die vergadering aan wezig te zijn, doch geen der aannemers gaf daar gevolg aan. Verschillende bij den bond aangeslo tenen hebben nu bij de patroons den eisch gesteld van f 0.56 per uur en voorts dat de patroons het landelijk contract tee kenen. Heden (Vrijdag) vernamen wij dat de patroons geneigd zjjn het uurloon van 55 ct. te handhaven, doch door teekenen van het contract zich verbinden, doen ze in geen geval. Zij die dus willen door werken voor 55 ct., kunnen dit doen en dat zijn er verscheidene bevestigde men ons, de anderen zullen worden ontslagen. Nader vernamen wij nog dat a.s. Maan dag zoo de weigeraars in staking gaan, politie hulp is aangevraagd om zoo noo- dig de werkwilligen te beschermen. Hlppolytushoef. VERGADERING „HARMONIE". Twee jubilarissen. Woensdagavond werd de algemeene le denvergadering der Muziekvereen. „Har monie", in de concertzaal „Concordia", gehouden. Aanwezig waren 24 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opende met een har telijk woord van welkom, in het bijzonder aan den heer P. Kreijger, directeur der vereen iging. Spr. memoreerde het vele werk, hetwelk in het afgeloooen vereenigingsjaar door „Harmonie was volbracht. Wij hebben verschillende jubilea opgeluisterd met onze muziek, zegt spr., o.a. bij den heer S. Bruul, welke 40 jaar aan onze vereenigin'r was verbonden als wterkend lid zeer zeker een zeldzaamheid. Ook nu, op deze jaar vergadering, hebben wij een werkend :id dat de vereen iging 25 jaren heeft gediend' n.1. onze secretaris, de heer H. G. Romp. Namens bestuuur en leden van „Harmo nie" heb ik 't genoegen, zegt spr. tot den jubilaris, u het gebruikelijke eere-rnetaal op uw borst te hechten. Ik hoop, dat u nog verscheidene jaren uw functie als secretaris en werkend lid der vereeniging mag waarnemen. Hartelijk applaus volgt hierop. De heer Rump zegt hartelijk dank voor de tot hem gerichte woorden en hoopt nog vele jaren in het midden van de kamera den der vereeniging te vertoeven. Vervolgens vraagt de penningmeester, de heer C. Gorter, liet woord. Deze bracht in het midden, dat ook de voorzitter, de heer O. J. Bosker, 25 jaren werkend lid is van onze vereeniging, waarna hij hem hartelijk toespreekt en het eere-metaal op de borst speldt, met den wensch, dat de voorzitter nog vele jaren zijn functie mag waarnemen. Voorzitter dankte voor de tot hem ge sproken woorden, waarna de secretaris de uitgebreide notulen en het jaarverslag, van het afgeloopen jaar voorleest, welke onder hartelijke dankzegging en applaus der vergadering, zonder op- of aanmerkin gen, wei-den goedgekeurd. Thans volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. Numeiier en Jan Luijt, verklaarde bü monde van laatstgenoemde, dat de boeken en bescheiden in keurige orde waren bevonden. Een woord van dank werd den penningmeester gebracht voor het vele werk. De Concoursrekening luidt als volgt: Ontvangsten 3597.10, uitgaven 3557.81, voordeelig saldo 39.29. De ontvangsten en uitgaven van de ge- van 395.62, saldo vorig jaar inbegrepen, wone kas leverde een voordeelig saldo op Bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van de heeren C. J. Bosker, voorz., C. Gorter, penningm. en C. Duin- ker, bestuurslid. Deze heeren werden met algemeene stemmen herkozen en namen hunne herbenoeming gaarne weder aan. Door het bedanken van den heer K. Minnes, bestuurslid, ontstond een vaca ture, waarvoor benoemd werd de heer J. Luiit; ook deze verklaarde zich bereid de functie op zich te nemen. Thans volgde besprekingen uitvoerin gen, deze werden vastgesteld op 13 en 20 November in „Concordia". Met Kerstmis zal een openbare uitvoe ring worden gegeven in de zaal van den heer S. Veerdig, daarna een met Februari en met Paschen, ook in „Concordia". Te vens zullen nog een 4-tal concerten wor den gegeven te Hippolytushoef. Zoo ook een te houden fancy-fair in het voorjaar 1933. Ingekomen was een verzoek van den heer Smit, te Slootdorp, om op genoemde plaats een concert te geven in zijn nieuwe zaak. Besloten werd daaraan gevolg te geven en wel op Zondag 30 October a.s. De begrooting 1932/33 werd daarna vast gesteld op 1700 in ontvangst en uitgaaf. De adspirantleden, de heer G. Rusten burg, M. Hollander, KL Back en D. Hol lander gaven zich op om examen te doen voor werkend lid, welk examen afgeno men zal worden op Maandag 24 Oct. a.s in „Concordia". Rondvraag, haven (gemeente Bovenkarspel) en Wij- denes met bijkomende werken. Bestek Z. W. 181. Raming 24.000.