ESO NA-EXPRESS Esona-EXPRESS wilt li *$008 %am wc TWEEDE BLAD Stadsnieuws. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 JANUARI 1933. Visscherij. Jhr. Ir. H. Rappard. TE KOOP tegenover de Huishoudschool 4 STUKS nog te bouwen en 4 STUKS WONINGEN reeds gebouwd zijnde aan den Middenweg. Te bevragen bij: K. DUINKER, Aannemer, Oostslootstraat 4-6. j dagelijks n.m. 5 uur* q oiaussonouwourg te Amsterdam. Louis Aanvaring in het Schulpengat. Zóó iaat het Licht op voor aile voertuigen: Wintertijd. Donderdag 19 Jan16.51 uur Vrydag 20 16.53 Bij het j.1. alhier gehouden examen, afgenomen door de Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde onze stadgenoot, de heer A. Meyl, leerling van den heer P. Uipkes. Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor het machi nisten-diploma A, onzen plaatsgenoot, de heer T. Rijkers. Onze stadgenoot, de heer J. M. J. Veenenbos, slaagde voor het alhier ge houden praktijk-examen Boekhouden, uit gaande van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Voor het op 19, 20 en 22 Dec. 1932 gehouden examen voor het Practijk- 'iploma van de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde de heer A. H. Smits, leerling van het Insti tuut „Mercurius" alhier. In den ouderdom van 69 jaar is Dins dag te Zeist overleden de heer Jhr. ir. Hendrik Rappard, oud-directeur der rijks werven. Jhr. H. Rappard werd 2 Juni 1863 te Batavia geboren. 1 October 1886 aange steld als adspirant-ingenieur der marine, werd hij 4 jaar later, 1 October 1890, be vorderd tot ingenieur 2e kl., 1 September 1898 tot ingenieur le kl. en 1 Dec. 1908 tot hoofdingenieur bij de marine. Toen 16 Nov. 1918 de toenmalige dir. der Werf alhier, de heer E. P. Westerveld, benoemd werd tot directeur-generaal van Posterijen, Telegrafie en Telefonie, werd de op 's Rijkswerf alhier als hoofdingenieur werkzaam zijnde heer H. Rappard belast met de betrekking van directeur der werf alhier. D.d. 14 December 1918 volgde het Koninklijk Besluit, waarbij jhr. ir. H. Rap pard met ingang van 1 Januari 1919 belast werd met de functie van directeur van 's rijkswerven. Als zoodanig heeft hij zich doen kennen als een uiterst humaan chef, van een strikte eerlijkheid, die maakte, dat men op zijn eenmaal gegeven woord rotsvast ver trouwen kon. Was dit eenerzijdseen groote steun voor hen, die dagelijks met hem moesten omgaan en die zich altijd met succes konden beroepen op het eens ge geven woord, de consequentie van deze houding bracht mede, dat het anderzijds uiterst moeilijk, ja, schier onmogelijk, was, den heer Rappard van een eenmaal ingenomen standpunt terug te brengen. Humaniteit en welwillendheid kenmerkten zijn houding jegens ieder, zonder onder- scheid; in de vergaderingen der vertegen woordigers van organisaties was de direc teur een graag geziene gast om de gemoe delijke sfeer, die van hem uitging. In de 10-jarige periode zijner werk zaamheid als directeur der werf alhier, zijn onder leiding van den heer Rappard vele en belangrijke werken tot stand ge komen. Vele ervan, zooals bijvoorbeeld de uitbreiding van de scheepmakerswerk plaats, de nieuwe bank- en ketelmakerij, waren reeds onder den voorganger des heeren Rappard, den heer Westerveld, voorbereid. En de heer Rappard die hier in een overgangstijdperk kwam, wist ten opzichte van de voortschrijdende techniek steeds met zijn werf gelijken tred te hou den en met zijn tijd mee te gaan. In ver band hiermede werden de noodige wijzi gingen aangebracht in de werkplaatsen en de