12 Gemeenteraad van Texel Schagen. Raadsoverzicbt. HFI.DFRSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 DECEMBER 1932. Sport. Callantsoog. Marineberichteru Marktberichten. Haven van Nieuwediep. UITBREIDING VAN DE „ORANJEBOOM". liiijkens advertentie in dit nummer zal de heer K. Pen te Den Burg den <en Ja nuari een aanbesteding houden voor de uitbreiding van ziin hotel met een tooneel- De uitbreiding komt tot stand op het perceel, waar voorheen de bakkerij van den heer S. Zijm gedreven werd en dat tot dit doel door den heer Pen is aangekocht. Het is gelegen achter het hotel Over deze verbouwing deelt de neer Pen ons mede, dat de Zwaanstraat, ver breed en verfraaid wordt, er komt op den hoek Warmoesstraat voor verkeersruimte een schuine hoek. De zaa! zal plaats bieden voor 400 of 500 personen. In de zaal komt een balcon, waarop ongeveer 100 personen plaats vinden. Verder heeft de heer Pen het voornemen liierin een bioscoop met sprekende film op te richten. Het gebouw wordt centraal verwarmd. Het plan voor deze verbouwing is ver vaardigd door den architect Igesz te De Koog. Burgerlijke Stand van Texel van 20—23 December. GEBOREN: Anna Maria, d. v. Nicolaas Christiaan Bernardus Ran en Margaretha Cornelia Zijm. In de burgemeesterskamer, die in ons oeheel verouderd gemeentehuis ook dienst doet als publieke tribune, bevonden zich voor deze zitting plm. 15 personen, zoo dat het voor den bode een moeilijk vraag stuk werd om ieder een behoorlijk plekje te geven; en toch kwamen deze zitting nu juist geen bijzondere punten aan de orde, die zulke groote belangstelling vorderden. De benoemingen hadden een vrij vlug verloop; alleen viel het op, dat voor onderwijzer aan de O. L. school niet no. 1, doch met algemeene stemmen no. 3 werd benoemd, n.1. G. Warring van Oldeberkoop. De aftredende regenten en regentessen van Weeshuis en Algem. Armbestuur werden bijna allen met algemeene stem men herkozen. De heer S. C. Eelman had zich teruggetrokken; 't was evenwel wel zeer opvallend, dat de heeren C. Keijser Hz. en Jac. Kooiman Gz. in deze vacature candidaat werden gesteld; men zal zich herinneren den geweldigen strijd, die in onze gemeente is ontbrand, toen de laatst genoemde heeren indertijd niet werden herbenoemd; 't blijkt wel dat een andere strooming in onze gemeente is ontstaan. Een punt waarover heel wat is ge sproken, was de houten woningenbouw te De Koogniet minder dan drie adres sen waren hierover bij den raad inge komen ook luidde 't prae-advies afwijzend, 't Bleek nu tenslotte, dat ook de raads leden op deze zaak een geheel andere kijk hadden gekregen dan in de vorige zitting zoo, dat men de toestemming wel mocht verwachten. Nu werd afwijzend beschikt. Uit een opmerking van den heer Bruin bleek evenwel, dat de heer F. Zegel 't voornemen heeft er nu steenen woningen te plaatsen. Voor de werkloozen heeft het Gem.- bestuur nu vele verbeteringen tot stand kunnen brengen, vooral is een groote verbetering, dat het uurloon gebracht mag worden van 25 op 27 cent. De fractie van de s.d.a,p. had echter bezwaren tegen de vele groote werken, die nu voor werkloozen arbeid tot stand komende heer Bruin meende, dat in dagen van hoogconjuctuur de loonen der arbeiders hierdoor neergedrukt zouden worden, hetgeen echter door de heeren De Graaf en Kikkert werd bestreden. Zooals verwacht mocht worden, bracht de steunregeling weder een heftige woor denwisseling tusschen wetli. Parlevliet en den heer Bruin te weeg. De heer Parlevliet beweerde zelfs dat, wanneer de heer Bruin door zou gaan met een aangekondigde demonstratie van werk loozen, hij 80 pCt. der werkloozen niet mee zou krijgen. Bij de rondvraag bracht de lezing van den heer Lobstein over de U.L.O.school de tongen in beweging, 't Bleek wel dat 't gemeentebestuur volkomen op de hoogte is met den slechten toestand der school; de geweldige groei van 't aantal leerlin gen brengt vooral de groote moeilijkheid. Weth. Vlaming verklaardde nog dat hij de uitnoodiging naar deze vergadering min of meer als een uitdaging