Ingezonden. HELDHRSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 DECEMBERJgjjk vrachtauto door een trein gegrepen. Meisje doodgereden. Mislukte overval in een spaarbank te Rotterdam. Ergerlijke kindermishandeling. Vordering van tien miilioen ingetrokken. Op oefeningsreis met de „Heemskerck". Prov. Staten van Noord-Holland. Poging om een gezin te vergiftigen TWEEDE KAMER Vrsde's kerstliedje. Postvluchten van en naar Indië Burgerlijke Stand var? Den Helder Ra$of?«'afj?eh Weerbericht., REVUE: „DAT MOET ZIEN Men schrijft ons: De beide Kerstdagen komt het Revue- gezelschap Alex de Meester, in Casino, met de groote lachrevue „Dat moet je zien' (welke revue wekenlang in Amster dam werd opgevoerd onder de titel „D r zit massel an Een bonte opeenvolging van allerlei vroolijke tafereelen, een schat van mooie costumes, prachtvolle décors, en keurig verzorgde finales, maken, dat deze nieuwe revue overal een doorslaand succes heeft. De hoofdrollen worden vervuld door Alex de- Meester (vroeger plaatsvervan ger van Buziau, bij Henri ter Hall), een onovertroffen komiek; verder de alhier zoo populaire Mie en Koe, die er een groot aandeel in hebben en weer onbetaalbaar zijn in hun verschillende scène's. Vooral in hun nieuwste creatie „Mie en Ko naar de Zesdaagsche", zijn zij dol-komiseh. Talrijke medewerkenden waarbij o.a. de bekende zangeres Rita Ross en de Vlaamsche bariton Max Robert, de al- Ion Girls, enz. maken deze Revue tot een bizonder aardige voorstelling. CAFE „DE GROT". Het bekende café „de Grot" (H. Brink) heeft een belangrijke uitbreiding en ver fraaiing ondergaan. De eigenaar, de heer H. Brink, heeft namelijk het achter het pand gelegen perceel bij zijn café aan getrokken, waardoor een aanmerkelijke uitbreiding werd verkregen. Het geheel is nu 28 meter lang, Het nieuw opgetrok ken achtergedeelte is ingericht als dan cing en heeft een achteruitgang op de Westgracht. Keurig en modern is de hier aangebrachte verlichting en de wandbe- schildering; deze is aangebracht door den heer Thiel, die daarmede werkelijk iets smaakvols heeft bereikt. De verbouw ge wacht heeft opgekregen. Als antwoord verneemt hü een kort, tevreden fluitsem j van dek, nu hü het bewijs geleverd heeft, dat hij niet slaapt. „Alles wel" mag hij j sinds vele jaren niet meer roepen, al was Twee personen gedood Doordat de overwegwachter om tot nu dat traditie. De zeeman, hoe ook gehecht aan oud gebruik, heeft echter hiermede toe onbekende redenen had verzuimd, den want het belaagt de veiligheid (spoorovergang nabij de spoorbrug over zoodra de uitkijk heeft ge-i^e Dedemsvaart tusschen de Hulst en Lierderbroek te sluiten, is op dezen over weg gisterenmorgen halfnegen een ernstig gebroken; van het schip, leerd halfslapende „Alles wel te roepen De rust keert op het schip terug. De schaduwen vluchten weer stil en spook achtig langs de sloepen en verschan singen. De Siërra Nevada verheft zich trots in den verlichten nacht met den blinkend witten kam. Een toekomstbeeld van Kerst mis, wanneer het schip in het land terug zal zijn een kerstbrood. En aan den voet van dat kerstbrood hangen licht blauwe nevels, alsof men den toeschouwer had gefopt en het kerstbrood in werke lijkheid een aangestoken plumpudding bleek te zijn. Door die nevels bereiken de lichten van eet Spaansch havenplaatsje het stille schip. De lichten van een paar schepen, dicht onder de kust, kruipen er naar toe. langzaam hun doel naderend. De uitkijk