De dag begint goed HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 NOVEMBER 1932. Radio-omroep voor Nederlansch-tadië. Van links en rechts Drama te Heerlen. Russisch transportschip gestrand Bij KONBJN, Tel- versch gebraden Kalfs-Ro"a fabrieken der Ver. Ned. Bakkerij (de z.g. Coöperatieve) eenerzijds en de vier groote bakkersorganisaties, te weten: de Ned. Bakkersbond, de R.-K. Ned. Bakkershout!, de Ghr. Bakkersbond en de Ver. van werk gevers in liet bakkersbedrijf (de broodfa brieken e. d.) aan den anderen kant, een voorloopig contract gesloten, dat o.a. reeds aangenomen is door de algemeene be stuursvergadering van den (grootsten) Ned. Bakkersbond, benevens door het hoofdbestuur van den R.-K. Bond. De partij aan den anderen kant, de meelfa brieken, met inbegrip van de „Holland" en de Coöperatieve hebben zich er even eens mode vereenigd. „En contract dus tusschen de Neder- landsche bakkers en de Nederlandsche meelfabrikanten. Dit contract nu behelst een eerste schrede op den weg der trust- vorming. Er wordt n.1. in bepaald, dat de meelfabrikanten géén meel of bloem zullen verkoopen aan bakkers, die hun brood be neden een bepaalden prijs verkoopen. Aan don and-eren kant verbinden de bakkers zich, om géén meel of bloem te koopen van meelfabrikanten, die aan zulke bakkers tóch verkoopen. Voor de uitvoering van en controle op de oontractsbepalingen zal te 's-Gravenhage een Centraal Bureau worden gevestigd, dat een z.g. „zwarte lijst" zal aanleggen en een „geheimen dienst" zal organiseeren, teeninde overtre ders op te sporen en te straffen. Dit bu reau zal voor het grootste deel bekostigd ■worden door de meelfabrieken, hoewel óók de bakkers er iets aan zullen meebetalen. „Bakkers, die zich niet aan de bepalin gen willen onderwerpen, zullen alléén nog maar meel en bloem kunnen betrekken via een eveneens in te stellen Centraal Ver koopbureau en moeten dan méér voor het meel betalen, b.v. 3 extra!" Het blad teekent hierbij aan, dat de Tarwewet deze trustvorming mogelijk maakt. De „onwillige" bakkers kunnen immers niet de „vlucht" nemen in het bui- jenlandsche meel. Beslissing ten aanzien van de Phohl-uitzendlngen. Geen politie ke en geen propagandistisch- godsdienstige uitzendingen. Aneta-Holland meldt: Nadat op verzoek van den minister van waterstaat inzake de Phohi-uitzendingen door den Radio-raad overleg was gepleegd met de betrokken Nederlandsche omroep- vereenigingen, alsmede met het Phohi- bestuur en de N.I.R.O.M. (Ned. Radio Om roep Mij.), bij welk overleg tusschen de verschillende organisaties overeenstem ming werd bereikt, heeft de minister op de basis van deze overeenstemming ten aanzien van de Phohi-uitzendingen naar de overzeesche gebiedsdeelen een regeling getroffen, waarvan de hoofdpunten als volgt kunnen worden samengevat: Aan de Phohi, de K.R.O., de N.C.R.V., de V.A.R.A. en de V.P.R.O. zal desge- wenscht machtiging worden verleend tot het doen van uitzendingen en mededeelin- gen van woord-, toon-, of beeld-inhoud van óntspannenden, leerzamen en nuttigen aard. Uitgesloten hiervan zijn de uit zendingen in strijd met de veiligheid van den staat, de openbare orde of de goede zeden, alsmede politieke uitzendingen en uitzendingen van propagandistischen aard op het gebied van den godsdienst. Aan de Phohi zal bovendien een machtiging wor den verleend voor den aanleg en het ge bruik van de noodige zend-apparatuur. Ingesteld wordt een z.g. Indië-program- ma-eommissie, bestaande uit ten hoogste 9 leden van wie 5 benoemd uit voordrachten van 2 personen door de Phohi en de vier omroepvereenigingen, elk afzonderlijk in te dienen. Van