outillage der werf. Voor aanbouw en herstel van kleinere schepen kwam een hellingvloer tot stand; diverse licht schepen werden op de werf omgebouwd, ook de „Hertog Hendrik", de „Heems kerk", de kruiser „Noord-Brabant". Deze laatste was oorspronkelijk bestemd omge bouwd te worden voor opvoedingsschip voor jeugdige tuchtschool-veroordeelden, maar toen de ombouw gereed was, is van dit plan afgezien en werd het schip wederom door Marine overgenomen. In aanbouw is voorts een nieuwe mastenbok. Bekend is de bouw van een viertal mij nenvegers voor Indië, welke heel op 's Rijkswerf plaats had, en waarbij de werf toonde geheel ingericht te zijn ook voor den aanbouw van dergelijke vaar tuigen. De heer Rappard was als ingenieur der marine van medio 1895 tot 1 Jan. 19C0 werkzaam bij den aanbouw van een groot aantal vaartuigen, als de „Friesland", „Gelderland", „Van Gogh" en andere kleinere. Ruim 10 jaar heeft de heer Rappard de functie van directeur van 's Rijkswerven bekleed; 1 Aug. 1929 is hij met pensioen gegaan. Ook in het gemeentelijk leven nam de heer Rappard een belangrijke plaats in, getuige de vele commissies, waarvan hij deel uitmaakte. Zoo was hij lid van het Scheidsgerecht voor gemeente-ambtena ren, lid van de Kern-commissie der Eco nomische Commissie, Voorzitter van de Commissie voor Beroepskeuze, enz. In deze laatste functie werd zijn advies en daadwerkelijke hulp zeer geappre cieerd door de belanghebbende instanties en personen. De heer Rappard was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, in de Orde van Oranje Nassau, terwijl hij te vens drager was van het ridderkruis der Danebrogsorde van Denemarken. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 20 Januari, des nam. 2 uur, op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Zeist. POSITIE RIJKSWERVEN EN HET PERSONEEL. Eenige vertegenwoordigers van de Cen trale van Rijkspersoneel, te weten de heeren L. van Loo, Den Helder, A. v. Kra lingen, Hellevoetsluis, H. P. Baak en J. Faro, uit Den Haag, zijn gister, Woensdag namiddag ten 2 u„ in particuliere audiën tie ontvangen bij den minister van Defen sie, ter bespreking van de positie van het personeel en der werven zelf. ONTSLAG OP 'S RIJKSWERF. Vragen van een raadslid. Door het raadslid, den heer W. Bier steker, zijn de volgende vragen tot B. en W. gericht; De ondergeteekende verzoekt beleefd, naar aanleiding van loopende geruchten, omtrent ontslag aan personeel van 's Rijks Marinewerf, te willen meedeelen: 1. Is aan B. en W. iets bekend omtrent ontslag aan personeel van 's Rijks Marine werf? 2. Zoo ja, zijn B. en W. bereid daar omtrent mede te deelen: a. Hoeveel personen dit betreft, b. Zijn dit personen, die daardoor wer keloos worden en geen inkomen, hetzij pensioen of wachtgeld, meer zullen genie ten en derhalve ten laste van de gemeen schap komen? c. zijn door B. en W. stappen gedaan om dit ontslag te voorkomen of wel pogin gen in het werk gesteld, om ontslag van hen, die daardoor zonder inkomen zouden komen te doen vervangen door ontslag van pensioen eventueel vervroegd pen sioen gerechtigde personen? Indien de vraag sub 1 met neen beant woord moet worden, zijn B. en W. dan be reid daaromtrent spoedig inlichtingen in te winnen en de vragen sub 2 a, b en c nader te beantwoorden? ZIJSTRA JUBILEERT. Hoe men het jubileum gaat her denken. Het was op 1 Februari 1893, dat de heer J. Zijlstra Hz. in Zwolle z'n eerste kruide nierswinkel opende. Wanneer men den heer Zijlstra op dien eersten Februari gezegd