had be schouwd. De heer Lap wees echter op de zeer zakelijke wijze waarmee deze heer den toestand van de school had bespro ken. De heer Kikkert merkte schertsend op, dat de burgemeester juist den dans was ontsprongen toen hij met de pauze zich moest verwijderen, 't Gesprek werd bij dit laatste punt zoo gemoedelijk, dat de raadszitting feitelijk geheel ontaardde in 't koffiepraatje voor ze officieel werd gesloten, en de gemeentebode reeds met sigaren aankwam dragen voor de hamer viel. Ingekomen stukken. Het proces-verbaal van kasverificatie ten kantore van den gemeente-ontvanger op 20 Dec. 19C2. Bericht van Mevr. G. VisVisser van de aanneming harer benoeming tot leera- res aan de Zeevaartschool. Worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van D. Bijl c.s., waarin ver goeding a 2 per m2 wordt verzocht voor strookjes grond, getrokken bij den Schil- derweg. Wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Een schrijven van P. Bakelaar over zijn ondersteuning door het Algemeen Arm bestuur, dat naar de Voorzitter zegt voor openbare behandeling niet geschikt is, en toegelicht zal worden in niet-openbare zitting. Een adres van den Bestuurdersbond, hou lende verzoek om over te gaan tot de invoering van een steunregeling, dat behandeld zal worden bij het laatste punt der agenda. Een drietal adressen, waarbij geageerd wordt tegen het bouwen van houten zo- merhuisjes bii de Koog, welke behandeld zullen worden bh' punt „Bouw van houten woningen". De Voorz. schorst hierop de vergaae- ring. Na de heropening is aan de orae: Benoeming onderwijzer o. I. school Den Hoorn. Benoemd met 10 stemmen de heer G. Warning te Oldeberkoop, no. 3 der voor dracht; no. 1 verkrijgt 2 stemmen. Benoeming lid Comm. van Toezicht Nijverheidsonderwijs. Benoemd de heer D. C. Dros (aftr.) met 11 stemmen. Id. lid Schoolcommissie. Benoemd met 9 stemmen de heer W. H. Willemsen (aftr.). Id. bestuursleden Alg. Weeshuis. Benoemd met 11 stemmen de heer M. Kuip (aftr.). Voor de vacature S. C. Eelman, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, wordt benoemd met 9 stemmen de heer C. Keijzer Hz., (no. 1 van de voordracht). Tot regentes met 11 stemmen Mevr. H. KooimanKuiper. Id. bestuursleden Armbestuur. In de vacature A. Bakker Jbz. (overle den) wordt benoemd de heer Jb. Eelman Dz. (no. 1 dei- voordracht). Verder worden herbenoemd de heeren J. C. Visser en tot regentes Mevr. G- RoeperBoon. Uitbreiding school Chr. Volksonder wijs te Den Burg. Zonder bespreking wordt zonder hoof delijke stemming op voorstel van B. en W. besloten de gevraagde medewerking te ver- leenen (uitbreiding; kosten begroot op 8350). Verhuring van grond. B. en W. stellen voor 1.21.35 H.A. wei land aan den Koogerweg ondershands te verhuren als weiland voor den tijd van 2 jaar aan den tegenwoordigen pachter J. Verhoeve voor 36 per jaar. Op voorstel van den heer Vlaming wordt het voorstel gewijzigd in dien zin, dat de grond ook als hooiland gebruikt mag worden, waarna de voordracht zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Verkoop van gronden. B. en W. stellen voor te verkoopen: pl. m. 856 m2 grond te De Koog aan den heer L. Igesz te De Koog, voor 1712; en pl. m. 410 m2 grond aan de Emmalaan te Den Burg aan de fa. Bakker en Koorn, voor 1200. De voorstellen worden na eenige dis- coop-employé's, er nogmaals de aandacht Bouw van houten woningen. In handen van B. en W. is in de vorige vergadering om prae-advies gesteld een verzoek van den heer F. Zegel om vergun ning te verleenen voor den bouw van een 10-tal houten zomerhuisjes in de nabij heid van De Koog. B. en W. zetten uiteen, dat indien het 1 adres als een beroepschrift moet worden aangemerkt, geen beroep mogelijk is, zon der wijziging der bouwverordening, een wijziging, die door hen ontraden wordt. B. en W. achten houten zomerhuisjes niet in het belang van de badplaats. De Voorz. doet mededeeling van een tweetal adressen van inwoners van De Koog en pensionhouders, alsmede van een schrijven van den Bond Heemschut, waar in tegen het bouwen