de 4 overige leden worden er 2 aangewezen door den minister van waterstaat in overleg met den minister van koloniën, en 2 door den minister van wa terstaat. De taak van deze commissie zal in hoofdzaak zijn, er op toe te zien, dat de programma's zooveel mogelijk aan de wen- schen en behoeften der samenleving fn de onderscheidene gebiedsdeelen van het rijk buiten Europa beantwoorden. De houders van de machtiging tot het doen van uitzendingen moeten zich ten aanzien van wat uitgezonden mag worden, onvoorwaardelijk houden aan de beslissing van de z.g. Indië-programma-ccwnmissie, alsmede van de Radio-orrvroep-oontrole- oommissie. TWEE GEVALLEN VAN STRAAT ROOF TE HAARLEM. Zondagavond ongeveer half-acht liep een juffrouw op den Wagenweg te Haar lem op den kant van het trottoir. Zq droeg een taschje aan haar hand, inhou dende o.a. een bedrag van vijf gulden. Plotseling reed haar een man op een fiets achterop, gaf haar een duw met den arm, ontrukte haar tezelfdertijd het taschje en reed daarna hard weg. Nauwelijks was de politie met dit geval in kennis gesteld, toen het bericht bin nenkwam, dat ook op den Kleverweg op dezelfde wijze een dame van haar taschje was beroofd, inhoudende een bedrag van 15. Men veronderstelt, dat deze beide dief stallen door eeuzelfdeu man zijn ge pleegd, waarvan men slechts een vaag signalement heeft. DE MAASDIJK BIJ RAVESTEIN VERZAKT. Door snel Ingrijpen Is gevaar voor doorbraak bezworen. Vrijdagavond is bij Ravestein tusschen de dorpen Neerloon en Huiseling een zware verzakking in den Maasdijk ge- co nstateerd. Direct werd de bevolking gealarmeerd, die zich met het vee in veiligheid stelde, Onmiddellijk zijn werkploegen gerequi- reerd, die den geheelen nacht bezig zijn geweest om het bedreigde stuk met zand zakken te versterken. De stand van de rivier is ter plaatse zeer hoog. Men was juist bezig in deze omgeving de laatste hand te leggen aan de verzwaring van den Mücisd y k Zaterdagmorgen 11 uur achtte men het directe gevaar voor een doorbraak ge weken. ZIGEUNERS. reeds proces-verbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk. In genoemden nacht, toen K. v. d. H. in de mijn werkzaam was, drong Willem weer de woning binnen. De vrouw en kin deren vluchten het huis uit, omdat de man dreigde, „dat er iets gebeuren ging". Zij begaven zich naar in de nabijheid wonende familieleden. Van daaruit waarschuwde men den man op de mijn, die zich dadelijk naar zijn woning begaf. Daar vond hij zijn broer te bed op de zolderkamer. Naast liet bed stond een bijl. Toen Willem den ander zag sprong hij op den grond om hem met een groot broodmes een steek te geven. De ander ving de steek met de bijl op en met deze bijl gaf hü toen den aanvaller, die woest toestak, een slag op den arm. Toen Willem nogmaals poogde om met het broodmes te steke sloeg K. v. d. H. in zijn woede den an„er met de bijl op het hoofd. Badend in zijn bloed zakte Willem ineen. K. v. d. H. dacht, dat hij zijn broer had gedood. Hij vluchtte weg, ging naar de mijn, haalde zijn loon en bracht dit bij zijn vrouw. Daarna meldde hü zich bü' de po litie aan. De Heerlensche recherche stelde onmiddellük een onderzoek in. In levens gevaarlijken toestand werd het slachtoffer naar het St. Josephziekenhuis overge bracht. waar operatief ingrijpen noodza kelijk bleek. Nadat proces-verbaal was op gemaakt, werd K. v. d. H. vrijgelaten. MISHANDELING. Te Heerenveen is Zaterdagavond ge vankelijk binnengebracht do 35-jarige J., landmeter te Jubbega, verdacht van ern stige mishandeling door messteken in den rug van J. Klqnstra, aldaar. De ruzie ontstond over het recht van het