had, dat zijn bescheiden winkel nog eens tot een der grootste en modernste levensmiddelenbedrijven van onsland^ou uitgroeien, waarschijnlijk zou hij het zelf niet geloofd hebben! De kruidenierswin kel, waarmede de heer Zijlstra in Zwolle begon, nam in korten tijd zóó op, dat weldra in tal van omliggende plaatsen ook Zijlstra-winkels verrezen in steeds sneller iempo. Het Zijlstra-levensmiddelen- bedrijf telt thans 75 winkels door het ge- heele land. De bijzonder zindelijke en keurige inrichting van deze winkels is algemeen bekend. Het feit, van het 40 jarig jubileum gaat de firma Zijlstra te beginnen volgende week herdenken door het organiseeren van een groote knip- en plakwedstrijd, waarvoor zij 324 geldprijzen uitlooft ter waarde van f 2.000.met een hoofdprijs van f 300.— Iedereen kan deelnemen aan dezen ori- gineelen wedstrijd, welke bestaat uit het samenstellen van een vrouwenfiguur ge knipt uit verschillende verpakkingen. De voorwaarden zijn bijzonder gemakkelijk gemaakt. Men behoeft slechts voor f 1.50 kruidenierswaren te koopen, om mee te kunnen doen! Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de circulaires, dië iedereen volgende week door de post thuis bezorgd krijgt. Ook zullen in ons blad speciale advertenties voor dezen Zijlstra-jubileumwedstrijd verschijnen. AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders van Den Helder werd Dinsdag aanbesteed het maken van twee bruggen en drie duikers van gewapend beton in den weg Brakke- veldwegDoggersvaart te Den Helder. De volgende billetten waren hiervoor in gekomen: D. de Graaf, Koegras 13.000.J. Apeldoorn, Egmond Binnen 14.300. R. K. Koppen Zoon, Alkmaar 16.348.—, firma Minneboo Walboom, Den Helder 16.980.J. Haitsma, Harlingen 17.274.J. de Vries, Heemstede 17.465.Joh. Dienaar, IJmuiden Oost 18.887.Houtgraaf Bolsenbroek, Bloemendaal 19.999.Otto Linzel, Soestdijk 22.230.C. Bartels, Zwolle 22.500.-, P. Boerema. Bussum 23.000.-, J. J. de Groot, Alkmaar 23.460.—, Hoornsman, Julianadorp 24.080, P. Doorn, St. Maartensbrug 25.930.P. Tuin, 't Zand, N.H. 27.500. GEM. „VERPLEEGHUIS" aan de Kerkgracht. De bewoners (mannen) bedanken den vriendelijken gever voor de zending fijne sigaren. REISPLAN VOOR DE OEFENREIS VAN H. MS. „HEEMSKERCK". Dit reisplan luidt als volgt: 30 Jan. vertrek uit Nieuwediep; 11 Febr. aan komst te Las Palmas (Canarische eilan- j den); 16 Febr. vertrek van Las Palmas; 24 Febr. aankomst te Santa Cruz de Tene rife (Canarische eilanden); 27 Febr. ver- Itrek uit Santa Cruz de Tenerife; 2 Maart i aankomst te Funchal (Madeira); 6 Maart vertrek uit Funchal en 15 Maart aan komst te Nieuwediep. WEDERRECHTELIJKE TOEËIGENING. Dinsdag 14 Februari a.s. zal, naar onze Alkmaarsche verslaggever meedeelt, voor de meerv. strafkamer der Arr. Rechtbank te Alkmaar, terechtstaan de heer I). C. A. de Z„ wien wederrechtelijke toeëigening van een bedrag van pl. m. 18.000, ten na- deele van den Bond van Korporaals der Er was in de dagen heel wat Band, hun nieuwste Hot- en Sweetmusic te laten hooren en de feeststemming te verzorgen. Voor dansliefhebbers dus een uitgezochte gelegenheid. Kon. Ned. Marine, ten laste wordt gelegd. goed af, doch hij was een ervaring rijker Naar men zich zal herinneren heeft ver-1 geworden, die niet tot de prettigste van dachte's verdediger, mr. Buiskool, indertijd j zijn leven behoort, weten te bereiken, dat de heer de Z. uit de voorloopige hechtenis werd ontslagen. „ORANJE HARMONIEKAPEL". Eerste Winterconcert. Donderdagavond had in „Casino" het i eerste winterconcert plaats van de „Oran je Harmoniekapel", onder leiding van haar directeur, den heer Joh. Dol. Er was van de zijde der donateurs en genoodig- den vrij groote belangstelling voor dit concert; het corps is niet meer zoo groot (wij telden een zestien medewerkenden), maar het gebodene kon wel voldoen. Voor een niet gering deel is dit mede te danken aan de toewijding van den directeur, die de verschillende partijen voor iedere in strument pasklaar maakt en rekening houdt met het ontbrekende, dat dan door andere instrumenten vervangen wordt. Daardoor kregen we ondanks de wat magere bezetting een vollen klank en vooral in de nummers 3 en 5 kwam dit naar voren, n.1. de bekende Französische Lustspielouverture van Keler Bela en een fantasie uit Mehul's „Joseph". No. 4 was een solonummer van den heer H. Beye, clarinettist (si b), die daarmede blijk gaf van zijn bekwaamheden op dit gevoelige instrument (concert-polonaise van Ed. Tavon). Tijdens de zachte gedeelten (bij de fortissimo's had je er zoo geen erg in), bleef een aantal bezoekers doorgaan met hun, ongetwijfeld belangrijke, conversatie, zoodat de dirigent eenmaal verplicht was bij wijze van protest de zaal in te zien. Aan het begin van den avond had de Voorzitter, de heer Beye, de aanwezigen het welkom toegeroepen (bestuur der chr. Oranje-Vereeniging, zustervereenigingen DRIEDAAGSCHE „MARANATH.V'-CONFERENTIE. Zooals we in een kort bericht, eenige weken geleden, hebben meegedeeld, zal onder leiding van den redacteur van „Het Zoeklicht", Joh. de Heer, hier ter stede, een driedaagsche „Maranatha"-conferen- tie worden gehouden. Voor de „Maranatha"-boodschap, die een inter-kerkelijk karakter draagt, wordt de belangstelling steeds grooter. Honderden menschen trekken in het voor- en najaar naar de conferenties te Zeist, waar de groote tent, die dan in den tuin van hotel „Boschlust" is opge slagen, het vorig jaar te klein bleek en vergroot moest worden, zoodat zij nu een paar duizend menschen kan bevatten. Er komen daar geloovigen van alle gezindten bijeen en er openbaart zich op deze con ferenties altijd een groote eensgezindheid. Waar het duizenden in den lande echter niet mogelijk is, deze Zeister-conferenties te bezoeken, is de organisator, Joh. de Heer, op het idee gekomen, om in ver schillende provincie-steden, soortgelijke samenkomsten te houden. Volgende week, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, wordt hier dan zoo'n conferentie gehouden. Voor bijzonderheden betreffende plaats buitenhaven één dezer bedrijvigheid van vis- schers, die daar hun geluk beproefden met de botvisscherii. Het gedaver van de mo toren was niet van de lucht, want het ging voortdurend heen en weer, heen en weer om alle visch, die zich daar mocht ophou den, weg te vangen. En de poging had succes, vooral voor de twee vaartuigen, die het eerst de poging hadden gedaan. Deze mochten op een bui tengewoon ruime vangst bot wijzen, welke vangst een dusdanig financieel resultaat .afwierp, dat in deze dagen van sobere op brengsten, het nog een dubbeltje onder de centen kon worden genoemd. Dit voorbeeld vond navolging, maar de grootste voorraad was weggehaald en het vleugje was weer voorbij. Vermoedelijk was deze bot afkomstig van de droogten van den Zuidwal, welke bot, door de vorst, werd verjaagd naar dieper water en het was dus te denken, dat deze voorraad, die door de afsluiting toch al zoo gering is, sooedig zou zijn wegge vangen. Een bepaalde verbetering in het