van houten huisjes gewaarschuwd wordt. De heer Daalder onderschrijft het standpunt van B. en W., voor zooveel be treft de omgeving van De Koog. Op an- dere plaatsen, b.v. in de nabijheid van De Cocksdorp, ziet spreker er het belang wel van in. De heer Henkes zoekt achter de ad- I viezen het eigen belang; hij wil den bouw toestaan als de huisjes buiten de bebouw de kom blijven. In principe is de heer Bruin het hier- 1 mede eens. De heer Dogger verschilt in deze met zijn partijgenooten. Uit eigen aanschou- wing heeft spr. in Zandvoort gezien, dat I men met houten woningen van een bad plaats een kermisboel maakt, met gevolg, I dat men zelfs in de flinke pensions niet l meer wil logeeren. Na nog nadere discussies, waaraan wordt deelgenomen door de heeren Lap, Par levliet, Leber en den Voorzit ter, wordt het verzoek van den heer Ze gel niet-ontvankelük verklaard. Maatregelen in verband met werk loosheid. B. en W. deelen mede, dat de volgende b 1,1 slagen worden toegekend aan de arbei ders in de werkverschaffing: a. een kolenbijslag van 1 per week; b. een uitkeering tijdens vorst, na beko men machtiging van den Rijksinspecteur; c. een afstandsvergceding; d. een laarzenvergoeding ad 1 per week. Voor zooveel noodig vragen B. en W. machtiging van den Raad tot uitkeering dezer bijslagen, waarin door het Rijk het gebruikelijke subsidie wordt bijgedragen. De Voorz. deelt mede, dat, sedertdien gebleken is, dat de afstandsvergoeding van de meeste arbeiders vervalt, doch dat daartegenover staat een verhooging van het uurloon van 25 tot 27 ct. Zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Kolenbijslag. B. en W. stellen voor aan hen, die uit- keeringen ontvangen uit een werkloozen- kas, over de week, waarin zij trekken, een brandstoffenbijslag te verstrekken van 1.per week. Kosten worden begroot op 1.200.—. Goedgekeurd. 225.bestemd om daaruit in 1933 steun in natura te verleenen, wanneer door langdurige werkloosheid achterstand is ontstaan. Voor het verleenen van deze hulp moet een commissie worden ingesteld als sub comité van het plaatselijk crisiscomité. De heer Bruin meent onvoldoende gekend te worden in het werk van het crisis-comité; toen spreker toetrad lag het in de bedoeling, dat de uitkeeringen zouden loopen over de vakorganisaties. 1 Tegen bedeeling in natura protesteert spreker. Het voorstel wordt na eenige discussie z.h.s. aangenomen. Werkverschaffing. B. en W. deelen mede, dat een 200-tal werkloozen in werkverschaffing geplaatst kunnen worden bij het Staatsboschbe- heer. Wanneer een week gewerkt wordt, daarna «en week getrokken uit de kas en zoo vervolgens, kan tot omstreeks April op die wijze aan een 200-tal arbeiders hulp geboden worden. Het Rijk vergoedt 55 pet., de provincie 10 pet. Voorts willen B. en W. in plaats van een subsidie in de kosten van verbetering van den Oosterenderweg ad 3000. zooals gevraagd door het Bestuur van de 30 gem. polders, aan dit waterschap de arbeidsloonen vergoeden van een aantal werken, wanneer deze in werkverschaf fing zouden worden uitgevoerd. Het waterschapsbestuur is hierop ingegaan. Kosten zijn begroot voor het waterschap op rond 10.5000.en voor de gemeente op rond 17.600. Tevens kan de gemeente van het Staats- boschbeheer aannemen het volspitten van pl.m. 10 ha weiland, om dit werk te laten uitvoeren buiten de gesubsidieerde werk verschaffing door van gemeentewege aan te wijzen werkloozen. De heer Bruin meent, dat op deze wijze niet de juiste wegen bewandeld wor den omdat zooveel werken onderhanden worden genomen, dat in meer normale tijden de arbeiders niet in de gelegenheid zullen komen tegen een behoorlijk werk aan den slag te gaan. De genoemde wer- ken zouden zonder de werkverschaffing reeds door het polderbestuur zijn uitge voerd als het niet was afgestuit op een paar halstarrige boeren, i De heer Parlevliet zet uiteen, dat zoolang in voldoende mate werk aan- i wezig is, de minister voor een steunrege ling geen subsidie verleent. De voordracht van B. en W. wordt na een vrij scherpe discussie, aangenomen. Op het adres om invoering van een steunregeling wordt niet verder inge gaan. K N. V. B. Zooals gewoonlijk is het competitieprogramma voor de Kerstdagen bijzonder klein; voor wat het Westen betreft, zijn er den 2en Kerstdag eenige tientallen wedstrijden vastgesteld. Uitsluitend voor clubs, die met hun programma wat op achter zijn. Daarnaast spelen vele vereenigingen vriend schappelijke wedstrijden, hetzij in eigen home of elders, terwijl ook door sommigen bezoeken wor den gebracht aan Duitschland en België. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING l. ie klasse. Blauw-wit speelt thuis tegen Hermes-DVS. Deze clubs zijn een. flink stukje met hun wedstrij den op achter; ze speelden er slechts 8. terwijl b.v. Feijenoord reeds 11 maal in het veld kwam. Na hetgeen de Stadionclub Zondag ).1. tegen ZFC gepresteerd heeft, gelooven wij niet, dat zij op de derste plaats zal eindigen en het zou ons zelfs heelemaal niet verwonderen als de Schiedam mers het eerste slachtoffer werden. Voorts krijgt DHC bezoek van VSV: dit kan een aardige strijd worden, waarbij de Delftenaren o.i. de beste kan sen hebben. De stand is: Feyenoord 11 9 2 0 3417 20 DHC 9 6 1 2 32—22 13 ZFC 10 4 3 3 27—21 11 VSV 10 4 2 4 23—24 10 HBS 10 4 1 5 24—25 9 RCH 10 4 1 5 25—27 9 't Gcoi 10 3 2 5 1323 8 HDVS 8 3 14 14—17 7 ADO 10 2 2 6 15—22 6 BI.-Wit 8 0 3 5 14-23 3 ae klasse A. ZeeburgiaAlcmaria Victrix. Beide clubs heb ben elkaar nog niet ontmoet en staan er aldus voor: 3 Zeeburgia 9 7 0 2 278 14 6 Alcmaria 10 3 3 4 3132 9 Gezien Z.'s nog altijd mooie kans op den eere- titel dat zij het als zoodanig „halen" zullen, is een andere vraag en het feit, dat deze club eerst WFC en daarna ZVV zeer afdoende ge klopt heeft (4—0 en 5—0), doen ons het ergste voor de Alckmaarders vreezen. Een nederlaag is haast onafwendbaar. a ze klasse B. Hier wordt de zeer belangrijke wedstrijd HFC DWS gespeeld, waarbij het om de leiding gaat. Momenteel is het verschil tusschen de clubs zeer gering; ze bezetten resp. de le en 2e plaats met de volgende cijfers: 2 HFC 1 DWS 10 7 3 0 30— 9 17 11 8 2 1 37—10 18 Rondvraag. Bij de rondvraag worden nog verschil lende zaken ter sprake gebracht, die wij wegens plaatsgebrek niet meer vermel den. KERKNIEUWS. Deze week zijn herkozen tot kerkvoog den der Ned. Herv. Gemeente te den Burg de heeren A. Kalf en J. v. Wessen. In Amsterdam eindigde de wedstrijd in een ge lijk spel; thans wordt algemeen een overwinning vbor de Amsterdammers verwacht, waarvan wij echter nog lang niet zeker zijn. Voorts vindt plaats de wedstrijd AlphenBloe- mendaal, waarbij wij het op de thuisclub houden. 4e klasse A. Hier worden 3 wedstrijden gespeeld: BeverwijkDTS (31) (uitslag le ronde); AlkmaarUitgeest; QSCSchagen. De stand is: Beverwijk 9 9 0 0 35—12 18 E.V.G 10 6 2 2 23-19 14 H.RC.-nieuws. HOLLANDIA I—H.R.C. I. De racers benutten hun vrijen dag (2en Kerstdag) door een oefenwedstrijd te spelen, in Hoorn, tegen den leider in de kl„ afd. A.. het bekende Hollan- dia, waar in de 2e kl. competitie zoo menig span nende strijd tegen gestreden is. Ook 2en Kerstdag belooft het een strijd te wor den. waar de noodige spanning niet aan ontbre ken zal, immers de racers zullen door beter spel moeten toonen dat zij in de zoo zware afd. A. der 2e kl. thuis behoort, terwijl Hollandia er zeker alles op zal zetten om de 2e klassers er onder te houden. We raden de racers dan ook aan, zich te geven als of het een der belangrijkste competitiewed strijden is, bovendien zijn zij dit tegenover hun gastheeren verplicht. Geef je dus geheel en zorg dat door goed voet bal, de puntjes mee naar Den Helder gaan. Veel succes. Het elftal vertrek per autobus vanaf het club lokaal om circa 12 uur. De opstelling is. Prins Siersma Beijer Stolk, Stompedissel Darphorn Marsman v. d. Linden Beneker Looyinga Beneker Reserve: J. B. Scholte. UIT HET SCHEIDSRECHTERSSKAMP. Helder-veteranen—Scheidsrechter-elftal. Morgen (lsten) Kerstdag) vindt bovengenoem de belangrijke en interessante ontmoeting plaats op het