betreden van een stuk land. MISHANDELING MET GEVOLG. DOODELIJK Voor de rechtbank te Tiel heeft rqdag terecht gestaan de 25-jarige arbeider G. J. S. uit Zuilichem, die in den nacht van 24 op 25 September, na afloop van den kermis, A. v. II. met een mes heeft ge stoken, tengevolge waarvan v. H. door bloedverlies is overleden. Het O.M. eisch- te wegens zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, vier jaar gevan genisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Vrijdagavond wandelde te Twello heer Wansink met zijn echtgonoote den Rijksstraatweg. Hij werd toen grepen door een vrachtauto en was genoeg dadelijk dood. De bestuurder van den vrachtauto kwam uit zijn cabine, keek even rond en reed daarna snel door. Men heeft nog niet vaststellen, wie de aanrijder was. Buitenland. EMEUS VERTRAPPEN GRAAN VELDEN IN AUSTRALIË. nieuwe conferentie doet het bloed eea door onze aderen vlieden. de op go na- Reuter meldt uit Canberra, dat in en kele streken van Australië uitgestrekte graanvelden door emeus zijn verwoest. De vogels trekken in groote troepen van soms meer dan 20.000 stuks, de graan- gr zyn nu woorden genoeg e^n.. velden binnen en vertrappen den oogst. wy noodig hebben, is- een hphhon maatregelen'4!„ conto' 5 November. En nu onze sclm,,a gezet onder de Economische Confer rs Mannenbroeders, de nadering Vl, tie' Wij hebben al té lang geen eonfev» gehad. ie btie VERDRONKEN. Sedert eeuige dagen vertoonen zich weer troepen zigeuners in het Belgische grondgebied, vooral in het licht bebosch- te terrein. De politie houdt evenwel streng toezicht, dat zy de Zeeuwsch- Vlaainsche grens niet overschrijden. BRAND TE AMSTERDAM. Zaterdagmorgen is een huls in de Bin- nen-Wieringerstraat bij den Haarlemmer dijk te Amsterdam grootendeels uitge brand. Oorzaak was 't bij ngeluk omver- stooten van een brandend petroleumtoe- stel op de eerste verdieping van het bene- denhuis, bewoond door de familie H. De brandende petroleum verspreidde zich door VERDRONKEN. Vermoedelijk door de duisternis mis leid, is de 70-jarige B. in Den Haag, en werkzaam bij den houthandel van den heer Sluyter in de Vliet bij Voorburg ge raakt en verdronken. Donderdagavond is nabij de Oude Tolbrug zijn lijk opge haald. DE.SMOKKELKONING VEROORDEELD. Szymanskl krijgt 2Jaar ge vangenisstraf en een mlllioen mark boete. Naar Wolff uit Wupperthal meldt Vrijdagavond is do 42-jarige Duitsche matroos S. Keorg uit Brenien bij het aan boord gaan van het in de Maashaven te Rotterdam liggende stoomschip „Fink" te water geraakt en verdronken. De autoriteiten hebben maatregelen genomen om de groote troepen vogels te verdrijven en er zijn troepen naar de be dreigde streken gezonden De emeu behort tot de casuansachti- gen en is na den struisvogel de grootste vogel van onzen tijd. Uiterlijk gelijkt zij wel op een struisvogel, maar haar vleu gels zijn nog minder ontwikkeld, zoodat zij om aan haar vervolgers te ontkomen geheel op de kracht van haar ppoten is aangewezen. De kleur der veeren is bruin, met grijs gespikkeld. Hoewel de vogels, kunnen die alleen in Australië en op de nabu rige eilanden voorkomen de Latijnsche naam is Dromaeus novae-hollundiae in de bewoonde streken zeldzaam zijn, komen zij in de wildernis nog hij heele kudden voor. Naar het schijnt is liet voedsel voor hen dit jaar schaarsch en zoeken zij de bewoonde stroken op. Vrijdagmiddag is op de Botlek onder de gemeente Spijkenisse de knecht van de Hoogaars Fortuna gemerkt VE 4, de 25-jarige ongehuwde W. Meyer uit Zwolle, toen hij zich op de loopplank naar de roef begaf, doordat hij een slag van de giek kreeg, overboord geslagen. De schipper C. L. Huibrecht uit Veere wist hein nog te grijpen, doch moest hem los laten. Een touw is hem nog toegewor pen, maar de drenkeling kon dit niet meer grijpen. Hij verdween in de diepte. De rivierpolitie heeft Vrijdagmiddag nog gedregd, doch het lijk is nog niet ge vonden. DE BRAND OP DE „DEMPO", De Raad voor de Scheepvaart van oordeel, dat de oorzaak niet kon worden vastgesteld. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake den brand aan boord van het m.s. „Dempo", liggende te Tandjong Priok. De Bard is van oordeel, dat de oorzaak DE DUBBELE MOORD TE KEULEN. Een arrestatie. Volgens de Kölner Stadanzeiger is Vrijdag te Duisburg de 21-jarige koop man Elbert gearresteerd, onder verden king Woensdag te Keulen in een huis op het Itudolph-plein een postbode en een kamerverhuurster te hebben vermoord en tevens voor 2800 markt postgelden te hebben gestolen. eeq EEN VRACHTAUTO RIJDT OP GROEP NAZI'S IN. EEN de keuken en zette deze in lichtelaaie, z0(>-jkoning Szymanskl^die de Nederlandsch- dat de vlammen fel uitsloegen. Voordat Duitsche grens gedurende langen tqd de brandweer er bij was, Jiad de brand ook onveilig heeft gemaakt heeft de rechtbank aldaar Vrijdagavond j van^dezen^ kvund zooals wel bijna het vonnis uitgesproken in 't groote pro ces tegen smokkelaars, o.w. de smokkel- steeds het geval is, wanneer brand in een ruim is ontstaan niet is kunnen wor den vastgesteld. Zelf-ontbranding? In Indië zijn eenige reden van Drie dooden. Te Gros Baudiss is Vrijdagavond een zware vrachtauto met aanhangwagen in een bocht aan het slingeren geraakt. De 'auto reed midden in een groep deelne mers van een nat soc. vergadering, die op haar weg naar huis waren. Twee ar beiders en een smid zijn tegen een muur gedrukt en gedood. Een S. A. man is ernstig gekwetst. De drie om het leven gekomen mannen waren gehuwd. MOORD MET BEROOVING. rentie. ts°nfe- Zq moet slagen. En zij zal slagen. Mits Mits de staatslieden mijn program voeren. Ult- Hier is liet. Ik sta het in het al™.* belang af: "«eia I. Moties, raporten en adviezen II. Adviezen, rapporten en Lu Rapporten. ITT. Organisatie en wetgeving rw zicht en geduld. °°r- IV. Rotary, efficiency, studiereizen een goode wil. V. Grondige bespreking. Opbouwend» critiek. U8 VI. Gevoel voor dracht en burgerplicht. Altruïsme6 VIII. Bijlegging van alle belangen, botsingen. 8WI* VIII. Massale wilsuiting en kracht!®» protesten. 88 IX. Ondernemingsgeest on stapnen m de goede richting. X. Formules, verdragen, bondgenoot schappen, moed, initiatief, doortastend held en vertrouwen. XI. Economische wederopbouw, grond van sociaal-economische en hyper transponyferische principes. XII. Sociaal optimisme, gnovanaêl gloribalisme, neepsch snacolyphism# samenwerking, een. Grondig en bij. hel- de achterkamer aangetast en terwijl de slangen werden uitgelegd, deelde het vuur zich mede aan het bovenhuis, bewoond door de familie R. Aan de achterzijde is het huis over drie verdiepingen geheel door de vlammen verwoest. Met drie stra len heeft de brandweer het vuur bedwon gen. Zoowel de boven- als de benedenbe- woners waren verzekerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Szymanski werd gestraft met twee en brand aangetast passagiersgoed aan een een half jaar gevangenisstraf en een mil-chemisch onderzoek onderworpen. De De vrouw van een machinist te Dort- mund en een dienstbode zqn Vrijdag nacht door roovers vermoord. Twee door knechten zijn in hechtenis genomen, ver dacht de daders te zqn. Binnenland. ONEERLIJKE POLDERONTVANGER. Voor de rechtbank te Middelburg is Vrydag behandeld de zaak tegen een 67- jarigen ontvanger-griffier van verschil lende polders en wonende te Terneuzen, ten laste was gelegd, dat hij in totaal j Ii.