vis- scheriibedrijf mag het niet genoemd wor den, maar we vermelden het voor de curio siteit. Het visscheriibedriif zelf blijft slecht. Garnalen zijn schaarsch te vangen en bovendien blijven de prijzen laag. De han del kan niet rollen met al de duizend-en- een belemmeringen en alles ondervindt er van den terugslag. EEN VISCHSNIJMACHINE. Een vertegenwoordiger van de N.V en uur van samenkomst, alsmede welke sprekers zullen optreden, verwijzen we v. Berkel's patent, noodigde ons Dinsdag- naar de advertentie, elders in dit blad. middag uit iets nieuws te komen zien, op het gebied van snijmachines. Het betrof hier een vischsnijmachine, opgesteld in den Helderschen vischhandel van de firma P. Bijl Czn., Spoorstraat. Tot nog toe Betreffende de beide vrouwelijke solis- moe®' alle visch, die gesneden geleverd ra^.ten, die zullen medewerken aan het w0^dt, zooals makreel, spekbokking en en predikanten), waarna hij dank bracht opera-concert der zangver. „Kunst a/h PallllS> met **e hand worden bereid. Niet aan de donateurs voor den steun, dien Volk" vermelden wij de volgende pers- e,en. ^,as 1 .efn tydroovend weiKje, vooral na de finantieele mislukking beoordeelingen: c oen het was met mogelyk de visch, die Pa9- 2 5 7 2 OPERA-CONCERT „DER FREISCFÜZ" ztl. van het concours, waren blijven verlee- TT moeilyk hanteerbaar is, goed te snijden, n Wo 7ün thans «nr nn <u>n I *devr-s°Ph,e HaasePieneman te ®en Haag: terwjjj het natuurlijk ook minder hy- nen. we zyn tnans, aldus deze spr., op den „Een vrouw, die leeft voor haar kunst, die Nv, T, a T>v„iL goeden weg; dit bewijst de uitslag van het zingt vol enthousiasme, uit wier optreden, op- h was. En nu is door v. Berkel s concours. Ook veel jongelui bewijzen hun i vatting en zingen gezondheid spreekt. Toe- Patent, die reeds 30 jaar vleeschsnymachi- liefde voor het corps door uit school of valli« zons zij „Alleluja" van Mozart, evenals nes 111 den handel brengt, een machine ge- Vera Janacopoulos, maar met meer gemak construeerd, die dit euvel verhelpt, t Is en minder omzichtig." I eigenlijk heel eenvoudig en men vraagt (E. P. D. in „Het Vaderland" zich af, hoe het mogelijk is, dat daar der- Vroom. beheerscht, streng gestijld in haar tig jaar over heen moest gaan, doch het Buitenlandsch Overzicht Feuilleton Van links en rechts Radio-programma De oud-directeur van de Marine werf. ]hr. ir. H. Rappard. is Dins dag op 69-jarigen leeftijd te Zeist overleden De bergstorting bij de Laterne de Rochecorbon eischte drie dooden en tien zwaar gewonden Meisje te Assen spoorloos ver dwenen De Engelsche moordenaar Fur- nace is aan de gevolgen van het vergif overleden De Oceaanvlucht van de Arc.- en Ciell een groot succes voor de Fransche luchtvaart«7 Vrouw tracht haar man levend te verbranden en pleegt daarna zelf moord 2 Twee jonge menschen doodge vallen van een hooge stelling bij de Nederlandsche Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam Twee kinderen door het ijs ge zakt en verdronken De onrust in Spanje duurt voort. Verscheidene arrestaties. Tal van bommen gevonden«2 Echtelijk drama in Den Haag. Een man en vrouw ernstig ge wond 7 Omtrek nieuws6 Marineberichten 8 Marktberichten 8 Zaterdag 21 Januari. Kinderfeest St. Annavereeniging. R.