Helder-terrein, aanvang 2 uur. Zooals reeds in het blad van Donderdag j.1. werd vermeld, be schikken de scheidsrechters over een prima elftal, en zullen na de reeds genoemde craks in het team der arbiters, ook nog dé heeren A. Gouda en J. Vlam enz. van de partij zijn. Ook de oude garde der wit-zwarte kleuren beschikken over een sterk elftal, en zullen zeer zeker trachten om hun ge liefde kleuren met eere te verdedigen. Den Hel- derschen sportliefhebbers wacht dan ook een groot en sportief gebeuren, daar deze 22 voetbalrotten eens zullen laten zien hoe of er gevoetbald moet worden? De heeren scheidsrechters hebben in de afgeloopen week allen serieus getraind, zoodat de arbiters beslagen ten ijs komen. Deze match s dan ook zeer zeker een gang naar den Bolweg waard, en zullen de voetballiefhebbers, die natuur lijk in groot getal aanwezig zullen zijn. na afloop der wedstrijd voldaan'huiswaarts keeren. Het Helder-bestuur heeft voor dezen wedstrijd zijn terrein geheel belangeloos aan de scheids rechter ter harer beschikking gesteld. De opbrengst hiervan komt dan ook geheel ten goede aan de kas der scheidsrechtersvereeniging en brengt het bestuur dezer vereeniging dan ook haar hartelijke dank aan het Helder-bestuur voor deze sympa thieke geste. Het team der arbiters staat onder aanvoering van den heer A. Gouda, en zullen wij hopen, dat zijn elftal zegevierend uit den strijd weet te komen. Voor deze hoogstbelangrijke ont moeting is natuurlijk een bekwame scheidsrechter aangezocht, zoodat wij verzekerd zijn van een goede leiding. Wij verwachten morgen dan ook van de zijde van het Heldersche publiek een groote belangstelling, zoodat zij het spel van de fluittisten van nabij zullen leeren kennen. Nu heeren scheids rechters, allen je beste beentje voor, houdt de naam van onze jonge vereeniging hoog en niet I appelleeren, hoor, tijdens den wedstrijd! Veel suc ces, boys! De entree bedraagt slechts 10 cent. Extra-hulp aan werkloozen. B. ea W. vragen een crediet UIT DEN GEMEENTERAAD. Vergadering van Donderdag 22 Dec. '32. Tot Directeur van de Eierveiling werd benoemd de heer S. Rentenaar te Cal- lantsoog. Besloten wordt voor verschillende per- ceelen reductie op de landpacht te ver leenen. Het voorstel Schoorl-van Nuland in zake recognitie Radio-Centrale, waarom trent in de vorige vergadering te stem men staakten, wordt thans na langdurige verworpen met alleen de beide Wethou ders vóór. Aangenomen wordt een voorstel van de Begrootingscomissie tot heffing van pre- cario rechten, hetgeen ongeveer 1100. zal opbrengen, met 6 tegen 5 stemmen. Een voorstel-van Nuland inzake de va cature onderwijzer U.L.O. wordt met twee stemmen vóór verworpen. De heer C. Wardenaar, hoofd der school te Kolhorn, wordt benoemd met 6 stemmen. Aangenomen wordt het voorstel van den heer van Nuland tot schrapping van Post 22a, der bedrijfsbegrooting van de Gasfabriek. Dit bedrag, groot 226.—, moet de Dircteur der Gasfabriek betalen gedurende een aantal jaren, als straf voor ontvangen steekpenningen. De Voorzitter zegt dit besluit ter ver nietiging bij de Kroon voor te zullen dragen. Een voorstel niet over te gaan tot in trekking van de vacantie-toeslag voor het gemeente-personeel wordt verworpen. Ingetrokken wordt het raadsbesluit van 27 Mei 1932 waarbij met ingang van 7 Juli 872 pensioenkorting is inge voerd. De gekorte bedragen zullen wor den terugbetaald. Besloten wordt in overeenstemming met het besluit van Gedeputeerde Staten inzake loonkorting voor B, S en O, met ingang van 1 Januari a.s., een tijdelijke loonkorting toe te passen, gedurende drie jaar van ongeveer 4'/2 De Raad besluit met algemeene stem men ten behoeve van het sluitend maken der Begrooting niet over te gaan tot ver hooging der opcenten van de Personeele beslasting van 100 tot 145 opcenten, zoo als B. en W. voorstellen, doch het na- aeelig saldo van ruim 8000 gulden te put ten uit de reserve van het G.E.B De 1 21700 - bedraagt thans ongeveer Daarbuiten zal 8300.—, als retributie aan ae gemeente worden afgedragen, uit de winst van het G.E.B. en 4200.