öOO, tQ^behoorende aan waterschap- pen of polders, heeft verduisterd. Na het hooren der getuigen vorderde de officier van justitie tegen verdachte een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. G. Tichelman uit Terneuzen, bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling en critiseerde scherp het gebrekkig toezicht van de polderbesturen en van Ged. Staten en de provinciale ambtenaren. 5000 VERDWENEN. Een kantoorlooper van een groothandel In papier, aan de Keizersgracht te Am sterdam, moest Zaterdagochtend op het Geldkantoor, aan de N.Z. Voorburgwal, 6000 innen. Dit bedrag is hem uitbe taald in vijf biljetten van 1000 en het resteerende in kleiner papier. Daarna is hij nog aan een ander loket geweest. Toen hq op het kantoor aan de Kei zersgracht was gekomen, bleken de vijf bankbiljetten van 1000 zich niet meer In zqn geldtasch te bevinden. Hij zegt, met te weten waar de 5000 gebleven zqn. De zaak Is In onderzoek bq bet politie- r y> aan den Singel, Vrijdagnacht is brand ontstaan in de kapitale boerderij met schuur van den landbouwer Jansens op het Amsteleind te Oss. De brand, die waarschijnlijk door'al een straf uitzit, kortsluiting is ontstaan, breidde zich zoo snel uit, dat de bewoners in nachtgewaad zich in veiligheid moesten stellen. Bij po gingen qm nog een en ander te redden liep Jansens en ook zijn zuster ernstige brandwonden aan handen, hoofd en voeten op. Huis en inboedel zijn een prooi der vlammen geworden, evenals zestig scha pen, twee varkens en twee kalveren. Het krachtdadig optreden van de brandweer kon de nabij gelegen woning van d. B. behouden. Zijn schuur ging echter in vlammen op. Verzekering dekt de schade. DE SMOKKELARIJ AAN DE GRENS. lioen mark boete, subsidair nog een jaar gevangenisstraf. Zijn handlanger Ritz kreeg een jaar gevangenisstraf en een millioen mark boete, subsidair nog een jaar gevangenis straf. De smokkelaar Samh kreeg acht maan den gevangenisstraf en 14.000 mark boete. Wülfing werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en 7000 mark boete. De behandeling van de zaak tegen Ohlig werd uitgesteld, omdat die thans Raad heeft, alvorens uitryaak te doen, het resultaat van dit onderzoek afge wacht. Het onderzoek heeft, volgens van de directie van den Rotterdamschen Lloyd ingekomen bericht, geen enkel re sultaat opgeleverd. Daarmede is dus elke positieve aanwijzing, dat de brand ln het passagiersgoed door zelf-ontbranding zou ziin ontstaan, komen te vervallen. Ook anderszins heeft bedoeld onderzoek om trent den aard van bedoeld passagiers-1 "V* 'V:.. goed, in verband met brandgevaar, niets t?ren- Ernstig gewond werd hq naar een m air AVI n li ïti AYrAt*/val\nnnnf IJ at vfftl AAn aktm bedoeld MISLUKTE PARACHUTESPRONG VAN DEN BERLIJN8CHEN RADIOTOREN. De 35-jarige uitvinder Willy Warburg uit Hanover is Vrijdagmiddag met een nieuw model valscherm van het bovenste platform van den Berlijnschen radio toren gesprongen. Het valscherm open de zich echter niet en Warburg viel op de grasvlakte aan den voet van den plugrophobisme en p h 1 a x. onderzoek van alle wegen, die tot over8 winning van de crisis kunnen lelden XIII. Vergaderingen. XIV. Zin voor orde, realisme trouw aan de wetten. Onderlinge stand. XV. Een verre blik en krachtige on- bouwende maatregelen. XVI. Het zegevieren van het gezond verstand. Economische ethiek. XVII. Practische voorstellen en dere toelichtingen. XVIII. Consolidatie van verkregen resultaten, samenwerking in ondubbelzin. nige internationale