op het lichtdek heeft ze lang geleden aan den officier van de wacht toegepraaid, toen zij in het zicht kwamen. Hü voelt zich gerust, sinds bü als ant-koopman woord daarop heeft vernomen: „Ei, ei!" Maar toch volgt hü bij tusschen poozen die lichtjes, wanneer hij het afzoeken van de donkere kim een oogenblik moede is. Zacht kabbelt het water tegen de wan den van het schip. De sterren voltooien lachend hun baan en de officier van de wacht ziet naar ze op. Ze wenken uitnoo- digend.... Hij loopt terug en neemt zijn sextant; nu spiegelen zü zich in het in strument! Hun plaats tusschen de andere zusters verlaten zü en zij dartelen langs den hemel. Zij neigen zich naar de kim en vleien zich daar neer. Maar het is slechts voor een oogenblik; dan is hun vrijheid uit en de uitverkorenen hernemen hun schiedde door den heer Ran. Het is de bedoeling deze dancing uitsluitend te be- herent Telgen „«„men voor de i„ het «Ié U.U*. Wft „oom. gasten en verder getrouwde paren. EEN DOOIE MUSCH. van de waont neemt zyn boeken en hy ontleedt hun sierlijken rei dans in cijfers ongeluk gebeurd, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Toen de sneltrein van Groningen, die om 8 u. 54 te Zwolle moet aankomen, met een vaart van tusschen 70 en 80 K.M. in het uur bij den overweg gekomen was, bevond zich midden op den spoorweg een met 25 varkens beladen vrachtauto. Het voertuig werd te laat door den machinist opgemerkt en in volle vaart gegrepen. De overweg ligt ten Noorden van het kanaal. Toen de trein ongeveer 250 M. verder over de brug tot stilstand was gebracht, vond men aan de Zuidzijde van het kanaal de overblijfselen van den ver nielden auto, de lijken van twee personen en de overblijfselen van de eveneens ge- doode varkens. Het geheel bood een vree slijken aanblik. De slachtoffers waren de 44-jarige vee- Timpman en zyn 20-jarigen knecht Kooiker, beiden uit Lutten, aan de Dedemsvaart. Zij waren met de varkens op weg naar het station te Dedemsvaart om ze te verladen. Beide slachtoffers, wier lijken vreeseljjk waren verminkt, moeten op slag zijn gedood. De lijken zijn op last van den officier van justitie te Zwolle in beslag genomen. De spoorwegwachter, die het verzuim heeft gepleegd, is buiten dienst gesteld. Doordat stukken van den vrachtauto tegen de spoorbrug werden geslagen, is deze brug defect geraakt. Het bovenwerk is beschadigd, en de brug kan niet worden opgedraaid. Het scheepvaartverkeer in de Dedemsvaart is dientengevolge voor- loopig gestremd. Binnenland. Vrijdagmorgen half tien Mensch en machine zijn bezig alles in gereedheid te brengen voor het naderen de Kerstfeest. Op de redactie is het een zenuwachtige spanning. Voor het laatst worden de Kerstartikelen geredigeerd en 't jongske, dat de kopie voor de zetterij komt halen staat geagiteerd op zijn onderdanen heen en weer te wiebeleneen eigenschap die die manusjes van alles nog al eens eigen is Plots komt een onzer loketdames op ons afstuiven. „Meneer?" „Wat is er juffrouw?" „Meneer, bij de werf heeft een jongen een wagen met flesschen wijn en bier laten omvallen". Gistermiddag omstreeks kwart over een is in het bijkantoor van de spaarbank „Jandorie", mompelt een malaga- en Rotterdam aan de Van der Takstraat 8A bowlkenner eenige bureaux verder, „wat een roofoverval gepleegd. De dader is een strop"j ontkomen zonder eenig geld mee te kun Enfin de moeite waard eens even een kijkje te nemen, dies zijn wij spoedig op De kassier