—. i Bij voldoende deelname zal op 1 Nov. 1932 hier ter plaatse een cursus geopend worden voor opleiding tot De lessen zullen gegeven worden des avonds van 7 tot 9.30 uur. Aanmelding Christelijke Hulpschool op Maandag 24, Dinsdag 25 en Woensdag '26 Oct. 1932, van 7.30 tot 8.30 uur nam. De directeur, het woord verkrijgende, dankt ten eerste den voorzitter voor de hartelijke woorden, hem bij de opening toegesproken, vervolgens werd een woord van dank gericht tot alle leden der ver eeniging voor de buitengewone aange name samenwerking. Hierna werden tot commissarissen van orde benoemd de heeren Jc. Bruul, C. Duynker, G. Rasch, Ph. Rasch, Jan Luijt, S. de Vries en KL Engel. Voor tooneelkrachten de heeren Malet, Hollander, Jc. Smit en M. Heijblok. De heer KL Minnes, oud-werkend lid, werd tot eere-lid der vereeniging benoemd voor zijn uitmuntende diensten aan de vereeniging bewezen. Na nog eenige huishoudelijke zaken be sproken te hebben sluit de voorzitter onder dankzegging deze gezellige vergadering. CRISIS-VARKENSWET. Naar wij vernemen zal eerstdaags de gelegenheid zijn opengesteld om inlich tingen te bekomen omtrent de diverse bepalingen der Crisis-Varkenswet (huis slachtingen etc.). Daartoe zal waarschijn lijk eenige malen per maand een deskun dige zitting houden in hotel De Haan te Hippolytushoef. Bijzonderheden volgen. POLITIE. Verloren: een bruine acte-tasch. Gevonden: een rieten koffer met kleeren. Aan komen loopen: een geit. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolytushoef. Den Oevir. Naar wij vernemen heeft den heer J. S. Heijblok in Polder WaardNieuwland zijn bouwplaats met landerijen uit de hand verhuurd aan den heer S. Jz. Met selaar, te Den Oever. ST. NICOLAASVIERING. Vanwege de Vereeniging tot bevorde ring van het onderwijs te Oost-Wierin- gen is besloten met de kinderen der O. L. en bijzondere scholen te Oosterland en Den Oever met de a.s. St. Nicolaas een groot feest te Den Oever te houden. Waar voor dit doel veel geld noodig is, zal de burgerij lijsten worden aange boden om hun gaven op te vermelden, welke inteekening wij van harte aanbe velen. BILJARTCLUB. Dezer dagen werd te Den Oever een biljartclub opgericht welke eiken Woens dag in het café van den heer Zomerdijk een oefenavond organiseert. Bij de oprichting werd het bestuur samengesteld als volgt: voorzitter: S. J. Rempt; secretaris: Jn. Poppen en pen ningmeester G. Willemsen. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 16 November 1932, des voormiddags 11 uur zal door den Direc teur-Generaal der Zuiderzeewerken, on der goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzee werken, Zeestraat 102, te 's-Gravenhage worden aanbesteed: Het verdiepen en verbreeden van de havens en haventoegangen te Broeker PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Geim. (Den Oever). V r ij d a g 28 October 's Avonds 8 u., Ds. H. A. Enklaar Herdenking Kerkhervorming. Hervormde Kerkelijke Vereeniging in gebouw „Land in Zicht" (Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer Franck Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, Ds. Haars, van N. Niedorp Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. P. Robbers 's Middags 2.30 u., Ds. Joh. Meynen van Den Helder Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, Preeklezen 's Middags 3 uur, Cand. P. Robbers Slootdorp. CURSUS VOOR ALGEM. ONTWIKKELING. Daar het houden van een Landbouw- wintercursus op moeilijkheden stuitte, en het daarom een jaar uitgesteld dient te worden, werd besloten dit jaar een cursus voor algemeene ontwikkeling te houden, waarom belanghebbenden a.s. Maandag 24 Oct. 