overeenkomsten. Nieuwe proefnemingen. XIX. Een krachtige houding en stoere maatregelen. XX. Bepaling van de data der vol- gende Economische Conferenties, Split- sing in commissies en sub-commissies. Het is genoeg geweest met theoretisch gebazel. Laten ze nu eerst dit construc tieve program eens uitvoeren. Wedden dat ze het niet aandurven, -» de prutsers? opgeleverd. Verscherpte maatregelen. De laatste maanden heeft de smokke larij aan de grens onder de gemeenten Goirle en Poppel (Noord-Brabant) onrust barende afmetingen aangenomen. Nog niet lang geleden kwam het tot in de kom der gemeente Goirle toe tot een hevig nachte lijk vuurgevecht, waarbij een kogel bijna oen huis binnendrong. Dit voorval heeft zooveel opschudding verwekt, dat onmid dellijk het douanepersoneel aanzienlijk werd uitgebreid. Aan dit eene kantoor doen thans 20 kommiezen dienst. Boven dien is Vrijdag een troep genie-soldaten gereed gekomen met het oprichten van barricades nabq de heirbaan GoirleBel gische grens (Poppel). Deze barricades zijn aan weerskanten van den weg ge plaatst over een vrij grooten afstand en maken het voor elk voertuig noodig om zig-zag ,met zeer matige snelheid te rijden. Geen smokkelaar zal nu nog kans krijgen, in groote vaart aan een visitatie te ont snappen. Alleen de binnen-zand wegen geven nog eenige kans, onverlet de grens met ver boden waren te overschrijden. Suiker is op het oogenblik een voornaam bestand deel der smokkelondernemingen. Eén wel geslaagde rit kan den ondernemer makke lijk een zoet winstje van 500 opleveren. Uit Venlo meldt men: Langs de Belgische grens wordt op het oogenblik wederom een levendige vee smokkelhandel gedreven. In de laatste drie dagen zagen Belgische grensbeamb ten in de omgeving van Weert kans, niet minder dan 17 koeien en een groote partij biggen, welke op frauduleuze wijze waren ingevoerd, in beslag te nemen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft zich een familiedrama afgespeeld aan de Kasteellaan te Heerlen ten huize van den mijnwerker K. v. d. H., zooals reeds in ons nr. van Zaterdag werd ver meld. De „Nw. Rott. Courant" meldt hierover nog het volgende: Tot voor eenigen tijd woonde bü v. d. II. zqn onge huwde broer Willem in. Deze was werk loos geraakt en mede door andere omstan digheden was Willem door v. d. H. den toegang tot de woning ontzegd. Niettegen staande dit drong W. v. d. H. des nachts meermalen de woning binnen om zich dan op een zolderkamer schuil te houden. Eenigen tijd geleden was tegen Willem WOENSDAG 9 NOVEMBER. D. Wins en Brookhouse Duchant. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA-programuva. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Grammomoonpl. 10.0 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Hetty Beek (declamatie), VARA-kleinorkest o.l.v. Paul Duchant, G. J. Zwertbroek (toe spraak) en grammofoonpl. 12.00 „De Notenkrakers" o.l.v. Grammofoonpl., orgelspel J. McCarthy. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-kleinorkest o.l.v. P. 6.00 Grammofoonpl. 6.10 Orgelspel J. Jong. 6.30 Arbeidersliederen door Joh. Lammen (bas) en Joh. Jong (orgel). 7.00 Rede van Paul Loebe (Ex-President Duitschen Rijksdag). 8.00 Arbeidersliederen (Grammofoonpl.). 8.25 Demonstratie 8 November (Gramm.pl.- reportage van de Groote Meeting van S.D.A.P. en N.V.V.) 930 Arbeidersliederen door John Brood- house McCarthy (orgel). 10.00 Vaz Dias. 10.10 De Flierefluiters m.m.v. Leo Fuld (re freinzang) en grammofoonpl. 11.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.001.00 Concert door het „Ha r-oo2.00 Harmoniumspel door jaanz. 