van de bank zat met een weg naar de werf. Op de brug bij de Westgracht speuren Kordaat bediende. optreden van een nen nemen. De kassier bediende in het kantoor waar gemeenlijk u het geld wordt geïnd of uitbetaald, toen onze oogen reeds in de richting waar die er een man binnenkwam, dien zij toelieten „strop" moet gehaald zijn maarniets door een deur, welke de wachtkamer af- te zien. Even ons licht opsteken bij den portier van de werf. „Wijn... Bier... mompelt deze snorrebaard. „WijnBierpoeh, het zou wat, het waren alleen maar zoo'n dooie sluit van het kantoor waar de gelden worden geïnd. Zoodra de man voor het loket stond richtte hij een revolver op den kassier die voor het loket zat en vroeg geld. De bediende, die juist een boek zat te pietsie van een paar leege flesschies, niks lezen, omdat er in de middaguren weinig te halen hoor, ze zijn allang opgeveegd". doen is, kwam bij den kassier juist op „Gelukkig", mompelt de malaga- en het moment, dat de man voor het loket bowlkenner, wanneer we weer op kan- kwam. Zoodra de indringer de revolver toor terug zijn... ,,'t most ook niet °P den kassier richtte,greep de bediende een stoel ten einde zich te kunnen be schermen. Verdachte oordeeld. Op 22 November heeft te Amsterdam op de Reguliersgracht een chauffeur een meisje aangereden, tengevolge waarvan het kind vrijwel onmiddellijk is overleden. De rechtbank heeft den chauffeur wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf en hem een jaar de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen ontzegd. In hooger beroep bij het gerechtshof heeft de procureur-generaal een maand hechtenis en een jaar ontzegging geëischt en later, nadat nog een nader getuigen verhoor had plaats gehad, wijzigde de procureur deze vordering en eischte toen veertien dagen hechtenis. Het Hof heeft thans het vonnis der rechtbank bevestigd met dien verstande dat de straf twee maanden gevangenis straf en een jaar ontzegging rijbewijs voorwaardelijk is opgelegd met een proef tijd van drie jaar. Ontaarde ouders. Acht jaar geëischt Ce zaak van de valscho I'ortu- geesche bankbiljetten. De Bank van Portugal heeft indertijd bij de rechtbank te 's-Gravenhage een vordering van ongeveer tien miilioen gld. aanhangig gemaakt tegen deheeren Marang van IJsselveere, Henniés, Alvez Reiss en de beide gebroeders Sousa de Santos Bandeira wegens schade, die zy geleden had ten gevolge van de uitgifte van een groot aantal valsche Portugeesche bankbiljetten, welke gedaagden in Londen bij de firma Waterlow and Sons hadden laten drukken en waarbij gebruik was gemaakt van de clichés, die de firma Waterlow altijd gebruikte bij de uitvoering van de opdrachten, welke zij gewoonlijk van de Bank van Portugal zelve ontving. Tegelijkertijd had de Bank van Portu gal oqk in Engeland een schadevergoe dingsproces aanhangig gemaakt tegen de firma Waterlow and Sons, welk proces leidde tot veroordeeling van deze Arnm op grond van de overweging, dat zij niet de noodige voorzichtigheid had in acht genomen. Tijdens de jongste zitting van de civ. kamer der rechtbank is thans namens de Bank van Portugal een acte genomen, waarbij de tegen de heeren Marang van IJsselveere c.s. ingestelde vordering wordt ingetrokken. Deze intrekking houdt verband met de reeds door de firma Waterlow and Sons gedane betalingen en met de inkomsten van de liquidatie van de banken in Por tugal, die met medewerking van eenige der gedaagden in verband met de uitgifte