-! als retributie aan de gemeente worden afge- gasbed rijf' w*ns^ van gemeentelijk KERSTFEEST. Het Kerstfeest zal plaats vinden op Zon- 9 3 1 5 32—22 7 9 3 1 5 16-24 7 8 2 1 5 16-24 5 9 2 1 6 25—25 5 9 2 0 7 20—42 4 IQ.S.C. 9 6 0 3 21-11 12 Zilvermeeuwen 9 4 2 3 20—22 10 Texel 10 4 2 4 24-24 10 D.T.S. Schagen Vror.e Uitgeest Alkmaar Reserve ie klasse. In Zaandam wordt een aardige wedstrijd ge speeld tusschen ZFC 2 en Zeeburgia 2. Laatst genoemde ploeg heeft zich kranig van de laat ste plaats gewerkt en klopte daartoe o.m. Blauw- Wit 2 op eigen veld. De Zaand. zijn dus op hun hoede, in welk geval de overwinnnig hen wel niet ontgaan zal Ajax 2 geven wij thuis tegen Storm vogels 2 de beste kansen. Reserve ze klasse A. WFC 2 speelt op eigen grond tegen KFC 2, dat aan haar eer verplicht is voor de overwinning te zorgen, hetgeen inmiddels geen gemakkelijke taak zal zijn. Alcmaria 2zal op eigen veld wel door West-Frisia 2 geklopt worden. RCH 2 toont zich de meerdere over TOG 2. Reserve 3e klasse A. ZVV 2 speelt dadelijk de returnwedstrijd tegen APGS 2, waarvan j.1. Zondag in Zaandam ge wonnen werd. Ook ditmaal achten wij de blauw zwarten sterk genoeg om beide punten in de wacht te slepen. WFC 3 speelt om 12 uur tegen Hollan dia 2, waarvan de Wormerveerders wel verliezen zullen. Wieringea Succes-nieuws. Zondag 25 December a.s., ien Kerstdag, wor den geen voetbalwedstrijden gehouden op het Sportterrein te Hippolytushoef; alle elftallen hebben vrijaf. Maandag 26 December a.s. des n.m. 2 uur spelen Succes III en Held. Boys I, van Den Helder, te Hippolytushoef. Ook dan geen uitwedstrijden. AFDEELING II. ie klasse. Hier wordt alleen gespeeld KFCVUC, welke reeds meermalen op het programma heeft gestaan, doch er even dikwijls weer wegens terreinafkeu ring of anderszins van werd afgevoerd. Beide clubs zijn ook wat met hun wedstrijden op achter, al is het verschil ook minder groot dan met Blauw- Wit en HDVS. De Hagenaars bezetten momen teel de laatste plaats met 5 punten uit 9 wedstrij den en toch zijn ze niet zoo zwak. De Koogers zullen dan ook de handen meer dan vol krijgen, want onder aanvoering van v. d. Zalm weten ze wel wat doelpunten maken is. Na de teleur stellingen op eigen veld, zijn thans een paar heel goede resultaten op vreemden bodem door KFC geboekt, waardoor de belangstelling zeker weer flink is gestegen. Het publiek rekent thans, dat de Koogers ook in eigen omgeving hun goeden vorm zullen toonen, waarmede wij maar zeggen willen, dat een interessante strijd verwacht kan worden. Indien KFC wint, zullen ze met 11 punten uit 10 wedstrijden vrij stevig op de 4e plaats komen. AFDEELING IV. ie klasse. PSVLONGA; MVVMiddelburo. N.-H. V. B Afdceling P. HRC a HRC b, 10 u., Vermeulen. Afdeeling R. d—Helder d, 11.15, Vermeulen; HRC c —JVC a, 12.30. v. d. Kooij. Afdeeling S. net, rveisueest zal plaats vinden op Zon-hrg f h u 0 dagavond 1 Jan. 1933 in het gebouw van hrt frHelder e' 2 u„ v. d. Kooij; HRC h- van de Ned. Herv. Gem. alhier van HRC 8. 3 u. De Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kennis: dat het Marine-Etablissement te Amsterdam met ingang van 1 Januari a.s. wordt opgeheven en de functie van Secretaris van het Ondercomman- dement te Amsterdam met dien datum vervalt; dat, te beginnen met het dienstjaar 1933, de bij de Marine-Kazerne te Amsterdam geplaatste offi cier van administratie, met de behandeling van de financieele aangelegenheden van dat Onder- commandement wordt belast. Catechisatie's. De Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kenngj: dat de catechisaties voor Gereformeerden, die door Ds. F. Tollenaar aan schepelingen worden gegeven, dit jaar geëindigd zijn op Vrijdag, 16 December j.1., en wederom zullen worden hervat op Vrijdag 13 Januari a.s. Polikliniek tandheelkunde. De Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kennis: dat, in verband met het verlof van den tand- arts J. J. van Trotsenburg, de polikliniek voor tandheelkunde van 27 tot en met 28 December a.s. gesloten zal zijn. Luitenant ter zee 2e kl. L. J. C. Cordesius, die aangewezen is voor den dienst in Oost-Indië, is 21 dezer met het m.s. Baloeran uit Rotterdam der waarts vertrokken. Lutenant ter zee 2e kl. J. S. Friederich, J. W. Bach Kolling, G. P. de Lange, R. Stuffken en P. G. de Back, allen onlangs uit Oost-Indië terug gekeerd, zijn ter beschikking gesteld. Luit. ter zee 2e kl. A. van Miert wordt bin nenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande terugverwacht. Overplaatsingen: Bootsman P. Houterman van Wachtschip W.oord naar Kazerne W.oord, 2 Jan. '33; schip per G. Stuive, id. id.; sergt.