2.30 Concert. Willy Canté-van (sorpaan), Ferd. Pols (hobo) en A (piano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuur. 6.00 Declamatie door J. L. Schouten Jr. 6.30 Cursus Engelsch. 7.00 Afgestaan. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 80010.30 Propaganda-avond m.m.v. de HOV o.l.v. F. Schuurman, het NCRV-da-1 meskoor o.l.v. mej. L. Lnuenroth, Ds. J. A. Tazelaar (toespraak) en E. J. de Bruin (toespraak), ca. 10.00 Vaz Dias. 10.30—11.30 Grammofoonpl. DONDERDAG 10 NOVEMBER. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. ïanqi, D. Be- egèieiding-) sche Trio", ï- Fl Jur- Amerongen Adema 9.00 AVRO-kamer-orheet oikv. L. Sohmidt. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert. J. v. Zanten rendsen (cello), E. Veén 11.00 Kookpraatje. n.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o.l.v. M. Treep. M.m.v. Boris Lensky (viool). 2.002.30 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Grammofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Max Tak: Nationale muilek en haar ka rakter (met gr.pl.). 6.00 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Holland'—. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Grammofoonpl. 8.15 Uit „Tivoli", Utrecht; The Band of H.M. Royal Horse Guards (The Blues) o.l.v. Lt. W. J. Dunn. 9.15 Grammofoonpl. 9.30 Concertgebouw-Orkest o.l.v. Dy. W. Mengelberg. M.m.v. W. Bnckhaus (plano). Pianoconcert nr. 5, Es «r. t., Beethoven. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang. Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Grammofoonpl. 11.15—12.00 Vervolg fkovaes Lajos en zijn orkest. Huizen, 1875 M. 8.009-15 KRO, 10.00 NCRV, n.00«.00 KRO, hierna NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Grammofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 3.00 Handwerkcursus. 3.003-30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Drs. L. P. v. d. Does: Het standbeeld van Erasmus. 6.00 Zang door B. Schut (alt) m.m.v. H. Ver meer (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht door C. A. Krayé. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Grammofoonpl. 9.40 Protestantsche kerkmuziek. Inleiding: G. v. Ravenzwaay. M.m.v. G. v. d. Burg (or gel), Chr. Radio-koor en solisten. 10.40 Vaz Dias. 10.50H.30 Grammofoonmuziek. ziekenhuis overgebracht. Het valscherm werd door hem zelf uitgevonden en hij heeft den sprong gedaan zonder van te voren toestemming daartoe te hebben verkregen van de betrokken autoriteiten. Nader wordt gemeld, dat de man is overleden. voor wie zich tot gewoonte maakt de huid nk het scheren met een weinig „Zij"-Crème in te wrijven. Geen branderig gevoel o( na- schrijnen meer, integendeel, Uw gericht blijft den geheelen dag frisch en tacht (n prijzen van 20—304;75 ct- POGING TOT EEN AANSLAG OP HOOVERS TREIN. Zaterdagmorgen zqn te Beloit in den staat Wisconsin door spoorgwegrecher- cheurs twee negers gearresteerd, die be schuldigd worden een poging te hebben ondernomen een spoorlqn te beschadi gen, waarlangs de trein van Hoover moest komen. De rechercheurs waren op de hoogte, dat er plannen tot beschadi ging bestonden; ze verborgen zich ln het duister en konden de boosdoeners betrap pen, toen ze zich op den spoordijk bevon den. GROOTE BRAND OP EEN MARINE-VLIEGTUIG WERF BIJ PARIJS. Ben schade van 10.(MK).