der bankbiljetten waren opgericht. VERMIST. Sinds Zaterdag wordt te Alphen a. d. Rijn vermist de 19-jarige A. Bruines. Hij heeft Zaterdagmiddag de ouderlijke woning verlaten om een familielid te Aar- landerveen te bezoeken en is daar niet voorwaardelijk ver- aangekomen. Men vreest, dat den jongen een ongeluk is overkomen. magge" geld, waarop deze hem antwoordde, dat ,T er geen geld aanwezig was. Toen het Van bevriende zyde werd ons een aan- den indringer bleek, dat hij niet spoedt tal reisbrieven toegezonden van de laat- het geld ontvangen zou en dat erinmid" ste oefeningsreis van H. Ms. „Heems- dels alarm was gemaakt, heeft hij de In Juni van dit jaar hebben voor de Utrechtsche Rechtbank terecht gestaan een man en de vrouw, met wie hij op een woonschuit leefde, terzake dat zij een kind van ruim vier jaar oud, dat uit hun ver houding zou zijn voortgekomen, hadden mishandeld. Voor de Utrechtsche Rechtbank be schuldigde de man de vrouw en omge keerd elkaar van de meest ergerlijke Daarmee is hij langzaam mishandeling. Er kwam wel vast te staan achteruit geloopen tot aan een door tralies dat het kind een ondragelijk leven heeft beschermd venster, dat hij heeft kapotgehad> voortdurend werd geslagen en geslagen. geschopt en de meest zonderlinge straffen De indringer vroeg aan den kassier moest ondergaan. Het kind, dat vermoe- NOG STEEDS SMOKKELARIJ. 200 revolvers en 2000 patronen gevonden. De politie te Hoensbroek heeft Don derdagavond beslag gelegd op een party van 200 browning-revolvers en 2000 patronen. Deze wapens waren verstopt in de woning van een mijnwerker, die op de staatsmijn Emma werkt. Bij onder zoek is gebleken, dat de wapens via Sittard uit België werden ingevoerd. Buitenland. MIJNONGELUK. Vier dooden. In een mijn te St. Pierre la Palud, aan dq Rhóne, zijn vier mijnwerkers om het Iepen gekomen. Het ongeluk schijnt te zyn, veroorzaakt door een instorting. BiiOEDIGE BOTSINGEN TUSSCHEN POLITIE EN WERKLOOZEN TE GLASGOW. De begrooting van 1933 goed gekeurd. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben de begrooting voor 1933 goedge keurd. Tegen stemden de Vrijheidsbon- ders, de communisten, de middenstanders (partij Weiss) en de heer Sneevliet (Rev. Soc.). Z.h.s. werd aangenomen de voor dracht van Ged. Staten, om het aantal opcenten op de vermogens1 en inkomsten belasting te verhoogen van 16 op 20. Zeer uitvoerig is gesproken over de overne ming van het bedrijf der N.V. Stroom- verkoop-Maatschappij „Zaanland' dooi de provincie. De hiervoor bestemde post van f 500.000 werd met 56 tegen 11 stem men goedgekeurd. Met 47—19 stemmen is de motie-Reinalda aangenomen om op de belangen der stroomverbruikers te letten. MOBILISATTIESLACHTOFFERS. Een stem in de Tweede Kamer. De heer K. ter Laan, lid van de Tweede Kamer, heeft gisternamiddag in de zitting dier Kamer, naar aanleiding van een adres van een mobilisatieslachtoffer geprotes teerd tegen de gebrekkige regeling voor de mobilisatieslachtoffers. Spr. merkte op, dat in dit adres weer een stem wordt gehoord, die tot het ge weten spreekt en dat hij de commissie voor de verzoekschriften geen verwijt doet. Wel uitte spr. de hoop, dat er in de Kamer een andere meerderheid zal komen, die een betere regeling voor de mobilisatieslachtofiers zal bewerkstelli gen. was gemaakt, heeft hij vlucht genomen. De bediende heeft hem nog nagezet maar buiten in de v. d. Takstraat was hij hem reeds kwijt. Hy ontmoette daar wel een