-machinist A. J. Bon- gers van v. Speijk naar Kazerne W.oord, 3 Jan '33; sergt. der Mams. W. van Nek van Wacht schip W.oord naar Mar. Zweminr., 10 Jan '33- sergt.-kok G. Boot, van Kazerne Onderzeed.' naar Mar. Hosptl., 6 Jan. ,33. De aanwijzing voor keuring voor een even- tueele uitzending naar de tropen is ingetrokken van sergt.-bottel. J. J. Mes; marn. 3e klasse C. van Eden Petersman; maj -telegrafist K. van Dalen. Aangewezen voor keuring voor een eventueele uitzending als» voren: Maj -telegrafist W. G. J. Dries; marn. 2e kl. L. bchroevers. De adjudant-onderofficier der marns. J. Ram berg, is den 21en December j.1. per mailschip Baloeran naar Ned.-Indië vertrokken. Met ontslag uit den Zeedienst: 2 Febr. '33 opper-telegr. P. J. Boon: 10 Febr. 33 sergt. torp.mr. J. B. Kleinpaste; 17 Febr '33 kwartierm P de Ruijter; 27 Febr. '33 opper- sch.pper W B. Jonkmans; 1 Maart opper telegr K KV f?131 °T'"k?k C van Kleef, stoker le W k." H Phiiitpr f C kl, A' KopPd: marini<* le le kl r, stafmuzikant J. Koning; marinier le Iel. J de Groot; tamboer 2e kl. A. T Gorre- beek; nul. werkman G. H. P. van Elswljk. Van het onderstaande personeel werd het contract bij de Kon. Marine op 16 Januari 1933 beëindigd: Burger werklieden: H. G. van der Lans: G. Steffeus; A. Olivier; P. Kramer; J. A. Dekker; H. Gieze: J. P. van Koert; J. H. Korendijk; J. w'. van Rijssen: H. F. v. d. Velden; F. W. Helmons: L. v. d. Plaat; J. Schrander; J. T. Jaski; A. H. Snijder; N. Vleesch de Bois: H. van Schinkel; T. D. Goosen. Burger telefonist D. C. van Prooijen. Burger bediende C. Rijkers. Ondervolgende schepelingen zijn aangewezen om, behoudens onvoorziene omstandigheden, naar Nederland terug te keeren: Per m.s. Indrapoera, 30 Nov. '32 van Tj. Priok: Opper telegr. A. W. Weekhout. Per m.s. J. de Witt, 4 Jan. '32 van Tj. Priok: Bootsman A. D. Lutterlof; sergt.-konst. W. H. van Schaik; sergt.-hofmr. T. J. A. Lubke. Per m.s. Sibajak. 11 Jan. '33 van Tj. Priok: Opper torp.mr. B. H. D. Tortike; opper torped. J. de Bruijne; sergt. konst. H. J. Gottmer; sergt. telegr. J. P. J. M. van Reijn; kwartiermeesters J. I. Hamer en F. Meijer; korporaals konst M. Morauw en J. H. Theunisz; kwartierm. C. H. Beerentsen; korporaals telegr. J. H. van Noppen, P. Markesteijn en C. H. A. Dreves; korpl. vlieg tuigmakers P. M. van Breda en P. Loos; korp. machinisten P. T. L. Born en C. P. Koorn; matrozen le kl. J. P. Schmidt, J. A. Lemaire, J. W. v. d. Berg, C. J. Smit, A. L. Knape, H. van der Graaf. Per m.s. Marnix van St. Aldegondfe, 25 Jan. 33 van Tj. Priok: Opper schipper F. W. Gerritsen; schipper H. Dijkstra; maj. telegrafisten W. van Iterson en C. J. Wiekhart; schipper W. A. G. Jacobs; maj. konst. D. Jongsma; majoor macht. N. Slot; sergt. maj. d. marns. A. Touw; sergt. d. marns. A. Onstenk; bootsman C. M. Aveling; sergt. macht. G. Blok; korpt. machinisten G. Sont en H. J. A. van Lingen; korporaals d. marns. H. P. v. d. Schelde en E. A. T. Filippo; korp. schrijver H. J. Kroeders; korpl. vliegtuigm. H. K. Maagdelijn; korp. machinisten A. Augustin, F. den Dekker, W. H. Scharff, W. v. d. Groef, J. C. Legemaate; korp. torpedomakers G. Lammers, J. de Kramer, J. G. N. v. Rienderhoff. J. Willemse; korp. machinisten M. Vonk, E. Schild en L. Vcrel; matrozen le kl. P. Groen en J. L. de Geus; stoker le kl. J. Haasdijk, marinier le kl. J. M. de Bruijn. Per m.s. Baloeran, 1 Febr. 33 van Tj. Priok: Opper monteur E. Scheffer; majoor mach. D. de Zeeuw; majoor torpd.mr. A. A. van Wiet- marschen; sergt. telegr. C. A. J. Erkens; boots man W. M. K. F. Meurer; sergt. mach. J. A. C. Boeije; kwartiermeesters E. H. Spieker en J. de Gans; korp. konst. W. P. Marquenie; korp. koks P. J. Kampman, A. Gernler en F. Nikkel; korp. vliegtuigm. (M.) "W. J. de Boer; korp. vliegtuigm. H. P. v. d. Noll; korp. d. marns. J. S. Carton; mariniers le kl. C. A. Hollanders, G. Vos en M, J. Malgo; barbier T. A. J. Sassen. Ondervolgende schepelingen vertrekken den llen Januari 1933 per Indrapoera nar Ned.