(HMI francs. Op de marinetfliegtuigwerf te St. Denis bij Parijs is een hevige brand uitgebro ken, waardoor in minder dan geen tijd vijf opslagloodsen werden verwoest. Groote voorraden materiaal gingen ver loren. De schade bedraagt ongeveer 10.000.000 francs. De brandweer moest zich bepalen tot het beschermen van de omliggende werkplaatsen. MOORD UIT MEDELIJDEN. Een 14-jarige gymnasiast te Pardubitz liep door een ontploffing tijdens schei kundige proeven die hij in zijn woning verrichtte, zulke ernstige verwondingen op, dat hem in het ziekenhuis een hand afgezet en een oog uitgenomen moest worden. Ook het tweede oog werd be dreigd. Toen een tante van den jongen van het ongeluk hoorde, begaf hij zich naar Pardubitz en doodde den knaap uit medelijden met 5 revolverschoten. Geen gevaar varenden. voor de 162 op- Volgens berichten uit Tromsö aan de Oslosche bladen heeft het radiostation van Ingoy Dinsdagmorgen vroeg nood seinen opgevangen van het Russische stoomschip Tovaritsj Stalin, dat bq het binnenvaren van de IJsfjord op Spits bergen op een onderzeesche rif was ge- loopon. Het vroeg zoo spoedig mogeliik assistentie, daar de toestand zeer gevaar lijk werd geacht en er behalve de beman ning van36 koppen nog 126 passagiers aan boord waren. De marconist van het Noorsche bergingsvaartuig Jason, dat te 1 romso gestationneerd is, heeft vriiwol egelqkertijd de noodseinen van de To varitsj Stalin gehoord en kort daarna is de Jason op volle kracht naar Spitsber gen vertrokken. Ook spoedden treilers, die onder Bereneiland op de vangst wa ren, te hulp en Dinsdagmiddag werd be kend, dat een zusterschip van de Tova ritsj Stalin, de Kristianini, naar de plaats van de stranding onderweg was. Dinsdag werden den geheelen dag door verschillende radiostations de S.O.S.-sig* nalen van het Russische vaartuig opge vangen, waaruit men concludeerde, dat de 162 opvarenden in levensgevaar ver keerden. Het schip, dat te Arehangel thuishoort, is de vorige week Vrijdag van Tromsö vertrokken, waar het 128 Russische mannen en vrouwen, die zich te Colesbay zullen vestigen, en voorts een lading materiaal voor de Russische steen kolenmijnen op Spitsbergen, aan boord had genomen. De waarde van de lading zou ongeveer een millioen gulden be- dragen. Uit nadere berichten is gebleken, dat de Tovaritsj Stalin tijdens windstil weer in een dichten mist is geraakt en toen op een der vele klippen is vastgeloopen. Er ontstond een groot lek in den voor steven, waardoor het voorste ruim geheel vol liep. Men heeft nog getracht op eigpn kracht vlot te komen, maar dit is niet gelukt, daar de schroefas brak. Later zou ook het roer onklaar zqn geworden. Vol gens Noorsche visschers, die het vaar water, waar het schip gestrand is, goed kennen, moet het uitgesloten geacht wor* den, dat de opvarenden zich zelf met de booten zouden kunnen redden. Het schip zit ongeveer twee mijl ten Noorden van kaap Linné, waar de rotsen vrijwel lood recht uit het fjord oprijzen. Van de zijde van de kolonisten zal vermoedelijk geen hulp verleend kunnen worden. Bij Coles bay hebben de Russen weliswaar een groote sleepboot en verschillende motor- booten, maar deze vaartuigen kunnen m dezen tijd van het jaar op de plaats van de stranding waarschijnlijk niets uit richten. - Dinsdagavond was de positie van d Tovaritsj Stalin onveranderd. levensgevaar voor de opvarenden be stond er volgens de telegrammen aan Jason toen niet, al zou de toestand ze ernstig worden, wanneer een aflandig wind opstak. - Volgens de laatste berichten zou u? Kristianini Woensdag in de nabq^n van de Tovaritsj Stalin gekomen 7-J waarop aan den kapitein van de.',a„pr werd meegedeeld, dat zijn hulp niet m noodig was. De lading van het gestra schip bestaat voor een groot deel levensmiddelen voor de Russische my werkers op Spitsbergen en voorts u)& v paar honderd kolenkarretjes, rails, steen en andere bouwmaterialen.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2