's avonds half acht, in de school te Slootdorp worden verwacht om een en ander te bespreken. Aan den heer M. C. Tuinman te Sehagen is opgedragen de timmerfabricatie, benoo- djgd voor 74 huizen te Den Helder. De heer Ir. G. Lienesch, adj.-Ryksland- bpuwconsulent te, Groningen, is benoemd tot waarnemend Rijkslandfoouwconsulent té Sehagen. CRISIS-COMITÉ. De opbrengst van de collecte voor het plaatselijk crisis-comité heeft opgebracht 623.05. Door onderwijzers en leerlingen van de U.L.O.-school heeft een periodieke afdracht plaats gehad van 8.25. De plaatselijke vereenigüngen hebben toegezegd mede te werken aan een open- bare uitvoering, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het crisis-comité. Aan de fa. Ch. H. Th. Sohmalz te Seha gen is na aanbesteding gegund de leve ring van de uniformen voor de chauffeurs van de „HABO". Burgerlijke Stand van Sehagen. Van 13—20 October. GEBOREN: Willem, z. v. N. Spaans en A. Kuit; Cornelis Willem, z. v. J. Mijn- dert Kweldam en C. Bleek; Adriane, d. v. J. N. G. Domper en A. de Jong; Jannie, d. v. T. M. en M. Jongejan. GETROUWD: Reijer Schoen en Wytske IJbema. OVERLEDEN: Jan Huiberts, 7 mnd.; Geertruida Ewijk, 36 j., echtgen. van A. Broekhuizen; Adina Koomen, 84 j., wed. van J. Broersen; Petrus Schouten, 26 j. POLITIE. Verloren: een tank met inhoud. Gevonden: een sleutel, een kat, een kalf, een kussen van een duozitting, een stukje stof. VERHOOGING OPCENTEN OP PERSONEELE-, GROND- EN GEMEENTEFONDSBELASTING. Voornamelijk om de zeer hooge uitga ven te bestrijden, die de werkloosheids voorziening in deze gemeente met zich brengt, zullen, naar wij vernemen, in den raad van heden B. en W. voorstel len om de opcenten op de personeele be lasting te verhoogen van 50 tot 75; die van de bebouwde eigendommen van 60 op 80 en die van de gemeentefondsbelas ting ook van 60 op 80. Groote sensatie verwekte Donderdag middag de arrestatie van een tweetal personen, waartegen, naar men ons mede- deeld, zeer sterke aanwijzingen bestaan, dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan de inbraak bij den heer D. Bakker Gz., de een zekere K. is reeds eerder met de politie in aanraking geweest te Amster dam en staat naar men zegt nog onder contróle wegens voorwaardelijke ver oordeeling, de andere persoon, zekere De K. is van Belgische nationaliteit. 't Schijnt dat de politie op 't spoor is gebracht door een jongen, die den eersten verdachte op den avond van den diefstal in de nabijheid van de woning van den heer B. heeft gezien, terwijl verder een jas waaraan groen van de geforceerde poort was achtergebleven, de politie ais nieuw bewijs sterk heeft gediend. Wij hebben, in verband met aeze arrestatie, ons om inlichtingen gewend tot het hoofd der politie in deze gemeente deze wilde, met het oog op 't rechterlijk onderzoek, hierover nog niets uitlaten. Bij geruchte vernemen wij echter dat de K. bekend heeft aan deze inbraak deel te hebben genomen, zelfs zou hij ter plaatse aanwijzingen hebben gedaan, hoe hij en K. den inbraak hebben gepleegd. Beide personen zijn onder politiegeleide naar Alkmaar gebracht, waar 'l onder zoek naar den diefstal is voortgezet en veel tijd in beslag heeft genomen. Naar men zegt moet de K. hebben medegedeeld dat K. 't gestolene in zijn bezit heeft; deze moet echter alle medeplichtigheid ontkennen. Een woord van hulde komt hierbij zeker toe aan de gemeente-en rijksveldwachter in deze gemeente, die tactvol en ijverig de opsporing van de daders hebben door gezet. MA RKTO VERZICHT. van Donderdag 20 October. Het weer was lang niet aanlokkelijk Donderdagmorgen, dat liet zich ook wel aanzien aan handel en aanvoer. Voor een van de grootste koemarkten in 't jaar mo gen wy eigenlijk nog niet klagen over wat er nog was aangevoerd. De goede vette koeien gingen nog wel weg voor een behoorlijken prijs, tot 32 ets. kon er genoteerd worden. De duurste koe bracht f 275 op, afkomstig van den heer G. Blaauwboer, Vennik bij Haringhuizen, en werd gekocht door slager C. Kaan te Anna Paulowna; het was een kolossaal beest, naar