-K. Volksbond 4 uur. 2 2 catechisatie rechtstreeks naar de repeti ties te komen. Daarvoor bracht spr. hun dank. In de pauze werden ter stijving van de kas, steunbonnen verkocht, waarvoor een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld. Daarna werd het tweede feit is niet anders. De visch kan nu ge sneden worden op plakken van elke ge- Bach-vertolkingen (Indische Courant.") Solistenconcert Kurhaus Scheveningen: „Hoe zeldzaam mooi hebben zich stem en ycnschte dikte, teiwijl een groot vooideel deel van het programma afgewerkt, waar- innerlijk begrijpen bij deze zangeres ontwik- IS dat ze met m voorraad behoeft klaar onder moet worden genoemd een fantasie ke^! Werkelijk, deze rustige, klare beheer- gemaakt te worden, doch versch gesneden nver RinWd W»on»r'a Tnhonovin" XTa ®c 'nS, deze ongedwongen en sterk door- kan worden. dachte voordracht wijzen op schitterend ta lent, aan welks ontplooiing de uiterste zorg jjg SABIJNSCHE is besteed. De gemakkelijk aansprekende stem overwint de grootste moeilijkheden met MAAGDENKOOI1 een hoogst yïnzelfsprekende^vlotheid.^ j Gezelschap Louis Saalbom. „Een prachtig sopraangeluid en intelligente, Het gezelschap Louis Saalborn komt spontaan warme en flink gedurfde voordracht, hier een voorstelling geven van het reeds die de uitwerking op het publiek niet miste.' vanouds bekende blijspel „De Sabijnsche (Alg. Handelsblad) Maagdenroof"; het alleraardigste lachstuk, Mej. Elize de Haas: dat thans door hen gegeven wordt in den Opvoering „Die Zauberflote door de Co- Stadsschouwburg over Richard Wagner's „Lohengrin". Na afloop van het concert werden de prijzen uitgereikt. Alles met alles dus een welge slaagde avond. Behalve den dag. bootdsenst van A'dam voor spoedzendingen. Soirée-Dansante Casino 8 uur. Helders Mannenkoor, VIERDE MARINECONCERT. Het eerste deel het programma vóór de pauze was geheel gewijd aan Fransche muziek. Van de drie meesters: Berlioz, Hérold en Godard is de eerste wel de belangrijkste; Eaglefleld Huil noemt hem den meest Fransche van alle musici, een soort wondermensch, die geheel apart staat en zelfstandig heeft gewerkt. Van hem kregen we een zeer bekoorlijke Hongaarsche marsch. Hérold, geestelijk erfgenaam van Boieldieu, ver tegenwoordigt de romantische opera. In »Zampa«, waarvan wij de ouveriure Elizeede Haas zong de Koningin van den Saalborn speelt persoonlijk de hoofdrol in Nacht met een licht aansprekende sopraan. allergeestigste blijspel. Door Ce iele aanvragen van overal elders, was Saal- born's gezelschap alleen nog maar vrij Zondag 29 Januari. De Casino-directie heeft direct beslag gelegd op dezen datum en wacht ons dus een vroolyke avond op 29 Januari, door een eerste rangs gezel schap. Spoedzendingen, 's morg. van hier verzonden, zijn reeds om 9 uur v.m. in A'dam en worden direct besteld. beschikt over veel vaardigheid en heeft als coloratuurzangeres zeer geboeid." (Utrechtsch Dagblad.) „Een verrassing was de Urbain van Elize de Haas. Ze heeft zich doen kennen als een krogen, heeft het komische element plaats- coloratuurzangeres van ongewoon talent en gemaakt voor het tragische; deze ouver- groote belofte. AANRIJDING. Toen Woensdagmorgen een slager van ce Westgracht komende met zijn fiets de Keizerstraat wilde inrijden, kwam hij daarbij in botsing met den 10-jarigen R„ welke op dat moment de straat wilde over steken. De jongen sloeg met zijn hoofd op den trottoirhand. en werd overgebracht naar de woning van Dr. P„ welke de eerste hulp verleende. ture had, naast veel bekoorlijks, ook veel rommeligs, onrustigs. Tenslotte het num mer, waar we allen met smart op zaten te wachten: Pala's solo, het concert ro- mantique van Benjamin Godard. In lang hadden we den violist niet gehoord, zoo dat het een prettige, aangename afwis