voorbijganger wien hij vroeg of hij iemand het kantoor had zien uitkomen en deze man vertelde hem, dat inderdaad iemand het kantoor was komen uitloopen, die verdwenen was over de Maasbrug (men kan n.1. van de Van der Takstrart gemakkelijk de Maasbrug bereiken, om dat de oprit van deze brug door de Van der Takstraat loopt). Hierna hebben de kassier en de bediende de politie van het gebeurde in kennis gesteld die een onderzoek heeft ingesteld, sproken. kerek" naar de Middellandsche Zee. Met de plaatsing daarvan vangen wij heden aan. De Siërra Nevada ziet neer op een klein stukje Nederland. Het schip ligt reeds eenige uren met gestopte machines; sedert middernacht. De maan zendt haar witte licht naar be neden en overziet den besneeuwden kam van het gebergte met een zilverwitten schyn. De hemel is wolkeloos en de ster ren Lebben er vrij spel. Ze komen te voor schijn achter de Siërra Nevada en knip- oogen tegen den officier van de wacht op de brug. Dan vormen zy samen figuren, reien, en zweven weg in sierlijke bogen. De man op de brug ziet ze af en toe na; hij heeft er den tijd voor, want het schip ligt stil te drijven. Er is geen wind en het water is kalm. Op het lichtdek staat de uitkijk. Beneden zich hoort hy den officier van de wacht op en neer ioopen op de brug. Het is daar j donker, maar af en toe ziet de uitkijk door de ramen van het stuurhuis licht opflitsen bii de kaartentafel. Aan dek brandt voortdurend licht bij het wachtsvolk; wanneer zijn uur erop zit, gaat de uitkijk daar weer heen, afgelost door een ander. i o Gegons van gedempte stemmen klinkt liet),)e" gemengd. Het gebeurde had voor tot hem op. Grillig groote schaduwen van £een "er leden van het gezin ernstige op en neer loopende menschen aan dek,gey°'g.eil> de ouders hadden de vergiftigde vliegen langs tenten en sloepen. spinazie niet gegeten en de kinderen Zoo verglijdt de nacht, de sterren vol- w.a^en van de toegediende hoeveelheid voeren hun tocht langs den hemel, lichtendmat zwa" ZIek geworden, en flonkerend, zich weerspiegelend in een 1 rechtbank veroordeelde de dienst- g-adde, roerlooze zee. De Siërra Nevada i b?d,ot een Jaar gevangenisstraf met delijk tengevolge van deze mishandelin gen is overleden, werd door den man in een zeepkistje begraven bij Moordrecht, waar het lijkje in Maart van dit jaar, toen de Justitie de feiten ter oore waren gekomen, werd opgegraven. Een deskun dig onderzoek wees uit, dat de ribben op twaalf plaatsen waren gebroken, dat een arm was gebroken en kromvormig was genezen; evenwel kon niet met zeker heid worden vastgesteld of de dood door mishandeling was veroorzaak!, hoewel enkele ribben moesten zijn gebroken op den dag voordien, waarop het kind is gestorven. De Rechtbank veroordeelde den man wegens zware mishandelingen verbergen van het lijkje tot vier jaar gevangenis straf; de vrouw, tegen wie twee jaar en acht maanden is geëischt, werd vrijge Er was op het oogenblik, dat de indringer de bank binnenkwam een vrij groot be drag aan zilvergeld en bankpapier bij den kassier aan het loket aanwezig. Deze zaak heeft thans in hooger beroep gediend voor het Amsterdamsche Ge rechtshof, waar de man zeide in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij zich hoogstens aan verwaarloozing had schul dig gemaakt, De procureur-generaal mr. baron van Harinxsma thoe Slooten was, De rechtbank te Amsterdam deed nadatbÖ het getuigenverhoor ontstellende Donderdag uitspraak in de zaak tegen I feiten waren vernomen, van meening dat een 24-jarige dienstbode, afkomstig uit j ver.d8Chte schuldig is aan zware mishan- Duisburg, die een te Bussum woonachtigd.