-Indië. Maj. konst. J. M. Harms; sergeanten konst. J, Wassenaar en G. D C. Smit; maj. telegr. J. J. L. de Hij; sergt. geschutm. J. J. Willemsen; maj. torpedom. J. P. Weverling; maj. mach. L. A. Suurmond; sergeanten mach. A. J. v. d. Reijden en W. H. M. Gaal; kwartiermeesters H. J. Kool, W .v. Gent, C. de Groot, B. J. C. Wagemans en R. Maagdenberg; matrozen konst. J. L. Rathman en J. W. Harrems; korp. vliegtuigmakers (M.) L. H. Schuijling, L. T. v. Sermondt, C. v. Huij- stee en J. E. Bosch; korp. schrijver P. J. v. d. Sloot; korp. kok J. L. F. Ollbekkink; barbier M. de Jong; matrozen le kl. P. Smak, J. J. Kasteel, C. L. Kost, G. J. Coppens, L. Kruize en D. Pronk; korp. machinisten G. J. Dhont, J. Boesberg, M. Strijbosch, P. Jongerling, A. D. v. d. Hoeven, J. Smit, A. Izebout, H. W. Roos, H. A. M. Lam- bregtse en M. Tilro; stokers olieman H. v. Roze laar, H. F. M. v. Opstal, A. H. J. Hoekstra, A. F. Veersma; stokers le kl. G. Meeldijk en C. Mol; korporaals d. marns. J. Leisnner, H. A. Filius en G. J. v. Pelt; mariniers 2e kl. A. Riet dijk, K. Schroevers en A. Poortvliet; tamboer 3e kl. P. Salm; marn. le kl. J. B. Stijger; mariniers 2e kl. J. C. Kip, A. H. Bomer, H. H. Migchel- brink, G. J. A. Sweere, J. Hagen, C. A. Diele- mans, K. Verwoerd en K. W. d. Hollander; marn. 3e kl. W. Folkersma. ALKMAAR, 23 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 61 stffirtels, wegen de 78,000 kg. Fabriekskaas: 44 stapels kleine 25, 8 stapels commissie 23, 2 stapels middelbare 22.50. Boerenkaas: 3 stapels kleine 24; 4 stapels commissie 27. Alles mt rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 23 Dec. Graanmarkt. Aangevoerd 494 hl's, als: 23 hl j tarwe 2.25—3-75; 151 hl rogge 3-75; 49 hl j gerst chev. 4.504.75; 172 hl harve 4-35 5-50; 65 hl boonen, w.o.: bruine boonen 8— 16, citroenboonen 1720, duivenboonen 7-759, witte boonen 1518; 2 hl. mos terdzaad: rood 1020, geel 7.50; 20 hl karwijzaad 19—20; tuinboonen 8; 12 hl erwten, w.o.: groene erwten (groote) 12— 16, grauwe 1718, vale 2022. Alles per 100 kg Handel stug. AMSTERDAM, 23 Dec. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren aangevoerd I lading zijnde 600 hl. Prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Dec. 10.000 stuks bloemkool: ie s. 4-8o8.7°.- 2e s. 0.802.30 per 100 stuks; 15,000 kg roode kool ie s. 2.103.70, 2e s. 22.50; 24.000 kg gele kool ie s.. 0.602; 15 000 kg Deensche witte kool 6090 ct.; 8000 kg uien: uien 3.103.70, drielingen 3 203-So; 800 kg. bictten 1.60, alles per 100 kg. Eierveiling Schagen. 22 December. Aangevoerd 57 000 kipeieren! 52—54 kg 3.00—3.60, 5557 kg 3-6o3M 5860 kg 3.804.20, 6163 kg 4-to4,5<X 64—67 kg 4.504.60, ongewogen wit 3,60 4-40, ongewogen bruin 3.604.60, klein 2.80 3.20, 1000 broedeieren 4.70; 500 eendeieren 3.80. Alles per 100. Heldersche Eierveiling. 22 December. Aangevoerd 4254 kipeieren: 55—57 kg 4.00—4.80, 58—60 kg 4-30—5-20. 61—63 kg 5.20—530, 64—67 kg 5.5O—5.70, kleine eieren 3.60—4.60. Alles per 100 stuks» NOORDSCHARWOUDE, 23 Dec.. Aangevoerd 51.300 kg aardapeiilen: Schot- schc muizen 80 ct.; 5700 kg' uien: grove uien 2.703.20, uien 3.303.80, drielingen 1.603; 575 kg peen 1.20; 325 kg kl. peen 60.ct.; 2800 kg kroten 60 ct.; 9800 kg roode kool 1.30—1.70; 25.000 kg Deensche witte 6090 ct., alles per 100 kg; 1100 stuks bloem kool 2.908.60 per 100. Doorgedraaid 800 kg Deen. Aangekomen van Newport het Ned. s.s. Boekek» met kolen voor Marinewerf.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 12