seling was den heer Pala weer eens te hooren. Behoeft over zy'n spel nog wel veel te worden gezegd? Alles wijst op den geroutineerden, artistieken violist, zijn allegro was forsch van inzet, zijn canzonetta bekoorlijk, alles is af en spreekt tot den toehoorder. Een hartelijk applaus beloonde den 1 musicus. Grieg s „Peer G.vnt" suite is bekoor lijke muziek, velen kennen haar van de piano, maar als je die vier nummertjes weer eens van het orkest hoort, geven ze toch een heel anderen indruk. Fijn en stemmingsvol en vooral: origineel is de muziek, De heer Leistikow kwam zelf met een kleine, bescheiden compositie, I vioolsolo, door hem invention betiteld. Het stukje is indertijd geschreven zooals we zeiden voor grammofoonplaat en mocht niet langer duren dan vijf minuten dat verklaart de reden, dat het niet nog uit gewerkt is en slechts een klein, weinig pretentieus melodietje is gebleven. I Met een groote fantasie, over de Tosca- (Nieuwe Rotterdammer.) „Mej. Elize de Haas beschikte over een prachtig geluid en gaf ons twee aria's uit „Butterfly" en „Barbier" te hooren, die een stormachtig applaus ten gevolge hadden. (Dordtsch Volksblad.) Opera-opvoering te Düsseldorf: „Fraulein de Efaas gestalsche die Rolle der Gretel recht iglücklich. Die Stimme ist schön in der Anlage und gut durchgebildet." (Düsseldorfer Zeitung.) FEESTELIJKE BIJEENKOMST M.U.L.O.-VEREENIGIN G. Jawel, van de M.U.L.O. in de Molen straat. Ook gij, Brutus! En waarom niet? „Papa gaf permissie". Hier moet u niets achter zoeken, het is doodeenvoudig de Tusschen de >,Z 2" en een Deen- sche kotter. De behandeling voor den Marineraad. muziek werd besloten. Daar kan men binnenkort van proflteeren als de opera De Marineraad, onder presidium van prof. mr. Taverne, heeft Dinsdag behan deld de aanvaring, welke in den nacht van 6 op 7 October j.1. heeft plaats gehad in het Schulpengat (Noordzee bij Texel) tusschen H. Ms. torpedoboot „Z 2" en den Deenschen vischkotter „E 80", die een Duitsch vaartuig, dat de schroef had ver loren, gesleept. Blijkens het verhoor van den comman- titel van een der stukjes, die wordt opge- dant van de „Z 1" (de commandant van voerd. Maar er is nog veel meer op dat {je 2" vertoeft op het oogenblik in programma en dat allemaal wordt Don- in(jië), luit. ter zee le kl. F. J. Kist, wa derdag 26 Januari a.s. in Casino ten too-ieu ^e beide torpedobooten des nachts neele gebracht. Viool-solo's, een clarinet-1 ur Nieuwediep uitgevaren tot het hou- solo, en dan twee blijspelletjes. Natuurlijk den van oefeningen op de Noordzee. Het zijn er de „Mixed Follies" ook. Dus dat Was heiïg weer. Twee witte en later twee kan een aardige avond worden. Het is roode en groene lichten werden waarge-later. nomen, doch schenen op verren afstand. De „Z 1" en ,Z 2" waren 800 meter van den vuurtoren en voeren 12 mijl, toen plotseling bleek, dat twee scheepjes zeer nabij waren. Toen is een lichte aanvaring door de „Z 2" geschied. President: Blijkens de verklaringen bB het vooronderzoek afgelegd door de op varenden der scheepjes, heeft men daar Zondag 22 Januari. Propaganda-avond Mariavereeniging en Kruisverbond, R.-K. Volksbond 8 uur. Maandag 23 Januari. Concert .'.Kunst aan 't Volk", Casino 8 u. Dinsdag 24 Januari. Tooneeluitvoering Held. Toon.-ver. Tave- nu, „Vadertje Langbeen"Casino 8.30 u. Maranatha-conferentie, n.m. 3 u. Milit. Tehuis, Kanaalweg, n.m. 8 u. Evang. Ge bouw, Palmstraat. Woensdag 25 Januari. Maranatha-conferentie. n.m. 3 u. Milit. Tehuis, Kanaalweg, n.m. 8 u. Evang. Ge bouw. Palmstraat. Donderdag 26 Januari. Tooneelavond M. U. L. O.