®'ing en ook al om de gevolgen van CTP7in hppft nnnön fZij ZOU daad VPrhorn-on Viof Irïrr/J 1* ,W Te Glasgow is het Donderdag tot ern stige botsingen gekomen tusschen werk- loozen en politie. Meer dan vijftien per sonen, onder wie 10 agenten, werden ge wond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. De botsingen heben plaats gehad, om dat een deputatie van werkloozen, welke een verhooging der werkloozenuitkeerin- gen eischte, niet door het gemeentebe stuur werd ontvangen. De werkloozen hebben met steenen en andere projectie len naar de politie gegooid. BRAND TE FOEKOEGAWA. Zestien dooden en tot nog toe ruim dertig vermisten. V.D. meldt uit Tokio Te Foekoegawa in de Japansche pro vincie Soeo brak een groote brand uit waarbij, voor zoover tot nog toe kon worden nagegaan, 16 personen in de vlam men omkwamen, terwijl nog ruim 30 per sonen worden vermist en vier anderen zwaar gewond werden, De brand is nog steeds niet geheel gebluscht. Het red dingswerk in de wijk waar de brand uit brak, een warnet van nauwe straatjes, is zeer lastig. Een groot aantal huizen is door het vuur vernield. DE PLUNDERING VAN LEVENS MIDDELENWINKELS TE BERLIJN. Wetsontwerp Invoer tarwebloem aangenomen. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp betreffende den invoer van tarwebrood en deeg van tarwemeel of -bloem aangenomen zonder hoofdelijke stemming. (Alleen de communisten wil den geacht worden te hebben tegenge stemd.) Tweede Kamer o reces. De Tweede Kamer heeft met 5721 stemmen het wetsontwerp tot verhooging van het maalpercentage van 25 tot 40 aan genomen. De Kamer is op Kerstreces ge gaan tot 31 Januari a.s. Een kindje was geboren Te Bethlehem in een stal, Dat was door 't lot beschoren Te heerschen overal. Het lag er toch zoo veilig En zag de wereld aan: Beloften schoon en heilig, Zijn er van uitgegaan. O, luister alle volken, Hoe Het zijn boodschap bracht, Laat het Uw hart vertolken, Die U het leed verzacht. De donk're tijd van heden, Wijkt voor het beter licht. O, fluister zijn gebeden, Opdat gij wordt gesticht. Mag Vrede lichtend voorgaan Met vleug'len aan den voet, Zij moet Uw harte bijstaan, Haar heil maakt alles goed. Ga volk'ren voort in vrede, Stuur haat voor liefde heen, Dat zij ons aller bede, Waarvoor ook Hij verscheen. S. N. Door het Radio-Actie-Comité is de volgende circulaire verspreid onder de luisteraars, aangesloten bij de H. R. C. Beantwoord s.v.p. in Uw eigen belang de volgende vragen: Zijt gij voldaan over de wjjze, -Ja. waarop de radio-distributie met Neen. alles wat er bij behoort hier tot heden toe geschieden. Zijt gij tevreden over de uitzen- Jrf. ding (muH">\ resoroken woord, Neen enzj. Ontvaugi wcl eens meer- Ja. dere stations door elkander, zw ak- Neiff ke uitzending, enz. Blijft gij aangeslotene bij deze Ja. radio-distributie, als dezelfde con- Neen cessionaris (Mensink) ook voor verdere jaren de radio-distributie wordt opgedragen. Wij kunnen de luisteraars aangesloten bij de Radio Centrale te Den Helder, niet genoeg aanraden bijgaande circulaire d u i d e 1 y k (zooals door ons is aange geven) in te vullen. De vragen zijn zeer eenvoudig gesteld, en daardoor voor een ieder begrijpelijk. Zeer vele klachten over de uitzending hebben onsbermkt en nog dagelijks komen er bij. Welnu, deze