schatting pl. m. 950 pond. De handel in kalf- en geldekocien was trekkend, deze werden soms heel raar verkocht voor lage prijzen. Voor 150 had men al heel wat te vertellen. Er waren nogal veel pinken aangevoerd: die handel was stug, er waren er van 40140 gld., maar 40 is dan toch ook al heel weinig. De handel in stieren was ook lang niet naar wensch, de allerzwaarste bracht 120 op, dus niet noemenswaardig. Deze beesteni gelden den laatsten tijd al zoo weinig. De graskalveren werden genoteerd van 2040 gld.., er was er één verkocht voor 18 en één voor 45, maar die van 45 geleek wei een pink. De afzet voor de boeren is lang niet schitterend. Van de nuchtere kalveren was ook weer af, handel stug. De handel in oude slachtschapen was iets beter, 1018 gld. Overhouders stug. In vette schapen was nog wel wat te doen. De duurste, 21, kwam weer op naam van den heer R. Bakker te Wierin- gerwaard, gekocht door den bekenden schapenkoopman G. van Wieringen te Alkmaar. Bokken en geiten niet aangevoerd. De biggen en schrammen hooger geno teerd bij de vorige week, maar de handel was toch niet druk en aan den stuggen kant. Weinig vette varkens waren aange voerd, zoodat men zou gedacht hebben, dat dat wel zou gaan, maar het was het tegendeel, goedkooper en een stugge geest. Op de paardenmarkt was niet veel drukte, er waren er weinig aangevoerd ook. Dat gaat in den regel zoo, groote koe markten, kleine paardenmarkten. De handel op de kippenmarkt was heel gewoontjes. FOK VEEMARKT. Op de fokveemarkt waren aangevoerd 70 stierkalveren, 4 kuikalveren en 6 pin ken, Er was weinig handel. Het duurste stierkalf werd verkocht voor f 110, terwijl de heer W. v. d. Oord te Barsingerhorn er een verkoopen kon voor f 120, maar deze wilde hem houden voor zijn boerderij. In kuikalveren was geen handel, hiervan werd er geen verkocht, evenzoomin is er een pink verkocht, dat liep niet op wat handel betrof. Prijzen van stierkalveren kwamen op naam van: le prijs IA W. v. d. Oord, Barsinger horn; le prijs 1B A. Francis, Nes, Seha gen; 2e prijs A W. v. d. Oord, Barsinger horn; 2e prijs B dezelfde; 2e prijs BC N. Kaan, Wieringerwaard; 3e prijs 2C A. Francis. Sehagen. R. Vader, Dirkshorn, verkreeg 2 eervoile vermeldingen. Kuikalveren: le en 2e prijs N. Kaan, Wieringerwaard; 3e prijs A. Bakker, 't Zand. Pinken: le prijs K. Reine, Barsingerhorn; 2e prijs C. Blaauwboer, Wieringerwaard. Zoo gezegd, jammer, dat het zulk regen weer was, het had vele bezoekers ge scheeld. OVERZICHT TEXELSCHE LAMMERENMARKTEN. Marktberichten van de le lammeren- markten, gehouden den Burg te Texel over de jaren 1922 tot en met 1931 van verkochte lammeren (per stuk f 21.75) over een tijdperk van 10 achtereen volgende jaren. Jaar Totaal Gemiddelde 1922 f 9.-tot f 18.— f27.— f 13.50 1923 25.— 34.— 59.— 29.60 1924 20.— 30.— 50.— 25.- 1925 26.— 32.50 58.50 29.25 1926 14.50 21.— 35.50 17.75 1927 15.— 20.— 35.— 17.50 1928 16.— 22.— 38.— 19.— 1929 16.— 22.50 38.60 19*25 1930 22.28.50.25. 1931 19.— 25.— 44.— 22.— Zuiv. re opbrengst over 10 jaar totaal f 217.75 f 21.75 p. lam. Burgerlijke Stand van Texel van 18—21 October. GEBOREN: Willem, z. v. Ebe Rau- werda en Tjitske Brouwer; Margaretha Johanna, d. v. Johannes Hendrikus Bak ker en Maria Catharina Boersen GETROUWD: Jaspert Vinke en Kryntje van der Knaap. 35°jïr.RLEDBN: Sijbrand Joha"nes Bas, zullen Uw zenuwen kalmeeier. en sterir en Uw slapeloosheid verdrijven 11 Buisje 75 ct. Bij Apotii. en Drogi^ POLITIE. Gevonden: een rijwiel en een wielplaatje. 1 rlJ' Oudeschild. Oudeschild, 21 October. Deze week werden van hier verzondp, 157 schapen, 62 lammeren, 17 varken» 5 kalveren, 2 koeien en 1 paard. Oosterend. In de pastorie der Ned. Herv. Kerk tfl Oosterend, waren stoffeerders van elders aan 't werk, om de woning van den nieuwen predikant in orde te maken Plotseling werd een dezer werklieden ongesteld en klaagde over hevige pijnen De direct ontboden geneesheer, consta. teerde Blindendarmontsteking, en 00r[ deelde operatief ingrijpen noodzakelijk De patiënt werd direct per zieken. I auto naar Den Helder vervoerd, om daar in een ziekenhuis to worden behandeld PREDIKBEURTEN. Zondag 23 October 1933 Ned. Herv. Gemeente. Den B u r g, 's av. 7 uur, Ds. Plug Oosterend, n.m. 3 u., Ds. Van 't Hooft Waal, geen dienst DenHoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegein De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Plug Oogsteoilecte Oudeschild, 's av. 7 u., Ds. v. Petegem Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Z u i d-E i e r 1., n.m. 3.30 u., Ds. Plug. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 'sav. 7 uur, Ds. Vis Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Vis Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). lOost erend, v.m. 10 en n.m. 3 u., de heer K. v.d. Berg te Amsterdam RECTIFICATIE. In het Raadsverslag van de gemeente Wieringerwaard, opgenomen in ons nummer van Donderdag, komt een fout voor. Daar staat in het verslag: „De aan leg Waterleiding Slikkerdyk wordt zon der stemming goedgevonden". Dit móet zijn: „De aanleg Waterleiding Slikker- dijk. Daar er maar vier perceelen zijn, die willen aansluiten, heeft de voorzitter zich met de belanghebbenden in vertiin- ding gesteld en is besloten maar even af te wachten tot de toestanden beter wor den. Wordt door den Raad goedgevonden. DE VROUWENHATER. Er waren er, die beweerden, dat het heelemaal geen weer was voor vacantie, anderen voorspelden, dat we zondvloeden zouden meemaken en weer anderen mom pelden zoo iets van bovenkamer en moes ten zich eens noodzakelijk op hun voor hoofd krabben. Ja, je hebt nu eenmaal van die men- schen, die zich met alles en iedereen willen bemoeien, daarom hebben we ons van al die menschekinderen maar niet veel aan getrokken en zy'n er eenige weken geleden op uitgetrokken, in de richting welke dich ters en proza-schrijvers het „zonnige zui den" noemen. Enfin, laat ons mededeelen, dat het daar allesbehalve zonnig was en dat die wind zuchtjes, die wii hier de laatste dagen in Den Helder hebben meegemaakt, niets te beteekenen hadden met die beukende en loeiende rukwinden van daar. Maar hot doel van dit schrijven is niet om een reis beschrijving te geven. Daarmede zullen wij den lezersfessen) maar niet vermoeien, aangezien deze al in diverse variaties de laatste maanden in deze kolommen ver schenen zy'n. Neen, doel van dit schrijven is, den le zers een aardig staaltje van buitenlandsche humaniteit te geven en daarom moet ik u allen meevoeren naar het station Maas tricht, Zondagavond om een uur of zeven. De elementen wedijverden om ons van het perron te blazen of tp gieten. Schuilen, voor zoover het de wachtkamer betrof, was niet mogelijk, immers de trein, die ons weer naar Nieuwediep zou voeren, moest van Aken komen. Enfin, laten we vermel den, dat deze spoedig t,e Maastricht arri veerde en net zooveel oponthoud had om twee minuten te laat to vertrekken...- Maar wat deren nu een paar minuten m de aangename warmte van de coupéruimte. Je zit er zoo behaaglijk, buiten raast de storm en niets is zichtbaar door de besla gen ruiten, en in de prettige cadans van het wielengeratel begin je onwillekeurig te mijmeren en gaan je gedachten ver weg.. Daarom ook nam ik zeker geen notitie tan een aanvallige jongedame van onge veer duizend weken en was ik nüi van haar aanwezigheid eerst bewust toen baar Prettige stem iny tot de werkelijkheid rieP- Een sonore altstem, met Duitsch accent, vertelde mij, dat het buiten toch zoo'n lee* dik weer was, hetgeen ik volkomen be- namde, en even gingen mijn oogen onder zoekend over het slanke figuurtje met lichtblonde haren en blauwe oogen. In een eigenaardig Hollandsch brahbeltaaitjje ver tel r.e zii mri, dat ze uit Aken kwam en na bet daar ook zoo geregend en gestorm had. Maar hierover kon ik helaas niet me®' praten, de goede geesten hadden mil maal niet naar Aken gebracht.... De natuurlijke verlegenheid, welke nu in het bijzijn van dames steeds overva - bleef ook hier niet uit en schuw kroop daarom ook maar gauw in mijn hoek.1

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10