-vereeniging. Casino 8 uur. 1 Maranatha-conferentie. n.m. 3 u. Milit. Tehuis, Kanaalweg, n.m. 8 u. Evang. Ge bouw, Palmstraat. schip op 5 a 10 meter afstand het Deen- sehe vaartuig is voorbijgevaren met volle snelheid. Door den rook kon hij de ma noeuvre van de achter hem varende „Z 2" niet nauwkeurig volgen. Hij dacht echter, dat deze de scheepjes wel zou pas- seeren. Luit. ter zee 3e kl. Drijfhout van Hooff, die met commandant Witte op de brug van de „Z 2" was, zeide nog, dat hij vier lichten in een vierhoek had waargeno men, n.1. twee roode en twee groene en dat op 300 meter van de lichten de com mandant bevel gaf tot bakboord-aan boord-roer. De nadering van de schepen geschiedde met groote snelheid. Getuige had de hand aan de stoomfluit, om, zoo dra de commandant last zou geven, twee korte stooten te laten hooren. De com mandant gaf evenwel geen last daartoe. De matroos le kl. T. J. Muller was roer ganger op de „Z 2" en zeide, op 300 m twee roode en twee groene lichten te heb ben gezien, dus „volle navigatie". Uit het schriftelijk rapport van den commandant van de „Z 2" blijkt nog, dat deze eerst later in den nacht telegrafisch bericht ontving, dat de „Z 2" een der bei de schepen had aangevaren, en dat de schade zeer gering was. De uitspraak van den Marineraad volgt voor het eerst, dat de M.U.L.O. zooiets doet, een debuut noemt men dat, „CASINO" VERNIEUWT ZICH. De Casino-directie deelt ons mee: Den danslustigen wordt in Casino een BH BB groote verrassing De Directie hier wordt opgevoerd! Er zou hierover iieeft n.1. de oude dansvloer, waarop reeds nog wel een en ander te zeggen zyn, jjee] veei danspasjes zijn gemaakt en1 roode lichten gezien en zij hadden dus maar daarvoor is nog wel gelegenheid; menjge schoenzool is versleten, laten ihet reclit, stuurboord te nemen. Toevallig vanavond kregen we alleen een voorproefje verva|,gen door een prachtvolle, spiegel- hebben zij dat niet gedaan, anders waren van (ie muziek. gladde Riftvloer, een geheel kwastvrije- zij vermorzeld geworden. Ditmaal was het aantal bezoekers grooter en naadlooze vloer. De bekende firma Getuige: De beide door ons waargeno- dan liet gemiddelde, de benedenzaal wasBruinzeel's parketvloerenfabriek uit men lichten maakten den indruk van bijna uitverkocht. -Zaandam, die de vloer levert, is met'twee lichten op één groot schip op verren man en macht aan het werk om deze op afstand. tijd gereed te hebben. Ter gelegen-. De secretaris doet voorlezing van de heid van de ingebruikname hiervan, indertijd door de opvarenden van liet Een fietsrijder, die zich gisterenmor-welke a.s. Zondag feestelijk zal geschie-Deensche en het Duitsche vaartuig afge- geu met- groote spoed van de Molengracht den, is de bekende stemmingsband legde verklaringen, waaruit blijkt, dat de werfbrug op wilde haasten, bekwam dit „Jackson's Syncopators" uit Amsterdam, het Deensche schip is lek geslagen, het- jslecht, daar hij op den hoek Molen— die ook op nieuwjaarsdag hier zulk een geen eerst later in den nacht is gemerkt; grachtBierstraat tegen een auto botste, succes had, weder uitgenoodigd des pompende is men IJmuiden binnengeloo-1 waardoor zijn vehikel zoo goed als ver- 'smiddags een Thé Dansant te geven en pen. nield werd. Gelukkig kwam hy er zelfro >v.hj.jjI n-, n Jii.n- Getuige Kist verklaart nog, dat zijn HAASTIGE SPOED... Maa' Monfe'5 Dan'oert^e overweg'

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 3