vragenlijst geeft U vol komen gelegenheid om van Uwe meening te doen blijken. Het gaat om verbeterde uitzending! Meer stations! Billijke contributie! Het Comité: J. Meijer, Voorzitter. J. v. Engelsdorp Gastelaars, Secretaris. Den Helder, 23 Dec. 1932. Voor 1500 gestolen. mark levensmiddelen gezin, heeft pogen te vergiftigen. in het eten, dat de familie genuttigd heeft, een hoeveelheid zuringzout of ander gif 1-1 nhKnn 3 TT D te verbergen, het kind heeft begraven. De procureur, die zeide dat niemand dat met den meesten afschuw van deze zaak kennis heeft genomen, eischte acht jaar gevangenisstraf, met welken eisch de publieke tribune te ken nen gaf zeer in te stemmen. Tegen de vrouw, die daarna terecht stond is bevestiging van het vonnis ge- eischt, daar de procureur-generaal het wettig en overtuigend bewijs van ver pronkt en overheerscht de omgeving. aftrek van voorarrest terzake poging totda»llte's spbu'd niet geleverd achtte. Als verdedigster trad op mevrouw mr. Belinfante. Arrest 5 Januari. WANHOPIGE MOEDER VRIJGESPROKEN. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft een jonge getrouwde vrouw, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens poging tot doodslag op haar twee-jarig zoontje, zy met zich in de keuken had geno Daar wordt de stilte verbroken docr een zacht geluid van de scheepsklok. Er wor-bad wpgens poging tot zware cien glazen geslagen, maar inplaats van mishandeling met voorbedachten rade met den klepel, zooals overdag, tikt de ai'Cerhalf Jaar geëischt. leerling van de wacht nu met zyn mes tegen de klok. Zoo wordt de nacht terwille I KOLENDAMPVERGIFTIGING, van de rustenden dus minder luidruchtig j "rwfu™ ii44i Gisterenochtend vroeg is in een woning Onmidudlyk na dit zacht geluid dat,te Nieuw Vennep de bejaarde vrouw van isï€ hooren, klinktJ. S. dood op een stoel gevonden. Zij was het bootsmansfluitje van den onderofficier aan kolendampvergiftiging gestorven. wa_cbt. vra^'end omhoogen de 1 Haar man lag bewusteloos te bed. Zijn toe- van zijn j vxc icumuanK aan (verdachte ten laste gelegde poging lot 'doodslag niet bewezen achtte. Bij het naderen van de Kerstdagen neemt het aantal plunderingen van levens middelenzaken voortdurend toe. Tot nu toe werden altijd kleinere hoeveelheden levensmiddelen gestolengisterenmorgen heeft een 20-tal jongelui te Berlijn de zaak grootscheepser aangepakt. Tegen half twaalf drongen zij een ievensmiddelenzaak aan de Gottbuser- damm te Neuköln binnen en roofden in korten tijd voor ruim 1500 mark. De winkelier en zijn bedienden stonden machteloos tegen de uit 20 personen be staande troep. De politie slaagde er in een der daders te arresteeren. Heen. De „Ijsvogel" vertrok 23 December van Rangoon en arriveerde denzelfden datum te Medan. Terug. De „Havik" vloog 23 December van Batavia naar Medan. De „Pelikaan", thuisreis, is gisteren te Athene geland. CRITIEK VAN LLOYD GEORGE OP DE ENGELSCHE WERKELOOSHEIDSPOLITIER. In het Engelsche Lagerhuis heeft Lloyd George scherpe critiek geleverd op de werkloosheidpolitiek der regeering. De minister van landbouw heeft MacDonaid in verdediging genomen en op de oppo sitie een beroep gedaan, de regeering in de naaste toekomst te steunen bij de maatregelen die zij zal nemen om de moeilijkheden, waarvoor het land staat, het hoofd te bieden. WAPENSTILSTAND BOLIVIA— PARAGUAY. Op initiatief van den paus hebben Bo livia en Paraguay toegestemd in een wa penstilstand van 24 uur ter gelegenheid van Kerstmis. VERTROUWENSVOTUM VOOR DE BELGISCHE REGEERING. De Belgische Kamer heeft met 100 tegen 80 stemmen haar vertrouwen in de regeering uitgesproken. ROOSEVELT WIL SAMENWERKING MET HOOVER. In de buitenlandsche politiek. Roosevelt heeft zijn verwondering uit gesproken over de publicatie van Hoo- vers verklaring dat hy, Roosevelt, niet bereid zou zijn tot samenwerking in de buitenlandsche politiek. Roosevelt heeft Hoover duidelijk gemaakt, dat deze laat- ste voort moet gaan met bestudeering van de verschillende problemen, vooral dat van de oorlogsschulden, en dat Roo sevelt van den voortgang, dezer onder handelingen op de hoogte wilde blijven. Hy heeft zich bereid verklaard overleg te plegen met Hoover van nu af tot 4 Maart toe. Hij hoopt dat Hoover dit aanbod van medewerking zal accepteeren. Men acht dit laatste niet waarschijnlijk. (Hbl.) van 22 en 23 Dec. ONDERTROUWD: S. Hoekstra en T. de Jong. C. v. d. Horst en A. J. Leen. GETROUWD: W. A. Agema en A. M. Saenger. J. W. Romn.ets en G. Flerie. W. S. Wieteler en H. Noot. G. v. d.Luit en M. A. de Bruin. L. Quist en P. M. Hoogerbeger. J. L Ruthmann en H Selderbeek. K. Ackerman en G. E. J. Reus BEVALLENM. U. van 't Hof-Wie- ringa, d. B. Dreijer— Scheeringa, z. E. J. H. v. Beusekom Bakhuijs, z. A J A Wessels—Schreuders, z. J. M. Portegiis- Halling, d. B. J. v. Honk—de Wolff, z. J. v. Zweden—Rienljes, (I. (IVERLLDEN; .1, F. Schelliy er, 62j. A- v- Bredernde—Krtrhw. HO laar. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik plaatsing in Uw blad van het volgende Het was de laatste dagen op het post kantoor, alhier, zeer druk, niet alleen de laatste dagen neen al enkele weken. Vooral zij die aan loket 6, hetzij zegels moesten koopen of postpakketten moesten afgeven, hebben goed van die drukte kunnen profiteeren. Meerdere malen kwam het voor, dat het publiek in twee rijen tot in de hal stond te wachten. Voor hel publiek is dit al erg en soms meer dan erg, doch ook evenzoo voor haar of hem die achter dat loket staat en al de wachtende zoo vlug doenlijk moet helpen. Ik weet niet voor wie ik wel het meest moet opkomen in deze, voor het publiek of voor ambtenares of ambtenaar, doch iedereen zal het met mij eens zijn, dat vooral voor bovengenoemd loket één persoon absoluut onvoldoende is. Het publiek moppert, en met recht, doch vele malen ten onrechte op dengeen die achter het loket staat. Ik hoop met dit stukje twee vliegen in een klap te treffen n.1. dit: dat de directie van het postkantoor niet al te hard bezuinigd en voldoende per soneel geeft om het publiek binnen niet al te langen tijd te kunnen helpen, en het publiek even te doen opmerken dat niet altijd de schuld ligt bij den ambtenaar en men dus niet moet trachten dezen zenuwziek te maken. Ook het publiek heeft vaak schuld. Wanneer altijd de post in orde werd ge maakt op de plaats waar dit behoort, en niet voor het loket, zou alles veel vlugger gaan. Allen op het postkantoor zijn niettegen staande de overgroote drukte, even be hulpzaam, laten wij dit waardeuren. Mijn beste dank, geachte Redactie. Een abonné. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 December. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 776.6 te Munchen. Laagste stand 730.2 te Reyjavik. Verwachting: Matige tot zwakke N.W. tot Z.W. wind, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder, later zelfde temperatuur.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10